βουρτσισμα.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω 5 η 6 μερες που η τριχοπτωση επεστρεψε.
οχι στα 200 που θα ηταν χωρις θεραπεια αλλα 40? 60?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
μηπως φταίει που σταμάτησες το ρολλερ? για μένα πρέπει να δούμε σε βάθος χρόνου τ κάνει τ βούρτσισμα μόνο του
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
αυτες τις τελευταιες μερες παρατηρησες μειωση της libido αυξηση της τριχοφυιας στο σωμα σου
εχει τα πανω της και τα κατω της,δηλαδη μια εβδομαδα ανεβαινει αποτομα και μια εβδομαδα πεφτει αποτομα.
απο τριχοφυια στο σωμα ειμαι το ιδιο


vag25 είπε:
kapa είπε:
εχω 5 η 6 μερες που η τριχοπτωση επεστρεψε.
οχι στα 200 που θα ηταν χωρις θεραπεια αλλα 40? 60?

Kαι παλι ειναι απιστευτα λιγες.

ειναι πολυ λιγες για καλοκαιρι ακομα και τον χειμωνα χανω περισσοτερες.
απλα οταν πας απο το μηδεν σε τριχοπτωση ειναι καπως


krhtikos21 είπε:
μηπως φταίει που σταμάτησες το ρολλερ? για μένα πρέπει να δούμε σε βάθος χρόνου τ κάνει τ βούρτσισμα μόνο του
περιμενω να το δω σαν θεραπεια στην πραξη και τι θα πετυχω τελικα μετα απο αρκετους μηνες.
ολα με αφησανε στην μεση,αν δεν παει καλα θα ξανα αρχισω roller που ηταν αρκετα σταθερα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
εχω 5 η 6 μερες που η τριχοπτωση επεστρεψε.
οχι στα 200 που θα ηταν χωρις θεραπεια αλλα 40? 60?

Kapa, αν βουρτίζεις καθημερινά με τον τρόπο που αναφέρεις, δηλαδή μπρος πίσω χωρίς να ανασηκώνεις τη βούρτσα ίσως να προκαλείς μικροφλεγμονές οι οποίες δεν προλαβαίνουν να ανακάμψουν.
Κάποιες φορές που έβλεπα λίγο να χάνεται η ποιότητα της τρίχας μετά από μέρες με υπερβολικό ζήλο βουρτσίσματος, χαλάρωνα λίγο την πίεση και την συχνότητα για καμιά εβδομάδα και όταν ξανα άρχιζα έπαιρναν αμέσως τα πάνω τους.
Αν θες δοκίμασε να αφήσεις κανά 2 ημέρες κενό ή για καμία εβδομάδα βούρτσιζε χαλαρά μόνο για να κρατάς το κεφάλι καθαρό από σμήγμα και μετά ξανα ανεβάζεις στροφές...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
kapa είπε:
εχω 5 η 6 μερες που η τριχοπτωση επεστρεψε.
οχι στα 200 που θα ηταν χωρις θεραπεια αλλα 40? 60?

Kapa, αν βουρτίζεις καθημερινά με τον τρόπο που αναφέρεις, δηλαδή μπρος πίσω χωρίς να ανασηκώνεις τη βούρτσα ίσως να προκαλείς μικροφλεγμονές οι οποίες δεν προλαβαίνουν να ανακάμψουν.
Κάποιες φορές που έβλεπα λίγο να χάνεται η ποιότητα της τρίχας μετά από μέρες με υπερβολικό ζήλο βουρτσίσματος, χαλάρωνα λίγο την πίεση και την συχνότητα για καμιά εβδομάδα και όταν ξανα άρχιζα έπαιρναν αμέσως τα πάνω τους.
Αν θες δοκίμασε να αφήσεις κανά 2 ημέρες κενό ή για καμία εβδομάδα βούρτσιζε χαλαρά μόνο για να κρατάς το κεφάλι καθαρό από σμήγμα και μετά ξανα ανεβάζεις στροφές...
Θα το δοκιμάσω.
Θα ρίξω ένταση γιατί μου φαίνεται κάνω μικρο τραυματισμό.
Η βουρτσα που έχω ειναι πολυ σκληρή
 

vag25

Well-Known Member
Μου ηρθε αυτη
http://www.ebay.de/itm/Haarburste-Wildschwein-Naturborsten-Holzburste-Naturhaarburste-gros-neu-/390514438182?pt=Haarwuchsmittel&hash=item5aec797026

Δεν ειναι οσο αραιη θα ηθελα ρε γαμωτο...
 

Tommy h

Member
Και εγω αυτήν εχω, ειναι σίγουρα φυσικη τρίχα η μήπως ναύλον,γνωρίζει κάποιος να μας το πει αυτο , μήπως το natural που εχει στο γερμανικό ebay εννοεί το ξύλο και οχι τις τρίχες ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω ακομα την περιμενω.
μολις την εχω στα χερια θα σας πω αν ειναι φυσικη,τελευταια εχουν περασει 3 απο τα χερια μου και ξεκινησα να τις ξεχωριζω,πως την βλεπετε?πολυ σκληρη,μετρια σκληρη,μετρια απλα?
 

vag25

Well-Known Member
Σκληρη ειναι η τριχα και εγραφε οτι ειναι αγριοχοιρου.
Απλα δεν εχω βρει ακομα την καταλληλη.
Η πρεπει να κουρευτω πολυ κοντα..
 

krhtikos21

Member
εγώ ακόμα την περιμένω την δικιά μου απο γερμανικο e bay.παιζει να μην είναι αγριοχοιρου ρε παιδια?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι είναι μια από αυτές που έχω και εγώ. Μέχρι στιγμής είναι η μόνη που άντεξε σε σκληρή μεταχείριση. Τις άλλες τις είχα διαλύσει. Για την τιμή της πάντα, είναι μια χαρά. Σίγουρα αν πας στα 30 ευρώ αλλάζει και άλλο η ποιότητα. Έχασε κανά 2 - 3 τρίχες στην αρχή και μετά τίποτα όσο σκληρά και αν πίεζα.
Είναι φυσική τρίχα και με την χρήση θα γίνει πολύ πιο σκληρή απ ότι είναι τώρα.
Αρκεί να μην την πλένετε με ζεστό νερό, γιατί θα μαλακώνει πάλι.
Δεν κάνει για μακρύ και σχετικά πυκνό μαλλί γιατί δεν έχει αραιές γραμμές και δεν φτάνει εύκολα στο δέρμα.
 

vag25

Well-Known Member
GOMI είπε:
Δεν κάνει για μακρύ και σχετικά πυκνό μαλλί γιατί δεν έχει αραιές γραμμές και δεν φτάνει εύκολα στο δέρμα.

Aυτο ειναι το προβλημα.
Εχω σκληρη τριχα και αρκετα πυκνο μαλλι και μακρυ για αυτην την βουρτσα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έπρεπε να την πάρεις τότε vag, νομίζω κάπου το είχαμε αναφέρει ότι για τέτοιου τύπου μαλλιών θέλει με μαξιλαράκι και μέχρι 7 σειρές..
 
Μπλουζα