κηλη μεσης

danceworld_2001

Well-Known Member
χαχα καλά για πλάκα το έβαλα. Πάντως και έτσι μισές που τις κάνει το αρκούδι αυτό ειναι τραγικα πολλά τα κιλά να τα έχεις πάνω σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
σιγουρα, επισης με το βαρος που εχει ,τα ποδια του τα γ@μ@ει συν τα κιλα που σηκωνε αστο καλυτερα.. αμφιβάλλω αν μπορει να παρει 10 καμψεις(για να δεις την διαφορα της πραγματικης δυναμης!! ανθρωπος που κανει καλημερες με 200 κιλα να μην μπορει να κανει 10 καμψεις.. καταντια..)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εντελως τυχαια φετος βρηκα την μαγνητικη της μεσης.
αν το προβλημα ειναι αυτο που βλεπει το απειρο ματι μου τοτε ηταν τραγικη η κατασταση,ενας ξεχειλισμενος χόνδρος...
η προταση του γιατρου ηταν επεμβαση.
ο κολλητος μου μου ελεγε για ραχαιους και δεν τον πιστευα.
οπως λεω και εγω τωρα σε ατομα στην δουλεια μου που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα και δεν με πιστευουν.
σε αντιθεση με την ΑΑ που δεν υπαρχουν αξιολογες λυσεις,σε αυτο το θεμα υπαρχει.
με εσωσε αυτος ο παγκος.
οταν λεω με εσωσε το εννοω
 

Συνημμένα

  • 137_PAGOS raxiewn 8117.jpg
    137_PAGOS raxiewn 8117.jpg
    10.5 KB · Προβολές: 45

danceworld_2001

Well-Known Member
Το επιβεβαιώνω. Έχω δισκοπάθεια με ισχυαλγία απο το 1997. Το 1999 ξεκίνησα βάρη και ραχιαιούς ορθοπεδικούς. Μετά μπήκα σε άρσεις θανάτου με λυγισμένα γόνατα και άσκηση καλημέρα. Απο μια σακατεμένη μέση που δεν μπορούσα όρθιος να κάτσω μισή ώρα έφτασα να κάνω άρσεις θανάτου με 130 κιλά. Η μέση μου πέρασε δια παντός, όμως στην συνέχεια λόγω εργασίας σε γραφείο και παρότι δεν σταμάτησα gym όμως σταμάτησα ραχιαιούς, πριν 5-6 μήνες άρχισαν τα παρατράγουδα. Στο μηχανάκι που δείχνεις κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα απο 4 σετάκια των 20 επαναλήψεων και εδώ και 2-3 μήνες η μέση μου ειναι ατσάλι και καλύτερα απο ποτέ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Το επιβεβαιώνω. Έχω δισκοπάθεια με ισχυαλγία απο το 1997. Το 1999 ξεκίνησα βάρη και ραχιαιούς ορθοπεδικούς. Μετά μπήκα σε άρσεις θανάτου με λυγισμένα γόνατα και άσκηση καλημέρα. Απο μια σακατεμένη μέση που δεν μπορούσα όρθιος να κάτσω μισή ώρα έφτασα να κάνω άρσεις θανάτου με 130 κιλά. Η μέση μου πέρασε δια παντός, όμως στην συνέχεια λόγω εργασίας σε γραφείο και παρότι δεν σταμάτησα gym όμως σταμάτησα ραχιαιούς, πριν 5-6 μήνες άρχισαν τα παρατράγουδα. Στο μηχανάκι που δείχνεις κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα απο 4 σετάκια των 20 επαναλήψεων και εδώ και 2-3 μήνες η μέση μου ειναι ατσάλι και καλύτερα απο ποτέ.

ετσι και εγω.
απο εκει που δεν περπαταω καν χωρις ραχαιους,η μεση τωρα ειναι ατσαλι.
αναγκαζομαι να την κραταω ετσι.
πότε κανω 3 σετακια την ημερα καθε μερα,και πότε 5 σετακια μερα παρα μερα.
αναλογα τα κεφια το παω πλεον.
ειναι το μοναδικο μηχανημα που δουλεψε στην μεση μου
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Kapa, ένα link για το όργανο γυμναστικής[/code];
Με έχει ***** η μέση εδώ και μια εβδομάδα και θέλω να το προλάβω πριν εξελιχθεί.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
Kapa, ένα link για το όργανο γυμναστικής[/code];
Με έχει ***** η μέση εδώ και μια εβδομάδα και θέλω να το προλάβω πριν εξελιχθεί.

http://www.bbclub.gr/el/8117.html
αυτον εχω και ειναι φοβερος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
συναδελφος μου ειναι στην τριτη μερα αναρρωτικης.
επεσε στο πατωμα απο τον πόνο.
3 εβδομαδες πριν που πονουσε παλι του ειχα πει να ερθει 5 λεπτα απο το δωματιο μου να δοκιμασει και αν συνεχισει να ποναει να με φτυσει.
δεν πιστεψε,δεν ηρθε.
ακομα 3 ατομα που κουτσενουν αυτην την στιγμη και τους λεω την λυση δεν πιστευουν.
βεβαια και εγω ετσι ημουν...
μου τα ελεγε ο κολλητος μου και εγω εψαχνα την λυση στα φαρμακα και τα εριχνα στην δηθεν κουραση.
κολοκυθια.
η μεση ειναι ενας μυς,η τον γυμναζεις και σηκωνεις και μηχανακι αγκαλια η πονας απο αποψη και χωρις να σηκωνεις τιποτα.
το τι αμαθεια υπαρχει στο συγκεκριμενο θεμα απο ολους δεν μπορω να το περιγραψω σε γραπτο λογο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Πες τα Χρυσόστομε!!!!

τα λεω αλλα δεν με ακουνε.
δεν εχω καταλαβει αν το αρνουνται απο δυσπιστια η απο τεμπελιο.
νομιζω ειναι ενας συνδιασμος και των 2
3 λεπτα την ημερα δεν ειναι τιποτα μπροστα στον πονο που θα γλιτωσουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Δυστυχως ισχυει στα παντα το οτι δεν βγαινουμε ευκολα απο το καλουπι μας ,που εχουν φτιαξει για εμας(δεν ειναι δικο μας).

«Είναι ευκολότερο να διασπαστεί ένα άτομο από το να αλλάξει μια πεποίθηση»
Aινσταιν.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε ειναι σωτήριοι δεν λες τίποτα. Δεν ακούει ο κόσμος γιατί ο Έλληνας βαριέται, δεν βγαίνει απο τα καλούπια, ειναι τεμπέλης, θα εμπιστευτεί μόνο τον γιατρό ή όταν πέσει στο έδαφο θα σε ακούσει. Btw να ξέρεις γυμναστής μου ειπε πως δεν αρκεί να κάνεις μόνο ραχιαίους, πρέπει να κάνεις και κοιλιακούς για να εξισορροπεί ο κορμός. Εγώ δυστυχώς δεν κάνω ραχιαίους αλλά θα τους αρχήσω. Επίσης σκέφτομαι να αρχίσω άρσεις θανάτου με λυγισμένα τα γόνατα με χαμηλά κιλά γιατί γυμνάζει ακόμη περισσότερο την μέση σε σημεία που δεν την πιάνουν οι απλοί ραχιαίοι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Φίλε ειναι σωτήριοι δεν λες τίποτα. Δεν ακούει ο κόσμος γιατί ο Έλληνας βαριέται, δεν βγαίνει απο τα καλούπια, ειναι τεμπέλης, θα εμπιστευτεί μόνο τον γιατρό ή όταν πέσει στο έδαφο θα σε ακούσει. Btw να ξέρεις γυμναστής μου ειπε πως δεν αρκεί να κάνεις μόνο ραχιαίους, πρέπει να κάνεις και κοιλιακούς για να εξισορροπεί ο κορμός. Εγώ δυστυχώς δεν κάνω ραχιαίους αλλά θα τους αρχήσω. Επίσης σκέφτομαι να αρχίσω άρσεις θανάτου με λυγισμένα τα γόνατα με χαμηλά κιλά γιατί γυμνάζει ακόμη περισσότερο την μέση σε σημεία που δεν την πιάνουν οι απλοί ραχιαίοι.

για τις αρσεις θανατου ειμαι κατα,υπαρχει ο κινδυνος τραυματισμου.
οι καλυτερες ασκησεις γενικα ειναι ασκησεις εκτασεων για το θεμα ασφαλεια παντα
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Διόρθωση, τους κοιλιακούς εννοώ πρέπει να αρχίσω. Οι άρσεις θανάτου ειναι ρίσκο με πολλά κιλά και γόνατα ευθεία. Αν τα λυγίσεις, κάνεις λόρδωση, βάλεις ζώνη και βάλεις πολύ λίγα κιλά, και εφόσον έχεις περάσει το στάδιο που δυνάμωσες την μέση με ραχιαίους καιρό, θα την χαλυβδώσεις όσο δεν πάει!!! Ειναι υπολογισμένο ρίσκο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
3 χρονια μονιμης σχεσης με τον παγκο.
μου ελυσε μερικως το προβλημα.
οσο κανω ραχαιους περπαταω,δεν ποναω καθολου.
αν τους αφησω 3 μερες οχι μονο ξεκιναει πονος αλλα πανε να βγουνε και αλλες κηλες σε αλλους σπονδυλους.
εχω κληρονομικη προδιαθεση τρελή.
φετος σκεφτομαι να τον αντικαταστησω με καποιον πιο ελαφρυ.
οχι επειδη δεν κανει την δουλεια του,μια χαρα την κανει και καλυτερα δεν γινεται.
ειναι αρκετα βαρυς και τον κουβαλαω συνεχεια.
θα κοιταξω να βρω κατι σε αυτην την κλιση
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε εσύ πρέπει να έχεις τρελό πρόβλημα. Εγώ και 1 μήνα να κάτσω χωρις άσκηση δεν μου κάνει θέμα αλλά αν το αφήσω κανα χρόνο σίγουρα θα με θυμηθεί. Σε έχει δει γιατρός?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Φίλε εσύ πρέπει να έχεις τρελό πρόβλημα. Εγώ και 1 μήνα να κάτσω χωρις άσκηση δεν μου κάνει θέμα αλλά αν το αφήσω κανα χρόνο σίγουρα θα με θυμηθεί. Σε έχει δει γιατρός?

Με έχει δει.έχω κανει μαγνητικη.άφησε να εννοηθεί οτι είμαι για επέμβαση αλλά απο οτι φαίνεται τίποτα δεν θα έλυνε.
Έχω σε ολους σχεδόν τους σπονδύλους κήλη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μαλλον εδω ειμαστε http://www.kotsovolos.gr/site/personal-care/organa-gymnastikhs/poluorgana-pagkoi/145314-toorx-%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%AF%CF%89%CE%BD-wbx-20?cmicc=skroutz#prettyPhoto
 

Συνημμένα

  • c10216392-1l.jpg
    c10216392-1l.jpg
    35.7 KB · Προβολές: 52

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
μαλλον εδω ειμαστε http://www.kotsovolos.gr/site/personal-care/organa-gymnastikhs/poluorgana-pagkoi/145314-toorx-%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%AF%CF%89%CE%BD-wbx-20?cmicc=skroutz#prettyPhoto

πολυ καλος,περισσοτερο στιβαρος απο οσο φαινεται στην φωτο,καλη τιμη,και ευκολος στην μεταφορα.
εχει αρκετο παιδεμα στο δεσιμο λογω πολλων εξαρτηματων.
δεν εβαλα μονο τις πλαγιες χειρολαβες αλλα δεν μου χρειαζονται και προσθετουν πλατος
 
Μπλουζα