Το Δεντρολίβανο - Δενδρολίβανο λειτουργεί πολύ καλά σε συνδυασμό με derma roller ή συσκευή μασάζ - ισάξιο με μινοξιδίλη είναι

Xristoforaz

Well-Known Member
Δε θελω να βγω εκτός θέματος, αλλα ο butcher της γειτονιάς ο Paddy εχει τρομερο ρολο απο αρνί με δεντρολίβανο μεσα.
Παιδια μαλλι δε ξέρω αν βγάζει αλλα it's the business όπως λενε και τα ταγαρια εδω.
Αααστο !
Georgie! Το δενδρολιβανο βοηθαει το μαλλι σε τοπικη εφαρμογη! Και οχι με αγωγη απο το στομα..το λεει και το αρθρο μεσα αλλωστε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Δε θελω να βγω εκτός θέματος, αλλα ο butcher της γειτονιάς ο Paddy εχει τρομερο ρολο απο αρνί με δεντρολίβανο μεσα.
Παιδια μαλλι δε ξέρω αν βγάζει αλλα it's the business όπως λενε και τα ταγαρια εδω.
Αααστο !
.....
Georgie! Το δενδρολιβανο βοηθαει το μαλλι σε τοπικη εφαρμογη! Και οχι με αγωγη απο το στομα..το λεει και το αρθρο μεσα αλλωστε!



Ολα οσα αναφερονται κατα καιρους απο μελη του forum για φιδελαια και ματζουνια, θυμιζουν ελληνικη ταινια.

Καταπληκτικη σκηνη με τον Βεγγο φαρμακοποιο.

Φιλοι μου, ιδου η θαυματουργη συνταγη για τα μαλλια:

Αναμειγνυουμε οτιδηποτε βρισκουμε προχειρο...δεντρολιβαλο, μεντα, κρεμμυδι, σκορδο, οινοπνευμα...

Ερωτηση: στο τελος το μειγμα τι το κανουμε; εσωτερικη ή εξωτερικη χρηση;

Δεν απαντω...σας αφηνω να απολαυσετε τη φοβερη απαντηση του Βεγγου στο τελος του video.


ΥΓ Πότε, επιτελους, θα καταλαβουν καποιοι οτι με πορδ@ς δε βαφονται αυγα; Τα βοτανα και τα φιδελαια ειναι νεροπιστολα στον πολεμο κατα της φαλακρας. Το μοναδικο μπαζουκα που διαθετουμε ειναι η φιναστεριδη. Ας παει στον πολεμο ο Χριστοφορος (και ο καθε Χριστοφορος) με νεροπιστολα...το αποτελεσμα γνωστο...κρανιου τοπος...γης μαδιαμ το κεφαλι τους...ηττημενοι πριν καλα-καλα ξεκινησει ο πολεμος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
.....




Ολα οσα αναφερονται κατα καιρους απο μελη του forum για φιδελαια και ματζουνια, θυμιζουν ελληνικη ταινια.

Καταπληκτικη σκηνη με τον Βεγγο φαρμακοποιο.

Φιλοι μου, ιδου η θαυματουργη συνταγη για τα μαλλια:

Αναμειγνυουμε οτιδηποτε βρισκουμε προχειρο...δεντρολιβαλο, μεντα, κρεμμυδι, σκορδο, οινοπνευμα...

Ερωτηση: στο τελος το μειγμα τι το κανουμε; εσωτερικη ή εξωτερικη χρηση;

Δεν απαντω...σας αφηνω να απολαυσετε τη φοβερη απαντηση του Βεγγου στο τελος του video.


ΥΓ Πότε, επιτελους, θα καταλαβουν καποιοι οτι με πορδ@ς δε βαφονται αυγα; Τα βοτανα και τα φιδελαια ειναι νεροπιστολα στον πολεμο κατα της φαλακρας. Το μοναδικο μπαζουκα που διαθετουμε ειναι η φιναστεριδη. Ας παει στον πολεμο ο Χριστοφορος (και ο καθε Χριστοφορος) με νεροπιστολα...το αποτελεσμα γνωστο...κρανιου τοπος...γης μαδιαμ το κεφαλι τους...ηττημενοι πριν καλα-καλα ξεκινησει ο πολεμος.
Δε λεμε να εφαρμοστει το δενδρολιβανο σε τελειως καραφλο κεφαλι οπως του Αθανασιου Βεγγου!
Μιλαμε για κεφαλες αραιωμενες μονο στο crown, να χρησιμοποιηθει δενδρολιβανο αντι μινοξιδιλης...η για μετεγχειρητικη αγωγη ως υποβοηθημα παλι αποφευγοντας τις φοβερες παρενεργειες της μινοξ! Η ερευνα εγινε σε ανθρωπους, δεν εγινε σε ποντικια ουτε σε κωμωδιες ελληνικες ταινιες..
Ο κυριος σκοπος της χρησης του δενδρολιβανου ειναι σαν της μινοξ δηλ. Regrowth ασθενων τριχοθυλακιων...η φιναστεριδη ανηκει στην κατηγορια μπλοκαρισματος της διυδροτεστοστερονης και ανταγωνιστη απ τη μερια της φυσεως εχει το σοου παλμετο!
Οσον αφορα τα κρεμμυδια και τα σκορδα, αποφευγονται ελεω μη καλης τους μυρωδιας! Αν και καποιοι μπηκαν στον κοπο να επεξεργαστουν κρεμμυδι και να φτιαξουν προιον!
Ο ιδιος μιλησα καθαρα για δεντρολιβανο / δενδρολιβανο και παλμεττο σοου...δεν αναφερθηκα στα σκορδοζουμα και τις κρεμμυδοσουπες, προς Θεου!
 

tol

Well-Known Member
Δε λεμε να εφαρμοστει το δενδρολιβανο σε τελειως καραφλο κεφαλι οπως του Αθανασιου Βεγγου!
Μιλαμε για κεφαλες αραιωμενες μονο στο crown, να χρησιμοποιηθει δενδρολιβανο αντι μινοξιδιλης...η για μετεγχειρητικη αγωγη ως υποβοηθημα παλι αποφευγοντας τις φοβερες παρενεργειες της μινοξ! Η ερευνα εγινε σε ανθρωπους, δεν εγινε σε ποντικια ουτε σε κωμωδιες ελληνικες ταινιες..
Ο κυριος σκοπος της χρησης του δενδρολιβανου ειναι σαν της μινοξ δηλ. Regrowth ασθενων τριχοθυλακιων...η φιναστεριδη ανηκει στην κατηγορια μπλοκαρισματος της διυδροτεστοστερονης και ανταγωνιστη απ τη μερια της φυσεως εχει το σοου παλμετο!
Οσον αφορα τα κρεμμυδια και τα σκορδα, αποφευγονται ελεω μη καλης τους μυρωδιας! Αν και καποιοι μπηκαν στον κοπο να επεξεργαστουν κρεμμυδι και να φτιαξουν προιον!
Ο ιδιος μιλησα καθαρα για δεντρολιβανο / δενδρολιβανο και παλμεττο σοου...δεν αναφερθηκα στα σκορδοζουμα και τις κρεμμυδοσουπες, προς Θεου!
Επιμενεις να πουλας τρέλα...επιμενεις σε αερολογιες που, ακομη και αν τις εχεις δοκιμασει, δεν εχουν επιφερει κανενα αποτελεσμα στο μαλλι σου.

Αφου επιμενεις στην τρελα, θα επιμεινω και εγω στη διακωμωδηση του ολου θεματος.

Μιας και αποτελεσμα της συγκεκριμενης θεραπειας δεν προκειται ποτέ να υπαρξει... τουλαχιστον ας ευθυμησουμε λιγο.

Για γελια αυτα που γραφεις...για γελια αυτα που παρουσιαζω.

Φιλοι μου, η συνεχεια της θεραπειας που προτεινα στο προηγουμενο σχολιο.

Δειτε στο παρακατω video τα φοβερα αποτελεσματα που θα εχετε, αν την εφαρμοσετε.

ΥΓ Στου κασιδη το κεφαλι, ο Χριστοφορος και ο καθε Χριστοφορος πειραματιζονται με τα ματζουνια τους :p:p:D:D

 

Xristoforaz

Well-Known Member
Επιμενεις να πουλας τρέλα...επιμενεις σε αερολογιες που, ακομη και αν τις εχεις δοκιμασει, δεν εχουν επιφερει κανενα αποτελεσμα στο μαλλι σου.

Αφου επιμενεις στην τρελα, θα επιμεινω και εγω στη διακωμωδηση του ολου θεματος.

Μιας και αποτελεσμα της συγκεκριμενης θεραπειας δεν προκειται ποτέ να υπαρξει... τουλαχιστον ας ευθυμησουμε λιγο.

Για γελια αυτα που γραφεις...για γελια αυτα που παρουσιαζω.

Φιλοι μου, η συνεχεια της θεραπειας που προτεινα στο προηγουμενο σχολιο.

Δειτε στο παρακατω video τα φοβερα αποτελεσματα που θα εχετε, αν την εφαρμοσετε.

ΥΓ Στου κασιδη το κεφαλι, ο Χριστοφορος και ο καθε Χριστοφορος πειραματιζονται με τα ματζουνια τους :p:p:D:D

Δεκτο το να προβαινεις σε διακωμωδηση του νηματος που ανοιξα περι του δενδρολιβανου!
Ερωτηση που επιβαλλεται να υποβληθει:
Θα εκανες το ιδιο χιουμορ στο νημα του αγαπητου gerassi οπου ομιλει για σοου παλμετο?
Αν οχι τοτε συμφωνεις πως ειναι ισαξιο με φιναστεριδη!
Αν ναι τοτε γιατι δεν το εκανες?
Αν οχι τοτε γιατι προσπαθεις να γελοιοποιησεις το εδω νημα (περι Δενδρολιβανου/δενδροβηρυτου)?
Μπορει η ανδρογενετικου τυπου αλωπεκια να παρομοιαζεται με τις πυρηνικες κεφαλες που εξαπεστειλε το Ισραηλ στον καημενο Λιβανο, ομως οι δικες μας κεφαλες μοιαζουν με δαση που ανετα το ΔΕΝΤΡΟλιβανο τα καλλιεργει, ωσαν να αναπτυσσει αμυνα(τριχες υπο αλλη εννοια) ο Λιβανος(χωρις δεντρο αυτος) κατι που δεν πραγματοποιησε διοτι λογικα δε μπορουσε!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πάλι θεωρίες συνωμοσίας?
Τα μαλλια μου πεφτουν(επεφταν) οπως τα αεροπλανα αλλα στους διδυμους πυργους ΔΕΝ επεσαν αεροπλανα για να τα λεμε και ολα!
Εχω αλλη ψυχολογια σημερα φιλε μου cvial..και κουρευτηκα γουλι και εκανα θαλασσιο μπανακι..και απαντησαν τα βαρβατα στελεχη του φορουμ! Αυτο σημαινει νοιαξιμο και οχι ζανμανφουτισμος!
Παραλληλα με εβαλε σε προβληματισμους ο tol...λεω να αποτολμησω κατι...αλλα θελω να σε ρωτησω πρωτα..γνωριζεις αν τα φαρμακεια της Αθηνας εχουν ιδια τιμη στο προσκαρ με αυτα της επαρχιας? Στο ρωταω διοτι πχ το δεντρολιβανο ειναι πιο φτηνο αν το βρεις στο νομο Αττικης σε φαρμακεια του σκρουτζ απ οτι στα κοινα φαρμακεια! Για το προσκαρ τι ισχυει? Πιο ακριβο απ την πρωτευουσα στις Ελληνικες νησους ή ιδια τιμη?
 

tol

Well-Known Member
Τα μαλλια μου πεφτουν(επεφταν) οπως τα αεροπλανα αλλα στους διδυμους πυργους ΔΕΝ επεσαν αεροπλανα για να τα λεμε και ολα!
Εχω αλλη ψυχολογια σημερα φιλε μου cvial..και κουρευτηκα γουλι και εκανα θαλασσιο μπανακι..και απαντησαν τα βαρβατα στελεχη του φορουμ! Αυτο σημαινει νοιαξιμο και οχι ζανμανφουτισμος!
Παραλληλα με εβαλε σε προβληματισμους ο tol...λεω να αποτολμησω κατι...αλλα θελω να σε ρωτησω πρωτα..γνωριζεις αν τα φαρμακεια της Αθηνας εχουν ιδια τιμη στο προσκαρ με αυτα της επαρχιας? Στο ρωταω διοτι πχ το δεντρολιβανο ειναι πιο φτηνο αν το βρεις στο νομο Αττικης σε φαρμακεια του σκρουτζ απ οτι στα κοινα φαρμακεια! Για το προσκαρ τι ισχυει? Πιο ακριβο απ την πρωτευουσα στις Ελληνικες νησους ή ιδια τιμη?
Φιλε Χριστοφορε....6,5 ευρω εχει σε ολα τα φαρμακεια το proscar...παμφθηνο.

ΥΓ Και ο Χριστοφορος στο κλαμπ των χρηστων φιναστεριδης!!!!

Αυτο να δω...και ας πεθανω!!!

Μου θυμιζω τον Ορεστη Μακρη στην ταινια "Η κυρα μαμη".

Αν κατορθωσω να μαζεψω μια-μια τις "χαντρες των προληψεων/δεισιδαιμονιων" κατα της φιναστεριδης, θα εχω πετυχει ενα σπουδαιο εργο.

Οπως ο Μακρης μαζευε τις χαντρες για το ξεματιασμα, τις χαντρες κατα της επιστημης και της γνωσης, ετσι και εγω θα αρχισω να μαζευω τις αντιστοιχες κατα της φιναστεριδης.

Και φαντασου....η πρωτη χαντρα, το πρωτο τροπαιο να ερθει απο....τον ποιητη της καρδιας μας!!!
 

manly_Man

Well-Known Member
Τα μαλλια μου πεφτουν(επεφταν) οπως τα αεροπλανα αλλα στους διδυμους πυργους ΔΕΝ επεσαν αεροπλανα για να τα λεμε και ολα!
Εχω αλλη ψυχολογια σημερα φιλε μου cvial..και κουρευτηκα γουλι και εκανα θαλασσιο μπανακι..και απαντησαν τα βαρβατα στελεχη του φορουμ! Αυτο σημαινει νοιαξιμο και οχι ζανμανφουτισμος!
Παραλληλα με εβαλε σε προβληματισμους ο tol...λεω να αποτολμησω κατι...αλλα θελω να σε ρωτησω πρωτα..γνωριζεις αν τα φαρμακεια της Αθηνας εχουν ιδια τιμη στο προσκαρ με αυτα της επαρχιας? Στο ρωταω διοτι πχ το δεντρολιβανο ειναι πιο φτηνο αν το βρεις στο νομο Αττικης σε φαρμακεια του σκρουτζ απ οτι στα κοινα φαρμακεια! Για το προσκαρ τι ισχυει? Πιο ακριβο απ την πρωτευουσα στις Ελληνικες νησους ή ιδια τιμη?
χαχαχαχα... οντως θα αρχισεις φινα ή τρολαρεις;;

Υ.Γ. Παντως αν πραγματικα θελεις..θα μπορουσες να παρεις και φτιαχτες καψουλες φιναστεριδης απο φαρμακειο αντι να κοβεις το προσκαρ. Οτι σε βολευει φιλε μου.
 

kardinalios

Well-Known Member
Χριστόφορε πήγαινε σε ένα φαρμακείο του ειδυλλιακού μέρους που παραθεριζεις και πες στον φαρμακοποιό να σου ετοιμάσει 30 κάψουλες φιναστεριδης 0,5mg . Πάρε αυτή τη δοσολογία για ένα μήνα και μετά ξεκινά να κόβεις το proscar στα 4 . Στο λέω αυτό για να κάνεις μια πιο ομαλή εισαγωγή στο φάρμακο και να αποφύγεις δυσάρεστα side effects . Είναι η πιο χρήσιμη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω αυτή τη στιγμή . Είναι πιο σημαντική από οποιαδήποτε μεταμόσχευση και οποιοδήποτε ιατρό .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Χριστόφορε πήγαινε σε ένα φαρμακείο του ειδυλλιακού μέρους που παραθεριζεις και πες στον φαρμακοποιό να σου ετοιμάσει 30 κάψουλες φιναστεριδης 0,5mg . Πάρε αυτή τη δοσολογία για ένα μήνα και μετά ξεκινά να κόβεις το proscar στα 4 . Στο λέω αυτό για να κάνεις μια πιο ομαλή εισαγωγή στο φάρμακο και να αποφύγεις δυσάρεστα side effects . Είναι η πιο χρήσιμη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω αυτή τη στιγμή . Είναι πιο σημαντική από οποιαδήποτε μεταμόσχευση και οποιοδήποτε ιατρό .
Υπάρχουν αναφορές για χρήση 0.3mg φιναστερίδης μαζί με 1mg Melanotan II και φαίνεται ότι η χρήση της 2ης απέτρεψε τα sides της φιναστερίδης.

Αυτο ειχε γραψει ο Ακης πριν 5,5 ετη φιλε Καρδιναλιε!
Δηλαδη ληψη του 60/100 της ποσοτητας που προτεινες για φινα, συν melanotan II

Edit: ακυρον! Δεν ειναι κι οτι καλυτερο το μελανοταν
 

kardinalios

Well-Known Member
Άσε βρε αγόρι μου τα πειράματα και τις ανακαλύψεις . Ξεκινά τη θεραπεία που ακολουθούν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ άντρες σε όλο το κόσμο για να βοηθήσεις πρωτίστως τον εαυτό σου .
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Άσε βρε αγόρι μου τα πειράματα και τις ανακαλύψεις . Ξεκινά τη θεραπεία που ακολουθούν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ άντρες σε όλο το κόσμο για να βοηθήσεις πρωτίστως τον εαυτό σου .
Ποια ειναι η γνωμη σου για το συγκεκριμενο προιον? Δεν εχει προπυλενογλυκολη και συνδυαζει μινοξ με φινα!
 

kardinalios

Well-Known Member
Η γνώμη μου είναι η εξής απλή . Nα ξεκινήσεις φιναστεριδη είτε με το χάπι proscar είτε με το propecia και να μην ασχοληθείς με οτιδήποτε άλλο.
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Η γνώμη μου είναι η εξής απλή . Nα ξεκινήσεις φιναστεριδη είτε με το χάπι proscar είτε με το propecia και να μην ασχοληθείς με οτιδήποτε άλλο.
Εχει καλυτερα αποτελεσματα στο scalp η τοπικη φιναστεριδη σε σχεση με την αγωγη φιναστεριδης απο το στομα:

_Cut_1597175807592.png
 

simpa

Active Member
Πολλοι λενε οτι δεν ειναι ιδανικος τροπος εφαρμογης. Στα σκαει πολυ το χημικο.

Επισης βαζω μινοξ μαζι με φινα τοπικα, καλυτερα να μην βαλω μετα απο derma και φινα
 

akishellas3

Well-Known Member
.....




Ολα οσα αναφερονται κατα καιρους απο μελη του forum για φιδελαια και ματζουνια, θυμιζουν ελληνικη ταινια.

Καταπληκτικη σκηνη με τον Βεγγο φαρμακοποιο.

Φιλοι μου, ιδου η θαυματουργη συνταγη για τα μαλλια:

Αναμειγνυουμε οτιδηποτε βρισκουμε προχειρο...δεντρολιβαλο, μεντα, κρεμμυδι, σκορδο, οινοπνευμα...

Ερωτηση: στο τελος το μειγμα τι το κανουμε; εσωτερικη ή εξωτερικη χρηση;

Δεν απαντω...σας αφηνω να απολαυσετε τη φοβερη απαντηση του Βεγγου στο τελος του video.


ΥΓ Πότε, επιτελους, θα καταλαβουν καποιοι οτι με πορδ@ς δε βαφονται αυγα; Τα βοτανα και τα φιδελαια ειναι νεροπιστολα στον πολεμο κατα της φαλακρας. Το μοναδικο μπαζουκα που διαθετουμε ειναι η φιναστεριδη. Ας παει στον πολεμο ο Χριστοφορος (και ο καθε Χριστοφορος) με νεροπιστολα...το αποτελεσμα γνωστο...κρανιου τοπος...γης μαδιαμ το κεφαλι τους...ηττημενοι πριν καλα-καλα ξεκινησει ο πολεμος.
Από τα βότανα κ τα ματζουνια βγαίνουν ένα σωρό φάρμακα όμως ,αυτό σου διαφεύγει . Αν όμως θέλεις να παίζεις με τις ορμόνες σου ,με τη σεξουαλική σου διάθεση κ τι άλλο μπορεί να δημιουργήσει ναι περνεις φίνα. Ε οκ στην αρχή θα έρθεις κάτι τσιμπήματα στους όρχεις...κ ο θεός βοηθός ...θα δεις μαλλιά μετά δε λέω ...αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα κ να ξέρουμε κ τι λέμε ,μιλάς για χημεία κ από την άλλη φυσικά πράγματα .
 
Μπλουζα