Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

jersey

Well-Known Member
O Lorenjo, χρεώνει 5 ευρώ για τα πρώτα 2000 grafts, και μετά κατεβαίνει στο 2.5. Και νομίζω κάνει 3-4 χειρουργεία τη μέρα και όχι 1 όπως λέει ο πίνακας, καθώς κάνει μόνο την τοποθέτηση με implanter ενώ εξαγωγή οι technicians.
Ο Bisanga είναι πανάκριβος στο Βέλγιο, ενώ εδώ Ελλάδα χρεώνει 2.5 για να κάνει το 50% των οπών και να κάνει τον σχεδιασμό με τις μετρήσεις και να είναι επιβλέπων του χειρουργείου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα σας , έχω φτιάξει ένα θέμα αλλά δεν έχει εγκρίθει ακόμα και είπα να γράψω εδώ αν είναι πρόβλημα να το διαγράψω ,

Είμαι νέος στο forum , το έμαθα από φίλο.
Έχω και χρόνια 8-9 χρόνια έβλεπα αραίωση ειδικά στο πίσω μέρος του κεφαλιού , είχα προσπαθήσει να κάνω κάτι με κανένα σπρέι αλλά δεν το συνέχισα ποτε , έφτασα λοιπόν στο σημείο να πάω να πάρω μια γνώμη από κλινική για μεταμόσχευση τυχαία το 2018 πήγα στην πατρα στην Advance HC , μου είπαν τέλος πάντων για μεταμόσχευση τιμές και τα σχετικά αλλά δεν προχώρησα , μου είπαν να πάρω ένα σπρέι minoxidil 5% δικό τους να βάζω για συντήρηση το έβαλα για κάποιες βδομαδες αλλά ένιωθα ότι είχα υπερένταση και το έκοψα , τελικά πριν μερικές μέρες με ξανά πήραν τηλέφωνο και είπα να πάω να με ξανά δουν , έχω ραντεβού με μια γιατρό που έρχεται από Αθήνα για μεταμόσχευση και στο διάλειμμα θα με δει , ήθελα να ρωτήσω τι συμβουλές θα μου δίνατε ώστε να έχει ουσία το ραντεβού και να μην μου πουν απλά θα σου βάλουμε εδώ και εδώ και θα πληρώσεις τόσα !
Βλέποντας την παρουσίαση του Cvil , μπερδεύτηκα πιο πολύ γιατί δεν έχω τέτοιες γνώσεις ώστε να τα πω στον γιατρό , θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια πληροφορία !

*μια πληροφορία που ξέχασα να γράψω , πριν μια βδομάδα με είχε δει ο μάνατζερ της κλινικής και μου είπε ότι κανονικά χρειάζομαι 2 μέρες μεταμόσχευση για να γίνει πλήρης κάλυψη ή μπορώ να κάνω μια μέρα και να φτάσω σε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα 70-80% ,μου είπε ότι και με μια μέρα μεταμόσχευση θα γεμίσει το Α και Β σημείο και πίσω θα κλείσει αλλά όχι τελείως και ότι θα κάνει όσο πιο πολύ μπορεί σε ώρες με επιπλέον άτομο για να πετύχουν πολύ κάλυψη με μια μέρα για να μην ξεφύγει πολύ το ποσό + ότι μπορεί να πάρει και από τα μούσια !
Σήμερα λοιπον 27/5 πήγα στην κλινική με είδε και η γιατρός και μου είπε ότι για το πρόβλημα μου και αν θέλω πυκνότητα πρέπει να κάνω 2 μέρες μεταμόσχευση μια μετά για μπροστά και άλλη μια μέρα για πίσω
, τιμή με προσφορά στην προσφορά και αν την κάνω την επόμενη βδομάδα περίπου 4500 ,θα ήθελα την γνώμη σας μιας και ξέρετε πολύ περισσότερα από μένα !
Στην τελευταία φωτό μου έχει σχεδιάσει η γιατρός την γραμμή που θα ξεκινήσει
Να ανοίξεις άλλο νήμα δικό σου .Αυτό έχει άλλο θέμα .Να πεις την ηλικία σου γιατί φαίνεται πολύ επιθετικό το πρόβλημα σου .Διαβασε καλά το forum να ενημερωθείς πρώτα
 

Neverwinter

Active Member
Να ανοίξεις άλλο νήμα δικό σου .Αυτό έχει άλλο θέμα .Να πεις την ηλικία σου γιατί φαίνεται πολύ επιθετικό το πρόβλημα σου .Διαβασε καλά το forum να ενημερωθείς πρώτα
Έγινε , έχω ανοίξει βέβαια αλλά δεν εμφανίζεται ακόμα , θα διαγράψω αυτό να το δούμε στο άλλο θέμα ! 33 είμαι !
 

teoyoung

Active Member
Κοίταξε εικασίες σίγουρα δεν είναι. Το εύρος 2.5-3 ευρώ/g είναι η τιμή που συνήθως χρεώνει ανάλογα τα μοσχεύματα που θα σου βάλει( δηλαδή η τιμή μειώνεται στα περισσότερα μοσχεύματα), το οποίο επιβεβαιώνεται από μαρτυρίες μελών που έκαναν επίσκεψη στην κλινική και ρώτησαν, αλλά και γενικά από ότι έχει συζητηθεί εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
@teoyoung φαίνεται να έχεις σοκαριστεί με την τιμή που σου είπε η συγκεκριμένη κλινική αν και γενικά είναι γνωστό στα μέλη του φόρουμ ότι τόσο χρεώνει η συγκεκριμένη κλινική...
 

mike1988

Active Member
Δεν κοιμήθηκα το βράδυ. Στριφογύριζα. Αφού στο forum, σκεφτόμουν, είχα δει πιο λογικές τιμές, πως έπεσα τόσο έξω; Μήπως είχα καμιά πινακίδα στο μέτωπο μου και με κατάλαβε...;
Οι τιμές που έχουν ειπωθεί στο φόρουμ πάντως 2,5-3 ήταν πάντα. Με πολλαπλασιασμό άρα αυτό βγαίνει. Πάντως επειδή είναι ιδιωτική επιχείρηση θα πρέπει να σεβαστούμε την χρέωση της όσο και αν είναι αυτή. Ο καθένας σε μια ελεύθερη αγορά μπορεί να πάει όπου μπορεί δυστυχώς, και όχι όπου θέλει. Κάνε την αναζήτηση σου και επέλεξε την βέλτιστη για σένα λύση με βάση και τις οικονομικές σου δυνατότητες.
 

bobby

Well-Known Member
Νομίζω δεν τιμολογεί επακριβώς με τιμή ανα graft. Βλέπει την περίπτωση σου και ανάλογα τις ημέρες και τον αριθμό κατά προσέγγιση των graft που χρειάζεσαι σου λέει την τιμή μπορεί να σου βάλει περισσότερα χωρίς μα τα χρεώσει επιπλέον (αν γίνεται και αν κρίνεται σκόπιμο). Βέβαια κυμαίνεται στο πλαίσιο που αναφέρεται παραπάνω, αλλά να πεις ακριβώς ότι χρεώνει 2, 2,5 η 3 €/graft δεν είναι ακριβές.
Πιστεύω βέβαια ότι όπως σε όλα τα πράγματα μια μικρή διαπραγμάτευση της τιμής μπορεί να γίνει. Άλλωστε δεν μιλάμε για ιατρική επέμβαση ζωής και θανάτου αλλά κοσμητική, οπότε πιστεύω ένα περιθώριο διαπραγμάτευσης υπάρχει ανάλογα με την εποχή (κενές ημέρες χειρουργείων, παρουσίαση στο φόρουμ ή όχι κλπ).
Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες, καθώς προσωπικά έχω πάρει προσφορά αλλά ακόμη δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω και που για να μπω σε διαδικασίες κλεισίματος.
Θα επαναλάβω βέβαια για μια ακόμα φορά ότι δεν πρέπει να κοιτάμε πρώτα την τιμή αλλά την αξία αυτού που παίρνουμε (συνέπεια αποτελεσμάτων, πλάνο, ασφάλεια, διαχείρηση δότριας κλπ). Αν στα ικανοποιεί αυτά κάποιος φθηνότερος τότε ΟΚ, αλλά αν όχι τότε το φθηνό μπορεί να αποβεί ακριβό.....
Εκτιμώ ότι κανένας εδώ δεν έχει στην αυλή του «λεφτόδεντρο» αλλιώς θα πηγαίναμε όλοι στον Hasson&Wong, Konior, Lorenzo (και εγώ πρώτος) για να έχουμε το «κεφάλι» μας ήσυχο (όσο ήσυχο μπορείς να το έχεις σε μια τέτοια διαδικασία...), αλλά, δοθέντος του μπάτζετ που μπορεί να διαθέσει ο καθένας, πρέπει να κάνει την καλύτερη επιλογή που μπορεί για να λάβει την μεγαλύτερη «αξία». Αν κοιτάς μόνο το οικονομικό άσε το καλύτερα....
 

jersey

Well-Known Member
Πάντως με 2.5 ευρώ/ graft μπορείς να πας σε κορυφαίες και ασφαλείς λύσεις του εξωτερικού. Τουρκία HLC, Pekiner, ίσως και Erdogan; , Ισπανία Freitas, Villa, Και Πορτογαλία bruno Ferreira .
Οπότε από την στιγμή που μπορείς να πας σε αυτούς και να πάρεις τοπ αποτέλεσμα με τέτοια τιμή, δεν βρίσκω πραγματικά κάποιο λόγο να δώσεις τα ίδια λεφτά για Ελλάδα και να μη πας εξωτερικό.
Και αν θες μια πιο οικονομική επιλογή από αυτούς πας και HDC που έχει ασφάλεια και συνέπεια αποτελεσμάτων με 1.6 ευρώ / g και παίρνεις σίγουρο αποτέλεσμα. Αναμένουμε και τα αποτελέσματα του Τυρκαλά για να έχουμε και γι'αυτόν μια πιο ολοκληρωμένη άποψη αν και φαίνεται να είναι ασφαλής επιλογή όπως και οι υπόλοιπες. Οπότε ασφαλείς και αξιοπρεπείς λύσεις με μικρότερο κόστος υπάρχουν αρκεί να το έχει ψάξει κανείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Δεν κοιμήθηκα το βράδυ. Στριφογύριζα. Αφού στο forum, σκεφτόμουν, είχα δει πιο λογικές τιμές, πως έπεσα τόσο έξω; Μήπως είχα καμιά πινακίδα στο μέτωπο μου και με κατάλαβε...;
Κάνε κανα λάθος να κοιμηθείς, να έρθει να σου πάρει στον ύπνο σου τα grafts :p
 

bobby

Well-Known Member
Πάντως με 2.5 ευρώ/ graft μπορείς να πας σε κορυφαίες και ασφαλείς λύσεις του εξωτερικού. Τουρκία HLC, Pekiner, ίσως και Erdogan; , Ισπανία Freitas, Villa, Και Πορτογαλία bruno Ferreira .
Οπότε από την στιγμή που μπορείς να πας σε αυτούς και να πάρεις τοπ αποτέλεσμα με τέτοια τιμή, δεν βρίσκω πραγματικά κάποιο λόγο να δώσεις τα ίδια λεφτά για Ελλάδα και να μη πας εξωτερικό.
Και αν θες μια πιο οικονομική επιλογή από αυτούς πας και HDC που έχει ασφάλεια και συνέπεια αποτελεσμάτων με 1.6 ευρώ / g και παίρνεις σίγουρο αποτέλεσμα. Αναμένουμε και τα αποτελέσματα του Τυρκαλά για να έχουμε και γι'αυτόν μια πιο ολοκληρωμένη άποψη αν και φαίνεται να είναι ασφαλής επιλογή όπως και οι υπόλοιπες. Οπότε ασφαλείς και αξιοπρεπείς λύσεις με μικρότερο κόστος υπάρχουν αρκεί να το έχει ψάξει κανείς.
Δεν διαφωνούμε πουθενά. Εκτός από τους Τούρκους που και τζάμπα δεν θα πήγαινα! Υπάρχει βέβαια και η διαφορά στο travel cost για Ισπανούς αλλά και η ευκολία να έχεις τον γιατρό στην πόλη σου που παίζει ένα ρόλο στην επιλογή. Αλλά γενικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Οι Ισπανοί που λες βέβαια για περιπτώσεις μέχρι NW 3, για παραπάνω; Από εκεί και πέρα και για αυτούς που έχουν παραπλήσιο κόστος είναι ξεκάθαρα παράγοντας το πως σε κάνει να νιωθεις ο γιατρος αναφορικά με το πλάνο, αποτελέσματα σε περιπτώσεις όμοιες με την δικιά σου και ασφάλεια. Δεν είναι εύκολη απόφαση πάντως. Εγώ, ανεξαρτήτως χρημάτων, με κλειστά μάτια μόνο σε Lorenzo θα πήγαινα, για όλους τους άλλους θέλει επισταμένη έρευνα.
 

jersey

Well-Known Member
Δεν διαφωνούμε πουθενά. Εκτός από τους Τούρκους που και τζάμπα δεν θα πήγαινα! Υπάρχει βέβαια και η διαφορά στο travel cost για Ισπανούς αλλά και η ευκολία να έχεις τον γιατρό στην πόλη σου που παίζει ένα ρόλο στην επιλογή. Αλλά γενικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Οι Ισπανοί που λες βέβαια για περιπτώσεις μέχρι NW 3, για παραπάνω; Από εκεί και πέρα και για αυτούς που έχουν παραπλήσιο κόστος είναι ξεκάθαρα παράγοντας το πως σε κάνει να νιωθεις ο γιατρος αναφορικά με το πλάνο, αποτελέσματα σε περιπτώσεις όμοιες με την δικιά σου και ασφάλεια. Δεν είναι εύκολη απόφαση πάντως. Εγώ, ανεξαρτήτως χρημάτων, με κλειστά μάτια μόνο σε Lorenzo θα πήγαινα, για όλους τους άλλους θέλει επισταμένη έρευνα.
Κι όμως αυτοί οι Τούρκοι που σου είπα θεωρούνται κορυφαίες και ασφαλείς επιλογές και αναγνωρισμένες στο εξωτερικό. Το αν θέλεις ή δεν θέλεις να πας εσύ είναι άλλο θέμα. Πολλοί ίσως ένιωθαν λιγότερη ασφάλεια σε ελληνική κλινική από ότι σε μια αναγνωρισμένη του εξωτερικού. Γούστα είναι αυτά. Αναλαμβάνουν και μεγάλα norwood πάντως βάζοντας beard grafts. Εγώ πάντως με αυτούς του εξωτερικού που ανέφερα θα ένιωθα περισσότερη ασφάλεια από τους Έλληνες ιατρούς γιατί είναι γιατροί αναγνωρισμένης αξίας. Οπότε άμα ήταν να δαπανήσω 2.5 ευρώ ανά/g σίγουρα θα επέλεγα μια ασφαλή και σίγουρη λύση στο εξωτερικό. Αλλά είναι ο καθένας όπως νιώθει ασφάλεια με την κάθε κλινική και είναι δικιά του επιλογή και το ρίσκο. Για όλους χρειάζεται έρευνα και να βλέπεις και παρουσιάσεις μελών, και αν θες κάποιον γιατρό του εξωτερικού μπορείς να ψάξεις σε ξένα φόρουμ όπου υπάρχει πληθώρα παρουσιάσεων, καθώς εδώ προβάλλονται περισσότερο συγκεκριμένες κλινικές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Κι όμως αυτοί οι Τούρκοι που σου είπα θεωρούνται κορυφαίες και ασφαλείς επιλογές και αναγνωρισμένες στο εξωτερικό. Το αν θέλεις ή δεν θέλεις να πας εσύ είναι άλλο θέμα. Πολλοί ίσως ένιωθαν λιγότερη ασφάλεια σε ελληνική κλινική από ότι σε μια αναγνωρισμένη του εξωτερικού. Γούστα είναι αυτά. Αναλαμβάνουν και μεγάλα norwood πάντως βάζοντας beard grafts. Εγώ πάντως με αυτούς του εξωτερικού που ανέφερα θα ένιωθα περισσότερη ασφάλεια από τους Έλληνες ιατρούς γιατί είναι γιατροί αναγνωρισμένης αξίας. Οπότε άμα ήταν να δαπανήσω 2.5 ευρώ ανά/g σίγουρα θα επέλεγα μια ασφαλή και σίγουρη λύση στο εξωτερικό. Αλλά είναι ο καθένας όπως νιώθει ασφάλεια με την κάθε κλινική και είναι δικιά του επιλογή και το ρίσκο. Για όλους χρειάζεται έρευνα και να βλέπεις και παρουσιάσεις μελών, και αν θες κάποιον γιατρό του εξωτερικού μπορείς να ψάξεις σε ξένα φόρουμ όπου υπάρχει πληθώρα παρουσιάσεων, καθώς εδώ προβάλλονται περισσότερο συγκεκριμένες κλινικές.
Για τους Τούρκους δεν είναι θέμα ικανότητας είναι θέμα εθνικότητας και χρημάτων στην εθνική τους οικονομία. Αν ήταν Βούλγαροι, Αλβανοί, Ιταλοί, Σκοπιανοί, Αιγύπτιοι και λοιποί γείτονες δεν θα είχα κανένα θέμα....
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ!
Ανοίγω αυτό το νήμα καθώς δεν έχω δει να υπάρχουν αλλού συγκεντρωτικά όλες οι τιμές των κλινικών που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ. Και θεωρώ και καλό να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά ώστε να είναι προετοιμασμένος κάποιος για το τι θα πληρώσει αναλόγως την κλινική που θα επιλέξει.

Όταν σε λίγους μήνες φτιάξει η κατάσταση με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας, σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω κάποιες επισκέψεις σε κλινικές για μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση. Κατανοώ ότι ο πιο σημαντικός παράγοντας σε μια επέμβαση είναι το αποτέλεσμα, ωστόσο θεωρώ σημαντικό και το κόστος της επέμβασης, ειδικά όταν χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα για να καλύψεις το πρόβλημα σου. Από ότι έχω δει μέχρι τώρα να αναφέρεται εδώ στο φόρουμ, έχω καταλήξει ότι μέχρι στιγμής οι τιμές των κλινικών έχουν ως εξής:

***** DISCLAIMER AΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ (CVIAL)*****
***** OI ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙΜΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ. ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ *****



  • Advanced Hair Clinics = 1.20-1.30 ευρώ/g
  • Αναστασάκης = 2.5 - 3.0 ευρώ/g
  • Τυρκαλάς = 1 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Regrow Clinic (Βελημβασάκης) = 1 ευρώ/g
  • DHI = 1.5-1.6 ευρώ/g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • LP Clinic (Παπανικολάου) = 1.4-1.5 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Figura = 1 ευρώ/g
  • Bisanga - BHR (Ελληνική κλινική) = 2.5 ευρώ/g
  • Bisanga - BHR (ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΥ, ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΣ) = 1.4-1.5 ευρώ /g ;
  • ΗDC (Βρυωνίδου)* = 1.6 ευρώ /g
  • ΗDC (Μάρας)* = 2.1 ευρώ /g
  • MHRC (Μιχάλης Γεωργίου) = 1.9 ευρώ / g
*Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται: Αεροπορικά εισιτήρια από Ελλάδα προς Κύπρο, η μεταφορά από αεροδρόμιο προς την κλινική και αντίστροφα, διαμονή μέχρι 7 ημέρες στην Κύπρο.

Πιστεύω βάσει όσων έχουν συζητηθεί εδώ μέσα ότι αυτές είναι οι τιμές των κλινικών κατά προσέγγιση. Αν έχει κάποιος κάποια ένσταση όσον αφορά τις τιμές ή να αναφέρει και κάποια άλλη κλινική μπορεί να το κάνει. Και ρωτάω λοιπόν: Ποια-ες επιλογή-ές πιστεύετε ότι μπορούν να σου δώσουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε μια ικανοποιητική τιμή; Κατανοώ ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να καταλήξεις σε μια επιλογή κλινικής. Ωστόσο θα ήθελα να δω ποια πστεύετε και εσείς ότι είναι η καλύτερη-ες επιλογή-ές βάσει εμπειρίας, αποτελέσματος και κόστους επέμβασης;
Φιλε για Παπανικολαου δεν ισχυει ως ελαχιστη χρεωση τα 2.500 ευρω!!! Σε αλλους μπορει να ισχυει ή να ισχυσε αλλα σε εμενα οχι! Να ξερεις!
Ειχαμε συμφωνησει διπλη συνεδρια στα 3.500 ευρω και κατα τη διαρκεια της πρωτης ημερας μεταμοσχευσης, ο γιατρος μου ειπε οτι τελικα θα κανουμε μονη συνεδρια!!!
Δε μου γυρισε πισω ομως 1000 ευρω αλλα 500 ευρω αρα με χρεωσε 3000 ευρω!
Επισης, επειδη τον επισκεφθηκα πριν λιγους μηνες, μου ειπε πως για δευτερη συνεδρια θα πρεπει να πληρωσω αλλα 2500 ευρω και μαλιστα ως εκπτωση (κανονικα δηλαδη ηθελε 3000 ακομα ευρω, απλως μου εκανε "εκπτωση")
...
Τελος, δεν προβαινει σε BHT δηλαδη εξαγωγη μοσχευματων απο γενια και στηθος που θα ηταν ιδανικη για την περιπτωση μου! Αρα δεν τον νοιαζει αν θα θεριστει κι αλλο η δοτρια μου απ το κεφαλι, τον νοιαζει μονο η νεα πληρωμη!
Ουτε απ το σβερκο μπορει να εξαγει μοσχευματα λεει διοτι δεν τον διευκολυνει η διαδικασια!
Παρολ αυτα, αν εισαι πλουσιος και θελεις, πηγαινε στον ιατρο Παπανικολαου...
Ο ιδιος ΑΝ ημουν πλουσιος θα πηγαινα για τριτη μεταμοσχευση στον ΚΑΛΥΤΕΡΟ κατ εμε ΕΛΛΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ...ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ...
Κι επειδη ο ιδιος ειμαι κολλημενος σε πολλα θεματα...θεωρω τον Κωνσταντινο Φορτουνη τον καλυτερο παιχτη του κοσμου (α ρε Μαρτινς γιατι τον εβαλες στο βητα στον τελικο και απωλεσαμε το τροπαιο) και το συνονοματο του Φορτουναρου, ιατρο Αναστασακη, τον θεωρω τον καλυτερο γιατρο μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων στον κοσμο!

Υστερογραφο: ΔΕ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ...ΑΠΛΩΣ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) ΑΠΟΨΕΙΣ!
εξαλλου...ειτε μαλλια ειτε καραφλο η Α.Μ. δε με θελει...οποτε δεν εχει και νοημα πολυ το αν θα προβω εκ νεου σε μεταμοσχευτικη διαδικασια!

Λεπτομερεια που διευκρινιζει: ουτε ειρωνευομαι τον ιατρο Ελευθεριο ουτε σας αποτρεπω απο το να πατε στην κλινικη του..απλως περιγραφω τι εζησα στο ιατρειο του..! Αυτη η λεπτομερεια προς αποφυγη παρεξηγησεων!!!
 

bobby

Well-Known Member
Φιλε για Παπανικολαου δεν ισχυει ως ελαχιστη χρεωση τα 2.500 ευρω!!! Σε αλλους μπορει να ισχυει ή να ισχυσε αλλα σε εμενα οχι! Να ξερεις!
Ειχαμε συμφωνησει διπλη συνεδρια στα 3.500 ευρω και κατα τη διαρκεια της πρωτης ημερας μεταμοσχευσης, ο γιατρος μου ειπε οτι τελικα θα κανουμε μονη συνεδρια!!!
Δε μου γυρισε πισω ομως 1000 ευρω αλλα 500 ευρω αρα με χρεωσε 3000 ευρω!
Επισης, επειδη τον επισκεφθηκα πριν λιγους μηνες, μου ειπε πως για δευτερη συνεδρια θα πρεπει να πληρωσω αλλα 2500 ευρω και μαλιστα ως εκπτωση (κανονικα δηλαδη ηθελε 3000 ακομα ευρω, απλως μου εκανε "εκπτωση")
...
Τελος, δεν προβαινει σε BHT δηλαδη εξαγωγη μοσχευματων απο γενια και στηθος που θα ηταν ιδανικη για την περιπτωση μου! Αρα δεν τον νοιαζει αν θα θεριστει κι αλλο η δοτρια μου απ το κεφαλι, τον νοιαζει μονο η νεα πληρωμη!
Ουτε απ το σβερκο μπορει να εξαγει μοσχευματα λεει διοτι δεν τον διευκολυνει η διαδικασια!
Παρολ αυτα, αν εισαι πλουσιος και θελεις, πηγαινε στον ιατρο Παπανικολαου...
Ο ιδιος ΑΝ ημουν πλουσιος θα πηγαινα για τριτη μεταμοσχευση στον ΚΑΛΥΤΕΡΟ κατ εμε ΕΛΛΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ...ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ...
Κι επειδη ο ιδιος ειμαι κολλημενος σε πολλα θεματα...θεωρω τον Κωνσταντινο Φορτουνη τον καλυτερο παιχτη του κοσμου (α ρε Μαρτινς γιατι τον εβαλες στο βητα στον τελικο και απωλεσαμε το τροπαιο) και το συνονοματο του Φορτουναρου, ιατρο Αναστασακη, τον θεωρω τον καλυτερο γιατρο μεταμοσχευσης τριχοθυλακιων στον κοσμο!

Υστερογραφο: ΔΕ ΓΛΕΙΦΩ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ...ΑΠΛΩΣ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) ΑΠΟΨΕΙΣ!
εξαλλου...ειτε μαλλια ειτε καραφλο η Α.Μ. δε με θελει...οποτε δεν εχει και νοημα πολυ το αν θα προβω εκ νεου σε μεταμοσχευτικη διαδικασια!

Λεπτομερεια που διευκρινιζει: ουτε ειρωνευομαι τον ιατρο Ελευθεριο ουτε σας αποτρεπω απο το να πατε στην κλινικη του..απλως περιγραφω τι εζησα στο ιατρειο του..! Αυτη η λεπτομερεια προς αποφυγη παρεξηγησεων!!!
Θα συμφωνήσω για τους Κώστηδες (και εγώ σύγγαυρος είμαι) αλλά δεν θα το τράβαγα τόσο πολύ (σε επίπεδο κόσμου, μάλλον είσαι πιο αρρωστάκι με την Θρυλάρα....) αλλά σε επίπεδο Ελλάδας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω για τους Κώστηδες (και εγώ σύγγαυρος είμαι) αλλά δεν θα το τράβαγα τόσο πολύ (σε επίπεδο κόσμου, μάλλον είσαι πιο αρρωστάκι με την Θρυλάρα....) αλλά σε επίπεδο Ελλάδας.
Eμενα μου αρεσει το παθος του για νεες γνωσεις και οτι συνεχως αναβαθμιζεται..οτι προσφερει τα παντα απο αποψη μεταμοσχευσεων, οτι θα παραχωρησει το κεντρο του στον Λορεντζο ωστε να ανταλλαξουν και τεχνοτροπια, εμπειριες!
Μακαρι να ειχαμε κι αλλους Λορεντζο δηλ.
Αναστασακηδες εν Ελλαδι! Ο ανθρωπος ειναι κορυφη! Και τα ακριβα γουστα πρεπει (ορθως) να πληρωνονται και καλα!
Ρισπεκτ στον Κωνσταντη, τιποτ αλλο! Κι ας μην κανω ποτε μεταμοσχευση σε αυτον!
Η δουλεια του, η ερευνα του και οι επιτυχιες ολα αυτα τα ετη που εργαζεται στο αντικειμενο τα αποδεικνυουν ολα! Δηλαδη την πραγματικη αξια του και την αξια της ομαδος του (εννοω του ιατρικου του τιμ κι οχι της ομαδος που υποστηριζει!)
Απλα εκανα καταθεση δημοσιως και των παραπονων μου προς την LP CLINIC χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εκτιμω τον γιατρο Ελευθεριο (κι αυτος συνΟλυμπιακος παρεμπιπτοντως!)
 

bobby

Well-Known Member
Eμενα μου αρεσει το παθος του για νεες γνωσεις και οτι συνεχως αναβαθμιζεται..οτι προσφερει τα παντα απο αποψη μεταμοσχευσεων, οτι θα παραχωρησει το κεντρο του στον Λορεντζο ωστε να ανταλλαξουν και τεχνοτροπια, εμπειριες!
Μακαρι να ειχαμε κι αλλους Λορεντζο δηλ.
Αναστασακηδες εν Ελλαδι! Ο ανθρωπος ειναι κορυφη! Και τα ακριβα γουστα πρεπει (ορθως) να πληρωνονται και καλα!
Ρισπεκτ στον Κωνσταντη, τιποτ αλλο! Κι ας μην κανω ποτε μεταμοσχευση σε αυτον!
Η δουλεια του, η ερευνα του και οι επιτυχιες ολα αυτα τα ετη που εργαζεται στο αντικειμενο τα αποδεικνυουν ολα! Δηλαδη την πραγματικη αξια του και την αξια της ομαδος του (εννοω του ιατρικου του τιμ κι οχι της ομαδος που υποστηριζει!)
Απλα εκανα καταθεση δημοσιως και των παραπονων μου προς την LP CLINIC χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εκτιμω τον γιατρο Ελευθεριο (κι αυτος συνΟλυμπιακος παρεμπιπτοντως!)
Συμφωνώ ότι ο Αναστασάκης έχει γνώσεις, όρεξη, πάθος, ικανότητες και θέληση να γίνει ακόμα καλύτερος και αυτό φαίνεται με το πόσο ακομπλεξάριστα φιλοξενεί τον Lorenzo, δύσκολα θα το έκανε κάποιος αυτό. Πολλά εύγε, τα έχω γράψει και στο σχετικό νήμα. Θ συμφωνήσω, ότι με τα μέχρι τώρα δεδομένα, αν κάποιος έχει τα φόντα να γίνει "Lorenzo" στην Ελλάδα, αυτός είναι ο Αναστασάκης. Μακάρι, για να μην τρέχουμε Μαδρίτη (είμαι και Μπάρτσα...) και να κάνουμε την ΜΜ πιο οικονομικά γιατί ως οικογενειάρχες τα έξοδα τρέχουν..... Τώρα για τα υπόλοιπα, άλλο η καψούρα για την Θρυλάρα και άλλο τα μαλλιά.......
 
Μπλουζα