36η μερα μη αυνανισμο+μπουζι νερο+μασαζ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
Δεν ειναι καψονια,απλως δεν εισαι ετοιμος να αποδεχθεις την ελευθερια που συνεπαγονται αυτα που λεω.
Το χειροτερο πραγμα ειναι να αγαπησεις τη φυλακη σου.

Ακούστε τον Λύδιο: επί 3 μήνες κόψτε οποιαδήποτε σεξουαλική πράξη (εκτός από όταν είναι πραγματικά "απαραίτητο"), κάντε μπάνιο μόνο με παγωμένο νερό και τρώτε αποκλειστικά φρούτα και λαχανικά. Δεν είναι καψόνια... μαλλιά μπορεί να μην βγάλετε, αλλά το όνομα Λύδιος σίγουρα θα το θυμάστε για πολλά, πολλά χρόνια.

Παρεμπιπτόντως, αν κάτι θυμίζει φυλακή, κυριολεκτικά και μεταφορικά, αυτό είναι ο συνδυασμός περιορισμένης διατροφής, έλλειψης σεξουαλικής ζωής και το... παγωμένο νερό στις ντουζιέρες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soidyl2

New Member
3.000 θερμιδες δεν ειναι πειορισμενη διατροφη.
να μια κοπελα που το κανει.
www.youtube.com/watch?v=zxBYu1UbLSQ&feature=c4-overview&list=UULwUd5KtYONsRJ3UAOojZ0w

crossfire,ειδα χτυπησες το τενοντα?
ψαξε λιγο για συμφυτο,τα σπαει στους εν λογω τραυματισμους.
www.sensities.com/product_details.php?id=1716&lang=gr&n=%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%86%CF%85%CF%84%CE%BF_%CE%92%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1

το χρησιμοποιω με μεγαλη επιτυχια.περαστικα.
 

Άκης

Administrator
Λοιπόν Lydios με έπεισες, έχεις κάνει πάνω από 10 λογαριασμούς στο forum.
Σου επαναφέρω τον πρώτο σου λογαριασμό, με nickname Panoslydios, που είχες και τα περισσότερα posts.
Σου αφήνω αυτόν τον τελευταίο (soidyl2) ενεργό για λίγο, ώστε να διαβάσεις το συγκεκριμένο μήνυμα μου και να ΜΗΝ δημιουργήσεις ακόμη έναν λογαριασμό.

Ελπίζω να μην δημιουργήσεις προβλήματα και να κρατήσεις χαμηλούς τόνους.

Επίσης ίσως να φανεί ενδιαφέρων το συγκεκριμένο άρθρο σχετικά με αυτό που λέει ο lydios.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ασε τη σεξουαλικη ενεργεια να ανεβει απο το πρωτο τσακρα και να να εμφανιστει σαν φωτια και σπιθα στα ματια!
Μην τη χαραμιζεις.

Ρε παιδια το ορκιζομαι βλεπω την αυρα γυρω στα φωτα.Βλεπω το πρισμα-ουρανιο τοξο να φαινεται κοντα στα φωτα.Η ζωη ειναι χρωματιστη.Αυρες ανθρωπων δεν μπορω να δω.

lydios, τα είχαμε ξαναπεί στο παρελθόν, αυτό με τα τσάκρα απέφυγέ τα, γιατί θα σε περάσουν για τρελό. Και όσοι δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνουν, θα έχουν και δίκαιο.

Όταν θα δεις αύρες ανθρώπων, θα έχει και το ανάλογο τίμημα.
Τέσπα, χαίρομαι που ο Άκης σου επανέφερε το λογαριασμό, αλλά προσπάθησε να μείνεις σε αυτά που μπορούν να κατανοήσουν οι πολλοί.
 

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
3.000 θερμιδες δεν ειναι πειορισμενη διατροφη.

Για να αγγίξεις τις 3.000 θερμίδες τρώγοντας μόνο φρούτα και λαχανικά, θα πρέπει να καταναλώνεις περίπου 120 κιλά φρούτα την ημέρα. Επίσης, άσε την κοπέλα του βίντεο, γιατί αυτή ως γυναίκα και αναλόγως του ύψους της, μπορεί να χρειάζεται να καταναλώνει σε ημερίσια βάση τις μισές θερμίδες. Η αντρική σωματοδομή και διάπλαση δεν μπορεί να δημιουργηθεί και να συντηρηθεί με τη διατροφή που προτείνεις. Κάτι άλλο, οι θερμίδες των φρούτων και των λαχανικών καίγονται πολύ πιο εύκολα από τις θερμίδες που προέχονται από λιπαρά, άρα αν εγώ χρειάζομαι με ισορροπημένη διατροφή 2.500 θερμίδες, τρώγοντας αποκλειστικά φρούτα και λαχανικά θα χρειαστώ 4.000 θερμίδες. Αυτό μπορεί να το καταλάβει ο καθένας εφόσον τρώγοντας μόνο φρούτα μέσα σε μία ώρα νιώθει ξανά την αίσθηση της πείνας.

Είπες ότι "μου είπες να κόψω την μαλακία και όχι το σεξ". Ίσως το έσβησες και δεν φαίνεται. Και σε ρωτάω: έχεις εσύ κάποιες βάσιμες αποδείξεις ότι ο οργανισμός σου καταλαβαίνει πότε εκσπερματώνεις από αυνανισμό και πότε από σεξουαλική επαφή, οπότε και αντιδρά ανάλογα; Θα ήθελα να μάθω.

Το κάθε ένα από αυτά από μόνο του μπορεί να μην μοιάζει παράλογο, αλλά ο συνδυασμός όλων των παραπάνω, ναι, είναι παράλογος, και σε καμία περίπτωση δεν βοηθάει στην ουσιαστική καταπολέμηση της ΑΑ, για την οποία βρίσκονται εδώ μέσα οι 9 στους 10.
 

soidyl2

New Member
Άκης είπε:
Λοιπόν Lydios με έπεισες, έχεις κάνει πάνω από 10 λογαριασμούς στο forum.
Σου επαναφέρω τον πρώτο σου λογαριασμό, με nickname [urlwww.hairlossgr.com/forum/user-13102.html]Panoslydios[/url], που είχες και τα περισσότερα posts.
Σου αφήνω αυτόν τον τελευταίο (soidyl2) ενεργό για λίγο, ώστε να διαβάσεις το συγκεκριμένο μήνυμα μου και να ΜΗΝ δημιουργήσεις ακόμη έναν λογαριασμό.

Ελπίζω να μην δημιουργήσεις προβλήματα και να κρατήσεις χαμηλούς τόνους.

Επίσης ίσως να φανεί ενδιαφέρων το συγκεκριμένο άρθρο σχετικά με αυτό που λέει ο lydios.

thnx aki αλλα δεν το θελω.προτιμω να μπαινω ατακτα
και να σ πω την αληθεια ειναι ψευδαισθηση οτι δημιουργει καποιος ταυτοτητα μεσα απο ενα φορουμ.
και επισης ολοι ειμαστε μονοι στη θεραπεια μας ,οποτε ειναι βλακεια να φωναζω λολ,αν και περι αυνανισμου και πορνο τα πραγματα μιλανε απο μονα τους.
τεσπα διαθεση για αλλαγη να υπαρχει.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pazuzu, εδώ θα διαφωνήσω, γιατί μετά το φυσιολογικό sex, έχει αποδειχθεί ότι ο εγκέφαλος παράγει 4 φορές περισσότερο προλακτίνη σε σχέση με τον αυνανισμό. Είναι η αιτία που οι άντρες ξεραινόμαστε σαν τα μοσχάρια μετά...:p

Αυτό βέβαια θεωρείται περισσότερο αρνητικό σε σχέση με το πιο καλή η μοναξιά, αλλά γενικότερα, δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία σε τέτοια πράγματα.
 

soidyl2

New Member
GOMI είπε:
Ασε τη σεξουαλικη ενεργεια να ανεβει απο το πρωτο τσακρα και να να εμφανιστει σαν φωτια και σπιθα στα ματια!
Μην τη χαραμιζεις.

Ρε παιδια το ορκιζομαι βλεπω την αυρα γυρω στα φωτα.Βλεπω το πρισμα-ουρανιο τοξο να φαινεται κοντα στα φωτα.Η ζωη ειναι χρωματιστη.Αυρες ανθρωπων δεν μπορω να δω.

lydios, τα είχαμε ξαναπεί στο παρελθόν, αυτό με τα τσάκρα απέφυγέ τα, γιατί θα σε περάσουν για τρελό. Και όσοι δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνουν, θα έχουν και δίκαιο.

Όταν θα δεις αύρες ανθρώπων, θα έχει και το ανάλογο τίμημα.
Τέσπα, χαίρομαι που ο Άκης σου επανέφερε το λογαριασμό, αλλά προσπάθησε να μείνεις σε αυτά που μπορούν να κατανοήσουν οι πολλοί.

τα τσακρας ειναι μεταξυ σοβαρου και αστειου αν και η πραγματικοτητα δειχνει οτι ειναι τρομακτικα αληθινα.τα ματια γινοται πολυ ανοιχτα και μαγνητιζεις τις κοπελες που αξιζουν. ακογεται ψευτικο αλλα ειναι αληθινο.

www.reddit.com/r/NoFap/comments/1u9k9n/nofap_actually_changes_your_appearance/

tespa υπαρχουν και παντρεμενοι εδω,οποτε καλυτερα να μην ακουν αυτα,μιας κ εχω διαβασει αρκετες εμπειριες οτι αισθανονται την αναγκη να πανε με αλλες,οταν τους ξυπναει το ενστικτο.
 

Άκης

Administrator
pazuzu είπε:
Είπες ότι "μου είπες να κόψω την μαλακία και όχι το σεξ". Ίσως το έσβησες και δεν φαίνεται. Και σε ρωτάω: έχεις εσύ κάποιες βάσιμες αποδείξεις ότι ο οργανισμός σου καταλαβαίνει πότε εκσπερματώνεις από αυνανισμό και πότε από σεξουαλική επαφή, οπότε και αντιδρά ανάλογα; Θα ήθελα να μάθω.

Για τα φρούτα που λες έχεις δίκιο.
Τώρα για το σημείο που αναφέρεις, εγώ το έσβησα για να μην ξεκινήσουμε μάχες.
Πάντως στο ερώτημα σου, υπάρχει διαφορά στον οργανισμό, όπως λέει και ο GOMI.

soidyl2 είπε:
thnx aki αλλα δεν το θελω.προτιμω να μπαινω ατακτα
OK τότε, κράτησε αυτόν. Αλλά το ότι θέλεις να μπαίνεις άτακτα, δεν σημαίνει να είσαι και άτακτος.
 

pazuzu

New Member
Δεκτό. Δεν το ήξερα γιατί δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ το θέμα. Η άποψή μου γενικά είναι ότι, είτε αυνανισμό είτε σεξ, να τα κάνεις με μέτρο. Διότι όπως ακριβώς όταν έρχεται η αίσθηση της πείνας και ο οργανισμός σου σου στέλνει σήμα ότι θέλει να φάει, έτσι και όταν έρχεται η αίσθηση της σεξουαλικής διέγερσης ο οργανισμός σου σου στέλνει σήμα ότι πρέπει να εκσπερματώσεις. Και δεν νομίζω ότι το να καταπιέζει τον οργανισμό του κάποιος για μεγάλα χρονικά διαστήματα του κάνει καλό. Επίσης, υπάρχουν και πολλές έρευνες που δείχνουν ότι ο -σε λογικά πλαίσια- αυνανισμός κάνει καλό, με βασικότερο όλων ότι "καθαρίζει" τον προστάτη και έτσι μειώνεις τις πιθανότητες να πάθεις καρκίνο του προστάτη.

Στο επίπεδο που μας αφορά, πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο ρόλος του αυνανισμού και του σεξ στην τριχόπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
pazuzu ασε τις μαλακίες (κυριολεκτικά) και χώσε τα σε κανέναν να έχει ενδιαφερον το θέμα. Πάω να πάρω ποπ κορν και κοκα κολα και έρχομαι.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
pazuzu είπε:
Στο επίπεδο που μας αφορά, πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος ο ρόλος του αυνανισμού και του σεξ στην τριχόπτωση.

Η αλήθεια είναι πως κατά καιρούς, έχω πετύχει αποκλειστικά θέματα σε διάφορα φόρουμ που αφορούν το συγκεκριμένο και αρκετοί υποστηρίζουν ότι όντως η αποχή τους μειώνει την τριχόπτωση.
Παρόλο αυτά, θεωρώ ότι μπορεί να συμβαίνει σε πιτσιρικάδες κυρίως.

Πάντως αν θες "επιστημονική εξήγηση", μέσα από πράγματα που ασπάζεται ο φίλος lydios, ιδού:

http://www.hairloss-research.org/UpdateAncientChineseSecrets6-07.html
 

Panos1982

Well-Known Member
Τον λυδιο τον εχει βαρεσει στο κεφαλι....
τωρα που την εχει κοψει ισως δει καποια βελτιωση....
τελοσπαντων το ατομο χριζει ιατρικης παρακολουθησης ειναι εμμονικος....

Το κλειδι της λειτουργιας της φυσης ηταν ειναι και θα ειναι μονο ενα...η ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ !!!!
παντου ομως....μονο τα ακρα κανουν κακο...το πεος ειναι μυες..δε κανει να μην αυνανιζεσαι ποτε γιατι ατροφει....οπως και δε κανει να υπεραυνανιζεσαι....θελει μια νορμαλ χρηση για να εχει υγεια κ να λειτουργει σωστα....
το ιδιο ισχυει και για το κρεας....δε κανει να τρως ολη την ωρα...οπως και δε κανει να μην τρως ποτε...ο οργανισμος το χρειαζεται..θελει τις πρωτεινες του κρεατος...αλλιως θα ημασταν φυτοφαγα ζωα...δεν ειμαστε φυτοφαγα ομως κ στην φυση τιποτα δεν εγινε στην τυχη...ο λογος που δεν ημαστε εινια οτι πρεπει να φαμε κρεας για να λειτουργει σωστα το σωμα....!!!

** Λυδιε ειλικρινα θα σου πω οτι ο καθε ανθρωπος μπορει να εχει τα πιστευω του κ την αποψη του....ωστοσο μπαινω μια στο τοσο στο φορουμ κ παντα βλεπω ποστ σου να λενε το ιδιο πραγμα ξανα κ ξανα και μετα να ακολουθει ενας χαμος.....αντι να καθεσαι ολη μερα να γραφεις και να κανεις αυτα που κανεις εδω στο φορουμ....καλο θα ειναι να πας σε εναν ψυχολογο και να τα συζητησεις μαζι του και να συζητησεις κι αυτα που κανεις εδω και τις απαντησεις που περνεις...δεν ειναι κακο..για το καλο σου θα ειναι...ο ψυχολογος θα σε βοηθησει να δεις τα πραγματα απο μια αλλη οπτικη γωνια και υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα αν βρειτε απο που ξεκιναει το προβλημα να το λυσετε και να λυτρωσεις τον εαυτο σου......ξεκινα λοιπον πρωτα να βοηθας τον εαυτο σου...μη προσπαθεις να βοηθησεις τους αλλους οταν δε μπορεις να βοηθησεις καν εσενα τον ιδιο....
προσπαθω κ σου μιλαω λογικα....δεν εχω μεγαλες απαιτησεις βεβαια...αλλα υπολογιζω σε αυτο το 0,1% πιθανοτητα που υπαρχιε να με ακουσεις....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε pano, γενικά δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Παν μέτρον άριστον.
Το κρέας για παράδειγμα, όντως το θέλουμε. Αλλά ποιο κρέας? Το καθαρό κρέας. Αυτό που έχει μεγαλώσει και ανατραφεί σωστά και έρχεται στο πιάτο μας δίχως 1002 ορμόνες και φάρμακα. Πόσοι από εμάς μπορούμε να βρούμε τέτοιο κρέας που ζούμε στις πόλεις?

Ένα τέτοιο κρέας λοιπόν, πιστεύεις ότι έχει οφέλη για την υγεία μας?
 

weznem

Well-Known Member
pano καλησπερα, κανεις ενα λαθος εστω και τυπογραφικα δεν ξερω, το πεος ειναι αδενας οχι μυς.. μακαρι να ηταν μυς,διοτι θα επαιρνε γυμναστικη...
 

pazuzu

New Member
GOMI είπε:
Η αλήθεια είναι πως κατά καιρούς, έχω πετύχει αποκλειστικά θέματα σε διάφορα φόρουμ που αφορούν το συγκεκριμένο και αρκετοί υποστηρίζουν ότι όντως η αποχή τους μειώνει την τριχόπτωση.

Είχαμε κάνει μια ευρύτερη κουβέντα γύρω από τις αναρίθμητες θεωρίες που μπορεί να σχετίζονται με την τριχόπτωση και αν θυμάσαι καλά σου είχα πει ότι για μένα το μόνο που μετράει είναι η θεωρία να υποστηρίζεται από αποδείξεις = αποτελέσματα. Το ότι αρκετοί υποστηρίζουν ότι η αποχή από τον αυνανισμό τούς μειώνει την τριχόπτωση δεν μου λέει κάτι, γιατί για μείωση τριχόπτωσης έχουμε ακούσει και από αιρόλ, ζιρτέκ, βελονοθεραπείες, προσταγλανδίνες, καστορέλαια, τσουκνίδες, βούρτσες, κ.λπ., κ.λπ... και ως συνήθως η αλήθεια είναι πάντα πολύ διαφορετική από τη θεωρία ή -αν θέλεις- τις προσδοκίες: τα αποτελέσματα, φτωχά συνήθως, στην καλύτερη διαρκούν ένα, άντε δυο μήνες το πολύ. Υπάρχουν κάποιοι αυτή τη στιγμή εκεί έξω που ζουν όπως ακριβώς κι εσύ, με τη διαφορά ότι δεν κάνουν θεραπείες τριχόπτωσης, και δεν έχουν πρόβλημα με τα μαλλιά τους. Αυτούς γιατί δεν τους επηρεάζει ο αυνανισμός, το κρέας ή ό,τι άλλο μπορεί να έχει ακουστεί ποτέ ως επιβαρυντικός παράγοντας για τριχόπτωση; Πιασ' τ' αυγό και κούρεφτο.

Ο Πάνος ήταν πιο σκληρός στην κριτική του, εγώ θα είμαι λίγο πιο ήπιος μιας και μετά τα τελευταία γεγονότα δε θέλω να θεωρηθώ ως fire starter. Ο Λύδιος στην πραγματικότητα έχει ανάγκη την προσοχή των γύρω του, την οποία ενδεχομένως δεν εισπράττει όσο θα ήθελε στην εκτός φόρουμ ζωή, και προσπαθεί με κάποιο τρόπο να τραβήξει τα βλέμματα πάνω του. Με άλλα λόγια, ζητά επιβεβαίωση. Μπορώ μέχρι ενός σημείου να τον δικαιολογήσω, κυρίως λόγω του νεαρού της ηλικίας του, αλλά να τον πάρω στα σοβαρά και να ακολουθήσω τις συμβουλές του δεν πρόκειται.


GOMI είπε:
Πάντως αν θες "επιστημονική εξήγηση", μέσα από πράγματα που ασπάζεται ο φίλος lydios, ιδού:

http://www.hairloss-research.org/UpdateAncientChineseSecrets6-07.html

The connection between sexual activity in men, and hair loss has been posited in both Taoist and Ayurvedic (Indian) medical texts for thousands of years. In a nutshell, it is maintained that excessive emission by men during intercourse or otherwise results in pattern hair loss for those genetically predisposed.

Αν είναι να μας πέσουν τα μαλλιά έτσι κι αλλιώς επειδή είμαστε "genetically predisposed" τουλάχιστον ας απολαύσουμε το σεξ.
 

soidyl2

New Member
χαχααχαχ. Ρε πανο,αν δεν τη παιζεις θα ατροφησει ?χαχααχαχ
Το αντιθετο φιλε μου.χαχααα.Πως φαινεται οτι κανενας εδω περα δεν το εχει προσπαθησει.
Αν ειναι εστω και ενας παρακαλω ας βγει να με επιβεβαιωσει.
Το πρωι σηκωνομαι με full στυσεις και στο γυμναστηριο την παλευω δεν την παλευω.Ειναι τρομερη ασκηση αυτοσυγκρατησης στο γυμναστηριο.

Ακριβως ισορροπια .Κυκλικα πραγματα.
Μαραινουμε-ανθιζουμε.
Mερες με shedding-μερες καλες με μαλλι
Διατροφη πιο πολυ σε λιπος το χειμωνα και πρωτεινες-το καλοκαιρι υδατανθρακες απο χυμους.

Η μαλακια δεν κολλαει ομως ρε αδερφε.Το σεξ ναι.Η μαλακια ομως κανει κακο
παρα μονο σε σοβαρες περιπτωσεις οπου το ατομο δεν μπορει να κανει αλλιως.

Τους ψυχολογους τους παιζω στα δαχτυλα γιατι παω στοιχημα και αυτοι οπως
και οι επιστημονες την παιζουν καθε μερα για να επικαλυψουν κατι τραυματικο στο υποσυνειδητο
τους.

Προσπαθω να αλλαξω ρε μαστορα.Η γνωση ερχεται με ρισκα και κανοντας.
Ο υπερπροστατευτισμος μονο κακο κανει και οδηγει σε αγνοια.
Ισως καταρρευσω χωρις κρεας και μαλακια ισως και οχι.
Προς το παρον βλεπω κυριως τα καλα αν και αναγνωριζω τη σημασια της καλης ζωικης πρωτεινης
στο σωμα,καθως βλεπω οτι οι μικροπληγες κανουν περισσοτερο χρονο να επουλωθουν απο οτι πριν ενα χρονο
στην κρεατοφαγικη διατροφη.Απο την αλλη ομως,εχω λιγοτερο σμηγμα,σταθεροτερο χαρακτηρα και να σου πω την αληθεια
αν συνεχιζα το κρεας αποκλειεται να με εβρισκε αυτο που κανω τωρα,η προσπαθεια για καλυτερη ζωη γενικα(μη αυνανισμος κτλ)
 

pazuzu

New Member
soidyl2 είπε:
Το πρωι σηκωνομαι με full στυσεις και στο γυμναστηριο την παλευω δεν την παλευω.Ειναι τρομερη ασκηση αυτοσυγκρατησης στο γυμναστηριο.

Να το προσέξεις αυτό, γιατί δεν είναι μόνο η μαλακία που βαράει στον εγκέφαλο, αλλά και η παρατεταμένη αγαμία.

soidyl2 είπε:
Απο την αλλη ομως,εχω λιγοτερο σμηγμα,σταθεροτερο χαρακτηρα και να σου πω την αληθεια
αν συνεχιζα το κρεας αποκλειεται να με εβρισκε αυτο που κανω τωρα,η προσπαθεια για καλυτερη ζωη γενικα(μη αυνανισμος κτλ)

Καλά με το σμήγμα, αλλά απέκτησες και σταθερότερο χαρακτήρα επειδή απέκλεισες το κρέας από τη διατροφή σου; (Κι εμείς γιατί βλέπουμε το ακριβώς αντίθετο; )
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα