Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

loukas alcoholic είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49838#msg49838 date=1300743991]
[quote author=loukas alcoholic link=topic=2795.msg49836#msg49836 date=1300743588]
eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG
λουκα αυτην την στιγμη ακολουθεις το ποιο δυνατο σχημα ;)
oral duta+minoxidil+airol
[/quote]ναι καπαμαρου και παω στα 2,5 χρονια να σε καλα που μου ειπες για το ερολ 0.05 και δεν εχω δει κατι τραγικο το πιο τραγικο θα ηθελα να πω και σε ολουσ ειναι ο πανικος μαγκες dont panik μην κανετε πληση στον ιδιο σας τον εγκεφαλο
[/quote]
και να πινουμε απο κανενα ουισκι ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

loukas

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
[quote author=loukas alcoholic link=topic=2795.msg49840#msg49840 date=1300744398]
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49838#msg49838 date=1300743991]
[quote author=loukas alcoholic link=topic=2795.msg49836#msg49836 date=1300743588]
eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG
λουκα αυτην την στιγμη ακολουθεις το ποιο δυνατο σχημα ;)
oral duta+minoxidil+airol
[/quote]ναι καπαμαρου και παω στα 2,5 χρονια να σε καλα που μου ειπες για το ερολ 0.05 και δεν εχω δει κατι τραγικο το πιο τραγικο θα ηθελα να πω και σε ολουσ ειναι ο πανικος μαγκες dont panik μην κανετε πληση στον ιδιο σας τον εγκεφαλο
[/quote]
και να πινουμε απο κανενα ουισκι ;)
[/quote] :D :D :D :D :D :D :D :D
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

loukas alcoholic είπε:
eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG

Δηλαδη ειδες τρομερη διαφορα προς το καλυτερο? Κανει την επιδραση της μινοξιδιλης πολυ δυνατη, με εμφανες αποτελεσμα στο μαλλι?
Θα ξαναζησω οπως τις πρωτες φορες που επεσε μινοξιδιλη στο κρανιο και εγινε 'εκρηξη' μαλλιων?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Δηλαδη ειδες τρομερη διαφορα προς το καλυτερο? Κανει την επιδραση της μινοξιδιλης πολυ δυνατη, με εμφανες αποτελεσμα στο μαλλι?
Θα ξαναζησω οπως τις πρωτες φορες που επεσε μινοξιδιλη στο κρανιο και εγινε 'εκρηξη' μαλλιων?

με σιγουρια απαντω σε αυτο μιας και το δοκιμασα
οτι μινοξιδιλη+airol μια φορα την μερα,ειναι το ιδιο δυνατο με μινοξιδιλη 3 φορες την μερα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μετα απο πολους μηνες μινοξιδιλης και εχοντας φτασει σε στασιμοτητα,με αυτο θα ειναι σαν να ξεκινας για πρωτη φορα μινοξιδιλη σε αποτελεσματα,απο το σημειο που ησουν ομως με τους μηνες μινοξιδιλης.
τωρα απο αποτελεσματα διαφερουν στον καθενα.
αλλα αυτο ειναι το επομενο και ταυτοχρονα ασφαλες βημα μετα την στασιμοτητα της μινοξιδιλης
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
με σιγουρια απαντω σε αυτο μιας και το δοκιμασα
οτι μινοξιδιλη+airol μια φορα την μερα,ειναι το ιδιο δυνατο με μινοξιδιλη 3 φορες την μερα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μετα απο πολους μηνες μινοξιδιλης και εχοντας φτασει σε στασιμοτητα,με αυτο θα ειναι σαν να ξεκινας για πρωτη φορα μινοξιδιλη σε αποτελεσματα,απο το σημειο που ησουν ομως με τους μηνες μινοξιδιλης.
τωρα απο αποτελεσματα διαφερουν στον καθενα.
αλλα αυτο ειναι το επομενο και ταυτοχρονα ασφαλες βημα μετα την στασιμοτητα της μινοξιδιλης

Εξήγησε όμως kapamarou ότι το χνουδάκι δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να γίνει κανονική τρίχα ... για να μην έχει και ο φίλος ο cool11 υψηλές προσδοκίες ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

tropheus είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49868#msg49868 date=1300788121]
με σιγουρια απαντω σε αυτο μιας και το δοκιμασα
οτι μινοξιδιλη+airol μια φορα την μερα,ειναι το ιδιο δυνατο με μινοξιδιλη 3 φορες την μερα,πρακτικα αυτο σημαινει οτι μετα απο πολους μηνες μινοξιδιλης και εχοντας φτασει σε στασιμοτητα,με αυτο θα ειναι σαν να ξεκινας για πρωτη φορα μινοξιδιλη σε αποτελεσματα,απο το σημειο που ησουν ομως με τους μηνες μινοξιδιλης.
τωρα απο αποτελεσματα διαφερουν στον καθενα.
αλλα αυτο ειναι το επομενο και ταυτοχρονα ασφαλες βημα μετα την στασιμοτητα της μινοξιδιλης

Εξήγησε όμως kapamarou ότι το χνουδάκι δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να γίνει κανονική τρίχα ... για να μην έχει και ο φίλος ο cool11 υψηλές προσδοκίες ...
[/quote]
αυτο ενοειτε,ουτε σε εμενα εγιναν τριχες κανονικες απλα πηραν λιγο ακομα ογκο τα χνουδια και μαυρισαν λιγο.
τα growth stimulant που εχουμε αυτην την στιγμη στα χερια μας ειναι 0 κατα τη γνωμη μου,εδω αυτον τον συνδιασμο παλι μετριο το λεω
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
αυτο ενοειτε,ουτε σε εμενα εγιναν τριχες κανονικες απλα πηραν λιγο ακομα ογκο τα χνουδια και μαυρισαν λιγο.
τα growth stimulant που εχουμε αυτην την στιγμη στα χερια μας ειναι 0 κατα τη γνωμη μου,εδω αυτον τον συνδιασμο παλι μετριο το λεω

Συμφωνούμε 100% ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

tropheus είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49870#msg49870 date=1300790690]
αυτο ενοειτε,ουτε σε εμενα εγιναν τριχες κανονικες απλα πηραν λιγο ακομα ογκο τα χνουδια και μαυρισαν λιγο.
τα growth stimulant που εχουμε αυτην την στιγμη στα χερια μας ειναι 0 κατα τη γνωμη μου,εδω αυτον τον συνδιασμο παλι μετριο το λεω

Συμφωνούμε 100% ;)
[/quote]
δοκιμασαμε πολλα ;)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Καταλαβα. Οσον αφορα το χνουδι, μην περιμενω φως...

Οσον αφορα το airol, για να καταλαβω ακομη καλυτερα:
- δεν εχει δράση κατα της τριχοπτωσης αυτονομα(απο μονο του), παρα μονο σε συνδυασμο με μινοξιδιλη. Σωστα? Και μονο με μινοξιδιλη? ή πχ. και με revivogen?
- σε ποσο καιρο ρεαλιστικά(πειτε το αργότερο έστω), θα μπορω να περιμενω να δω καποια θετικη διαφορα στο κεφαλι μου, απο την συνδυασμενη χρηση airol-μινοξ;
- χαζη ερωτηση μεν αλλα θα την κανω: ποση airol βαζουμε, και που? λιγακι, και μονο στα προβληματικα σημεια που βαζουμε και τη μινοξ; υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την εφαρμογη;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Καταλαβα. Οσον αφορα το χνουδι, μην περιμενω φως...

θα σου δωσει ενα κλικ ακομα,και η σκετη μινοξιδιλη ενα κλικ σου δωσε ;)

Οσον αφορα το airol, για να καταλαβω ακομη καλυτερα:
- δεν εχει δράση κατα της τριχοπτωσης αυτονομα(απο μονο του), παρα μονο σε συνδυασμο με μινοξιδιλη. Σωστα? Και μονο με μινοξιδιλη? ή πχ. και με revivogen?

επηφυλακτικα το λεω οτι τελικα κανει κατι και στην dht,με οτιδηποτε την συνδιασεις τριπλασιαζεις την δυναμη,ειτε revivo,ειτε minox.

- σε ποσο καιρο ρεαλιστικά(πειτε το αργότερο έστω), θα μπορω να περιμενω να δω καποια θετικη διαφορα στο κεφαλι μου, απο την συνδυασμενη χρηση airol-μινοξ;

3 μηνες το πολυ

- χαζη ερωτηση μεν αλλα θα την κανω: ποση airol βαζουμε, και που? λιγακι, και μονο στα προβληματικα σημεια που βαζουμε και τη μινοξ; υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την εφαρμογη;

οσο χρειαζετε για να καλυψεις την περιοχη που θες,η tretinoin σαν ουσια δεν εχει παρενεργειες.
για αρχη προσεξε την εκθεση στον ηλιο,αργοτερα δεν πειραζει,το δερμα αποκτα ανοχες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11 είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49898#msg49898 date=1300807989]

οσο χρειαζετε για να καλυψεις την περιοχη που θες,η tretinoin σαν ουσια δεν εχει παρενεργειες.

Μπορω να χρησιμοποιω την airol, επ'αοριστον;
[/quote]
εγω θα την χρησιμοποιησω επ αοριστον,οσο θα χρησιμοποιω μινοξιδιλη ::)
ετσι κι αλιως σκετη μινοξιδιλη δεν εχει να μου δωσει κατι
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Χνουδακι εχει γινει κανονικα τριχες στους κροταφους χωρις να υπερβαλω απο την μια μερια σχεδον το εχει καλυψει πληρως κ απο την αλλη οχι τοσο πυκνο αλλα εχoυν μεγαλωσει κ εχουν γινει τριχες κανονικα .
Βαζω πολλα κ διαφορα οχι σε συγκεκριμενες ωρες αλλα αυτο που πιθανολογω ειναι πως οτι κ να βαζω το δυαλυω με λιγο λαδακι δαφναιλεο-emu oil η jojoba .
 

loukas

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
Χνουδακι εχει γινει κανονικα τριχες στους κροταφους χωρις να υπερβαλω απο την μια μερια σχεδον το εχει καλυψει πληρως κ απο την αλλη οχι τοσο πυκνο αλλα εχoυν μεγαλωσει κ εχουν γινει τριχες κανονικα .
Βαζω πολλα κ διαφορα οχι σε συγκεκριμενες ωρες αλλα αυτο που πιθανολογω ειναι πως οτι κ να βαζω το δυαλυω με λιγο λαδακι δαφναιλεο-emu oil η jojoba .
ακηελλας3 καμια φοτο 8) 8) και κατι ακομα ποσο χρονον εισαι
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2231.msg40499.html#msg40499

εδω φιλε μου κ πιστεψε με ειναι ακομα καλυτερες στους κροταφους πλεον απο τι οι τελευταιες φωτο εινια ποιο γεματοι . Ειμαι δουλεια αν δεν βγω εξω κ το θυμηθω θα ανεβασω .
Η αισθηση να πιανεις μαλλι εκει που δεν υπηρχε στην πρειοχη των κροταφων ειναι υπεροχη ;D .
Προσεξε τις φωτο που υπαρχουν που ειναι απο πολυ κοντα στην περιοχη αυτη κ μονο .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

akishellas3 είπε:
Χνουδακι εχει γινει κανονικα τριχες στους κροταφους χωρις να υπερβαλω απο την μια μερια σχεδον το εχει καλυψει πληρως κ απο την αλλη οχι τοσο πυκνο αλλα εχoυν μεγαλωσει κ εχουν γινει τριχες κανονικα .
Βαζω πολλα κ διαφορα οχι σε συγκεκριμενες ωρες αλλα αυτο που πιθανολογω ειναι πως οτι κ να βαζω το δυαλυω με λιγο λαδακι δαφναιλεο-emu oil η jojoba .
Είσαι τυχερός Άκη και χρησιμοποίησες ενα μετριας δύναμης growth stimulant.
Εμένα η σκέτη μινοξιδιλη το μόνο που μου έδωσε είναι η αγάπη της :12m:
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Επισης μου κανει εντυπωση το εξης μπορει να βαζω διαφορα αλλα τα βαζω μια στο τοσο δηλαδη δεν το κανω να συνιθιζει διοτι το εχω ξαναπει αν συνιθισει κατι φοβαμαι πως μετα δεν προκειτε να μου δωσει κατι αλλο εδω το διαλυμα του george tounmpa k μια μινοξ 15% με azelaic πως λεγεται τα εχω τα μπουκαλακια τους εδω κ ενα χρονο :D κ μπροστα πραγματικα εχω δει μεγαλη διαφορα απο το ημουν πριν αλλωστε φαινεται κ απο τωρα στις φωτο το πριν κ μετα .
Α κ κατι σημαντικο εχω αρχισει εδω κ ενα μηνα καψουλες saw palmeto που την ριχνω μεσα σε κατι βοτανα που εχω φτιαξει κ πινω σχεδον ανα μια μερα κ βαζω κ στο κεφαλι :D.
Μπορει να ειμαι τυχερος οντως προσπαθω πλεον ομως να μην αγχωνομαι να γελαω συνεχεια ,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ κ παιζει ρολο παντα κ η διαθεση ,υπνος ξενυχτια κ αν μπορεσω κ κοψω η ελλατωσω το μαμημενω το τσιγαρο ακομα καλυτερα.
 

lab_rat

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
Είσαι τυχερός Άκη και χρησιμοποίησες ενα μετριας δύναμης growth stimulant.

Τι εννοεις μετριας δύναμης growth stimulant? Το διαλημα του george toymba και η minoxidil 15% ειναι τουμπανα!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Lab_hair είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg50113#msg50113 date=1301159425]
Είσαι τυχερός Άκη και χρησιμοποίησες ενα μετριας δύναμης growth stimulant.

Τι εννοεις μετριας δύναμης growth stimulant? Το διαλημα του george toymba και η minoxidil 15% ειναι τουμπανα!!
[/quote]
Τουμπανα τα κάνουμε εμείς,κανονικά οι σκετες μινοξιδιλες 5%θα έπρεπε να έχουν τόση δύναμη για να κάνουν αυτο που γράφουν στην συσκευασία τους
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Lab_hair είπε:
Τι εννοεις μετριας δύναμης growth stimulant? Το διαλημα του george toymba και η minoxidil 15% ειναι τουμπανα!!

Δε θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Lab_hair ... Το διάλυμα του φίλου GeorgeToumpa του έδωσε κάποια προσωρινά αποτελέσματα.
Όταν ξεκινάς θεραπεία με minoxidil (κυρίως) αλλά και με κάποια άλλα βοηθητικά σκευάσματα παίρνεις καταρχήν κάποια καλά αποτελέσματα το οποία όμως γρήγορα χάνονται και επανέρχεσαι στην αρχική σου κατάσταση...

Τα φάρμακα που διαθέτουμε αυτή τη στιγμή μπορούν να βοηθήσουν στην επιβράδυνση της εξελικτικής διαδικασίας της τριχόπτωση (σε άλλους με μεγαλύτερη και σε άλλους με μικρότερη επιτυχία) και τίποτα άλλο !!!
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ... :grandpa: :grandpa: :grandpa:
 
Μπλουζα