θεραπεια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

meandros

Member
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

ΠΡΩΙ/MINOXIDIL 5%
ΒΡΑΔΥ ΛΟΣΙΟΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ MINOXIDIL 5%,LOTION HAIR FORCE-FREZY DERM,ELOCON LOTION
ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ HAIR FORCE-FREZY DERM
λουσιμο με 3 sampoo/hair force frezy derm,fungoral,biotrin
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Αφου στα ειπε ο δερματολογος κατι θα ξερει περισσοτερο.Παντως απο περιεργεια ποσα θα πληρωνεις το μηνα για ολα αυτα?
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

MINOXIDIL 5% Πολυ καλη επιλογη και κλινικα αποδεδειγμενη

LOTION HAIR FORCE-FREZY DERM Αμα εχεις λεφτα να την χρησιμοποιεις κακο δεν θα σου κανει.Περιεχει Hexapeptide, Fruit acids, DG4PO4. Θελει 2 φορες την ημερα για 3 μηνες και μετα συντηρηση 2χ3 την εβδομαδα εκτος και αμα ο γιατρος σου σου εχει πει διαφορετικη δοσολογια

Elocon Lotion κορτικοστεροειδη οποτε σου λεω οτι αμα το χρησιμοποιησεις μαζι με fungoral ετοιμασου για κοκκινιλα.Γενικα μην χρησιμοποιεις fungoral με κορτικοστεροειδη.Τωρα ο δερματολογος σου σιγουρα κατι περισσοτερο απο μενα θα ξερει.


ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ HAIR FORCE-FREZY DERM Δεν τις ξερω


hair force frezy derm νερακι του θεου

biotrin νερακι του θεου

fungoral νερακι του διαβολου :D :D :D :D :D
 

meandros

Member
Απ: θεραπεια

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ.
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΑΜΠΟΥΑΝ?

Bιταμινες αμα τρως σωστα και απ'ολα δεν χρειαζεσαι.Το γραφουν και πανω μαλιστα




Αμα εχεις σμηγματοροικη δερματιτιδα Stieprox (φαρμακευτικο) γραφεται κιολας

Αμα δεν εχεις Ducray Anaphase (για αδυναμα μαλλια)
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

meandros είπε:
ΩΡΑΙΑ.ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ


Με τη μινοξιδιλη 5 % το μονο απο αυτα που εγραψες που βοηθουν αποδεδειγμενα σε 2 μηνες θα δεις κατι.Βεβαια εξαρταται απο τον οργανισμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

meandros είπε:
ΤΟ ΞΑΝΘΟ ΧΝΟΥΔΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΝΔΕΙΞΗ?

Ξεκινα την θεραπεια που σου ειπε ο γιατρος (αν και δεν ξερω γιατι σου εδωσε το κορτικοστεροειδες μαζι με το fungoral) και μετα βλεπεις.

Μην αγχωνεσαι
 

meandros

Member
Απ: θεραπεια

ΟΚ.ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

meandros είπε:
ΟΚ.ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ.ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

Προσωπικα δεν χρησιμοποιω τα προιοντα που εχουν εγκριθει απο το FDA minoxidil και finasteride.Αλλα ουτε τα προμοταρισμενα απο διεθνη site που ασχολουνται με την τριχοπτωση προιοντα οπως Revivogen :p Tricomin κτλ.


Ουτε βεβαια καθομαι να αγοραζω απο το internet προιοντα.Δερματολογος εμπιστοσυνης μου ειπε για τα προιοντα της Ducray και μετα απο ερευνα μου διαπιστωσα οτι ειναι αξιοπιστα προιοντα (οχι φαρμακα).Μακαρι να ημουν βαλτος απο την εταιρεια για να τους κανω διαφημιση ετσι ωστε να μου τα διναν δωρεαν (για να προλαβω σχολια...)
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Σπύρος είπε:
Death,χωρίς αποτελέσματα η ducray είναι απλά ακόμα μία εταιρία σε αμφισβήτηση


Δες την κλινικη μελετη που παραθετω.Δερματολογοι την συνιστουν και μιλουν γι'αυτην σε εκμπομπες οπως στο "Ολα για την υγεια" που γιατρος αναφερθηκε μεταξυ αλλων και στις θεραπειες που εκμεταλλευονται τους ανθρωπινους βιορυθμους χωρις βεβαια να κατονομασει το προιον και μετα βεβαια απο την μινοξιδιλη και την φιναστεριδη.
 

Joda

Member
Απ: θεραπεια

η ducray στον μονο τομέα που τα σπαει ειναι τα σαμπουαν με διαφορα απ ολα τα αλλα σαμπουαν που υπαρχουν στο εμποριο.τωρα για τον αν βοηθαει στην τριχοπτωση δυστυχως η απαντηση ειναι οχι.και γω προσωπικα δεν χρησιμοποιω φιναστεριδη η ντουσταστεριδη γιατι φοβαμαι τις παρενεργειες.οσο για αυτο που λες για τους γιατρους μην τους πολυ εμπιστευεσαι.ο καθενας λεει οτι θελει.διαβαζοντας πολλα φορουμ μονο καταλαβαινεις τι παιζει αν και εκει υπαρχουν πολλοι που διαφημιζουν προιοντα.εγω προσωπικα καταλαβαινω ποτε καποιος προσπαθει να προωθησει ενα προιον οταν οι αναφορες θετικων αποτελεσματων απο ποστερς ειναι παρα πολυ λιγες.τα μονα που δουλευουν ειναι 5: φιναστεριδη,ντουσταστεριδη,μινοξιδιλη,κετοκοναζολη και μεταμοσχευση μαλλιων.τιποτα αλλο.διαλεγεις και παιρνεις οπως κρινεις.
 

Death Valley

New Member
Απ: θεραπεια

Εγω δεν εχω κανενα συμφερον,γραφω τι χρησιμοποιω και την αποψη για τα αλλα προιοντα.Τουλαχιστον εχω την συνειδηση μου ησυχη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: θεραπεια

τότε πες 'μας ποιος "παίρνει" και από που;!

πιο επίμονος από 'σένα να 'μας πείσεις ότι το fungoral είναι ψιλο@π@τη,και ότι ευτυχώς βρήκες το απόλυτο(!) σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης δεν έχω ξαναδεί ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα