2η μμ fue 1.811 grafts στην LP clinic (Παπανικολάου Λευτέρης)

alex7

Well-Known Member
Φιλε Ibarumah, πριν απο δυο χρονια ειχαμε ξανακανει εναν διαλογο για την DHI και την ικανοτητα των γιατρων της.

Παραθετω δυο φωτογραφιες...

Προβολή συνημμένου 42831

Προβολή συνημμένου 42832

Η πρωτη ειναι πριν δυο χρόνια, πριν τις δυο μμ και η δευτερη τωρινη.

Προσωπικη, λοιπον, αποψη ειναι οτι το αποτελεσμα ειναι μετριο, αποδεικνυοντας τις περιορισμενες δυνατοτητες της DHI και κατ' επεκταση του κ. Παπανικολαου που ηταν απο τα "εξεχοντα" στελεχη της.

Εβαλες περιπου 3600 grafts με υπερβολικα καλο λογο...πανω απο 10.000 τριχες συνολικα.

Δε βλεπω κανενα ιδιαιτερο κατεβασμα της hairline. Ο γιατρος την αφησε ψηλα κατα τη γνωμη μου. Ειχες αρκετο μαλλι και, επομενως, η εικονα σου θα επρεπε να ηταν πολυ καλυτερη. Ειχες ολες τις ευνοϊκες προϋποθεσεις και ο γιατρος θα επρεπε να "ειχε κεντησει" πανω σου.

Ναι, η εικονα σου βελτιωθηκε και θα βελτιωθει και αλλο. Ωστοσο, δε θεωρω οτι το τελικο αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο.

Ειπαμε... η DHI και ο κ. Παπανικολαου εχουν χαμηλο ταβανι. Μετρια προς καλα αποτελεσματα, καλη φυσικοτητα και διαχειριση δοτριας, αλλά μεχρι εκει...τιποτα περισσοτερο.

Σου ευχομαι, φιλε μου, καλη συνεχεια και να χαιρεσαι το καινουργιο σου μαλλι.
Δηλαδή με αυτή τη λογική και ο Lorenzo και ο Cole -που ανακάλυψε την FUE -είναι μειωμένων ικανοτήτων γιατροί καθώς και αυτοί ξεκίνησαν από την DHI
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ibarumah

Active Member
Φιλε Ibarumah, πριν απο δυο χρονια ειχαμε ξανακανει εναν διαλογο για την DHI και την ικανοτητα των γιατρων της.

Παραθετω δυο φωτογραφιες...

Προβολή συνημμένου 42831

Προβολή συνημμένου 42832

Η πρωτη ειναι πριν δυο χρόνια, πριν τις δυο μμ και η δευτερη τωρινη.

Προσωπικη, λοιπον, αποψη ειναι οτι το αποτελεσμα ειναι μετριο, αποδεικνυοντας τις περιορισμενες δυνατοτητες της DHI και κατ' επεκταση του κ. Παπανικολαου που ηταν απο τα "εξεχοντα" στελεχη της.

Εβαλες περιπου 3600 grafts με υπερβολικα καλο λογο...πανω απο 10.000 τριχες συνολικα.

Δε βλεπω κανενα ιδιαιτερο κατεβασμα της hairline. Ο γιατρος την αφησε ψηλα κατα τη γνωμη μου. Ειχες αρκετο μαλλι και, επομενως, η εικονα σου θα επρεπε να ηταν πολυ καλυτερη. Ειχες ολες τις ευνοϊκες προϋποθεσεις και ο γιατρος θα επρεπε να "ειχε κεντησει" πανω σου.

Ναι, η εικονα σου βελτιωθηκε και θα βελτιωθει και αλλο. Ωστοσο, δε θεωρω οτι το τελικο αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλο.

Ειπαμε... η DHI και ο κ. Παπανικολαου εχουν χαμηλο ταβανι. Μετρια προς καλα αποτελεσματα, καλη φυσικοτητα και διαχειριση δοτριας, αλλά μεχρι εκει...τιποτα περισσοτερο.

Σου ευχομαι, φιλε μου, καλη συνεχεια και να χαιρεσαι το καινουργιο σου μαλλι.


Λογικο που δεν βλεπεις κατέβασμα της hairline γιατι δεν ηθελα κατέβασμα της hairline.
Εκει ηταν η hairline μου ακομα κ οταν ημουν 20 χρονων(40ειμαι τωρα) Πυκνωση εκανα Α και Β ζωνη.

Επισης το αποτέλεσμα που λες θα κριθεί στο τελος και όχι στον 5ο μηνα οπου ακομα βγαινουν νεες τρίχες
 

aeratos28

Just aeratos
Μια τέτοια φωτό μπορείς να βάλεις?πως δεν έχει γίνει κατέβασμα?
Screenshot_2021-12-03-14-24-46-548_com.android.chrome.jpg
 

jersey

Well-Known Member
Μια τέτοια φωτό μπορείς να βάλεις?πως δεν έχει γίνει κατέβασμα?Προβολή συνημμένου 42838
Και εγώ αυτό βλέπω οτι έγινε κατέβασμα της hairline στην 2η επέμβαση. Επίσης ειναι νωρίς ακόμα στον 5ο μήνα. Δεν έχει ολοκληρωθεί η φύτρωση και οι τρίχες με τα πολύτριχα αργούν περισσότερο να βγουν στην τελική τους μορφή όπως και το πάχος της τρίχας θα αλλάξει τους επόμενους μήνες...
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε μην λετε συνεχώς τα ίδια.η εικόνα που έχει στους 5 μήνες πίσω,έπρεπε να ήταν μπροστά..και η μπροστά εικόνα στο crown..δεν μίλησε κανείς ότι έπρεπε να έχει αποτέλεσμα τελικό στους 5 μήνες.
Επίσης φίλε,αν βάλεις φωτό ,μην κολλάς την κάμερα στο κεφάλι σου ,άσε λίγη απόσταση αλλιώς δεν βγαίνει άκρη
 

vlafo

Well-Known Member
Άρα αεράτε λες ότι τον πάει αντίστροφα,αυτό εννοείς αν τον πάει καλά?
Γιατί όντως είναι περίεργο να πηγαίνει πίσω πιο γρήγορα από μπροστά.
Συμβαίνει όμως καμία φορά.
Το θέμα για μένα είναι ότι πρέπει τα μπροστά να φυτρώσουν όλα και έτσι θα δείξει αισθητή διαφορά γιατί αλλιώς θα έχει θέμα ο φίλος.
 

aeratos28

Just aeratos
Τον παει καλά πίσω είπα,όταν είχε ανεβάσει φωτό μόνο το crown..είπα πως πίσω καλά σε πάει..αλλά βάλε φωτό και μπροστά να δούμε τι γίνεται.οταν ανέβασε φωτό και μπροστά,ουσιαστικά δεν είδαμε κάτι,μόνος του είπε κιόλας πως δεν βλέπει κάτι καλό..και λέω μετά,πως η εικόνα που έχει στη hairline ,θα μπορούσε να την έχει στο crown για τους 5 μήνες που είναι και ότι μπροστά θα έπρεπε ήδη να έχει ένα αποτέλεσμα ,όπως έχει τώρα στο πίσω μέρος.πολυ άκυρο μέχρι τώρα αποτέλεσμα αυτό που βλέπουμε.εχω μια υποψία αλλά θέλω να περάσει λίγο διάστημα ακόμα και θα την πω μετά.
Άρα αεράτε λες ότι τον πάει αντίστροφα,αυτό εννοείς αν τον πάει καλά?
Γιατί όντως είναι περίεργο να πηγαίνει πίσω πιο γρήγορα από μπροστά.
Συμβαίνει όμως καμία φορά.
Το θέμα για μένα είναι ότι πρέπει τα μπροστά να φυτρώσουν όλα και έτσι θα δείξει αισθητή διαφορά γιατί αλλιώς θα έχει θέμα ο φίλος.
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι οκ κατάλαβα τι εννοείς.
Προφανώς και δεν είναι εικόνα αυτή στους 5μήνες έστω και αν έχει λίγο δρόμο ακόμα.
Αν μείνει έτσι,που το αντεύχομαι,πιθανότατα δεν έχει φύτρωση, σε αυτά η dhi είναι πρώτη.
Τουλάχιστον τον πάει καλά το crown.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Δηλαδή με αυτή τη λογική και ο Lorenzo και ο Cole -που ανακάλυψε την FUE -είναι μειωμένων ικανοτήτων γιατροί καθώς και αυτοί ξεκίνησαν από την DHI

Αν αγνοεις καποια πραγματα, καλυτερα μην απαντας, φιλε alex.

Τι συγκρινεις;

Μηλα με καρπουζια;

Τι σχεση εχει ο κ. Λορεντζο με τον κ. Παπανικολαου και την DHI;

Ο μεν κ. Λορεντζο εκανε απλα ενα φευγαλεο περασμα στις αρχες του αιωνα απο την DHI και απο τοτε...μην τον ειδατε τον Παναγη. Αφοσιωθηκε μονος του στην τεχνικη FUE, τελειοποιωντας την, ενω στην DHI ακομη ζουσαν στα σπηλαια σαν τους πρωτογονους ανθρωπους που μολις ανακαλυψαν τη φωτια.

Απο την αλλη ο κ. Παπανικολαου διετελεσε 11 ολοκληρα χρονια γιατρος στην DHI και, φυσικα, οτιδηποτε σου γινεται συνηθεια, αποτελει και τη δευτερη φυση σου. Εθιζομενος μια δεκαετια στο να "χτιζεις" hairline με διασπαρτα grafts, ειναι δυνατον καποια στιγμη να αλλαξεις "χουι" και να χτιζεις μπετον αρμε hairline;

Αυτο ειναι φυσει αδυνατον, φιλε alex. Ποτέ δεν προκειται ο κ. Παπανικολαου να ξεπερασει το ταβανι που διαθετει. Τον Λορεντζο θα τον βλεπει παντοτε με κιαλια.
 

alex7

Well-Known Member
Αν αγνοεις καποια πραγματα, καλυτερα μην απαντας, φιλε alex.

Τι συγκρινεις;

Μηλα με καρπουζια;

Τι σχεση εχει ο κ. Λορεντζο με τον κ. Παπανικολαου και την DHI;

Ο μεν κ. Λορεντζο εκανε απλα ενα φευγαλεο περασμα στις αρχες του αιωνα απο την DHI και απο τοτε...μην τον ειδατε τον Παναγη. Αφοσιωθηκε μονος του στην τεχνικη FUE, τελειοποιωντας την, ενω στην DHI ακομη ζουσαν στα σπηλαια σαν τους πρωτογονους ανθρωπους που μολις ανακαλυψαν τη φωτια.

Απο την αλλη ο κ. Παπανικολαου διετελεσε 11 ολοκληρα χρονια γιατρος στην DHI και, φυσικα, οτιδηποτε σου γινεται συνηθεια, αποτελει και τη δευτερη φυση σου. Εθιζομενος μια δεκαετια στο να "χτιζεις" hairline με διασπαρτα grafts, ειναι δυνατον καποια στιγμη να αλλαξεις "χουι" και να χτιζεις μπετον αρμε hairline;

Αυτο ειναι φυσει αδυνατον, φιλε alex. Ποτέ δεν προκειται ο κ. Παπανικολαου να ξεπερασει το ταβανι που διαθετει. Τον Λορεντζο θα τον βλεπει παντοτε με κιαλια.
Τα πολλά λόγια θεωρώ ότι είναι φτώχεια .Όλοι οι κορυφαίοι από το ίδιο σχολείο αποφοίτησαν .Την DHI.Με όλα του τα ελαττώματα ακόμα και σοβαρά .Απλά αυτοί εξελίχτηκαν ενώ η DHI παρέμεινε στάσιμη .Αν όμως δεν είχε υπάρξει η DHI εμείς που κάναμε μμ δεν θα είχαμε λύσει το πρόβλημα μας και ούτε θα είχαν υπάρξει οι κορυφαίοι σήμερα όπως ο Lorenzo
 

tol

Well-Known Member
Τα πολλά λόγια θεωρώ ότι είναι φτώχεια .Όλοι οι κορυφαίοι από το ίδιο σχολείο αποφοίτησαν .Την DHI.Με όλα του τα ελαττώματα ακόμα και σοβαρά .Απλά αυτοί εξελίχτηκαν ενώ η DHI παρέμεινε στάσιμη .Αν όμως δεν είχε υπάρξει η DHI εμείς που κάναμε μμ δεν θα είχαμε λύσει το πρόβλημα μας και ούτε θα είχαν υπάρξει οι κορυφαίοι σήμερα όπως ο Lorenzo

Καλα σοβαρολογεις; Επιμενεις;

Δηλαδη, όποια γνωση κατεχει ο Λορεντζο, την οφειλει στην DHI; Το αλλο το ανεκδοτο με τον Τοτο, το ξερεις;

Σου γραφω οτι ο Λορεντζο εκανε ενα φευγαλεο περασμα απο την DHI και εσυ επιμενεις οτι χωρις την DHI δε θα υπηρχε Λορεντζο!!!

Ε, δεν εχει κανενα νοημα ο διαλογος μαζι σου.

ΥΓ. Το μακρινο 1987, μαθητης Γ Λυκειου τοτε, εκανα τα πρωτα μου ιδιαιτερα μαθηματα στα Αρχαια (μονο μια χρονιά εκανα ιδιαιτερα μαθηματα).

Τωρα μετα απο 30 χρονια εμπειριας και εξαντλητικης ενασχολησης με τη Φιλολογια, μπορω να κρινω προσωπα και καταστασεις.

Ε, λοιπον, η φιλολογος που μου εκανε Αρχαια τοτε, ηταν παντελως ασχετη. Χωρις να φαινεται καυχησιολογια, προσωπικα διαθετω δεκαπλασιες, εικοσαπλασιες γνωσεις απο εκεινη.

Επομενως, αυτη ηταν ο μεντορας μου; Χωρις αυτη δε θα υπηρχα; Σε αυτη οφειλω αυτο που ειμαι σημερα;

Ή μηπως το οφειλω στον προσωπικο μου μοχθο, στα ατελειωτα ξενυχτια διαβασματος, στο μερακι μου, στην απολαυση που ενιωθα καθε φορα που επιανα στα χερια μου ενα φιλολογικο βιβλιο;

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτα που σου γραφω, λυπαμαι πολυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλα σοβαρολογεις; Επιμενεις;

Δηλαδη, όποια γνωση κατεχει ο Λορεντζο, την οφειλει στην DHI; Το αλλο το ανεκδοτο με τον Τοτο, το ξερεις;

Σου γραφω οτι ο Λορεντζο εκανε ενα φευγαλεο περασμα απο την DHI και εσυ επιμενεις οτι χωρις την DHI δε θα υπηρχε Λορεντζο!!!

Ε, δεν εχει κανενα νοημα ο διαλογος μαζι σου.

ΥΓ. Το μακρινο 1987, μαθητης Γ Λυκειου τοτε, εκανα τα πρωτα μου ιδιαιτερα μαθηματα στα Αρχαια (μονο μια χρονιά εκανα ιδιαιτερα μαθηματα).

Τωρα μετα απο 30 χρονια εμπειριας και εξαντλητικης ενασχολησης με τη Φιλολογια, μπορω να κρινω προσωπα και καταστασεις.

Ε, λοιπον, η φιλολογος που μου εκανε Αρχαια τοτε, ηταν παντελως ασχετη. Χωρις να φαινεται καυχησιολογια, προσωπικα διαθετω δεκαπλασιες, εικοσαπλασιες γνωσεις απο εκεινη.

Επομενως, αυτη ηταν ο μεντορας μου; Χωρις αυτη δε θα υπηρχα; Σε αυτη οφειλω αυτο που ειμαι σημερα;

Ή μηπως το οφειλω στον προσωπικο μου μοχθο, στα ατελειωτα ξενυχτια διαβασματος, στο μερακι μου, στην απολαυση που ενιωθα καθε φορα που επιανα στα χερια μου ενα φιλολογικο βιβλιο;

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις αυτα που σου γραφω, λυπαμαι πολυ.
Τι σοβαρολογώ ; Εγώ έκανα σε γιατρό DHI και έλυσα εντυπωσιακά το πρόβλημα μου και το ακούω από όλους γύρω μου .Εσυ αναλύεις και αναλύεις θεωρίες και αερολογίες γιατί τετοιεσ είναι οι απόψεις σου και χωρίς να έχεις κάνει ΜΜ συστήνοντας φάρμακα στα νέα μέλη που είναι αγχωμένα με την τριχόπτωση .Και όλα αυτά χωρίς να είσαι ειδικός .Φιλόλογος είσαι .Για μαζέψου λιγάκι
 

alex7

Well-Known Member
Alex
Επειδή δε γνωρίζεις,ο συγκεκριμένος έχει κάνει 3 μμ στη dhi.
Τοτε ατύχησε .Έπεσε στα χειρότερα χέρια αν είναι έτσι .Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι η DHI είναι η καλή κλινική .Ήταν η πρωτοπόρα στο τομέα όμως παγκοσμίως και έβγαλε κάποια από τα καλύτερα χέρια
 

nick90

Well-Known Member
Τι σοβαρολογώ ; Εγώ έκανα σε γιατρό DHI και έλυσα εντυπωσιακά το πρόβλημα μου και το ακούω από όλους γύρω μου .Εσυ αναλύεις και αναλύεις θεωρίες και αερολογίες γιατί τετοιεσ είναι οι απόψεις σου και χωρίς να έχεις κάνει ΜΜ συστήνοντας φάρμακα στα νέα μέλη που είναι αγχωμένα με την τριχόπτωση .Και όλα αυτά χωρίς να είσαι ειδικός .Φιλόλογος είσαι .Για μαζέψου λιγάκι
O Τυρκαλάς πόσα χρόνια δούλευε στην DHI alex;
 

tol

Well-Known Member
χωρίς να έχεις κάνει ΜΜ συστήνοντας φάρμακα στα νέα μέλη που είναι αγχωμένα με την τριχόπτωση .Και όλα αυτά χωρίς να είσαι ειδικός

Σου το ξαναεγραψα, οταν δεν εχεις ιδεα μην γραφεις και μην σχολιαζεις.

Οταν εγω εκανα την πρωτη μεταμοσχευση Fut στην DHI, το μακρινο 1994, εσυ πιθανον να μην ειχες γεννηθει ακομη. Εκτος απο την Fut εχω κανει και αλλες δυο Fue στην DHI, το 2011 και το 2015.

Οταν εγω ξεκινησα μινοξιδιλη, το 1994, εσυ ισως δεν ειχες γεννηθει. Οταν ειμαι χρηστης πανω απο 5 χρονια φιναστεριδης....ε, ολο και καποια εμπειρια εχω, για να συμβουλευω καλοπροαιρετα τα μελη.

Τωρα, λοιπον, που εμαθες τα ακριβη στοιχεια, τι λες; Μηπως ειναι καλυτερα να μασας παρα να μιλας;
 

nick90

Well-Known Member
Ειχε πολλά χρόνια δηλαδή ο Τυρκαλάς στην DHI. Ουσιαστικά εκεί διδάχτηκε και εξέλιξε τις ικανότητες του. Το ίδιο και o LP. Περίπου 10 χρόνια είχε στην DHI πριν ανοίξει την δική του κλινική. Οπότε LP και Τυρκαλάς ακολούθησαν την ίδια πορεία.
 

vlafo

Well-Known Member
Ειχε πολλά χρόνια δηλαδή ο Τυρκαλάς στην DHI. Ουσιαστικά εκεί διδάχτηκε και εξέλιξε τις ικανότητες του. Το ίδιο και o LP. Περίπου 10 χρόνια είχε στην DHI πριν ανοίξει την δική του κλινική. Οπότε LP και Τυρκαλάς ακολούθησαν την ίδια πορεία.
Διδάχτηκε ναι,αλλά εξέλιξη δεν θα το έλεγα γιατί σε πνίγει το μοντέλο της.
Κάτι σαν το Δημόσιο.
Ήταν άξιος,είχε ικανότητες και εξελίχτηκε μετά μόνος του.
 

nick90

Well-Known Member
Διδάχτηκε ναι,αλλά εξέλιξη δεν θα το έλεγα γιατί σε πνίγει το μοντέλο της.
Κάτι σαν το Δημόσιο.
Ήταν άξιος,είχε ικανότητες και εξελίχτηκε μετά μόνος του.
Ναι αλλά ηταν ηδη 10 χρόνια στην DHI ο Τυρκαλάς όπως και ο Παπανικολάου. Μέχρι το 2017 δούλευε στην DHI o Τυρκαλάς. Δεν έχει πολλά χρόνια που δουλεύει μόνος του δηλαδή. Περισσότερο δούλεψε DHI παρά STARKS. 10 χρόνια DHI 4 χρόνια STARKS. Ιδια πορεία και ο Παπανικολάου. Το οτι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν πλεον ως αυτόνομοι ειναι όντως γεγονός.
 
Μπλουζα