μεταμοσχευση 2.000 grafts 09/08/23 Anastasakis hair clinic

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Άντε να δούμε στην αρχή ήμουν χαλαρός τώρα με έχει πιάσει ένα άγχος και μια ανυπομονησία
Ησουν χαλαρός γιατί έβλεπες τα μαλλάκια σου!Τώρα που φύγαν αγχώθηκες!Το περάσαμε όλοι!Μην ανησυχείς όμως αδερφέ!Θα γεμίσεις μαλλί!
 

Supermario158

Active Member
Ησουν χαλαρός γιατί έβλεπες τα μαλλάκια σου!Τώρα που φύγαν αγχώθηκες!Το περάσαμε όλοι!Μην ανησυχείς όμως αδερφέ!Θα γεμίσεις μαλλί!
Έχω αγχωθεί γιατί κάθε πρωί βρίσκω καμία 10αρια τρίχες στο μαξιλάρι πριν άντε να έβρισκα μια δυο μαξ… Μπορεί να είναι λόγο εποχής σε συνδυασμό με τον αφρό
 

LoverBoy

Well-Known Member
Έχω αγχωθεί γιατί κάθε πρωί βρίσκω καμία 10αρια τρίχες στο μαξιλάρι πριν άντε να έβρισκα μια δυο μαξ… Μπορεί να είναι λόγο εποχής σε συνδυασμό με τον αφρό
Είναι όλα μαζί!μη σε ανησυχεί το τριχωτό πέρασε σοκ αλλά θα επανέλθει πλουσιότερο από ποτέ! Υπομονή μετά από ένα σημείο θα βγαίνουν γρήγορα και δεν θα καταλάβεις πότε θα γεμίσεις!
 

Supermario158

Active Member
Καλημέρα βγάζοντας φωτογραφίες με το καινούργιο μου κινητό παρατήρησα στο crown σημάδια αραίωσης .

Δεν θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι και απλά δεν είχα καλή κάμερα , ποτέ δεν το είχα παρατηρήσει ούτε μου είχε πει κάποιος κάτι.

Θα ήθελα την γνώμη σας είναι cowlick ή balding;
Ο γιατρός μου είπε όταν με μέτρησε Norwood 2 και μελλοντικά 2a δεν μου είπε κάτι για crown.
 

Συνημμένα

  • IMG_0096.jpeg
    IMG_0096.jpeg
    3 MB · Προβολές: 89
  • IMG_0091.jpeg
    IMG_0091.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 72

Supermario158

Active Member
Καλημέρα βγάζοντας φωτογραφίες με το καινούργιο μου κινητό παρατήρησα στο crown σημάδια αραίωσης .

Δεν θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι και απλά δεν είχα καλή κάμερα , ποτέ δεν το είχα παρατηρήσει ούτε μου είχε πει κάποιος κάτι.

Θα ήθελα την γνώμη σας είναι cowlick ή balding;
Ο γιατρός μου είπε όταν με μέτρησε Norwood 2 και μελλοντικά 2a δεν μου είπε κάτι για crown.
Η Μινοξιδίλη προκαλεί στην αρχή τριχόπτωση ; Την ξεκίνησα πριν 2 μήνες μήπως είναι σε φάση αναγέννησης και απλά έχουν πέσει ;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα βγάζοντας φωτογραφίες με το καινούργιο μου κινητό παρατήρησα στο crown σημάδια αραίωσης .

Δεν θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι και απλά δεν είχα καλή κάμερα , ποτέ δεν το είχα παρατηρήσει ούτε μου είχε πει κάποιος κάτι.

Θα ήθελα την γνώμη σας είναι cowlick ή balding;
Ο γιατρός μου είπε όταν με μέτρησε Norwood 2 και μελλοντικά 2a δεν μου είπε κάτι για crown.
Θύμησε μου αν παίρνεις φίνα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Όχι αγορινα μου δεν μου έδωσε φίνα μόνο μινο
Δεν έχεις κάποιο θέμα κατά την γνώμη μου!Για το δέρμα που λες ότι φαίνεται είναι φυσιολογικό καθώς εκεί είναι ο στρόβιλος!Αν θες όμως να παχύνει η τρίχα και να πυκνώσει εκεί μήπως να το δεις με Φίνα?Εκεί ειδικά κάνει θαύματα!
 

dlazaros

Well-Known Member
Άλλη μια κάτω από το φως ανάκριση
Αυτός που σε κούρεψε τελευταίος δεν πρόσεξε την κορυφή σου η οποία πάει χαμηλά και έφτασε σχεδόν απο πάνω της με αποτέλεσμα να την αποκαλύψει τελείως κόβοντας την στην μέση! Δεν έχεις ούτε τρίχα αραίωσης και δεν υπάρχει ούτε ίχνος απο πρόβλημα, μάλλον κουρέα πρέπει να αλλάξεις...
υγ. αυτό που βλέπεις είναι να φεγγίζει το δέρμα σου που δεν το έχει δει ποτέ ο ήλιος απο κάτω απο την μοκέτα που αποκαλείς μαλλιά...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μια ερώτηση στις οδηγίες μετά την μεταμόσχευση έλεγε ότι είναι πιθανό να εμφανιστούν μικρά σπυράκια στην λήπτρια και Ότι πρέπει να τα σπας.

Είχα βγάλει 2-3 και τα έσπασα , χτες έβγαλα ένα και προσπάθησα σήμερα με αρκετή πίεση και δεν υα κατάφερα….

Υπάρχει περίπτωση με την πίεση να έκανα ζημιά σε κάποιο μόσχευμα ;
Να τα σπάς?Δεν ξέρω φίλε μου κατά πόσο είσαι σωστό!Και εμένα ανα διαστήματα βγάζει αλλά τα αφήνω 2-3 μέρες και φεύγουν μόνα τους!Μη τα πειράζεις καλύτερα!
 

Supermario158

Active Member
Όλα καλά φιλαράκι μου!Άστο μη το πειράζεις θα φύγει μόνο του!Αν μπορείς βάλε Fucicort αλοιφή μόνο εκεί πάνω!
Μόλις μου απάντησαν από την κλινική μου είπαν να βάλω fucidin προληπτικά αν και δρν φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό απλά για να είμαι 100% ασφαλής.
 
Μπλουζα