ΦΙΝΑ ..ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ.

dlazaros

Well-Known Member
Είναι αλεπουδιάρης ο Πάππος !!!!
Αυτός είναι όλα τα λεφτά!

Δεν βλέπω μόνο αυτούς, λόγο της δουλειάς μου είμαι εξοικειωμένος με στατιστικά μοντέλα και αναλύσεις και μπορώ να αντλήσω συμπεράσματα από δυσνόητα γραφήματα και μερικά απλά και να ενώσω τις τέλειες.
Παράδειγμα, το περίπλοκο δείχνει την αποτελεσματικότητα των πολύ μικρών δόσεων και το απλό την ανάκαμψη της ορμόνης τις μέρες μετά την δόση.(το κίτρινο είναι η πραγματικότητα το κόκκινο αυτό που θέλει να πιστεύουμε η εταιρεία).
Αλλά για να βρω τις τέλειες και να τις ενώσω πρέπει να σκάψω ανάμεσα σε ατελείωτα σκουπίδια και παραπληροφόρηση του ίντερνετ που άμα γράψω πως έφτασα στα συμπεράσματα μου θα πρέπει να φτιάξω παρουσίαση 100 σελίδων.
Σαν να ψάξει κάποιος τι δίαιτα να κάνει για να χάσει κιλά ή πριν μερικά χρόνια εάν κάνει κακό στην υγεία το τσιγάρο... κόλαση!
 

Συνημμένα

  • image.png.2a37e8eb0b62dafb0b6d73e0e5a3870a.png
    image.png.2a37e8eb0b62dafb0b6d73e0e5a3870a.png
    540.9 KB · Προβολές: 25
  • yellow+or+red.png
    yellow+or+red.png
    268.5 KB · Προβολές: 26
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Το δευτερο ειναι Quiz?? Η πραγματικοτητα ειναι η κιτρινη γραμμη.
Βεβαια στους χρηστες που κανουν μακροχρονια χρηση οπως αναφερεις δεν αυξανεται σε 4 ημερες σε κανονικα επιπεδα. Υποθετω αναφερεται σε καποιον που πηρε μολις ενα χαπι>??
 

dim d

Well-Known Member
Ετσι κι αλ,λιως ειναι σημαντικη η γραμμικοτητα στις αγωγες δεν ξεκινας με ντουντα καθε μερα. Οποτε σαν κανονας η customised δοση μπορει να αυξανεται αναλογα με τα δεδομενα.
 

Gianney

Well-Known Member
Ετσι κι αλ,λιως ειναι σημαντικη η γραμμικοτητα στις αγωγες δεν ξεκινας με ντουντα καθε μερα. Οποτε σαν κανονας η customised δοση μπορει να αυξανεται αναλογα με τα δεδομενα.
Φίνα low φίνα high ντουτα low ντουτα high κάπως ετσι
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δηλαδη όταν μαζεύεται αρκετή φινα στα τριχοθυλακια είναι που βλέπεις τα πρώτα αποτελέσματα αλλά και τα πρώτα side effects ;
 

jersey

Well-Known Member
Δηλαδη όταν μαζεύεται αρκετή φινα στα τριχοθυλακια είναι που βλέπεις τα πρώτα αποτελέσματα αλλά και τα πρώτα side effects ;
Αυτό αναφέρουν και οι Αυστραλοί στο youtube. Ότι οι παρενέργειες προέρχονται από την συσσώρευση της φίνας στον ογκανισμό μετά από καιρό αν κάνεις καθημερινή λήψη του φαρμάκου, επειδή παίρνεις περισσότερο από όσο είναι αναγκαίο. Γι' αυτό και προτείνουν την δόση 3 mg την εβδομάδα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αυτό αναφέρουν και οι Αυστραλοί στο youtube. Ότι οι παρενέργειες προέρχονται από την συσσώρευση της φίνας στον ογκανισμό μετά από καιρό αν κάνεις καθημερινή λήψη του φαρμάκου, επειδή παίρνεις περισσότερο από όσο είναι αναγκαίο. Γι' αυτό και προτείνουν την δόση 3 mg την εβδομάδα.

Ωραια, για να δούμε. Στους τρεις μήνες και κάτι, με πάνω από 100 mg συνολικά καθημερινής ληψης είμαστε καλά ως τώρα.
 

jersey

Well-Known Member
Ωραια, για να δούμε. Στους τρεις μήνες και κάτι, με πάνω από 100 mg συνολικά καθημερινής ληψης είμαστε καλά ως τώρα.
Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι φίλε. Αλλά και να έχεις κάποιο θέμα αργότερα, απλά σταματάς για λίγο και ξαναρχίζεις. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!
 

Kostas97

Well-Known Member
Υπάρχουν δύο ειδών παρενέργειες. Αυτοί που άμεσα βγάζουν από τις πρώτες δόσεις και αυτοί που βγάζουν μακροχρόνια. Η αιτιολόγηση στη δεύτερη περίπτωση καρα τους Αυστραλούς ειναι η υπερδοσολογια. Άλλοι γιατροί παλι λένε ότι αν περάσεις το εξάμηνο χωρίς μετα δε βγάζεις ειδικότερα εαν στο χρόνο δε βγαλει δε θα βγάλεις καθόλου.
Ούτως ή άλλως τα ποσοστά παρενεργειων στο 1mg τη μέρα είναι γνωστά. Και σε βάθος πενταετίας αφού υπάρχει η αντίστοιχη έρευνα. Όμως εαν τα 3mg ή γενικότερα το customized σου δίνει τη δυνατότητα για καλό παποτελεσμα με μικρότερη ποσότητα ουσίας στον οργανισμό καθως επίσης και εξοικονόμηση χρημάτων ειναι πολυ σημαντικό.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι φίλε. Αλλά και να έχεις κάποιο θέμα αργότερα, απλά σταματάς για λίγο και ξαναρχίζεις. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!
Καλέ μου φίλε σε ευχαριστώ αλλά η ουσία θα ναι να δούμε και δουλίτσα, διαφορετικά το οτι δεν μου εμφανίζει ως τώρα κάποια παρενέργεια είναι η μισή δουλειά θαρρώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Καλέ μου φίλε σε ευχαριστώ αλλά η ουσία θα ναι να δούμε και δουλίτσα, διαφορετικά το οτι δεν μου εμφανίζει ως τώρα κάποια παρενέργεια είναι η μισή δουλειά θαρρώ.
ναι ισχύει. Μπορεί να μη βλέπεις κάποια εμφανή αλλαγή μέχρι τώρα αλλά σίγουρα δεν θα εξελίσσεται η τριχόπτωση σου με την φίνα. Κάτι πολύ σημαντικό.
 

vag25

Well-Known Member
ναι ισχύει. Μπορεί να μη βλέπεις κάποια εμφανή αλλαγή μέχρι τώρα αλλά σίγουρα δεν θα εξελίσσεται η τριχόπτωση σου με την φίνα. Κάτι πολύ σημαντικό.
Ισως το σημαντικοτερο. Αν εμενε το μαλλι μου ως εχει για παντα δεν θα ειχα κανενα θεμα. Παιζει να μην το εφτιαχνα. Η εξελιξη με τρομαζει.
 

tasos33

Well-Known Member
Όταν έφτιαξα το νήμα, αυτό που ήθελα αρχικα ήταν να μην γίνει της Συρίας , στις πρώτες σελίδες ξεκίνησε η γνωστή διαμάχη αλλά ευτυχώς οι φίλοι που διαφωνούσαν αποχώρησαν και τους ευχαριστώ. Κάπως έτσι πιστεύω ότι συγκεντρώθηκαν και θα συγκεντρωθούν εδώ μέσα πολλές πληροφορίες που θα μας είναι χρήσιμες.

Οι Αυστραλοί ήταν η αιτία που ξεκίνησα με την μειωμένη δόση των 3mg. Σε λίγο καιρό κλείνω χρόνο και θα γράψω της εντυπώσεις μου.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
ναι ισχύει. Μπορεί να μη βλέπεις κάποια εμφανή αλλαγή μέχρι τώρα αλλά σίγουρα δεν θα εξελίσσεται η τριχόπτωση σου με την φίνα. Κάτι πολύ σημαντικό.

Εχω διαβάσει για πολλά απότομα μπαμ που κάνει σε αρκετούς μεταξύ των μηνών 5-8 από άποψη regrowth. Περιμένω. Θέλω κανά εικοσαήμερο ακόμα για να κλείσω 4 μήνες επίσημα. Πάντως και σταθερός να μείνω θα ήταν μια χαρά καθώς δεν έχω τεράστιο πρόβλημα και με κάποια μελλοντικά touch ups πάλι φτιάχνω αυτό που έχω κατά νου.
 

Gianney

Well-Known Member
Όχι φίλε δεν παίζει να κάνουν τέτοια πράγματα τα φαρμακεία, έχουν ευθύνη. Αλλά μπορείς να τις πας σε χημείο να τις ελέγξει αν αμφιβάλλεις :p
Νομίζω ο Αναστασάκης είπε ότι πρέπει να ναι από proscar και όχι από raw φιναστεριδη
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Να σας ρωτήσω κάτι φουλ υποθετικά : Αν κάποιος λαμβάνει
Νομίζω ο Αναστασάκης είπε ότι πρέπει να ναι από proscar και όχι από raw φιναστεριδη

Εσυ τελικά τον coach A τον έχεις στην μπούκα ή τον παίρνεις της μετρητής Τζον, με έχεις μπερδέψει :p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όταν έφτιαξα το νήμα, αυτό που ήθελα αρχικα ήταν να μην γίνει της Συρίας , στις πρώτες σελίδες ξεκίνησε η γνωστή διαμάχη αλλά ευτυχώς οι φίλοι που διαφωνούσαν αποχώρησαν και τους ευχαριστώ. Κάπως έτσι πιστεύω ότι συγκεντρώθηκαν και θα συγκεντρωθούν εδώ μέσα πολλές πληροφορίες που θα μας είναι χρήσιμες.

Οι Αυστραλοί ήταν η αιτία που ξεκίνησα με την μειωμένη δόση των 3mg. Σε λίγο καιρό κλείνω χρόνο και θα γράψω της εντυπώσεις μου.
Αναμένουμε με ενδιαφέρον τα αποτελέσματα και τα συμπεράσματα σου φίλε @tasos33, με τη χαμηλή δόση 3mg/week η οποία φαίνεται ότι αποτελεί πρόκληση τελευταία.
 
Μπλουζα