Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

vag

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Άκη είσαι σίγουρος οτι πρώτα διαλύουμε τη φιναστερίδη σε λίγο μινιξιδίλη και στη συνέχεια τραβάμε το υγρό με το dropper χωρίς τη σκόνη που έχει κάτσει στον πάτο?
Το λέω αυτό γιατί όταν το έκανα δεν είδα να διαλύεται ιδιαίτερα το proscar στην μινοξ όσο κ να το πάταγα με το κουτάλι.Κ στη συνέχεια όταν πρόσθεσα μινοξ. και το άφησα να κάτσει μετά από ανακάτεμα έμεινε στον πάτο αρκετή έως μεγάλη ποσότητα φιναστερίδης.Ανάθεμα κ αν το διάλυμα που βάζω τώρα έχει καθόλου φιναστ. μέσα.
Κ κάτι άλλο..Γιατί όχι μινοξ 5% και μόνο 2%?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Η μινοξ στην αρχή θα μας βοηθήσει να διαλύσουμε καλά τα χαπάκια.
Στην συνέχεια τα βάζεις πολτό όπως είναι στο πλήρες διάλυμα και μετά ανακατεύεις καλά.
Αυτό που θα μείνει κάτω κάτω είναι το λεγόμενο filler που έχουν όλα τα χάπια και που πρέπει να "την κάνει" από τα διαλύματα για διαφόρους λόγους.
 

sot

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

εαν παιρνουμε για δυο μερες proscar την τριτη μερα avodart και ξανα παλι απο την αρχη. εννοω απο το στομα ωστε να μην μας δημιουργει προβληματα το avodart.
τι λετε γι αυτο????
 

magic810

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

sot είπε:
εαν παιρνουμε για δυο μερες proscar την τριτη μερα avodart και ξανα παλι απο την αρχη. εννοω απο το στομα ωστε να μην μας δημιουργει προβληματα το avodart.
τι λετε γι αυτο????

ΠΑΝΙΚΟΣ........ ::)
Οχι φιλε καλυτερα να αποφυγεις την παραλληλη χρηση και των δυο θα μπλεξεις δυο ουσιες που απο μονες τους ειναι μπλεγμενες οσον αφορα ανεπιθυμητες ενεργειες....
Αν εισαι στο διλλημα παντως ποια απο τις δυο θα χρησιμοποιησεις σαν αποτελεσμα η ντουταστεριδη θα σου δωσει καλυτερο.....αλλα δεν ξερω ποσο safe ειναι......
Τωρα για φιναστεριδη και αυτη χρησιμοποιω μονο και μονο επειδη εχει εγκριση.....
Αν ειχε και η ντουτα με χιλια ντουτα......
μερικα λινκς που αναφερουν αποτελεσματα απο
ντουταστεριδh:
http://www.hairsite.com/images2/topical/topica4.jpg
http://www.hairsite8.com/images/j/Jim_month_8.jpg
http://www.hairsite2.com/images/nw2/nw2_top_b4after_8mos.jpg
http://www.hairsite2.com/images/nw2/nw2_back_b4after_8mos.jpg
FINASTERIDH KAI MINOXIDILH αλλα με πολυ λιγοτερο χρονο χρησης......
http://www.hairsite8.com/images/229/compare2.jpg
 

sot

Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ακη περιμενουμε με ανυπομονησια την λοσιον που μελετας......
 

Άκης

Administrator
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

sot είπε:
εαν παιρνουμε για δυο μερες proscar την τριτη μερα avodart και ξανα παλι απο την αρχη. εννοω απο το στομα ωστε να μην μας δημιουργει προβληματα το avodart.
τι λετε γι αυτο????

Μην σκέφτεστε να μπλέξετε το ένα με το άλλο. Θα κάνετε κακό στο σώμα σας.
Ή το ένα, ή το άλλο. Ποτέ και τα δύο, ούτε μετά από εβδομάδα. Γιατί η ντουτα έχει μεγάλη διάρκεια ζωής.

sot είπε:
ακη περιμενουμε με ανυπομονησια την λοσιον που μελετας......
Stay tuned...
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Ακη έφτιαξα και duta με 20 ml οινόπνευμα και 40 ml νεράκι απιονισμένο και 5 caps Avodart τρύπημα και μέσα. Πρέπει να είναι αρκετά ασφαλή αφού βάζω μια φορά την ημέρα το μεσημέρι και το πρωί και βράδυ spironolactone με 4 χάπια proscar διάλυμα σε 30 ml οινόπνευμα 70% πάντα και 30 ml απιονισμένο νερό. Να μην βιαστώ αλλά εδώ και 3 μήνες χρήσεις spiro+fina βλέπω την διαφορά στην υφή και χρώμα των μαλλιών μου χωρίς βέβαια καμία επανεμφάνιση νεων μαλλιών έτσι! Και για να είμαι δίκαιος προς όλους σας έχω ανεβάσει πριν φωτογραφίες και φυσικά σε 3 μήνες απο τώρα θα ανεβάσω και μετά φωτογραφίες 8)
 

Άκης

Administrator
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

NoMoreLoss, δεν χρειάζεται το νερό στο διάλυμα με το οινόπνευμα.
Επίσης άποψη μου είναι ότι είναι περιττή η φιναστερίδη από την στιγμή που βάζεις ντουταστερίδη.
 

Άκης

Administrator
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Ναι, το έχουμε ξανα αναφέρει ότι η spiro τα πάει καλά με τα 5ar blockers. Και εγώ ντουτα-spiro χρησιμοποιώ...
 

xaralamposn1

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

μπορουμε να βαλουμε φιναστεριδη στην spiro και αν ναι τι ποσοτητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

ναι αυτο εχω κανει και εγω αλλα ειναι καλυτερα να βαλεις dutasteride = avodart ;D
 

xaralamposn1

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

αν βαζουμε τοπικα την λοσιον αυτη δυο φορεσ την ημερα μηπωσ ειναι υπερβολη.για παρενεργειεσ τι γινεται ξερουμε κατι
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

εξαρτάται φιλε και μια φορα την μερα να βαλεις μπορει να σου δημιουργησει παρενεργεις
εξαραται τι ποσοτητα ντουτα εβαλες στην λοσιον σου
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

1,5 μήνα χρησιμοποίησα μινοξ+5 καψ. Avodart πρωί/βράδυ χωρίς κανένα side..

πάνω στον μήνα είχα σχετικό shedding,αλλά πάλι τπτ το φοβερό..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

εγω σε καψακια εριξα 5 η 6 στην μινοξιδιλη το πρωι και αλλα 5 η 6 καψακια στο dht block λοσιον το βραδυ το συνολο 10 με 12

τις 3 πρωτες μερες ειχα ενα ψιλο βαρυ κεφαλι
αλλα περασε αυτο εδω και μηνα περιπου που την βαζω κανενα προβλημα
οπως επισης και με την στυση κανενα προβλημα δεν εχω
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

υπαρχει διαφορα αν προσθεσουμε την ντουτα στη minox η' στην spiro?
Εχει καλυτερα αποτελεσματα σε καποιο απο τα 2?
Εγω εχω προσθεσει στη minox 5 καψακια εδω κ 2 βδομαδες κ απο sides παντως μηδεν
Μονο μια μικρη αυξηση στο shedding εχω παρατηρησει ;) ;) ;)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

μελέτες για τον αποδοτικό συνδυασμό μινοξ+ντουτα ή σπιρο+ντουτα δεν έχουν γίνει - απλά, πολλά μέλη φορουμ εξωτερικού μιλάνε για θετικά αποτελέσματα

μόνο για μινοξ+σπιρο υπάρχει έρευνα - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,466.0.html
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

σαν γενικη αποψη να εχεις οτι πιο δυσκολα αλληλεπιδραν δυο συστατικα που εχουν κοινο στοχο

δηλαδη δυσκολα θα αλληλεπιδρασουν δυο ουσιες που καταπολεμαν την dht

ενω αν βαλεις μια ουσια που καταπολεμα την dht με μια αλλη ουσια ειναι πιο πιθανον να συμβει καποια αλληλεπιδραση
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Παναγιωτης είπε:
σαν γενικη αποψη να εχεις οτι πιο δυσκολα αλληλεπιδραν δυο συστατικα που εχουν κοινο στοχο

δηλαδη δυσκολα θα αλληλεπιδρασουν δυο ουσιες που καταπολεμαν την dht

ενω αν βαλεις μια ουσια που καταπολεμα την dht με μια αλλη ουσια ειναι πιο πιθανον να συμβει καποια αλληλεπιδραση

Γνωμη σου δηλαδη να προσθεσω την ντουτα στη spiro?
Ισως να κανω αυτο στην επομενη γυρα :p κ στη minox να βαλω συστατικα regrowth οπως αυτα που ειχες προτεινει σε αλλο post ;)
 
Μπλουζα