2η μμ fue 1.811 grafts στην LP clinic (Παπανικολάου Λευτέρης)

vlafo

Well-Known Member
Ναι αλλά ηταν ηδη 10 χρόνια στην DHI ο Τυρκαλάς όπως και ο Παπανικολάου. Μέχρι το 2017 δούλευε στην DHI o Τυρκαλάς. Δεν έχει πολλά χρόνια που δουλεύει μόνος του δηλαδή. Περισσότερο δούλεψε DHI παρά STARKS. 10 χρόνια DHI 4 χρόνια STARKS. Ιδια πορεία και ο Παπανικολάου. Το οτι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν πλεον ως αυτόνομοι ειναι όντως γεγονός.
Έτσι είναι με τη μόνη διαφορά ότι ο ένας φαίνεται ότι ξεχωρίζει και άνοιξε τα φτερά του,ενώ ο άλλος παρέμεινε στην dhi νοοτροπία.
Δεν είναι όλοι το ίδιο οπουδήποτε σε οποιαδήποτε εταιρεία-κλινική.
Απλά ο καθένας οπότε κρίνει την κάνει και εκει φαίνεται ποιός πραγματικά είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Έτσι είναι με τη μόνη διαφορά ότι ο ένας φαίνεται ότι ξεχωρίζει και άνοιξε τα φτερά του,ενώ ο άλλος παρέμεινε στην dhi νοοτροπία.
Δεν είναι όλοι το ίδιο οπουδήποτε σε οποιαδήποτε εταιρεία-κλινική.
Απλά ο καθένας οπότε κρίνει την κάνει και εκει φαίνεται ποιός πραγματικά είναι.
Πάντως στην DHI δεν ακούγονταν καθόλου ο Τυρκαλάς και δεν τον ειχε επιλέξει κανένας στο φόρουμ πέρα από τον Giorgo-3 αν δεν κάνω λάθος, ενώ τον Παπανικολάου τον ειχαν όλοι για δυνατό όνομα της DHI. Μετά βέβαια που δουλεύεις μόνος έχει σημασία ποσο θα αξιοποίησεις αυτά που έμαθες για να το τελειοποιήσεις και να προχωρήσεις για να καλύψεις τις συνεχώς αυξανόμενες απαιτήσεις του κοινού.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως στην DHI δεν ακούγονταν καθόλου ο Τυρκαλάς και δεν τον ειχε επιλέξει κανένας στο φόρουμ πέρα από τον Giorgo-3 αν δεν κάνω λάθος, ενώ τον Παπανικολάου τον ειχαν όλοι για δυνατό όνομα της DHI. Μετά βέβαια που δουλεύεις μόνος έχει σημασία ποσο θα αξιοποίησεις αυτά που έμαθες για να το τελειοποιήσεις και να προχωρήσεις για να καλύψεις τις συνεχώς αυξανόμενες απαιτήσεις του κοινού.
Ναι όντως,μάλλον επειδή ήθελε να παίξει μπαλίτσα μόνος του τον είχαν καταλάβει και τον βάζανε στον πάγο.
Χαχα.
Έτσι συνήθως γίνεται.
Πάντως δεν ξέρω.
 

aeratos28

Just aeratos
Και εγώ δεν τον είχα καν ακούσει τον τιρκαλά καθόλου .μόνο Ευαγγελάτο και Παπανικολάου εδώ και χρόνια έπαιζαν σαν ονόματα.
 

alex7

Well-Known Member
Σου το ξαναεγραψα, οταν δεν εχεις ιδεα μην γραφεις και μην σχολιαζεις.

Οταν εγω εκανα την πρωτη μεταμοσχευση Fut στην DHI, το μακρινο 1994, εσυ πιθανον να μην ειχες γεννηθει ακομη. Εκτος απο την Fut εχω κανει και αλλες δυο Fue στην DHI, το 2011 και το 2015.

Οταν εγω ξεκινησα μινοξιδιλη, το 1994, εσυ ισως δεν ειχες γεννηθει. Οταν ειμαι χρηστης πανω απο 5 χρονια φιναστεριδης....ε, ολο και καποια εμπειρια εχω, για να συμβουλευω καλοπροαιρετα τα μελη.

Τωρα, λοιπον, που εμαθες τα ακριβη στοιχεια, τι λες; Μηπως ειναι καλυτερα να μασας παρα να μιλας;
Μάλλον εσυ δεν ξέρεις εγώ ποιος είμαι .Η μινοξιδιλη συνταγογραφείται από το μακρινό 89 .Από τότε έβαζα για 25 χρόνια και έτσι καθυστέρησα την τριχόπτωση και την μμ .Εγώ όμως ότι έκανα το έκανα με συνταγή και συμβουλή γιατρού .Ποτέ δε σύστησα φάρμακα σε νέους χωρίς να έχω ειδίκευση η γνώσεις .Επίσης έβλεπα τις περασμένες δεκαετίες να πηγαίνουν για μμ και να αποτυγχάνουν .Περίμενα λοιπόν και παρακολουθούσα και όπως αποδείχτηκε έκανα την άριστη επιλογη .
 

nick90

Well-Known Member
Και εγώ δεν τον είχα καν ακούσει τον τιρκαλά καθόλου .μόνο Ευαγγελάτο και Παπανικολάου εδώ και χρόνια έπαιζαν σαν ονόματα.
Ναι Ευαγγελάτος, Παπανικολάου και Μπίρου ηταν το top 3 της DHI. O Τυρκαλάς δεν ειχε ακουστεί καθόλου, πέρα από τον Giorgo ενώ ηταν 10 χρόνια στην DHI.
 

alex7

Well-Known Member
Alex το αν ήταν Θεσσαλονίκη η Αθήνα δεν έχει καμία σημασία.δεν τον έδειχναν όπως τους άλλους δύο.
Τον είχαν στις κλινικές Γερμανίας ,Παρισιού και Ιταλίας γιατί ήταν κορυφαίο χέρι .Δεν τον χαραμίζαν εδώ .Εκεί πλήρωναν αδρά .Έτσι μου είπε
 

Georgie

Well-Known Member
Και ο Βεκρης από DHI δε πέρασε?

Ο Παπανικολάου ήταν και εκπαιδευτης στο εξωτερικό στις κλινικές της DHI .
Φαίνεται να το γνωρίζει καλά το αντικείμενο αλλά και στη κλινική του την ίδια συνταγή και προσέγγιση έχει με την DHI .
Δε πάει για χτίσιμο σε ζώνες αλλά το πλάνο του είναι η τοποθέτηση σε όλο το κεφάλι .
Επίσης οι συνεδρίες λόγω του manual είναι περιορισμένης εξαγωγής
Μέσο όρο στα 1500 σε πάει .
Αν στα απλώσει σε 2 ζώνες δε παίρνεις αποτέλεσμα .
Τουλάχιστον όχι εντυπωσιακό για να δεις διαφορά .
Αν είσαι πολύ μικρό NW μπορεί να είναι επιλογή .
Μου αρέσει η δουλειά στο φίλο όμως.
Βασικά το μοναδικό περιστατικό που είναι πολύ καλό .
 

alex7

Well-Known Member
Και ο Βεκρης από DHI δε πέρασε?

Ο Παπανικολάου ήταν και εκπαιδευτης στο εξωτερικό στις κλινικές της DHI .
Φαίνεται να το γνωρίζει καλά το αντικείμενο αλλά και στη κλινική του την ίδια συνταγή και προσέγγιση έχει με την DHI .
Δε πάει για χτίσιμο σε ζώνες αλλά το πλάνο του είναι η τοποθέτηση σε όλο το κεφάλι .
Επίσης οι συνεδρίες λόγω του manual είναι περιορισμένης εξαγωγής
Μέσο όρο στα 1500 σε πάει .
Αν στα απλώσει σε 2 ζώνες δε παίρνεις αποτέλεσμα .
Τουλάχιστον όχι εντυπωσιακό για να δεις διαφορά .
Αν είσαι πολύ μικρό NW μπορεί να είναι επιλογή .
Μου αρέσει η δουλειά στο φίλο όμως.
Βασικά το μοναδικό περιστατικό που είναι πολύ καλό .
Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά .Ούτε ίδιο εργαλείο χρησιμοποιούν ούτε ακριβώς ίδια μέθοδο .Τουλάχιστον έτσι μου έχει πει ο Τιρκαλας .Ο λόγος που έφυγε ο Τιρκαλας από την DHI ήταν ότι τον περιόριζαν στην εξαγωγή κυρίως .Δεν έχουν όλοι την ικανότητα να βγάζουν πολλά grafts σε μια συνέδρια .Ειδικά ο Παπανικολάου .Η DHI (οι γιατροί ) τον επιτίθεται τον Τιρκαλα .Του λένε ότι δεν βγάζει τόσα grafts όσα δηλώνει ότι βγάζει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά .Ούτε ίδιο εργαλείο χρησιμοποιούν ούτε ακριβώς ίδια μέθοδο .Τουλάχιστον έτσι μου έχει πει ο Τιρκαλας .Ο λόγος που έφυγε ο Τιρκαλας από την DHI ήταν ότι τον περιόριζαν στην εξαγωγή κυρίως .Δεν έχουν όλοι την ικανότητα να βγάζουν πολλά grafts σε μια συνέδρια .Ειδικά ο Παπανικολάου .Η DHI (οι γιατροί ) τον επιτίθεται τον Τιρκαλα .Του λένε ότι δεν βγάζει τόσα grafts όσα δηλώνει ότι βγάζει
η Advanced όμως περισσότερα βγάζει σε μία συνεδρία από ότι ο Τυρκαλάς. Ο τυρκαλάς παίζει στο 2000 τη μέρα και δεν σου εγγυάται αν θα βγάλει περισσότερα ενώ η advanced 2500 τα βγάζει άνετα.
 

alex7

Well-Known Member
η Advanced όμως περισσότερα βγάζει σε μία συνεδρία από ότι ο Τυρκαλάς. Ο τυρκαλάς παίζει στο 2000 τη μέρα και δεν σου εγγυάται αν θα βγάλει περισσότερα ενώ η advanced 2500 τα βγάζει άνετα.
2300 έβαλε τη δεύτερη ημέρα σε εμένα .10 τη νύχτα τελείωσε .Τράβαγε μέχρι το τελος καθώς δεν του έφταναν για την Hairline
 

nick90

Well-Known Member
2300 έβαλε τη δεύτερη ημέρα σε εμένα .10 τη νύχτα τελείωσε .Τράβαγε μέχρι το τελος καθώς δεν του έφταναν για την Hairline
Εννοώ αν κλείσεις μονοήμερη στον Τυρκαλά σου λέει 2000 είναι το στανταρ. Αν θέλεις παραπάνω δεν σου εγγυάται ότι θα τα βγάλει. Επομένως σε μονοήμερη βγάζει περισσότερα η advanced από τον Τυρκαλά.
 

alex7

Well-Known Member
Εννοώ αν κλείσεις μονοήμερη στον Τυρκαλά σου λέει 2000 είναι το στανταρ. Αν θέλεις παραπάνω δεν σου εγγυάται ότι θα τα βγάλει. Επομένως σε μονοήμερη βγάζει περισσότερα η advanced από τον Τυρκαλά.
Ναι γιατί ο Τιρκαλας δουλεύει μόνος .Στην advance τραβάνε νομίζω περισσότεροι από ένας
 

aeratos28

Just aeratos
H Μπίρου εμφανίστηκε όταν είχε φύγει Παπανικολάου και δεν ξεραμε αν είναι ακόμα στην dhi o Ευαγγελάτος..τώρα τελευταία έσκασε μύτη αυτή..δεν είναι γνωστή καν.
Ναι Ευαγγελάτος, Παπανικολάου και Μπίρου ηταν το top 3 της DHI. O Τυρκαλάς δεν ειχε ακουστεί καθόλου, πέρα από τον Giorgo ενώ ηταν 10 χρόνια στην DHI.
 

Georgie

Well-Known Member
Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά .Ούτε ίδιο εργαλείο χρησιμοποιούν ούτε ακριβώς ίδια μέθοδο .Τουλάχιστον έτσι μου έχει πει ο Τιρκαλας .Ο λόγος που έφυγε ο Τιρκαλας από την DHI ήταν ότι τον περιόριζαν στην εξαγωγή κυρίως .Δεν έχουν όλοι την ικανότητα να βγάζουν πολλά grafts σε μια συνέδρια .Ειδικά ο Παπανικολάου .Η DHI (οι γιατροί ) τον επιτίθεται τον Τιρκαλα .Του λένε ότι δεν βγάζει τόσα grafts όσα δηλώνει ότι βγάζει
Ναι ρε μεγάλε ok αλλά που ανέφερα εγώ τον Τιρκαλα ?
Χαλάρωσε
 
Μπλουζα