3746741, dr. rahal, fue, 2000 grafts, 23/11/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Bouklas είπε:
Σεβαστή η άποψη σου, όμως έχουν περάσει 8 μήνες! Μια διαφορα (για να μην πω το 90% της μεταμόσχευσης) σίγουρα την έχεις.
μ αρέσει που καθώστατε και τον παρακαλάτε...μπράβο boukla
 

Stripar

Established Member
Μιάς και είμουν ο συνοδός του @3746741 στον καναδά και παρών σε όλο του χειρουργείο , να ενημερώσω ότι ο φίλος (πλέον) @3746741 έχει μια διαφορετική προσέγκιση στο όλο θέμα της μτχ.
Σεμνός , ώριμος και αξιοπρεπείς...
Δεδομένου ότι αρνήθηκε , αρνήθηκα τήν όποια ευνοική μεταχείριση και δεδομένο ότι πλήρωσε και το παραμικρό , δέν υπάρχει η παραμικρή σκοπιμότητα για διαφήμιση του εν-λόγου γιατρού - κλινικής.
Όταν ολοκληρώσει το αποτέλεσμά του θα ενημερώσει το παρών νήμα , με όλες τις απαραίτητες φωτό όλου του διαστήματος , έτσι ώστε να χρησιμοποιηθεί σαν case-study για πιθανές μτχ στον εν λόγω γιατρό , χωρίς σάλτσες και φανφάρες όπως μας έχουν συνιθίσει κάποιοι (μήν λέμε ονόματα)

@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Υ.Γ:Προσωπικά πιστεύω ότι η επιλογή του γιατρού θα τον δικαιώσει

Stripar
 

Bouklas

Well-Known Member
gkast είπε:
μ αρέσει που καθώστατε και τον παρακαλάτε...μπράβο boukla
Όχι φιλε, σε καμια περίπτωση δεν παρακαλάω κανέναν και για τίποτα. Είδα ότι το νήμα είχε σήμερα μηνύματα και έγραψα. Έχουν περάσει 8 μήνες και δεν έχει μπει κάποια ενημέρωση, αυτό όλο. Επίσης το νήμα του φίλου είναι πιο ιδαίτερο από εκείνα των άλλων! Πολύ σπανια βλέπουμε μέλη μας να παρουσιάζουν αποτελέσματα ονομάτων σαν τον Rahal.


Stripar είπε:
@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Ναι ρε φιλε δεν τίθεται θέμα. Αλλα ούτε ένα πρώτο αποτέλεσμα δεν υπάρχει μετά από 8 μήνες? Δεν εννοώ να κάνει update κάθε μέρα αλλα τες πα δικό μου λάθος δεν έπρεπε καν να γράψω, αν ήθελε θα είχε ανεβάσει από μονος του.

Και τέλος αυτά είναι δικά του λόγια στις πρώτες σελίδες οποτε οι ερωτήσεις των μελών μετά απο τόσο καιρο είναι δικαιολογημένες.
"ΥΓ.Φωτογραφιες θα βαλω μαζεμενες πριν κ μετα την επεμβαση"
"Θα σας ενημερωσω με την επιστροφη μου αναλυτικα για ολες τις λεπτομερειες!
"
 
Stripar είπε:
Μιάς και είμουν ο συνοδός του @3746741 στον καναδά και παρών σε όλο του χειρουργείο , να ενημερώσω ότι ο φίλος (πλέον) @3746741 έχει μια διαφορετική προσέγκιση στο όλο θέμα της μτχ.
Σεμνός , ώριμος και αξιοπρεπείς...
Δεδομένου ότι αρνήθηκε , αρνήθηκα τήν όποια ευνοική μεταχείριση και δεδομένο ότι πλήρωσε και το παραμικρό , δέν υπάρχει η παραμικρή σκοπιμότητα για διαφήμιση του εν-λόγου γιατρού - κλινικής.
Όταν ολοκληρώσει το αποτέλεσμά του θα ενημερώσει το παρών νήμα , με όλες τις απαραίτητες φωτό όλου του διαστήματος , έτσι ώστε να χρησιμοποιηθεί σαν case-study για πιθανές μτχ στον εν λόγω γιατρό , χωρίς σάλτσες και φανφάρες όπως μας έχουν συνιθίσει κάποιοι (μήν λέμε ονόματα)

