μμ στα 23 :)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Για τα γενια, θα χρησιμοποιησω την αποψη του Legwg James σε αλλο νημα. Αυτο που νομιζουμε οτι μας λειπει το κανουμε το μεγαλυτερο προβλημα του κοσμου. Και σε αυτη τη περιπτωση ειναι ενα μικρο κομματακι στο προσωπο που δεν εχει τριχες. Κανεις δεν θα εδινε σημασια αν δεν μας το ελεγε απο μονος του ο φιλος.

Η φινα παντως σιγουρα θα προλαβει το πισω μερος, που μαλλον εχει μικρο θεματακι στην πολυ αρχη του. Μονο που θα δυναμωσει τις τριχες πισω, λογικα θα το εξαφανισει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@oreo Dont do me like that ρε αδερφέ ! Ας ελπίσουμε να μας φτάσουν τα 6200 που έχω διαθέσιμα :) Αν δεν φτάσουν και αυτά άντε να πιέσω λίγο παραπάνω στα 7 ξέρω γω. Να μη φτάσουν ούτε τα 7 ; Δε κρατηθεί και τίποτα με τις θεραπείες ; Πόσα airball να αντέξω ο γαύρος ;;

@vag25 Η τρύπα στα γένια του παιδιού ίσως να ναι και τριχοφάγος. Έχω και εγώ κάτι τέτοια κενάκια που δε συνάδουν με το υπόλοιπο μούσι. Για τριχοφάγο έχουμε λύση ;
 

oreo

Well-Known Member
@oreo Dont do me like that ρε αδερφέ ! Ας ελπίσουμε να μας φτάσουν τα 6200 που έχω διαθέσιμα :) Αν δεν φτάσουν και αυτά άντε να πιέσω λίγο παραπάνω στα 7 ξέρω γω. Να μη φτάσουν ούτε τα 7 ; Δε κρατηθεί και τίποτα με τις θεραπείες ; Πόσα airball να αντέξω ο γαύρος ;;

@vag25 Η τρύπα στα γένια του παιδιού ίσως να ναι και τριχοφάγος. Έχω και εγώ κάτι τέτοια κενάκια που δε συνάδουν με το υπόλοιπο μούσι. Για τριχοφάγο έχουμε λύση ;
Όχι ρε φίλε μην ψαρώνεις, τέζα θα είσαι με τα διαθέσιμα που έχεις :)
 

giwrgos8888

Active Member
@oreo Dont do me like that ρε αδερφέ ! Ας ελπίσουμε να μας φτάσουν τα 6200 που έχω διαθέσιμα :) Αν δεν φτάσουν και αυτά άντε να πιέσω λίγο παραπάνω στα 7 ξέρω γω. Να μη φτάσουν ούτε τα 7 ; Δε κρατηθεί και τίποτα με τις θεραπείες ; Πόσα airball να αντέξω ο γαύρος ;;

@vag25 Η τρύπα στα γένια του παιδιού ίσως να ναι και τριχοφάγος. Έχω και εγώ κάτι τέτοια κενάκια που δε συνάδουν με το υπόλοιπο μούσι. Για τριχοφάγο έχουμε λύση ;
minoxidil sta mousia kai tha dei diafora. eimai kai se kapoia group gia mousia oloi vazoun minoxidil
 

giorgosv

Active Member
Οι τρύπες στα γένια μήπως θα έπρεπε να ελεγχθούν από γιατρό για πιθανότητα γυροειδους αλωπεκίας;
Κροτάφους να φτιάξεις αν σε ενοχλούν και σε ρίχνουν ψυχολογικά αλλά να ξέρεις ότι σε 1-2-3 χρόνια η αραίωση σου πολύ πιθανό να προχωρήσει.
Σωστό αυτό που λες πάντως και συμφωνώ. Καλύτερα οριοθετημένη πλήρης hairline και μικρότερη συνολική πυκνότητα στα μαλλιά παρά φαγωμενοι κροταφοι και τα υπόλοιπα φουλ πυκνά.
Φτιάξε συντηρητικά τους κροταφους σου και κάποιες τιμές που ανέφερες είναι για γέλια.
Άσε που μπορεί να σου προτείνουν να σου βάλουν και νυστέρι για κάνα στριπ.
FUE μόνο και συντηρητικά.
 

bobby

Well-Known Member
@oreo Dont do me like that ρε αδερφέ ! Ας ελπίσουμε να μας φτάσουν τα 6200 που έχω διαθέσιμα :) Αν δεν φτάσουν και αυτά άντε να πιέσω λίγο παραπάνω στα 7 ξέρω γω. Να μη φτάσουν ούτε τα 7 ; Δε κρατηθεί και τίποτα με τις θεραπείες ; Πόσα airball να αντέξω ο γαύρος ;;

@vag25 Η τρύπα στα γένια του παιδιού ίσως να ναι και τριχοφάγος. Έχω και εγώ κάτι τέτοια κενάκια που δε συνάδουν με το υπόλοιπο μούσι. Για τριχοφάγο έχουμε λύση ;
Με 7k NW5 το καλύπτεις τζαματα … εκτός κσι αν έχεις κεφάλι αεροδρομιο……
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stefanosdarude

New Member
Καλησπέρα παιδιά, σας ευχαριστώ όλους πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να με βοηθήσετε!

Όσον αφορά τις απαντήσεις σας :

1) Στα γένια που είναι και το μικρότερο μου πρόβλημα έχω ουλές που είχαν σχηματιστεί απο την ακμή της εφηβείας ( είχαν γίνει πληγές στα 2 αυτά σημεία ) οπότε σίγουρα τρίχες δεν ξαναβγαίνουν εκεί ουτε με μινοξιδίλη η οποία παρόλαυτα με βοήθησε πολύ στα υπόλοιπα γένια στα οποία έβαλα για περίπου 1μιση χρόνο. ( το λέω γιατί μπορεί να βοηθήσει καποιον που θέλει να πυκνώσει τα γένια του ) .
Στα δύο αυτα σημεία η σκέψη μου ήταν να βάλω τρίχες απο τον λαιμό ( σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα απο την δότρια του κεφαλιού )
και ο αναστασάκης για να λέμε και τα σωστά μου πρότεινε να μην πάρουμε κάν απο τα γένια. αλλα να χρησιμοποιήσουμε απο την βουβονική χώρα μιας και οι τρίχες έχουν ίδια χαρακτηριστικά με των γενιων. ( η τιμή των 2.5κ για 500 grafts παρολαυτά είναι αληθινή την έχω και στο χαρτί που μου είχε δώσει )
2) Πολλοί μου προτείνατε φίνα. Η σκέψη μου όμως είναι ότι θεμα με την πυκνότητα δεν έχω. Τα σημεία που με απασχολούν είναι τελείως άδεια και σε έναν βαθμό ήταν άδεια απο πάντα ( έιχα πάντα μεγάλο κούτελο και αρκετά ψηλούς κροτάφους ) . Οπότε δεν βλέπω κανένα λόγο να μπω απο τώρα σε ένα φάρμακο. Όταν ξεκινήσω να βλέπω αυτο που ξεκινάει στο μπιφτέκι να με ενοχλέι η να πηγάινει και πιο μπροστά τότε μονο θα ξεκινήσω φίνα αν κρίνω ότι αξίζει για μένα.
3) Το smp πιστεύω θα έπρεπε να το δούμε πιο αναλυτικά καθώς πολλά από τα αποτελέσματα που έχω δεί με υπάρχον μαλλί δέιχνουν άψογα ( δεν μιλάω για γυμνό κεφάλι παρότι και εκεί υπάρχουν καλά αποτελέσματα )
Πάντως αν μπορείς να κάνεις οτι κάνουν τα παραδείγματα στα δυο βίντεο που βάζω απο κάτω ( εφόσον γίνεται στο fut scar τότε σίγουρα γίνεται και στο ''κεφαλοτύρι'' του fue που λέει και ο cvial ), τότε πιστεύω θα επέτρεπε ακόμα και τα διπλάσια grafts απο όσα μπορεί μέχρι τώρα να πάρει κανείς απο το κεφάλι του . Αν δεν υπάρχει καποια άλλη παράμετρος που δεν μπορώ να σκεφτώ.



Θα με βοηθούσε μία εκτίμηση των grafts που πιστεύετε ότι θα χρειαζόμουν για κροτάφους καθώς και προτάσεις κλινικών που θα έπρεπε να επισκεφθώ ( με ειδίκευση στα hairlines και στην διαχείριση της δότριας )
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι ρε φίλε…….5€/graft. Η τιμολόγηση στην Ελλάδα μου θυμίζει γιουσουρούμ… όπου σε πιάσουν……
Τελικά ήθελα να ήξερα φίλε bobby το εξής:
Επειδή το 99% των περιπτώσεων κοιτάει τα λεφτά,αλλά θέλει και κορυφαίο αποτέλεσμα,αν είχαμε εδώ τους κορυφαίους που παρήγαγαν κορυφαία αποτελέσματα,με τιμές από 3€ και πάνω,άραγε θα υπήρχε δουλειά για αυτούς?

Είναι ρητορική η ερώτηση όπως καταλαβαίνεις, γιατί βλέπεις πως με 2.5€ που έχεις πολλές επιλογές από κορυφαίους,ελάχιστοι πηγαίνουν να κάνουν.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Vlafo μιας που ανεφερες τις κορυφαιες επιλογες εμαθα οτι ο Ferreira εφυγε απο το club των 2.50€/graft και πλεον χρεωνει 3 ευρω.Και κατι μου λεει οτι δεν θα σταματησει εκει,επομενως οσοι προλαβουν.
 

stefanosdarude

New Member
Χωρίς πλάκα το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό. Αν πάρεις όλη τη δότρια περιοχή με τα πλαινά κλπ φτάνει να χτυπήσεις σε κάθε εκατοστό της λήπτριας καλούς λόγους ακόμα και σε NW6 νομίζω. Απλά μετά δε θα είναι περίεργο στο μάτι ; Να είσαι πύκνα πάνω και μόνιμα δέρμα στο πλάι ; Σαν Μοικανος.
δεν είναι ανάγκη να είσαι δέρμα στο πλάι. Αν απλά πάρεις 5κ grafts παραπάνω απόσα θα έπαιρνες φυσιολογικά τότε σίγουρα καλύπτεται το fue scar με smp και παραμένεις με σχετικά μακρύ μαλλί και σtο πλάι και πίσω. Παρόλαυτα αν κάποιος χρειάζεται 20κ grafts παραπάνω τότε στο μυαλό μου θα μπορούσε να παίξει ενα τέτοιο κούρεμα ( που και πάλι δεν πρόκειται να καταλάβει κανείς 10.000 smp dots μεσα σε 70.000 ξυρισμένα μαλλιά ) και να έχει όλα τα grafts που χρειάζετα και ακόμα παραπάνω. Αλλα πιστεύω και 3-5 χιλιαδες να πάρεις παραπάνω δεν είναι είναι ανάγκη το τόσο κοντό, είναι για τις πιο ακραίες περιπτώσεις
 

Συνημμένα

  • 70-New-Fade-Haircuts-Best-Easy-Short-Hairstyles-For-Men-2.png
    70-New-Fade-Haircuts-Best-Easy-Short-Hairstyles-For-Men-2.png
    126.4 KB · Προβολές: 29

vlafo

Well-Known Member
Δεν το ξέρω αυτό αλλά έτσι θα είναι για να το λες.
Δε μου κάνει εντύπωση,έχω δει κάμποσα αποτελέσματα του και είναι πολύ δυνατός πραγματικά.
Μαζί με τον Freitas και Pinto τους θεωρώ ότι καλύτερο.
Αλλά και 2.5€ να ήταν Νικ,ελάχιστοι πάνε μην κρυβόμαστε τώρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα παιδιά, σας ευχαριστώ όλους πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε για να με βοηθήσετε!

Όσον αφορά τις απαντήσεις σας :

1) Στα γένια που είναι και το μικρότερο μου πρόβλημα έχω ουλές που είχαν σχηματιστεί απο την ακμή της εφηβείας ( είχαν γίνει πληγές στα 2 αυτά σημεία ) οπότε σίγουρα τρίχες δεν ξαναβγαίνουν εκεί ουτε με μινοξιδίλη η οποία παρόλαυτα με βοήθησε πολύ στα υπόλοιπα γένια στα οποία έβαλα για περίπου 1μιση χρόνο. ( το λέω γιατί μπορεί να βοηθήσει καποιον που θέλει να πυκνώσει τα γένια του ) .
Στα δύο αυτα σημεία η σκέψη μου ήταν να βάλω τρίχες απο τον λαιμό ( σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα απο την δότρια του κεφαλιού )
και ο αναστασάκης για να λέμε και τα σωστά μου πρότεινε να μην πάρουμε κάν απο τα γένια. αλλα να χρησιμοποιήσουμε απο την βουβονική χώρα μιας και οι τρίχες έχουν ίδια χαρακτηριστικά με των γενιων. ( η τιμή των 2.5κ για 500 grafts παρολαυτά είναι αληθινή την έχω και στο χαρτί που μου είχε δώσει )
2) Πολλοί μου προτείνατε φίνα. Η σκέψη μου όμως είναι ότι θεμα με την πυκνότητα δεν έχω. Τα σημεία που με απασχολούν είναι τελείως άδεια και σε έναν βαθμό ήταν άδεια απο πάντα ( έιχα πάντα μεγάλο κούτελο και αρκετά ψηλούς κροτάφους ) . Οπότε δεν βλέπω κανένα λόγο να μπω απο τώρα σε ένα φάρμακο. Όταν ξεκινήσω να βλέπω αυτο που ξεκινάει στο μπιφτέκι να με ενοχλέι η να πηγάινει και πιο μπροστά τότε μονο θα ξεκινήσω φίνα αν κρίνω ότι αξίζει για μένα.
3) Το smp πιστεύω θα έπρεπε να το δούμε πιο αναλυτικά καθώς πολλά από τα αποτελέσματα που έχω δεί με υπάρχον μαλλί δέιχνουν άψογα ( δεν μιλάω για γυμνό κεφάλι παρότι και εκεί υπάρχουν καλά αποτελέσματα )
Πάντως αν μπορείς να κάνεις οτι κάνουν τα παραδείγματα στα δυο βίντεο που βάζω απο κάτω ( εφόσον γίνεται στο fut scar τότε σίγουρα γίνεται και στο ''κεφαλοτύρι'' του fue που λέει και ο cvial ), τότε πιστεύω θα επέτρεπε ακόμα και τα διπλάσια grafts απο όσα μπορεί μέχρι τώρα να πάρει κανείς απο το κεφάλι του . Αν δεν υπάρχει καποια άλλη παράμετρος που δεν μπορώ να σκεφτώ.



Θα με βοηθούσε μία εκτίμηση των grafts που πιστεύετε ότι θα χρειαζόμουν για κροτάφους καθώς και προτάσεις κλινικών που θα έπρεπε να επισκεφθώ ( με ειδίκευση στα hairlines και στην διαχείριση της δότριας )

Όπως και οι περισσότεροι έτσι και εσύ κάνεις ένα στρατηγικό λάθος. Άμα αρχίσεις να παίρνεις φίνα όταν αρχίσει κάτι να σε ενοχλεί είναι ήδη αργά. Φίνα πρέπει να ξεκινήσεις να παίρνεις όταν διαγνωστείς με ΑΑ. Τότε είναι η κατάλληλη περίοδος.
 

stefanosdarude

New Member
Όπως και οι περισσότεροι έτσι και εσύ κάνεις ένα στρατηγικό λάθος. Άμα αρχίσεις να παίρνεις φίνα όταν αρχίσει κάτι να σε ενοχλεί είναι ήδη αργά. Φίνα πρέπει να ξεκινήσεις να παίρνεις όταν διαγνωστείς με ΑΑ. Τότε είναι η κατάλληλη περίοδος.

Εχω ήδη παίξει και χάσει με φάρμακα που παίζουν με ορμόνες ( βλέπε accutane ), και επειδή ξέρω τι μπορεί να μου κάνουν σωματικά και ψυχολογικά δεν είμαι διατεθημένος να ασχοληθώ χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος. Ας δω πρώτα εναν λόγο και τότε θα σκεφτώ αν πρέπει να ξεκινήσω κατι σαν την φίνα. Δεν είναι για όλους ίδια η θεραπεία.

Σε αυτά τα δύο '' Θα με βοηθούσε μία εκτίμηση των grafts που πιστεύετε ότι θα χρειαζόμουν για κροτάφους καθώς και προτάσεις κλινικών που θα έπρεπε να επισκεφθώ ( με ειδίκευση στα hairlines και στην διαχείριση της δότριας ) '' έχεις κάποια βοήθεια - πρόταση. Ευχαριστώ για το χρόνο σου!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δεν θεωρείς σοβαρό λόγο την ασφαλή μακροημέρευση του μαλλιού σου, I rest my case. Το διακύβευμα για σένα είναι να μην μπεις σε λάθος μονοπάτια κάτι που το κάνεις ήδη. Όσον αφορά την ερώτηση σου, θα βρεις πάρα πολλούς να την απαντήσουν. Είναι elementary. Αν θες την άποψη μου, άκου περισσότερο τους γιατρούς που θα σου πουν πράγματα που δεν θα σου αρέσουν.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν το ξέρω αυτό αλλά έτσι θα είναι για να το λες.
Δε μου κάνει εντύπωση,έχω δει κάμποσα αποτελέσματα του και είναι πολύ δυνατός πραγματικά.
Μαζί με τον Freitas και Pinto τους θεωρώ ότι καλύτερο.
Αλλά και 2.5€ να ήταν Νικ,ελάχιστοι πάνε μην κρυβόμαστε τώρα.
Όπως τα λες είναι .
Δεν υπάρχει στη πλειοψηφία η αγοραστική δύναμη αυτή .
 
Μπλουζα