θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Εεεε.. Σπύρο να σε ρωτήσω κάτι. Οπως γνωρίζεις είμαι σε θεραπεία Big 3. Πρωί kirkland, μεσημέρη fungoral και βράδυ Revivo Scalp Therapy. Επειδή λούζομαι με fungoral 3 φορές την εβδομάδα (Δευτέρα,Τετάρτη,Παρασκευή ) μεσημέρη, και Κυριακή με το σαμπουάν της Revivo, σκεφτόμουν,,, Να αντικαθιστούσα το σαμπουάν της Revivo με το fungoral. Δηλαδή να λούζομαι 3 φορές την εβδομάδα με το Revivo και την μία Κυριακή με το Fungoral. Πως το βλέπεις?

Εκτός αν επιμένεις ότι το fungoral επιβάλεται συχνότερα στην θεραπεία οπότε οκ. Ότι προτείνεις εσύ..

Απλά δεν ξέρω.. νιώθω ότι πλήρωσα για ένα σαμπουάν πολύ καλό μεν (στο Revivo αναφέρομαι) και το έχω και κάθεται, η τέλοσπάντων δεν το αξιοποιώ συχνά..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

(Λευ)Τέρι,τπτ δεν προτείνω
οι μελέτες έγιναν με χρήση 3 φορές την εβδομάδα

τώρα,
αν σε πειράζει/επιρεάζει,λούσου με ό,τι θέλεις - ιδιαίτερη προσοχή σε σαμπουάν με Zn,γιατί πρέπει να περιμένεις 2-3 ώρες για να βάλεις μινοξιδίλη
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Σπύρος είπε:
(Λευ)Τέρι,τπτ δεν προτείνω
οι μελέτες έγιναν με χρήση 3 φορές την εβδομάδα

τώρα,
αν σε πειράζει/επιρεάζει,λούσου με ό,τι θέλεις - ιδιαίτερη προσοχή σε σαμπουάν με Zn,γιατί πρέπει να περιμένεις 2-3 ώρες για να βάλεις μινοξιδίλη

Οκ συνεχίζω όπως είμουν . Εμπιστεύομαι αυτά που γράφετε.

ΥΓ: Λευτέρη λέγε με.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

το fugnoral μπορεις να το βαζεις και σαν συντηρηση 1 φορα την εβδομαδα

ειναι κορτικοστεροειδες και δεν στο προτεινω να το χρησιμοποιείς 3 φορες την εβδομαδα για 6μηνο και πανω

εγω πλεον το βαζω το πολυ 2 φορες την εβδομαδα η 2 φορες στις 10 μερες τις υπολοιπες εχω το revivogen και το τricomin
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Παναγιωτης είπε:
το fugnoral μπορεις να το βαζεις και σαν συντηρηση 1 φορα την εβδομαδα

ειναι κορτικοστεροειδες και δεν στο προτεινω να το χρησιμοποιείς 3 φορες την εβδομαδα για 6μηνο και πανω

εγω πλεον το βαζω το πολυ 2 φορες την εβδομαδα η 2 φορες στις 10 μερες τις υπολοιπες εχω το revivogen και το τricomin

Παναγιώτη για να καταλάβω επειδή λίγο μπερδεύτηκα..

Εγώ το fungoral το βάζω 1 μήνα ακριβώς, 3φορές την εβδομάδα μέρα παρά μέρα.

Στο 6μηνο να το σταματήσω ή κακώς το βάζω ακόμα και τώρα τόσο πολύ?


ΥΓ: Δες και λίγο και στην υπογραφή μου την αγωγή που ακολουθω να καταλάβεις πάνω κάτω τι κάνω και πες μου.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

Λευτέρη,
για (τουλάχιστον) ένα 6μηνο κάνε 3 φορές την εβδομάδα
μετά βλέπεις...

εγώ τώρα το άλλαξα σε 2 φορές την εβδομάδα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

τερι μην αγχωνεσαι
κυριως για χρονια χρηση στο λεω αυτο οταν φτασεις στον χρονο ελαττωσε την χρηση απο 3 φορες την εβδομαδα σε 1 η 2

και δοκιμασε το tricomin σαμπουν ειναι φοβερο
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Παναγιωτης είπε:
τερι μην αγχωνεσαι
κυριως για χρονια χρηση στο λεω αυτο οταν φτασεις στον χρονο ελαττωσε την χρηση απο 3 φορες την εβδομαδα σε 1 η 2

και δοκιμασε το tricomin σαμπουν ειναι φοβερο

Τricomin.. ναι έχω ακούσει καλά λόγια απο εσάς και σας εμπιστεύομαι αλλά διαθέτω ήδη το Revivogen Shampoo οπότε μόλις το τελειώσω (που να τελειώσει με μόνο 1 φορά την εβδομάδα που το βάζω..) θα το σκεφτώ και για tricomin.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Παναγιωτης είπε:
το fugnoral μπορεις να το βαζεις και σαν συντηρηση 1 φορα την εβδομαδα

ειναι κορτικοστεροειδες και δεν στο προτεινω να το χρησιμοποιείς 3 φορες την εβδομαδα για 6μηνο και πανω

εγω πλεον το βαζω το πολυ 2 φορες την εβδομαδα η 2 φορες στις 10 μερες τις υπολοιπες εχω το revivogen και το τricomin


αντιμυκητιασικο ειναι το fungoral οχι κορτικοστεροειδες.
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Δεν το ειπα για κακο.Το fugnoral μου δημιουργησε θυλακιτιδα.Πιστευω 2 φορες ειναι αρκετες την εβδομαδα στα πλαισια της θεραπειας για αλωπεκια.Βεβαια εχω να αντιπροτεινω κατι αλλο.

Τοπικη fungoral κρεμα στους κροταφους και στην κορυφη.Εχει τελεια αποροφηση και υπαρχουν μελετες με αποτελεσματα.
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

http://www.hairsite.com/hair-loss/forum_entry-id-25116-page-0-category-0-order-last_answer.html

H ερευνα ειναι για την κρεμα και οχι για το σαμπουαν !!!

The subjects applied topical 2% KCZ lotion (Nizoral®) almost every day during or immediately after hair washing with their own unmedicated shampoos.

Γιατι δεν εχει διαδωθει τοσο πολυ οσο το σαμπουαν γιατι απλα το σαμπουαν κανει 7 ευρω ενω η κρεμα 3
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

τώρα αν η ίδια εταιρεία "ρίχνει" το ένα της προϊόν ή προμοταρει το άλλο,και η διαφορά είναι 4 €,και καλύτερα αποτελέσματα το φθηνότερο ...τι να πω;!

το σαμπουάν είδαμε στις έρευνες/μελέτες ότι το χρησιμοποίησαν 3-4 φορές την εβδομάδα...

η προτεινόμενη ποσότητα/χρήση της αλοιφής;
 

Teri

New Member
Απ: θεραπεια

Death Valley είπε:
Δεν το ειπα για κακο.Το fugnoral μου δημιουργησε θυλακιτιδα.Πιστευω 2 φορες ειναι αρκετες την εβδομαδα στα πλαισια της θεραπειας για αλωπεκια.Βεβαια εχω να αντιπροτεινω κατι αλλο.

Τοπικη fungoral κρεμα στους κροταφους και στην κορυφη.Εχει τελεια αποροφηση και υπαρχουν μελετες με αποτελεσματα.

Μπορείς λίγο να μου εξηγήσεις αν θέλεις τι ακριβώς είναι αυτό?
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Φλεγμονη του τριχικου θυλακου,κοινως σπυρακια με πυον και κοκκινιλα.Σκετη κοκκινιλα ειναι δερματιτιδα ενω με σπυρακια ειναι θυλακιτιδα.Οι αιτιες ειναι πολλες οπως απο χημικη ουσια,τριβη,ιδιοπαθεις....Τα μικροβια κυριως ειναι βακτηρια (σταφυλοκοκος),ψευδομοναδα αλλα και μυκητες.Η θυλακιτιδα παρουσιαζει κλινικη εικονα σαν τις ακμης αλλα στο κεφαλι (χωρις βλατιδες και κυστεις)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα