μεταμόσχευση στην Τουρκία

Flosk

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου! Keep us posted. Στον συγκεκριμενο γιατρο δεν εχει παει κανεις απο το φορουμ μας ακομα και θα εχει πολυ ενδιαφερον η περιπτωση σου! Με το καλο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Λοιπον guys ενας φιλος μου που τα τελευταια χρονια μενει μονιμα λονδινο ψαχνεται για μεταμοσχευση και ειδε ενα γνωστο του που εκανε τουρκια και του αρεσε πολυ το αποτελεσμα τιμη μου ειπε γυρω στα 3000 λεπτομερειες θα σας πω
Οι τουρκοι εχουν αρχισει και κανουν φθηνες fue και μαζευουν πελατεια απο ολο το κοσμο
Αυτα να τα βλεπουν οι δικοι μας
Ο γιατρος ειναι αυτος http://www.aliemrekaradeniz.com/en/
υ.γ. Εσυ φιλε μου που θα πας ερντογαν ποσω θα σου στοιχησει και ποσα grafts???
 

mikegad

Well-Known Member
Λοιπόν προσπαθώ να βρω πληροφορίες για τον γιατρό που αναφέρει πιο πάνω ο George και έπεσα πάνω σε αυτό το δημοσίευμα.
Μιλάει για τον γιατρο αυτόν και για έναν άλλον τούρκο και οι τιμές που αναφέρει είναι 2000-2300 ευρώ για 3000-4000 drafts??????

Δεν ξέρω τι παίζει ,δεν έχω δει δουλειές τους ,αλλά αν έχουν καλά αποτελέσματα (θέλει πολύ ψάξιμο) και οι τιμές ισχύουν ,την κάναμε :14m:
 

Bouklas

Well-Known Member
mikegad είπε:
Λοιπόν προσπαθώ να βρω πληροφορίες για τον γιατρό που αναφέρει πιο πάνω ο George και έπεσα πάνω σε αυτό το δημοσίευμα.
Μιλάει για τον γιατρο αυτόν και για έναν άλλον τούρκο και οι τιμές που αναφέρει είναι 2000-2300 ευρώ για 3000-4000 drafts??????

Δεν ξέρω τι παίζει ,δεν έχω δει δουλειές τους ,αλλά αν έχουν καλά αποτελέσματα (θέλει πολύ ψάξιμο) και οι τιμές ισχύουν ,την κάναμε :14m:
WOW! Αν η ποιότητα τους είναι καλή τότε όντος την κάναμε μάγκες! Και μεταφορικά και κυριολεκτικά! :)
 

mikegad

Well-Known Member
Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να βρω δουλειές τους.
Βρίσκω πληροφορίες από κάποιο φόρουμ που γίνετε χαμός αλλά είναι στα τούρκικα και δεν ξέρω αν οι φωτογραφίες είναι δικές τους ή από άλλους γιατρούς.
Δεν καταλαβαίνω χριστό με λίγα λόγια
 

mikegad

Well-Known Member
Δημήτρης29 είπε:
Αναλυτικά οι τιμές του είναι: http://www.whatclinic.com/hair-loss/turkey/istanbul-province/istanbul/ali-emre-karadeniz

ναι το είχα δει και εγώ αυτό ,αλλά δεν έγραφε grafts και δεν το πόσταρα.
Αν πάντως με τα 2950 ευρώ ,εννοεί το for “unlimited” (που λέει εδώ στο πρώτο ποστ) δηλαδή μέχρι να τουμπανιάσεις ,την κάναμε. :20em:

Επίσης η τιμή ταιριάζει με τα 3000 που λέει ο Georgex6 πιο πριν.
Τι να πω...μακάρι
 

mikegad

Well-Known Member
Στραβωμάρα δικιά μου τελικά που δεν είδα το more που έγραφε (όχι ότι λέει τιμή στα graft του κεφαλιού ,αλλά για να χουμε μια ιδέα)
Λοιπόν αντιγράφω :

1. Standard FUE Package: 1950€
Single session maximum grafts FUE procedure
Surgical team consisting of 1 plastic surgeon and 3 assistants
All grafts extracted carefully by plastic surgeon
Donor area not wasted and protected for future sessions
Hairline design and recipient site incisions performed by plastic surgeon
Custom made precut blades used for recipient site incisions
Lateral slit technique
Dense packing
Very natural hairline design
Highly trained assistants
Special anti-swelling treatment included
All medications included
PRP treatment included
2 nights accommodation included

2. Double Session FUE Package: 2550€
Very high number of grafts
3 nights accommodation included

3. FUT (strip) Package: 2250€
Tricophytic closure technique with an invisible strip scar
Very high quality grafts prepared by trained team
Unshaven donor area
Untouched and protected donor for future FUE

4. FUT+FUE Combined Technique Double Session for Ultrahigh Coverage Package: 2950 €
Coverage of a very large area
3 nights accommodation

5. Beard Transplant Package: 1950€

6. Eyebrow Transplant Package: 1950€

7. Body Hair Transplant (BHT) : 1,5€ / graft

8. Body hair transplant + scalp FUE combined: 1€ / graft
 

Flosk

Well-Known Member
Ρε παιδια αποτελεσματα αυτου του γιατρου εχετε δει πουθενα;;; και αν εχετε δει δεν σας προβληματιζει το γεγονος οτι πουλαει ενα προιον με στανταρ τιμη χωρις να αναφερει τον αριθμο των μοσχευματων που εξαγει κ τοποθετει;;; Τι σημαινει δηλαδη " Double Session FUE Package: 2550€ - Very high number of grafts " ;;;
Ειναι σαν να λεμε πωλειται αυτοκινητο με πολλα αλογα και λιγα κυβικα 12000 ευρω.. Θα το επαιρνε κανεις και μαλιστα χωρις να δει απο κοντα πως ειναι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Μάλλον είναι κάτι σαν το mega season κλπ που κάνει και εδώ γνωστή εταιρία.
Σε κάποιο τουρκικο forum νομίζω πως είχα βρει περιστατικό χθες βράδυ.Θα το ξανακοιτάξω σε λιγάκι ,να το ξανατσεκάρω και με το translate και θα ποστάρω

Πάντως και σε ξένα forum φαίνεται πως η τουρκια έχει καλούς γιατρούς (γενικά μιλάω ,γι αυτόν τον συγκεκριμένο δεν ξέρω) σε αυτόν τον τομέα.
Ακόμα και στο link που είχα βάλει πριν (ποστ #44) ,είναι άτομα που φεύγουν από Καναδά για να πάνε ,αλλά και πάρα πολλές άλλες περιπτώσεις.Δεν το περίμενα πάντως ,τώρα τελευταία όμως που ψάχνω το θέμα Τουρκία ,ακούω καλά λόγια....
Παρότι δεν τους χωνεύω μία
 

Bouklas

Well-Known Member
Θέλει καλο ψάξιμο το πράγμα, τι εννοούν με τα sessions που λένε, για τι πυκνότητες μιλάμε και τι παίζει στα forums που παρουσιάζονται οι δουλείες τους (μην είναι τίποτα περίεργα μέλη).
Η τιμή τους είναι φοβερή αλλα από την στιγμή που δεν λένε για grafts μου θυμίζει τακτική τύπου μαγκούρα.
Λέτε να είναι τόσο καλοί που δεν τους νοιάζουν τα μοσχεύματα? Μακάρι να μην τους νοιάζουν, γιατί με το double session λογικά θα χώνουν 2.500-3.000 άνετα. :D
 

mikegad

Well-Known Member
Δεν μπορώ να βρω αυτό που κοιτούσα χθες ή παίζει να μην ήταν και δικιά του δουλειά και να χάθηκα στην μετάφραση.
Λοιπόν αυτό που βρίσκω μόνο είναι αυτό (πατάμε Brochure και μετά μέσα στην εικόνα) όπου έχει στοιχεία του και φωτογραφίες από περιστατικά ,αλλά είναι από την κλινική και δεν ξέρω κατά πόσο μετράνε.
Επίσης πως πρόσφατα έγινε μέλος στο hairlosshelp (η δευτερη απάντηση είναι δική του) και τις τελευταίες μέρες έχει ανεβάσει βίντεάκια στο youtube (που πιάνει την πάρλα ,όχι με μεταμοσχεύσεις).

Αυτό που έχω συμπεράνει είναι πως μάλλον αποχώρησε πρόσφατα από την κλινική που ήτα (Longevita) και έκανε την δική του (AEK).

Όσο το ψάχνω βλέπω πως η Τουρκία έχει πάρα πολλούς γιατρούς για μεταμόσχευση.Πριν κάμποσο καιρό που διάβαζά στο forum έβλεπα τιμές που έπαιζαν πιο παλιά ,4ευρώ/graft.
Τώρα οι επίσημες τιμες (πιθανον με παζάρι να πάνε πιο κάτώ) από τους κορυφαίους τους dr Hakan Doganay και dr Koray Erdogan είναι στα 2-2.5 ευρώ.
Από κει πέρα έχει πάρα πολλούς που παίζουν από το 1ευρώ/draft και κάτω.Ενώ επίσης θετικό είναι ότι οι περισσότεροι χρεώνουν το body fue είτε με ίδια τιμή, είτε λίγο παραπάνω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μούφα μυρίζει. Το site του νταβούτογλου δεν έχει αποτελέσματα και η τιμολογιακή πολιτική παρότι θα μας άρεσε βρωμάει, και οι χαμηλές τιμές δείχνουν έλλειψη δουλειάς και αυτό με τα πακέτα θυμίζει Ελληνικές γελοιότητες σε κλινικές λαικής.
 
Οι χαμηλές τιμές είναι σχετικές...Στην Τουρκία οι αρκετά γνωστοί παίζουν στα 2-3 ευρώ/graft και οι περισσότεροι είναι στο 1-1,5 ευρώ/graft...
 

gkast

Active Member
Flosk είπε:
Ρε παιδια αποτελεσματα αυτου του γιατρου εχετε δει πουθενα;;; και αν εχετε δει δεν σας προβληματιζει το γεγονος οτι πουλαει ενα προιον με στανταρ τιμη χωρις να αναφερει τον αριθμο των μοσχευματων που εξαγει κ τοποθετει;;; Τι σημαινει δηλαδη " Double Session FUE Package: 2550€ - Very high number of grafts " ;;;
Ειναι σαν να λεμε πωλειται αυτοκινητο με πολλα αλογα και λιγα κυβικα 12000 ευρω.. Θα το επαιρνε κανεις και μαλιστα χωρις να δει απο κοντα πως ειναι?

Μου θυμίζει την διαφήμιση πριτι μπρα βολικό με πολλά σχέδια και χρώματα και δώρο ένα ρολόι... Εαν οι τουρκαλάδες μου δείνανε και ενα ξανθό μωρό να με χλαρώνει απο τον πόνο της μετ/σης θα το σκεφτόμουν//////:m02:
 

Nick_1985

New Member
Όντως είναι λίγο γελοία η διαφήμιση, αλλά είναι κλασικό παράδειγμα Τούρκικης κλινικής...Οι περισσότερες αν δείτε, δεν έχουν τιμή ανά graft, αλλά ανά συνεδρία με όσο περισσότερα grafts (3.000-4.000 αναφέρουν)...

Ερώτηση τώρα μήπως μπορέσουν να βοηθήσουν οι εμπειρότεροι!!!

Αν δεχτούμε ότι έχεις μια καλή hairline από παλιότερη μεταμόσχευση...
Πας στην Τουρκία, δίνεις 5.000 ευρώ και σου βάζουν 8.000grafts με FUE ή Body FUE...
Ποιο θα είναι το πρόβλημα..??
Με τόσα grafts, θα έχεις τρομερή πυκνότητα και οι όποιες ''ατέλειες'' (αν υποθέσουμε πως θα υπάρξουν) δεν θα φαίνονται...Παραδείγματος χάρη, αν φαίνονται οι κλασικές μικρές τρυπούλες στο κεφάλι, θα είναι τέτοια η πυκνότητα, που δεν θα φαίνεται καν το δέρμα...

Όποιος μπορεί να βοηθήσει παιδιά, γιατί η Τουρκία μοιάζει απίστευτα δελεαστική λύση...

Κι απ'τη στιγμή που έχουμε αυτό το post: ''Λοιπον guys ενας φιλος μου που τα τελευταια χρονια μενει μονιμα λονδινο ψαχνεται για μεταμοσχευση και ειδε ενα γνωστο του που εκανε τουρκια και του αρεσε πολυ το αποτελεσμα τιμη μου ειπε γυρω στα 3000 λεπτομερειες θα σας πω
Οι τουρκοι εχουν αρχισει και κανουν φθηνες fue και μαζευουν πελατεια απο ολο το κοσμο
Αυτα να τα βλεπουν οι δικοι μας
Ο γιατρος ειναι αυτος aliemrekaradeniz '' από τον Georgex6 (posts:1.194), με έχει ψήσει απίστευτα η συγκεκριμένη περίπτωση γιατρού....

Τι λέτε..??
 

Nick_1985

New Member
Χαρακτηριστικό παράδειγμα των τιμών που παίζουν στις κλινικές τις Τουρκίας είναι και η κλινική estepera που εμφανίζεται στο banner του φόρουμ...Και γενικά παίζει πολύ σαν διαφήμιση αυτόν τον καιρό...Το έχω δει και σε ξένα forums, youtube κλπ...

1800 ευρώ για μια session με 4.500-5.000 grafts...

Όσο χάλια κι αν είναι ο τρόπος που τα βάζουν...Και δεν ξέρω κατά πόσο είναι χειρότεροι από τους δικούς μας εδώ...(Οι τύποι έχουν φτιάξει πολλά κεφάλια,πόσο χάλια μπορεί να είναι??...Θα μάθαιναν κάποτε :wink:)

Αν βάλεις με 5.000ευρώ - 13.000 με 15.000 grafts, θα είσαι αφάνας και δεν θα φαίνεται καν το δέρμα για να υπάρχουν ατέλειες...

Απλές σκέψεις κάνω...Περιμένω οι εμπειρότεροι να βοηθήσουν... :beerc
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Nick_1985 είπε:
Χαρακτηριστικό παράδειγμα των τιμών που παίζουν στις κλινικές τις Τουρκίας είναι και η κλινική estepera που εμφανίζεται στο banner του φόρουμ...Και γενικά παίζει πολύ σαν διαφήμιση αυτόν τον καιρό...Το έχω δει και σε ξένα forums, youtube κλπ...

1800 ευρώ για μια session με 4.500-5.000 grafts...

Όσο χάλια κι αν είναι ο τρόπος που τα βάζουν...Και δεν ξέρω κατά πόσο είναι χειρότεροι από τους δικούς μας εδώ...(Οι τύποι έχουν φτιάξει πολλά κεφάλια,πόσο χάλια μπορεί να είναι??...Θα μάθαιναν κάποτε :wink:)

Αν βάλεις με 5.000ευρώ - 13.000 με 15.000 grafts, θα είσαι αφάνας και δεν θα φαίνεται καν το δέρμα για να υπάρχουν ατέλειες...

Απλές σκέψεις κάνω...Περιμένω οι εμπειρότεροι να βοηθήσουν... :beerc
δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα,σε μια κακη μεταμοσχευση η κακη κατευθυνση μοσχευματων ξεχωριζει.
μετα χρειαζεται διορθωτικες.
εχε υποψιν οτι σε μια επιφανεια nw6 εχουμε 60.000 graft
 
Μπλουζα