36η μερα μη αυνανισμο+μπουζι νερο+μασαζ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

soidyl2

New Member
Αγαμια ειχα οταν εξαιτιας της μαλακιας δεν μπορουσα να λειτουργησω πολλακις
με διαφορετικες κοπελες. Αν και λογω του αδυναμου χαρακτηρα μου τραβουσα
κοπελες που δεν τρελαινομουν.

Φιλε pazuzu πραγματικα αν πιστευεις η λυση ειναι κρεατοφαγικη
διατροφη,καυτο νερο(να θυμασαι το κρυο σε περιμενει παντα εξω απο τη μπανιερα-η πραγματικοτητα ειναι κρυα/σκληρη και δεν μπορεις να την αποφυγεις!!!!),τοτε συνεχισε.
Το νημα απευθυνεται σε οσους εχουν διαθεση να αλλαξουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gotsi

New Member
soidyl2 είπε:
Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.

έκανα 140 μέρες αποχή. φίλε επειδη έχω παρακολουθησει την ιστορία σου είσαι κλασική περίπτωση υποχονδρίου, που ζεις συνέχεια ένα φαινόμενο placebo.
 

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
Αγαμια ειχα οταν εξαιτιας της μαλακιας δεν μπορουσα να λειτουργησω πολλακις
με διαφορετικες κοπελες. Αν και λογω του αδυναμου χαρακτηρα μου τραβουσα
κοπελες που δεν τρελαινομουν.

Τότε η αγαμία σου ήταν ακούσια, τώρα είναι εκούσια. Ποια η διαφορά επί του ουσίας;

soidyl2 είπε:
Φιλε pazuzu πραγματικα αν πιστευεις η λυση ειναι κρεατοφαγικη
διατροφη,καυτο νερο(να θυμασαι το κρυο σε περιμενει παντα εξω απο τη μπανιερα-η πραγματικοτητα ειναι κρυα/σκληρη και δεν μπορεις να την αποφυγεις!!!!) και μια φορα την ημερα να την τραβας,τοτε συνεχισε.
Το νημα απευθυνεται σε οσους εχουν διαθεση να αλλαξουν.

Δεν πιστεύω τίποτα, και δεν μας αφορά το τι πιστεύω εγώ ή το τι οράματα έχεις εσύ ως θεραπεία για την τριχόπτωση. Έκανες την διευκρίνησή σου ότι η "θεραπεία" σου απευθύνεται για περιπτώσεις διάχυτης λόγω σμηγμ. δερματίτιδας, οκ, το ακούσαμε, το καταλάβαμε, όποιος καημένος σε πιστέψει θα ακολουθήσει τις συμβουλές σου, τι θες να κάνουμε απο εκεί και πέρα. Να σου στήσουμε άγαλμα;

Και κάτι τελευταίο: ελπίζω τώρα που δήθεν συνετίστηκες να μην μπαίνεις σε όποιο θέμα βρεις και αρχίζεις τις μαλακίες σου, όπως στην κοπέλα που είπε ότι έπαθε τριχόπτωση όταν ξεκίνησε εξωσωματική και τη "συμβούλευσες" να πετάξει ό,τι της έδωσε ο γιατρός για να μην "δηλητηριάζεται".
 

pithikas

Well-Known Member
soidyl2 είπε:
χαχααχαχ. Ρε πανο,αν δεν τη παιζεις θα ατροφησει ?χαχααχαχ
Το αντιθετο φιλε μου.χαχααα.Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.
Το πρωι σηκωνομαι με full στυσεις και στο γυμναστηριο την παλευω δεν την παλευω.Ειναι τρομερη ασκηση αυτοσυγκρατησης στο γυμναστηριο.

Ακριβως ισορροπια .Κυκλικα πραγματα.
Μαραινουμε-ανθιζουμε.
Mερες με shedding-μερες καλες με μαλλι
Διατροφη πιο πολυ σε λιπος το χειμωνα και πρωτεινες-το καλοκαιρι υδατανθρακες απο χυμους.

Η μαλακια δεν κολλαει ομως ρε αδερφε.Το σεξ ναι.Η μαλακια ομως κανει κακο
παρα μονο σε σοβαρες περιπτωσεις οπου το ατομο δεν μπορει να κανει αλλιως.

Τους ψυχολογους τους παιζω στα δαχτυλα γιατι παω στοιχημα και αυτοι οπως
και οι επιστημονες την παιζουν καθε μερα για να επικαλυψουν κατι τραυματικο στο υποσυνειδητο
τους.

Προσπαθω να αλλαξω ρε μαστορα.Η γνωση ερχεται με ρισκα και κανοντας.
Ο υπερπροστατευτισμος μονο κακο κανει και οδηγει σε αγνοια.
Ισως καταρρευσω χωρις κρεας και μαλακια ισως και οχι.
Προς το παρον βλεπω κυριως τα καλα αν και αναγνωριζω τη σημασια της καλης ζωικης πρωτεινης
στο σωμα,καθως βλεπω οτι οι μικροπληγες κανουν περισσοτερο χρονο να επουλωθουν απο οτι πριν ενα χρονο
στην κρεατοφαγικη διατροφη.Απο την αλλη ομως,εχω λιγοτερο σμηγμα,σταθεροτερο χαρακτηρα και να σου πω την αληθεια
αν συνεχιζα το κρεας αποκλειεται να με εβρισκε αυτο που κανω τωρα,η προσπαθεια για καλυτερη ζωη γενικα(μη αυνανισμος κτλ)
Κρινοντας απο το συντακτικο σου δε μου φαινεσαι για κανενα ζωον, οποτε το πιο πιθανο ειναι να τρολαρεις, αν παλι οχι, συμβουλη μου ειναι να μη κολλας πολυ με το ιντερνετ, φιλικα στο λεω.
 

pazuzu

New Member
[Είναι η δεύτερη φορά που αφήνεις τον ψόγο ότι «όποιος δεν με ακούει είναι μαλάκας», με εκφράσεις του στιλ «συνέχισε να την τραβάς». Σου συνιστώ, για να συνεχιστεί αυτός ο διάλογος (αν έχει κάποιο νόημα) ομαλά, τουλάχιστον σε επίπεδο διατύπωσης να κρατήσεις μια σοβαρότητα.]
 

Άκης

Administrator
soidyl2 ή lydie μην το παρατραβάς. Αν κάποιος δεν συμφωνεί μαζί σου μην του την λες με τον τρόπο σου.
Τα ίδια έκανες και στην αρχή, τα ίδια κάνεις και τώρα. Αν δεν συμφωνείς, κάν'την από εδώ από μόνος σου.
 

xk

Active Member
soidyl2 είπε:
Το αντιθετο φιλε μου.χαχααα.Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.

την πάτησες...το χω κάνει εδω και 6-7 χρόνια όταν έπαιζες με τις κούκλες...για ένα τρίμηνο στο στρατό δεν είχα πάρει ούτε μια άδεια οπότε ούτε που τον ακούμπησα...μάντεψε τι...έχασα το μπιφτέκι...

βγες τώρα από τον κόσμο μας και μπες πίσω στον δικό σου...


http://www.youtube.com/watch?v=xbiDj6vJfug
 

soidyl2

New Member
gotsi είπε:
soidyl2 είπε:
Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.

έκανα 140 μέρες αποχή. φίλε επειδη έχω παρακολουθησει την ιστορία σου είσαι κλασική περίπτωση υποχονδρίου, που ζεις συνέχεια ένα φαινόμενο placebo.

We are what we believe baby.
Και εσυ βρισκεσαι εδω τωρα γιατι θες να πιστεψεις.
Ισως ολα να ειναι ενα μεγαλο ψεμα,ισως και οχι.
Τουλαχιστον πειραματιζομαστε.


xk είπε:
soidyl2 είπε:
Το αντιθετο φιλε μου.χαχααα.Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.

την πάτησες...το χω κάνει εδω και 6-7 χρόνια όταν έπαιζες με τις κούκλες...για ένα τρίμηνο στο στρατό δεν είχα πάρει ούτε μια άδεια οπότε ούτε που τον ακούμπησα...μάντεψε τι...έχασα το μπιφτέκι...

βγες τώρα από τον κόσμο μας και μπες πίσω στον δικό σου...


http://www.youtube.com/watch?v=xbiDj6vJfug

Και μονο οτι το εγκατελειψες δειχνει ελλειψη θελησης ψυχης,μιας και σιγουρα θα ειδες καλυτερο δερμα και καθαροτερα ματια ικανα να σου δειξουν μια καλυτερη υγεια.
Αλλωστε το αβαταρ σου δειχνει οτι για εσενα οι γυναικες ειναι μεσο ικανοποιησης των επιθυμιων σου. 37 μερες σε αυτο το πραγμα και τις αντιμετωπιζω σαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ κανονικους.
 

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
Kανε με μπαν δεν με νοιαζει.
Απλως δες ποσο ευαισθητος ειναι ο pazuzu.
Και τελικα ισως γι αυτο να φταιει η μακακια.
Δεν τον αφηνει να ωριμασει και να ανδρωθει.Να αισθανθει σιγουρος για τον ευατο του
ωστε εχοντας μια προστατετικη ασπιδα σιγουριας για τον ευατο του,
να μην τον νοιαζει τι του λενε οι αλλοι,γιατι απλως ειναι ενας πραγματικος σιγουρος ανδρας.
Oh boy ,δεν εχετε δει ακομη το potential του ευατου σας.

Ανδρισμός δεν είναι να σε φτύνουν οι άλλοι κι εσύ να λες βρέχει. Τέτοια "σιγουριά" δεν την χρειάζομαι, την έχουν αυτοί που βρίσκονται στο Δαφνί. Ανδρισμός είναι να μπορείς να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου και όταν ό άλλος επιχειρεί να σε κοροϊδέψει καθ'οποιονδήποτε τρόπο να τον βάζεις στη θέση του. Στην προκειμένη περίπτωση παρ'όλ'αυτά δεν θα το κάνω, εφόσον η φράση σου "κάνε με μπαν δεν με νοιάζει" δείχνει το πόσο πραγματικά συνετίστηκες και με τι διάθεση ήρθες για άλλη μια φορά στο φόρουμ.

Επίσης πέρα απ' τον ανδρισμό υπάρχει και κάτι άλλο που λέγεται αξιοπρέπεια. Ψαχ'το.
 

soidyl2

New Member
pazuzu είπε:
soidyl2 είπε:
Kανε με μπαν δεν με νοιαζει.
Απλως δες ποσο ευαισθητος ειναι ο pazuzu.
Και τελικα ισως γι αυτο να φταιει η μακακια.
Δεν τον αφηνει να ωριμασει και να ανδρωθει.Να αισθανθει σιγουρος για τον ευατο του
ωστε εχοντας μια προστατετικη ασπιδα σιγουριας για τον ευατο του,
να μην τον νοιαζει τι του λενε οι αλλοι,γιατι απλως ειναι ενας πραγματικος σιγουρος ανδρας.
Oh boy ,δεν εχετε δει ακομη το potential του ευατου σας.

Ανδρισμός δεν είναι να σε φτύνουν οι άλλοι κι εσύ να λες βρέχει. Τέτοια "σιγουριά" δεν την χρειάζομαι, την έχουν αυτοί που βρίσκονται στο Δαφνί. Ανδρισμός είναι να μπορείς να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου και όταν ό άλλος επιχειρεί να σε κοροϊδέψει καθ'οποιονδήποτε τρόπο να τον βάζεις στη θέση του. Στην προκειμένη περίπτωση παρ'όλ'αυτά δεν θα το κάνω, εφόσον η φράση σου "κάνε με μπαν δεν με νοιάζει" δείχνει το πόσο πραγματικά συνετίστηκες και με τι διάθεση ήρθες για άλλη μια φορά στο φόρουμ.

Επίσης πέρα απ' τον ανδρισμό υπάρχει και κάτι άλλο που λέγεται αξιοπρέπεια. Ψαχ'το.

Γιατι πειραχτηκες?Δεν το καταλαβαινω.Καταρχας δεν μας εχεις πει τον τροπο ζωη σου ,αρα να σε κρινω δεν μπορω.Οποτε ποιο ειναι το προβλημα?
Ολα αυτα τα βλεπω ως αντισταση στην προσπαθεια για αλλαγη.
Εγω σου λεω εκλαιγα στο ακυρο με αυτα που με ειχαν στενοχωρησει και τα συγκαλυπτα με τον αυνανισμο.
Καταλαβα οτι ολα ερχονται με ενα κοστος.Οι πολλες ορμονες ικανοποιησης ερχονται με ενα κοστος.
Αλλα και καταλαβαινω την αντιληψη της αφθονης ικανοποιησης στη ζωη.Και αυτη ομορφη ειναι.Αλλα εμενα δεν μου κανει.Γιατι δεν μου αρεσει η αυταρεσκεια και η ολοκληρωση.Μου αρεσει κατι παντα να υπαρχει εκει περα ανολοκληρωτο.Γιατι μολις ολοκληρωθει φαινεται οτι παυει να υπαρχει η δυναμη που βρισκοταν απο πισω.Και εγω θελω να παιξω με αυτη τη δυναμη.

Απολογουμαι βεβαια και ειλικρινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soidyl2

New Member
xk είπε:
soidyl2 είπε:
37 μερες σε αυτο το πραγμα και τις αντιμετωπιζω σαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ κανονικους.

κι άμα αποτύχεις?θ αρχίσεις να τις σκοτώνεις πάλι και να τις βαλσαμώνεις στο υπόγειό σου?

Ο pazuzu εδειξε την ανθρωπινη πλευρα του .Εσυ ακομη να τη δειξεις.
 

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
Απολογουμαι βεβαια και ειλικρινα.

Δεκτή η απολογία. Τουλάχιστον δωσ’ της κάποιο νόημα τηρώντας την ανάλογη συμπεριφορά. Μακάρι να έχεις βρει το νόημα της ζωής και η φρουτοφαγία σε συνδυασμό με τα κρύα ντουζ και την αποχή από τον αυνανισμό να σε γεμίζουν σαν άνθρωπο -σ'το εύχομαι. Απλά θα πρέπει να καταλάβεις ότι δεν έχουν όλοι την ίδια οπτική και είναι λάθος το να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη σου στους άλλους επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια σαν ιεροκήρυκας. Εφόσον ασχολείσαι με φυσικές μεθόδους αποκατάστασης ίσως θα μπορούσες να γράψεις κάποια θέματα διαφορετικά από τα κρύα ντουζ, την αποχή από τον αυνανισμό και την φρουτοφαγία, πχ για την κουαρτεσίνη, για αιθέρια έλαια ή για τεχνικές μασάζ στο τριχωτό, στην αντίστοιχη ενότητα του φόρουμ. Κι αυτά φυσικά είναι και ίσως δεν έχουν αναλυθεί όσο θα ’πρεπε, άλλωστε υπάρχει ενδιαφέρον από πλευράς πολλών μελών για τέτοια θέματα. Μην επικεντρώνεσαι σε ένα πράγμα και σπαταλάς όλη σου την ενέργεια σε αυτό.
 

xk

Active Member
soidyl2 είπε:
xk είπε:
soidyl2 είπε:
37 μερες σε αυτο το πραγμα και τις αντιμετωπιζω σαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ κανονικους.

κι άμα αποτύχεις?θ αρχίσεις να τις σκοτώνεις πάλι και να τις βαλσαμώνεις στο υπόγειό σου?

Ο pazuzu εδειξε την ανθρωπινη πλευρα του .Εσυ ακομη να τη δειξεις.

Λάθος...ο pazuzu μεταμορφώθηκε για λίγο σε ένα κτήνος ίδιο με του αβαταρ του για να μπορέσει να επικοινωνήσει μαζί σου.
 

alean

Member
λυδιε (συγγνωμη για τον ενικο αφου δε γνωριζομαστε)

επειδη μου αρεσει που ψαχνεις πραγματα, κι επειδη μου αρεσει να υπαρχουν παντα νεες ιδεες,

κι επειδη δε θα μου αρεσει να σε κανουν BAN
(επειδη γινεσαι επιθετικος. βεβαια παρα πολλοι εχουν ταση εδω μεσα να γινονται εξισου επιθετικοι)
λογω οτι θελω να μαθαινω καινουρια πραγματα αλλα στο τελος φιλτραρω αυτα που θελω εγω,

σε παρακαλω μην επιτιθεσαι.

κι ας σου κανουν επιθεση ολοι.

πες ο,τι εχεις να πεις, παραθεσε την εμπειρια σου κι ασε τον καθενα να κανει οτι θελει.

μπορει να μην αποδειχτει τιποτα απο οσα λες.
μπορει να αποδειχτουν μετα απο απο 150 χρονια.

μη σε απασχολει να χωνεψεις σε κανεναν τιποτα.

απλα παραθεσε την εμπειρια σου.

αυτος ειναι στην τελικη ο λογος υπαρξης του forum.
παραθετουμε ενεργειες-συνταγες-τεχνικες που δουλεψαν καποια στιγμη στον καθενα μας.

διαφορετικα, δε χρειαζεται να υπαρχει forum. ουτε τιποτα.

κλειδωνονται ολα.
λεμε αυτα ειναι τα φαρμακα που εχουν εγκριθει.
αυτα εχει αποδεχτει η ιατρικη.
βαλτε τα και αντε στο καλο σας.

σε χρειαζομαστε (τουλαχιστο οσοι ειναι ερευνητες κι οχι παθητικοι δεκτες)

οποτε, για τελευταια φορα,
απλα παραθεσε την εμπειρια σου.
μονο αυτο. τιποτα αλλο.

σε ευχαριστω προκαταβολικα.
 

soidyl2

New Member
Εχεις δικιο axelan .Η εμπειρια μου ειναι αισθανομαι αλλος ανθρωπος
και αξιζει ο καθενας να το δοκιμασει.
Μου εχει λειψει η μαλακια?Οχι.
Δεν νομιζω να υπαρχει ατομο στον κοσμο που να αναπολει
''αχ ωραιες ηταν οι στιγμες που μικρος αυνανιζομουν''.

Οποτε για μενα δεν αξιζει.Και αν το κανω τωρα θα αισθανθω
χαλια αμεσως μετα.Και δεν θελω να συμβει αυτο.

Κηρυσσω ειρηνη και παιδια μην χαλαμε την ενεργεια μας σε τσακωμους.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Γεια σου Λυδιε Αρχηγε.
Προσεχε τα relaps σου.
Μην υποτροπιασεις και ολα θα ειναι οκ.κουβεντουλα θα κανουμε ομορφα και ωραια
 

xk

Active Member
soidyl2 είπε:
Κηρυσσω ειρηνη και παιδια μην χαλαμε την ενεργεια μας σε τσακωμους.

http://www.youtube.com/watch?v=-pdAvBRK8vc


μικρέ σκοτεινέ λύδιε η μαλακία που χτυπάμε μικροί και μεγάλοι είναι φυσιολογική και έχει και θεραπευτική αξία ο άντρας δημιουργεί υγρά(σπέρμα) και όταν τα βγάζει ''καθαρίζει'' ο προστάτης + ότι πρέπει να κρατάμε τα υδραυλικά μας σε ''φόρμα'' για μελλοντικούς αναπαραγωγικούς σκοπούς...αυτό που κάνεις είναι αντίθετα στη φιλοσοφία σου όμορφε μπιρμπιλομάτη,είναι σα να βουλώνεις τις αρτηρίες σου τρώγοντας κάθε μέρα λίπος και κρέας...''μολύνεις'' την ίδια σου τη θεωρία με τα κύματα ψυχοτροπικών εντολών που παράγει ο εγκέφαλός σου...
 

pazuzu

New Member
To κλειδί στη φύση είναι η ισορροπία όπως είπε και ο Πάνος. Τα άκρα ποτέ δεν είναι καλά. Η κατάσταση που περιέγραψες για τον εαυτό σου (εκλαιγα στο ακυρο με αυτα που με ειχαν στενοχωρησει και τα συγκαλυπτα με τον αυνανισμο) είναι μια κατάσταση γνωστή και ως ψυχαναγκαστικός αυνανισμός: νιώθω άσχημα για κάτι ή απλά θέλω να νιώσω καλά και αυνανίζομαι για να νιώσω την ευφορία της εκσπερμάτωσης, μπορεί και πάνω από 5 φορές την ημέρα. Ούτε αυτό είναι υγιές, αλλά ούτε και το να απέχεις τελείως από οτιδήποτε μπορεί να σου προσφέρει αυτή την ευφορία, σεξ ή αυνανισμό. Αυτό που λες ότι «Το πρωι σηκωνομαι με full στυσεις και στο γυμναστηριο την παλευω δεν την παλευω» δείχνει ότι έχεις φτάσει στο άλλο άκρο και πας κόντρα στη φύση σου, στον ίδιο σου τον οργανισμό. Κι αυτό να ξέρεις ότι κάπου θα ξεσπάσει, ίσως όχι σύντομα, αλλά κάποια στιγμή στο μέλλον. Σκέψου ότι ο τρόπος που χειρίζεσαι το συγκεκριμένο θέμα προσομοιάζει αρκετά τον τρόπο που χειρίζονται τα άτομα που υποφέρουν από ανορεξία το φαγητό: στην ουσία πάνε κόντρα στον οργανισμό τους, ο οποίος, ενώ τους στέλνει το σήμα ότι πρέπει να τραφεί, εκείνοι του προσφέρουν μόνο νερό και χυμούς. Ώσπου ξέρεις νομίζω ποια είναι η κατάληξη σε βάθος χρόνου. Και αυτό μου θυμίζει πάλι την άλλη σου αντίληψη, αυτήν στο θέμα του φαγητού. Φιλικά σ’ το λέω και δεν θέλω να ακυρώσω τα πιστεύω σου, ακόμη κι αν συνεχίσεις να τα εφαρμόζεις ίσως θα πρέπει κάποια στιγμή όντως να κάνεις μια συζήτηση με έναν ψυχολόγο. Να του πεις αυτά που σκέφτεσαι και να σου πει τη γνώμη του. Φάρμακα δεν πρόκειται να σου δώσει, οπότε στην χειρότερη περίπτωση να χάσεις ένα 50ευρω από την επίσκεψη. Σκέψου το.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα