3746741, dr. rahal, fue, 2000 grafts, 23/11/2013

nucky

Active Member
Είναι κάποιος εδώ που γνωρίζει πόσα είναι τα λειτουργικά έξοδα μιας κλινικής , οι φοροκρατήσεις , το κόστος των εργαλείων και οργάνων που χρησιμοποιεί , το κόστος εκπαίδευσης και επιμόρφωσης , το κόστος της ενημέρωσης και όλα τα άλλα κόστη ; Αν ναι πολύ θα ήθελα να τα μάθω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η Σκεφτεσαι να ανηξεις καμια κλινικη η εισαι εφοριακος :m02::m02:
 

Δημητρης38

Active Member
Stripar είπε:
Μιάς και είμουν ο συνοδός του @3746741 στον καναδά και παρών σε όλο του χειρουργείο , να ενημερώσω ότι ο φίλος (πλέον) @3746741 έχει μια διαφορετική προσέγκιση στο όλο θέμα της μτχ.
Σεμνός , ώριμος και αξιοπρεπείς...
Δεδομένου ότι αρνήθηκε , αρνήθηκα τήν όποια ευνοική μεταχείριση και δεδομένο ότι πλήρωσε και το παραμικρό , δέν υπάρχει η παραμικρή σκοπιμότητα για διαφήμιση του εν-λόγου γιατρού - κλινικής.
Όταν ολοκληρώσει το αποτέλεσμά του θα ενημερώσει το παρών νήμα , με όλες τις απαραίτητες φωτό όλου του διαστήματος , έτσι ώστε να χρησιμοποιηθεί σαν case-study για πιθανές μτχ στον εν λόγω γιατρό , χωρίς σάλτσες και φανφάρες όπως μας έχουν συνιθίσει κάποιοι (μήν λέμε ονόματα)

@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Υ.Γ:Προσωπικά πιστεύω ότι η επιλογή του γιατρού θα τον δικαιώσει

Stripar


xAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXa !!!!
Aλλαξα συκωτι απο το γελιο !!!

Παει για μ/μ ο Τυπος στον Ραχαλ (δεν εχω ιδεα ποιος ειναι αυτος, σημερα τον εμαθα αφου πηρε και την διαφημιση που του αναλογει)... του ευχεται ολο το φορουμ καλη επιτυχια, καλο ταξιΔι στα ξενα που θα πας, γυρνα πισω με μαλλι αφανα, ημαστε μαζι σου κτλ κτλ..και μην τον ξαναειδατε... Ο Τυπος εξαφανιστηκε !!!

Σαν την Νυφη που το εσκασε πριν τον Γαμο ...

Αντ αυτου απανταει ο συνοδος του ο Στριπαρ και κανει και μαθημα δεοντολογιας περι μοσχευματων στον Μπουκλα !!!

Ποιος ?
Ο Στριπαρ που μου εκανε παραπονα γιατι δεν ποσταρω Φωτογραφιες οταν ο Συνοδος του στο Ταξιδακι που κανανε παρεουλα στον Καναδα πρεπει να μπει Θεμα στην Νικολουλη να τον Ψαξουμε που πηγε !!!

ΑΧΧΑΧαχΑΧΑχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑ !!!!
ΑΧΧΑΧαχΑΧΑχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑ !!!!
 

Stripar

Established Member
Δημητρης38 είπε:
Stripar είπε:
Μιάς και είμουν ο συνοδός του @3746741 στον καναδά και παρών σε όλο του χειρουργείο , να ενημερώσω ότι ο φίλος (πλέον) @3746741 έχει μια διαφορετική προσέγκιση στο όλο θέμα της μτχ.
Σεμνός , ώριμος και αξιοπρεπείς...
Δεδομένου ότι αρνήθηκε , αρνήθηκα τήν όποια ευνοική μεταχείριση και δεδομένο ότι πλήρωσε και το παραμικρό , δέν υπάρχει η παραμικρή σκοπιμότητα για διαφήμιση του εν-λόγου γιατρού - κλινικής.
Όταν ολοκληρώσει το αποτέλεσμά του θα ενημερώσει το παρών νήμα , με όλες τις απαραίτητες φωτό όλου του διαστήματος , έτσι ώστε να χρησιμοποιηθεί σαν case-study για πιθανές μτχ στον εν λόγω γιατρό , χωρίς σάλτσες και φανφάρες όπως μας έχουν συνιθίσει κάποιοι (μήν λέμε ονόματα)

@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Υ.Γ:Προσωπικά πιστεύω ότι η επιλογή του γιατρού θα τον δικαιώσει

Stripar


xAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXaxAXa !!!!
Aλλαξα συκωτι απο το γελιο !!!

Παει για μ/μ ο Τυπος στον Ραχαλ (δεν εχω ιδεα ποιος ειναι αυτος, σημερα τον εμαθα αφου πηρε και την διαφημιση που του αναλογει)... του ευχεται ολο το φορουμ καλη επιτυχια, καλο ταξιΔι στα ξενα που θα πας, γυρνα πισω με μαλλι αφανα, ημαστε μαζι σου κτλ κτλ..και μην τον ξαναειδατε... Ο Τυπος εξαφανιστηκε !!!

Σαν την Νυφη που το εσκασε πριν τον Γαμο ...

Αντ αυτου απανταει ο συνοδος του ο Στριπαρ και κανει και μαθημα δεοντολογιας περι μοσχευματων στον Μπουκλα !!!

Ποιος ?
Ο Στριπαρ που μου εκανε παραπονα γιατι δεν ποσταρω Φωτογραφιες οταν ο Συνοδος του στο Ταξιδακι που κανανε παρεουλα στον Καναδα πρεπει να μπει Θεμα στην Νικολουλη να τον Ψαξουμε που πηγε !!!

ΑΧΧΑΧαχΑΧΑχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑ !!!!
ΑΧΧΑΧαχΑΧΑχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑΧαχΑ !!!!

Θα σου απαντήσω , όπως σου απάντησε ο @Panos1982 , που βέβαια σιγά που θα του απαντούσες , να πείς τί?
Sorry ειμαι ********!
εδώ:
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9558-post-130477.html#pid130477

"Χαιρομαι που γελασες Δημητρη...το γελοιο κανει καλο...."!

Αν θες να γελασεις λιγο ακομα....εχω την αισθηση οτι πέρα απο την "αλλαγή συκωτιού που λές ότι έκανες απο το γέλιο" θα πρέπει να αλλάξεις και μυαλά!...άν θέλεις να έχεις μαλλιά!...που δέν έχεις και με τα μυαλά που έχεις , δύσκολο και να αποκτήσεις!

Τωρα για το μάθημα δεοντολογίας που λές στον @Boukla , ο ίδιος ο @Βοuklas είπε στο παρών σχόλιο που αναφέρεσε , ότι έχω δίκιο!.

Εσύ ποιός είσαι , και απο πού και ως πού μιλάς εκ'μέρους του?.
Σου έχει δώσει το δικαίωμα αυτό ο @Bouklas ή τον εκπροσωπείς και τον εκφράζεις εν'αγνοία του?.
Το "παίζεις" γνώστης και δέν ξέρεις κάν ποιός είναι ο Rahal!...σίγουρα έχεις άποψη για τα σφαγεία που επισκέφτηκες , και σε κατάντησαν όπως σε κατάντησαν αλλά μέχρι εκεί!.

Οσον αφορά για τις φωτογραφίες σου...
Είναι πασυφανές ότι το "στενό" το μυαλουδάκι σου , που σου στέρησε μαλλάκια με τις επιλογές σου , όχι μόνο σου έχει δημιουργήσει προβλήματα συμπεριφοράς αλλά και σοβαρά κόμπλεξ! (που βγαίνεις και λές σε όλους να βάλουν φωτογραφίες ή ότι είδες τις φωτογραφίες τους , ενώ εσύ αρνείσε να βάλεις - λόγω ψυχολογικού προβλήματος-).

Βρές πρώτα ένα ψυχίατρο-ψυχολόγο να φτιάξει τα βασικά σου προβλήματα και άσε τα μαλλιά για το τέλος , που ξέρεις μπορεί να σώσεις μερικά μαλλάκια έτσι!.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δημητρης38 ο συνοδος του στο Καναδα θα ημουν εγω εαν δεν πηγαινε στη τελικη ο stripar.
Το παληκαρι το γνωρισω που εκανε μεταμοσχευση αλλα τον stripar οχι.
Αυτα απο μενα.
 

Flosk

Well-Known Member
Δημητρη πραγματικα αγενεια δειχνεις 2 μερες τωρα.. Συνελθε φιλε, εδω ειμαστε μια παρεα και η ειρωνια σε προσωπικο επίπεδο ειναι μλκ!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
@Δημήτρης38, θα σε παρακαλέσω να προσέχεις την συμπεριφορά σου. Καλύτερα είναι πρώτα να μαθαίνουμε περισσότερα για κάποιον και μετά να κατηγορούμε - ειρωνευόμαστε..

Έχεις προειδοποίηση και ελπίζω να μην συνεχιστεί το θέμα.
 

Δημητρης38

Active Member
Chs είπε:
@Δημήτρης38, θα σε παρακαλέσω να προσέχεις την συμπεριφορά σου. Καλύτερα είναι πρώτα να μαθαίνουμε περισσότερα για κάποιον και μετά να κατηγορούμε - ειρωνευόμαστε..

Έχεις προειδοποίηση και ελπίζω να μην συνεχιστεί το θέμα.

Δεκτη η παρατηρηση, θα περιμενα να κανεις το Ιδιο και με τον Στρυπα που σε ολα τα ποσταρισματα του απο την ημερα που εκανα την εγγραφη, ειρωνευεται συνεχως, μου επιτιθεται προσωπικα και με εχει συνεχως στο στοχαστο, ενω ειναι ασχετος απο τον χωρο και την διαδικασια των μ/μ !!!

Εαν το Φορουμ ειναι ιστοτοπος συνερευσης παρεουλας και οχι ενημερωσης για το αντιστοιχο με το τιτλο του - προβλημα, θα ηθελα να με ενημερωσεις για να αποχωρησω και να σας αφησω να τα λετε !!!!

Νο problemo pal !!!
 

Stripar

Established Member
Δημητρης38 είπε:
Chs είπε:
@Δημήτρης38, θα σε παρακαλέσω να προσέχεις την συμπεριφορά σου. Καλύτερα είναι πρώτα να μαθαίνουμε περισσότερα για κάποιον και μετά να κατηγορούμε - ειρωνευόμαστε..

Έχεις προειδοποίηση και ελπίζω να μην συνεχιστεί το θέμα.

Δεκτη η παρατηρηση, θα περιμενα να κανεις το Ιδιο και με τον Στρυπα που σε ολα τα ποσταρισματα του απο την ημερα που εκανα την εγγραφη, ειρωνευεται συνεχως, μου επιτιθεται προσωπικα και με εχει συνεχως στο στοχαστο, ενω ειναι ασχετος απο τον χωρο και την διαδικασια των μ/μ !!!

Εαν το Φορουμ ειναι ιστοτοπος συνερευσης παρεουλας και οχι ενημερωσης για το αντιστοιχο με το τιτλο του - προβλημα, θα ηθελα να με ενημερωσεις για να αποχωρησω και να σας αφησω να τα λετε !!!!

Νο problemo pal !!!

Τον καβγά τον ξεκινάς εσύ πάντα & με όλους!.
Εγώ απλώς όπως και όλοι αμυνόμαστε στην αγένειά σου!.

Και για να καταλάβεις το τί είσαι:
Πώς κρίνεις 2 μήνες στο forum άν είμαι άσχετος απο τον χώρο και την διαδικασία των μ/μ?.Ασε να το κρίνουνε άλλοι αυτό και κυρίως οι βεταράνοι.Τί επειιδή έκανες μία μτχ πρίν 10 χρόνια είσαι(που δέν σου έμεινε ούτε graft όπως λές)παντογνώστης?....απο το αποτέλεσμά σου και την οργή σου μάλλον όχι!

Και καλά εγώ είμαι άσχετος όπως λές εσύ κό.σχετικέ που κατα τα άλλα οι επιλογές σου και οι τρίχες στο κεφάλι σου δείχνουν ότι ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ!!...
Επιτήθεσε εδώ (ποστ.153):
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9558-post-130510.html#pid130510
στον Πάνο σε ένα άτομο που έχει προσφέρει στο forum και άν θές την εποχή που αυτός έκανε χειρουργείο στον Hasson , πολλοί , ακόμα και εγώ δέν ξέραμε τί εστί Καναδάς!.
H΄και αυτός σου επιτέθηκε πρώτος?....δέν νομίζω!.

Σε όρισε κανένας ορθογράφο?...ή φιλολογο στο forum που με το παραμικρό ειρωνέυεσαι τον καθένα για κάποιο μικρολαθάκι?
(έγραψες στον Πάνο:Γελιο γραφεται και οχι Γελοιο)....εξετάσεις δίνουμε?...ή έτσι καλύβεις την ανασφάλειά σου?.
Μπορεί να έχεις φιλολογικές γνώσεις αλλά απο παιδεία.....

Απαντάς πάλι κο.σχετικέ στον Πάνο:Οσον αφορα το θεμα του αν βαζουν τα μοσχευματα που λενε, εγω εχω αποψη και απλα βγαζω τα συμπερασματα μου απο τις απαντησεις των υπολοιπων !!!

Ti λες?....
Εμείς τα σμπεράσματά μας , τα βγάζουμε απο τις εμπειρίες μας , τα ταξιδάκια μας , τα consultaions και απο έρευνα...
Δέν κάνουμε copy-paste!

Τον σεβασμό το κερδίζεις , δέν τον απαιτείς!...που κάθε φορά κλαίγεσαι στον Admin ή στον moderator!.

Μακάρι να μας κάνεις την χάρη να μας χαιρετήσεις , μπάς και βρούμε την ηρεμία μας...εκτός και άν βάλεις μυαλό και μάθεις να μιλάς και να φέρεσαι...όχι σε μένα , σε όλους!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Δημητρης38 είπε:
Δεκτη η παρατηρηση, θα περιμενα να κανεις το Ιδιο και με τον Στρυπα που σε ολα τα ποσταρισματα του απο την ημερα που εκανα την εγγραφη, ειρωνευεται συνεχως, μου επιτιθεται προσωπικα και με εχει συνεχως στο στοχαστο, ενω ειναι ασχετος απο τον χωρο και την διαδικασια των μ/μ !!!

Εαν το Φορουμ ειναι ιστοτοπος συνερευσης παρεουλας και οχι ενημερωσης για το αντιστοιχο με το τιτλο του - προβλημα, θα ηθελα να με ενημερωσεις για να αποχωρησω και να σας αφησω να τα λετε !!!!

Νο problemo pal !!!

Έκανες κάποια αναφορά το post το οποίο σε προσέβαλε και δεν επεμβήκαμε; δεν το κατάλαβα.. είμαι εγώ και ο κάθε διαχειριστής υπεύθυνος να κάθεται να ψάχνει με τις ώρες ποίος πείραξε ποιόν;

Δεν έτυχε να το δούμε, γιαυτό υπάρχει και το report post, για να ειδοποιηθούμε και να πράξουμε ανάλογα το τι έγινε.

Όσο για τα "παρεούλα" κλπ, να σε ενημερώσω ότι δεν υπάρχει για κανέναν "ιδιαίτερη" και "ξεχωριστή" μεταχείριση. Οι κανόνες είναι κανόνες, είναι για όλους και τέρμα.

Στενός βραχνάς και αιτίες προβλημάτων έχουν γίνει τα θέματα Μ/Μ...
Και γιαυτό πρέπει να σφίξουν πολύ τα πράγματα μου φαίνεται σε συγκεκριμένα θέματα που κάθε λίγο δημιουργείται και από κάτι.

Και κάτι τελευταίο και προς όλους.

Είστε μέλη σε μια κοινότητα που βασικός της στόχος είναι να βοηθήσει ανθρώπους σε αυτή την κατάρα που λέγεται Α/Α. Κάποιοι μπαίνετε εδώ για να καυλαντίσετε, κάποιοι άλλοι για άλλους "πονηρούς" και μη λόγους. Σεβαστείτε όμως ότι κάποιοι άλλοι μπαίνουν να μάθουν και να ενημερωθούν μέσα στη στεναχώρια τους και το πρόβλημα τους.
Εγώ και ο κάθε εγώ λοιπόν, είμαι υπεύθυνος να διασφαλίσω α) Την ποιότητα του Forum. β) Καθαρά τα θέματα για να βρίσκεται άκρη όταν κάποιος διαβάζει / ψάχνει να βρει κάτι γ) την ισορροπία και την ηρεμία μεταξύ μελών, καθώς και την αποφυγή εντάσεων όπου συνεπάγονται και με τα παραπάνω.
Αν λοιπόν κάποιοι νομίζετε ότι θα κάνετε το "κομμάτι" σας (με ότι συνεπάγεται αυτό), δεν θα σας περάσει και θα μείνετε εκτός από εδώ.. και μετά ας βρίζετε και ας λέτε διάφορα και ας φωνάζετε. Δεν με απασχολεί καθόλου. Μου φτάνει να ξέρω ότι το forum είναι ήρεμο και ανθρώπινο
 

Bouklas

Well-Known Member
Τελικά τι γίνετε με αυτό το νήμα? Περίμενα ιδαιτέρως την περίπτωση του μέλους 3746741 λόγο Rahal αλλα όπως δείχνει η ενημέρωση δεν ήρθε ποτε.
 

zotrix

Active Member
Είναι μεγάλη αγένεια πάντως κάποια μέλη που επιζητούσαν επιτακτικά συμβουλές και βοήθεια πριν κάνουν μεταμόσχευση να εξαφανίζονται μετά. Θα πει κάποιος ότι είναι δικαίωμα τους. ΟΚ, και εγώ θα πω λάθος όλων όσους τους βοηθούσαν πριν την κάνουν από το φόρουμ.
 

Stripar

Established Member
Να ενημερώσω εγώ ότι ΔΕΝ

θα υπάρξει περεταίρω ενημέρωση σε αυτήν την μτχ του R*hal
ούτε και στην άλλη την μεγαλύτερη
ούτε και του άλλου μέλους που πήγε στον Bis*ang*
ούτε του άλλου μέλους που πήγε τον Αύγουστο στον Erd*gan
ούτε του άλλου μέλους που πήγε στον Lup*nzula
Πιθανόν ούτε του άλλου μέλους που έχει κλείσει μέσα του μήνα στον Erd*gan

Και άν ψάχνετε να βρείτε τον λόγο...
αρκεί να κοιτάξετε προσεκτικά σε αυτό το νήμα , καθώς και στο νήμα του Bis*anga (που πέρυσι τέτοια περίοδο έκανε Consultation στην Ελλάδα) ,
καθώς και στα επιμέρους νήματα και αναφορές για τον Erd*gan , και γενικότερα σε οποιοδήποτε νήμα γίνεται αναφορά για κάποιον αξιόλογο γιατρό του ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ , κλινική , τεχνική...

νομίζω θα εντοπίσετε την πηγή του κακού , την δυσαρέσκεια και την ξενέρα που έχει δημιουργήσει σε νέα & παλιά μέλη!!!.

Αυτά...
 

Bouklas

Well-Known Member
Να ενημερώσω εγώ ότι ΔΕΝ

Και άν ψάχνετε να βρείτε τον λόγο...
αρκεί να κοιτάξετε προσεκτικά σε αυτό το νήμα , καθώς και στο νήμα του Bis*anga (που πέρυσι τέτοια περίοδο έκανε Consultation στην Ελλάδα) ,
καθώς και στα επιμέρους νήματα και αναφορές για τον Erd*gan , και γενικότερα σε οποιοδήποτε νήμα γίνεται αναφορά για κάποιον αξιόλογο γιατρό του ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ , κλινική , τεχνική...

νομίζω θα εντοπίσετε την πηγή του κακού , την δυσαρέσκεια και την ξενέρα που έχει δημιουργήσει σε νέα & παλιά μέλη!!!.
Αυτά...
Stripar δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.
Από αυτά που γραφεις θες να πεις ότι για να μην γίνονται ανανεώσεις σημαίνει πως τα μέλη που κάνανε στους συγκεκριμένους γιατρούς είχαν ένα πολύ καλο αποτέλεσμα? Διότι από όσο ξέρω το παιδί στο παρών νήμα είχε μια αποτυχημένη μεταμόσχευση στον Rahal.
 

zotrix

Active Member
Εγώ πάντως εύχομαι να ήταν επιτυχημένη η μεταμόσχευση του παιδιού και να μην τον ξανααπασχολήσει το θέμα ''τριχόπτωση'' στο μέλλον.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ο πιο προφανης λογος για να μην βαλει καποιος φωτογραφιες ενω εχει πει οτι θα ενημερωσει λεπτομερως τα μελη του φορουμ για την πορεια της μμ του ειναι οτι δεν πηγε καλα και δεν ειχε το αναμενομενο αποτελεσμα. ειδικα οταν εχεις δωσει τοσα λεφτα ολοι περιμενουν να δουν το σουπερ αποτελεσμα απο ενα top ιατρο.
ο φιλος οχι μονο δεν εβαλε φωτο αλλα ουτε ξαναεγραψε στο φορουμ. ολες οι αλλες δικαιολογιες μου φαινονται αστειες.
αυτος που παει καλα στη μμ του απο τη χαρα του θελει να το δειξει σε ολους. τουλαχιστον ετσι νομιζω
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
αυτος που παει καλα στη μμ του απο τη χαρα του θελει να το δειξει σε ολους. τουλαχιστον ετσι νομιζω
Νομίζεις λάθος, και αυτός που δεν έχει επιτυχημένη μμ έχει περισσότερους λόγους να ξαναγράψει.
 
Μπλουζα