36η μερα μη αυνανισμο+μπουζι νερο+μασαζ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

soidyl2

New Member
pazuzu- το ορμονικο προφιλ ενος ατομου με Α.Α ταυτιζεται με εκεινο
ενος ατομου κατω απο μεγαλη πιεση στρεςς(πηγη : Danny Roddy).

H αποχη χτιζει χαρακτηρα και ελεγχο των συναισθηματων .Αντιμετωπιζεις φοβο και αγχος
καταματα χωρις να τα αποφευγεις.Μη σου πω οτι φτανεις και σε σημειο να διωχνεις το φοβο με αγαπη ,γιατι καταλαβαινεις οτι μονο αυτο λειτουργει,αν και για σενα αυτα ειναι χιπικες ανυποστατες θεωριες.

Αλλο επιχειρημα ειναι οτι η αλωπεκια και καθε ειδους μορφη οπου παρακμαζει η δομη ενος οργανισμου σημαινει απωλεια ενεργειας στην τελικη,και ο συνεχης αυνανισμος γερνει το φορτιο της απωλειας περισσοτερο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pazuzu

New Member
Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αν θα φύγει ή αν θα παραμείνει, αυτό που λέω είναι απλό:

1) να μην είναι τόσο απόλυτος με αυτά που πιστεύει, τουλάχιστον όχι με αυτά που δεν μπορεί να αποδείξει, ασχέτως αν ο ίδιος τα εφαρμόζει με ευεργετικά αποτελέσματα.

2) να προσπαθήσει να συνδέσει τη γενικότερη οπτική του ότι η λύση βρίσκεται στη φύση με το θέμα της τριχόπτωσης, με έναν τρόπο που δεν τον κάνει να μοιάζει παραληρηματικό ταλιμπάν, πχ, με τεχνικές μασάζ στο τριχωτό, ή με βότανα που προκαλούν τοπική υπεραιμία, όπως το δεντρολίβανο.

Να στοιχειοθετήσει εν ολίγοις τον τρόπο που σκέφτεται και εκφράζεται.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Να στοιχειοθετήσει εν ολίγοις τον τρόπο που σκέφτεται και εκφράζεται.

Αυτό ακριβώς θέλω να δω. Αν όλα όσα κάνει μπορούν να σταθούν μέσα από φοτο που δείχνουν βελτίωση.
 
Ρε συ λυδιε βαλε μια φοτο με καλο φωτισμο να συμπερανουμε κι εμεις...φαινεται σαν να πυκνωσες αλλα ειναι σκοτεινη...
 

soidyl2

New Member
καρφακια σε ολες τις φωτο .
σορρυ η μονη καμερα που εχω ειναι του υπολογιστη.
Με τον καιρο πιστευω τα κενα θα μειωθουν ακομη περισσοτερο
αρκει να κανω αναγωογονητικη διατροφη που παραγει μηδεν θερμοτητα στο σωμα,
να μην βαζω καυτο νερο και φυσικα να κανω αποχη απο αυνανισμο.

Δεν τα εχω χτενισει,με το χερι τα ανεβαζω.Ουτως η αλλως κανεις δεν με κοιταει απο πανω απο κατω φαινεται καλυτερα.
Και δεν ειναι αυτα ολα μου τα μαλλια,γιατι με τη detumescence καποια φευγουν στο χερι λογω τραβηγματος.
 

Συνημμένα

  • lkoko.jpeg
    lkoko.jpeg
    12.2 KB · Προβολές: 424
  • lplplp.jpeg
    lplplp.jpeg
    10.3 KB · Προβολές: 457

Panos1982

Well-Known Member
GOMI είπε:
Φίλε pano, γενικά δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Παν μέτρον άριστον.
Το κρέας για παράδειγμα, όντως το θέλουμε. Αλλά ποιο κρέας? Το καθαρό κρέας. Αυτό που έχει μεγαλώσει και ανατραφεί σωστά και έρχεται στο πιάτο μας δίχως 1002 ορμόνες και φάρμακα. Πόσοι από εμάς μπορούμε να βρούμε τέτοιο κρέας που ζούμε στις πόλεις?

Ένα τέτοιο κρέας λοιπόν, πιστεύεις ότι έχει οφέλη για την υγεία μας?