@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Υ.Γ:Προσωπικά πιστεύω ότι η επιλογή του γιατρού θα τον δικαιώσει

Stripar

Καλα ρε Stripar θα μας τρελανεις εντελώς ρε φίλε?? Δεν μας λυπασαι καθόλου??

Απο τη μία εκραξες τον Dance που εγραφε και ανεβαζε φωτο καθε 2 ώρες (δεν ειχες καθόλου αδικο) και τώρα εδω στο φίλο μετα απο 8 μήνες λες οτι την ειδε καπως αλλιως, αλλαξε φιλοσοφία, δεν θέλει να κανει διαφήμιση και δεν ξέρω εγω τι αλλο μπορει......και τι δεν μπορεί σε αυτή τη ζωή τελικά.
Πριν λιγες μερες ανοιξαμε θέμα ως προς την παρουσιαση των μμ και ειπαμε καποια πραγματα λιγο πολύ. Εσύ τι καταλαβες? Οτι ανοιγουμε ενα θεμα για μμ και μετα απο κανα χρονο ή δύο βάζουμε φωτο με το πριν και το μετα? Παω πασο αν καταλαβες αυτο!!

Τελος παντων, δεν θέλεω να ανοιξω πολεμο με κανέναν, ας κανει οτι θέλει ο φίλος @3746741 δεν εχω κατι προσωπικό μαζί του, άλωστε εχει καθε δικαιωμα να δειξει οτι θέλει και οποτε κρίνει αυτός οτι πρεπει.
 

gkast

Active Member
Γιάννης7 είπε:
Stripar είπε:
Μιάς και είμουν ο συνοδός του @3746741 στον καναδά και παρών σε όλο του χειρουργείο , να ενημερώσω ότι ο φίλος (πλέον) @3746741 έχει μια διαφορετική προσέγκιση στο όλο θέμα της μτχ.
Σεμνός , ώριμος και αξιοπρεπείς...
Δεδομένου ότι αρνήθηκε , αρνήθηκα τήν όποια ευνοική μεταχείριση και δεδομένο ότι πλήρωσε και το παραμικρό , δέν υπάρχει η παραμικρή σκοπιμότητα για διαφήμιση του εν-λόγου γιατρού - κλινικής.
Όταν ολοκληρώσει το αποτέλεσμά του θα ενημερώσει το παρών νήμα , με όλες τις απαραίτητες φωτό όλου του διαστήματος , έτσι ώστε να χρησιμοποιηθεί σαν case-study για πιθανές μτχ στον εν λόγω γιατρό , χωρίς σάλτσες και φανφάρες όπως μας έχουν συνιθίσει κάποιοι (μήν λέμε ονόματα)

@boukla:
Επέτρεψέ μου να σου πώ ότι κάνεις λάθος!.
ο ρυθμός ανάπτυξης των μαλλιών δέν είναι σε όλους ίδιος!...
Εγώ κουρεύομαι κάθε δεκαπέντες μέρες και ο κουρέας μου μου κόβει τα μαλλιά 1.5 πόντο στο δεκαπενταήμερο , άλλοι κουρεύονται 1.5 πόντο κάθε 2μήνες.
Τι σημαίνει αυτό?... άν και οι δύο κάνουμς μτχ θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα στους 8μήνες?
Μήν τα βάζουμε όλα στο ίδο καλάθι , δέν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο!

Υ.Γ:Προσωπικά πιστεύω ότι η επιλογή του γιατρού θα τον δικαιώσει

Stripar

Καλα ρε Stripar θα μας τρελανεις εντελώς ρε φίλε?? Δεν μας λυπασαι καθόλου??

Απο τη μία εκραξες τον Dance που εγραφε και ανεβαζε φωτο καθε 2 ώρες (δεν ειχες καθόλου αδικο) και τώρα εδω στο φίλο μετα απο 8 μήνες λες οτι την ειδε καπως αλλιως, αλλαξε φιλοσοφία, δεν θέλει να κανει διαφήμιση και δεν ξέρω εγω τι αλλο μπορει......και τι δεν μπορεί σε αυτή τη ζωή τελικά.
Πριν λιγες μερες ανοιξαμε θέμα ως προς την παρουσιαση των μμ και ειπαμε καποια πραγματα λιγο πολύ. Εσύ τι καταλαβες? Οτι ανοιγουμε ενα θεμα για μμ και μετα απο κανα χρονο ή δύο βάζουμε φωτο με το πριν και το μετα? Παω πασο αν καταλαβες αυτο!!

Τελος παντων, δεν θέλεω να ανοιξω πολεμο με κανέναν, ας κανει οτι θέλει ο φίλος @3746741 δεν εχω κατι προσωπικό μαζί του, άλωστε εχει καθε δικαιωμα να δειξει οτι θέλει και οποτε κρίνει αυτός οτι πρεπει.

Εδώ μέσα θα βρείς ή του ύψους ή του βάθους ενδιάμεση κατάσταση δεν θα βρείς....
Άντε 120ημέρες και σήμερα μετράμε αντίστροφα.....λες και θα δούμε κανα μοντέλο της ferrari.....
 

Stripar

Established Member
Ειρήνη μην κύριοι!.
Δέν είναι δική μου η μτχ , ούτε το νήμα...

Αντιλαμβάνομαι την αγωνία ολωνών (δεδομένοy ότι δέν έχουμε δείγματα απο δουλείες του Rahal) αλλά πρέπει όλοι να ασπαστούμε την επιθυμία του @3746741 να τοποθετηθεί στο τέλος.

Stripar
 

athenian

Well-Known Member
Γιατί το 8μηνο τι είναι δλδ η αρχή? Ο καθένας κάνει ότι θέλει βέβαια αλλά κι εμείς έχουμε μια αγωνία για να δούμε ένα αποτέλεσμα από έναν τόσο γνωστό γιατρό.
 

tropheus

Well-Known Member
athenian είπε:
... έχουμε μια αγωνία για να δούμε ένα αποτέλεσμα από έναν τόσο γνωστό γιατρό.

Ακριβώς επειδή είναι γνωστός ο γιατρός (rahal) μπορούμε να βρούμε πάαααααρα πολλές αναφορές και αποτελέσματα από περιστατικά του σε φόρουμ του εξωτερικού.
Δεν είναι σαν τους γιατρούς της Κύπρου ή της Ελλάδας που κατά βάση η πληροφόρησή μας μπορεί να προέλθει μάλλον αποκλειστικά από το παρόν φόρουμ καθώς είναι σχεδόν άγνωστοι στο εξωτερικό...

Σίγουρα έχουμε μια αγωνία για το συγκεκριμένο παιδί (3746741) καθώς μοιράστηκε μαζί μας τις σκέψεις του και τους προβληματισμούς του.
Αλλά και πάλι πρέπει να σεβαστούμε την επιθυμία του.
 

elmajiko

Member
Πολυ soft μεταχειριση σε αυτο το περιστατικο εν αντιθεσει με αλλα στα οποια γινεται ανακριση 1ου βαθμου....

Η αληθεια ειναι οτι ειναι δικαίωμα του καθενός πως θα παρουσιασει τη πορεια της μμ του και καλα κανει και ο 3746741 αλλα θα ηταν δικαιοτερο να εχουν ολοι την ιδια αντιμετωπιση...

Διακρινω 2 μετρα και 2 σταθμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλή επιτυχία στον φίλο. Πραγματικά περιμένουμε με αγωνία το feedback διότι ο rahal εκτός απο πανάκριβος ειναι και ξακουστός ανάμεσα στους top.Μακάρι να μας έλεγε ο φίλος έστω και προφορικά αν ειναι ευχαριστημένος ή οχι και ας μην βάλει φωτογραφίες. Στους 8 μήνες δεν παίζει να μην έχει δει ένα μεγάλο ποσοστό της εικόνας της τελικής. Δεν έκανε και crown αν θυμάμαι καλά που ξέρουμε πως αργεί περισσότερο. Φίλε στιπάρ εσύ που ήσουν συνοδός και έχεις επαφή με το παιδί δεν γνωρίζεις περισσότερα; Για περιέργραψε μας την συγκλονιστική αυτή εμπειρία του χειρουργείου στον Καναδά. Θυμάμαι στο νήμα μου παλιά είχες γράψει κάποια αλλά σβήστηκαν.
 

gkast

Active Member
Σίγουρα μιλάμε για κορυφαία κλινική μαλλιων με ειδικες καρέκλες για να κοιμηθείς το βράδυ και μην τραυματίσεις τα μοσχεύματα με ειδικές μεθόδους αναισθησίας που ταλαιπωρεί λιγότερο τον ασθενή ...και γενικότερα πολύ καλύτερο support στην μετεγχειρητική φροντίδα ....γιαυτο θεωρείται κορυφαίος...
Τώρα όλα ταλλα ..σεβαστείτε την επιθυμία το καθενός να δείξει την δουλειά μετά απο πέντε χρόνια τα ακούω βερεσέ....forum είναι να ανταλλάσουμε απόψεις για το καλό όλων....
Οχι Οτι οι άλλοι ειναι οσίες περιστέρες τους έχουμε πάρει γραμμή ...???
 

Stripar

Established Member
elmajiko είπε:
Πολυ soft μεταχειριση σε αυτο το περιστατικο εν αντιθεσει με αλλα στα οποια γινεται ανακριση 1ου βαθμου....

Η αληθεια ειναι οτι ειναι δικαίωμα του καθενός πως θα παρουσιασει τη πορεια της μμ του και καλα κανει και ο 3746741 αλλα θα ηταν δικαιοτερο να εχουν ολοι την ιδια αντιμετωπιση...

Διακρινω 2 μετρα και 2 σταθμα...

Soft?....δηλ τι προτείνεις , να βρεθούμε όλοι στο Σύνταγμα & να γροθοκοπήσουμε το φίλο , επειδή να προσπαθεί να είναι διακριτικός , σιωπηλός κα να τοποθετηθεί στο τέλος?:huh:
Ξέρεις την ιδιότητά του και το φόρτο εργασίας του?

Το forum και τα μέλη του , τις πληροφορίες που είναι να πάρουν , θα τις πάρουν ούτε σι άλλως!.Τί στους 8 , τί στους 12...θα τις πάρουν!:exclamation:
Μετά σου λέει γιατί υπάρχουν περίεργες στρατηγικές στην Ελλάδα

Όμως επειδή διακρίνω ένα παράπανο εκ μέρους σου (άν και αντιλαμβάνομαι απο που πηγάζει :dodgy:) θα σου πώ ότι ΝΑΙ έχεις δίκιο!...2 μέτρα και 2 σταθμά
Τι να κάνουμε ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!


danceworld_2001 είπε:
Καλή επιτυχία στον φίλο. Πραγματικά περιμένουμε με αγωνία το feedback διότι ο rahal εκτός απο πανάκριβος ειναι και ξακουστός ανάμεσα στους top.Μακάρι να μας έλεγε ο φίλος έστω και προφορικά αν ειναι ευχαριστημένος ή οχι και ας μην βάλει φωτογραφίες. Στους 8 μήνες δεν παίζει να μην έχει δει ένα μεγάλο ποσοστό της εικόνας της τελικής. Δεν έκανε και crown αν θυμάμαι καλά που ξέρουμε πως αργεί περισσότερο. Φίλε στιπάρ εσύ που ήσουν συνοδός και έχεις επαφή με το παιδί δεν γνωρίζεις περισσότερα; Για περιέργραψε μας την συγκλονιστική αυτή εμπειρία του χειρουργείου στον Καναδά. Θυμάμαι στο νήμα μου παλιά είχες γράψει κάποια αλλά σβήστηκαν.


Dance θα σου πώ πρόχειρα , ότι ουλή ΔΕΝ υπάρχει , είναι σαν να έχει κάνει FUE!.
Όμως οι υπόλοιπες πληροφορίες , λεπτομέρεις , τεχνικές είναι πάρα πολλές , όταν θα έρθει η ώρα και μου ζητηθεί και έμενα (Δεδομένου ότι έβλεπα παραπάνω απο ότι ο ίδιος) θα πώ πάρα πολλά πέρα απο τις φωτοτογραφίες του μέλους.
Κυρίως θα είναι ουδέτερη στάση δηλ.καί τα καλά & τα κακά , άν και τα κακά είναι λίγα

Τώρα για να σε ξαφνιάσω θα σου πώ ότι ούτε εγώ , έχω κάποιο προσωπικό μαζί σου...δέν θα σου ευχηθώ όμως καλό αποτέλεσμα στην μτχ , όχι για κανένα λόγο , απλά επειδή το έχω κάνει στο παρελθόν
Θα σου ευχηθώ όμως κάτι σημαντικότερο:
"βίον ανθόσπαρτον & καλούς απογόνους!"

Όλα τα άλλα είναι ΤΡΙΧΕΣ!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε στριπαρ σε ευχαριστώ για την τοποθέτηση σου. Θα αναμένουμε όλοι μας με αγωνία το τελικό αποτέλεσμα του φίλου. Χαίρομαι που δεν έχεις κάτι προσωπικό και σε ευχαριστώ για τις ευχές σου, τότε και τώρα. Μπορώ να πω πως μαζί με των άλλων παιδιών έπιασαν τόπο μιας και το τελικό αποτέλεσμα που πλέον ειναι τελεσίδικο 90% ειναι παραπάνω απο ικανοποιητικό. Και ξανά σε ευχαριστώ για τις πιο ουσιαστικές τελευταίες σου ευχές. Ειναι σημαντικό μιας και είμαστε στην ίδια κοινότητα με το ίδιο πρόβλημα να έχουμε ενότητα και εκτίμηση μεταξύ μας και οχι να τσακωνόμαστε για κατσαπλιάδες που στο κάτω κάτω τα λεφτά μας πήραν.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
3746741 είπε:
Eνημερωση μολις ολοκληρωσω 12-14 μηνες.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλω φωτο σημερα με το καινουριο graft που εσκασε στις 12:23 το μεσημερι.

Καλη επιτυχια φιλε.Ελπιζω να αξιζε το ταξιδι και η επιλογη του γιατρου.Αναμενω και εγω τις τελικες εντυπωσεις σου.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γενικα μιλουσα για ολους τους γιατρους και κλινικες. Δεν μου εκανε τιποτα ο ανθρωπος, ομως κακα τα ψεματα ολοι τους την τσεπη μας κοιτανε. Ισως λιγο υπερβολικη η εκφραση κατσαπλιαδες. Καρχαριες θα επρεπε να πω, κλινικες και φαρμακοβιομηχανιες.

athenian είπε:
Κατσαπλιας ο γιατρός ρε dance? Έγινε κάτι?
 

athenian

Well-Known Member
η αληθεια ειναι οτι κοστιζουν πανακριβα οι μμ και ειναι καθαρο κερδος για τις κλινικες.Βγαζουν σε μια μερα απο εναν και μονο πελατη απο 3 εως 5 χιλιαρικα και τα λειτουργικα τους εξοδα ειναι ελαχιστα.
 
Μπλουζα