3746741, dr. rahal, fue, 2000 grafts, 23/11/2013

aeratos28

Just aeratos
φιλε giannis1991 όχι δεν είπα ότι κατάλαβα να λέει ότι του χρωστάω καφέ κτλ..απλά όλοι οι παλιότεροι εκτός μερικών παιδιών έχουν μια νοοτροπία ότι και καλά εμείς ψαχνομασταν ενώ εσείς τα έχετε έτοιμα ολα.. αυτο ειναι μεγαλο λαθος..ετσι οπως μπορει να εψαξε αυτος,το ιδιο μπορει να εψαξα εγω η αλλα παιδια και περισσοτερο..δεν είπα ποτέ ότι τα ξέρω όλα και γράφημα και εγώ στο φόρουμ για να ανταλαξω απόψεις και εμπειριες..δεν έχει γίνει αυτό όμως γιατί όλοι έχουν την δική τους οπτική γωνία και δεν δέχονται κουβέντα..όσον αφορά αυτό που λες για το αν μπαίνει κάποιος εδώ,όταν λέω ότι δεν βοηθειται εννοώ ότι όταν ακούει συνέχεια εξωτερικό κτλ ότι είναι μονόδρομος και για κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς ειδικά και έχουν πάει τελικά έξω και κατασφακτηκαν τι βοήθεια πήραν τελικά??για ρωτά αυτούς τελικά τη γνώμη έχουν γι αυτά που λένε ορισμένοι εδώ.για τα ξένα site είπα ότι και εγώ εχω ενημερωθει και ότι δεν είναι κακο..αλλά όχι να το παίζουμε ιστορία εδώ ομως και να λέμε διάφορα!και δεν έκανα επίθεση,αν δεις την απάντηση του panos1982 είναι πολύ προσβλητική κιόλας αλλά δεν βλέπω να λες σε αυτόν κάτι σε εμένα..και δεν μπήκα φιλέ επίσης ούτε να διδαξω αλλά ούτε να με διδάξει ο οποιοσδήποτε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
.όσον αφορά αυτό που λες για το αν μπαίνει κάποιος εδώ,όταν λέω ότι δεν βοηθειται εννοώ ότι όταν ακούει συνέχεια εξωτερικό κτλ ότι είναι μονόδρομος και για κάποιους συγκεκριμένους γιατρούς ειδικά και έχουν πάει τελικά έξω και κατασφακτηκαν τι βοήθεια πήραν τελικά??για ρωτά αυτούς τελικά τη γνώμη έχουν γι αυτά που λένε ορισμένοι εδώ
Λες ότι τα άσχημα αποτελέσματα των γιατρών του εξωτερικού αποκρύπτονται; σωστά το καταλαβαίνω;
 

aeratos28

Just aeratos
που είδες να λέω κάτι τέτοιο?εγώ είπα να ρωτήσεις τα παιδιά που δεν είχαν αποτέλεσμα αν εμπιστευονται τους γιατρούς έξω..για να μην έχουν αποτέλεσμα και να το ξέρω και εγώ και άλλοι σημαίνει ότι δεν το έχουν αποκρύψει,αντίθετα έχουν αναδειχτεί και οι αποτυχίες αυτές από μεγαλογιατρους.. οπότε δεν καταλάβει καθόλου τι ειπα
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Έρχομαι. Λες ότι το forum δεν έχει βοηθήσει άτομα που ήθελαν να κάνουν μμ με το να κάνει πλύση εγκεφάλου υπέρ της μμ στο εξωτερικό, καταστρέφοντας μέλη που δεν είχαν το αναμενόμενο αποτέλεσμα.
Αν το έχω ερμηνεύσει σωστά, τότε:

ως μέλος προσωπικού:
α) το forum δεν είναι forum μεταμόσχευσης μαλλιών αλλά γενικά για την τριχόπτωση
β) Αν δεν υπήρχε το forum η πληροφόρηση στο θέμα της μμ, ειδικά σε σχέση με τον Ελλαδικό χώρο, θα ήταν πρακτικά απειροελάχιστη

ως απλό μέλος του forum:
α) η προσωπική μου άποψη είναι ότι η μμ στην Ελλάδα σπανίως έχει ικανοποιητικά, με βάση τα δικά μου κριτήρια, αποτελέσματα ενώ η μμ στο εξωτερικό σπανίως δεν έχει ικανοποιητικά αποτελέσματα.
 

aeratos28

Just aeratos
καλωσηρθες..τι ερμηνειες είναι αυτές που δίνεις σε μια τόσο απλή απάντηση που έδωσα?ξέρω ότι ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγειται αλλά αυτό καταντάει ορισμένες φορές επιστημονική φαντασία.φιλε soralteno αυτο που θέλω να πω είναι ότι ΚΑΙ στο εξωτερικό έχουν σφαχτεί κεφάλια και ότι πολλά παιδια, όχι όλοι βέβαια είχαν συμβουλέψει τα παιδιά αυτά με τα κακά αποτελέσματα να πάνε έξω και τελικά δεν δικαιώθηκαν,χάλασαν πολλά λεφτά τζάμπα και το μεγαλύτερο κακό γίνεται για την ψυχολογία,όχι για την τσέπη..αυτούς αν ρωτήσεις για εξωτερικό ή απάντηση θα είναι αρνητική full..δεν Μίλησα για πλύσεις εγκεφάλου κτλ..μην βάζεις τις σκέψεις σου στο στόμα μου γιατί δεν είπα ποτέ τέτοια κουβέντα εγώ..γι αυτό που λες ότι δεν είναι φόρουμ μεταμόσχευσης μαλλιών Συμφωνώ απόλυτα και γι αυτό αν δεις που μιλάω είναι μόνο στις εμφυτεύσεις..από θεραπείες δεν έχω ασχοληθεί καθόλου,δεν γνωρίζω και δεν έχω άποψη γι αυτό και δεν μπορώ να σχολιασω..όσον αφορά τις θεραπείες εκεί Συμφωνώ ότι το φόρουμ έχει σώσει κόσμο με τις γνώσεις του πάνω σε αυτές με πάντα σωστές και αποτελεσματικές λύσεις και 100% σχεδόν αποτελέσματα..για τις προσωπικές σου απόψεις δεν έχω λόγο να διαφονησω μαζί σου..είναι ή γνώμη σου και καλά κανεις και την έχεις..εγώ έχω άλλη γνώμη,απλά όταν την λέω πάντα δέχομαι κάτι σαν επίθεση χωρίς λόγο με κουβέντες τύπου βάλτος κτλ..ενώ αντίθετα έχω ξεκαθαρίσει πως Συμφωνώ για εξωτερικό μόνο σε πολύ μεγάλα norwood..εδώ όντως σε εμφυτεύσεις πάνω από 2500-3000 grafts δεν το έχουν.αυτά έχω πει,αυτή είναι ή γνώμη μου
 

Stripar

Established Member
Πάντως ο @Panos1982 , όπως και πολλά άλλα παλιά μέλη έχουν προσφέρει πολλά στο forum
σε εποχές και περιόδους που η Ελλάδα ζούσε σε ένα ineternet-ικό μεσαίωνα , υπήρχαν απειροελάχιστες αναφορές Γιατρών του εξωτερικού
και βέβαια οι Ελληνικές Κλινικές έκαναν πάρτι και έσφαζαν κόσμο.

Εποχές που η τότε μετάβαση για μτχ στο εξωτερικό ακούγονταν σαν ένα παράτολμο εγχείρημα ,
ενώ σήμερα με το ρίσκο & την τόλμη που επέδειξαν κάποιοι την εποχή εκείνη
σύν το internet booming της τελευταίας πενταετίας κατέστησαν την μτχ σάν ένα ταξίδι αναψυχής.

Μήν ξεχνάμε ότι την εποχή εκείνη που κάποιοι πήγαιναν Καναδά για την μτχ τους , τα καινούργια μέλη που σήμερα κουνάνε το δάκτυλο ΔΕΝ ήταν κάν μέλη.

Είναι διαφορετικό να προσφέρεις σε περιόδους με απειροελάχιστες αναφορές , και διαφορετικό να προσφέρεις googlaροντας απο τον καναπέ σου...

Νομίζω ότι το ύφος και ο τόνος που μιλάνε κάποιοι , σε ανθρώπους που άνοιξαν το κεφάλαιο της μτχ στο εξωτερικό στο forum και κατ επέκταση στην Ελλάδα και ανάγκασαν της Ελληνικές & Κυπριακές κλινικές να βελτιωθούν σε προσφερόμενες υπηρεσίες και τιμές , δέν τους αναλογεί , δέν τους αξίζει και σίγουρα δέν βοηθάει κανένα.

Πέρα την αποχή αρκετών μελλών απο το forum τον τελευταίο χρόνο υπάρχει ένα υπο-forum στο forum
όπου παλιά και νέα μέλη διαφορετικής προσέγγισης & φιλοσοφίας μοιράζονται τις εμπειρίες τους και τις απόψεις "κατ’ιδίαν"
προκειμένου να μήν πέφτουν στο στόμα κανενός!.

Είναι λυπηρό , όλοι οι υπόλοιπο να στερούνται τις πληροφορίες για χάρη ορισμένων ,
όμως οι αρχικές πληροφορίες υπάρχουν για όποιον έχει όρεξη να το ψάξει παραπέρα τα μέσα υπάρχουν πλέον ,
ενώ προβλέπω αργά ή γρήγορα οι κλινικές σε τοπικό επιπέδο και ασθενείς τους είτε θα γυρίσουν στον κλινικό μεσαίωνα απο όπου ήρθαν
ή θα μείνουν στάσιμες-οι ή έστω δέν θα φτάσουν πολύ παραπέρα...

Αυτή είναι η σημερινή πραγματικότητα , οπότε όσοι θέτε σφαχτείτε άφοβα πλέον...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
καλωσηρθες..τι ερμηνειες είναι αυτές που δίνεις σε μια τόσο απλή απάντηση που έδωσα?ξέρω ότι ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγειται αλλά αυτό καταντάει ορισμένες φορές επιστημονική φαντασία.φιλε soralteno αυτο που θέλω να πω είναι ότι ΚΑΙ στο εξωτερικό έχουν σφαχτεί κεφάλια και ότι πολλά παιδια, όχι όλοι βέβαια είχαν συμβουλέψει τα παιδιά αυτά με τα κακά αποτελέσματα να πάνε έξω και τελικά δεν δικαιώθηκαν,χάλασαν πολλά λεφτά τζάμπα και το μεγαλύτερο κακό γίνεται για την ψυχολογία,όχι για την τσέπη..αυτούς αν ρωτήσεις για εξωτερικό ή απάντηση θα είναι αρνητική full..δεν Μίλησα για πλύσεις εγκεφάλου κτλ..μην βάζεις τις σκέψεις σου στο στόμα μου γιατί δεν είπα ποτέ τέτοια κουβέντα εγώ..γι αυτό που λες ότι δεν είναι φόρουμ μεταμόσχευσης μαλλιών Συμφωνώ απόλυτα και γι αυτό αν δεις που μιλάω είναι μόνο στις εμφυτεύσεις..από θεραπείες δεν έχω ασχοληθεί καθόλου,δεν γνωρίζω και δεν έχω άποψη γι αυτό και δεν μπορώ να σχολιασω..όσον αφορά τις θεραπείες εκεί Συμφωνώ ότι το φόρουμ έχει σώσει κόσμο με τις γνώσεις του πάνω σε αυτές με πάντα σωστές και αποτελεσματικές λύσεις και 100% σχεδόν αποτελέσματα..για τις προσωπικές σου απόψεις δεν έχω λόγο να διαφονησω μαζί σου..είναι ή γνώμη σου και καλά κανεις και την έχεις..εγώ έχω άλλη γνώμη,απλά όταν την λέω πάντα δέχομαι κάτι σαν επίθεση χωρίς λόγο με κουβέντες τύπου βάλτος κτλ..ενώ αντίθετα έχω ξεκαθαρίσει πως Συμφωνώ για εξωτερικό μόνο σε πολύ μεγάλα norwood..εδώ όντως σε εμφυτεύσεις πάνω από 2500-3000 grafts δεν το έχουν.αυτά έχω πει,αυτή είναι ή γνώμη μου
OK man, false alarm. Σέβομαι την άποψη σου. Όσο για το θέμα της μμ στην Ελλάδα, μπορεί εγώ να μην την επέλεγα ως λύση αλλά πιστεύω ότι είναι στο συμφέρον όλων μας να βελτιωθούν στο maximum οι υπηρεσίες που μας παρέχονται εδώ και για να γίνει αυτό είναι απαραίτητο να είμαστε αυστηροί.

στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
stripar αυτό που λες είναι μια γνώμη δική σου και τίποτα άλλο.δεν είναι ή πραγματικότητα όμως..τουλαχιστον για εμενα..μπορεί να είναι ή δική σου πραγματικότητα,μπορεί και αρκετών άλλων παιδιών,όχι όλων, αλλά μέχρι εκεί.δεν μπορεις να με κανεις να αλλαξω γνωμη,ουτε εγω μπορω να αλλαξω τη δικη σου..έχω αλλη αποψη και δεν νομίζω ότι ειναι κακο αυτο.το μοναδικό κακό είναι πως αν και εγώ πω την δικη μου γνωμη με κάτι αντίστοιχο σαν αυτό το κατεβατο το δικό σου θα μου την ( πέσουν ) σίγουρα..καταλάβες?
 

aeratos28

Just aeratos
soralteno τώρα ειπες αυτο που λέω και εγώ συνέχεια..ίσως δεν έχω ωραίο τρόπο που τα εκφράζω πολλές φορές και αυτό το καταλαβαίνω γιατί φαίνομαι απότομος..ενώ δεν έχω ούτε την διάθεση ούτε και σκοπό να τσακωθω με κάποιον..εγώ αυτό πιστεύω πως αν είσαι πολύ διαβασμενος,ξέρεις τι σου γίνεται και γενικά όλα τα παιδιά αφορά αυτό, που σκέφτονται την εμφύτευση,αν ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ πράγματα και θα βελτιωθούν και οι εδώ υπηρεσίες και θα παίρνουν σαν αποτέλεσμα το μεγιστο.. αυτό λέω και μόνο,ούτε υποστήριξα καμια κλινικη ελληνική ούτε μειωσα κάποια του εξωτερικου
 

Stripar

Established Member
stripar αυτό που λες είναι μια γνώμη δική σου και τίποτα άλλο.δεν είναι ή πραγματικότητα όμως..τουλαχιστον για εμενα..μπορεί να είναι ή δική σου πραγματικότητα,μπορεί και αρκετών άλλων παιδιών,όχι όλων, αλλά μέχρι εκεί.δεν μπορεις να με κανεις να αλλαξω γνωμη,ουτε εγω μπορω να αλλαξω τη δικη σου..έχω αλλη αποψη και δεν νομίζω ότι ειναι κακο αυτο.το μοναδικό κακό είναι πως αν και εγώ πω την δικη μου γνωμη με κάτι αντίστοιχο σαν αυτό το κατεβατο το δικό σου θα μου την ( πέσουν ) σίγουρα..καταλάβες?

Δέν θα αναλύσω το τι περιγράφεις και άν έχεις δίκιο ή άδικο , άν εκφράζεις την μειονότητα ή την πλειοψηφία
διότι απο ότι έχω παρατηρήσει είσαι φοβερά ισχυρογνώμων και η οποιαδήποτε προσπάθεια απλά θα έπεφτε στο κενό!.

Θα πώ όμως ότι προσωπικά είμαι υπέρμαχος της πολυγνωσίας , και της πολυγνωμίας ...αλλά πέρα του τί λέμε , πολλές φορές έχει σημασία και πώς το λέμε !!!...

Και άν εσύ ο ίδιος κάνοντας την αυτοκριτική σου , αντιλαμβάνεσαι τις αδυναμίες του λόγου σου :
..ίσως δεν έχω ωραίο τρόπο που τα εκφράζω πολλές φορές και αυτό το καταλαβαίνω γιατί φαίνομαι απότομος

δεν θεωρείς ότι έχεις να κερδίσεις πολλά , παίρνοντας το τιμόνι αλλιώς?

Φιλικά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Δέν έχουν έστι ακριβώς τα πράγματα φίλε @Bouklas και εν παση περιπώση ΔΕΝ είναι εκεί η ουσία!.

Εδώ πρίν πανε ΚΑΝ να κάνουν μτχ , σκέφτονται άν θα πρέπει να ανοίξουν νήμα (με όλο το κακό συναπάντεμα)...


Μπορείς να μας πεις ρε φιλε ποιος είναι ο τόσος σοβαρός λόγος? Αν είναι αυτό με τις φωτογραφίες είναι αστεία πράγματα.

Προφανώς εννοεις ηθική υποχρέωση...όπως είναι και ηθική υποχρέωση όσων παρακολουθούν το νήμα να είναι υπομονετικοι και διακριτικοι κατά την παρακολούθηση του...

Όχι μονο αυτό, γενικά. Ανοίγεις ένα θέμα και λες "γεια σας πάω για μεταμόσχευση". Περνάνε 2 χρονια και το μονο που βλέπεις είναι ακόμα το "γεια σας πάω για μεταμόσχευση". Είναι ένα τίποτα, το οποιο "πιάνει χώρο" στο forum και δεν προσφέρει κάτι.

Εγω εκανα την μμ το 2009 στο καναδα κ αν δεν υπηρχαν 2 ατομα σαν παραδειγμα τοτε ο κομπ κ ο τσακαλος (2006) που ειχαν παει εξωτερικο και καποια αλλη παρεα παιδιων τοτε που συναντιομασταν συχνα και ολα αυτα που σημερα σας ειναι δεδομενα τοτε μας ηταν πρωτογνωρα.... πολυ πιθανον να ειχα παει σε καμμια ελληνικη κλινικη σφαγειο κ να ειχα αποτελεσμα ανυπαρκτο, θυλακες πεταμενους για παντα κ μια ουλη δωρο οπως ειχε κ ο ενας φιλος της παρεας...κ ανοιγαμε ο ενας τα ματια στον αλλον για το θεμα μεταμοσχευσης με την ανταλλαγη πληροφοριων....
Ο πρωτος κ κυριοτερος λογος που εγραψα για την μμ μου τοτε το 2009 ηταν απο ευγνωμοσυνη κ δε θα το ξεχασω ποτε αυτο....γιατι οταν χρειαζομουν απελπισμενα πληροφοριες κ βοηθεια κατευθυνσης ευτυχως τα ειχα κ τοτε ηταν δυσευρετες οχι οπως τωρα....
και ηθελα να ειμαι κι εγω ενας απ αυτους που προσφεραν αυτη τη βοηθεια σε καποια αλλα παιδια που θα ερχοντουσαν στη θεση π ημουν εγω....

Οπως λεει κ ο μπουκλας μαλακες υπηρχαν κ θα υπαρχουν... αλλα δε τα γραψαμε γι αυτους....τα γραψαμε για τους αλλους που τα χρειαζονταν....

Συγκεκριμενα ο ραχαλ οντως ειναι ενας γιατρος που αν θες να μαθεις πληροφοριες μπορεις να βρεις χιλιαδες στα φορουμ εξωτερικου οπως ειπε κ ενα αλλο μελος πιο πανω....

Συγχαρητηρια στον στριπαρ που δειχνει ενα εξαιρετικο ατομο κ βοηθαει οσο μπορει με τις γνωσεις του κ τη συμπεριφορα του....
Α γεια σου!!!




 

aeratos28

Just aeratos
κοιτα stripar σωστά λες ότι είμαι ισχυρογνώμων και είμαι έτσι γιατί το μόνο που έβλεπα και βλέπω είναι ότι από τα 100 παιδιά από εδώ που έχω μιλήσει,οι 95 είναι ακριβώς το ίδιο..γι αυτο και εγω υποστηριζω ετσι αυτα που λεω,ας πουμε αναγκαστικα το κανω γιατι πραγματικα πιστευω αυτα που λεω..και δεχομαι τις αποψεις των αλλων,δεν ειμαι αντιθετος,απλα θελω να δεχονται και τις δικες μου,οχι να τις υιοθετουν,απλα να τις δεχονται.ότι συζητησαμε ήταν απόλυτοι σε αυτα που έλεγαν και κανείς δεν δέχτηκε ποτέ καμία γνώμη από αυτές που έλεγα εγώ ή και από αλλά παιδιά.ο καθένας υποστηρίζει σχεδόν φανατικά αυτό που πιστεύει..είτε πρόκειται για σύγκριση ελληνικών εταιριών με ξένων ή ότι άλλο..όπως είπα πιο πριν,για εταιρίες εξωτερικού Συμφωνώ ότι ή μόνη λύση σε μεγαλα norwood είναι αυτές..εδώ είναι πολύ φτωχά τα αποτελέσματα..χρειάζονται 4-5 συνεδρίες για να πετύχουν κάτι που στο εξωτερικό ίσως και στην 1 συνέδρια να το έχεις ειδικά αν γίνει strip..για μικροδουλειές μέχρι το ανώτερο λέω τώρα τα 2500 έχω δει πολλά και καλά αποτελέσματα και από ελληνικές εταιρίες..αυτό πιστεύω,δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό που είμαι ισχυρογνώμων σε αυτό που σου λέω τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GreeceFtw

Member
Καλησπερα παιδια.Εκτος απο καποια ατομα που "ξενερωνουν" πολλους με αυτα που γραφουν και κανουν πολλα μελη ακομα και παλια που χουν προσφερει πολλα στο σιτε και γενικα εχουν βοηθησει πολυ κοσμο , υπαρχουν και πολλα περισσοτερα μελη που ενδιαφερονται πραγματικα να δουν ενα κορυφαιο αποτελεσμα μ / μ ετσι ωστε να συνεχιζουν να χουν ελπιδες , να ανεβουν πολυ ψυχολογικα και να πιστεψουν οτι οντως μια μερα θα ειναι καλυτερα με την εξωτερικη τους εμφανιση. Αντι να κοιταμε ολα αυτα τα μελη που πραγματικα νοιαζονται και ουτε εχουν συμφεροντα ουτε κομπλεξ βγαζουνε καθομαστε και ασχολουμαστε με την μειονοτητα. Ετσι καταληγουνε να βγουν "κερδισμενοι" αυτοι οι λιγοι που λεμε. Ακριβως δηλαδη το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που θελαμε. Ελπιζω να νε σεβαστη η γνωμη μου.
 

weznem

Well-Known Member
Παιδιά για να πω και εγώ την άποψη μου, ειναι όντως κρίμα να μην έχουμε feedback ειδικά απο τέτοια περιστατικά που όλοι το θέλαμε. Το να μην απαντήσει κάποιος δεν σημαίνει τίποτα, ούτε οτι πήγε κακά, ούτε οτι πήγε καλά. Όλα τα ενδεχόμενα παίζουν. Και φυσικά κανείς δεν ειναι υποχρεωμένος να ποστάρει. Εγώ με την σειρά μου θεωρώ πολύτιμη την συμβολή των παλιών και ειδικά του πάνου που ειναι απο τους πλέον στοχασμένους στο φόρουμ με ουσιαστικές γνώσεις, φοβερή στρατηγική και πολύτιμη συνεισφορά. Αν δεν ηταν παιδιά όπως ο πάνος και άλλοι παλαιοί, θα είχαμε πάει σαν πρόβατα σε σφαγή. Για αυτό και εγώ θέλησα να παρουσιάσω την δική μου περίπτωση υπερ αναλυτικά για να φωτίσουν όλες οι πτυχές μια μεταμόσχευσης σε όλες τις φάσεις όσο πιο καθαρά γίνεται, και ελπίζω να βοήθησα λίγο.
και απο την πολυ ανάλυση τα άκουσες και εσύ.... οσο θυμαμαι, σε ειχαν περιλαβει.. χαιρετισματα σε εσενα τον πανο,τον γκομι, ελπιζω να εισται καλα ολοι..
εχω χαθει αρκετα απο το φορουμ..απογοητευτηκα που δεν εχουμε μια λυση της προκοπης..(το αναφερω μην νομιζει κανεις τπτ αλλο)
εσενα η μ/μ τελικως ηταν επιτυχης θεωρεις?
 

weznem

Well-Known Member
Πάντως ο @Panos1982 , όπως και πολλά άλλα παλιά μέλη έχουν προσφέρει πολλά στο forum
σε εποχές και περιόδους που η Ελλάδα ζούσε σε ένα ineternet-ικό μεσαίωνα , υπήρχαν απειροελάχιστες αναφορές Γιατρών του εξωτερικού
και βέβαια οι Ελληνικές Κλινικές έκαναν πάρτι και έσφαζαν κόσμο.

Εποχές που η τότε μετάβαση για μτχ στο εξωτερικό ακούγονταν σαν ένα παράτολμο εγχείρημα ,
ενώ σήμερα με το ρίσκο & την τόλμη που επέδειξαν κάποιοι την εποχή εκείνη
σύν το internet booming της τελευταίας πενταετίας κατέστησαν την μτχ σάν ένα ταξίδι αναψυχής.

Μήν ξεχνάμε ότι την εποχή εκείνη που κάποιοι πήγαιναν Καναδά για την μτχ τους , τα καινούργια μέλη που σήμερα κουνάνε το δάκτυλο ΔΕΝ ήταν κάν μέλη.

Είναι διαφορετικό να προσφέρεις σε περιόδους με απειροελάχιστες αναφορές , και διαφορετικό να προσφέρεις googlaροντας απο τον καναπέ σου...

Νομίζω ότι το ύφος και ο τόνος που μιλάνε κάποιοι , σε ανθρώπους που άνοιξαν το κεφάλαιο της μτχ στο εξωτερικό στο forum και κατ επέκταση στην Ελλάδα και ανάγκασαν της Ελληνικές & Κυπριακές κλινικές να βελτιωθούν σε προσφερόμενες υπηρεσίες και τιμές , δέν τους αναλογεί , δέν τους αξίζει και σίγουρα δέν βοηθάει κανένα.

Πέρα την αποχή αρκετών μελλών απο το forum τον τελευταίο χρόνο υπάρχει ένα υπο-forum στο forum
όπου παλιά και νέα μέλη διαφορετικής προσέγγισης & φιλοσοφίας μοιράζονται τις εμπειρίες τους και τις απόψεις "κατ’ιδίαν"
προκειμένου να μήν πέφτουν στο στόμα κανενός!.

Είναι λυπηρό , όλοι οι υπόλοιπο να στερούνται τις πληροφορίες για χάρη ορισμένων ,
όμως οι αρχικές πληροφορίες υπάρχουν για όποιον έχει όρεξη να το ψάξει παραπέρα τα μέσα υπάρχουν πλέον ,
ενώ προβλέπω αργά ή γρήγορα οι κλινικές σε τοπικό επιπέδο και ασθενείς τους είτε θα γυρίσουν στον κλινικό μεσαίωνα απο όπου ήρθαν
ή θα μείνουν στάσιμες-οι ή έστω δέν θα φτάσουν πολύ παραπέρα...

Αυτή είναι η σημερινή πραγματικότητα , οπότε όσοι θέτε σφαχτείτε άφοβα πλέον...
καλησπερα, στα σφαγεια περιλμβανεις και τις κλινικες κυπρου η οχι? ρωταω ενημερωτικα εχετε μια εμπειρια στις μ/μ που εγω δεν ειχα ασχοληθει αρκετα για να εχω.. ευχαριστω..

μια εντυπωση που μου δημιουργειτε ειναι οτι υπαχουν πολλα νευρα, πολυ εγωισμος στον γραπτο λογο..
ιασως φταιει οτι δεν εχουμε μια θεραπεια της προκοπης και ξεσπαει ο καθενας σεβαστος ο πονος του καθενος αλλα παιδια χαλαμε το φορουμ και δεν βοηθαμε κανεναν ετσι, και απο εμπειρια λεω οτι δεν οδηγει και πουθενα περαν τις απουσιας σημαντικων μελων... ηρεμια και γαληνη λιγο , θεωρω δεν θα βλαψει καποιον..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου, καλωσόρισες και πάλι!!! Θυμάμαι φυσικά!! Όλοι καλα είμαστε. Για την ερώτηση σου εννοείτε την θεωρώ υπερ πετυχημένη!! Φαντάζομαι θα εχεις δεις φωτογραφιες. Με έχουν δει και απο κοντά αρκετοί.

και απο την πολυ ανάλυση τα άκουσες και εσύ.... οσο θυμαμαι, σε ειχαν περιλαβει.. χαιρετισματα σε εσενα τον πανο,τον γκομι, ελπιζω να εισται καλα ολοι..
εχω χαθει αρκετα απο το φορουμ..απογοητευτηκα που δεν εχουμε μια λυση της προκοπης..(το αναφερω μην νομιζει κανεις τπτ αλλο)
εσενα η μ/μ τελικως ηταν επιτυχης θεωρεις?
 

Stripar

Established Member
καλησπερα, στα σφαγεια περιλμβανεις και τις κλινικες κυπρου η οχι? ρωταω ενημερωτικα εχετε μια εμπειρια στις μ/μ που εγω δεν ειχα ασχοληθει αρκετα για να εχω.. ευχαριστω..
Μια ιστορική αναδρομή...

Το 2008-09 που ψάχνονταν κάποιοι για μτχ στον Καναδά η μία εκ των δύο κλινικών της Κύπρου δέν υπήρχε κάν ,
ενώ η άλλη όπως και η πληθώρα των υπόλοιπων Ελληνικών κλινικών ασχολούνταν με την strip.

Τότε ήταν η εποχή που η Fue είχε έρθει στην αγορά , με τα αρχικά προβλήματα της περιόδου εκείνης και την τσουχτερή τιμή της.
Την ίδια περίοδο και ενώ αρκετά χρόνια πρίν είχε ξεκινήσει το άρμεγμα, ήταν και η χρυσή εποχή των Ελληνικών κλινικών που
αισχροκέρδησαν εις βάρος των πελατών τους και τους χάρισαν ΤΑ υπέροχα "ΧΑΜΟΓΕΛΑ"(ουλή-strip).
Η παλιότερη κλινική της Κύπρου την περίοδο εκείνη δέν έδινε και τα καλύτερα αποτελέσματα ή πλήρη συνέχεια σε αυτά...
αλλά σε καμία περίπτωση δέν έκανε τα τραγελαφικά λάθη που έκαναν οι κλινικές της Ελλάδας!!!

Μιας και είμαι και εγώ κάμποσα χρόνια εδώ σαν μέλος & αρκετά χρόνια διαβάζοντας το forum χωρίς να είμαι ,
θυμάμαι την παρουσία σου και τα σχόλιά σου...

Όμως:
εχω χαθει αρκετα απο το φορουμ..απογοητευτηκα που δεν εχουμε μια λυση της προκοπης.

Αγαπητέ @weznem , το forum ΔΕΝ είναι ένα ερευνητικό κέντρο ,
εδώ ο κόσμος συζητάει για τις εναλλακτικές θεραπείες & τρόπους να κρατήσει τα μαλλάκια του
μέχρι και άν βρεθεί η λύση στο πρόβλημα της τριχόπτωσης.

Αντιλαμβάνεσαι πιστεύω ότι άν είχε βρεθεί ή όταν βρεθεί η λύση αυτή , το ίδιο το forum χάνει την υπόστασή του ,
δεδομένου ότι κανείς δεν θα έχει πλεόν τον λόγο να μπεί σε αυτό. ( θα έχει λύση το πρόβλημά του)

Μου κάνει εντύπωση ότι σου πήρε 5 χρόνια & 2500 posts για το αυτονόητο...

Φιλικά
 
Τελευταία επεξεργασία:

weznem

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου, καλωσόρισες και πάλι!!! Θυμάμαι φυσικά!! Όλοι καλα είμαστε. Για την ερώτηση σου εννοείτε την θεωρώ υπερ πετυχημένη!! Φαντάζομαι θα εχεις δεις φωτογραφιες. Με έχουν δει και απο κοντά αρκετοί.
εχω καιρο να σε δω σε φωτογραφιες,οποτε σιγουρα θα εισαι σε καλυτερο επιπεδο τωρα.. θα μπω να δω πως εισαι!! απο οτι αντιληφθηκα και σχετικα γρηγορα παρα την αρκετα χρονικα μεγαλη απουσια μου απο τα δρομενα του φορουμ.. τα κομπλεξικά άτομα καλά κρατούν που ειρωνεύονται και νομίζουν ότι είναι έξυπνοι.. τι να πεις.. καλα να περνάς με τα μαλλάκια σου φίλος..
 
Μπλουζα