(φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Aυτη τη συνταγη μου την ειχε προτεινει ο φιλος κ διαφορες διαπιστωσεις του για το saw palmetto κ οσον αφορα την δραση της φινας αλλα δυστηχως δεν την εφτιαξα την συνταγη, επισης με την χεννα που λεει την εχει δοκιμασει κανεις ? Οσον αφορα την ποσοτητα εχω καψουλες των 540mg αλλα χρησιμοποιω με το ματι το 1/3 της καψουλας κ καπακι την φινα του 0,5 mg , τι παρενεργειες εχεις εσυ εγω boost οντως ειδα οταν το επερνα μονο του οχι τρομερο αλλα ειδα μια μικρη διαφορα(μηπως επειδη περνεις κ avodart) ?
εχω αποτομη πτωση της λιμπιντο τα τελευταια 3 24ωρα.ενω τον πρωτο μηνα ειχα το αντιθετο.
δεν ειναι καθολου ψυχολογικο,απο ψυχολογια ειμαι super,καλυτερα απο ποτε τα τελευταια 5 χρονια.
δεν χρησιμοποιω avodart
190mg oral saw palmetto χρησιμοποιεις δηλαδη? :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Χμ εγω το 1/3 απο τα 540 mg με το ματι . Μειωση λιμπιντο παντως δεν ειχα οταν το επερνα μονο του κ αυτο ειναι σιγουρο .τωρα μαζι με φινα νορμαλ ελπιζω θα δειξω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

akishellas3 είπε:
Χμ εγω το 1/3 απο τα 540 mg με το ματι . Μειωση λιμπιντο παντως δεν ειχα οταν το επερνα μονο του κ αυτο ειναι σιγουρο .τωρα μαζι με φινα νορμαλ ελπιζω θα δειξω.
ενημερωνε μας για την πορεια των δυο ουσιων μαζι Ακη,ειναι ενδιαφερον :)
 

kos1987

New Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

sorry που θα πεταξω ασχετο αλλα εχει δοκιμασει κανεις απο εσας γαϊδουραγκαθο(εκχυλισμα)?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

κατι παραπανω θα ξερεις εσυ!!


απλα ηταν το ποιο φθηνο τοτε,τελικα το υπολοιπο το εκανα homemade revivogen

sorry που θα πεταξω ασχετο αλλα εχει δοκιμασει κανεις απο εσας γαϊδουραγκαθο(εκχυλισμα)?

εγω οχι,πετυχες μελετη με την συγκεκριμενη ουσια?
 

kos1987

New Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Βασικα αυτο που αποδειξανε ειναι οτι η ουσια simarin με καποιο τροπο μειωνει την συγκενρωση των ενεργοποιημενων ανδ.υποδοχεων στον πυρηνα του κυτταρου.Αφορα καρκινικα κυτταρα προστατη που ειναι ευαισθητα στα ανδρογονα(δηλ οταν ενεργοποιουνται πολλαπλασιαζονται)Σημ. οι υποδοχεις βρισκονται στο κυτταροπλασμα, εκει ενωνονται με τα ανδρογονα και στη συνεχεια μεταφερονται στον πυρηνα οπου αλληλεπιδρουν το dna.
Η λειτουργια των ανδ.υποδοχεων πρεπει να ειναι παρομοια σε ολους τους ιστους...οποτε ισως μας αφορα

Η ουσια αυτη απ'οτι βλεπω μπορει να απορροφηθει απο το δερμα <500 daltons οποτε πιθανον να δρα τοπικα.Αν το παρεις απο το στομα μπορει να σου κατεβασει τη λιμπιντο αλλα ποιος ξερει?Υπαρχουν καψουλες με αυτο το εκχυλισμα που κανει καλο στο συκωτι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

kos1987 είπε:
Βασικα αυτο που αποδειξανε ειναι οτι η ουσια simarin με καποιο τροπο μειωνει την συγκενρωση των ενεργοποιημενων ανδ.υποδοχεων στον πυρηνα του κυτταρου.Αφορα καρκινικα κυτταρα προστατη που ειναι ευαισθητα στα ανδρογονα(δηλ οταν ενεργοποιουνται πολλαπλασιαζονται)Σημ. οι υποδοχεις βρισκονται στο κυτταροπλασμα, εκει ενωνονται με τα ανδρογονα και στη συνεχεια μεταφερονται στον πυρηνα οπου αλληλεπιδρουν το dna.
Η λειτουργια των ανδ.υποδοχεων πρεπει να ειναι παρομοια σε ολους τους ιστους...οποτε ισως μας αφορα

Η ουσια αυτη απ'οτι βλεπω μπορει να απορροφηθει απο το δερμα <500 daltons οποτε πιθανον να δρα τοπικα.Αν το παρεις απο το στομα μπορει να σου κατεβασει τη λιμπιντο αλλα ποιος ξερει?Υπαρχουν καψουλες με αυτο το εκχυλισμα που κανει καλο στο συκωτι.
αν θυμαμαι καλα αυτην την ουσια την ειχε αναφερει ο παναγιωτης αλλα οχι για αλωπεκια,για καθαρισμο του συκωτιου.
εγω χρησιμοποιουσα το liv52 που καθαριζει το συκωτι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

μετα απο εναν μηνα χρησης και μολις τριτη μερα με την διακοπη της φινας, ηρθαν ολα στα κανονικα τους.
ειμαι υπερ στο να την δοκιμασει καποιος και χωρις φοβο.
οχι ομως με 1mg,ξεκινωντας απο 0,5mg και βλεποντας στην πορεια αν θα ανεβασει η θα ριξει
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Γιάτι διέκοψες?

kapamarou είπε:
μετα απο εναν μηνα χρησης και μολις τριτη μερα με την διακοπη της φινας, ηρθαν ολα στα κανονικα τους.
ειμαι υπερ στο να την δοκιμασει καποιος και χωρις φοβο.
οχι ομως με 1mg,ξεκινωντας απο 0,5mg και βλεποντας στην πορεια αν θα ανεβασει η θα ριξει
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα