Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

piros75

Well-Known Member
Καλημέρα και από εμένα. Εγώ στη θέση σου θα ξεκινούσα με επαφές και επισκέψεις σε όλες τις κλινικές και γιατρούς κοντά μου. Θα ζητούσα να δω από κοντά αποτελέσματα, θα έβλεπα την προσέγγισή τους και το τί μου λένε και σε συνδυασμό με χαλαρό διάβασμα στο φόρουμ θα έβγαζα τα συμπεράσματά μου. Συνεπώς, νομίζω, ότι θα πρέπει άμεσα να ξεκινήσεις τις επισκέψεις. Καλή επιτυχία σε ότι και αν διαλέξεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Αν δεν με ενοχλούσε το ξυρισμένο κεφάλι θα το έκανα άνετα και δεν θα συζητούσα για ΜΜ. Έλα όμως που δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου έτσι.... Μια φορά νεαρός τα είχα πάρει με την ψιλή και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Το μερικά χρονάκια δεν παίζει, είμαι στα 49 αν δεν κάνω κάτι σύντομα δεν θα κάνω ποτέ....Βέβαια δίκιο έχεις κακώς ασχολούμαστε με τρίχες.....

Έχεις δίκιο ότι αν δεν κάνεις κάτι σύντομα,δε θα κάνεις ποτέ.
Θα συμφωνήσω εν μέρει ότι κακώς ασχολούμαστε με τρίχες,μιας και υπάρχουν απείρως σοβαρότερα θέματα να ασχοληθεί κανείς,
επίσης "σε όποιον αρέσουμε με ή χωρίς μαλλιά",κ.λ.π., αλλά από την άλλοι είμαστε άνθρωποι,όντα ατελή,που κάποιες φορές κάτι τέτοια μικρά
και "επιφανειακά" πράγματα,μας ανεβάζουν τη διάθεση.
Και αυτό είναι το μοναδικό που έχει σημασία,αν το μετά σε βρίσκει με πιο θετικό πρόσημο και ας σε λένε οι άλλοι ότι θέλουν.

Εγώ συμπληρώνω σχεδόν 6 μήνες μετά τη μμ μου,την έκανα χωρίς ιδιαίτερη μελέτη και χωρίς ιδιαίτερες προσδοκίες,
όμως πίστεψέ με,χαίρομαι μέρα με τη μέρα ολοένα και περισσότερο το νέο μου μαλλί.

Η δική μου άποψη λοιπόν είναι να μελετήσεις τις επιλογές σου,χωρίς όμως να αφήσεις να περάσουν χρόνια μέχρι να πάρεις την απόφαση
και αφού δεν επιλέγεις με πρώτο κριτήριο την τιμή,έχεις πάρει χαμπάρι το πιο βασικό πράγμα και είσαι σε καλό δρόμο.
 

jersey

Well-Known Member
Ο μόνος λόγος πιστεύω να καθυστερείς μια μεταμόσχευση είναι αν είσαι σε μικρή ηλικία και εμφανίζεις επιθετική τριχόπτωση, οπότε περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί. Όταν όμως είσαι ήδη σε προχωρημένη ηλικία, και έχεις καθαρές περιοχές να επέμβεις θα έπρεπε να κάτσεις να διαβάσεις να συγκρίνεις αποτελέσματα και να αποφασίσεις σε λογικό χρονικό διάστημα και όχι να κάθεσαι να το λιβανίζεις πολύ καιρό, γιατί μετά από κάποια στιγμή τρελαίνεσαι με τόσο "λιβάνισμα" και καταντάει εμμονικό όλο αυτό να ασχολείται κάποιος από το πρωί μέχρι το βράδυ με τις τρίχες του...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο μόνος λόγος πιστεύω να καθυστερείς μια μεταμόσχευση είναι αν είσαι σε μικρή ηλικία και εμφανίζεις επιθετική τριχόπτωση, οπότε περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί. Όταν όμως είσαι ήδη σε προχωρημένη ηλικία, και έχεις καθαρές περιοχές να επέμβεις θα έπρεπε να κάτσεις να διαβάσεις να συγκρίνεις αποτελέσματα και να αποφασίσεις σε λογικό χρονικό διάστημα και όχι να κάθεσαι να το λιβανίζεις πολύ καιρό, γιατί μετά από κάποια στιγμή τρελαίνεσαι με τόσο "λιβάνισμα" και καταντάει εμμονικό όλο αυτό να ασχολείται κάποιος από το πρωί μέχρι το βράδυ με τις τρίχες του...

Αν κάποιος κάνει μεταμόσχευση είναι σχεδόν κάθε μέρα στο καθρέφτη ακόμη και χρονιά μετά.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο μόνος λόγος πιστεύω να καθυστερείς μια μεταμόσχευση είναι αν είσαι σε μικρή ηλικία και εμφανίζεις επιθετική τριχόπτωση, οπότε περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί. Όταν όμως είσαι ήδη σε προχωρημένη ηλικία, και έχεις καθαρές περιοχές να επέμβεις θα έπρεπε να κάτσεις να διαβάσεις να συγκρίνεις αποτελέσματα και να αποφασίσεις σε λογικό χρονικό διάστημα και όχι να κάθεσαι να το λιβανίζεις πολύ καιρό, γιατί μετά από κάποια στιγμή τρελαίνεσαι με τόσο "λιβάνισμα" και καταντάει εμμονικό όλο αυτό να ασχολείται κάποιος από το πρωί μέχρι το βράδυ με τις τρίχες του...
Αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή,μέσα σε 1 χρόνο με την ανάλογη έρευνα αγοράς,άνετα καταλήγεις.
Αυτό έχει αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ειδικά στην Ελλάδα,όπου έχεις τα πάντα σε πληροφόρηση αλλά και σε αποτελέσματα και ανάλογες κλινικές.
Πριν το 2015 ήταν το χάος σε όλες τις κλινικές εκτός απο τις Ισπανικές που και αυτές μετά το 2010 εμφάνισαν τρομερή βελτίωση.
Έτσι για να βλέπουμε τι συμβαίνει σήμερα σε σχέση με το παρελθόν.
 

vlafo

Well-Known Member
όμως πίστεψέ με,χαίρομαι μέρα με τη μέρα ολοένα και περισσότερο το νέο μου μαλλί.
Μα στην τελική αυτό είναι το νόημα.
Με μικρά πράγματα να χαιρόμαστε και να έχουμε καλή διάθεση,τίποτα παραπάνω.
Λογικά την επόμενη βδομάδα που θα ανεβάσεις φίλε Ari νέο υλικό,πρέπει να είσαι βούρτσα.
Οπότε η χαρά σου αυξάνεται και άλλο.:)
 

Aris81

Well-Known Member
Αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή,μέσα σε 1 χρόνο με την ανάλογη έρευνα αγοράς,άνετα καταλήγεις.
Αυτό έχει αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ειδικά στην Ελλάδα,όπου έχεις τα πάντα σε πληροφόρηση αλλά και σε αποτελέσματα και ανάλογες κλινικές.
Πριν το 2015 ήταν το χάος σε όλες τις κλινικές εκτός απο τις Ισπανικές που και αυτές μετά το 2010 εμφάνισαν τρομερή βελτίωση.
Έτσι για να βλέπουμε τι συμβαίνει σήμερα σε σχέση με το παρελθόν.

Kαι όσο περνάει ο καιρός η κατάσταση βελτιώνεται εντός και εκτός συνόρων.
Τυχεροί από κάθε άποψη όσοι αναζητούν σήμερα λύση για την τριχόπτωση,
συγκριτικά με τις αντίστοιχες επιλογές στο όχι τόσο μακρινό παρελθόν.
 

vlafo

Well-Known Member
Kαι όσο περνάει ο καιρός η κατάσταση βελτιώνεται εντός και εκτός συνόρων.
Τυχεροί από κάθε άποψη όσοι αναζητούν σήμερα λύση για την τριχόπτωση,
συγκριτικά με τις αντίστοιχες επιλογές στο όχι τόσο μακρινό παρελθόν.
Ακριβώς τυχεροί και πρέπει να λένε ευχαριστώ.
Για να καταλάβεις τη διαφορά,μπορείς να μπεις εδώ μέσα στο φόρουμ να δεις διάφορες κλινικές γνωστές και καταξιωμένες,για να καταλάβεις τι αποτελέσματα παρήγαγαν μεχρι τότε(2015).
Απλά θα γελάς.
Έτσι ήταν παγκοσμίως,αλλά είχαν βελτιωθεί πολύ πιο γρήγορα από εμάς(2010).
Υ.Γ:Για αυτό περίμενα και εγώ τόσα χρόνια και ας άργησα μια 5ετια να την κάνω.
 

jersey

Well-Known Member
Αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή,μέσα σε 1 χρόνο με την ανάλογη έρευνα αγοράς,άνετα καταλήγεις.
Αυτό έχει αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ειδικά στην Ελλάδα,όπου έχεις τα πάντα σε πληροφόρηση αλλά και σε αποτελέσματα και ανάλογες κλινικές.
Πριν το 2015 ήταν το χάος σε όλες τις κλινικές εκτός απο τις Ισπανικές που και αυτές μετά το 2010 εμφάνισαν τρομερή βελτίωση.
Έτσι για να βλέπουμε τι συμβαίνει σήμερα σε σχέση με το παρελθόν.
Συμφωνώ μαζί σου. Αυτή τη στιγμή που έχεις αρκετές επιλογές κλινικών να επιλέξεις και με βάση την βελτίωση του επιπέδου των παροχών και των αποτελεσμάτων των κλινικών σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια, μπορείς πλέον να κάνεις την επιλογή κλινικής με σχετική ευκολία και σε λιγότερο χρόνο, αν είσαι κατάλληλα ενημερωμένος και διαβασμένος, και χωρίς να δώσεις μια περιουσία....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ωραία εικόνα.
Τελικά αν θέλεις να κάνεις κορυφαία δουλειά σε κάποιον τοπ,παίζεις από 2.5€-3.5€ και θεωρώ ότι είναι πολύ σωστή τιμή.
Δεν ήξερα ότι ο Freitas το έχει πάει εκεί.
Ανέβασε πολύ τιμές μέσα σε 2 χρόνια.
Εκείνος που δείχνει τοπ δουλειές και κάνει παπάδες είναι ο Pinto.
Θα τον επέλεγα με κλειστά μάτια.
 

manly_Man

Well-Known Member
Τελικά αν θέλεις να κάνεις κορυφαία δουλειά σε κάποιον τοπ,παίζεις από 2.5€-3.5€ και θεωρώ ότι είναι πολύ σωστή τιμή.
Δεν ήξερα ότι ο Freitas το έχει πάει εκεί.
Ανέβασε πολύ τιμές μέσα σε 2 χρόνια.
Πάντως ο Moderator του forum Ηairrestorationnetwork, είχε αναφέρει πριν κανα μήνα σε ένα ποστ ότι ο Freitas χρεώνει 2.5 το graft για πάνω από 1000 grafts.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως ο Moderator του forum Ηairrestorationnetwork, είχε αναφέρει πριν κανα μήνα σε ένα ποστ ότι ο Freitas χρεώνει 2.5 το graft για πάνω από 1000 grafts.
Δεν ξέρω μου κάνει εντύπωση,γιατί εγώ είχα μιλήσει μαζί του το 2018, και το 19 κλείσαμε στα 2.5 ,αλλά μετά που μεσολάβησε ο covid,έκανα ένα update και ήμουν κλειδωμένος εκεί.
Να το αύξησε τόσο πολύ μέσα σε αυτό το κλίμα,πραγματικά εντύπωση μου κάνει.
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν ξέρω μου κάνει εντύπωση,γιατί εγώ είχα μιλήσει μαζί του το 2018, και το 19 κλείσαμε στα 2.5 ,αλλά μετά που μεσολάβησε ο covid,έκανα ένα update και ήμουν κλειδωμένος εκεί.
Να το αύξησε τόσο πολύ μέσα σε αυτό το κλίμα,πραγματικά εντύπωση μου κάνει.
ναι ισχύει...και εγώ δεν πιστεύω να το αύξησε τώρα μέσα στον covid. Αφού είδα και αυτό το ποστ που σου είπα που ανέφερε για 2.5 ευρώ/graft...
 

F1ght3r

Well-Known Member
Πάντως ο Moderator του forum Ηairrestorationnetwork, είχε αναφέρει πριν κανα μήνα σε ένα ποστ ότι ο Freitas χρεώνει 2.5 το graft για πάνω από 1000 grafts.
Από εκεί έκανα copy paste της τιμές. Ίσος κάποιες να μην ισχούν.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Εγώ ήμουν πολύ κοντά να κλείσω με την Bicer, 1.5 euro. Δεν ήξερα το forum το ελληνικό, όταν το βρήκα και με τον John John και τις ειδικές τιμές αποφάσισα HDC, Αλλιώς θα είχα πάει τουρκια και Bicer. Είδα πολλά αποτελέσματα από διαφορα forums και με της τιμές με 1.5 euro ήμουν έτοιμος.

 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Από εκεί έκανα copy paste της τιμές. Ίσος κάποιες να μην ισχούν.

Εγώ αναφέρομαι σε αυτό το post:

2.jpg
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ ήμουν πολύ κοντά να κλείσω με την Bicer, 1.5 euro. Δεν ήξερα το forum το ελληνικό, όταν το βρήκα και με τον John John και τις ειδικές τιμές αποφάσισα HDC, Αλλιώς θα είχα πάει τουρκια και Bicer. Είδα πολλά αποτελέσματα από διαφορα forums και με της τιμές με 1.5 euro ήμουν έτοιμος.

Αυτή η Dr Bicer αναλαμβάνει μόνο έναν ασθενή την μέρα από ότι βλέπω ε;
 
Μπλουζα