φιλε gomi το πας αλλου....κι αν το παμε προς τα εκει...δεν ειναι μονο οτ κρεας μολυσμενο...ειναι τα παντα...και τα φρουτακια επισης κ τα ζωακια και η ατμοσφαιρα γενικα....απο την στιγμη που βλεπεις ενα ζωο το σκυλι ας πουμε (που ζει μολις 15 χρονια στον πλανητη) και εχουν αρχισει αυτα τα ζωα να εμφανιζουν καρκινο...τοτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι μονο το κρεας ειναι πολλα αυτα που δεν πανε καλα....τα σκυλια τουλαχιστον πριν 20 χρονια δε παθαιναν καρκινους....οσο παμε χειροτερευουμε...αλλα ειναι κι αυτο αλλα ενα κολπο τον κυβερνωντων του πλανητη για περιορισμο του πλυθησμου της γης και ταυτοχρονα χρημα στις τσεπες τους μεσω τον φαρμακοβιομηχανιων....τεσπα ξεφευγουμε...το νοημα που ηθελα να πω το εχεις καταλαβει δε χρειαζεται να εξηγω...αλλωστε δε δειχνεις για αργοστροφος....
 

Panos1982

Well-Known Member
GOMI είπε:
Φίλε pano, γενικά δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Παν μέτρον άριστον.
Το κρέας για παράδειγμα, όντως το θέλουμε. Αλλά ποιο κρέας? Το καθαρό κρέας. Αυτό που έχει μεγαλώσει και ανατραφεί σωστά και έρχεται στο πιάτο μας δίχως 1002 ορμόνες και φάρμακα. Πόσοι από εμάς μπορούμε να βρούμε τέτοιο κρέας που ζούμε στις πόλεις?

Ένα τέτοιο κρέας λοιπόν, πιστεύεις ότι έχει οφέλη για την υγεία μας?

φιλε gomi το πας αλλου....κι αν το παμε προς τα εκει...δεν ειναι μονο το κρεας μολυσμενο...ειναι τα παντα...και τα φρουτακια επισης (θα κοψεις και τα φρουτα? )και η ατμοσφαιρα γενικα ειναι μολυσμενη και ολα τα ζωακια που ζουνε μεσα σε αυτην οπως κι εμεις......απο την στιγμη που βλεπεις ενα ζωο το σκυλι ας πουμε (που ζει μολις 15 χρονια στον πλανητη) και εχουν αρχισει αυτα τα ζωα να εμφανιζουν καρκινο...τοτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι μονο το κρεας ειναι πολλα αυτα που δεν πανε καλα....τα σκυλια τουλαχιστον πριν 20 χρονια δε παθαιναν καρκινους....οσο παμε χειροτερευουμε...αλλα ειναι κι αυτο αλλα ενα κολπο τον κυβερνωντων του πλανητη για περιορισμο του πλυθησμου της γης και ταυτοχρονα χρημα στις τσεπες τους μεσω τον φαρμακοβιομηχανιων....τεσπα ξεφευγουμε...το νοημα που ηθελα να πω το εχεις καταλαβει δε χρειαζεται να εξηγω...αλλωστε δε δειχνεις για αργοστροφος....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν διαφωνώ pano...για τους λόγους που αναφέρεις και συ, ενδεχομένως πλέον να έχουμε περισσότερα οφέλη από αυτά που δεν τρώμε παρά από αυτά που τρώμε. Το κρέας σε σύγκριση με όλα τα άλλα, επίσης μολυσμένα, έχει ένα βαθμό επικινδυνότητας παραπάνω λόγω του ότι έχει να κάνει με επιπρόσθετες ορμόνες και αντιβιοτικά.

Παρόλο αυτά μην φανταστείς ότι και εγώ το έχω κόψει. Πολύ σωστά όπως λες, δεν την γλιτώνουμε ούτως ή άλλως.
 

Panos1982

Well-Known Member
Lydie οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ...τιποτα στη φυση δεν ειναι στη τυχη και τιποτα δεν ειναι αχρηστο....το καθε τι εχει τον λογο του...
αν ηταν να εχουμε το μαρκαλι κατω απ τα ποδια μας μονο για κατουρημα τα μπαλακια θα ελειπαν...δε θα τα ειχαμε...για να τα εχουμε υπαρχει λογος...αναπαραγωγης κυριως...και ρυθμισης ορμονων...και απολαυσης και πολλων αλλων ρυθμιστικων για την ψυχικη κ σωματικη μας υγεια λογους...το να παω κοντρα στην φυση μου και να σταματησω να το χρησιμοποιω για να σωσω τα μαλλια η για να σωσω το κοσμο ολο προσωπικα το βρισκω παντελως ηλιθιο...οπως ηλιθιες βρισκω γενικα οποιεςδηποτε τακτικες τετοιου ειδους που αφορουν καταπιεστικες συμπεριφορες και ακροτητες...οταν μου μυρισει κρεας και το αποζητησει ο οργανισμος μου θα το φαω...και οταν εχω σηκωμαρες θα ριξω...γιατι το ζηταει το σωμα πρωτον και κυριων...στο λεει με τον τροπο του...το βλεπεις το εργαλειο κατω και σαλευει...κατι ζηταει...δωστου το,με οποιον τροπο μπορεις μη του πας κοντρα... χαχαχα :)
λοιπον σημερα εχω κ τα κεφια μου και θα σου ζητησω και συγνωμη για προχτες που μιλησα καπως επιθετηκα....αλλα δεν αντεξα...τωρα ομως που ειδα οτι μιλας πιο ψυχραιμα οκ...
ωστοσο συνεχιζω να πιστευω οτι εισαι εμμονικος και βαδιζεις λαθος αλλα οκ...κλαιν μαιν...αν εσυ εισαι καλα εμενα μου περρισευει....




