μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Θα παρακαλουσα τα παιδια που ξερουν να μου απαντησουν σχετικα με το θέμα της μεταμοσχευσης στο εξωτερικο. Δυστιχως ξερω πως θα εξελιχθει η τριχοπτωση γιατι εχω το ιδιο κεφαλι με τον πατερα μου. Απο τα 18 ρε παιδια αραιωνει το ριμαδι και δεν μπορω να κανω τιποτα ουτε το regaine 5%, κανει τιποτα αντι για το κεφαλι βγαζω τριχες στην πλατη ελεος. Θελω να μου πει καποιος ποσο κοστιζει μια επεμβαση στο εξωτερικο περιπου (2500 μοσχευματα) για να ξερω στο περιπου. Ο αρμανι εχει κλινικη μεταμοσχευσης στην dubai. οπιος ειναι για να παει εξωτερικο να μου πει αν γινετε να παμε μαζι.
Ο πιο βασικος παραγοντας ειναι η κληρονομικοτητα δηλαδη εγω σε λιγα χρονια θα ειμαι οπως ειναι ο πατερας μου οτι φαρμακο και να βαλω η φαλακρα θα γινει.
Γιαυτο την βοηθεια σας pls γιατι εχω ξενερωση αφανταστα με αυτο το θεμα
Εχω μαζεψει μερικα χρηματα για αυτο το θεμα και θα τα δωσω ολα αρκει να εχω ενα πολυ καλο αποτελεσμα.
Δεν εχω ιδεα απο εξετερικο και γιαυτο δεν το επιχειρω για να παω
Ακη την κλινικη hdc την εχεις μεσα στις αξιοπιστες δηλαδη αν παω θα εχω καλο αποτελεσμα η ειναι και αυτη σαν της Ελλαδας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Εδώ κάπου κάνεις λάθος. Δεν πάει να πεί ότι και καλά θα γίνεις καραφλός επειδή έτσι είναι και ο πατέρας σου.
Είναι κανόνας πλέον:
τριχόπτωση = αυξημένη DHT. περιορίζεις την DHT, περιορίζεις και την τριχόπτωση.
Ο πατέρας σου έγινε όπως έγινε γιατί απλά δεν είχε την γνώση -τότε- να κάνει κάτι για την περίπτωση του.
Μην το βάζεις κάτω.
Και με την μεταμόσχευση, θα χρειαστείς πάλι κάτι για να κρατήσει τα μαλλιά που έχεις τώρα.
Δοκίμασες κάτι σε DHT blocker?
Η minoxidil πλέον έχει αρχίσει να σου δείχνει τα δόντια της, δεν μπορεί να κάνει κάτι από μόνη της.
Δοκίμασε να πάρεις DHT blocker και θα δεις διαφορά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση

strato ακου αυτα που σου ειπε ο ακης δοκιμασε να παρεις dht blocker και μετα παρε την αποφαση για μεταμοσχευση
υπαρχει στην σελιδα εδω στο φορουμ καποιες ενδεδειγμενες και αποτελεσματικες κλινικες στο εξωτερικο που εγραψε ο ακης και ο τσακαλος
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Ακριβώς. Δοκίμασε κάτι προτού πάρεις απόφαση να κάνεις κάτι παραπάνω.
Βασικά είμαι της γνώμης αν δεν είσαι σε στάδιο 4 και πάνω, να προσπαθήσεις να δοκιμάσεις και τα προϊόντα προτού πας για μεταμόσχευση.
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

το μινοξ μονο του δεν κανει τπτ. αν σκεφτεσαι μεταμοσχευση ξεχνα τις διαφημισεις κ τις παπαριες που σου λενε στα χασαπικα που πας και ψαχτηνα ΜΟΝΟ με τους 5-6 κορυφαιους του εξωτερικου.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Ακη υπαρχει και ο παραγοντας κληρονομικοτητα και ειναι 60% απο την μερια του πατερα και 40% απο την μερια της μητερας. Ειναι γεννετικα προκαθορισμενο το ποσοστο της καραφλας δυστιχως ολοι αυτο λενε δερματολογοι.
Οσο για το r...........e 5% που ειναι ιδιο με το rogaine 5% ενα εχω να πω και δεν το λεω μονο εγω εχω ακοθσει και αλλες περιπτωσεις οπου αντι να βγαλουν τριχες στο κεφαλι εβγαλαν τριχες στην πλατη και σε αλλα μερη του σωματος τους.
Η μητερα μου πριν 10 χρονια ετιχε και χρησιμοποιησε regaine και εβγαλε μουστακι και αναγκαστικε να το σταματηση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση

ρε φιλε που φαινετε πολυ παραξενο να βγαλεις τριχες καπου αλλου αφου απο την κεφαλι σου στο αιμα περναει πολυ μικρη ποσοτητα της ουσιας για να βγαλεις αλλου τριχοφυια
καπου αλλου ακουσα παλι οτι καποιος εβγαλε τριχες στην πλατη
εξακολουθω να μην μπορω να το πιστεψω
αν το επερνες σε χαπι τοτε μαλιστα να πιστευψω ειναι καποιο side effect αλλα απο λοσιον δεν το κοβω πολυ ευσταθες
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Stratos_26 είπε:
Ακη υπαρχει και ο παραγοντας κληρονομικοτητα και ειναι 60% απο την μερια του πατερα και 40% απο την μερια της μητερας. Ειναι γεννετικα προκαθορισμενο το ποσοστο της καραφλας δυστιχως ολοι αυτο λενε δερματολογοι.

Έτυχε να διαβάσω μία νέα έρευνα ενως πανεπιστημίου της Αμερικής. Την διαβασα στο Αμερικάνικο Men's Health.
Έλεγε λοιπόν με λίγα λόγια "ξεχάστε όσα ξέρατε. Αν αναζητάτε πως θα είστε στο μέλλον, δείτε από την πλευρά της μητέρας και όχι του πατέρα".
Άρα νέα έρευνα = πρέπει να είναι ψαγμένος γιατρός για να τα παρακολουθεί = Όχι Ελλάδα.
Να πείς τους δερματολόγους σου να παρακολουθούν και λίγο internet.

Stratos_26 είπε:
Οσο για το r...........e 5% που ειναι ιδιο με το rogaine 5% ενα εχω να πω και δεν το λεω μονο εγω εχω ακοθσει και αλλες περιπτωσεις οπου αντι να βγαλουν τριχες στο κεφαλι εβγαλαν τριχες στην πλατη και σε αλλα μερη του σωματος τους.
Η μητερα μου πριν 10 χρονια ετιχε και χρησιμοποιησε regaine και εβγαλε μουστακι και αναγκαστικε να το σταματηση.
Ναι μπορεί να βγάλεις τρίχες εκτός κεφαλής. Σε πρόσωπο συνήθως. Και αυτές οι περιπτώσεις έχουν αναφερθεί σε γυναίκες μόνο.
Μήπως οι περιπτώσεις που λες αφορούν άτομα που χρησιμοποιούσαν το μισό μπουκάλι την φορά; Γιατί εάν ξεφύγεις από την δόση, τότε βλέπεις sides.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Πριν ενα χρονο περιπου εκλισα ραντεβου σε μια κλινικη απο τις ποιο παλιες στην Ελλαδα αφου ΕΚΑΝΕ πως με ειδε ( ηταν αναισθησιολογος και οχι γιατρος) μου λεει οτι οκ μπορουμε να κανουμε θα κοστισει 4000 ευρω εντομεταξυ το προβλημα ηταν απιροελαχιστο. Βλεποντας λιγο το κεφαλι του αναισθησιολογου με τα λιγα πραγματα που ξερω διαπιστωσα οτι πρεπει να εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων (τα μαλλια του ηταν τοποθετημενα σαν μαλλια κουκλας δεν ηταν αραια αλλα πολυ κακα τοποθετημενα)
Δεν αξιζει να ρισκαρεις το κεφαλι σου για τους κομπογιανιτες που δεν ξερουν και μαθαινουν πανω στο κεφαλι του καθενος και κονομανε πολλα λεφτα χωρις αποτελεσμα εισβαρως μας
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση

και δεν γινετε να συκρινεις κορυφαιους γιατρους παγκοσμιους φημης οπως πχ lee κτλ
με καποιους εδω
και δεν γινετε να βαλεις μαλλια με 800 ευρω
λες να ειναι τοσο βλακες οι αλλοι που σκανε 15.000 δολλαρια και πανε εκει
αν ηταν τοσα καλα εδω αντι να πηγαιναν οι ελληνες στο εξωτερικο για μεταμοσχευση
θα ειχε γεμισει η ελλαδα με ξενους και θα περιμεναν στην ουρα χιλιαδες για να κανουν μεταμοσχευση με μονο απο 800 ευρω οπως λενε και στις διαφημισεις

πωπω πως την γλυτωσα και δεν την πατησα και δεν πηγα εκει να με σφαξουν να τους δωσω και τα ωραια μου τα λεφτουδακια
χιχιχι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Το θεμα δεν ειναι τα λεφτα αν και βγαινουν δυσκολα το θεμα ειναι να μην σε καταστρεψουν το κεφαλι και δεν μπορεις να κυκλοφορησης μετα καθολου.
Εγω αν παω θα παω σε κυπρο η σε αρμανι που εχει κλινικη στην dubai σε αυτους τους 2 παιζω.
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Stratos_26 είπε:
Πριν ενα χρονο περιπου εκλισα ραντεβου σε μια κλινικη απο τις ποιο παλιες στην Ελλαδα αφου ΕΚΑΝΕ πως με ειδε ( ηταν αναισθησιολογος και οχι γιατρος) μου λεει οτι οκ μπορουμε να κανουμε θα κοστισει 4000 ευρω εντομεταξυ το προβλημα ηταν απιροελαχιστο. Βλεποντας λιγο το κεφαλι του αναισθησιολογου με τα λιγα πραγματα που ξερω διαπιστωσα οτι πρεπει να εχει κανει μεταμοσχευση μαλλιων (τα μαλλια του ηταν τοποθετημενα σαν μαλλια κουκλας δεν ηταν αραια αλλα πολυ κακα τοποθετημενα)
Δεν αξιζει να ρισκαρεις το κεφαλι σου για τους κομπογιανιτες που δεν ξερουν και μαθαινουν πανω στο κεφαλι του καθενος και κονομανε πολλα λεφτα χωρις αποτελεσμα εισβαρως μας
ασε ξερω ποιον λες. εκει ειχα και εγω την εμπειρια μου αλλα με αλλο γιατρο της εταιριας.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ
Παντως τσακαλος εχω παθει πλακα και με τα αποτελεσματα του dr rahal πολυ φυσικο αποτελεσμα και full density δεν μπορω να καταλαβω εδω στην Ελλαδα τη παιζει μηπως η τεχνολογια τους φταιει για τα αποτελεσματα η το χερι τους ?
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

panagiotisf είπε:
και δεν γινετε να συκρινεις κορυφαιους γιατρους παγκοσμιους φημης οπως πχ lee κτλ
ο Lee δεν κανει μεταμοσχευσεις απλα εχει δικη του εταιρια παρασκευης προιοντων για τριχοπτωση που φυσικα ειναι FDA approved.

δες εδω τι φταιει


oσο για τα 800 ευρω αυτο ειναι ενα τρικ ωστε πας δινεις 800 ευρω σου βαζουν 5 τριχες ανα km2 με αφυσικη φορα γωνια και μια τεραστια τρυπο που φαινεται σαν να ειναι γαζωμενο με μηχανη (θα εξηγησω σε αλλο ποστ) . περιμενεις λοιπον να γινεις οπως στις φωτος που εχεις δει πριν και οταν δεις πως εχεις 5 τριχες πας και ξαναδινεις αλλα 800 ευρω. εαν το κανεις αυτο 3 φορες εχεις καταστρεψει την ελαστικοτητα, εχεις χασει πολυτιμο μοσχευμα και εχεις ενα αθλιο αποτελεσμα. στο μεταξυ επειδη αυτα τα 800 ευρω τα δινεις για ενα χειρουργειο 2 ωρων η "κλινικη" εκεινη την ημερα κανει 10 τετοια χειρουργια (αν εχει πχ 2-3 γιατρους) και οποτε καταλαβαινεις ποια ειναι το μαρκετιστικο approach για να βγει ΤΕΡΑΣΤΙΟ κερδος χωρις ο πελατης να μεινει ευχαριστημενος.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Εχεις απολυτο δικιο καποιος απο το γραφειο που δουλευω εκανε ηταν τελειως φαλακρος του βαλανε 5 τριχες στο κεφαλι και τις γυριζει στο πλαι ασε που το προσωπο του ηταν πρησμενο για 10 μερες.
Δεν πειραζει απο καπου θα το βρουνε ολοι αυτοι αρκει ο κοσμος να ξυπνηση και να ενημερωνετε σωστα
Δυστιχως τα ΜΜΕ κανουν μεγαλη ζημια σε αυτο το θεμα
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Αν τελικα παω για μεταμοσχευση μαλλιων θα παω σε κυπρο και θα κανω την μεθοδο fue δεν θα λυπηθω τα χρηματα καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να μην εχεις ραμματα και ουλες στο πισω μερος του κεφαλιου ωστε να μπορεις να τα ξυριζεις
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: μεταμοσχευση

ωραια , μονο επειδη ειναι πολλα τα χρηματα που θα δωσεις ψαξε το καλυτερα για κυπρο
δεν εχω ακουσει κατι ασχημο απλα οπου και αν πας ψαξτο γιατι ειναι πολλα τα λεφτα

αλλα σαν συμβουλη σου λεω περιμενε κανενα 6 μηνο να δεις πως θα πας με το revivogen και το regaine βαλε και 1mg proscar αν δεν εχεις προβλημα η κολλημα με τα χαπια και μετα κοιτα για μεταμοσχευση
αυτη ειναι η γνωμη μου
και αν δεν δεις αυτα που περιμενεις με εν λογο προιοντα τοτε κοιτα να κανεις μεταμοσχευση
αυτη για μενα ειναι η καλυτερη επιλογη

βεβαια η τελικη αποφαση παντα δικη σου την γνωμη μου και μονο σου λεω
η τι θα εκανα εγω στην θεση σου
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Ειμαι βαθμιδα 1 και παλι δυσκολα μπορεις να το πεις ειμαι προς 1 καλυτερα αν παω θα βαλω το πολυ πολυ 1500 μοσχευματα και αμα παρει σε ολο το κεφαλι υπολογιζω γυρω στα 6000 ευρω αλλα αν συνεχιστει τι γινετε?
Δευτερη μετα ?
Ειμαι 26 προς 27 λενε οτι μεχρι τα 31-32 σταθεροποιητε η αραιωση!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα