(φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mikeshair

Member
ανοιγω θεμα καινουργιο γιατι ειλικρινα εχω μπερδευτει τοσα πολλα που εχω διαβασει
εδω για την φιναστεριδη.

εκανα χρηση 2mg φινας για 11 μηνες καθημερινα ανεληπως σε χαπια που την συνταγη μου την εφτιαχνε φαρμακοποιος τοτε.

αυτο εγινε πριν 6 χρονια, απο τοτε που την διεκοψα δεν εχω ξανακανει ληψη φινας ουτε καποιου αλλου φαρμακου.

να σημειωσω οτι την περιοδο που επαιρνα φινα ειχα δει παρενεργειες οπως αυτες που εχουν αναφερθει εδω στο φορουμ, οπως μειωμενη (λιμπιτο σε μεγαλο βαθμο)

η ερωτηση μου ειναι η εξης,
υπαρχει περιπτωση να εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα στον οργανισμο μου μη αναστρεψιμο απο τοτε?ακομα και αφου την εχω διακοψει, οπως ανικανοτητα η οπιαδηποτε αλλη παρενεργεια??
ρωταω γιατι παρατηρω ακομη και μετα απο τοσο καιρο διακοπης της, προβληματα στυσης, (που δεν ειχα πριν)

αναγκαζομαι και κανω χρηση βιαγκρα πολλες φορες για να νιωθω σιγουρος οτι θα εχω στυση.
ειναι κατι που με τρωει, αυτα τα τελευταια χρονια και ηθελα να ξερω..

παρακαλω ας απαντησουν ατομα που γνωριζουν επι του θεματος η το εχουν ψαξει λιγο παραπανω.

πμ. να πω οτι εχω επισκεφτει ουρολογο και εκανα και τις σχετικες εξετασεις αιματος οι οποιες ηταν οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

να υποθεσω οτι συνεχιζουν και τα αποτελεσματα της φινας παρολο που την διεκοψες? :chinscratch
υπαρχουν φαρμακα που κανουν την αντιθετη δουλεια του proscar
το ερωτημα ειναι το εξης:
εισαι διατεθειμενος να χασεις πολυ μαλλι και να τα φερεις ολα στα ισια?
αν ναι η απαντηση ειναι εδω http://el.steroidset.com/proviron-mesterolone
 
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Ποσο χρονων εισαι?

Γενικα μετα απο 6 χρονια το να κατηγορεις (στο μυαλο σου) ενα φαρμακο που πηρες πριν τοσα χρονια, μου ακουγεται λιγο ακυρο. Μεγαλο ποσοστο ανδρων θα αντιμετωπισει προβληματα στυσης σε καποια ηλικια οποτε πιο πιθνο ακουγεται να ειναι αλλος ο λογος.

Τελος θα σε συμβουλευα να μην ακουσεις συμβουλες για φαρμακα απο φορουμς! καλη τυχη! :)
 

okyalos1

Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Παρομοιες παρενεργεις καταστολής ενδογενων ορμονων παρουσιαζονται με την κορτιζονη. Το θεμα ειναι οτι με την κορτιζονη, ακομα και μετα απο μακροχρονια χορηγηση ψηλων δοσεων, εγχυσης σε μεταμοσχευμενους κλπ, η καταλληλη διακοπη της κορτιζονης (σταδιακη ελαττωση) οδηγει σε ομαλοποιηση της ενδογενους παραγωγης.
Οσο αφορα την φιναστεριδη, ειναι γεγονος οτι εχει δημιουργηθει ενα κυμα για νομικη διεκδικηση αποζημιωσεων. Στην Αμερική ομως, εξω απο καθε ιατρειο υπαρχουν 5 δικηγοροι ετοιμοι να κανουν μυνηση στον γιατρο ακομα και εαν δεν σου ειπε καλημερα.
Εχω διαβασει και περιγραφες παθοντων που ελεγαν οτι " ημουνα στο κρεβατι με μια μ*****α, και δεν ειχα ορεξη ουτε να της μιλήσω".Και το ερωτημα ειναι, καταρχας πως την πηρες στο κρεβατι αφου δεν ειχες καθολου όρεξη?
Πιστευω οτι υπαρχει ενα ποσοστο που εχουν προβλημα αλλα οι περισσοτεροι νομιζω οτι ειναι ψυχολογικό.
 

jonn70

New Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

με νδιαφερει και εμενα πολυ αυτο, εχω περασει παρομοια κατασταση.
 

mikeshair

Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

ευχαριστω για τις απαντησεις,

για φιλο Fenimore
2 mg, επαιρνα γιατι τοτε μου την ειχε γραψει την συνταγη γνωστος μου ουρολογος,
ο οποιος εκεινη την περιοδο 2004 μολις ειχε επιστρεψει απο ιατρικο σεμιναριο απο γερμανια που ειχαν θεμα την φιναστεριδη.
οταν τον ρωτησα για παρενεργειες, μου ειπε οτι υπαρχει ενα ποσοστο 2% για το χαπι των 5mg.
ωποτε μου προτεινε οτι μπορω να παιρνω την δοση των 2mg καθημερινα αφοβα.
πληρη ενημερωση στο ιντερνετ δεν υπηρχε τοτε, αν και δεν μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω.

για φιλο skeptikistis
ειμαι 39 χρονων σημερα, δεν γνωριζω τι ακριβως μπορει να φταιει στο δικο μου προβλημα,δεν κατηγορω ουτε ειμαι απολυτος οτι φταιει η φνα.
αλλα πιστεψε με οτι αν δεν ειχα κανει ληψη αυτης, ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εκανα θεμα για στυση και ανικανοτητα σημερα. ουτε ειχα παρατηρησει ποτε καπιο προβλημα σεξουαλικο μεχρι την στιγμη που ξεκινησα θεραπεια με φινα.
και μην προσπαθησουμε να το ριξουμε στην ηλικια, γιατι διαφορες στην στυση μπορει να ειναι υπαρχτες σε ποσοστο 20%
σε καμια περιπτωση να φτασεις σε σημειο να παρεις βιαγκρα για να προχωρησεις σε ερωτικη πραξη σε ηλικιες μεχρι και 45.

για φιλο kapamarou
το θεμα μαλλια δεν με απασχολει και πολυ γιατι δεν εχω και μεγαλο προβλημα νοργουντ 1-2.
το θεμα μου ειναι να αποβαλω τις σκεψεις και το αγχος απο το μυαλο μου καθε φορα που προκειτε να προχωρησω σε ερωτικη πραξη, και να μην ειμαι σιγουρος οτι δεν...

με λιγα λογια προσπαθω να παρω οσο γινεται μια επσημη απαντηση, στο οτι δεν οφειλετε σε καμια περιπτωση η φινα 6 χρονια μετα την διακοπη της (2mg καθημερινα) για κανενα οργανικο προβλημα στυσης-ανικανοτητας.
αν ειναι ετσι να κοιταξω το θεμα στο ψυχολογικο κομματι,
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

jonn70 είπε:
με νδιαφερει και εμενα πολυ αυτο, εχω περασει παρομοια κατασταση.

mikeshair είπε:
ευχαριστω για τις απαντησεις,

για φιλο Fenimore
2 mg, επαιρνα γιατι τοτε μου την ειχε γραψει την συνταγη γνωστος μου ουρολογος,
ο οποιος εκεινη την περιοδο 2004 μολις ειχε επιστρεψει απο ιατρικο σεμιναριο απο γερμανια που ειχαν θεμα την φιναστεριδη.
οταν τον ρωτησα για παρενεργειες, μου ειπε οτι υπαρχει ενα ποσοστο 2% για το χαπι των 5mg.
ωποτε μου προτεινε οτι μπορω να παιρνω την δοση των 2mg καθημερινα αφοβα.
πληρη ενημερωση στο ιντερνετ δεν υπηρχε τοτε, αν και δεν μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω.

@ mikeshair / john70 απαγορεύονται οι διπλοί λογαριασμοί στο φόρουμ. Το edit που πρόλαβες και έκανες στο post σου πια πάνω με τον άλλον σου λογαριασμό δεν αλλάζει κάτι.
Το ip και των 2 βρέθηκε το ίδιο με διαφορά 15 λεπτών. Οι λογαριασμοί σου αποκλείονται από το φόρουμ. 7SFGSFG
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Και άλλος πολέμιος της φίνας? 2 mg γιατί έπαιρνε? Περιέργα τα λέει ο τύπος, με την καμία να καθάρισε τόσο καιρό και τώρα ξαφνικά να του έγιναν αυτά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

danceworld_2001 είπε:
Και άλλος πολέμιος της φίνας? 2 mg γιατί έπαιρνε? Περιέργα τα λέει ο τύπος, με την καμία να καθάρισε τόσο καιρό και τώρα ξαφνικά να του έγιναν αυτά.
θελεις να κανουμε δευτερο λογαριασμο και να spam αρουμε στο site διαφημιζοντας μπαστουνια του golf? ::)
 

icesensei

New Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Δεν μου αρέσουν τα ποστ για τόσο σοβαρά θέματα μιλάνε έτσι απλά για ανικανότητα από ενα φάρμακό πρώτης γραμμής, πραγματικά λυπηρό να αποθαρρύνονται χρήστες με τη σκέψη των μόνιμων παρενεργειών . Υπάρχει συγκεκριμένη λέξη για θέματα που ή έχουν σκοπό την κινδυνολογία ή τους καυγάδες και γενικά αμφιλεγόμενες συζητήσεις και λέγεται τρόλιγκ, δεν ξέρω ποιος ήταν ο σκοπός του μέλους αλλά 2mg να συμβουλέψει γιατρός...όταν είναι γνωστο ότι το 1mg είναι η προτεινόμενη δόση είναι περίεργο.
2 ip είναι κουτοπονηριά... κάποιοι θα ξεφύγουν κι απο αυτό, αλλά ελπίζω πολλοί να πιαστούν. Μπράβο στον admin που τo εντόπισε αμέσως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

icesensei είπε:
Δεν μου αρέσουν τα ποστ για τόσο σοβαρά θέματα μιλάνε για ανικανότητα σε ενα φάρμακό πρώτης γραμμής, πραγματικά λυπηρό να αποθαρρύνονται χρήστες με τη σκέψη των μόνιμων παρενεργειών . Υπάρχει συγκεκριμένη λέξη για θέματα που έχουν σκοπό την κινδυνολογία ή τους καυγάδες και γενικά αμφιλεγόμενες συζητήσεις και λέγεται τρόλιγκ, δεν ξέρω ποιος ήταν ο σκοπός του μέλους αλλά 2mg να συμβουλέψει γιατρός...όταν είναι γνωστο ότι το 1mg είναι η προτεινόμενη δόση είναι περίεργο.
2 ip είναι κουτοπονηριά... κάποιοι θα ξεφύγουν κι απο αυτό, αλλά ελπίζω πολλοί να πιαστούν. Μπράβο στον admin που τo εντόπισε αμέσως.
τον καρφωσε ενας ρουφιανος με το nic kapa
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Μπορει να εχει το τυπακι δικη του ατζεντα και να θελει να θαψει την φινα για να προωθουσε μετα φιδελαια η τοπικα που ειχε στο πορτφολιο του η ακομη και μεταμοσχευσεις σε διασημους ελληνες γιατρους!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

danceworld_2001 είπε:
Μπορει να εχει το τυπακι δικη του ατζεντα και να θελει να θαψει την φινα για να προωθουσε μετα φιδελαια η τοπικα που ειχε στο πορτφολιο του η ακομη και μεταμοσχευσεις σε διασημους ελληνες γιατρους!!
δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο,για εμενα προσωπικα κανενας και κανενα προιον δεν μπορει να διαφημιστει μεσο του site.
μετα θα βγει ο μεταμοσχευμενος η ο χρηστης του ταδε προιοντος και θα πει "τριχες" και δεν θα ναι μονο ενας.
αυτο δεν ειναι διαφημιση,ειναι δυσφημηση,ο καθενας που θα πληκτρολογει στο google το προιον η την μεταμοσχευση θα πεφτει στην λεξη τριχες
 
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

Καλα οταν τα λεω εγω για τα "στατιστικα" μεσω φορουμ, και τοσοι ειδαν παρενεργειες κτλ... Με λετε πληρωμενο...
Ο καθε πικραμενος ερχεται εδω να πει τον πονο του με 10 διαφορετικα νικς.. και ΟΚ αυτος πιαστηκε, σκεψου ποσοι αλλοι υπαρχουν... οχι μονο για φινα ενοειται, για τα παντα...

Εγω μια απορια εχω... Ο καπα δηλαδη βλεπει τις ΙΡ μας χωρις να ειναι μοντερειτορ? Να ξερουμε δηλαδη σε τι σαιτ μπενουμε.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: (φινα) αυτοι που γνωριζουν?

skeptikistis είπε:
Καλα οταν τα λεω εγω για τα "στατιστικα" μεσω φορουμ, και τοσοι ειδαν παρενεργειες κτλ... Με λετε πληρωμενο...
Ο καθε πικραμενος ερχεται εδω να πει τον πονο του με 10 διαφορετικα νικς.. και ΟΚ αυτος πιαστηκε, σκεψου ποσοι αλλοι υπαρχουν... οχι μονο για φινα ενοειται, για τα παντα...

Εγω μια απορια εχω... Ο καπα δηλαδη βλεπει τις ΙΡ μας χωρις να ειναι μοντερειτορ? Να ξερουμε δηλαδη σε τι σαιτ μπενουμε.
ο καπα δεν βλεπει ip αλλα ειναι μεγαλο λαγωνικο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα