η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

panos1234

Well-Known Member
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν βασίζεται στα google reviews, όταν κάνει έρευνα αγοράς, καθώς δεν μπορείς να γνωρίζεις πόσα ειναι αληθινά και πόσα ψεύτικα. Ειναι πολύ εύκολο για κάποιον να φτιάξει ψεύτικα accounts και να κάνει ψεύτικα reviews στον εαυτό του με σκοπό να ανεβάσει την βαθμολογία.

Είναι τόσο μεγάλη όμως η αγορά.... Που αποτέλεσμα θα υπάρχει για την εταιρεία!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Είναι τόσο μεγάλη όμως η αγορά.... Που αποτέλεσμα θα υπάρχει για την εταιρεία!!!
Εννοείται πολλοί επηρεάζονται από αυτά και ψαρώνουν δυστυχώς...Απλά το αναφέρω οτι δεν ειναι σοβαρό κριτήριο τι google reviews έχει κάποιος.
 

Georgie

Well-Known Member
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν βασίζεται στα google reviews, όταν κάνει έρευνα αγοράς, καθώς δεν μπορείς να γνωρίζεις πόσα ειναι αληθινά και πόσα ψεύτικα. Ειναι πολύ εύκολο για κάποιον να φτιάξει ψεύτικα accounts και να κάνει ψεύτικα reviews στον εαυτό του με σκοπό να ανεβάσει την βαθμολογία.
Εγώ νομίζω ότι οι κριτικές στο Google reviews είναι εξαιρετικά χρήσιμες όταν κάνεις έρευνα αγοράς .
Δε χρειάζεται να είσαι genius για να ξεχωρίσεις τις στημένες από τις αυθεντικές.
Αν δεις πολλές στημένες έφυγες .
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι οι κριτικές στο Google reviews είναι εξαιρετικά χρήσιμες όταν κάνεις έρευνα αγοράς .
Δε χρειάζεται να είσαι genius για να ξεχωρίσεις τις στημένες από τις αυθεντικές.
Αν δεις πολλές στημένες έφυγες .
εννοώ περισσότερο για την βαθμολογία. Καθώς πολλές κριτικές δεν έχουν καν σχόλιο, απλά κάνουν rating για να ανέβει η βαθμολογία. Επίσης review τύπου "Έμεινα πολύ ευχαριστημένος, θα το ξαναπροτιμήσω". Ειναι σοβαρά reviews; Τα περισσότερα ειναι τέτοιου τύπου. Κάποια μπορεί να μοιάζουν όντως αληθινά αλλά κ πάλι δεν ξέρεις. Σε περίπτωση που δεν έχεις κάτι άλλο να δεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε αυτά αλλά με επιφύλαξη.
 

panos1234

Well-Known Member
Σκεφτείτε και το άλλο .... Εκεί που παίζεις με το Facebook.... Instagram.... Σκάσει αυτή η διαφήμιση.
Προσωπική μου εκτίμηση, θα το δουν 100... Θα στείλουν μήνυμα οι 40...θα πάνε από εκεί οι 25.... Βγήκε η δουλίτσα??
Όλα λοιπόν είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης και ανάγκης που θα προκύψει εκείνη την στιγμή που θα πέσεις πάνω σε αυτή την διαφήμιση στα social.
"Να το... Τέλειο εκεί θα πάω να κάνω την δουλειά μου"
"Πωπω ευκαιρίαααα"

Η στιγμιαία απόφαση, ο ενθουσιασμός και ίσως η απελπισία που μπορεί να νιώθει κάποιος εκεί έξω ανάμεσα μας θα τον οδηγήσουν εκεί.


Συγνώμη για το off topic
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211222_002906.jpg
    Screenshot_20211222_002906.jpg
    207.4 KB · Προβολές: 80
  • Screenshot_20211222_004037.jpg
    Screenshot_20211222_004037.jpg
    107.2 KB · Προβολές: 69

Georgie

Well-Known Member
εννοώ περισσότερο για την βαθμολογία. Καθώς πολλές κριτικές δεν έχουν καν σχόλιο, απλά κάνουν rating για να ανέβει η βαθμολογία. Επίσης review τύπου "Έμεινα πολύ ευχαριστημένος, θα το ξαναπροτιμήσω". Ειναι σοβαρά reviews; Τα περισσότερα ειναι τέτοιου τύπου. Κάποια μπορεί να μοιάζουν όντως αληθινά αλλά κ πάλι δεν ξέρεις. Σε περίπτωση που δεν έχεις κάτι άλλο να δεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε αυτά αλλά με επιφύλαξη.
Ρε φίλε Ronaldo αυτό εννοώ, ότι εάν είσαι λίγο εκπαιδευμένος στις κριτικές του Google δε θα τσιμπήσεις με το rate αλλά θα διαβάσεις και θα καταλάβεις τι παίζει .
 

witcher

Well-Known Member
Δε το έγραψα γι'αυτό .
Αλλά μου είχε κάνει εντύπωση .
Τσεκαρε τη σελίδα τους και θα δεις .
οκ θα το τσεκάρω, αλλά δεν το είπα ειρωνικά. Μπράβο της που τα κρατάει όλα να τα βλέπουν και δεν μπαίνει σε διαδικασία να τα κάνει report ή να τα σβήσει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σκεφτείτε και το άλλο .... Εκεί που παίζεις με το Facebook.... Instagram.... Σκάσει αυτή η διαφήμιση.
Προσωπική μου εκτίμηση, θα το δουν 100... Θα στείλουν μήνυμα οι 40...θα πάνε από εκεί οι 25.... Βγήκε η δουλίτσα??
Όλα λοιπόν είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης και ανάγκης που θα προκύψει εκείνη την στιγμή που θα πέσεις πάνω σε αυτή την διαφήμιση στα social.
"Να το... Τέλειο εκεί θα πάω να κάνω την δουλειά μου"
"Πωπω ευκαιρίαααα"

Η στιγμιαία απόφαση, ο ενθουσιασμός και ίσως η απελπισία που μπορεί να νιώθει κάποιος εκεί έξω ανάμεσα μας θα τον οδηγήσουν εκεί.


Συγνώμη για το off topic

Φιλοι μου ιδιοι ενω ξερουν τι κανω μου παιρνουν τηλ και μου λενε μαλακα βρηκα μια προσφορα 500 ευρω μονο και να τους εξηγω και να μην καταλαβενουν.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγώ πάντως ψωνίζω μόνο με βάση τις κριτικές και 9 στις 10 πέφτουν μέσα.Ειδικα για προϊόντα πάντα βασίζομαι στις κριτικές και κοιτάω να είναι όσο το δυνατόν περισσότερες.Μαλια όχι δεν θα έβαζα με βάση τις κριτικές του ίντερνετ από τη στιγμή που υπάρχουν τα φόρουμ και η δυνατότητα να συναντηθείς με άτομα από κοντά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν βασίζεται στα google reviews, όταν κάνει έρευνα αγοράς, καθώς δεν μπορείς να γνωρίζεις πόσα ειναι αληθινά και πόσα ψεύτικα. Ειναι πολύ εύκολο για κάποιον να φτιάξει ψεύτικα accounts και να κάνει ψεύτικα θετικά reviews στον εαυτό του με σκοπό να ανεβάσει την βαθμολογία.
Συμφωνώ απόλυτα όταν τα reviews είναι λίγα (<1000) όταν όμως είναι χιλιάδες (σε κλινική ΜΜ αυτό μάλλον είναι αδύνατο αλλά πχ σε restaurant ή σε προιόν από Amazon δεν είναι) τότε είναι μία σοβαρή ένδειξη αν κάτι είναι καλό, κακό, VFM ή όχι.
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα όταν τα reviews είναι λίγα (<1000) όταν όμως είναι χιλιάδες (σε κλινική ΜΜ αυτό μάλλον είναι αδύνατο αλλά πχ σε restaurant ή σε προιόν από Amazon δεν είναι) τότε είναι μία σοβαρή ένδειξη αν κάτι είναι καλό, κακό, VFM ή όχι.
Πάντως στις αξιολογήσεις πρέπει να παίρνεις και ένα μικρό ρίσκο.
Εξηγούμαι.
Στο restaurant π.χ δεν σε ενδιαφέρει το πολύ πολύ δεν θα φας καλά.
Στο προϊόν αγόρασα ένα ψυγείο πανάκριβο τώρα,και το μόνο ελάττωμα που διάβαζα ήταν ο θόρυβος που έκανε στην υπερκατάψυξη.
Το πήρα το ρίσκο.
1 μήνα τώρα δεν ακούω τίποτα.
Στις μμ μόνο από κοντά τίποτα άλλο.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα όταν τα reviews είναι λίγα (<1000) όταν όμως είναι χιλιάδες (σε κλινική ΜΜ αυτό μάλλον είναι αδύνατο αλλά πχ σε restaurant ή σε προιόν από Amazon δεν είναι) τότε είναι μία σοβαρή ένδειξη αν κάτι είναι καλό, κακό, VFM ή όχι.
Να ξεκαθαρίσω οτι και εγω βασίζομαι στις κριτικές οταν ψωνιζω προϊόντα ηλεκτρονικά ήδη κτλπ. Δεν αναφέρομαι σε αυτές τις κριτικές για αγορα προϊόντων. Αναφέρομαι στα google reviews σχετικά με τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών που ειναι τραγικό κάποιος να βασίζεται σε αυτά για να επιλέξει κάποιον οταν υπάρχουν τα φορουμ ή μπορει να δει κάποιον απο κοντα κτλπ.
 

oreo

Well-Known Member
Σκεφτείτε και το άλλο .... Εκεί που παίζεις με το Facebook.... Instagram.... Σκάσει αυτή η διαφήμιση.
Προσωπική μου εκτίμηση, θα το δουν 100... Θα στείλουν μήνυμα οι 40...θα πάνε από εκεί οι 25.... Βγήκε η δουλίτσα??
Όλα λοιπόν είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης και ανάγκης που θα προκύψει εκείνη την στιγμή που θα πέσεις πάνω σε αυτή την διαφήμιση στα social.
"Να το... Τέλειο εκεί θα πάω να κάνω την δουλειά μου"
"Πωπω ευκαιρίαααα"

Η στιγμιαία απόφαση, ο ενθουσιασμός και ίσως η απελπισία που μπορεί να νιώθει κάποιος εκεί έξω ανάμεσα μας θα τον οδηγήσουν εκεί.


Συγνώμη για το off topic
Ακριβώς έτσι λειτουργεί ;)
 

nick90

Well-Known Member
Σκεφτείτε και το άλλο .... Εκεί που παίζεις με το Facebook.... Instagram.... Σκάσει αυτή η διαφήμιση.
Προσωπική μου εκτίμηση, θα το δουν 100... Θα στείλουν μήνυμα οι 40...θα πάνε από εκεί οι 25.... Βγήκε η δουλίτσα??
Όλα λοιπόν είναι θέμα προσφοράς - ζήτησης και ανάγκης που θα προκύψει εκείνη την στιγμή που θα πέσεις πάνω σε αυτή την διαφήμιση στα social.
"Να το... Τέλειο εκεί θα πάω να κάνω την δουλειά μου"
"Πωπω ευκαιρίαααα"

Η στιγμιαία απόφαση, ο ενθουσιασμός και ίσως η απελπισία που μπορεί να νιώθει κάποιος εκεί έξω ανάμεσα μας θα τον οδηγήσουν εκεί.


Συγνώμη για το off topic
Έτσι είναι. Όταν υπάρχει επιθετικό marketing και γίνεται υπερβολική διαφήμιση σε κάτι και συνεχόμενα το βλέπεις, ένα ποσοστό από αυτούς που θα το δει θα πειστεί για την τελειότητα του και νομίζοντας οτι δεν έχει άλλες εναλλακτικές, το επιλέγει. Είναι ένα πράγμα σαν την πλύση εγκεφάλου προς τον αποδέκτη.
 

vlafo

Well-Known Member
Έτσι είναι. Όταν γίνεται υπερβολική διαφήμιση σε κάτι και συνεχόμενα το βλέπεις, ένα ποσοστό από αυτούς που θα το δει θα πειστεί για την τελειότητα του και νομίζοντας οτι δεν έχει άλλες εναλλακτικές, το επιλέγει. Είναι ένα πράγμα σαν την πλύση εγκεφάλου προς τον αποδέκτη.
Για να πάθεις πλύση εγκεφάλου,πρέπει να έχεις εγκέφαλο,αυτοί που αποφασίζουν έτσι καλά να πάθουν.:)
 
Μπλουζα