weznem είπε:
pano καλησπερα, κανεις ενα λαθος εστω και τυπογραφικα δεν ξερω, το πεος ειναι αδενας οχι μυς.. μακαρι να ηταν μυς,διοτι θα επαιρνε γυμναστικη...

Δεν εκανα κανενα τυπογραφικο λαθος φιλε μου wez, το πεος αποτελειται απο νευρα απ οσο γνωριζω...αλλα εχει και μυες...και αυτο που ειπα προχτες το εχω ακουσει απ τον Θανο Ασκιτη...οχι τωρα...προ 10ετιας σε μια εκπομπη του...και συγκεκριμενα ειχε καλεσμενο ενα 60χρονο και του ελεγε για προβληματα ανδρικης ανικανοτητας...και τον ρωτουσε ο 60χρονος αν ειχα κανει λεει κρατη οταν ημουν νεος στο σεξ κτλπ τωρα θα ημουν σε καλυτερη μοιρα? και ο ασκιτης του ειπε οχι...το ακριβως αντιθετο...θα ησουν χειροτερα...το πεος ειπε εχει μυες και οσο περισσοτερο δουλευει σε τοσο καλυτερη κατασταση βρισκεται...αν το αφηνεις παθαινει ατονια και χανει επιδοσεις....βεβαια να κανεις νορμαλ χρηση οχι καταχρηση....αυτο αντε και ρωτα το σε οποιον γιατρο θελεις για την ανδρικη ανικανοτητα....το ιδιο θα σου πει...
ωστοσο θα σου παραθεσω κι ενα αποσματακι απο ενα αρθρακι να δεις τι λει ενας αλλος γιατρος...

"" Γράφει ο Αθανάσιος Παλλαντζάς, Χειρουργός, Ουρολόγος-Ανδρολόγος και συνεργάτης του Ανδρολογικού Ινστιτούτου Αθηνών.


-Γιατί είναι σημαντικό να έχουν πολλές στύσεις οι άνδρες; Γνωρίζετε ότι σε περιπτώσεις στυτικής δυσλειτουργίας το μήκος του πέους μειώνεται;

Ότι δε χρησιμοποιείται χάνεται.
Είναι πολύ σημαντικό για έναν άνδρα να έχει συχνές στύσεις. Για να διατηρήσει το μυϊκό του τόνο ο μυς του πέους, πρέπει να εμπλουτίζεται περιοδικά με οξυγόνο μέσω του αίματος που εισέρχεται σε αυτό και προκαλεί τη στύση.
 

soidyl2

New Member
Καλη η φιλοσοφια σου αλλα εχω ενστασεις.
Εστω οτι σου ερχεται η αναγκη για μακακια.Εσυ θα την τραβηξεις
με βαση τη θεωρια σου.
Εγω ομως θα σκεφτω οτι απλως ο εγκεφαλος μου διεγειρει τους
υποδοχεις ντοπαμινης ,θελοντας να παρει τη δοση του.
Και εχει μαθει να παιρνει τη δοση τουπολυ ευκολα με πορνο και το χερι εκει κατω.

Οποτε γινομαι κυριαρχος του εγκεφαλου μου ,και Η ΨΥΧΗ μου του λεει οτι δεν προκειται να παρει τη δοση του,αλλα θα την παρει μονο απο μια κατασταση στην οποια θα υπαρχει
πραγματικο νοημα(κοπελα που υπαρχει φυσικη ελξη..η ελξη ειναι το παν).

Οποτε η ψυχη τωρα γινεται κυριαρχη και ανθιζει.Φαινεται πλεον στα ματια
και μαγνητιζει πλεον τις κοπελες που αξιζουν.
Ψυχη και τιποτε αλλο.

Την παρουσια της ψυχης την εχουν αισθανθει και οσοοι μετα απο χαλια περιοδους λογω μαλλιου,
εφτασαν στο σημειο να αποδεχτουν την εικονα τους.Εκει το ενιωσαν και το ξερουν.Ειναι μια γλυκια και ισχυρη δυναμη.
 

xk

Active Member
Ακούστε κάτι...εγώ δεν έχω προσωπικό θέμα με τον Λύδιο...δεν ασχολούμε με προβληματικούς που δεν αναγνωρίζουν το πρόβλημά τους

ο Λυδιος δεν ήρθε εδώ για συζήτηση...ο Λυδιος είναι ένα προβληματικό άτομο που φερνει γυρα σε διαφορα φορουμ διαφορετικής θεματολογίας και γράφει τα ίδια...τον ξεμπροστιασαν με αποδείξεις...ο Λύδιος είναι άρρωστος,φτιάχνει 100 λογαριαμούς και ξαναμπαίνει,δεν έχει ζωη δεν έχει τίποτα....ο Ακης μη μπορώντας να απαλλαγει(εγω πρότεινα λύση) αφήνει τον τρελο του χωριού να καταστρέφει το φορουμ...το φορουμ που ηταν σοβαρό και γέμισε τρελούς και απατεώνες εταιρειών...Αν ο Λυδιος ήταν ο γραφικός τύπος που απλά γελάμε κα ιπερνάμε την ώρα μας κανένα πρόβλημα...Αλλα να μου βάζει λευκή ρόμπα και να μου το παίζει επιστήμονας ή σοφός και να βλέπεις κι απο κάτω ανταπόκριση σου πονάει το μυαλό.

αν αρχίσω να λεω ότι με το να μαχαιρώνεσαι μειωνεις την αρτηριακή πίεση στο κρανίο και μειώνεις την πιθανότητα να πέσει ο θύλακας θα με πάρετε στα σοβαρά,....θα κάτσετε να το συζητησετε?...θ αρχισετε να μαχαιρώνεστε?ρε πάτε καλά?

έχει χρησιμεύσει πουθενά ο Λύδιος στο φορουμ?Κάθετε όλη μερα διαβαζει ένα σωρο πράγματα απο δω κι απο κει...και δεν έρχεται καν να ρωτησει ρε παιδια το έκανε κανεις αυτό...υπάρχει έρευνα κάτι κτλ?.....ερχεται και λεει ''μάγκες το βρήκα ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ καντε το''....ρε δε γ@μιομαστε με τα ζωα...θ ασχολούμαστε με παρανοϊκα παιδάκια τώρα...

13 χρόνια στα φορουμ πάντα τα ίδια...πάντα ξεκιναει κάτι καλά,μπαίνουν κάποιες αξιακές βάσεις,φτάνεις σε ένα σοβαρό επίπεδο...και ξαφνικά πέφτει στα τάρταρα!.....γενικά αυτό στη ζωή ποτέ δε το κατάλαβα...γιατί η πλέμπα δε μένει σε εγρήγορση κα ισε μιά λογική βάση κα ιθέλει μετά απο καιρό να το ρίχνει στην τρελίτσα...ωραία δεν υπάρχει κάτι καινούργιο...κάνε μια συντηρηση,κράτα ενα Α' επιπεδο μέχρι να παρουσιαστει κάτι καινούργιο ή κλείσε το μαγαζι...αυτή η καταστροφή που τη βλέπεις σιγά σιγα να έρχεται είναι αποκαρδιωτική...

μετά απο λίγα χρόναι γ@μιούνται όλα...τζαμπα όλα τα ποστ,τζάμπα οι προσπαθειες να βοηθησεις άτομα και να βοηθηθείς,να δώσεις συμβουλες,πληροφοριες,να τα αποτρέπεις μη κάνουν μ@λακιες με την υγεία τους...

τεσπα....καλή τύχη με τους τρελούς(παω στοιχημα ότι ο Λυδιος έχει κι άλλο λογαριασμό και γράφει και μ αυτον και συμφωνεί με τον εαυτό του..το έχει κάνει ΚΑΙ αυτό για όσους έχουν παρακολουθήσει τα BAN Και τις ip του...)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
xk είπε:
Ακούστε κάτι...εγώ δεν έχω προσωπικό θέμα με τον Λύδιο...δεν ασχολούμε με προβληματικούς που δεν αναγνωρίζουν το πρόβλημά τους

ο Λυδιος δεν ήρθε εδώ για συζήτηση...ο Λυδιος είναι ένα προβληματικό άτομο που φερνει γυρα σε διαφορα φορουμ διαφορετικής θεματολογίας και γράφει τα ίδια...τον ξεμπροστιασαν με αποδείξεις...ο Λύδιος είναι άρρωστος,φτιάχνει 100 λογαριαμούς και ξαναμπαίνει,δεν έχει ζωη δεν έχει τίποτα....ο Ακης μη μπορώντας να απαλλαγει(εγω πρότεινα λύση) αφήνει τον τρελο του χωριού να καταστρέφει το φορουμ...το φορουμ που ηταν σοβαρό και γέμισε τρελούς και απατεώνες εταιρειών...Αν ο Λυδιος ήταν ο γραφικός τύπος που απλά γελάμε κα ιπερνάμε την ώρα μας κανένα πρόβλημα...Αλλα να μου βάζει λευκή ρόμπα και να μου το παίζει επιστήμονας ή σοφός και να βλέπεις κι απο κάτω ανταπόκριση σου πονάει το μυαλό.

αν αρχίσω να λεω ότι με το να μαχαιρώνεσαι μειωνεις την αρτηριακή πίεση στο κρανίο και μειώνεις την πιθανότητα να πέσει ο θύλακας θα με πάρετε στα σοβαρά,....θα κάτσετε να το συζητησετε?...θ αρχισετε να μαχαιρώνεστε?ρε πάτε καλά?

έχει χρησιμεύσει πουθενά ο Λύδιος στο φορουμ?Κάθετε όλη μερα διαβαζει ένα σωρο πράγματα απο δω κι απο κει...και δεν έρχεται καν να ρωτησει ρε παιδια το έκανε κανεις αυτό...υπάρχει έρευνα κάτι κτλ?.....ερχεται και λεει ''μάγκες το βρήκα ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ καντε το''....ρε δε γ@μιομαστε με τα ζωα...θ ασχολούμαστε με παρανοϊκα παιδάκια τώρα...

13 χρόνια στα φορουμ πάντα τα ίδια...πάντα ξεκιναει κάτι καλά,μπαίνουν κάποιες αξιακές βάσεις,φτάνεις σε ένα σοβαρό επίπεδο...και ξαφνικά πέφτει στα τάρταρα!.....γενικά αυτό στη ζωή ποτέ δε το κατάλαβα...γιατί η πλέμπα δε μένει σε εγρήγορση κα ισε μιά λογική βάση κα ιθέλει μετά απο καιρό να το ρίχνει στην τρελίτσα...ωραία δεν υπάρχει κάτι καινούργιο...κάνε μια συντηρηση,κράτα ενα Α' επιπεδο μέχρι να παρουσιαστει κάτι καινούργιο ή κλείσε το μαγαζι...αυτή η καταστροφή που τη βλέπεις σιγά σιγα να έρχεται είναι αποκαρδιωτική...

μετά απο λίγα χρόναι γ@μιούνται όλα...τζαμπα όλα τα ποστ,τζάμπα οι προσπαθειες να βοηθησεις άτομα και να βοηθηθείς,να δώσεις συμβουλες,πληροφοριες,να τα αποτρέπεις μη κάνουν μ@λακιες με την υγεία τους...

τεσπα....καλή τύχη με τους τρελούς(παω στοιχημα ότι ο Λυδιος έχει κι άλλο λογαριασμό και γράφει και μ αυτον και αυτοσυμφωνεί με τον εαυτό του..το έχει κάνει ΚΑΙ αυτό για όσους έχουν παρακολουθήσει τα BAN Και τις ip του...)

+1 φίλε σε όλα όσα λες. Με τους απατεώνες εταιριών μτμ ξεμπερδέψαμε (προς το παρόν γιατί φοβάμαι ότι υπάρχουν και 1-2 άλλοι που ετοιμάζονται να δείξουν τις 'σούπερ' μεταμοσχεύσεις τους). Μας έμειναν οι Λύδιοι πάσης φύσεως και οι απατεώνες σκευασμάτων, γιατί υπάρχουν και τέτοιοι.

Σκεφτείτε ένα παιδί που γράφεται σήμερα και διαβάζει πρώτο θέμα ''36η μερα μη αυνανισμο+μπουζι νερο+μασαζ''! Θα φύγει απλά. Τύποι σαν τον υδροκέφαλο (βάσει των φωτογραφιών που ανέβασε στη σελίδα 9 του νήματος, αν είναι αυτός) Λύδιο κάνουν ζημιά στο φόρουμ και δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν το βλέπουν οι admins/mods.

H λύση θα ήταν να μπαναριστεί η MAC διεύθυνση του (δηλαδή ο Η/Υ του) αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι εμφανής αυτή στους mods.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα