5th WorldFUE Κω/πολη

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται σε τι κατηγορία παίζεις. Για Α εθνική Ελλάδας είναι σούπερ. Για champions league όμως ούτε στους 16 δεν περνάει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Αρα τπτ ουσιαστικο, παραγοντιλικι, θαψιμο σε οσους ειναι στο αντιπαλο στρατοπεδο (FueEurope), αρκετες θλιβερες γλιτσες (εκπροσωποι κλινικων και "μεντορες" ΛΟΛ) που πηγαν εκει να καβατζωτικα για καραβιδα και στορακι. Τα γνωστα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θάψιμο όχι. Δεν άκουσα κάτι. Τα υπόλοιπα γνωστά εδώ και χρόνια.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Για την αξύριστη ΜΜ δεν μου είπατε όμως (πέρα από τα της κερκίδας που λίγη σημασία έχουν για μας που είμαστε έξω από το χορό και πεθυμάμε απλώς να μη σκάμε σαν το Σημίτη όποτε μας βγάζουν φωτογραφία). Έτσι όπως τα λέω δεν είναι; Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική της, πραγματικά, πέρα από καθαρά μαρκετίστικους/διαφημιστικούς λόγους.

Ζούμε ωραία εποχή για τις ΜΜ, είναι πλήρως απενοχοποιημένες, οπότε δε βλέπω το λόγο να προσπαθούμε να κρυφτούμε.

Και να ξέρετε, όταν γράψω ραψωδία Σεπτεμβριάτικης κουναβοφύτευσης, η έμφαση θα είναι στο ψυχολογικό κομμάτι. Πώς με κοιτάγανε στο αεροδρόμιο/αεροπλάνο, πόσο γαμωπερίεργα ένιωθα στην επούλωση και τη μετεγχειρητική φροντίδα, το ζουμί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για την αξύριστη ΜΜ δεν μου είπατε όμως (πέρα από τα της κερκίδας που λίγη σημασία έχουν για μας που είμαστε έξω από το χορό και πεθυμάμε απλώς να μη σκάμε σαν το Σημίτη όποτε μας βγάζουν φωτογραφία). Έτσι όπως τα λέω δεν είναι; Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική της, πραγματικά, πέρα από καθαρά μαρκετίστικους/διαφημιστικούς λόγους.

Ζούμε ωραία εποχή για τις ΜΜ, είναι πλήρως απενοχοποιημένες, οπότε δε βλέπω το λόγο να προσπαθούμε να κρυφτούμε.

Και να ξέρετε, όταν γράψω ραψωδία Σεπτεμβριάτικης κουναβοφύτευσης, η έμφαση θα είναι στο ψυχολογικό κομμάτι. Πώς με κοιτάγανε στο αεροδρόμιο/αεροπλάνο, πόσο γαμωπερίεργα ένιωθα στην επούλωση και τη μετεγχειρητική φροντίδα, το ζουμί.

Θα σου απαντήσω όταν βρω λίγο καιρό να μπορώ να γράψω ένα μικρό σεντόνι.
 

oreo

Well-Known Member
Χαμογελάκι αν είναι τζάμπα, κρύβει και ένα ωχ αμαν εκεί στην άκρη στο μειδίαμα στα χείλη. More info για την συγκεκριμένη έχουμε ? κυρίως για την hairline πόσα μπήκαν και ποιος την έκανε ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια απορία για τις ακούρευτες ΜΜ : αφού τα φυτεμένα θα πέσουν 2-3 φορές μέχρι να βγουν γερές 'κανονικές' τρίχες, δεν θα φαίνεται απαίσιο να 'χεις ας πούμε μαλλί 10 πόντους και μπροστά να'ναι 2-3; Ποιά η λογική δηλαδή; Να δεις το αποτέλεσμα να χαρείς και να πέσουν στο μήνα, δίμηνο, να ξυριστείς και μετά να φυτρώσεις κανονικά στο χρόνο πάνω;

Aν το παρατηρήσεις προσεκτικά θα δεις ότι έγινε πύκνωση υπάρχουσας hairline. Ως εκ τούτου δεν ισχύει κάτι από αυτά που λες. Το υπόλοιπο μαλλί είναι κανονικό, στον 1 μήνα συνεχίζει να είναι όπως παλιά με την ίδια πυκνότητα και από το 4-5 αρχίζει να αυξάνει σε πυκνότητα λόγω των νέων graft τα οποία σε κάποιους μήνες θα έχουν το ίδιο μήκος με τα υπόλοιπα. Υπάρχει λογική για κάποιους που για επαγγελματικούς λόγους δεν θέλουν να ξυρίσουν λήπτρια/δότρια. Τα max graft που μπορεί να μπουν σε μια τέτοια συνεδρία είναι περί τα 1500g γιατί λόγω του ακούρευτου παίρνει πολύ χρόνο η όλη διαδικασία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι αντιπαραγωγικό σίγουρα για τον γιατρό. Αν όμως έχεις πείρα πάνω σε τέτοιες συνεδρίες θα έλεγα πως όχι. O trivellini πχ έχει αναπτύξει motorised εργαλεία ειδικά για εξαγωγή με μακρυά μαλλία. Αυτός εξάλλου ήταν και ένας από αυτούς που έκανε μέρος της εξαγωγής.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αρα τπτ ουσιαστικο, παραγοντιλικι, θαψιμο σε οσους ειναι στο αντιπαλο στρατοπεδο (FueEurope), αρκετες θλιβερες γλιτσες (εκπροσωποι κλινικων και "μεντορες" ΛΟΛ) που πηγαν εκει να καβατζωτικα για καραβιδα και στορακι. Τα γνωστα.

Αυτό που πρέπει να γίνει κατανοητό είναι ότι αυτά τα workshop απευθύνονται σε νέους γιατρούς που θέλουν να μπουν στον χώρο της FUE και θέλουν να ξεκινήσουν από κάπου για να πάρουν ερεθίσματα και παραστάσεις ή και να απαντηθούν απορίες και προβληματισμοί. Αυτός είναι ο κύριος σκοπός και όχι κάθε φορά να υπάρξει οπωσδήποτε κάποια νέα εξέλιξη. Σε αυτό το worκshop γνώρισα για πρώτη φορά και Έλληνα γιατρό με το τημ του (2 νοσηλεύτριες) που θέλει να μπει στον χώρο των μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν αποφασίσει να ασχοληθεί προφανώς. Έχω κρατήσει την επαφή και μου είπε ότι αν μπει στον χώρο θα επικοινωνήσει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο βασικός λόγος που πήγα ήταν για να δηλώσουμε παρουσία σαν φόρουμ (αλλά και σαν χώρα). Έχει μεγάλη σημασία να διατηρείς διαύλους επικοινωνίας με διεθνείς οργανισμούς/γιατρούς, να σε ξέρουν και να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε πληροφόρηση και στο γίγνεσθαι στον χώρο των μμ. Παρόλο που πήγα μόνο για 1.5 μέρα (Παρασκευή απόγευμα Κυριακή πρωί) γιατί αυτή την περίοδο έχω πολλά ταξίδια, πρόλαβα να κάνω τις επαφές που ήθελα για τα μελλοντικά σχέδια που έχω για την βελτίωση της πληροφόρησης στο φόρουμ. Τέλος επειδή έχω παρευρεθεί σε 3 συνέδρια, το WorldFUE μας τίμησε και σαν διαχρονική παρουσία με ένα ωραίο αναμνηστικό δωράκι.

5th worldfue.jpg
 

Gianney

Well-Known Member
Καλό ήταν να υπήρχε και ένα είδος επικοινωνίας συνεργασίας με τα ξένα φόρουμ ..αλλά είναι δύσκολη η συνταγή πιστεύω
 
Μπλουζα