θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Death Valley είπε:
Φλεγμονη του τριχικου θυλακου,κοινως σπυρακια με πυον και κοκκινιλα.Σκετη κοκκινιλα ειναι δερματιτιδα ενω με σπυρακια ειναι θυλακιτιδα.Οι αιτιες ειναι πολλες οπως απο χημικη ουσια,τριβη,ιδιοπαθεις....Τα μικροβια κυριως ειναι βακτηρια (σταφυλοκοκος),ψευδομοναδα αλλα και μυκητες.Η θυλακιτιδα παρουσιαζει κλινικη εικονα σαν τις ακμης αλλα στο κεφαλι (χωρις βλατιδες και κυστεις)

Επειδη το βάζω 3 φορες την εβδομάδα. Λίγο με φόβησες με αυτό που είπες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Kαι εσυ με φοβησες γιατι θα πεσουν τωρα πανω μου να με κατηγορουν οτι ειρωνευομαι και τρομοκρατω.
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Death Valley είπε:
Kαι εσυ με φοβησες γιατι θα πεσουν τωρα πανω μου να με κατηγορουν οτι ειρωνευομαι και τρομοκρατω.


Λογικά όμως δεν συμβαίνει σε όλους έτσι? Δηλαδή πρέπει -υποθέτω- να έχεις και ευαίσθητο δέρμα η γενικώς την τάση να το πάθεις..

Πως το αντιμετώπισες?
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Διαβασε και εδω

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=60921&FTVAR_MSGDBTABLE=


Αμα δεις ξηροδερμια τοτε μην λουζεσαι συχνα,Να εχεις παντα ικανη ποσοτητα σμηγματος στο κεφαλι σου.2 φορες ειναι καλα.Αλλα αμα βαζεις και αλλο σαμπουαν για λιπαρα μαλλια τοτε μειωνεις δραματικα την ποσοτητα σμηγματος στο κεφαλι σου.
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Επαιρνα Procef των 500mg αντιβιοτικο per os ακριβο αλλα το εκλεβα απο νοσοκομειο.Μην αγχωνεσαι ανεπιθυμητη ενεργεια ειναι του σαμπουαν και ετυχα να ειμαι στο ποσοστο.
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Οκ ευχαριστώ.Συνεχίζω με fungoral, αλλά και έχοντας τον νου μου ταυτόχρονα..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

Death Valley είπε:
αντιμυκητιασικο ειναι το fungoral οχι κορτικοστεροειδες.

ναι αλλα επισης για δες και αυτο μεγαλε

The side-effects of ketoconazole are sometimes used to treat non-fungal problems. The decrease in testosterone caused by the drug makes it useful for treating prostate cancer and for preventing post-operative erections[4] following penile surgery.


δηλαδη Οι παρενέργειες του ketoconazole χρησιμοποιούνται μερικές φορές για να μεταχειριστούν τα μη-μυκητιακά προβλήματα. Η μείωση στην τεστοστερόνη που προκαλείται από το φάρμακο το καθιστά χρήσιμο για τον προστατικό καρκίνο

δηλαδη οτι μειωνει την τεστοστερονη ειναι μια καταβολικη ουσια σωστα
δηλαδη η καταβολικη ουσια ειναι το αντιθετο την αναβολικης ουσιας
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα