36η μερα μη αυνανισμο+μπουζι νερο+μασαζ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

soidyl2

New Member
Αραχτε παιδια.Αυτο με τον προστατη το χαρακτηριζω ως βλακεια.
Θα συνεβαινε μονο εαν δεν κατορθωσεις μετα απο λιγους μηνες να γινεις κυριαρχος της σεξουαλικης σου ενεργειας και να τη χρησιμοποιεις οπως θες και οχι να αναβεις με οτι κινειται.

Σημερα εχω χτυπησει flatline,δηλαδη 0 λιμπιντο ,δεν μου εκανε κλικ τιποτα σημερα.Σκοτεινη μερα.
Αλλα ετσι ειναι οταν καταλαβαινεις οτι πρεπει να αλλαξεις τη ζωη σου.Ειναι μερος της αποτοξινωσης μου και το αποδεχομαι και με κανει να λαβω δραση.

Στη μακακια ,τα ναρκωτικα και τις κακες τροφες δεν υπαρχει ισορροπια.
Οσο πιο μακρια τοσο καλυτερα.
Αλλα το καλο που εχουν ειναι οτι σου δειχνουν πως ειναι η αντι-ζωη
οποτε δινουν πραγματικο νοημα οταν πανε να σε καταστρεψουν για να ασχοληθεις
με την πραγματικη ζωη.

Και εαν θες να σου πω κατι,αισθανομαι σαν κατι το φωτεινο και
με θεληση για ζωη αναμεσα σε ζομπι.Αλλα δεν μπορω να βοηθησω τους αλλους
,ειναι μονοι τους σε αυτο.Αισθανομαι σαν ηλιος αναμεσα στους αλλους.Δεν με νοιαζει τιποτα.Ειμαι σιγουρος για
τον ευατο μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
soidyl2 είπε:
Εγω σου λεω εκλαιγα στο ακυρο με αυτα που με ειχαν στενοχωρησει και τα συγκαλυπτα με τον αυνανισμο.
:exclamation:

Πάντως αυτά που διαβάζω για xxx μέρες (ναι, τριψήφιο νούμερο) από τον αυνανισμό, είναι λιγάκι ηλιθιότητες. Όχι ότι δεν το κάνουν κάποιοι, δεν νομίζω να λένε ψέματα, αλλά είναι ηλίθιο να πας κόντρα στην φύση σου.
Τι θέλω να πω. Αρχικά ο προστάτης "πιέζεται" (κατά κάποιο τρόπο) με την συχνή εκσπερμάτωση, η οποία και κάνει λίγο μαντάρα τις ορμόνες.
Θέλει μια αποχή τουλάχιστον 2-3 εβδομάδων (από οποιαδήποτε τρόπο εκσπερμάτωσης, όχι αποκλειστικά τον αυνανισμό) για να έρθει μια ισορροπία. Όχι και αποχή για μήνες.
Άλλωστε ο αυνανισμός είναι η φυσική ανακούφιση ενός άντρα και δεν ανακαλύφτηκε χτες, ενώ οι ειδικοί (όχι στον αυνανισμό :) ) αναφέρουν ότι χρειάζεται να γίνεται εκσπερμάτωση τουλάχιστον 2 φορές την εβδομάδα, για την σωστή κατάσταση στα υδραυλικά που αναφέρει και ο xk.
 

pazuzu

New Member
Όπως και να'χει Λύδιε, όλα αυτά δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα της ΑΑ, για το οποίο βρισκόμαστε οι περισσότεροι εδώ μέσα. Δεν μας ενδιαφέρει να αποκτήσουμε "ζωντανό" βλέμμα, ούτε να κάνουμε αποτοξίνωση από κάτι. Για κάθε θέμα υπάρχει και το αντίστοιχο κοινό, και δεν νομίζω ότι θα ενδιέφερε κανέναν σε αυτό το φόρουμ μια συνεχιζόμενη κουβέντα πχ για διατροφή κατά του διαβήτη, ή για αεροψεκασμούς, ή για την τρύπα του όζοντος. Υπάρχουν πολλά φόρουμ και διαθέσιμο κοινό ανά τον κόσμο που μπορούν να ακούσουν/συζητήσουν με ενδιαφέρον αυτά που λες. Από εκεί και πέρα το να πηγαίνεις σε θέματα αλλωνών και να τους προτείνεις να πάνε να μυρίσουν τη θάλασσα για να γίνουν καλά από το όποιο πρόβλημα σού επαναλαμβάνω ότι είναι λάθος και θα ξεσηκώσεις πάλι αντιδράσεις.

To ότι για εσένα οι θεωρίες σου είναι σημαντικές δε σημαίνει ότι είναι και για τους άλλους. Κατάλαβέ τό κάποια στιγμή.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Καλη ολη αυτη η κουβεντα αλλα εντελως εκτος αντικειμενου της φυσεως του συγκεκριμενου φορουμ.
Ολα αυτα γινονται λογο ελλειψης πραγματικης προοδου στον χωρο.
Η αληθεια συστυχως ειναι αυτη και το γνωριζουμε ολοι.
Ολα τα αλλα ειναι το λαικο ρητο " να εχουμε να λεμε"
 

alean

Member
xk είπε:
soidyl2 είπε:
Κηρυσσω ειρηνη και παιδια μην χαλαμε την ενεργεια μας σε τσακωμους.

http://www.youtube.com/watch?v=-pdAvBRK8vc


μικρέ σκοτεινέ λύδιε η μακακία που χτυπάμε μικροί και μεγάλοι είναι φυσιολογική και έχει και θεραπευτική αξία ο άντρας δημιουργεί υγρά(σπέρμα) και όταν τα βγάζει ''καθαρίζει'' ο προστάτης + ότι πρέπει να κρατάμε τα υδραυλικά μας σε ''φόρμα'' για μελλοντικούς αναπαραγωγικούς σκοπούς...αυτό που κάνεις είναι αντίθετα στη φιλοσοφία σου όμορφε μπιρμπιλομάτη,είναι σα να βουλώνεις τις αρτηρίες σου τρώγοντας κάθε μέρα λίπος και κρέας...''μολύνεις'' την ίδια σου τη θεωρία με τα κύματα ψυχοτροπικών εντολών που παράγει ο εγκέφαλός σου...

φιλε δε ξερω αν εχεις προηγουμενα με τον Λυδιο αλλα απο την στιγμη που λεει οτι κυρηττει ειρηνη κτλ δε χρειαζεται να γινεσαι ουτε ειρωνικος ουτε αλαζονας.
δε το λεω γιατι μου σηκωνεται με την παρτη του και γιατι εσυ δε μου καθεσαι. το λεω γιατι δε θελω να ξαναρχισουν οι τσακωμοι και να πεσουν ΒΑΝ.
γιατι απο ολο αυτο οι χαμενοι θα ειμαι εγω και μερικοι αλλοι που την ψαχνουν λιγο παραπανω και ο Λυδιος βοηθα σε αυτο.
γι' αυτο γεματος ζαχαρη, ολο μελι και με σαντιγυ απο πανω σου ζηταω να προσεχεις τη συμπεριφορα σου.
και σ'το λεει ενας ανθρωπος που την ψωνιζει οταν ο αλλος που του μιλαει ακομα και το κομμα που ακριβως το βαζει στην προταση που λεει.
αλλα ευτυχως για εσας ειναι πολυ ομορφα οταν δεν τον εχεις τον αλλον απεναντι σου live να σου μιλαει ετσι, παραμονο σ'τα γραφει απο καπου μακρια.

υ.γ. βρισιες, ειρωνιες κτλ ενεργειες χρησιμοποιουν ατομα που νοιωθουν μειονεκτικα απεναντι στους αλλους και με αυτο τον τροπο θελουν να δειξουν οτι καποιοι ειναι κι οχι οτι ειναι μηδενικα ολοστρογγυλα.

οπως σε μια παρεα που ολοι μιλανε ομορφα κι ωραια και ο χοντρος (που δε θα πρεπε να νοιωθει ασχημα) και ο βλακας ουρλιαζουν για να αντισταθμισουν την ελλειψη αυτοεκτιμησης που τους εχει ποτισει απο την κορυφη μεχρι τα νυχια.

αυτα προς γνωση και συμμορφωση.

φιλικα (παντα)
 

malloumpas

New Member
alexan είπε:
xk είπε:
soidyl2 είπε:
Κηρυσσω ειρηνη και παιδια μην χαλαμε την ενεργεια μας σε τσακωμους.

http://www.youtube.com/watch?v=-pdAvBRK8vc


μικρέ σκοτεινέ λύδιε η μακακία που χτυπάμε μικροί και μεγάλοι είναι φυσιολογική και έχει και θεραπευτική αξία ο άντρας δημιουργεί υγρά(σπέρμα) και όταν τα βγάζει ''καθαρίζει'' ο προστάτης + ότι πρέπει να κρατάμε τα υδραυλικά μας σε ''φόρμα'' για μελλοντικούς αναπαραγωγικούς σκοπούς...αυτό που κάνεις είναι αντίθετα στη φιλοσοφία σου όμορφε μπιρμπιλομάτη,είναι σα να βουλώνεις τις αρτηρίες σου τρώγοντας κάθε μέρα λίπος και κρέας...''μολύνεις'' την ίδια σου τη θεωρία με τα κύματα ψυχοτροπικών εντολών που παράγει ο εγκέφαλός σου...

φιλε δε ξερω αν εχεις προηγουμενα με τον Λυδιο αλλα απο την στιγμη που λεει οτι κυρηττει ειρηνη κτλ δε χρειαζεται να γινεσαι ουτε ειρωνικος ουτε αλαζονας.
δε το λεω γιατι μου σηκωνεται με την παρτη του και γιατι εσυ δε μου καθεσαι. το λεω γιατι δε θελω να ξαναρχισουν οι τσακωμοι και να πεσουν ΒΑΝ.
γιατι απο ολο αυτο οι χαμενοι θα ειμαι εγω και μερικοι αλλοι που την ψαχνουν λιγο παραπανω και ο Λυδιος βοηθα σε αυτο.
γι' αυτο γεματος ζαχαρη, ολο μελι και με σαντιγυ απο πανω σου ζηταω να προσεχεις τη συμπεριφορα σου.
και σ'το λεει ενας ανθρωπος που την ψωνιζει οταν ο αλλος που του μιλαει ακομα και το κομμα που ακριβως το βαζει στην προταση που λεει.
αλλα ευτυχως για εσας ειναι πολυ ομορφα οταν δεν τον εχεις τον αλλον απεναντι σου live να σου μιλαει ετσι, παραμονο σ'τα γραφει απο καπου μακρια.

υ.γ. βρισιες, ειρωνιες κτλ ενεργειες χρησιμοποιουν ατομα που νοιωθουν μειονεκτικα απεναντι στους αλλους και με αυτο τον τροπο θελουν να δειξουν οτι καποιοι ειναι κι οχι οτι ειναι μηδενικα ολοστρογγυλα.

οπως σε μια παρεα που ολοι μιλανε ομορφα κι ωραια και ο χοντρος (που δε θα πρεπε να νοιωθει ασχημα) και ο βλακας ουρλιαζουν για να αντισταθμισουν την ελλειψη αυτοεκτιμησης που τους εχει ποτισει απο την κορυφη μεχρι τα νυχια.

αυτα προς γνωση και συμμορφωση.

φιλικα (παντα)

Ζουν ανάμεσα μας πολλοί Λύδιοι τελικά. Εγώ έχω σταματήσει να εκνευρίζομαι με τέτοιους τύπους πλέον γιατί τους αγνοώ, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν καταλαβαίνουν οι mods ότι οι τύποι αυτοί γελοιοποιούν το φόρουμ και διώχνουν παλιά σοβαρά μέλη. Εδώ έγραψε ο άλλος χθες, ότι έπαθε κάταγμα η θεία του και παίρνοντας ένα βότανο έγινε καλά...
 

soidyl2

New Member
Θα το κρατησω το χερι μακρια μεχρι οσο παει.
Ποτε δεν πιστευα οτι εχει σχεση με το πως θα αισθανομαι
και πιστευα πως ηταν καμμενοι οσοι το δοκιμαζαν.

Οποιος λεει οτι δεν εχει σχεση με τα μαλλια κανει τεραστιο λαθος.
Καταρχας παρατηρησα οτι μαζι με τα κρυα μπανια μαλακωνουν το δερμα οποτε
ο Gomi που ψαχνεται για το σκληροδερμα θα επρεπε να του δωσει μεγαλυτερη σημασια.

Στο ιμμορταλ υπαρχουν 4 μαρτυριες οτι οσο το κρατανε τοσο καλυτερα αποδιδει η θεραπεια που κανουν.

Καλυτερα οι μερες να εχουν τα πανω και τα κατω τους
παρα να αισθανομαι ζομπι και αψυχος καθε μερα.

http://www.youtube.com/watch?v=2LT23ixDaJo
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
lydie, για το σκληρόδερμα χαμηλές θερμοκρασίες δεν είναι ότι καλύτερο. Για κρύο νερό δεν ξέρω, αλλά έχω πειραματιστεί αρκετά και με ζεστό και με κρύο και κατέληξα κάπου ενδιάμεσα. Πχ τώρα που δεν έχει ιδιαίτερο κρύο, κάνω με το κόκκινο της βρύσης δίχως να το έχω ζεστάνει. Τις ημέρες που έχει κρύο, το σπάω λίγο.


hairlosscursed είπε:
Καλη ολη αυτη η κουβεντα αλλα εντελως εκτος αντικειμενου της φυσεως του συγκεκριμενου φορουμ.
Ολα αυτα γινονται λογο ελλειψης πραγματικης προοδου στον χωρο.
Η αληθεια συστυχως ειναι αυτη και το γνωριζουμε ολοι.
Ολα τα αλλα ειναι το λαικο ρητο " να εχουμε να λεμε"

Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Έχουμε στερέψει εντελώς από ελπίδες για κάτι της προκοπής. Όσο περνούν τα χρόνια όλα τα βήματα είναι προς τα πίσω πλέον...
 

athenian

Well-Known Member
Ρε σεις σορρυ αλλά δεν γίνεται να συζητάμε για το αν και πότε τον παίζει ο καθένας στο φόρουμ. Θα μπει και κανένας για πρώτη φορά και μόλις δει τον τίτλο του θέματος θα μας περάσει για ηλιθιους. Είναι τρελό τρολλ το θέμα από μόνο του.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
athenian, δεν νομίζω κανείς να σταματήσει να κάνει ότι κάνει επειδή εγώ, ο lydios ή κάποιος άλλος εκφράζει τις όποιες θεωρίες του εδώ. Με ενδιαφέρει όμως, εντελώς εγκυκλοπαιδικά, να δω αν και τι αποτελέσματα μπορεί να έχει...Οι τρόποι του, αφορούν τον ίδιο. Εμείς πρέπει να κρίνουμε εκ του αποτελέσματος...

Αν τώρα, τυχόν έχει κάποια αποτελέσματα, που φαίνεται κάτι να έχει κάνει, αλλά οι φοτο είναι σκοτεινές, ένας λογικός άνθρωπος δεν θα ψαχτεί στο να σταματήσει να κάνει σεξ, αλλά τι είναι αυτό που επηρεάζει αρνητικά στον όλο μηχανισμό του σεξ ή στην προκειμένη περίπτωση του αυνανισμού.
Αν παρόλο αυτά, η λύση είναι να σταματήσουμε το σεξ, τότε φυσικά και αυτό δεν νοείται ως λύση.


Το καλό με τον lydio, είναι πως έχει την όρεξη, τον ενθουσιασμό και την τρέλα για να πειραματίζεται...κάτι που οι περισσότεροι το έχουμε απολέσει προ ετών...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dk1984

Member
athenian είπε:
Ρε σεις σορρυ αλλά δεν γίνεται να συζητάμε για το αν και πότε τον παίζει ο καθένας στο φόρουμ. Θα μπει και κανένας για πρώτη φορά και μόλις δει τον τίτλο του θέματος θα μας περάσει για ηλιθιους. Είναι τρελό τρολλ το θέμα από μόνο του.

Παντου ισχυουν αυτα εννοειται ενας που ειναι ασχετος με το ολο θεμα και μπει πρωτη φορα θα ξαφνιαστει κ θα του φανουν αστεια αλλα αμα παει στο hairlosshelp εκει θα δει ολοκληρο thread με τυπους που οχι μονο τη παιζουν αβερτα αλλα κραταν το σπερμα για να το ριχνουν στα μαλλια τους καποιοι τα φυλαν και στο ψυγειο για να μη χαλασει στο δε hairlosstalk θα δει οτι κυριαρχο θεμα ειναι το ρολλερ και αν δει και τις φωτο με το αιμα να σταζει σε ολο το κεφαλι θα σκεφτει καλυτερα να τα ξυρισω. Συμφωνω με gomi και hairlosscursed οτι οσο δε βγαινει κατι πρωτοποριακο εδω θα ειμαστε και θα τσακωνομαστε για τα ιδια και τα ιδια πραγματα.

Το μονο που δε γνωριζω ειναι τι γινεται στα πριβε φορουμ που δε μπορει να κανει εγγραφη ο καθενας.Ισως σε αυτο θα μπορουσε να μας πει ο Pazuzu νομιζω ηταν μελος σε τετοιο φορουμ.
 

pazuzu

New Member
GOMI είπε:
hairlosscursed είπε:
Καλη ολη αυτη η κουβεντα αλλα εντελως εκτος αντικειμενου της φυσεως του συγκεκριμενου φορουμ.
Ολα αυτα γινονται λογο ελλειψης πραγματικης προοδου στον χωρο.
Η αληθεια συστυχως ειναι αυτη και το γνωριζουμε ολοι.
Ολα τα αλλα ειναι το λαικο ρητο " να εχουμε να λεμε"

Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Έχουμε στερέψει εντελώς από ελπίδες για κάτι της προκοπής. Όσο περνούν τα χρόνια όλα τα βήματα είναι προς τα πίσω πλέον...

Χαρακτηριστικό είναι ότι συζητάμε για πράγματα τα οποία θεωρείται ότι έχουν απαντηθεί για το αν παίζουν ρόλο στην τριχόπτωση, βλέπε αυνανισμός.

dk1984 είπε:
Το μονο που δε γνωριζω ειναι τι γινεται στα πριβε φορουμ που δε μπορει να κανει εγγραφη ο καθενας.Ισως σε αυτο θα μπορουσε να μας πει ο Pazuzu νομιζω ηταν μελος σε τετοιο φορουμ.

Σε κάποιο από αυτά τα φόρουμ που όντως είμαι μέλος, αλλά έχω σταματήσει να συμμετέχω, συζητάνε ακόμα και για τρόμπες πέους. Αποφάσισα να απέχω επειδή παρατήρησα ότι ο διαχειριστής είναι κάτι παραπάνω από πιεστικός απέναντι στα μέλη για να προχωρήσουν σε ομαδικές παραγγελίες οποιασδήποτε νέας ουσίας/συσκευής (με ανακοινώσεις του στιλ "όποιος δεν συμμετέχει στις παραγγελίες δεν έχει λόγο να βρίσκεται εδώ μέσα"), προφανώς επειδή το είδε επαγγελματικά το πράγμα. Ευχαριστώ αλλά δε θα γίνω πειραματόζωο για να βγάλει λεφτά ένας Αυστραλός.

Gomi, επειδή θεωρώ ότι είσαι λογικός από τις μέχρι τώρα συζητήσεις που έχουμε κάνει. Γιατί χαϊδεύεις τον Λύδιο; Λες ότι δεν στέκεσαι στον τρόπο, αλλά σε αυτά που λέει -Φυσικά και παίζει ρόλο ο τρόπος που θα εκφράσει κάποιος τις απόψεις του, γιατί εκεί κρίνεται και το αν αυτά που λέει έχουν κάποια αξία. Και όταν λέω τρόπος εννοώ τα πάντα, ακόμη και το αν φέρει έστω μισό στοιχείο που να αποδεικνύει αυτά που λέει. Προσωπικά διαφωνώ με κάποια πράγματα από αυτά που λες, αλλά το γεγονός ότι κρατάς μια μετριοπαθή στάση και φέρνεις και κάποιες έρευνες ή τέλος πάντων δείχνεις ότι το ψάχνεις το πράγμα με κάνουν να είμαι πιο ανοιχτός στις απόψεις σου. Αντιθέτως, ο τρόπος του Λύδιου θυμίζει άτομο βαθιά κολλημένο, που εκφράζει με πίστη φανατικού μουσουλμάνου τη μοναδική αλήθεια της θρησκείας του, την οποία δεν επιτρέπεται να αμφισβητεί κανείς, γιατί ο ίδιος έχει δει το φως της αλήθειας και όσοι δεν τον ακολουθούμε είμαστε μαλάκες, ζόμπι, και οτιδήποτε άλλο. Είναι δυνατόν να ασχοληθείς σοβαρά με ένα άτομο που χαρακτηρίζεται από αδιαλλαξία, φανατισμό και παντελή απουσία διάθεσης για οποιονδήποτε εποικοδομητικό διάλογο; Ο Λύδιος δεν έχει μπει εδώ μέσα για να ανταλλάξει απόψεις και να συμμετέχει στις συζητήσεις, αλλά γιατί στην ουσία θέλει πολλά ζευγάρια αυτιά να ακούνε αυτά που λέει. Μόνο να ακούνε. Όσο για το τι προβλήματα προκαλεί αυτό στο φόρουμ, απλά να σου πω ότι σε όποιο θέμα μπαίνει ο Λύδιος και αρχίζει τα δικά του, ξαφνικά αντί να ασχολείται ο κόσμος με το κυρίως θέμα ασχολείται με τον Λύδιο και τις ανοησίες που λέει. Και το ότι τώρα ασχολούνται τόσα άτομα μαζί του είναι μεγάλη επιτυχία από πλευράς του, γιατί τρέφουμε τον εγωισμό του και του δίνουμε τη σημασία που τόσο διακαώς αποζητά. Η λύση στο πρόβλημά του είναι πλήρης αποκλεισμός και απομόνωση για να έχει χρόνο να σκεφτεί ότι έτσι δεν πετυχαίνει αυτό που θέλει, δηλαδή την προσοχή των άλλων με εκβιαστικό τρόπο, αλλά ίσα ίσα το αντίθετο.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Gomi, επειδή θεωρώ ότι είσαι λογικός από τις μέχρι τώρα συζητήσεις που έχουμε κάνει. Γιατί χαϊδεύεις τον Λύδιο; Λες ότι δεν στέκεσαι στον τρόπο, αλλά σε αυτά που λέει -Φυσικά και παίζει ρόλο ο τρόπος που θα εκφράσει κάποιος τις απόψεις του, γιατί εκεί κρίνεται και το αν αυτά που λέει έχουν κάποια αξία. Και όταν λέω τρόπος εννοώ τα πάντα, ακόμη και το αν φέρει έστω μισό στοιχείο που να αποδεικνύει αυτά που λέει.


pazuzu, δεν μπορώ να αναφέρω τους λόγους για τους οποίους σε μερικά πράγματα θέλω να δω που θα καταλήξει ο lydios. Εκτός του ότι δεν θα καταλάβει κανείς αυτά που θα πω, θα φύγουμε εντελώς από τον χαρακτήρα του φόρουμ, ενώ δεν πιστεύω ότι θα βγει κανείς κερδισμένος.
Όσον αφορά τον τρόπο που εκφράζεται, ξέρεις και ξέρω, ότι άλλα μέλη, που εκφράστηκαν πολύ ευγενικά με όμορφο συντακτικό και ωραία λόγια, κατηγορήθηκαν (όχι από μένα) για παραπλάνηση και κοροϊδία μελών του φόρουμ.

Ποιος θεωρείς ότι είναι ο πιο επικίνδυνος?

Προσωπικά διαφωνώ με κάποια πράγματα από αυτά που λες, αλλά το γεγονός ότι κρατάς μια μετριοπαθή στάση και φέρνεις και κάποιες έρευνες ή τέλος πάντων δείχνεις ότι το ψάχνεις το πράγμα με κάνουν να είμαι πιο ανοιχτός στις απόψεις σου.

Αν όλοι συμφωνούσαν μαζί μου, πίστεψέ με, θα είχα πάψει να ψάχνομαι. Αρκετές φορές έχει αποδειχθεί πως η κοινή γνώμη και σε μερικά πράγματα και η κοινή γνώση και καθοδηγείται και χειραγωγείται.
Αυτό δεν έχει να κάνει με το ότι θεωρώ τον εαυτό μου εξυπνότερο και κάποιους άλλους χαζούς, αλλά με το ότι ψάχνοντας όλοι στο ίδιο μέρος, δεν θα βρούμε τίποτα που δεν το έχουμε ήδη δει.


Αντιθέτως, ο τρόπος του Λύδιου θυμίζει άτομο βαθιά κολλημένο, που εκφράζει με πίστη φανατικού μουσουλμάνου τη μοναδική αλήθεια της θρησκείας του, την οποία δεν επιτρέπεται να αμφισβητεί κανείς, γιατί ο ίδιος έχει δει το φως της αλήθειας και όσοι δεν τον ακολουθούμε είμαστε μαλάκες, ζόμπι, και οτιδήποτε άλλο. Είναι δυνατόν να ασχοληθείς σοβαρά με ένα άτομο που χαρακτηρίζεται από αδιαλλαξία, φανατισμό και παντελή απουσία διάθεσης για οποιονδήποτε εποικοδομητικό διάλογο;

Δεν θα διαφωνήσω σε κάτι μαζί σου, αλλά κατανοώ τον ενθουσιασμό και τον εθισμό του lydiou σε αυτά που εκείνος θεωρεί ιδανικά. Για να μπορέσει κάποιος να τα κατανοήσει, θα πρέπει να έχει γνωρίσει-ζήσει, κάτι ανάλογο. Φυσικά δεν αναφέρομαι σε διατροφές και αυνανισμούς. Ο τρόπος του βέβαια είναι λάθος και ίσως στην πορεία το καταλάβει και ο ίδιος.

Ο Λύδιος δεν έχει μπει εδώ μέσα για να ανταλλάξει απόψεις και να συμμετέχει στις συζητήσεις, αλλά γιατί στην ουσία θέλει πολλά ζευγάρια αυτιά να ακούνε αυτά που λέει. Μόνο να ακούνε. Όσο για το τι προβλήματα προκαλεί αυτό στο φόρουμ, απλά να σου πω ότι σε όποιο θέμα μπαίνει ο Λύδιος και αρχίζει τα δικά του, ξαφνικά αντί να ασχολείται ο κόσμος με το κυρίως θέμα ασχολείται με τον Λύδιο και τις ανοησίες που λέει. Και το ότι τώρα ασχολούνται τόσα άτομα μαζί του είναι μεγάλη επιτυχία από πλευράς του, γιατί τρέφουμε τον εγωισμό του και του δίνουμε τη σημασία που τόσο διακαώς αποζητά.

Αν δεν κάνω λάθος, έχουν παρατηρηθεί τέτοια φαινόμενα χαμού που αναφέρεις και σε άλλα θέματα, αυτών των μεταμοσχεύσεων. Βρισιές, κατηγόριες, απειλές, μηνύσεις, εξαπατήσεις κ.α.
Δεν θεωρώ λοιπόν τα θέματα του λύδιου χειρότερα.

Η λύση στο πρόβλημά του είναι πλήρης αποκλεισμός και απομόνωση για να έχει χρόνο να σκεφτεί ότι έτσι δεν πετυχαίνει αυτό που θέλει, δηλαδή την προσοχή των άλλων με εκβιαστικό τρόπο, αλλά ίσα ίσα το αντίθετο.

Νομίζω πως αυτό είναι θέμα των διαχειριστών και γενικότερα του στενού του οικογενειακού περιβάλλοντος. Εμείς εδώ δεν είμαστε ούτε ψυχολόγοι, ούτε κριτές. Ο καθένας έχει την επιλογή να συμμετέχει σε όποιο θέμα τον εκφράζει, ή όχι.
Τι νόημα έχει να συμμετέχεις σε ένα θέμα στο φόρουμ μόνο και μόνο για να ειρωνευτείς αυτά που δεν κατανοείς....

Μια ρήση λέει πως ο έξυπνος σε όσα δεν γνωρίζει, σιωπά. Ο ηλίθιος ειρωνεύεται. Αυτό δεν αφορά κανένα μέλος του φόρουμ βέβαια.

Τέλος, σιγά σιγά τα μόνα ενεργά θέματα που φαίνεται ότι θα μείνουν στο φόρουμ, είναι αυτά των μεταμοσχεύσεων.
Οι μεγάλοι κερδισμένοι της μπίζνας που λέγεται τριχόπτωση, ήταν, είναι και θα είναι οι κλινικές μεταμόσχευσης.
Αν αυτό θέλουμε όλοι, τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα όλες τις απόψεις μου, να τις κρατώ για τον εαυτό μου.

Να τονίσω δε, πως ούτε τον υποστηρίζω, ούτε τον κατηγορώ για κάτι. Απλά δεν με ενοχλεί να διαβάζω τις προτάσεις και τις παρατηρήσεις του. Σε παλιότερο θέμα που έχει κλειδωθεί από τον chs, τον είχα κράξει κανονικά σε αρκετά πράγματα, αλλά με στοιχεία και αποδείξεις σε όσα με ενόχλησαν. Όχι με γενικότητες και ειρωνείες.
Φιλικά όλα αυτά και δίχως παρεξήγηση από κανέναν.
 

Άκης

Administrator
Μέχρι στιγμής στις απαντήσεις του ο lydios δεν έχει δώσει δικαίωμα για μάχες. Επίσης για το θέμα, υπάρχουν άπειρες συζητήσεις ανά τον κόσμο (σε σχετικά με μαλλιά forums αλλά και body-building) που συζητάνε για το αν ο αυνανισμός προκαλεί ή όχι τριχόπτωση, που σημαίνει ότι είναι και αυτό ένα σχετικό θέμα.
 

pazuzu

New Member
Gomi, οποιαδήποτε νέα θεωρία ή άποψη μπορεί να έχει κάποια βάση είναι ευπρόσδεκτη και δεν νομίζω ότι έχει διαφωνήσει ποτέ κανείς όταν παρουσιάζεται κάτι καινούριο. Από εκεί και πέρα νομίζω ότι εδώ δεν μελετάμε αποκρυφισμό, ταντρικό σεξ, τσάκρα, ομοιοπαθητική, αεροψεκασμούς και τη θεωρία της κούφιας γης. Υπάρχουν αντίστοιχα φόρουμ για όσους θέλουν να συζητάνε σε αυτή τη βάση και αν πιστεύει κανείς ότι με ξόρκια ή μυρίζοντας τη θάλασσα μπορεί να βγάλει μαλλιά μπορεί να πάει να τα πει στα κατάλληλα συμπόσια. Εδώ το φόρουμ έχει μία λογική, ότι εν πάση περιπτώσει αποδεχόμαστε τη δυτική ιατρική, όχι ως πανάκεια, αλλά ως βάση των ερευνών μας. Ακόμη κι εσύ που ακούς με τόσο ενδιαφέρον αυτά που λέει ο Λύδιος χρησιμοποιείς πράγματα από το φαρμακείο της γειτονιάς σου αν δεν κάνω λάθος. Σε ένα γενικό (και όχι προσωπικό) επίπεδο, η νοοτροπία του «είμαι εναλλακτικός, αλλά παίρνω ό,τι με βολεύει από το σύστημα» συνιστά τσάμπα μαγκιά.

Στο θέμα των μεταμοσχεύσεων και σε όλο αυτό που έγινε θα σου θυμίσω ότι τις όποιες διαμάχες φρόντισα να τις κρατήσω σε δύο μόνο θέματα και δεν πήγαινα σε όποιο θέμα έβρισκα για να προκαλέσω προβλήματα, ώστε να ασχολούνται όλοι μαζί μου.

GOMI είπε:
Τι νόημα έχει να συμμετέχεις σε ένα θέμα στο φόρουμ μόνο και μόνο για να ειρωνευτείς αυτά που δεν κατανοείς....

Τι νόημα έχει ευθύς εξαρχής να συμμετέχεις σε ένα φόρουμ το οποίο δεν έχει σχέση με αυτά που πρεσβεύεις και προσπαθείς να κολλήσεις τις θεωρίες σου ως λύση για το ζήτημα που πραγματεύεται το φόρουμ; Θα διέκοπτες πχ εσύ ένα πολιτικό συνέδριο για να τους μιλήσεις για τα οφέλη του καθαρισμού προσώπου; Και θα σε άκουγαν πιστεύεις με ενδιαφέρον; Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, ο ιεροκύρηκας της φρουτοφαγίας έχει επιχειρήσει να διαδώσει τις θεωρίες του και σε άλλα φόρουμ, τελείως άσχετα με οποιοδήποτε θέμα υγείας, με όχι καλά αποτελέσματα.

Σε ό,τι αφορά δε τη σοβαρότητα και εγκυρότητα των απόψεών του, έχει κάνει πολλές κωλοτούμπες μέχρι τώρα, όταν μετά από αντιδράσεις κατάλαβε ότι η εκάστοτε θεωρία του είναι ακραιφνώς ηλίθια, όπως στο θέμα του ιωδίου ή στο θέμα του ήλιου, που στην αρχή προέτρεπε τον κόσμο να βγαίνει χωρίς αντιηλιακό και να καίγεται μεταξύ 12-3 γιατί «ο ήλιος είναι πηγή ζωής και τα αντιηλιακά δηλητήρια», ενώ όταν του παρουσιάστηκαν τα στατιστικά από την αύξηση του καρκίνου του δέρματος κατέληξε να λέει «εγώ είπα να χρησιμοποιείτε φυσικά αντιηλιακά».

soidyl2 είπε:
Και εαν θες να σου πω κατι,αισθανομαι σαν κατι το φωτεινο και
με θεληση για ζωη αναμεσα σε ζομπι.Αλλα δεν μπορω να βοηθησω τους αλλους
,ειναι μονοι τους σε αυτο.Αισθανομαι σαν ηλιος αναμεσα στους αλλους.Δεν με νοιαζει τιποτα.Ειμαι σιγουρος για
τον ευατο μου.

Όποιος πιστεύει ότι έχει να κερδίσει το οτιδήποτε από ένα άτομο που υποβαθμίζει όποιον δεν αποδέχεται τις απόψεις του ως μοναδική αλήθεια, είναι άξιος της μοίρας του.

Άκης είπε:
Μέχρι στιγμής στις απαντήσεις του ο lydios δεν έχει δώσει δικαίωμα για μάχες. Επίσης για το θέμα, υπάρχουν άπειρες συζητήσεις ανά τον κόσμο (σε σχετικά με μαλλιά forums αλλά και body-building) που συζητάνε για το αν ο αυνανισμός προκαλεί ή όχι τριχόπτωση, που σημαίνει ότι είναι και αυτό ένα σχετικό θέμα.

To ότι με αποκάλεσε 3 φορές μαλάκα (αν και απολογήθηκε), και αποδίδει χαρακτηρισμούς του στιλ "ζόμπι" σε όσους δεν αποδέχονται τις απόψεις του νομίζω είναι ενδεικτικό.

Όπως και να'χει σέβομαι την άποψη ότι ο Λύδιος για κάποια άτομα λέει σημαντικά πράγματα. Στα τόσα ανυπόστατα που έχουμε ακούσει κατά καιρούς, τι πειράζει λίγα ακόμη.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pazuzu, ας το δούμε αλλιώς το θέμα. Πες ότι φεύγει ο lydios, θα κερδίσεις κάτι προσωπικά? Αν μείνει, θα κερδίσουμε κάτι? Κατά 99% όχι. Έχει όμως βάλει κάποιες φότο που φαίνεται μια βελτίωση. Μπορεί να μην είναι Α.Α. αλλά μια μικρή αραίωση την είχε.
Από περιέργεια και μόνο δεν σε ενδιαφέρει να δεις που θα μπορούσε να οφείλεται? Αυτό δεν έχει σχέση με το χαρακτήρα του φόρουμ?
Δεν σημαίνει πως αν για παράδειγμα κρέμεται κάθε βράδυ ανάποδα σαν την νυχτερίδα θα το κάνουμε και εμείς. Απλή περιέργεια να δω που θα οδηγήσει είναι.
Γιατί πρέπει να το κάνουμε ολόκληρο θέμα συζήτησης? Δεν υπερασπίστικα ποτέ τις μεθόδους του, μόνο το δικαίωμά μου ως μέλος του φόρουμ να δω αν έχει έστω και κάποια μικρή βελτίωση με ότι κάνει. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγει κάποια λύση μέσα από αυτό, αλλά μπορεί να βρεθεί άλλο ένα μικρό κομματάκι στο όλο παζλ.

Η εναλλακτικότητα που αναφέρεις, αφορά σε πράγματα που έχουμε δοκιμάσει και τελικά ή δεν έκαναν τίποτα ή σταμάτησαν να κάνουν. Μια χαρά χρησιμοποίησα φάρμακα τόσα χρόνια και μια χαρά χρησιμοποιώ όπου πρέπει ακόμα. Απορρίπτω μόνο ότι δοκίμασα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα