μεταμόσχευση στην Τουρκία

sadel

Active Member
krhtikos21 είπε:
φίλε μου σε αυτά τα πράγματα επειδή θα τα έχεις μια ζωή πάνω σου καλύτερα το τελευταίο που θα κοιτάξεις να είναι η τιμή.καλύτερα καθυστέρησε τ ένα χρόνο, αλλά μη κάνεις κτ μόνο για να τ κάνεις.στην σχολή μου έχω 2 παιδιά που έχουνε κάνει στην Eλλάδα ο ένας το 2009 που το χουμε συζητήσει και από κοντά έχει μια τομή πίσω που κάνει μπαμ από χιλιόμετρο.πραγματικά σε πιάνει η καρδιά σου.Καλά για αποτέλεσμα μπροστα δε θα σχολιάσω.Και έδωσε 4000 χιλιάρικα.που δεν είναι λίγα.για grafts ουτε καν που ήξερε πόσα τ βάλανε.

εννοειτε πως με τετοια πραγματα δεν παιζουμε. εγω αν κανω μμ, θα κανω μονο FUE και για την αρχη μονο σε μια μικρη περιοχη για να δω αν θα πιασει. ετσι ωστε αν δεν παει καλα, να μην χασω ουτε πολλα χρηματα, ουτε να εχω μεγαλο κακο αποτελεσμα. για τομες ουτε που το σκεφτομαι. ακομα και για το FUE θα ηθελα πρωτα να δω αν αφηνει σημαδια, εστω ακομα και πολυ μικρα.

οποτε πρωτα δοκιμαζουμε λιγο και μετα κανουμε κατι μεγαλυτερο.
φυσικα και υπαρχουν πολλοι γιατροι που το μονο που θελουν ειναι γρηγορα χρηματα και να ανοιξουν δουλεια για το μελλον, να αρμεγουν συνεχεια. οποτε προσοχη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
για fue δεν έχω ακούσει κανέναν να αναφέρει σημάδια.εγώ και στριπ θα κανα δεν έχω θέμα εξάλλου δε τ κόβω ποτέ κοντά τα μαλλία μου και οι τομές φαίνονται ελάχιστα αν πας σε επαγγελματίες
 

Hairsick

Active Member
με τέτοια λεπτή τρίχα που έχω δεν νομίζω ότι το stip μου κάνει. Άσε που τα κουρεύω κοντά. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.
 

tocamrd

New Member
Hairsick τελικά τι αποφάσισες? Σκέφτομαι και εγω για τουρκία αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός
 

no_hair

New Member
krhtikos21 είπε:
και καλά αντί να πας τουρκια να πήγαινες κύπρο με αυτά τε λεφτά ή κάπου ευρώπη με strip

Οχι ρε παιδια στριπ.. Γιατι να αφήσει μια ουλή στο κεφαλι του οταν με το fue κάνεις σχεδόν την ίδια δουλειά.
 

geroksouras

Active Member
-για περισσότερα grafts εαν αφορά μεγάλο nw που η fue εχει φτωχή δότρια
-για σημαντικά καλύτερη τιμή
-για μεγαλύτερο ποσοστό φύτρωσης(απο όσο διαβάζω)
-για λιγότερο χρόνο μτμ(σχεδόν το 1/3)
επίσης η ουλή πλέον είναι σχεδόν αόρατη.σε παιδι που έιδα(με λεπτή τρίχα,ξανθός) στα 6 χιλιοστά δεν φαινεται το παραμικρό ούτε αν είσαι απο πάνω και ψάχνεις
 

Bouklas

Well-Known Member
Η hairline με την strip δεν μοιάζει κάπως ψεύτικη σαν κούκλας? με την fue δεν έχει κάποιος καλύτερη φυσικότητα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
geroksouras είπε:
...
επίσης η ουλή πλέον είναι σχεδόν αόρατη.σε παιδι που έιδα(με λεπτή τρίχα,ξανθός) στα 6 χιλιοστά δεν φαινεται το παραμικρό ούτε αν είσαι απο πάνω και ψάχνεις

Όταν ιδρώσεις όμως φαίνεται και παραφαίνεται. Το βλέπω πολύ συχνά στο γυμναστήριο και το έχω δει και αρκετές φορές στην παραλία ...
 

Gio

New Member
Ισχύει αυτό φίλε Τροφέα. Ένας λόγος που και εγώ ήμουν διστακτικός για strip είναι Α) οτι σε περιορίζει στα κουρέματα Β) Οτι ειδικά σε περιπτώσεις με υγρό περιβάλλον (ιδρώτας, καλοκαίρι, θάλασσα) φαίνεται η... γραμμούλα και Γ) οτι απαιτεί περισσότερη μετεγχειρητική φροντίδα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ψευτικη την εχεις την δικη μου ρε συ boukla?με στεναχωρεις τωρα :2m:
 

no_hair

New Member
Ρε θα με τρελανετε δηλαδη θα σε χαιδεψει η γκομενα σου στο κεφαλι τι θα της πεις? Δε συμφωνω οτι αξιζει το κοπο. Και γενικα ειμαι κατα του να βαλεις μαλλια και να το καταλαβουν. Εχω δει κατι τυπους με ξυρισμενο κεφαλι και στριπ και λεω μεσα μου ''ρε μ... καλυτερα μην εβαζες μαλλια καθολου, καλυτερα ξυρισμενος''
 

Bouklas

Well-Known Member
John_John1 είπε:
ψευτικη την εχεις την δικη μου ρε συ boukla?με στεναχωρεις τωρα :2m:

χαχαχα :D
Η δικη σου είναι ωραία! Είχα φάει ένα κόλημα με την strip και την hairline και μου είχε καρφωθεί πως δίνει πιο αφύσικο αποτέλεσμα μπροστά. Όμως όπως απάντησαν και οι από πάνω, είναι θέμα τοποθέτησης.
 

tocamrd

New Member
Τελικά συμφορουμίτες μετά απο ψάξιμο αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση στη τουρκία και συγκεκριμένα στον Dr koray erdogan. Όταν έρθει ο καιρός θα ενημερώσω περαιτέρω. Καλή συνέχεια και καλό μήνα σε όλους.
 

Gio

New Member
Φίλε tocamrd σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου. Χαίρομαι που ένας ακόμα συναγωνιστής θα μοιραστεί την εμπειρία του με κάποιον γιατρό που τον ξέρουμε, αλλά δεν έχουμε δει δουλειά του στην κοινότητα μας.. Με το καλό αδερφέ!
 
Μπλουζα