Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Lab_hair είπε:
[quote author=cool11 link=topic=2795.msg49669#msg49669 date=1300557518]
[quote author=Lab_hair link=topic=2795.msg49668#msg49668 date=1300555401]
tretinoin χρησιμοποιεις μαζι με τη minox?

Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο! Μου λες λιγο?
[/quote]

Αγορασε μια κρεμα airol απο το φαρμακειο και εφαρμοζε την στα σημεια που χρησιμοποιεις τη minox 5-10 λεπτα πριν! Βελτιωνει αρκετα την απορροφηση της...
[/quote]

Εδω παντως http://www.pharmacy4u.gr/ βαζω στο κουτι αναζητησης airol και δεν βγαζει τιποτε. Ελπιζω να μην ειναι σπανια και δεν τη βρισκω πουθενα.Αν εχετε κανενα λινκ δωστε, γιατι ακομη και στο google ελαχιστες αναφορες ειδα. Ή αν υπαρχει καποιο θεμα ειδικο για αυτη την κρεμα εδω στο φορουμ, πειτε μου.

Παρενεργειες; τιμή; είναι οντως αποτελεσματικη παιδιά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

μην την ψαχνεις στο νετ,εχουν ολα τα φαρμακεια,2,80 το σοληναριο εχει,εγω πλεον την αγοραζω με το κιλο.
εχω μεγαλο θεμα με αυτην την κρεμα
κατι λινκ που πετυχα τελευταια λενε οτι κανει κατι και στην dht.
απο παρενεργειες πρεπει να αποφευγεις τον ηλιο,βραδινες ωρες δηλαδη χρηση,καποια τσουξιματα και ερεθισμοι ειναι πιθανοι τον πρωτο καιρο,βοηθαει στην αποροφηση
 

lab_rat

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Σχετικο ειναι και αυτο με τον ηλιο. Εγω δεν εχω καποιο προβλημα (δεν εκανα κ ηλιοθεραπεια βεβαια ;D).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Lab_hair είπε:
Σχετικο ειναι και αυτο με τον ηλιο. Εγω δεν εχω καποιο προβλημα (δεν εκανα κ ηλιοθεραπεια βεβαια ;D).
ουτε εγω, την εβαζα μεσημερι και εβγαινα στον ηλιο,κανενας ερεθισμος
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Μην γελασετε που θα ξαναρωτησω αν η εν λογω κρεμα, εμμεσως θα βοηθησει με το χνουδι! Ναι ή οχι;
Ή εμμέσως θα μεγαλώσει την αποτελεσματικοτητα της μινοξιδιλης οποτε θα εχω καλυτερα αποτελεσματα regrowth?
Οπως και να χει θα το δοκιμασω, αλλα για πειτε μου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11 είπε:
Μην γελασετε που θα ξαναρωτησω αν η εν λογω κρεμα, εμμεσως θα βοηθησει με το χνουδι! Ναι ή οχι;
Ή εμμέσως θα μεγαλώσει την αποτελεσματικοτητα της μινοξιδιλης οποτε θα εχω καλυτερα αποτελεσματα regrowth?
Οπως και να χει θα το δοκιμασω, αλλα για πειτε μου.
εμενα προσωπικα μου εδωσε ενα κλικ η σκετη μινοξιδιλη τον πρωτο μηνα χρησης,συνεχισα αλους 7 χωρις κανενα αποτελεσμα,προσθετοντας airol πηρα ακομα ενα κλικ και εκανα το λαθος και την αντικατεστησα με μινοξιδιλη +isotretinoin
 

lab_rat

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
[quote author=cool11 link=topic=2795.msg49693#msg49693 date=1300566901]
Μην γελασετε που θα ξαναρωτησω αν η εν λογω κρεμα, εμμεσως θα βοηθησει με το χνουδι! Ναι ή οχι;
Ή εμμέσως θα μεγαλώσει την αποτελεσματικοτητα της μινοξιδιλης οποτε θα εχω καλυτερα αποτελεσματα regrowth?
Οπως και να χει θα το δοκιμασω, αλλα για πειτε μου.
εμενα προσωπικα μου εδωσε ενα κλικ η σκετη μινοξιδιλη τον πρωτο μηνα χρησης,συνεχισα αλους 7 χωρις κανενα αποτελεσμα,προσθετοντας airol πηρα ακομα ενα κλικ και εκανα το λαθος και την αντικατεστησα με αυτο που βλεπεις στην υπογραφη μου
[/quote]

Δεν εισαι ευχαριστημενος απο το isotretinoin?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Δεν εισαι ευχαριστημενος απο το isotretinoin?
καθολου τελικα.
η μινοξιδιλη σε εμενα δρα λιγο περειεργα,οτι εχει να μου δωσει το δινει τον πρωτο μηνα μονο,αυτο το σκευασμα παρολο που την πρωτη μερα ηταν δυνατο,την τριτη μερα αρχισε να πεφτει αποτομα η δυναμη του,δεν ξερω γιατι εγινε αυτο,νομιζω οτι η isotretinoin εξουδετερωνετε μεσα στην μινοξιδιλη,μαλλον θα το πεταξω και το υπολοιπο και θα γυρισω σε μινοξιδιλη + airol
 
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
Δεν εισαι ευχαριστημενος απο το isotretinoin?
καθολου τελικα.
η μινοξιδιλη σε εμενα δρα λιγο περειεργα,οτι εχει να μου δωσει το δινει τον πρωτο μηνα μονο,αυτο το σκευασμα παρολο που την πρωτη μερα ηταν δυνατο,την τριτη μερα αρχισε να πεφτει αποτομα η δυναμη του,δεν ξερω γιατι εγινε αυτο,νομιζω οτι η isotretinoin εξουδετερωνετε μεσα στην μινοξιδιλη,μαλλον θα το πεταξω και το υπολοιπο και θα γυρισω σε μινοξιδιλη + airol
απο την προγεστερονη μεσα στη μινοξιδιλη δεν ειδες καμια διαφορα? γιατι απ' οτι βλεπω την εχεις σταματησει
 

Typhoon

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Ρε παιδιά συγγνώμη, ίσως να είμαι εγώ περίεργος αλλά καταλαβαίνετε και ανά ημέρα αν δρά ή όχι το φάρμακο ? Εδώ σου λένε πάρτο, στην αρχή θα σου πέφτουν αρκετές τρίχες αλλά στη συνέχεια μετά απο κάποιους μήνες θα δεις αποτελέσματα κλπ. Μήπως τελικά αυτά τα σκευάσματα ειναι 40% φάρμακο και 60% placebo ? Και απλά πατούν πάνω στην ανάγκη-λαχτάρα που έχουμε για να δούμε απτά αποτελέσματα ? :chinscratch
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Lab_hair είπε:
[quote author=cool11 link=topic=2795.msg49669#msg49669 date=1300557518]
[quote author=Lab_hair link=topic=2795.msg49668#msg49668 date=1300555401]
tretinoin χρησιμοποιεις μαζι με τη minox?

Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο! Μου λες λιγο?
[/quote]

Αγορασε μια κρεμα airol απο το φαρμακειο και εφαρμοζε την στα σημεια που χρησιμοποιεις τη minox 5-10 λεπτα πριν! Βελτιωνει αρκετα την απορροφηση της...
[/quote]

Ποσο 'ακινδυνη' ειναι αυτη η κρεμα? Ξερει κανεις; Η μακροχρόνια χρήση της μπορει να δημιουργησε καποιο προβλημα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Kounamoutzas είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2795.msg49707#msg49707 date=1300595783]

Δεν εισαι ευχαριστημενος απο το isotretinoin?
καθολου τελικα.
η μινοξιδιλη σε εμενα δρα λιγο περειεργα,οτι εχει να μου δωσει το δινει τον πρωτο μηνα μονο,αυτο το σκευασμα παρολο που την πρωτη μερα ηταν δυνατο,την τριτη μερα αρχισε να πεφτει αποτομα η δυναμη του,δεν ξερω γιατι εγινε αυτο,νομιζω οτι η isotretinoin εξουδετερωνετε μεσα στην μινοξιδιλη,μαλλον θα το πεταξω και το υπολοιπο και θα γυρισω σε μινοξιδιλη + airol
απο την προγεστερονη μεσα στη μινοξιδιλη δεν ειδες καμια διαφορα? γιατι απ' οτι βλεπω την εχεις σταματησει
[/quote]
η προγεστερονη ειναι dht blocker και οπως ολα τα dht blockers δεν μπορουν να δωσουν τρελα πραγματα σε επανεκφυση,πετυχα ενα λινκ προσφατα που λεει οτι η airol μακροχρονια μπορει να μειωσει τους υποδοχεις ανδρογονων αν ισχυει κατι τετοιο bye bye αλωπεκια :p
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

Ναι αλλα ποσο ασφαλης ειναι η μακροχρονια χρηση της airoil? Αν υπαρχει καποια παρενεργεια να φοβομαστε , ποια θα ηταν αυτη? Γιατι φαρμακο διχως παρενεργειες δεν υπαρχει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11 είπε:
Ναι αλλα ποσο ασφαλης ειναι η μακροχρονια χρηση της airoil? Αν υπαρχει καποια παρενεργεια να φοβομαστε , ποια θα ηταν αυτη? Γιατι φαρμακο διχως παρενεργειες δεν υπαρχει.
αυτο δεν το γνωριζουμε με κανενα φαρμακο
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou, εκανα ενα search για την ουσια tretinoin εδω στο φορουμ, και περα απο την δικη σου υπογραφη και ενος ακομη συμφορουμιτη, δεν βρηκα να εχει ασχοληθει κανενας αλλος με την ουσια αυτη.
Πως και εχει μεινει στην αφάνεια; Ουτε ενα θεμα για tretinoin, ουτε για airol, ουτε εστω καποια εμβολιμη συζητηση καπου αλλου;
Εννοω οτι εψαξα να βρω πληροφοριες για tretinoin σε σχεση με την δικη της συνεισφορα στο θεμα μας, στην τριχοπτωση, και δεν βρηκα κατι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

cool11 είπε:
kapamarou, εκανα ενα search για την ουσια tretinoin εδω στο φορουμ, και περα απο την δικη σου υπογραφη και ενος ακομη συμφορουμιτη, δεν βρηκα να εχει ασχοληθει κανενας αλλος με την ουσια αυτη.
Πως και εχει μεινει στην αφάνεια; Ουτε ενα θεμα για tretinoin, ουτε για airol, ουτε εστω καποια εμβολιμη συζητηση καπου αλλου;
Εννοω οτι εψαξα να βρω πληροφοριες για tretinoin σε σχεση με την δικη της συνεισφορα στο θεμα μας, στην τριχοπτωση, και δεν βρηκα κατι.
ο πρωτος που την χρησιμοποιησε εδω ηταν ο azyx,εχει χρονια τωρα και δεν ξερω αν την χρησιμοποιει ακομα.
την tretinoin καπιοι δερματολογοι την συνταγογραφουν σε σκευασματα μινοξιδιλης.
επισης και ενα σκευασμα του εμποριου περιεχει,promox το ονομα του.
η αποδεδειγμενη συνεισφορα ειναι οτι αυξανει κατα πολυ την δυναμη της μινοξιδιλης.
 

loukas

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

loukas alcoholic είπε:
eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG
λουκα αυτην την στιγμη ακολουθεις το ποιο δυνατο σχημα ;)
oral duta+minoxidil+airol
 

loukas

Member
Απ: Χνουδάκι που θέλω να γίνει...τρίχες!

kapamarou είπε:
[quote author=loukas alcoholic link=topic=2795.msg49836#msg49836 date=1300743588]
eimai kai εγω στο πλοιο :tease: και απο την μερα που την εβαλα εαρολ κρεαμ 0.05 πεταω στα συνεφα με την ποιοτητα του μαλλιου μου 7SFGSFG 7SFGSFG
λουκα αυτην την στιγμη ακολουθεις το ποιο δυνατο σχημα ;)
oral duta+minoxidil+airol
[/quote]ναι καπαμαρου και παω στα 2,5 χρονια να σε καλα που μου ειπες για το ερολ 0.05 και δεν εχω δει κατι τραγικο το πιο τραγικο θα ηθελα να πω και σε ολουσ ειναι ο πανικος μαγκες dont panik μην κανετε πληση στον ιδιο σας τον εγκεφαλο
 
Μπλουζα