ΤΕΛΙΚΑ..είπε η όχι ο Αναστασάκης στον aldo να δικαιολογήσει την όχι καλή φυτρωση και να αποχωρήσει από το φορουμ??υμ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Συμφωνώ σε αυτό. Γι'αυτό ζητάμε την άδεια του γιατρού να γίνει,. Δεν είπε ΚΑΝΕΙΣ να το κανει χωρίς την άδεια του γιατρού. Οπότε μάλλον μπερδευτηκες και κατάλαβες άλλα πράγματα.
ο gregkont 13 και εσύ κάνοντας like μιλήσατε για νομιμη καταγραφή χωρίς δόλο.Γύρνα πισω να διαβάσεις τα μηνύματα.Σας λέω και πάλι οτι δεν εχει σημασία αυτό στη δημοσίευση συνομιλίας.Δηλαδη αν καταγράφεται νομιμα χωρις δόλο.Ειναι παρανομο αν δημοσιοποιηθει χωρίς συναινεση.Εσείς μπερδεύεστε
 

jersey

Well-Known Member
ο gregkont 13 και εσύ κάνοντας like μιλήσατε για νομιμη καταγραφή χωρίς δόλο.Γύρνα πισω να διαβάσεις τα μηνύματα.Σας λέω και πάλι οτι δεν εχει σημασία αυτό στη δημοσίευση συνομιλίας.Δηλαδη αν καταγράφεται νομιμα χωρις δόλο.Ειναι παρανομο αν δημοσιοποιηθει χωρίς συναινεση.Εσείς μπερδεύεστε
ρε φίλε πραγματικά πήγαινε δες το αρχικό μου ποστ σε αυτό το νήμα. ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΟΚ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ. Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Ελεος...
 

gregkont13

Verified MM member
Εγώ όμως βλέπω τα παιδία να γράφουν και για κάτι "ηλιαχτίδες" κλπ. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό? Έχει δημοσιοποιηθεί σε κάποιον τρίτο το ηχητικό? Νομίζω το είπε ο Αεράτος και κάποιος άλλος.

εγώ το είπα, βλέποντας αυτό https://www.hairlossgr.com/forum/th...-όλα-τα-νήματα-της-κλινικής.13811/post-291410
 

jacksmith

Active Member
Η επιμονή και η ανακύκλωση του ίδιου ζητήματος δεν βοηθάει και δεν συνεισφέρει πουθενά. Είναι δικαίωμα της κλινικής να απαντήσει όπως θέλει και αν θέλει. Όπως δικαίωμα της ήταν να απαντήσει όπως απάντησε ή να μην απαντήσει καθολου, σε ό,τι ειπώθηκε από τον Αλντο. Όλα αυτά είναι υπό την κρίση του καθενός. Η ουσία είναι νομίζω αλλού. Γιατί, αφού η κλινική μας αναφέρει ότι έχουν πάρα πολύ δουλειά, επιμένει να μας παρουσιάζει περιστατικα δικά της και δεν παρακινεί τους πελάτες της να κάνουν ανεξάρτητη παρουσίαση εδώ.Ο γιατρός μας έχει αναφέρει ότι είναι εδώ μαζί μας επειδη κατά κύριο λόγο, είναι ρομαντικός με αυτό που κάνει. Γιατί δεν βλέπουμε ανεξάρτητα περιστατικά?
 

gregkont13

Verified MM member
Η επιμονή και η ανακύκλωση του ίδιου ζητήματος δεν βοηθάει και δεν συνεισφέρει πουθενά. Είναι δικαίωμα της κλινικής να απαντήσει όπως θέλει και αν θέλει. Όπως δικαίωμα της ήταν να απαντήσει όπως απάντησε ή να μην απαντήσει καθολου, σε ό,τι ειπώθηκε από τον Αλντο. Όλα αυτά είναι υπό την κρίση του καθενός. Η ουσία είναι νομίζω αλλού. Γιατί, αφού η κλινική μας αναφέρει ότι έχουν πάρα πολύ δουλειά, επιμένει να μας παρουσιάζει περιστατικα δικά της και δεν παρακινεί τους πελάτες της να κάνουν ανεξάρτητη παρουσίαση εδώ.Ο γιατρός μας έχει αναφέρει ότι είναι εδώ μαζί μας επειδη κατά κύριο λόγο, είναι ρομαντικός με αυτό που κάνει. Γιατί δεν βλέπουμε ανεξάρτητα περιστατικά?

Γιάτι 1. ίσως δεν έχουν τόση πολύ δουλεία, 2. δεν νομίζω ότι θέλουν να υπάρχουν πολλά ανεξάρτητα περιστατικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε πιστεύεις θα μπει στην διαδικασία να σε ρωτήσει για να απαντήσει σε όλα αυτά; Φυσικά κ όχι.. και καλά στο μέλλον θα χρησιμοποιηθεί ως επιχείρημα όταν μιλήσει (γιατί θα μιλήσει κάποια στιγμή) ότι θα ήθελε να απαντήσει αλλά σέβεται τον μοντ που θέλει να μιλάω μόνο για μμ και τεχνικά θέματα

Εγώ δεν υποθέτω τίποτα. Όταν η κλινική ήταν εδώ χωρίς περιορισμούς αρνήθηκε να σχολιάσει τον Aldo μιλώντας για ανώνυμα λαικά δικαστήρια. Άρα απάντησε. Τα ότι θα χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα (πιθανώς, συ είπας) ότι σέβεται τον μόντ είναι απλά αστειότητες. Ο αποκλεισμός της κλινικής έγινε για άλλους λόγους που καμμία σχέση δεν είχαν με αυτό. Ειδικά όταν δηλώνω ΡΓΗΤΑ και ΔΗΜΟΣΙΩΣ ότι προφανώς και επιτρέπω απαντήσεις επί προσωπικού και τεχνικών θεμάτων (μετα από pm). To pm έχει έναν και μόνο σκοπό. Να μου επιτρέψει να είμαι alert για να κάνω καλύτερο moderation και την ζωή μου πιο εύκολη. Τίποτα άλλο.

Να θέλεις να κρατήσεις έναν γιατρό και να έρθουν και άλλοι το καταλαβαίνω και το θέλουν όλοι ... Έλα έναν γιατρό σοβαρό μετρημένο που σέβεται και συνυπάρχει αρμονικά με τα μέλη ... Όλες οι κλινικές το καταφέρνουν μια χαρά όπως βλέπεις εκτός από μια εξαίρεση που του δίνεις και βήμα και προστασία για διαφήμιση... Αυτό δείχνει η συμπεριφορά σου ....

Δεν έχω την ίδια άποψη. Εμένα με ανδιαφέρει να υπάρχουν όλοι οι παίκτες της αγοράς ανεξάρτητα χαρακτήρα ή άλλων ιδιατεροτήτων. Αλλιώς το μέσο πάσχει και επικεντρώνεται μόνο σε συτούς που είναι "¨συμπαθητικοί". Η παρουσία και η συμπεριφορά όλων των κλινικών και το αποτύπωμα τους στο φόρουμ κάνει ευκολότερη την διαδικασία αξιολόγησης για μέλη που ψάχνουν για μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

vlafo

Well-Known Member
Αγαπητέ Jacksmith
Νομίζω αυτό είναι ξεκάθαρο και πάλι ανακυκλώνεστε στα ίδια.
Δεν θέλει και δεν τους παρακινεί για αυτό.
Προς τι η απορία?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιάτι 1. ίσως δεν έχουν τόση πολύ δουλεία, 2. δεν νομίζω ότι θέλουν να υπάρχουν πολλά ανεξάρτητα περιστατικά.

Ο λόγος είναι απλούστερος και εύκολο να τον κατανοήσεις. Γιατί παλιότερα και όταν η κλινική δεν είχε καμμία παρουσία στο φόρουμ δεν είχαμε κανένα ανεξάρτητο? Γιατί απλούστατα το κοινό της δεν ήταν από το φόρουμ, ή τουλάχιστον απο αυτούς που μπαίνουν αρκετά στο φόρουμ και διαβάζουν. Ακόμα και τον Aldo, εγώ με χίλια παρακάλια τον κατάφερα να κάνει παρουσίαση και του εγγυήθηκα ηρεμία (sic) στο νήμα του. Όχι γιατί δεν ήθελε η κλινική αλλά γιατί δεν ήθελε ο ίδιος. Για όσους δεν θυμάστε, διαβάστε τις πρώτες σελίδες του νηματός του.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ δεν υποθέτω τίποτα. Όταν η κλινική ήταν εδώ χωρίς περιορισμούς αρνήθηκε να σχολιάσει τον Aldo μιλώντας για ανώνυμα λαικά δικαστήρια. Άρα απάντησε. Τα ότι θα χρησιμοποιηθεί σαν επιχείρημα (πιθανώς, συ είπας) ότι σέβεται τον μόντ είναι απλά αστειότητες. Ο αποκλεισμός της κλινικής έγινε για άλλους λόγους που καμμία σχέση δεν είχαν με αυτό. Ειδικά όταν δηλώνω ΡΓΗΤΑ και ΔΗΜΟΣΙΩΣ ότι προφανώς και επιτρέπω απαντήσεις επί προσωπικού και τεχνικών θεμάτων (μετα από pm). To pm έχει έναν και μόνο σκοπό. Να μου επιτρέψει να είμαι alert για να κάνω καλύτερο moderation και την ζωή μου πιο εύκολη. Τίποτα άλλο.



Δεν έχω την ίδια άποψη. Εμένα με ανδιαφέρει να υπάρχουν όλοι οι παίκτες της αγοράς ανεξάρτητα χαρακτήρα ή άλλων ιδιατεροτήτων. Αλλιώς το μέσο πάσχει και επικεντρώνεται μόνο σε συτούς που είναι "¨συμπαθητικοί". Η παρουσία και η συμπεριφορά όλων των κλινικών και το αποτύπωμα τους στο φόρουμ κάνει ευκολότερη την διαδικασία αξιολόγησης για μέλη που ψάχνουν για μμ.
Η εμπειρία μου από το φορουμ αυτά τα 5 σχεδόν έτη που είμαι μέλος είναι ότι από την μέρα που μπήκε ο Αναστ@σάκης εδώ και μύρισε κρέας σταδιακά αργά και σταθερά χάνει την ταυτότητα - γνησιότητα -"αθωότητα" του το φόρουμ ... Δεν είναι πια ευδιάκριτο ποιος είναι ο ρόλος του φόρουμ και σε αυτό υπάρχει μόνος ένας υπεύθυνος και μόνο ένας ο οποίος μπορεί να το αλλάξει ξανά αυτό ..εγώ μεταξύ μας χέστηκα ... Σε 2-3 μήνες αποχωρώ καθώς δεν θα έχω άλλο λόγο ύπαρξης αφού τελειώνει η δική μου προσφορά... Λυπάμαι τους νέους που μπαίνουν από δω και μπρος και δεν έχουν καθαρή εικόνα ... Όσο αφορά εσένα μοντ και φιλικά εντελώς να ξέρεις ότι η αξιοπιστία σου μέρα με την μέρα χάνεται με αυτά που κάνεις και δεν είναι μόνο δική μου άποψη αυτό να Σάι σίγουρος ... Απλά εγώ έχω το θάρρος της γνώμης μου να το πω και στο λέω ... Πάρε το αλλιώς σε συμβουλεύω και μείνε απλά στα διαχειριστικά και τα διαιτητικά οπότε χρειαστεί ... Επίσης κόψε από την ρίζα την πηγή του κακου. Αυτά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Κούρασε το εν λόγω θέμα με την κλινική..........όποιος έχει μάτια βλέπει και αν θέλει καταλαβαίνει ........ αν όχι Goodnight and Good Luck!!!
 

F1ght3r

Well-Known Member
Στην σουηδία μπορείς να ηχογραφήσεις μια ομιλία όταν και εσέι ο ίδιος συμμετέχεις, χωρίς να ξέρει ο άλλος ότι ηχογραφείτε, Αλλα πρέπει να συμμετέχεις εσέι ο ίδιος.
Το έχω κάνει ο ίδιος για αγορά αυτοκινητου για τον πατέρα μου που έλεγε ο πολίτης ότι έχει συναγερμό το αυτοκίνητο και τελικά δεν είχε.
Έτσι βρήκα το δίκαιο μου, λόγο την ηχογράφηση.
Αυτά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όσο αφορά εσένα μοντ και φιλικά εντελώς να ξέρεις ότι η αξιοπιστία σου μέρα με την μέρα χάνεται με αυτά που κάνεις και δεν είναι μόνο δική μου άποψη αυτό να Σάι σίγουρος ... Απλά εγώ έχω το θάρρος της γνώμης μου να το πω και στο λέω ... Πάρε το αλλιώς σε συμβουλεύω και μείνε απλά στα διαχειριστικά και τα διαιτητικά οπότε χρειαστεί ... Επίσης κόψε από την ρίζα την πηγή του κακου. Αυτά...

Δεν έχω απολύτως κανένα θέμα να μου λες ότι χάνεται η αξιοπιστία μου. Το θεωρώ τίτλο τιμής όταν λέγεται από ανθρώπους που έχουν δηλώσει ότι δεν έχουν γνώσεις, είναι ταυτισμένοι/χρωματισμένοι με κάποιο γιατρό και δεν κρίνουν τα γραφόμενα παρά μόνο κάνουν εικασίες για τις προθέσεις των άλλων. Θα αρχίσω να ανησυχώ μόνο όταν λείψουν οι αντίθετες φωνές που πάνε κόντρα στην εκάστοτε μόδα του φόρουμ και λένε αλήθειες ή απλά εκθέτουν την δική τους οπτική με επιχειρήματα και γνώσεις. Αυτοί αφήνουν αποτύπωμα, οι άλλοι απλά είναι θόρυβος που ναι μέν τον ανέχεσαι αλλά δεν μαθαίνεις και τίποτα από αυτόν.
 

F1ght3r

Well-Known Member
CVIAL
Γιατί δεν απαγορεύεις τις κλινικές που συμμετέχουν στο forum να ανεβάζουν αποτελέσματα αφού αυτά δεν μου λένε κάτι γιατί διαλέγουν 1 από τα 100 αποτελέσματα και βάζουν τα καλά τους. Σταματα τους και τον Αναστασάκη και την HDC και όλους που ανεβάζουν ότι θέλουν η κλινικές.

Να επιτρέπονται ΜΟΝΟ ανεξάρτητες μεταμόσχευσης.

Το πιο εύκολο αυτό είναι.
 

oreo

Well-Known Member
η αλήθεια είναι ότι η παρουσία της κλινικής στο φόρουμ έχει πάψει να έχει νόημα εδώ και πολύ καιρό. μάταια προσπαθεί ο cvial να βρει την χρυσή τομή, δεν δύναται να υπάρξει
Αυτό το σχόλιο είναι κατ εμέ η αυλαία του έργου. Δεν μπορεί να υπάρξει μέση λύση που να γίνει αποδεκτή. Ούτε πρόκειται να υπάρξει νήμα που δεν θα υπάρχει επανατοποθέτηση ερωτήσεων σχετικά με το τι έγινε με τον aldo ή τον jacksmith. Όταν χάνεται η εμπιστοσύνη, πλήγεται η αξιοπιστία και δημιουργείται αέναος κύκλος, που και 20 top αποτελέσματα να ανέβουν, δεν θα βρουν αποδοχής. Ως φαίνεται στην παρούσα περίπτωση ισχύει το αντίθετο και ένοχος παραμένει κάποιος μέχρι αποδείξεως του εναντίου (μιας και το "γάντι" έχει ριχτεί κ απάντηση δεν υπάρχει). Αυτό που προσωπικά θα ήθελα να βλέπω είναι η ίδια αυστηρότητα στην κρίση, για τις αδυναμίες σε οποιοδήποτε περιστατικό, αν και ξέρω οτι όταν παρουσιάζει κάποιο μέλος ανεξάρτητα, η προσπάθεια είναι να κρατήσουμε υψηλά την ψυχολογία κ όχι να την χαντακώσουμε.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε cvial,από το μυαλό μας τα βγάλαμε αυτά για τις ηλιαχτίδες? Η μιλάμε συνομοσιολογικα και ανταλλάσσουμε κρυφές πληροφορίες?το έγραψε εκεί ο aldo και έγινε θέμα..τώρα όλη αυτή η βαβούρα είναι περιττή.να βγει να πει τι έγινε ο γιατρός και να τελειώνουμε..εγώ με αυτή την στάση που κρατάει,αν ήμουν mod ,επειδή δεν σηκώνω μαγκιές οι οποίες αφήνουν σκιές για το τι έγινε,αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα βολεύτηκα φουλ και συνεχίζω τρελή διαφημισαρα ,γτ αυτό γίνεται,εγώ λοιπόν ,έτσι για να βάλουν μυαλό όσοι επαγγελματίες μπουν εδώ μέσα ,για να σέβονται τον χώρο εδώ,θα του έριχνα μια μπανάρα από εδώ μέχρι τα λουτρά της Αγίας Ελένης και θα έσβηνα κάθε νήμα του ώστε να πάψει να έχει δωρεάν διαφήμιση ενώ έχει αφήσει τέτοιες υποθέσεις να αιωρούνται ..
 

obi one

Active Member
CVIAL
Γιατί δεν απαγορεύεις τις κλινικές που συμμετέχουν στο forum να ανεβάζουν αποτελέσματα αφού αυτά δεν μου λένε κάτι γιατί διαλέγουν 1 από τα 100 αποτελέσματα και βάζουν τα καλά τους. Σταματα τους και τον Αναστασάκη και την HDC και όλους που ανεβάζουν ότι θέλουν η κλινικές.

Να επιτρέπονται ΜΟΝΟ ανεξάρτητες μεταμόσχευσης.

Το πιο εύκολο αυτό είναι.
Συγνώμη, το θεμα νόμίζω δεν είναι " το πιο ευκολο" αλλα το πιο χρήσιμο. Κατω απο αυτο το σκεπτικό, θεωρώ σημαντικό να μπορεί κάθε κλινική να ανεβάζει περιστατικά που η ίδια θεωρεί "επιτυχίες" κ γιατί όχι να προωθεί τις υπηρεσίες της. Ομως απο την άλλη είναι εξ ίσου σημαντικό οι κλινικές που ανεβαζουν περιστατικα να μπαίνουν στον κοπο να απαντάνε ωστε να υπάρχει διαφάνεια κ χρησιμότητα. Αν δεν το κάνουν, θα κριθούν κ γι αυτό, οτι δηλ. κρύβουν στοιχεια κ λεπτομέρειες κάτι που μονο ως αρνητικό εκλαμβάνεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε cvial,από το μυαλό μας τα βγάλαμε αυτά για τις ηλιαχτίδες? Η μιλάμε συνομοσιολογικα και ανταλλάσσουμε κρυφές πληροφορίες?το έγραψε εκεί ο aldo και έγινε θέμα

Έγραψα, δεν είχα δει το ποστ του Aldo με τις ηλιαχτίδες. Ας μας πει τότε ο Aldo, αυτό με τις ηλιαχτίδες τι είναι ακριβώς.
 

aeratos28

Just aeratos
Που τα είδες αυτά αγορίνα??αυτό που λες ,το κάνουν στις δικές τους σελίδες οι γιατροί..έχεις δει εσύ τoμή μετά από strip στη σελίδα του Αναστασάκη σαν του jacksmith?? Έχεις ιδέα σε τι φόρουμ είσαι?
Συγνώμη, το θεμα νόμίζω δεν είναι " το πιο ευκολο" αλλα το πιο χρήσιμο. Κατω απο αυτο το σκεπτικό, θεωρώ σημαντικό να μπορεί κάθε κλινική να ανεβάζει περιστατικά που η ίδια θεωρεί "επιτυχίες" κ γιατί όχι να προωθεί τις υπηρεσίες της. Ομως απο την άλλη είναι εξ ίσου σημαντικό οι κλινικές που ανεβαζουν περιστατικα να μπαίνουν στον κοπο να απαντάνε ωστε να υπάρχει διαφάνεια κ χρησιμότητα. Αν δεν το κάνουν, θα κριθούν κ γι αυτό, οτι δηλ. κρύβουν στοιχεια κ λεπτομέρειες κάτι που μονο ως αρνητικό εκλαμβάνεται.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα