Ωμεγα 3.Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

fistiki

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

γεια σας παιδια! ναι πράγματι το ω3 κάνει θαύματα στην τριχόπτωση! Θα γεμίσετε μαλλιά, ειδικά αν το συνδυασετε με fulfix, cg210 και βούρτσισμα με γυαλόχαρτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntoon91

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Σκέφτηκα κάτι σχετικά με τα ω3, οι inuit Εσκιμώοι,
δεν έχουν τριχόπτωση, ούτε παθαίνουν καρδιά και διαβήτη. Kαταναλώνουν σε ολόκληρη τη ζωή τους ψάρια ωμά κτλπ, άρα λαμβάνουν μεγάλες ποσότητες ω3. Μήπως τελικά αυτό είναι το "μυστικό" τους;
 

giannis25

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

αυτο με τα ομεγα και το καρκινο το συζηταγαμε οτι μαλλον δεν ισχυει. χωρις σιγουρια. πηγαινε στην 10η σελιδα του θεματος αυτου. παντως σιγουρα απ την ερευνα δεν βγαινει καπιο τετιο συμπερασμα. υπαρχει και μια ερευνα που λεει οτι λειτουργουν προστατευτικα. προστατευουν απο καρκινο.η ερευνα που τη διαβασαμε ελεγε οτι οσοι ειχανε καρκινο στο προστατη ειχανε ψηλα επειπεδα ομεγα στο αιμα αλλα οσοι εχουνε καρκινο στο προστατη τους δινουνε διατροφη με ψαρια και η ερευνα ελεγε δεν κοιταξανε τη διατροφη τους.
 

nena

Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Ο ntoon πρεπει να χει δικιο,μηπως ειναι τ τ μυστικο τους;;;
 

treliarakos

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

Ευχαριστώ Γιάννη. φιστίκι γιατί το λες αυτό ρε αφού το έχουν δοκιμάσει παιδιά και είχε καλά αποτελέσματα...
 

xk

Active Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

πικι πικι το φυστίκι


https://www.youtube.com/watch?v=A5vh0YrAkYY
 

tasos33

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa εσυ πως πας με την τριχοπτωση συνεχιζεις χαμηλα?
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
οχι δεν σημαινει κατι.
προφανως ειναι η καθε μαρκα σε τι περιτυλιγμα βαζει το περιεχομενο.
φετος εχω δει 2 αλλες φιρμες Ω και ηταν τα κλασικα διαφανη,λεπτα καψουλακια
Φιλε μια επισήμανση. Ότι Ω3 έχω πάρει ήταν πάντα στης NOW FOODS, όχι άλλης εταιρίας. Και αυτά που έχω τώρα είναι σαν τα δικά σου, πάλι της NOW.
Όσες φορες έπαιρνα ζελεδάκι Ω3 μετά από λίγη ώρα μου έφερνε ένα άρωμα ψαρίλας στο στόμα, πάντα! Με το DHA 500/EPA 250 δεν καταλαβαίνω τίποτα, λες και δεν έχω φάει ψάρι.
Συμβαίνει και σε εσένα αυτό, σου βγάζει την μυρωδιά του ψαριού ή όχι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

tasos33 είπε:
kapa εσυ πως πας με την τριχοπτωση συνεχιζεις χαμηλα?

Συνεχιζω πολυ μειωμενη.κοντευω 3 μηνες τωρα στα ιδια


Bouklas είπε:
Φιλε μια επισήμανση. Ότι omega 3 έχω πάρει ήταν πάντα στης NOW FOODS, όχι άλλης εταιρίας. Και αυτά που έχω τώρα είναι σαν τα δικά σου, πάλι της NOW.
Όσες φορες έπαιρνα ζελεδάκι Ω3 μετά από λίγη ώρα μου έφερνε ένα άρωμα ψαρίλας στο στόμα, πάντα! Με το DHA 500/EPA 250 δεν καταλαβαίνω τίποτα, λες και δεν έχω φάει ψάρι.
Συμβαίνει και σε εσένα αυτό, σου βγάζει την μυρωδιά του ψαριού ή όχι?

Δεν μου βγαζει καποια μυρωδια επειδη την καταπινω την καψουλα.
2 φορες που την μασησα για να δω αν ειναι καλη στην γευση.ειχε ψαριλα
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
Δεν μου βγαζει καποια μυρωδια επειδη την καταπινω την καψουλα.
2 φορες που την μασησα για να δω αν ειναι καλη στην γευση.ειχε ψαριλα
Κατάλαβα, άρα σαν και εμενα είναι, ok. Γιατί και εγώ ότι Ω3 είχα πάρει τa κατάεπινα και μετά από λίγη ώρα μύριζε ψαρίλα. Mε αυτά εδώ πρώτη φορα δεν μου το βγάζει.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

kapa είπε:
tasos33 είπε:
kapa εσυ πως πας με την τριχοπτωση συνεχιζεις χαμηλα?

Συνεχιζω πολυ μειωμενη.κοντευω 3 μηνες τωρα στα ιδια




Δηλ φιλε Kapa δεν στην εχει μηδενισει.....απλα στην εχει μειωσει αρκετα.Εχεις δει τις τριχες να δυναμωνουν δηλ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

ΜΙΚΕΣ είπε:
Δηλ φιλε Kapa δεν στην εχει μηδενισει.....απλα στην εχει μειωσει αρκετα.Εχεις δει τις τριχες να δυναμωνουν δηλ?

δεν μου την μηδενισε και ευτυχως για εμενα :18m:
μετα απο 15 χρονια τριχοπτωσης θα μου κακοφανει. :21m:
πλακα κανω για το δευτερο,δεν θα μου κακοφανει,απλα θελω να βρω ενα ακομα συμπληρωμα που να δουλεψει το ιδιο καλα και συνεργαστικα με τα Ω.
εχω κατα 90% μειωμενη τριχοπτωση αυτην την στιγμη.
σαν συνολικη οικονα το μαλλι ειναι καλυτερο,αλλα αυτο οφειλεται και σε αρκετες χιλιαδες τριχες περισσοτερες που εχω αυτην την στιγμη.
δεν εχασα σημαντικο αριθμο τριχων τους τελευταιους μηνες
 

tasos33

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

ΜΙΚΕΣ είπε:
kapa είπε:
tasos33 είπε:
kapa εσυ πως πας με την τριχοπτωση συνεχιζεις χαμηλα?

Συνεχιζω πολυ μειωμενη.κοντευω 3 μηνες τωρα στα ιδια




Δηλ φιλε Kapa δεν στην εχει μηδενισει.....απλα στην εχει μειωσει αρκετα.Εχεις δει τις τριχες να δυναμωνουν δηλ?



το σημαντικο δεν εινααν πεφτουν 10 η 30 τριχες,εννοειται πως καθημερινα πρεπει να πεφτουν μερικες αρα μην τρομαζετε καποιοι με 20 τριχες,βεβαια αν πεφτουν 0 ακομα καλυτερα,το σημαντικο λοιπον ειναι να ξαναβγαινουν οσες πεφτουν,kapa πιστευω πως και εγω θα μπω στο club των ομεγα αν και νωρις ακομα,διαπιστωνω ομως πως αυτο που βοηθα ειναι to epa na ειναι μικροτερο απο το dha και προς τα εκει κλεινω,ισως γιαυτο της now food το 500 να δουλευει γρηγορα και καλα σε εσενα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

tasos33 είπε:
το σημαντικο δεν εινααν πεφτουν 10 η 30 τριχες,εννοειται πως καθημερινα πρεπει να πεφτουν μερικες αρα μην τρομαζετε καποιοι με 20 τριχες,βεβαια αν πεφτουν 0 ακομα καλυτερα,το σημαντικο λοιπον ειναι να ξαναβγαινουν οσες πεφτουν,kapa πιστευω πως και εγω θα μπω στο club των ομεγα αν και νωρις ακομα,διαπιστωνω ομως πως αυτο που βοηθα ειναι to epa na ειναι μικροτερο απο το dha και προς τα εκει κλεινω,ισως γιαυτο της now food το 500 να δουλευει γρηγορα και καλα σε εσενα

το ποσο γρηγορα θα δουλεψει εχει να κανει με την μοναδικοτητα του καθε σωματος.
δεν εχω δοκιμασει πολλα σκευασματα Ω για να κανω συγκριση,ισως το ιδανικο να ειναι 500 dha και 500 epa.
τα 500 dha ειναι σιγουρα,εγω επεσα σε αυτο επειδη το βρηκα σχετικα φθηνο.
μπορει αυτο http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fish-Oil-EPA-DHA-Natural-Orange-Flavor-16-fl-oz-480-ml/7908
να ειναι και καλυτερο
 

tasos33

Well-Known Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

πιθανον να ειναι καλυτερο εχει και πολλες καλες κριτικες,παντως χαμηλωνοντας το επα ειδα και αλλη μειωση,ειδωμεν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

tasos33 είπε:
πιθανον να ειναι καλυτερο εχει και πολλες καλες κριτικες,παντως χαμηλωνοντας το επα ειδα και αλλη μειωση,ειδωμεν

ισως επειδη εισαι ακομα στην μειωση,δεν εχει ολοκληρωθει το αποτελεσμα ακομα δηλαδη.


tasos33 είπε:
πιστευω πως και εγω θα μπω στο club των ομεγα αν και νωρις ακομα

εισαι στο club http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9182-post-123363.html#pid123363
 

treliarakos

New Member
RE: Οντως κανει θαυματα το συμπληρωμα με τα Ω3?????

παιδιά επειδή δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι ανάλογο ω3 από Ελλάδα .....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Το Epa εμποδίζει την PGD2 και τη τριχόπτωση

treliarakos είπε:
παιδιά επειδή δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι ανάλογο ω3 από Ελλάδα .....

υπαρχει αυτο http://www.pharmacy4u.gr/healthaid-omega-750mg-425mg-325mg-capsules-p-4800.html#.U0r1eaJzDIU
το οποιο μπορεις να το βρεις και σε καποια φαρμακεια.
στην τιμη των 24 ευρω,με λιγο κατσουφιασμα και απογοητευμενο βλεμα,θα στο αφησουν 18 ευρω,δοκιμασμενο :D
 
Μπλουζα