μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

dont είπε:
Παιδια θελω μια χαρη οσοι ειστε και διαβαζετε σε ξενα forum θελω να μου πειτε σχετικα με την D** τι λενε για τα αποτελεσμα τα της στη μεθοδο fue καθως οπως ξερετε εκανα πριν δυο μηνες επεμβαση και αφου διαβασα εδω σε καποιο σημειο οτι εχει πολους δυσαρεστημενους πελατες εχω αρχισει και ανισυχω λιγακι.
thnks

Γιαυτο εδω τι εχεις να πεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

dont είπε:
Γιαυτο εδω τι εχεις να πεις
Αν αναφέρεσαι σε μένα, η απάντηση μου ήταν για το συγκεκριμένο σου post:
dont είπε:
Ναι ρε Tsakale απλα μου ειναι δυσκολο να το πιστεψω, δηλ τι παραπανω ξερουν αυτοι οι εξι απο τους υπολυπους οταν ολα διαρεουν και στην ουσια χρησημοποιουν τις ιδιες μεθοδους αντε να ειναι καποιος πιο τελιομανης.....
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Παιδια πως γινετε να πας στον Καναδα χωρις να εχεις visa παραμονης δηλαδη μονο διαβατηριο θελει?
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Ρε Ακη σε ρωταω ρε φιλε εσυ που εχεις διαβασει δυο πραγματα παραπανω τι ξερεις για το θεμα που σου εκανα την παραθεση.
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Dont, εννοείς για την DHI να σου πώ;
Επειδή είναι πολυεθνική, δεν μπορώ να πω για άλλες χώρες. Για την Ελλάδα, όσα έχω διαβάσει φυσικά από συζητήσεις, δεν έχουν δει καλά αποτελέσματα.

Γενικά εγώ θα εμπιστευόμουν μόνο κάποιον που έχει αποδειχτεί έμπειρος απο πολλούς.
Οι μεγάλες αυτές πολυεθνικές στο σύνολο τους, πιστεύω ότι τις έχουν επιχειρηματίες, οι οποίοι και δεν έχουν καμμιά σχέση με την Ιατρική ή την πλαστική χειρουργική.
Πχ αν δεις στο εξωτερικό, οι καλοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις, είναι γιατροί οι ίδιοι.
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Ακη σε αυτον τον τομεα ολοι ειναι επιχειρηματιες ακομα και οι γιατροι αλλιως ποιος ο λογος να ιδρισουν ολοκληρο συγροτημα κληνικων, απλα το θεμα ειναι΄ ποιοι ειναι καλοι επιχηρηματιες δηλ ποιοι βλεπουν μακροπροθεσμα, γιατι με το χρονο ολα αποκαλυπτονται οπως αυτο που συμβαινει με την La......ne που ακομα και σημερα δεν το πιστευω αλλα υπαρχουν ανημερωτοι που πανε σε αυτην την εταιρια.

Admin είπε:
Για την Ελλάδα, όσα έχω διαβάσει φυσικά από συζητήσεις, δεν έχουν δει καλά αποτελέσματα.

Το οτι δεν εχουν δει καλα αποτελεσματα ειναι σχετικο γιατι αν το καλοσκεφτεις η D** και η Ar.....i που χρησημοποιουν μονο την μεθοδο Fue, οπως λετε και εσεις η δευτερη δεν εχει επισεις καλα αποτελεσματα. Και μην θεωποιητε καποια πραγματα επειδη ειναι εξωτερικο, δεν μιλαμε για τεχνολογια αεροσκαφων, ειναι συγεκρημενες και απλες οι μεθοδους που ακολουθουνται στην μεταμοσχευση. Η μεθοδος Fue σαφως ειναι ποιο χρονοβορα απαιτητικη και ακριβη συν του οτι μερικα τριχοθυλακια καταστρεφονται επειδη σε μερικα ειδη μαλλιων ειναι ποιο δυσκολο να προβλεφθει η γωνια φυτρωσης, μιπως αυτοι ειναι οι λογοι που οι περισοτεροι δε μενουν ικανοποιημενοι γιατι δεν μπορει ο καθενας να διαθεσοι τα χρηματα αλλα και επιπλεων επεμβασεις, γιατι αυτη μεθοδος εχει το εξης πλεονεκτημα οτι μπορεις αν θελεις και το αντεχει η τσεπη σου να μεταφερεις ολα τα περιφεριακα μαλλια πανω.

Επισεις παιδια φανταζομαι οσοι ξερετε δυο πραγματα απο μεταμοσχευση θα συμφωνισετε μαζι μου στο οτι αυτο που μετραει πλεον ειναι να εχεις ενα φυσικο αποτελεσμα που θα σου τονωσει την εμφανηση και οχι να γεμισεις το κεφαλι τριχες. Ασε που ειναι αδυνατον με τα σημερινα μεσα.


Αν θελετε να ειμαστε ανοιχτομυαλοι ετσι.
 

powernik

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Φίλε don't και γω έκανα επέμβαση στην D** πριν 20 μέρες και αναμένω με αγωνία το αποτέλεσμα.
Έβαλα 3100 τρίχες για 5000 Ευρώ. Σε γενικές γραμμές και γιά το στάδιο που βρίσκομαι το αποτέλεσμα
δείχνει ικανοποιητικό κυριώς από πλευρα φυσικότητας γιατί από πυκνότητα μάλλον είναι νωρίς ακόμα.
Ας ελπίσουμε για το καλύτερο γιατι έχω ανυσηχήσει πολύ με όλα οσα λέγονται.
Το ζητούμενο για μένα είναι άλλο και ρωτώ εκτός από σένα και τους γνώστες δηλ. Αdmin,tsakalo και όποιον άλλο ξέρει:
τα νέα μαλλια μπορούν να υποστούν θεραπεία με proscar,revivogen,tricomin,regain,nizoral; και αν ναι από πότε;
Μετά από πόσο καιρό θεωρούνται φυσιολογικά;Γιατι δεν θα πέσουν ποτέ όπως λέγεται , ενώ μεταμοσχεύονται σε περιοχές
full σε DHT όπου έπεσαν τα προυπάρχοντα;
Η D** έχει δώσει θεραπεία για 4 μήνες το REGAIN με αρχή 10 μέρες μετά την επέμβαση και συνιστά και hairlaser 1 μήνα μετά την επέμβαση και για 12 μήνες. Ενώ δίνει ενα σαμπουάν ANAGEN III και μια ANAGEN hairloss lotion πού την ξεκινα μετα από δύο μηνες.
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

powernik είπε:
Το ζητούμενο για μένα είναι άλλο και ρωτώ εκτός από σένα και τους γνώστες δηλ. Αdmin,tsakalo και όποιον άλλο ξέρει:
τα νέα μαλλια μπορούν να υποστούν θεραπεία με proscar,revivogen,tricomin,regain,nizoral; και αν ναι από πότε;
Για χαρα powernik,
Καταρχην στο θεμα της θεραπειας δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα πιστευω οτι η D** δινει το regain ουσιαστικα για να βοηθησει τις υπολυπες τριχες εκτος αυτων που μεταμοσχευθηκαν να δυναμωσουν η ακομα και να βγουν αλλες προκειμενου να δειχνει το αποτελεσμα ποιο πλουσιο.

powernik είπε:
Μετά από πόσο καιρό θεωρούνται φυσιολογικά;Γιατι δεν θα πέσουν ποτέ όπως λέγεται , ενώ μεταμοσχεύονται σε περιοχές
full σε DHT όπου έπεσαν τα προυπάρχοντα;

Απο την ωρα που θα αρχισουν να βγαινουν θεωρουνται φυσιολογικα, οπως πιθανον να διαβασες εχω κανει και αλλη επεμβαση παλαιοτερα σε αλλη "κλινηκη" οι οποιοι δε μου εδωσαν τιποτα απο φαρμακα και ομως τα μαλλια εκεινα τα εχω ακομα και ειναι πολυ πιο δυνατα απο τα υπολυπα.

powernik είπε:
.... και συνιστά και hairlaser 1 μήνα μετά την επέμβαση και για 12 μήνες. Ενώ δίνει ενα σαμπουάν ANAGEN III και μια ANAGEN hairloss lotion πού την ξεκινα μετα από δύο μηνες.

Το hairlaser δε θα μπορουσα ετσι και αλλιως να το κανω γιατι δε βρισκομαι Αθηνα αλλα ολα τα υπολυπα θα τα τηρισω χωρις να δοκιμασω επιπλεον προιοντα οπως αυτα που αναφερονται εδω, τουλαχιστον για το διαστημα ενος ετους.


Αληθεια φιλε ποσο χρονον εισαι?
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

powernik είπε:
τα νέα μαλλια μπορούν να υποστούν θεραπεία με proscar,revivogen,tricomin,regain,nizoral; και αν ναι από πότε;
Μετά από πόσο καιρό θεωρούνται φυσιολογικά;Γιατι δεν θα πέσουν ποτέ όπως λέγεται , ενώ μεταμοσχεύονται σε περιοχές
full σε DHT όπου έπεσαν τα προυπάρχοντα;
Τα μαλλιά που παίρνουν από πίσω, είναι γενετικά "σχεδιασμένα" έτσι που δεν επιρεάζοντε από την DHT. Θεραπεία θα κάνεις για τα υπόλοιπα που έχεις πάνω. Regaine σου έδωσαν για να αναπτυχτούν γρήγορα αλλά και για τα υπόλοιπα (λογικά).
powernik είπε:
Η D** έχει δώσει θεραπεία για 4 μήνες το REGAIN με αρχή 10 μέρες μετά την επέμβαση και συνιστά και hairlaser 1 μήνα μετά την επέμβαση και για 12 μήνες. Ενώ δίνει ενα σαμπουάν ANAGEN III και μια ANAGEN hairloss lotion πού την ξεκινα μετα από δύο μηνες.
Το hairlaser κάντο αν είναι μέσα στην τιμή, δηλαδή ΔΕΝ πληρώσεις κάτι παραπάνω. Αλλιώς, άστο, το regaine είναι χίλιες φορές καλύτερο.
Ποιά προϊόντα σου πρότειναν, αυτά;
http://www.dhiglobal.com/index.cfm/id/mm1_anagen/lang/german
αν ναι, αυτά είναι δικά τους και ασφαλώς "θα είναι τα καλύτερα της αγοράς"...
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Αγαπητε Ακη καλο θα ηταν να μην γραφουμε απλα για να γραφουμε αλλα να προσπαθουμε να διατυπωσουμε αποψεις.
Καταλαβαινω την αγωνια σου σαν διαχειριστης αλλα κουλαρε λιγο και δες τα πραγματα οπως ειναι και αν ειπωθει κατι που ειναι σωστο και σε κανει να αναθεωρεις τις αποψεις σου καλο ειναι να το πεις.
Φυσικα και για καθε εταιρια τα προιοντα της ειναι τα καλητερα και τι παει να πει αυτο?
Μιπως εχεις δοκιμασει τα προιοντα της εν λογο εταιριας γιατι αν ναι οκ παω πασο.

Χωρις να εχω καμμια διαθεση ειρωνιας απλα η κριτικη μου αποσκοπει στην καλητερη σηζητηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Powernik εσυ ζητησες να δεις πελατες που εκαναν μεταμοσχευση με σκοπο να κρινεις το αποτελεσμα τους?
Να κατι που μπορειτε ευκολα να κανετε οσοι ειστε Πρωτεουσα και μετα να εκφερετε γνωμες εδω μεσα.
 

powernik

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Φίλε don't από τη στιγμή που έγινα μέλος του site αυτό σκέφτηκα και θα το κάνω
απλά πιστεύω ότι ήταν λάθος που δεν το έκανα πριν την επεμβαση για να έχω μια εικόνα.
Τώρα δεν μπορούμε ν'αλλάξουμε κάτι για μας.
Βέβαια από την άλλη σκέφτομαι ότι ένα πελάτη με πολύ καλό αποτέλεσμα είναι πολύ πιθανόν να εμφανίσουν,
αλλά αυτό εξασφαλίζει και μας; μάλλον μόνο μας καθυσηχάζει.
Είμαστε στο περιμένετε και ελπίζετε....Α είμαι 40 χρονών,εσύ;
Φίλε Admin τα προιόντα που προτείνουν είναι της easyhair.org και μας έχουν δώσει αρχικά για 2 μήνες το shampoo
Anagen III me ph 5.5 και μετα τους δύο μήνες πάλι shampoo Anagen III μεγαλύτερου ph και hair loss lotion Anagen III.
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Φιλε Powernik το σαμπουαν μετα τους δυο πρωτους μηνες ειναι και αυτο 5.5ph το εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη απλα δε διαβασα να δω διαφορα στα συστατικα.
Οσο για την ηλικια απεχουμε πολυ.....ειμαι 23
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

dont είπε:
Αγαπητε Ακη καλο θα ηταν να μην γραφουμε απλα για να γραφουμε αλλα να προσπαθουμε να διατυπωσουμε αποψεις.
Σε ποιό ακριβώς ποστ μου αναφέρεσε;
dont είπε:
Καταλαβαινω την αγωνια σου σαν διαχειριστης
Δεν έχω καμμία αγωνία. Το οτι είμαι διαχειριστής, για μένα είναι απλως το ότι πληρώνω την συντήρηση του site.
Δεν ξεχωρίζω σε κάτι από τους υπολοίπους. Όλοι την ίδια πάθηση έχουμε και προσπαθούμε να την λύσουμε.
Που κατάλαβες ότι έχω αγωνία για κάτι;

dont είπε:
Φυσικα και για καθε εταιρια τα προιοντα της ειναι τα καλητερα και τι παει να πει αυτο?
Μιπως εχεις δοκιμασει τα προιοντα της εν λογο εταιριας γιατι αν ναι οκ παω πασο.
Τα έχεις δοκιμάσει εσύ μήπως; Αν ναι, πες μου την γνώμη σου.
Ακριβώς γι'αυτό το έγραψα, τα δικά της προϊόντα.
Άλλωστε την γνώμη μου , έστω και ειρωνικά, έχω το ελευθερο να την πώ πιστεύω. Γιατί προσπάθησα να βρω περισσότερες πληροφορίες για το προϊόν, αλλά δεν βρήκα κάτι. Ούτε τα συστατικά του.
Ε, το είδα για snake oil και το ανέφερα.
Και το ανέφερα όχι για τπτ άλλο δηλαδή, αλλά αν είναι να πληρώσει για κάτι, ας πληρώσει σε αυτά που ξέρουμε όλοι ότι κάνουν δουλειά.
dont είπε:
αλλα κουλαρε λιγο και δες τα πραγματα οπως ειναι και αν ειπωθει κατι που ειναι σωστο και σε κανει να αναθεωρεις τις αποψεις σου καλο ειναι να το πεις.
Όταν κάτι είναι σωστό και κάπου κάνω λάθος θα το πω. Απαντησε μου με παράθεση, που διάβασες να έκανα κάτι λάθος;
Αν εννοείς το προϊόν που έκρινα, θα συνεχίσω να το κρινω μεχρι να βρει κάποιος να μου πει ότι είδε αποτέλεσμα, ή να διαβάσω τα συστατικά του και αν περιέχει συστατικά που έχουν αποδεδειγμένα αποτελέσματα, θα το πω μόνος μου, don't worry, είμαι αρκετά μεγάλος να καταλαβαίνω τα λάθη μου.

Το να κουλάρω που λες; Απο τα γραφώμενα μου το έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχω αγωνία και δεν είμαι Cool?
'Cause I'm cool as Ice ...
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Admin είπε:
Σε ποιό ακριβώς ποστ μου αναφέρεσε;

Στο προτελευταιο που απλα το οποιο ειρωνευεσαι.

Admin είπε:
Που κατάλαβες ότι έχω αγωνία για κάτι;

Δε ξερω αν ειναι ακριβος αγωνια παντος το να προσπαθεις συνεχως να γραφεις προσπαθοντας να δηλωνεις απλα παρον...
Η ορθογραφια σου τα λεει ολα για μενα.
Δε χρειαζεται να πιανομαστε απο σιγκεκριμενες λεξεις το νοημα ειναι που μετραει.

Admin είπε:
Τα έχεις δοκιμάσει εσύ μήπως; Αν ναι, πες μου την γνώμη σου.
Ακριβώς γι'αυτό το έγραψα, τα δικά της προϊόντα.
Άλλωστε την γνώμη μου , έστω και ειρωνικά, έχω το ελευθερο να την πώ πιστεύω. Γιατί προσπάθησα να βρω περισσότερες πληροφορίες για το προϊόν, αλλά δεν βρήκα κάτι. Ούτε τα συστατικά του.
Ε, το είδα για snake oil και το ανέφερα.
Και το ανέφερα όχι για τπτ άλλο δηλαδή, αλλά αν είναι να πληρώσει για κάτι, ας πληρώσει σε αυτά που ξέρουμε όλοι ότι κάνουν δουλειά.

Εγω "αναγαστικα" τα χρησημοποιω για να τηρισω τα της μεταμοσχευσης οπως οταν αγοραζεις ενα καινουργιο αυτοκινητο και για καποια χρονια πας και το κανεις σερβις στην αντιπρωσοπια για να ισχυει η εγυηση, ε καπως ετσι.
Παρολου που τα χρησημοποιω δεν εχω να σου πω κατι για την αποτελεσματικοτητα τους γιατι ειναι η φαση τετοια που δεν καταλαβαινω, οπως δε μπορω να σου πω για το regaine το οποιο και χρησημοποιω.
Αν θες σου γραφω τα συστατικα αλλα τι νοημα εχει ρε φιλε δηλ αν ηταν ετσι δε θα εβαζαν ολοι τα συστατικα που ειναι γνωστα
οτι βοηθουν.


Admin είπε:
Όταν κάτι είναι σωστό και κάπου κάνω λάθος θα το πω. Απαντησε μου με παράθεση, που διάβασες να έκανα κάτι λάθος;

Αναφερομαι στα προηγουμενα που λεγαμε πριν επεμβει ο Powernik.

Admin είπε:

Τιποτα δε μου ερχετε καμμια ατακα.
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

dont είπε:
Στο προτελευταιο που απλα το οποιο ειρωνευεσαι.
Και που σου είπα ότι είναι δικαίωμα μου ασφαλώς. Και μάλιστα δεν δέχομαι και κανένα να με κρίνει, όχι για το site, αλλά γιατί σαν πολίτης έχω το δικαίωμα να πώ ότι θέλω.
Εκτώς αν είμαστε στην Κινα και δεν το έχω καταλάβει.

dont είπε:
Δε ξερω αν ειναι ακριβος αγωνια παντος το να προσπαθεις συνεχως να γραφεις προσπαθοντας να δηλωνεις απλα παρον...
Η ορθογραφια σου τα λεει ολα για μενα.
Δε χρειαζεται να πιανομαστε απο σιγκεκριμενες λεξεις το νοημα ειναι που μετραει.
Καταρχάς έχεις κάτι με την ορθογραφία μου;; Με προσβάλεις ή μου λες ότι είναι καλή. Γιατί αν με προσβάλεις, να σου απαντήσω με αυτό που λέει ο σοφός λαός "Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα". Κοίταξε τα δικά σου.
Αν μου λές ότι γράφω σωστά, σε ευχαριστώ και δεν ισχύει το παραπάνω...

dont είπε:
Εγω "αναγαστικα" τα χρησημοποιω για να τηρισω τα της μεταμοσχευσης οπως οταν αγοραζεις ενα καινουργιο αυτοκινητο και για καποια χρονια πας και το κανεις σερβις στην αντιπρωσοπια για να ισχυει η εγυηση, ε καπως ετσι.
Παρολου που τα χρησημοποιω δεν εχω να σου πω κατι για την αποτελεσματικοτητα τους γιατι ειναι η φαση τετοια που δεν καταλαβαινω, οπως δε μπορω να σου πω για το regaine το οποιο και χρησημοποιω.
Αν θες σου γραφω τα συστατικα αλλα τι νοημα εχει ρε φιλε δηλ αν ηταν ετσι δε θα εβαζαν ολοι τα συστατικα που ειναι γνωστα
οτι βοηθουν.
Έχει ρε φίλε και παραέχει. Τι δηλαδή, άν έχει μόνο νερό και δεντρολίβανο μέσα, πάει να πεί ότι είναι καλό επειδή το πουλούν αυτοί; Κάτσε καλά ρε dont και χαλάρωσε λίγο, που σου έθιξα την εταιρία.
Ναι, έχει σημασία για μένα. Γιατί τα ψάχνω πλέον τα προϊόντα και δεν πέρνω γουρούνι στο σακί.
Γράψε μου αν θες τί έχει μέσα η λοσιόν αυτήν. Θα σου απαντήσω για κάθε ένα ξεχωριστά τί παίζει.
Αν έχουν επιστημονική απόδειξη ότι περιορίζουν την τριχόπτωση, θα σου ζητήσω συγνώμη.
Αλλά μην τρελαθούμε και τελείως, που βγήκες να μου κάνεις και τον δικηγόρο. Κάτσε καλά.

dont είπε:
Αναφερομαι στα προηγουμενα που λεγαμε πριν επεμβει ο Powernik.
Που είπα ότι είναι επιχηρηματίες έ; Αυτό λές;
Απο την στιγμή που έχω δει διαφημίσεις του τύπου "ελάτε τώρα ή πάρτε τηλ και θα έχετε έκπτωση 50%" τί είναι;
Δεν πάω να αγοράσω ρούχα αγαπητέ.
Έχεις δει εσύ πουθενα τέτοιες γελοιότητες στον αρμάνι πχ.

dont είπε:
[quote author=Admin link=topic=105.msg1869#msg1869 date=1221680723]
'Cause I'm cool as Ice ...

Τιποτα δε μου ερχετε καμμια ατακα.
[/quote]
Είναι ατάκα δική μου, οπότε δεν πειράζει.

Και κάτι άλλο.
Σε παρακολουθώ εδώ και μερικές ημέρες τα ποστ σου.
Ήρθες σαν άτομο με τριχόπτωση για κουβέντα σχετικά και ανταλλαγή απόψεων; Αν ναι, καλώς ήρθες.
Ήρθες σαν άτομο που έκανε μεταμόσχευση με σκοπό να μας πείς την γνώμη σου σχετικά και το αποτέλεσμα σου ή ακόμη να μάθεις για την εταιρία που έδωσες τα λεφτά σου; Αν ναι, καλώς ήρθες.

Αλλά επειδή βλέπω να συγκρίνεις γενικά τον αρμάνι πχ που λένε εδώ με τις δικές μας, του στυλ τι παραπάνω έχει κλπ, μόνο κουβέντα δεν γίνεται.
Εσύ τί θίγεσαι αν κατηγορούμε κάτι;
Έκανες καμια "βόλτα" σε online forums να δεις τί παίζει εν Ελλάδι; Το τί χάλι υπάρχει?Το τί παράπονα ακούγοντε;
Άσε μας λοιπόν που σου θίγουμε τις εταιρίες.
Έψαχνα να προσθέσω στο site ενότητα με Ελληνικές εταιρίες μεταμόσχευσης. Να έχουν συν και πλην και φόρμα που να βαθμολογούμε. Τί να έβαζα στα συν; Ότι αν πάρει αμέσως τηλ θα έχει προσφορά;
Έφαγα όλα τα Ελληνικά foras να βρώ μία ΣΩΣΤΗ αναφορά. ΔΕΝ βρήκα καμμία. Εχεις καμία πριν και μετά photo από κανένα να την δώ;
Αν ναι, να βάλω την εταιρία αυτή στην λίστα.
Γι'αυτό 'ασε να λέμε την γνώμη μας, εκτός αν έχεις αποδείξεις για κάτι.
Αν μάλιστα έχεις και αποτέλεσμα αλα τσάκαλου απο Ελληνική εταιρία, τότε δεν ξαναγράφω εδώ.

dont είπε:
Δε ξερω αν ειναι ακριβος αγωνια παντος το να προσπαθεις συνεχως να γραφεις προσπαθοντας να δηλωνεις απλα παρον...
Δεν νομίζω να σου έδωσε κανένας το δικαίωμα να κρίνεις που και πότε θα γράψω σε αυτό το forum. Κάπου χάσαμε την μπάλα πιστεύω...
 

dont

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Admin είπε:
Και που σου είπα ότι είναι δικαίωμα μου ασφαλώς. Και μάλιστα δεν δέχομαι και κανένα να με κρίνει, όχι για το site, αλλά γιατί σαν πολίτης έχω το δικαίωμα να πώ ότι θέλω.
Εκτώς αν είμαστε στην Κινα και δεν το έχω καταλάβει.

Κοιτα με την λογικη αυτη απ'οτι φαινεται ειναι και δικο μου δικαιωμα να κρινω εσενα, ομως σε καμια περιπτωση δε θελω να το θεσω ετσι. Εγω ειχα σκοπο απλα στην καλητερη σηζητηση οπως γραφω καπου πιο πανω. Και ασε την Κινα ισυχη μια χαρα χωρα ειναι.

Admin είπε:
Καταρχάς έχεις κάτι με την ορθογραφία μου;; Με προσβάλεις ή μου λες ότι είναι καλή. Γιατί αν με προσβάλεις, να σου απαντήσω με αυτό που λέει ο σοφός λαός "Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα". Κοίταξε τα δικά σου.
Αν μου λές ότι γράφω σωστά, σε ευχαριστώ και δεν ισχύει το παραπάνω...

Ευτυχος το σκεπτικο μου δεν ηταν τοσο απλο, εγω ενοουσα οτι καταλαβαινω που εδωσες σημασια και το σκεφτηκες λιγο παραπανω πριν το γραψεις. Η τουλαχιστον ασε με να νομιζω απο τα λιγα που ξερω.
Το οτι δε βαζω τονους ειναι συνηθεια λογο διαφορετικης μητρικης γλωσσας.

Admin είπε:
Έχει ρε φίλε και παραέχει. Τι δηλαδή, άν έχει μόνο νερό και δεντρολίβανο μέσα, πάει να πεί ότι είναι καλό επειδή το πουλούν αυτοί; Κάτσε καλά ρε dont και χαλάρωσε λίγο, που σου έθιξα την εταιρία.
Ναι, έχει σημασία για μένα. Γιατί τα ψάχνω πλέον τα προϊόντα και δεν πέρνω γουρούνι στο σακί.
Γράψε μου αν θες τί έχει μέσα η λοσιόν αυτήν. Θα σου απαντήσω για κάθε ένα ξεχωριστά τί παίζει.
Αν έχουν επιστημονική απόδειξη ότι περιορίζουν την τριχόπτωση, θα σου ζητήσω συγνώμη.
Αλλά μην τρελαθούμε και τελείως, που βγήκες να μου κάνεις και τον δικηγόρο. Κάτσε καλά.

Εχω γραμμενη αυτην και ολες τις εταιριες στ'α........μου απλα δε μου αρεσε που χωρις καμμια ιδιαιτερη αποδειξη ειπωθηκε αυτο που ειπωθηκε, και ενας λογος παραπανω επειδη τα χρησημοποιω.
Τα συστατικα του σαμπουαν ειναι:
AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM LAURETH-11, CARBOXYLATE LAURETH-10, SODIUM LAURYL SULFOACETATE/ DISODIUM, LAURETH SULFOSUCCINATE, HYDROLISATED WEAT PROTEINE, PEG 200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMITATE PEG 7 GLYCERYL COCOATE, COCAMIDE DEA,POLYQUARTENIUM 28, D-PANTHENOL, ALLOEBARBADENSIS, PROPYLENE GLYCOL/PEG55, PROPYLENE GLYCOL OLEATE, PERFUME, DIMETHICONE COPOLYOL, METHYLCLOROISOTHIA-ZOLINONE METHYLISOTHIA ZOLINONE, BENZOPEHENONE 4 CITRIC ACID.

Τα συστατικα της λοσιον ειναι, ευτυχως λιγοτερα:
AQUA, SILANEDIOLSALICYLATE, BUTELENE GLYCOL, TRIETHANOLAMINE, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLYROISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL.

Ποοο τι με εβαλες να κανω.
Αμα βγαλεις ακρη και με τα ιταλικα τοτε δε σε παραδεχομαι απλως..
Ελπιζω να τα βρεις καλα γιατι δε σκεφτομαι να τα σταματησω προς το παρον.

Admin είπε:
Που είπα ότι είναι επιχηρηματίες έ; Αυτό λές;
Απο την στιγμή που έχω δει διαφημίσεις του τύπου "ελάτε τώρα ή πάρτε τηλ και θα έχετε έκπτωση 50%" τί είναι;
Δεν πάω να αγοράσω ρούχα αγαπητέ.
Έχεις δει εσύ πουθενα τέτοιες γελοιότητες στον αρμάνι πχ.

Καταρχην δε λεμε για την ιδια κλινηκη συμφωνα με αυτο που παραθετεις γιατι εγω διαφημισεις της D** εχω δει ελαχιστες στην τηλεοραση και πουθενα δεν διαφημιζεται ετσι οπως λες. Και αν νομιζεις οτι εγινα μελος για να την διαφημισω απλα δεν ισχυει αν θες να μαθεις το nickname don't to εβαλα για το ακριβως αντιθετο, δε προτρεπω κανεναν ιδιαιτερα εμας τους νεους να παει να κανει μεταμοσχευση καθως θεωρω πως μακροχρονια θα το μετανιωσει. Ολη αυτη η don't διαθεση φαινεται αν διαβασεις προσεκτικα ολα οσα εχω γραψει.

Admin είπε:
Και κάτι άλλο.
Σε παρακολουθώ εδώ και μερικές ημέρες τα ποστ σου.
Ήρθες σαν άτομο με τριχόπτωση για κουβέντα σχετικά και ανταλλαγή απόψεων; Αν ναι, καλώς ήρθες.
Ήρθες σαν άτομο που έκανε μεταμόσχευση με σκοπό να μας πείς την γνώμη σου σχετικά και το αποτέλεσμα σου ή ακόμη να μάθεις για την εταιρία που έδωσες τα λεφτά σου; Αν ναι, καλώς ήρθες.

Ηρθα γι'αυτα που γραφεις και αλλα, κυριως ομως ηρθα για το don't που σου ειπα.

Admin είπε:
Δεν νομίζω να σου έδωσε κανένας το δικαίωμα να κρίνεις που και πότε θα γράψω σε αυτό το forum. Κάπου χάσαμε την μπάλα πιστεύω...

Μην αρχισουμε να μιλαμε παλι για δικαιωματα γιατι δε θα το λειξουμε ποτε αφου εσυ εισαι οκ με αυτα που γραφεις τοτε εγω δεν εχω χασει απλα την μπαλα.


Και για να τελειωσω λιγο ομορφα αγαπητε (και δεν το λεω ειρωνικα) σκοπος μου ηταν οπως εγραψα πιο πανω η σηζητηση-ανταλαγη αποψεων, χαιρομαι που εγινε και αυτο, τι να κανω αναγαζομαι να επαναλαμβανομαι επειδη δε με διαβαζουν προσεκτικα. Σε καμμια περιπτωση δεν θελω να μειωσω κανεναν.
Και φυσικα εχοντας ολοκληρωσει αυτα που ηθελα να γραψω συνολικα στο φορουμ αυτο αν μπορεις διεγραψε με απο μελος.
Και δε κατελιξα σε αυτο επειδη ειχαμε μια εντονη σηζητηση θελω να πιστευω.
Μπορει αργοτερα αφου τελιωσω με τα προιοντα που χρησημοποιω τωρα να μπω σαν επισκεπτεις και να επιλεξω καποια απο αυτα που αναφερονται.

Ετσι πρεπει να ειναι τα παντα αρχη-μεση-
ΤΕΛΟΣ.
 

aprilianos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Μην μαλωνετε συναδελφοι ;D εχει ο καθε ενας την αποψη του, σιγουρα καποιου θα ειναι σωστη καποιου λαθος συμφωνα με τα γεγονοτα.
Οσο για την μετ μαλλιων, οπως και να το κανουμε στα περισσοτερα οι ξενοι ειναι μπροστα, δεν ειναι το ιδιο ενας ταλαντουχος γιατρος του εξωτερικου με εναν (εδω αλλα και εξω) που απλα ασχολειτε με την μετ. μαλλιων, καποιος θα ξεχωρισει οχι μονον γιατι εχει πειρα, τεχνογνωσια αλλα και ταλεντο, το αποτελεσμα μετραει που λεει και καποιος αλλα σωστα και συνεχομενα αποτελεσματα εχω δει μονο απο ξενους, φυσικα θα υπαρχουν και απατεωνες και υπερεκτιμημενοι ομως οι καρυφαιοι ειναι εξω.
Ολοι οι μεγαλοι εχουν φωτο απο 20-30 ατομα χωρις τρυκ με φωτο καθε 2 μηνες κτλπ οχι φωτο με εναν που πριν ηταν Βεγγος και στο μετα ροκ σταρ.

Οι τεχνικες και τα φαρμακα ειναι γνωστα αλλα το ταλεντο ειναι σε λιγους.
Ασε που ολες οι νεες τεχνικες δοκιμαζονται στο εξωτερικο, ειτε λεγεται κλωνοποιηση ειτε μεταμοσχευση με αλλη τεχνικη, κτλπ.
Μακαρι να υπηρχε μια Ελληνικη intercytex να παμε.
Γιατι να μην προτιμησω τον Ελληνα?

Εμενα παντως οι διαφημησεις απο τις Ελληνικες εταιριες με εκαναν ποιο σκεπτικο αντι να με πεισουν μου φανηκαν πως να το πω Ελληνικες.... ;D ;D .
Σιγουρα εξω ειναι ποιο ψαγμενη η αγορα στο καθε τι, δεν πουλας στην Αμερικη πχ για πολυ μια μουφα, σε παιρνουν χαμπαρι γρηγορα.
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

dont είπε:
Κοιτα με την λογικη αυτη απ'οτι φαινεται ειναι και δικο μου δικαιωμα να κρινω εσενα, ομως σε καμια περιπτωση δε θελω να το θεσω ετσι. Εγω ειχα σκοπο απλα στην καλητερη σηζητηση οπως γραφω καπου πιο πανω. Και ασε την Κινα ισυχη μια χαρα χωρα ειναι.
Έχεις το δικαίωμα να μου λες ότι θέλεις και να με κρίνεις όσο θέλεις. Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και ότι γράφω και δεν είναι σωστό, δέχομαι τα λάθη και συμφωνώ.
Και δεν έχω κάτι με την Κίνα.

dont είπε:
Ευτυχος το σκεπτικο μου δεν ηταν τοσο απλο, εγω ενοουσα οτι καταλαβαινω που εδωσες σημασια και το σκεφτηκες λιγο παραπανω πριν το γραψεις. Η τουλαχιστον ασε με να νομιζω απο τα λιγα που ξερω.
Το οτι δε βαζω τονους ειναι συνηθεια λογο διαφορετικης μητρικης γλωσσας.
Δεν με πειράζει ρε don't να γράφεις όπως θέλεις τα Ελληνικά σου. Απλώς κάτι μου ανέφερες και ως νοήμων ον στο επέστρεψα.
Αν δεν το κατάλαβα καλά, sorry.

dont είπε:
Εχω γραμμενη αυτην και ολες τις εταιριες στ'α........μου απλα δε μου αρεσε που χωρις καμμια ιδιαιτερη αποδειξη ειπωθηκε αυτο που ειπωθηκε, και ενας λογος παραπανω επειδη τα χρησημοποιω.
Τα συστατικα της λοσιον ειναι, ευτυχως λιγοτερα:
AQUA, SILANEDIOLSALICYLATE, BUTELENE GLYCOL, TRIETHANOLAMINE, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLYROISOTHIAZOLINONE, BENZYL ALCOHOL.

Ποοο τι με εβαλες να κανω.
Αμα βγαλεις ακρη και με τα ιταλικα τοτε δε σε παραδεχομαι απλως..
Ελπιζω να τα βρεις καλα γιατι δε σκεφτομαι να τα σταματησω προς το παρον.

Και μην το κάνεις. Δεν έχω συμφέρον ούτε να το σταματήσεις, ούτε να το συνεχίσεις.
Έχω όμως το δικαίωμα να εκφράσω την γνώμη μου, ε;
Ευτυχώς για εμέ, δεν είναι Ιταλικά.
Έχουμε και λέμε:
Methylisothiazolinone:
"Some studies have shown MIT to be allergenic and cytotoxic, and this has led to some concern over its use.[11][12] In early December, 2004, a news broadcast from WNYT in Albany, NY reported that methylisothiazolinone had been linked to nerve cell death in scientific studies. In 2002, there was an in vitro study of the neurotoxicity of MIT in the department of Neurobiology at the University of Pittsburgh.[13] In that study, it was shown that a short exposure (10 min) to concentrations of MIT of 30-100 micromolar (or 4-12 parts per million) were lethal to mature neurons in tissue culture, but not to other brain cells, such as astrocytes (support cells)"

Silanediol salicylate : Χρησιμοποιήτε στην κατασκευή κοσμιτικών προϊόντων.
Butylene Glycol : Χρησιμοποιήτε στην κατασκευή hairsprays και ζελέ.
Triethanolamine : Χρησιμοποιήτε σαν ρυθμιστής του Ph σε λοσιόν, σαμπουάν και άλλα προϊόντα.
Methylchloroisothiazolinone: Αντιβακτηριδιακό.
Και γιατί είπαμε το πουλάνε το παραπάνω προϊόν???

Admin είπε:
Που είπα ότι είναι επιχηρηματίες έ; Αυτό λές;
Απο την στιγμή που έχω δει διαφημίσεις του τύπου "ελάτε τώρα ή πάρτε τηλ και θα έχετε έκπτωση 50%" τί είναι;
Δεν πάω να αγοράσω ρούχα αγαπητέ.
Έχεις δει εσύ πουθενα τέτοιες γελοιότητες στον αρμάνι πχ.

dont είπε:
Καταρχην δε λεμε για την ιδια κλινηκη συμφωνα με αυτο που παραθετεις γιατι εγω διαφημισεις της D** εχω δει ελαχιστες στην τηλεοραση και πουθενα δεν διαφημιζεται ετσι οπως λες. Και αν νομιζεις οτι εγινα μελος για να την διαφημισω απλα δεν ισχυει αν θες να μαθεις το nickname don't to εβαλα για το ακριβως αντιθετο, δε προτρεπω κανεναν ιδιαιτερα εμας τους νεους να παει να κανει μεταμοσχευση καθως θεωρω πως μακροχρονια θα το μετανιωσει. Ολη αυτη η don't διαθεση φαινεται αν διαβασεις προσεκτικα ολα οσα εχω γραψει.
Μίλησα γενικά ότι οι ιδιοκτήτες τέτοιων κλινικών συνήθως είναι επιχηριματίες και όχι γιατροί, σε αντίθεση με αρμάνι κλπ. Αυτό είπα και η διαφήμιση ήταν ένα παράδειγμα.

dont είπε:
Ηρθα γι'αυτα που γραφεις και αλλα, κυριως ομως ηρθα για το don't που σου ειπα.

Και για να τελειωσω λιγο ομορφα αγαπητε (και δεν το λεω ειρωνικα) σκοπος μου ηταν οπως εγραψα πιο πανω η σηζητηση-ανταλαγη αποψεων, χαιρομαι που εγινε και αυτο, τι να κανω αναγαζομαι να επαναλαμβανομαι επειδη δε με διαβαζουν προσεκτικα. Σε καμμια περιπτωση δεν θελω να μειωσω κανεναν.
Και φυσικα εχοντας ολοκληρωσει αυτα που ηθελα να γραψω συνολικα στο φορουμ αυτο αν μπορεις διεγραψε με απο μελος.
Και δε κατελιξα σε αυτο επειδη ειχαμε μια εντονη σηζητηση θελω να πιστευω.
Μπορει αργοτερα αφου τελιωσω με τα προιοντα που χρησημοποιω τωρα να μπω σαν επισκεπτεις και να επιλεξω καποια απο αυτα που αναφερονται.
Ετσι πρεπει να ειναι τα παντα αρχη-μεση-
ΤΕΛΟΣ.
Δεν σε διαγράφω όπως και δεν πρόκειται να διαγράψω κανένα. Αν διέγραφα ή ban-αρα κάποιον, θα το έκανα γιατί θα ήθελα κάτι να κρύψω ή να μην αφήσω κάποιον να πεί την γνώμη του.
Εφόσον είσαι μέσα στους κανονισμούς του site, δεν έχω κανένα πρόβλημα να μπαίνεις και να συζητάμε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα