Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

thimios72

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Το θεμα ειναι αν αξιζει να ρισκαρεις τη ζωη σου για...τριχες!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

abstractype

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Παιδιά γεία και απο εμένα..χρησιμοποιώ κι εγώ συμπλήρωμα ω3 εδώ και περίπου 1 μήνα με εμφανώς θετικά αποτελέσματα στην τριχόπτωση.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι εάν κάποιος απο εσάς έχει παρατηρήσει ταχυπαλμία ή εάν γνωρίζεται αν συνδέεται η λήψη ω3 με ταχυπαλμία.
Ευχαριστώ
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Σύμφωνα με το consumerlab.org, ενα απο τα γνωστότερα εργαστήρια ελέγχου συμπληρωμάτων, μέχρι 2000mcg ημερησίως απο dha ή EPA είναι ασφαλές.
 

giannis25

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Εγω που παιρνω 1,5 χρονο δεν εχω κανενα συμπτωμα και η τριχοπτωση εχει σταματησει. 1, 2 τριχες στο μαξιλαρι που ειναι και φυσιολογικο. Παιρνω ομεγα και σεντρουμ τιποτα αλλο.
 

Reve

Active Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε? Με φυσικές τροφές δεν μπορούμε να περιμένουμε αποτελέσματα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)
 

Reve

Active Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξεκινήσω ΚΑΠΑ γιατί έπιασε άνοιξη και η τριχόπτωση πάει τρένο και με έχει ρήξει ψυχολογικά η μαμιμένη... Το μοτίβο είναι 3 μήνες καθημερινά και μετά 1 μήνα καθόλου κ μετά ξανά 3 μήνες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Reve είπε:
kapa είπε:
Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξεκινήσω ΚΑΠΑ γιατί έπιασε άνοιξη και η τριχόπτωση πάει τρένο και με έχει ρήξει ψυχολογικά η μαμιμένη... Το μοτίβο είναι 3 μήνες καθημερινά και μετά 1 μήνα καθόλου κ μετά ξανά 3 μήνες?

συνεχομενα χωρις διακοπη,μια καψουλα την ημερα,μην πας σε 2,ειναι μπομπα σε dha.θα σου μειωσει την τριχοπτωση κατα πολυ.
θα δουμε στην πορεια με τι αλλο μπορει να συνδιαστει για καλυτερα αποτελεσματα
 

Reve

Active Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
Reve είπε:
kapa είπε:
Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξεκινήσω ΚΑΠΑ γιατί έπιασε άνοιξη και η τριχόπτωση πάει τρένο και με έχει ρήξει ψυχολογικά η μαμιμένη... Το μοτίβο είναι 3 μήνες καθημερινά και μετά 1 μήνα καθόλου κ μετά ξανά 3 μήνες?

συνεχομενα χωρις διακοπη,μια καψουλα την ημερα,μην πας σε 2,ειναι μπομπα σε dha.θα σου μειωσει την τριχοπτωση κατα πολυ.
θα δουμε στην πορεια με τι αλλο μπορει να συνδιαστει για καλυτερα αποτελεσματα

side effects??
 

xk

Active Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)

υπάρχει Ελλάδα?δε το βρίσκω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

xk είπε:
kapa είπε:
Reve είπε:
Παιδιά ποιο συμπλήρωμα Ω3 προτείνετε?

http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA-/231067162323?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ccad16d3 :legal
δεν εχω δοκιμασει τιποτα καλυτερο στο θεμα τριχοπτωσης.(ακομα δηλαδη)

υπάρχει Ελλάδα?δε το βρίσκω

υπαρχει http://gr.bodybuilding.com/store/now/dha500.html?_requestid=1965880
δεν εχω αγορασει απο εδω.
ο dimitris 1991 http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9182-post-121608.html#pid121608
εχει αγορασει τα δικα του.
το συμπληρωμα αυτο που χρησιμοποιω ειναι φοβερο στο θεμα τριχοπτωση,δεν ξερω σε καθαροτητα πως τα παει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

ριξτε μια ματια εδω http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21667400
αν καταλαβα καλα,το epa και το dha των Ω3 μειωνουν πιθανοτητες καρκινου του προστατη και το Ω6 την αυξανουν.
αν το εχασα στην μεταφραση πειτε μου
 

tasos33

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

μετα απο ενα μηνα και κατι ψιλα χρησης ω3, εχω τις εξης επισημανσεις
α.εχω δει βελτιωση σημαντικη σε θεμα φλεγμονων οπως μιας τεενοτιντιδας στον ωμο η οποια εδω και 20 μερες παρα την πιεση που δε χεται ο ομως απο τα βαρη δεν ενοχλει καθολου,το ιδιο συμβαινει και με το γονατο
β.υπαρχει βελτιωση στο προσωπο,ειναι καθαρο και φωτεινο απο τι μου λενε

γ.και τωρα στο φλεγον θεμα,στην κουρουπα,οσον αφορα την ζωνη σταθερης τριχοφυιας υπαρχει διαφορα κυριως στην πιοτητα τησ τριχας, πιο χοντρη και πιο μαυρη, οσον αφορα τα πανω αυτη την στιγμη δεν μπορω να εκφερω αποψη οσον αφορα την τριχοπτωση γιατι ειμαι σε φαση σεντινγκ απο μινοξ μετα απο 4μηνη διακοπη στην οποια διακοπη εβαζα cg210 Που 10 να ειναι οι ωρες του(το cg210 προσψπικα με εφερε πολυ πισω με αραιωσε παρα πολυ) αν και τωρα μειωνεται η πτωση σιγα σιγα,η μινοξ το καλυτερο που εχει κανει ειναι 40 τριχες αν παει πιο κατω θα ωφειλεται στα ω3
οσον αφορα την ποιοτητα των πανω τριχων πιστευω πως και εκει υπαρχει βελτιωση στην ποιοτητα πιο παχες και πιο μαυρες
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

tasos33 είπε:
μετα απο ενα μηνα και κατι ψιλα χρησης ω3, εχω τις εξης επισημανσεις
α.εχω δει βελτιωση σημαντικη σε θεμα φλεγμονων οπως μιας τεενοτιντιδας στον ωμο η οποια εδω και 20 μερες παρα την πιεση που δε χεται ο ομως απο τα βαρη δεν ενοχλει καθολου,το ιδιο συμβαινει και με το γονατο
β.υπαρχει βελτιωση στο προσωπο,ειναι καθαρο και φωτεινο απο τι μου λενε

γ.και τωρα στο φλεγον θεμα,στην κουρουπα,οσον αφορα την ζωνη σταθερης τριχοφυιας υπαρχει διαφορα κυριως στην πιοτητα τησ τριχας, πιο χοντρη και πιο μαυρη, οσον αφορα τα πανω αυτη την στιγμη δεν μπορω να εκφερω αποψη οσον αφορα την τριχοπτωση γιατι ειμαι σε φαση σεντινγκ απο μινοξ μετα απο 4μηνη διακοπη στην οποια διακοπη εβαζα cg210 Που 10 να ειναι οι ωρες του(το cg210 προσψπικα με εφερε πολυ πισω με αραιωσε παρα πολυ) αν και τωρα μειωνεται η πτωση σιγα σιγα,η μινοξ το καλυτερο που εχει κανει ειναι 40 τριχες αν παει πιο κατω θα ωφειλεται στα ω3
οσον αφορα την ποιοτητα των πανω τριχων πιστευω πως και εκει υπαρχει βελτιωση στην ποιοτητα πιο παχες και πιο μαυρες
Ωραίος φιλε μου, σημαντικές οι επισημάνσεις σου μακάρι το Ω3 να "ευθύνεται" για όλα τα θετικά.
Από προσωπική εμπειρία το A το συνυπογράφω και εγώ. Με τα Ω3 έφυγαν όλοι οι καθημερινοί μικρό-πόνοι που μπορεί να ένιωθα καμιά φορά. Δεν πόναγα ποτέ.
 

AKHS

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Δεν ξέρω αν κάνει καλό στα μαλλιά αλλά στο θέμα των τριγλυκεριδια είδα τρομακτικά αποτελέσματα μέσα σε 3 μήνες από 343 έπεσε στα 129
 

d.tonia85

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

AKHS είπε:
Δεν ξέρω αν κάνει καλό στα μαλλιά αλλά στο θέμα των τριγλυκεριδια είδα τρομακτικά αποτελέσματα μέσα σε 3 μήνες από 343 έπεσε στα 129

Δηλαδη Ακη εσυ περνεισ 3 μηνεσ ομεγα και δεν ειδεσ διαφορα στην τριχοπτωση? Πιο επερνεσ ακριβωσ και ποσεσ καψουλεσ? Για να το αποφυγουμε :D !
 

35007

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Soralteno τα mcg σημαινουν μικρογραμμαρια και τα mg τα γνωστα μας μιλιγκραμ. 1mg ισουται με 1000mcg. Δλδ το οριο που αναφερεις ειναι 2mg. Mηπως ηθελες να γραψεις 2000mg? Eκτος και αν κανω λαθος εγω και δεν θυμαμαι καλα τις υποδιαιρέσεις.
Soralteno είπε:
Σύμφωνα με το consumerlab.org, ενα απο τα γνωστότερα εργαστήρια ελέγχου συμπληρωμάτων, μέχρι 2000mcg ημερησίως απο dha ή EPA είναι ασφαλές.
 

AKHS

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

d.tonia85 είπε:
AKHS είπε:
Δεν ξέρω αν κάνει καλό στα μαλλιά αλλά στο θέμα των τριγλυκεριδια είδα τρομακτικά αποτελέσματα μέσα σε 3 μήνες από 343 έπεσε στα 129

Δηλαδη Ακη εσυ περνεισ 3 μηνεσ ομεγα και δεν ειδεσ διαφορα στην τριχοπτωση? Πιο επερνεσ ακριβωσ και ποσεσ καψουλεσ? Για να το αποφυγουμε :D !
Κοίτα φίλε μου εγώ δεν έχω τριχόπτωση, δεν είχα ποτέ με την έννοια να βλέπω τρίχες εδώ και εκεί... απλά σιγά σιγα τα μαλλιά δεν μεγάλωναν, πλέον το παιχνίδι σε μένα νομίζω χάθηκε.
Παίρνω το dunapen 3 το οποίο έχει δοσολογία 5 κάψουλες δύο φορές την μέρα αλλά εγώ παίρνω 5
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/dynapen-3
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

35007 είπε:
Soralteno τα mcg σημαινουν μικρογραμμαρια και τα mg τα γνωστα μας μιλιγκραμ. 1mg ισουται με 1000mcg. Δλδ το οριο που αναφερεις ειναι 2mg. Mηπως ηθελες να γραψεις 2000mg? Eκτος και αν κανω λαθος εγω και δεν θυμαμαι καλα τις υποδιαιρέσεις.
Soralteno είπε:
Σύμφωνα με το consumerlab.org, ενα απο τα γνωστότερα εργαστήρια ελέγχου συμπληρωμάτων, μέχρι 2000mcg ημερησίως απο dha ή EPA είναι ασφαλές.

Σωστά, 2000mg ήθελα να γράψω.
 
Μπλουζα