Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

crossfire

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
Μπορει να ειμαι τυχερος οντως προσπαθω πλεον ομως να μην αγχωνομαι να γελαω συνεχεια ,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ κ παιζει ρολο παντα κ η διαθεση ,υπνος ξενυχτια κ αν μπορεσω κ κοψω η ελλατωσω το μαμημενω το τσιγαρο ακομα καλυτερα.

Τωρα θα γινω tropheus.....απολυτες και επιβλητικες απαντησεις
Γελα οσο θες....παρε οτι βιταμινες θες....κοιμησου ολη μερα....κοψε τα ποτα και τα τσιγαρα....μαλλια δεν προκειται να βγαλεις ετσι ουτε να σταματησεις την τριχοπτωση
θα γελαει η DHT
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yannis_d

New Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Εκ (πικρής) πείρας σε διαβεβαιώ φίλε μας ότι όλοι οι σύντροφοι εδώ μέσα έχουν δίκιο :(
Ωστόσο, ο Άκης και τα άλλα παιδιά μου έχουν διδάξει ότι και στην περίπτωσή μας η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Οπότε, μια σκέψη είναι να το ξυρίσεις πολλές φορές. Εξάλλου, το χνούδι δεν προσφέρει κάλυψη.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

crossfire99 μαλλον πρεπει να εισαι πολυ απογοητευμενος για να τα λες κ βλεποντας μονο συγκεκριμενα πραγματα . Δε σε παρεξηγω ομως διοτι οντως μερικα πραγματα ειναι ετσι οπως τα λεει ο trophy αλλα μερικα ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Κ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
Ο Trophy χτυτπιωταν οτι δεν βγαινουν τριχες στους κροταφους κανονικες κ ομως βγηκαν , κοιτα και τις φωτο το πριν κ μετα .
Η φινα κ η ντουτα κ η σπιρο κανουν κ δινουν τι ? Οτι η μινοξ οποτε ? γιατι να το κανω για τα πρωτα κ να εχω κ προβλημα κ απο κατω εστω κ αν οχι σηματικο να μην ξερω μετα απο χρονια τι μπορει να μου παρουσιασει?...
Στο ξαναλεω να εχεις κ κατι στο μυαλο σου τα μαλια μας δεν πεφτουν σε ολους για τον ιδιο λογο , οτι θα γελαω ,θα γελαω οτι κ να γινει κ ας μου φυγουν διοτι πλεον επιτελους θα τα ξυρισω κ εφοσον εγινε κ δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ δεν θα υπαρχει κ λογος να αχγωνομαι .
Οσο στεναχωριεσαι οσο τρελενεσαι οσο αγχωνεσαι τοσο πιο γρηγορα θα φυγουν ελπιζω αυτο να σου φτανει να το καταλαβεις δεν πιστευω οτι ειναι ακαταλαβιστικο.
Το ξαναλεω ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες ναι μερικα ειναι προσωρινα οπως κ οτιδηποτε να κανεις παλι εισαι υποχρεωμενος να κουμπωνεσαι περνοντας μαλακ.ες στυλ φινα η ντουτα κτλ που το μονο που κανουν κακα τα ψεματα ειναι να μας μαμανε σωματικα κ οχι μονο ,τι να το κανω π.χ. να σκασω ενα σκασμο λεφτα σε μεταμοσχευσεις κ να κουμπωνουμε κ παλι ,προτιμω γουλι αν φτασει ετσι αλλιως καμια αλλη πιο σοβαρη κ οχι τοσο επικυνδυνη θεραπεια για τοον οργανισμο μας κ πιο πολυ για την ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ... ναι crosfire o tropheus ξερει ...
Παρεπιπτοντως ακομα βγαινουν καινουργιες τριχουλες μπροστα κ αυτο με κανει να χαιρομαι πιο πολυ αν σταματησει θα ειναι κ παλι εις γνωσην μου ,οταν φτασει σε αυτο το σημειο κ παλι θα το πω δε κολαω.
Α κ μη μενετε στα ιδια κ τα ιδια δοκιμαστε κ κατι αλλο .

yannis_d θα σου πω το εξης φιλε μου κανε αυτο που νομιζεις οτι κ να λεει ο αλλος εσυ περνε γνωμες κ αποψεις κ αποφασισε τι σου τςαιριαζει για σενα διοτι η καθε θεραπεια δεν ειναι για ολους το ιδιο κ δεν εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα στο κεφαλακι μας κ πολυ σγηατικο ναι κ το ξαναλεω μην αγχωνεσαι κ να εισαι χαρουμενος . Οσο για την πολυβιταμινη ΠΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕ ΒΙΤΑΜΙΝΗ D3(γιατι τον ηλιο μας τον κρυβουν κ ετσι οπως τοι πανε κ τωρα που αρχιζει κ βγαινει δεν θα εχουμε ουτε χρονο να τον δουμε...) ,μην λουζεται τα μαλια σας με ηλιθια σαμπουαν του εμποριου κ οχι συνεχεια εκτος αν βαζεται διαφορα πανω ...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
Ο Trophy χτυτπιωταν οτι δεν βγαινουν τριχες στους κροταφους κανονικες κ ομως βγηκαν , κοιτα και τις φωτο το πριν κ μετα .

Και ακόμα χτυπιέμαι ... Οι τριχούλες που βγαίνουν στους κροτάφους δεν παραμένουν για πολύ και δεν είναι και κοσμετολογικά αξιοποιήσιμες ...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

ρε συ Τrophy Κοιτα φωτο αρχες κ κοιτα πιο μετα δεν βλεπεις διαφορα ,στις 00,00 γυρναω σημερα περιμενε κ σημερα να δεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα κ δεν μιλαω για ξανθες αλλα για μαυρες πλεον κ οχι μισο ποντο .
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

αυτες ειναι τον οκτωμβρη φαντασου τωρα πως θα εχουν γινει αυτες (στο λεω εσενα για τι εγω τις βλεπω ;D) ,τις συγκεκριμενες τις ειχα ανεβασει ,μη μου πεις δεν βλεπεις διαφορα ...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

εδω ειναι αρχες θεραπειας... .
 

Συνημμένα

  • Picture0114.jpg
    Picture0114.jpg
    27.4 KB · Προβολές: 196
  • Picture0033.jpg
    Picture0033.jpg
    27 KB · Προβολές: 206
  • Picture0030.jpg
    Picture0030.jpg
    26.1 KB · Προβολές: 184

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Τεράστια διαφορά και ελπίζω να γίνει ακόμα καλύτερα ΑΛΛΑ μακάρι να πέσω έξω αλλά σταδιακά θα χάσεις έδαφος και θα γυρίσεις εκεί που ήσουν πριν.
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΕΞΩ !!! Στο λέω μέσα από την καρδιά μου γιατί ξέρεις πόσο ευαίσθητος είμαι και εγώ με το θέμα αυτό ...
Θα ανεβάσω αργότερα εδώ δικές μου παλαιές φώτο και θα δεις πόσο καλή εξέλιξη είχα στην αρχή μιας θεραπείας και πόσο έχασα έδαφος αργότερα .... (γιαυτό προχώρησα και σε μεταμόσχευση)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτό συμβαίνει ... ΕΥΧΟΜΑΙ σε εσένα να μη συμβεί ...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Εγινε Trophy σε ευχαριστω ,αν μπορεις ναι ανεβασε ,το ξερω απλα προσπαθω να μη συνιθιζω τον οργανιζμο μου π.χ. με την μινοξ την βαζω ανα μια μερα την αλλη της βαζω αλλα ωστε αν ειναι να χασω τα αποτελεσματα ας τα χασω μετα απο πολυ καιρο .
Ειμαι σιγουρος οτι θα το καταφερω αν κ δυσκολο αλλα θα το καταφερω εστω να τα διατηρησω(αν κ βλεπω κ νεες τριχουλες μπροστα) .
Πιστεψε με δεν κανω τιποτα τρομερο πιο πολυ την ψυχολογια μου κ που με διαφορα απο τι καταλαβα αφυνπιστηκαν οι θυλακες ,α φανταστεις το μπουκαλακι με μινοξ κ το διαλυμα του gerrge (το εχω ξαναγραψει ) τα εχω απο αρχες του προηγουμενου χρονου κ εχουν ακομα μεσα ... δηλαδη που να εβαζα καθε μερα κ απο δυο φορες κ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ...
θα δειξει κ το πιο σημαντικο τελος η φινα ... εδω κ 3 1/2 μηνες περιπου :mad: .


κατι σημαντικο ομως που δεν το αναφεραμε trophy κ πιστευω οτι στεκει

1) διαφορετικες αιτιες του προβληματος (π.χ. εμενα πολη στεναχωρια κ αγχος) επεσαν τα πιο πολλα μαλια μου σε συγκεκριμενη περιοδο .
2) διαφορετικος οργανισμος του καθενας μας
3) διαφορετικη αντιμετωπιση

κ για τις βιταμινες ναι ακομα το πιστευω ολο κ κατι μας λειπει που κατι θα ενεργοποιει .

Α κ κατι σημαντικο παντα να επιβραβευουμε τον αλλον κ μην τον στελνουμε πισω ακομα πριν παει (ειδικα αν ξερει κ πραγματα που του τα ξαναλετε κ τα ξαναλετε...) βεβαια αλλως μπορει να ειναι πιο δυνατος κ να τον κανεις να το παρει ακομα πιο σοβαρα ( κ να ψαχνει α ακομα περισσοτερα ;D) αλλα αλλος μπορει να τα παρατησει πριν ακομα αρχισει .
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Το θέμα είναι ότι επειδή εγώ έχω χάσει πάρα πάρα πολύ ενέργεια και χρόνια από τη ζωή μου με τα μαλλιά δε θέλω να το πάθουν και άλλοι με τα φάρμακα και τελικά να διαπιστώσουν μετά από χρόνια ότι δεν κατάφεραν παρά μόνο (στην καλύτερη) να συντηρίσουν τα μαλλάκια που είχαν όταν ξεκίνησαν...

Δες εδώ ... με minoxidil 5% και dutasteride ....
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
crossfire99 μαλλον πρεπει να εισαι πολυ απογοητευμενος για να τα λες κ βλεποντας μονο συγκεκριμενα πραγματα . Δε σε παρεξηγω ομως διοτι οντως μερικα πραγματα ειναι ετσι οπως τα λεει ο trophy αλλα μερικα ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ Κ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

Δεν ειμαι απογοητευμενος ακη...
Απλα εχασα χρονια χανοντας μαλλια και ανεβηκα τουλαχιστον 2 norwood εθελοτυφλοντας....ελεγα μαλλον θα ειναι το αγχος,μαλλον η διατροφη,μαλλον το κρανος που φοραω και ...τα χρονια περνουσαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kakashi

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

παντως tropheus ειχες μεγαλη διαφορα απο τον αυγουστο μεχρι τον φεβρουαριο στις παραπανω φωτο σ......μετα απο ποσο καιρο τα εχασες αυτα τα αποτελεσματα?
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Ναι είμαι και γω περίεργος, οι φωτό δείχνουν σαν να πήγες απο 2.5/3 σε 1.5 ας πούμε, σαν μεταμόσχευση ένα κάτι.

Και μετά τι, οι θεραπείες απλά έχασαν την αποτελεσματικότητά τους;
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
Χνουδακι εχει γινει κανονικα τριχες στους κροταφους χωρις να υπερβαλω απο την μια μερια σχεδον το εχει καλυψει πληρως κ απο την αλλη οχι τοσο πυκνο αλλα εχoυν μεγαλωσει κ εχουν γινει τριχες κανονικα .
Βαζω πολλα κ διαφορα οχι σε συγκεκριμενες ωρες αλλα αυτο που πιθανολογω ειναι πως οτι κ να βαζω το δυαλυω με λιγο λαδακι δαφναιλεο-emu oil η jojoba .

Το δαφνέλαιο μπορει να βοηθήσει στο χνούδι να καταλήξει σε τρίχες; Πως το εφαρμοζεις και καθε ποτε?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

δε ξερω αν βοηθαει παντως το θεμα ειναι οτι γινανε κ γινοντε το ποσο θα διαρκεσει θα δειξει ,παντως κακο δε κανει ισα ισα βοηθαει το λαδακι.
 

tatini

New Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Δαφνέλαιο και λάδι χοχόμπα έχουμε πει ξανά ότι είναι πολύ καλά συμπληρωματικά της αγωγής, το χοχόμπα είναι ξηρό λάδι και δεν λαδώνει (στη σωστή ποσότητα), το δαφνέλαιο είναι απόσταγμα φύλλων δάφνης μέσα σε ελαιόλαδο (σούπερ λιπαρό), ειδικά αν προσθέσεις αιθέρια έλαια είναι καλύτερα, εγώ φτιάχνω μάσκες εναλλάξ (ανά 3-4 μέρες), συγκεκριμένα αιθέρια έλαια προσθέτω και στη μινοξιδίλη και μπορώ να πω ότι βοηθάνε.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Ειχα αγορασει μερικα μπουκαλακια με δαφνελαιο πριν 2-3 χρονια απο ενα φαρμακειο, δεν ετυχε ομως να τα χρησιμοποιησω.
Χαλάει? Μπορω να τα χρησιμοποιησω τωρα?
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11 είπε:
Ειχα αγορασει μερικα μπουκαλακια με δαφνελαιο πριν 2-3 χρονια απο ενα φαρμακειο, δεν ετυχε ομως να τα χρησιμοποιησω.
Χαλάει? Μπορω να τα χρησιμοποιησω τωρα?

πέτα το έχει χαλάσει. εξάλλου είναι πολύ φθηνά τα έλαια
 

giannhs

New Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

ειμαι 19 ετων και ο θειος μου απο την πλευρα της μητερας αρχισε να χανει τα μαλλια απο τα 19-20 και τωρα ειναι σχεδον φαλακρος εγω ποσες πιθανοτητες εχω να το κληρονομισω?και αν το κληρονομισω θα το παθω στην ιδια ηλικια?
 

mindtrapper

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Πες το είχε ο παππούς σου οπότε 50/50 να το πήρε η μητέρα σου και 50/50 να το πήρες και εσύ. Οπότε 25%. Αλλά δεν βγαίνει έτσι. Δεν υπάρχει ένα γονίδιο καταρχάς. Μετά μπορεί να υπάρχει και από την μεριά του πατέρα σου αλλά να μην το ξέρεις επειδή συνήθως 2 γενιές πίσω ξέρουμε τι παίζει.

Εμένα για 2-3 γενιές και από τα 2 σόγια το μεγαλύτερο NW ήταν 2-3 στα 70 και εγώ είμαι 5 προς 6 στα 26. Ούτε υιοθετημένος είμαι ούτε μπάσταρδος. Απλά δεν ξέρεις από που το τσίμπησες και δεν ξέρουμε και πως ακριβώς συνδυάζονται τα γονίδια και οι υπόλοιποι παράγοντες και δίνουν το αποτέλεσμα.

Τέλος, όχι, δε σημαίνει ότι επειδή συγγενής το έβγαλες στα 20 θα το βγάλεις και εσύ. Μπορεί να γίνει και πιο μετά.
 
Μπλουζα