ΤΕΛΙΚΑ..είπε η όχι ο Αναστασάκης στον aldo να δικαιολογήσει την όχι καλή φυτρωση και να αποχωρήσει από το φορουμ??υμ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ mod είσαι λάθος. Όχι μόνο δεν καταδικάζεις τη συμπεριφορά του αλλά απαντάς για λογαριασμό του. Όλα τα άλλα είναι ιστορίες.
Ο Αναστ έτσι προστατεύεται και συνεχίζει τη διαφήμιση με τον τρόπο που θέλει μη δίνοντας στοιχεία.
Λέγαμε ότι το ελληνικό φόρουμ δεν είναι σαν τα ξένα και δεν μεροληπτεί υπέρ κάποιας κλινικής.
Ελπίζω να διορθωθεί αυτή η κατάσταση.

Προτιμώ τη γνώμη των απλών μελών που θα μιλήσουν χωρίς να έχουν όφελος.

Η μεροληψία αγαπητέ είναι η φίμωση των μελών έτσι ώστε να προτατευθεί η κλινική. Εδώ γίνεται ακριβώς το ανάποδο. Ο καθένας γράφει ότι θέλει και η κλινική δεν απαντάει. Φοβερή προστασία. Στα ξένα φόρουμ δεν θα τολμούσατε ούτε το 1/100 να πείτε για την κλινική με τέτοιες εκφράσεις. Μου διευκρινίζεις λίγο το πέρι οφέλους γιατί δεν το κατάλαβα?
 

jersey

Well-Known Member
το ίδιο είναι ,συμφωνα με το νόμο.Είναι ιδιωτική και όχι δημόσια συνομιλία
δεν είπε κανείς να την δημοσιοποιήσει χωρίς άδεια. Μην μπερδεύετε τα πράγματα. Απλά αναφέραμε βάσει όσα μας είπε ο aldo, ότι έχει αποδείξεις emails και ηχητική συνομιλία, προφανώς αυτές που στέλνουμε στο messenger, viber κτλπ. Δεν είπε κανείς οτι τον ηχογράφησε στα κρυφά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί πάντα υποθέτεις πράγματα που βολεύουν το αφηγημά σου? Αν όντως σου το είπε ό Aldo να μας το πεις. Αλλιώς πες δεν ξέρω, το "προφανώς" που κολλάει?
 

jersey

Well-Known Member
Γιατί πάντα υποθέτεις πράγματα που βολεύουν το αφηγημά σου? Αν όντως σου το είπε ό Aldo να μας το πεις. Αλλιώς πες δεν ξέρω, το "προφανώς" που κολλάει?
το αφήγημα σου δεν βολεύει μάλλον. Ειπα τι μας είπε. Πόσο πιο απλά να στο πω για να το καταλαβεις; Ανέφερα τι μας είπε, αν δεν δώσει την άδεια ο γιατρός που δεν την δίνει δεν μπορούμε να ειμαστε 100% σίγουροι, γιαυτό και ζηταμε είτε να πάρει θεση ο γιατρός είτε να δώσει την άδεια στον aldo.
 

obi one

Active Member
το αφήγημα σου δεν βολεύει μάλλον. Ειπα τι μας είπε. Πόσο πιο απλά να στο πω για να το καταλαβεις; Ανέφερα τι μας είπε, αν δεν δώσει την άδεια ο γιατρός που δεν την δίνει δεν μπορούμε να ειμαστε 100% σίγουροι, γιαυτό και ζηταμε είτε να πάρει θεση ο γιατρός είτε να δώσει την άδεια στον aldo.
συγνωμη,, να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση ? αν ο φίλος aldo, τα "βρει" με τον γιατρό ( που το ευχομαι ) κ δοθεί λύση ωστε να είναι όλοι ευχαριστημένοι, θα συνεχιστεί αυτό το γαιτανάκι ατέρμονων ερωτο-απαντήσεων για το συγκεκριμένο ζήτημα ?
 

gregkont13

Verified MM member
συγνωμη,, να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση ? αν ο φίλος aldo, τα "βρει" με τον γιατρό ( που το ευχομαι ) κ δοθεί λύση ωστε να είναι όλοι ευχαριστημένοι, θα συνεχιστεί αυτό το γαιτανάκι ατέρμονων ερωτο-απαντήσεων για το συγκεκριμένο ζήτημα ?

δεν τα βρηκαν τόσο καιρό τώρα... δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο....
 

giorgosv

Active Member
Η μεροληψία αγαπητέ είναι η φίμωση των μελών έτσι ώστε να προτατευθεί η κλινική. Εδώ γίνεται ακριβώς το ανάποδο. Ο καθένας γράφει ότι θέλει και η κλινική δεν απαντάει. Φοβερή προστασία. Στα ξένα φόρουμ δεν θα τολμούσατε ούτε το 1/100 να πείτε για την κλινική με τέτοιες εκφράσεις. Μου διευκρινίζεις λίγο το πέρι οφέλους γιατί δεν το κατάλαβα?

Αν φτάναμε και στη φίμωση των μελών θα ήταν πολύ τραβηγμένο.
Απλά σε άλλες υποθέσεις γιατρων και κλινικων είσαι πάντα πολύ καυστικος για λάθος συμπεριφορές και τακτικές και καλά κάνεις και σε ότι αφορά την συγκεκριμένη κλινική η δεν ασχολείσαι η είσαι υπερβολικά επιεικής.
Εδώ η συγκεκριμένη κλινική έχει κάνει συνεχόμενα λάθη και είχε λάθος συμπεριφορά απέναντι σε πελάτες της που την πλήρωσαν αρκετά μάλιστα χρήματα.
Με το να μην απαντάει ο γιατρός,και να μην δίνει στοιχεία για τα αποτελέσματα που ανεβάζει συνεχώς παίζει με τους όρους του ώστε να διαφημίζεται μέσω του φόρουμ και να μην υπάρχει περίπτωση να εκτεθεί.
Αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν έχω σκοπό να σχολιάζω συνέχεια για το συγκεκριμένο θέμα.
 

alex7

Well-Known Member
δεν είπε κανείς να την δημοσιοποιήσει χωρίς άδεια. Μην μπερδεύετε τα πράγματα. Απλά αναφέραμε βάσει όσα μας είπε ο aldo, ότι έχει αποδείξεις emails και ηχητική συνομιλία, προφανώς αυτές που στέλνουμε στο messenger, viber κτλπ. Δεν είπε κανείς οτι τον ηχογράφησε στα κρυφά.
απαγορεύεται να δημοσιοποιείται από 1 ή από 3ο ιδιωτική συνομιλία (messenger κλπ) χωρίς την συγκατάθεση και των 2 μερών.Ασχετο το πως καταγράφηκε ακόμα και νόμιμα.Καθόλου δεν τα μπερδεύω.Εσείς τα μπερδεύετε
 

obi one

Active Member
δεν τα βρηκαν τόσο καιρό τώρα... δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο....
το θεωρώ μονόδρομο απο την στιγμη που το θέμα έχει πάρει αυτές τις διαστάσεις κ ο γιατρός πιέζεται αρκετά απο μέλη του φορουμ. Αν πάντως γίνει κάτι τέτοιο, νομίζω οτι ίσως να πρέπει να λήξει αυτη η ιστορια απο την στιγμη που δόθηκε λύση έστω κ κατόπιν εορτής,,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
απαγορεύεται να δημοσιοποιείται από 1 ή από 3ο ιδιωτική συνομιλία (messenger κλπ) χωρίς την συγκατάθεση και των 2 μερών.Ασχετο το πως καταγράφηκε ακόμα και νόμιμα.Καθόλου δεν τα μπερδεύω.Εσείς τα μπερδεύετε
αν δε το καταλάβατε πάλι θα σας αναφέρω πραγματικό παραδειγμα
 

jersey

Well-Known Member
απαγορεύεται να δημοσιοποιείται από 1 ή από 3ο ιδιωτική συνομιλία (messenger κλπ) χωρίς την συγκατάθεση και των 2 μερών.Ασχετο το πως καταγράφηκε ακόμα και νόμιμα.Καθόλου δεν τα μπερδεύω.Εσείς τα μπερδεύετε
Καταρχήν το έγραψα παραπάνω οτι ο γιατρός πρέπει να δώσει την συγκατάθεση του για τη δημοσιοποίηση των αποδεικτικών . Δεύτερον Εχεις ιδέα οτι μπορείς να στείλεις ηχητική συνομιλία στο viber,messenger κτλπ; Το οποίο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ. Την ηχογραφεί αυτός που την στέλνει με μήνυμα. Δεν ξερω οτι έγινε αυτό, απλά σε ρωταω γιατι βλέπω οτι δεν το γνωρίζεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν φτάναμε και στη φίμωση των μελών θα ήταν πολύ τραβηγμένο.

Εσύ συνέκρινες το φόρουμ με τα ξένα, όχι εγώ. Άρα καλό είναι να ενημερώνεσαι για το τι γίνεται ακριβώς και στα ξένα πριν κάνεις συγκρίσεις.

Απλά σε άλλες υποθέσεις γιατρων και κλινικων είσαι πάντα πολύ καυστικος για λάθος συμπεριφορές και τακτικές και καλά κάνεις και σε ότι αφορά την συγκεκριμένη κλινική η δεν ασχολείσαι η είσαι υπερβολικά επιεικής.

Η δύναμη ενός φόρουμ είναι ο πλουραλισμός διαφορετικών απόψεων. Αυτό μένει παρακαταθήκη. Όταν σε κάποιο νήμα υπάρχουν όλες οι απόψεις με λογική και επιχειρήματα δεν αισθάνομαι την ανάγκη ούτε έχω τον χρόνο να επαναλάβω τα ίδια, κάτι που γίνεται κατά κόρο στο φόρουμ γεμίζοντας με άχρηστες σελίδες τα νήματα. Αυτή ήταν, είναι και θα είναι η στάση μου διαχρονικά. Αν κάποιος έγραφε αυτά που έγραψα εγώ στον Αναστασάκη προφανώς και δεν θα έγραφα τόποτα, θα ήταν ισορροπημένο το νήμα. Το ίδιο έχει γίνει και σε άλλες υποθέσεις γιατρών/κλινικών όταν όλοι τα έβλεπαν όλα ροζ.

Με το να μην απαντάει ο γιατρός,και να μην δίνει στοιχεία για τα αποτελέσματα που ανεβάζει συνεχώς παίζει με τους όρους του ώστε να διαφημίζεται μέσω του φόρουμ και να μην υπάρχει περίπτωση να εκτεθεί.

Σοβαρά? Και όταν έδινε φουλ στοιχεία, στοιχεία που δεν έχει δώσει καμμία ΄;λλη κλινική, τι γινόταν ακριβώς?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ρε κούκλοι τα ίδια λέτε και οι 2 πλευρές... ΠΡΟΦΑΝΩΣ και απαγορεύεται να δημοσιοποιηθεί ηχητικό χωρίς την έγκριση και των 2. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Αυτό που λένε εδώ τα παιδιά είναι ότι υπάρχουν ηχητικά σύμφωνα με τον Άλντο που αποδεικνύουν την ενοχή του κύριου γιατρού και αναζητείται ο ΝΟΜΙΜΟΣ τρόπος ώστε να δημοσιοποιηθούν αυτά με τον πιο ΑΚΕΡΑΙΟ από αυτούς να ναι η συγκατάθεση και των πλευρών που εμπλέκονται στη συνομιλία. Δεν είναι κβαντική φυσική.
 

alex7

Well-Known Member
Καταρχήν το έγραψα παραπάνω οτι ο γιατρός πρέπει να δώσει την συγκατάθεση του για τη δημοσιοποίηση. Δεύτερον Εχεις ιδέα οτι μπορείς να στείλεις ηχητική συνομιλία στο viber,messenger κτλπ; Το οποίο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗ ΔΕΧΕΤΑΙ. Την ηχογραφεί αυτός που την στέλνει. Δεν ξερω οτι έγινε αυτό, απλά σε ρωταώ.
εγω μιλώ για οποιαδήποτε συνομιλία μεταξύ 2 ατόμων σε οποιοδήποτε μέσο.Για να δημοσιοποιηθεί θέλει συγκατάθεση και των 2 συνομιλούντων.Αλλιώς παραβιαζεται ο νόμος των προσωπικών δεδομένων
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε κούκλοι τα ίδια λέτε και οι 2 πλευρές... ΠΡΟΦΑΝΩΣ και απαγορεύεται να δημοσιοποιηθεί ηχητικό χωρίς την έγκριση και των 2. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Αυτό που λένε εδώ τα παιδιά είναι ότι υπάρχουν ηχητικά σύμφωνα με τον Άλντο που αποδεικνύουν την ενοχή του κύριου γιατρού και αναζητείται ο ΝΟΜΙΜΟΣ τρόπος ώστε να δημοσιοποιηθούν αυτά με τον πιο ΑΚΕΡΑΙΟ από αυτούς να ναι η συγκατάθεση και των πλευρών που εμπλέκονται στη συνομιλία. Δεν είναι κβαντική φυσική.

Εγώ όμως βλέπω τα παιδία να γράφουν και για κάτι "ηλιαχτίδες" κλπ. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό? Έχει δημοσιοποιηθεί σε κάποιον τρίτο το ηχητικό? Νομίζω το είπε ο Αεράτος και κάποιος άλλος.
 

jersey

Well-Known Member
εγω μιλώ για οποιαδήποτε συνομιλία μεταξύ 2 ατόμων σε οποιοδήποτε μέσο.Για να δημοσιοποιηθεί θέλει συγκατάθεση και των 2 συνομιλούντων.Αλλιώς παραβιαζεται ο νόμος των προσωπικών δεδομένων
Συμφωνώ σε αυτό. Γι'αυτό ζητάμε την άδεια του γιατρού να γίνει,. Δεν είπε ΚΑΝΕΙΣ να το κανει χωρίς την άδεια του γιατρού. Οπότε μάλλον μπερδευτηκες και κατάλαβες άλλα πράγματα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δυστυχώς όταν η γλώσσα προτρέχει του μυαλού αυτά παθαίνεις. Ο Αναστασάκης δεν έχει πάρει ban. Έγραψα ότι μπορεί να γράψει μόνο κατόπιν αδειάς μου αφού μου στείλει pm. Προφανώς αν αφορά διευκρινήσεις ουσίας είτε επί τεχνικών θεμάτων (όπως το έγραψα εξάλλου στο νήμα του) ή κατά πόσω μάλλον κάτι προσωπικό η άδεια είναι δεδομένη. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις(ετε);
Ε πιστεύεις θα μπει στην διαδικασία να σε ρωτήσει για να απαντήσει σε όλα αυτά; Φυσικά κ όχι.. και καλά στο μέλλον θα χρησιμοποιηθεί ως επιχείρημα όταν μιλήσει (γιατί θα μιλήσει κάποια στιγμή) ότι θα ήθελε να απαντήσει αλλά σέβεται τον μοντ που θέλει να μιλάω μόνο για μμ και τεχνικά θέματα ... Τα οποία τεχνικά θέματα όταν τα λέει και αυτά δεν ξέρεις αν λέει και την αλήθεια ... Πόσες φορές έχεις "τσακωθεί" να λέει αλλά των άλλων σε διπλοποσταρισματα περιστατικών ... Και ο ίδιος έχει χάσει την μπάλα ... Να θέλεις να κρατήσεις έναν γιατρό και να έρθουν και άλλοι το καταλαβαίνω και το θέλουν όλοι ... Έλα έναν γιατρό σοβαρό μετρημένο που σέβεται και συνυπάρχει αρμονικά με τα μέλη ... Όλες οι κλινικές το καταφέρνουν μια χαρά όπως βλέπεις εκτός από μια εξαίρεση που του δίνεις και βήμα και προστασία για διαφήμιση... Αυτό δείχνει η συμπεριφορά σου ....
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ όμως βλέπω τα παιδία να γράφουν και για κάτι "ηλιαχτίδες" κλπ. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό? Έχει δημοσιοποιηθεί σε κάποιον τρίτο το ηχητικό? Νομίζω το είπε ο Αεράτος και κάποιος άλλος.
Αυτό πρέπει να το απαντήσουν όσοι άφησαν να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Ειδάλλως θα κάνουμε μαντεψιές.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα