μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Απλα δεν μπορω να βλεπω το κεφαλι να αραιωνει σιγα σιγα και να μην μπορω να κανω τιποτα.Το ελεγα απο τα 18 οτι θα πηγαινα ευτιχως γλυτωσα απο ελλαδα
Πιστευω πως αν φτιαξει μπροστα το hairline αλλαζουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου η κανω λαθος?
 

moralaki

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Δηλαδη ρε παιδια για εμας που δεν εχουμε την δυνατοτητα να παμε εξωτερικο για μεταμοσχευση δεν υπάρχει αξιόπιστη λύση ?
Η transmed (http://www.transmed-gr.com/about_transmed/history.aspx) ειναι και αυτη απατη? λεει οτι πήρε δύο σημαντικά βραβεία από την ISHRS !

Υ.Γ.Ενδιαφερομαι μονο για fue ( τα χρηματα που μπορω να δωσω ειναι μεχρι 4000 , ειμαι κλιμακα 3 προς 4)
Please help :)))
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Αποτελεσματα σαν του τσακαλου δεν βλεπεις πουθενα αλλου εκτος απο τους κοριφαιους του εξωτερικου. Εγω εχω μαζευψει λεφτα για να παω εξετερικο αλλα δεν ξερω αγγλικα για να μπορεσω να συνενοηθω και κολλαω εκει προς το παρρον
Αν θελεις αποτελεσμα ΤΕΛΕΙΟ πας εξωτερικο αν θες αποτελεσμα μετριο πας εκει που νομιζεις
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

Πάρε κάποιον φίλο ή συγγενή που να γνωρίζει καλά Αγγλικά.
Ή περίμενε μήπως βρεθεί κανείς από εδώ.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Περιμενω μηπως βρεθει καποιος απο εδω τα αποτελεσματα με αφησαν αφωνο και η τιμες ειναι αρκετα καλες
 

barman

Member
Απ: μεταμοσχευση

moralaki είπε:
Δηλαδη ρε παιδια για εμας που δεν εχουμε την δυνατοτητα να παμε εξωτερικο για μεταμοσχευση δεν υπάρχει αξιόπιστη λύση ?
Η transmed (http://www.transmed-gr.com/about_transmed/history.aspx) ειναι και αυτη απατη? λεει οτι πήρε δύο σημαντικά βραβεία από την ISHRS !

Υ.Γ.Ενδιαφερομαι μονο για fue ( τα χρηματα που μπορω να δωσω ειναι μεχρι 4000 , ειμαι κλιμακα 3 προς 4)
Please help :)))
αν μπεις στο site της transmed και δεις τις φωτο πριν-μετα θα διαπιστωσεις πως κατι δεν παει καλα..μερικες φωτογραφιες τις εχω δει και αλλου! μερικοι ειναι λες και τους εφερες απο το holywood! και μερικοι δεν ειναι καν οι ιδιοι απο την μια φωτο στην αλλη!!! τα συμπερασματα δικα σας..
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Εχεις δικιο σε αυτο που λες. Εχω παρατηρηση γενικα και σε Ελλαδα οπου ενας πλαστικος ελεγε για μεταμοσχευση μαλλιων στην TV εδειχνε φωτογραφιες τις οποιες ειδα μεσα στο αρχειο του hasson&wong
Γιατι αραγε?
 

barman

Member
Απ: μεταμοσχευση

γιατι αραγε? γιατι ειναι ολοι για κλωτσιες στην ελλαδα... γενικα ειναι κανονας ελληνας=λαμογιο..
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

XAXAXAXXAXAXAXA
Εμεις το μαθαμε αλλα υπαρχουν αρκετοι που δεν εχουν ιδεα απο το γινετε στην Ελλαδα και το γαμωτο ειναι οτι θυσαυριζουν οι γιατροι και δεν κανουν δουλεια. Και δεν μπορεις να βρεις πουθενα το δικιο σου
 

barman

Member
Απ: μεταμοσχευση

κατ'αρχην προτιμω να μην κανω καθολου μεταμοσχευση και να γινω γλομπος παρα να παω σε απατεωνες και να με κανουν σαν γιδι.στην ελλαδα οσοι εχουν κανει μεταμοσχευση φαινονται απο χιλιομετρο! ακομα και επωνυμοι που ουτε οικονομικο προβλημα εχουν,και θα τους εχουν προσεξει περισσοτερο απο ολους, ειχουν αθλιο αποτελεσμα..προσεξε μια μερα στην τηλεοραση τον δαντη και θα με θυμιθεις..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Βαζω στοιχημα οτι χρησιμοποιουν και topic
Στην υπηρεσια που δουλευω εχει κανει πριν 8 χρονια μεταμοσχευση σε κλινικη στην αθηνα ηταν τελιως καραφλος αμα τον δεις απο κοντα ποσο αθλιο ειναι το αποτελεσμα σιγκεκριμενα του εβαλαν 1 τουφα μπροστα και τιν παει προς τα πισω
Οταν τον δεις νομιζεις οτι τον εχουν γαζωσει με ραπτοπηχανη, εντομεταξυ το μαλλι του ειναι σγουρο ειναι αραιο και τι αλλο να σου πω
Καλυτερα να μεινεις καραφλος παρα να εχεις διο κεραιες στο κεφαλι και να ανεμιζουν
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

http://www.transmed-gr.com/transmed_results/results_popup.aspx?SectionId=219&ContentId=256

αυτο υποτιθεται πως εγινε με 2200 grafts. 2200 φτανουν για 1/4 του μπροστινου μερους ;) αυτο θα ηταν εφικτο με 4500-6000 grafts an ηταν αληθινο
 

tsakalos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

λολ και αυτος εδω http://www.transmed-gr.com/transmed_results/results_detay.aspx?sectionId=105 σε ολες τις πριν και μετα φωτος ειναι με καστανα μαλλια αλλα στις φωτος κατω δεξια ειναι με ασπρα ??? πως γινεται παλι αυτο. ασε που υποστηριζουν πως μεταμοσχευουν με πυκνοτητα 90 grafts/cm2 κατι που αδυνατω να πιστεψω. ο καθενας μπορει να βαλει 90 grafts/cm2 το θεμα ειναι τι ποσοστο επιβιωσης θα εχει (yield) .
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Τσακαλος ειναι ακριβως αυτο που λες οτι δεν εχουν πολυ την ικανοτητα να μεταμοσχευσουν τετοιο αριθμο τριχων ανα τετραγωνικο εκατοστο γιατι πολυ απλα δεν εχουν επιβιωση.
Οταν ειχα παει αθηνα και ρωτησα τον γιατρο αυτο μου ειπε
Μονο αυτοι που αναφερατε εχουν αυτη την ικανοτητα
 

Άκης

Administrator
Απ: μεταμοσχευση

tsakalos είπε:
http://www.transmed-gr.com/transmed_results/results_popup.aspx?SectionId=219&ContentId=256

αυτο υποτιθεται πως εγινε με 2200 grafts. 2200 φτανουν για 1/4 του μπροστινου μερους ;) αυτο θα ηταν εφικτο με 4500-6000 grafts an ηταν αληθινο

Στο συγκεκριμένο, το φώς πέφτει μόνο στην αριστερή φωτογραφία. Στην δεξιά σκοτάδι.
Επίσης, μου κάνει και για μουσκεμένο το μαλλί. Ποιός ξέρει ???
 

aprilianos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Στην δεξια ειναι βρεγμενο το μαλλι και εχει ενα προβολεα απο πανω και στην αριστερη στεγνο και χωρις φωτισμο. :D
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Eχει γεμισει ο κοσμος κομπογιανιτες που εκμεταλευονται τα προβληματα του καθενος μας για να τα οικονομησουν ολα για το χρημα γινονται
 

aprilianos

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Ακριβως, παιζουν με τον πονο το καθε ενος, του ταζουν λαγους με πετραχηλια και τελικα κατανταει να του δινουν περουκα και να του λενε την καθε απιστευτη δικαιολογια για να καλυφτουν.

Στον Bisanga εστειλα μειλ πριν 4-5 μερες για πληροφοριες για FUE που θελω και μου απαντησε, πανω απο 2500 FUE 3.85ευρω per graft.
Απο οτι λενε ειναι απο τους καλυτερους στην Ευρωπη μου εστειλε και μερικα αποτελεσματα φαινονταν πολυ καλα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: μεταμοσχευση

Εγω εχω μαζεψει χρηματα για εξωτερικο αλλα δεν ξερω αγγλικα εκει κολλαω.
Αν παω δεν θα μπορω να συνενοηθω :(
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα