παναγιωτης κολιατος 1900g 4/4/2021

kwstas mpatsios

Active Member
παιδια το αποκλειετε σε εκεινο το σημειο να μην εχει ολοκληρωθει η φυτρωση και στην πορεια να γινει καλυτερα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
παιδια το αποκλειετε σε εκεινο το σημειο να μην εχει ολοκληρωθει η φυτρωση και στην πορεια να γινει καλυτερα?

Eιναι μεγαλο το κενο οποτε δεν νομιζω. Αν ηταν πιο μικρο θα σου ελεγα οτι δεν αποκλειεται.
 

andy.k

Active member
Φίλε το μαμά μαλλί σου είναι αρκετά πυκνό. Επειδή δεν δούλεψε μεγαλες πυκνότητες μέσα στους κροτάφους ο γιατρός(τουλάχιστον από όσο είδα στις φωτό τοποθέτησης), δε πρόκειται να δέσει ομοιογενως το παλιό με το νέο κομμάτι. Επίσης έχε υπόψη ότι η αραίωση, ιδίως αν δε παίρνεις φιναστεριδη, προχωράει. Οι κροταφοι ενδέχεται να υποχωρήσουν κι άλλο. Και τότε εκεί θα δημιουργηθεί ακόμα μεγαλύτερο κενό. Οι φωτό που έβαλες τώρα είναι ενδεικτικές, όχι αυτές που έβαλες στην αρχή. Οι υπερφωτεινες το καταποντιζαν το αποτέλεσμα αλλά οι άλλες που είχες βάλει στην αρχή το κολάκευαν...Αυτές τώρα νομίζω ότι είναι οι πιο αντιπροσωπευτικές, όπου φαίνεται όντως τι έχει γινει. Στις πανοραμικές φαίνονται ολα. Οk, δες τι θα γίνει ως το 12μηνο και μετά αναλόγως αποφασίζεις. Με πιο μακρύ μαλλί σίγουρα θα φαίνεται καλύτερα αλλά δε νομίζω να έκανες μμ για να καλύπτεις τα αραιά σημεια με τεχνάσματα. Πάντως, για να έχεις ένα σωστό αποτέλεσμα πιστεύω πρέπει να παρέμβεις ξανά. Και για πυκνωση αλλά και για να δέσει σωστά το πράγμα με τις μαμά ζώνες. Απόθεμα δοτριας φαίνεται να έχεις. Οπότε κρίνεις, αποφασίζεις και πράττεις...
 

Aldo

Well-Known Member
Αδερφέ για ότι βάλατε είσαι μπομπα…
Μην σκας και πολύ καλύτερα να γίνει παίζει(σοβαρά ), τώρα τα πιο πίσω δεσίματα κτλ το βλέπεις κ εσυ ότι θέλει λίγο πραμα ακόμα! Βαλε φίνες στο προγραμμα γιατί θα ανοίξεις κι άλλο προς τα πίσω και θα είναι μλκια να φέρνεις τα Μάλλια από δω κ από κει για να τα καλύψεις, στο είπαν κ τα αλλά παιδιά.

Μου αρέσει πολύ η φυσικότητα που έχεις στην hairline, να το χαρείς.
 

vlafo

Well-Known Member
Διάβασα το νήμα του παιδιού.
Έχω να κάνω μια απλή παρατήρηση.
Μια βασική αρχή των μμ(ίσως η βασικότερη κατ εμέ)είναι να προσδιοριστεί με ακρίβεια,ο σωστός αριθμός των g που απαιτούνται για να καλυφθεί η περιοχή που εχει το πρόβλημα.
Για άλλη μια φορά είμαστε στο ίδιο έργο θεατές.
Πουθενά δε βλέπουμε από κανέναν να βάζει αυτά που πρέπει(εκτός από έναν),άλλοι βάζουν όπως εδώ 1800 όταν έπρεπε να βάλει 2500-3000 για να κλείσει και να τελειώνει,άλλοι κάνουν πασαλείματα και αφήνουν μισές τις δουλειές,άλλοι βάζουν λίγα και σε πείθουν ότι είναι αρκετά και όταν πας για τη 2μμ σου λέει ότι τα χρειαζόσουν τελικά τα μοσχεύματα,Ελλάς το μεγαλείο σου.
Είναι τέτοια η προχειροδουλειά που γίνεται που πραγματικά σε απογοητεύει.
Εδώ σίγουρα ο άνθρωπος θα αναγκαστεί να ξαναμπεί μέσα,γιατί θα υποχωρήσουν και άλλο τα μαλλιά του ειδικά το μπροστά κομμάτι και η ανομοιομορφια θα φαίνεται και θα είναι άσχημη.
Ήδη φαίνεται.
Άρα από την αρχή ο όλος σχεδιασμός ήταν λάθος.
 

kwstas mpatsios

Active Member
Και εσύ τι είσαι που ρωτάς ,εισαγγελέας?έχεις καταλάβει ότι είναι φόρουμ και τα φόρουμ αποτελούνται από μέλη?τελικά θα απαντήσεις αν έχεις άλλες φωτό όπως σου είπα?πανοραμικές κτλ?με αλλα χτενίσματα?για να υποστηρίξεις τα λεγόμενά σου περί κορυφαίου στην Ελλάδα?
Έχω άποψη φίλε ,βλέπω και κρίνω,μήπως θα μου την αφαιρέσεις κιόλας επειδή δεν συμφωνώ με αυτά που λες?
βρηκα ακομη μια του κολιατου για οσουσ θελουν να δουν τι κανει
 

Συνημμένα

  • 225142202_1734744860197318_426833714136141361_n.jpg
    225142202_1734744860197318_426833714136141361_n.jpg
    80.1 KB · Προβολές: 241

gerassis

Well-Known Member
Χρειαζόσουν πιο πολλά grafts για ενα όμορφο αποτέλεσμα. Παρόλα αυτα, 'οτι έβαλες βγήκε. Ορθώς και γκρινιαζες απο την αρχη. Η επέμβαση δε θεωρειται ολοκληρωμενη αλλά δε πεταξες τα λεφτα σου. Το εχω ξαναγραψει ότι μπορει αυτος ο τροπος αντιμετωπισης να αποτελεί "στρατηγικη" καποιων κλινικων ωστε να αναγκαστεις να προβεις σε πρόσθετη μμ με το αναλογο (η και μικρότερο - οπως στη δικη μου περιπτωση) κόστος. Όλοι γνωρίζουμε οτι για να κλεισουν αξιοπρεπως οι κροταφοι χρειαζονται 1.500 grafts. Τα δικα σου τα 1950g στα απλωσε σε ευρυτερη περιοχη προφανως χτίζοντας τη βαση της επόμενης μεταμόσχευσης. Δεν ηταν όμως αυτο που ζητουσες εσυ.
 

aeratos28

Just aeratos
Tι κάνει?? Ένα αποτέλεσμα κοινό με άλλους..φυσικότητα 0..στοιχισμένα grafts το ένα δίπλα στο άλλο ..καραμπάμ ότι είναι μεταμόσχευση..φωνάζει.!! Για πήγαινε φίλε να δεις στου cvial το νήμα ,να δεις πως είναι η δοτρια του μετά από 5200+ grafts..
βρηκα ακομη μια του κολιατου για οσουσ θελουν να δουν τι κανει
 

gerassis

Well-Known Member
Tι κάνει?? Ένα αποτέλεσμα κοινό με άλλους..φυσικότητα 0..στοιχισμένα grafts το ένα δίπλα στο άλλο ..καραμπάμ ότι είναι μεταμόσχευση..φωνάζει.!! Για πήγαινε φίλε να δεις στου cvial το νήμα ,να δεις πως είναι η δοτρια του μετά από 5200+ grafts..
Καλα αυτη η μεταμόσχευση του Γιατρού που σήκωσε ο Κώστας κάνει μπαμ. Η δική μου όμως δε ξεχωρίζει
 

aeratos28

Just aeratos
Η δική σου αδερφέ δεν έχει να κάνει με αυτόν καθόλου..είναι σαφώς πιο φυσική η hairline σου..δεν την σύγκρινα με τη δική σου..μόνη της τη σύγκρινα και προσωπικά την θεωρώ αρκετα
Καλα αυτη η μεταμόσχευση του Γιατρού που σήκωσε ο Κώστας κάνει μπαμ. Η δική μου όμως δε ξεχωρίζει

κακή ως προς τη φυσικοτητα
 

gerassis

Well-Known Member
Η δική σου αδερφέ δεν έχει να κάνει με αυτόν καθόλου..είναι σαφώς πιο φυσική η hairline σου..δεν την σύγκρινα με τη δική σου..μόνη της τη σύγκρινα και προσωπικά την θεωρώ αρκετα


κακή ως προς τη φυσικοτητα
Ναι κατάλαβα οτι δε μιλούσες για μένα.
Όντως αυτή η μμ που ποσταρε ο Κώστας ηταν 100% αφύσικη και αυτό γιατι ο τυπος ήθελε να ξαναπάει τη Hairline οπως ηταν στα 19...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δεν έχει να λέει κάτι αυτό..για την διάταξη της hairline λέω πως είναι αφύσικη.οχι για το κατέβασμα.το ένα graft δίπλα στο άλλο στοιχισμένα.εκει χαλαει
Ναι κατάλαβα οτι δε μιλούσες για μένα.
Όντως αυτή η μμ που ποσταρε ο Κώστας ηταν 100% αφύσικη και αυτό γιατι ο τυπος ήθελε να ξαναπάει τη Hairline οπως ηταν στα 19...
 

kwstas mpatsios

Active Member
καλησπερα εχω φοβερη τρυχοπτωση στην πισω την ζωνη εχω την εντυπωση οτι ξεκινισε οταν αρχισα να βαζω μινοξ σε εκινη την περιοχη υπαρχει καμια πιθανοτητα να μου το κανει η μινοξ αυτο εχετε ακουσει τπτ παρομοι?
 

panosss23

Active Member
καλησπερα εχω φοβερη τρυχοπτωση στην πισω την ζωνη εχω την εντυπωση οτι ξεκινισε οταν αρχισα να βαζω μινοξ σε εκινη την περιοχη υπαρχει καμια πιθανοτητα να μου το κανει η μινοξ αυτο εχετε ακουσει τπτ παρομοι?
Βασικά στις οδηγίες λέει για τριχόπτωση το πρώτο καιρό και το θεωρεί φυσιολογικό ότι έτσι ανταποκρίνεται... Τώρα το φοβερή τρυχοπτωση που λες δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι. Λογικό να φοβάσαι. Προσωπικά θα την έκοβα και θα έβλεπα... Αλλά ρώτησε γιατρό καλύτερα
 

kwstas mpatsios

Active Member
Βασικά στις οδηγίες λέει για τριχόπτωση το πρώτο καιρό και το θεωρεί φυσιολογικό ότι έτσι ανταποκρίνεται... Τώρα το φοβερή τρυχοπτωση που λες δεν ξέρω πόσο φυσιολογικό είναι. Λογικό να φοβάσαι. Προσωπικά θα την έκοβα και θα έβλεπα... Αλλά ρώτησε γιατρό καλύτερα
7 μηνεσ βαζω και απο τοτε που αρχισα αρχισα και να χανω φοβαμαι μηπωσ την κοψω και αδειασω περισοτερο
 
Μπλουζα