Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

dim d

Well-Known Member
μην απελπιζεσαι , ολοι μας θελουμε να λυσουμε το προβλημα μας κι καιγομαστε. Για μενα οσο κι χρονοβορο και να ειναι, παρε ενα ενα τα νηματα, δες κι σε φορουμ του εξωτερικου. Αποκτησε μια σφαιρικη γνωση κι μετα προχωρας. Η μμ αν δεν σου βγει δεν γυρναει πισω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George Chris

New Member
Αυτό, που ρωτάς δεν απαντιέται , πχ πάνε στην χ κλινική ή στον χ γιατρό. Δεν μπορεί κανείς να πάρει την ευθύνη, για το τι θα γίνει στο δικό σου κεφάλι ή στην τσέπη σου.
Επίσης, σχεδόν όλα τα παιδιά του φόρουμ, βοηθάνε πάρα πολύ και στο διαβεβαιώνω εγώ , που είμαι άσχετος με την ΜΜ, κλινικές όπως εσύ. Δεν σε ειρωνεύονται, ούτε πλάκα σπάνε, προσωπικά, ίσως να υπάρχει διαφορετική αίσθηση του χιούμορ.
Για να σε βοηθήσω με την δική μου περίπτωση , μετά από διάβασμα παρουσιάσεων ατόμων που είχαν κάνει μμ στο φόρουμ, διάβασμα των ιστοσελίδων , των social media fb, insta, συζήτηση με μέλη του φόρουμ, ξεχώρισα 3 περιπτώσεις την HDC (Μάρας) , Starks Τυρκαλάς και του Αναστασάκη.
Και οι 3 γιατροί , ικανοί και με πολύ καλά αποτελέσματα.
Επέλεξα την HDC , για τον κύριο Μάρα (και η κυρία Βρυωνίδου πολύ καλή) , γιατί σε κρατάνε μια βδομάδα στην Κύπρο σε διαμερίσματα που σε 60 δευτερόλεπτα είσαι στην κλινική , οπότε ότι χρειάστηκα το είχα , κάθε μέρα έλεγχο και λούσιμο , γιατί είμαι φοβιτσιάρης , μόνος μου δεν θα μπορούσα να κάνω λουσίματα ακόμη και τώρα που αγγίζω απαλά την περιοχή , τρέμω από φόβο.
Πετυχαίνουν φύτρωση και καλές πυκνότητες.
Το θέμα των χρημάτων για μένα ήταν, 4-5 στην κατάταξη. Και 1000 ή 2000 ευρώ παραπάνω αν χρειάζονταν θα τα έδινα.
Όμως δεν μπορώ να πάρω την ευθύνη και να σου πω πάνε εκεί παρά το ότι ως τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με τους ανθρώπους της κλινικής και με τον @John_John1, γιατί σε δέκα μήνες θα ξέρω το αποτέλεσμα.
Όμως είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Ωραία, σε ευχαριστώ για την ενδελεχή απάντηση σου! Πόσα grafts έβαλες και με το κόστος?
 

George Chris

New Member
μην απελπιζεσαι , ολοι μας θελουμε να λυσουμε το προβλημα μας κι καιγομαστε. Για μενα οσο κι χρονοβορο και να ειναι, παρε ενα ενα τα νηματα, δες κι σε φορουμ του εξωτερικου. Αποκτησε μια σφαιρικη γνωση κι μετα προχωρας. Η μμ αν δεν σου βγει δεν γυρναει πισω.
Έχεις δίκιο
 

KMP

Member
Ωραία, σε ευχαριστώ για την ενδελεχή απάντηση σου! Πόσα grafts έβαλες και με το κόστος?

Δες την παρουσίαση εδώ.
Για τιμές, εκτίμηση και άλλα διαδικαστικά , μίλα με τον @John_John1 .
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μπορώ να ταξιδέψω και έχω και έχω κάνει και το εμβόλιο.. :) έχω ανεβάσει κάτι πρόχειρες φωτό.. δες να ρίξεις μια ματιά διαβάζοντας τα σχόλια μου εδώ στο νήμα και να μου πεις?

Οι φωτός αυτές δεν μου κάνουν αν θέλεις μια άποψη να σου στείλω παραδείγματα φωτογραφίες έτσι όπως τις θέλω και να τις στείλω στην κλινική.
Εσύ φυσικά κανε τις έρευνες σου και με τις άλλες κλινικές μιλά με γιατρούς, παιδιά.
 

George Chris

New Member
Οι φωτός αυτές δεν μου κάνουν αν θέλεις μια άποψη να σου στείλω παραδείγματα φωτογραφίες έτσι όπως τις θέλω και να τις στείλω στην κλινική.
Εσύ φυσικά κανε τις έρευνες σου και με τις άλλες κλινικές μιλά με γιατρούς, παιδιά.
Ναι στείλε μου δείγμα πως θέλεις να βγάλω τις φωτό
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Συμβουλή πρώτη .... ψάχνε μεσα στο φόρουμ τελειωμένα ανεξάρτητα περιστατικά με παρόμοια αραίωση με την δική σου ....εσύ θες κάλυψη και πυκνότητα...δεν μπορείς να κοίτας περιστατικά σαν το δικό μου για παράδειγμα που πάνε για κάλυψη .....
Συμβουλή δεύτερη ....μην παρεξηγείς τα μέλη και με το χρόνο θα δεις με ποιους "ταιριάζεις" και ποιους όχι ...
Και τρίτον και κυριότερο....επειδή κάτι είπες για διαζύγιο....έχουμε ειδικό σύμβουλο στο θέμα αυτό ο οποίος μπορεί να σε συμβουλέψει :p... @Georgie
 
Τελευταία επεξεργασία:

Peter Pan

Active Member
Από την άλλη η AHC μου έδωσε προσφορά για 2000 grafts τα οποία μου είπαν αντιστοιχούν σε 6-7 χιλιάδες τρίχες με τιμή 3200 που μετά με ξαναπήραν και μου έκαναν μια προσφορά στα 2900, αλλά έχω δει δουλειές τους στο δρόμο να φανταστείς. Μια φορά που έπινα καφέ είδα ένα παιδί και τον ρώτησα, την είχε κάνει εκεί την ΜΜ του και είχε καλό αποτέλεσμα αλλά ήταν το hairline του πολύ "στοιχισμενο", και δεν παρατήρησα κάποια αραίωση στη δοτρια του, το παιδί ήταν πολύ ευχαριστημένο..
Καλησπέρα φίλε, 2000 gr, 7000 τρίχες σου είπαν; Δλδ λόγο πάνω από 3; Μήπως νόμιζαν ότι είσαι αρκούδα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο ειδικά αν θέλεις να φτιάξεις χερλαιν όπου μπαίνουν πάντα μονότριχα για φυσικό αποτέλεσμα. Η γνώμη η δίκη μου είναι να μην βιαστείς καθόλου, διάβασε όσο περισσότερο μπορείς, θα βρεις άκρη πίστεψε με. Τώρα για τις κλινικές αν θέλεις την άποψη μου, από Ελλάδα, Αναστασάκης, η κλινική του dr. Bisanga, η κλινική starks στην καλαμαριά όπως κ η κλινική του κυρίου Παπανικολάου στην Αθήνα. Επίσης η Κύπρος διαθέτει δυο πολύ καλές κλινικές, την κλινική του Γεωργίου κ φυσικά την HDC με δυο πολύ αξιόλογους γιατρούς. Μιλα με την κάθε κλινική, πάρε προσφορές, δες αποτελέσματα εδώ στο φόρουμ κ αποφάσισε χωρίς βιασύνη το που θες να πας, αυτά από μένα.
 

George Chris

New Member
Καλησπέρα φίλε, 2000 gr, 7000 τρίχες σου είπαν; Δλδ λόγο πάνω από 3; Μήπως νόμιζαν ότι είσαι αρκούδα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο ειδικά αν θέλεις να φτιάξεις χερλαιν όπου μπαίνουν πάντα μονότριχα για φυσικό αποτέλεσμα. Η γνώμη η δίκη μου είναι να μην βιαστείς καθόλου, διάβασε όσο περισσότερο μπορείς, θα βρεις άκρη πίστεψε με. Τώρα για τις κλινικές αν θέλεις την άποψη μου, από Ελλάδα, Αναστασάκης, η κλινική του dr. Bisanga, η κλινική starks στην καλαμαριά όπως κ η κλινική του κυρίου Παπανικολάου στην Αθήνα. Επίσης η Κύπρος διαθέτει δυο πολύ καλές κλινικές, την κλινική του Γεωργίου κ φυσικά την HDC με δυο πολύ αξιόλογους γιατρούς. Μιλα με την κάθε κλινική, πάρε προσφορές, δες αποτελέσματα εδώ στο φόρουμ κ αποφάσισε χωρίς βιασύνη το που θες να πας, αυτά από μένα.
Σε ευχαριστώ φίλε ήσουν κατατοπιστικοτατος!
 

George Chris

New Member
Καλησπέρα φίλε, 2000 gr, 7000 τρίχες σου είπαν; Δλδ λόγο πάνω από 3; Μήπως νόμιζαν ότι είσαι αρκούδα; Δεν ισχύει κάτι τέτοιο ειδικά αν θέλεις να φτιάξεις χερλαιν όπου μπαίνουν πάντα μονότριχα για φυσικό αποτέλεσμα. Η γνώμη η δίκη μου είναι να μην βιαστείς καθόλου, διάβασε όσο περισσότερο μπορείς, θα βρεις άκρη πίστεψε με. Τώρα για τις κλινικές αν θέλεις την άποψη μου, από Ελλάδα, Αναστασάκης, η κλινική του dr. Bisanga, η κλινική starks στην καλαμαριά όπως κ η κλινική του κυρίου Παπανικολάου στην Αθήνα. Επίσης η Κύπρος διαθέτει δυο πολύ καλές κλινικές, την κλινική του Γεωργίου κ φυσικά την HDC με δυο πολύ αξιόλογους γιατρούς. Μιλα με την κάθε κλινική, πάρε προσφορές, δες αποτελέσματα εδώ στο φόρουμ κ αποφάσισε χωρίς βιασύνη το που θες να πας, αυτά από μένα.
Επίσης δεν μπορεσα να βρω το site του Dr. Bisanga εδώ στην Ελλάδα, θα μπορουσες να μου στείλεις το λινκ? Ευχαριστώ και πάλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fiponazio

Active Member
Καταρχήν λες ότι διάβασες το φόρουμ αν ήταν πχ να έδινες εξετάσεις γιαυτα θα κοβόσουν με 1 δεύτερον λες ότι τα παιδιά δεν θέλουν να βοηθήσουν και τέτοια δλδ αν σου πω εγώ τώρα η οποιαδήποτε εδώ πια είναι η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα σημαίνει ότι θα έχω δίκαιο ; Κάτσε διάβασε καλά και όταν νιώσεις εσυ έτοιμος τότε θα ψαχτείς περισσότερο. Και δεν το λέω ούτε άσχημα ούτε τίποτα γιατί παρεξήγησε και λίγο εύκολα απο ότι κατάλαβα. Θα σου πω απλά η μμ είναι επέμβαση που στην κάνει ένας γιατρός ο οποίος τυχαίνει να είναι άνθρωπος που σημαίνει ότι δεν θα έχει πάντα την ίδια επιτυχία άρα μπορεί να πας στον ποιο τοπ γιατρό και να βγεις με κεφάλι πατάτα. Φυσικά θα ψάξεις για κάποιον που ποσοστιαία είναι καλός μετά θα κοιτάξεις να σου βγάζει εμπιστοσύνη, να υπάρχει μια χημεία μεταξύ σας αν μπορείς να το πεις έτσι και τέλος την τιμή. Όταν καλύπτεσαι από αυτά τα 3 κριτήρια και είσαι και έτοιμος ψυχολογικά τότε προχωράς. DHI πχ που λες ποσοστιαία για μένα είναι μέτριοι εμπιστοσύνη δεν μου βγάζουν και το κόστος είναι υψηλό γιαυτο που παίρνεις. Αναστασάκης φαίνεται διαβασμένος γιατρός και ότι ψάχνεται γενικά εμπιστοσύνη μου βγάζει ποσοστιαία είναι αρκετά υψηλά το κόστος είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω με τα αποτελέσματα. Αν πας Ισπανία ποσοστά πολύ υψηλά εμπιστοσύνη max αλλά πας για μαλλι και φεύγεις με κάλτσες και χαπάκι για μια ζωή οκ αν έχεις τα δίνεις και τσιμπάς και τα χαπάκια σου. Μπορώ να στους αναλύσω όλες τις κλινικές στην Ελλάδα αλλά σου έδωσα τον τρόπο σκέψεις μου με τα 3 κριτήρια
1 ποσοστό επιτυχίας
2 εμπιστοσύνη
3 κόστος
Αυτά από μένα have fun :)
 

George Chris

New Member
Καταρχήν λες ότι διάβασες το φόρουμ αν ήταν πχ να έδινες εξετάσεις γιαυτα θα κοβόσουν με 1 δεύτερον λες ότι τα παιδιά δεν θέλουν να βοηθήσουν και τέτοια δλδ αν σου πω εγώ τώρα η οποιαδήποτε εδώ πια είναι η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα σημαίνει ότι θα έχω δίκαιο ; Κάτσε διάβασε καλά και όταν νιώσεις εσυ έτοιμος τότε θα ψαχτείς περισσότερο. Και δεν το λέω ούτε άσχημα ούτε τίποτα γιατί παρεξήγησε και λίγο εύκολα απο ότι κατάλαβα. Θα σου πω απλά η μμ είναι επέμβαση που στην κάνει ένας γιατρός ο οποίος τυχαίνει να είναι άνθρωπος που σημαίνει ότι δεν θα έχει πάντα την ίδια επιτυχία άρα μπορεί να πας στον ποιο τοπ γιατρό και να βγεις με κεφάλι πατάτα. Φυσικά θα ψάξεις για κάποιον που ποσοστιαία είναι καλός μετά θα κοιτάξεις να σου βγάζει εμπιστοσύνη, να υπάρχει μια χημεία μεταξύ σας αν μπορείς να το πεις έτσι και τέλος την τιμή. Όταν καλύπτεσαι από αυτά τα 3 κριτήρια και είσαι και έτοιμος ψυχολογικά τότε προχωράς. DHI πχ που λες ποσοστιαία για μένα είναι μέτριοι εμπιστοσύνη δεν μου βγάζουν και το κόστος είναι υψηλό γιαυτο που παίρνεις. Αναστασάκης φαίνεται διαβασμένος γιατρός και ότι ψάχνεται γενικά εμπιστοσύνη μου βγάζει ποσοστιαία είναι αρκετά υψηλά το κόστος είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το δικαιολογήσω με τα αποτελέσματα. Αν πας Ισπανία ποσοστά πολύ υψηλά εμπιστοσύνη max αλλά πας για μαλλι και φεύγεις με κάλτσες και χαπάκι για μια ζωή οκ αν έχεις τα δίνεις και τσιμπάς και τα χαπάκια σου. Μπορώ να στους αναλύσω όλες τις κλινικές στην Ελλάδα αλλά σου έδωσα τον τρόπο σκέψεις μου με τα 3 κριτήρια
1 ποσοστό επιτυχίας
2 εμπιστοσύνη
3 κόστος
Αυτά από μένα have fun :)

Όταν κάποιος με κοροϊδεύει και μου πετάει ατάκες τύπου Χάρυ Κλιν ναι φίλε μου εκνευρίζομαι πολύ. Λίγη καθοδήγηση θέλω γιατί το site ειναι λίγο δύσκολο στο χειρισμό του και δεν υπάρχει κάποιο site map να έχουν ένα μπουσουλα τα νέα μέλη.

Ας πούμε είμαι τόσην ώρα από το μεσημέρι μέχρι και τώρα ψάχνοντας το κόστος στην BHR (στο περίπου πάντα) και δεν μπορώ να το βρω. Αν ρωτήσω εδώ πάλι οι μισού θα μου πούνε κάτσε διάβασε και οι άλλοι μισοί θα με πούνε άσχετο.. πως να μην εκνευρίζομαι από την μια και πως να μην απογοητεύομαι από την άλλη?
 

Fiponazio

Active Member
Καν
Όταν κάποιος με κοροϊδεύει και μου πετάει ατάκες τύπου Χάρυ Κλιν ναι φίλε μου εκνευρίζομαι πολύ. Λίγη καθοδήγηση θέλω γιατί το site ειναι λίγο δύσκολο στο χειρισμό του και δεν υπάρχει κάποιο site map να έχουν ένα μπουσουλα τα νέα μέλη.

Ας πούμε είμαι τόσην ώρα από το μεσημέρι μέχρι και τώρα ψάχνοντας το κόστος στην BHR (στο περίπου πάντα) και δεν μπορώ να το βρω. Αν ρωτήσω εδώ πάλι οι μισού θα μου πούνε κάτσε διάβασε και οι άλλοι μισοί θα με πούνε άσχετο.. πως να μην εκνευρίζομαι από την μια και πως να μην απογοητεύομαι από την άλλη?
Κάνε μια ερώτηση κατευθείαν στην κλινική δεν μπορούν τα μέλη ενός φόρουμ να γνωρίζουν τις τιμές της κάθε κλινικής και κάθε ποτέ αλλάζουν φόρουμ είναι όχι το marketplace του Facebook :)
 

George Chris

New Member
Καν

Κάνε μια ερώτηση κατευθείαν στην κλινική δεν μπορούν τα μέλη ενός φόρουμ να γνωρίζουν τις τιμές της κάθε κλινικής και κάθε ποτέ αλλάζουν φόρουμ είναι όχι το marketplace του Facebook :)
Είδες? Αυτό είναι χιούμορ.. έξυπνο και χωρίς να κάνεις τον άλλο να αισθάνεται άσχημα.. :) πήρα τηλέφωνο την κλινική 5 φορές και δεν το σήκωσε κάνεις θα προσπαθήσω πάλι αύριο το πρωί
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Η BHR χρεώνει 1,80 το μόσχευμα, έχουν δυνατότητα μέχρι 2.500 μοσχεύματα την ημέρα η 4.000 σε διήμερο.
Και κάνουν και αξιόλογη καταμέτρηση.
Τα νέα είναι φρεσκότατα!
 

bobby

Well-Known Member
Όταν κάποιος με κοροϊδεύει και μου πετάει ατάκες τύπου Χάρυ Κλιν ναι φίλε μου εκνευρίζομαι πολύ. Λίγη καθοδήγηση θέλω γιατί το site ειναι λίγο δύσκολο στο χειρισμό του και δεν υπάρχει κάποιο site map να έχουν ένα μπουσουλα τα νέα μέλη.

Ας πούμε είμαι τόσην ώρα από το μεσημέρι μέχρι και τώρα ψάχνοντας το κόστος στην BHR (στο περίπου πάντα) και δεν μπορώ να το βρω. Αν ρωτήσω εδώ πάλι οι μισού θα μου πούνε κάτσε διάβασε και οι άλλοι μισοί θα με πούνε άσχετο.. πως να μην εκνευρίζομαι από την μια και πως να μην απογοητεύομαι από την άλλη?
Πήγαινε εκεί


Δες μια μια τις κλινικές τόσο τις επίσημες παρουσιάσεις όσο και τις ανεξάρτητες. Διάβασε τες (όλες) αν μπορείς και μετά εδώ είναι τα έμπειρα μέλη (όχι εγώ προφανώς) να σου λύσουν τις απορίες. Πάντως απάντηση στο ποια κλινική είναι η καλύτερη και που να πας να κάνεις ΜΜ δεν θα πάρεις καθώς το θέμα είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.... Άποψη μου είναι να μελετήσεις καλά και ανάλογα με τις προσδοκίες και το budget σου να διαλέξεις την ασφαλέστερη επιλογή.
 

alex7

Well-Known Member
Πήγαινε εκεί


Δες μια μια τις κλινικές τόσο τις επίσημες παρουσιάσεις όσο και τις ανεξάρτητες. Διάβασε τες (όλες) αν μπορείς και μετά εδώ είναι τα έμπειρα μέλη (όχι εγώ προφανώς) να σου λύσουν τις απορίες. Πάντως απάντηση στο ποια κλινική είναι η καλύτερη και που να πας να κάνεις ΜΜ δεν θα πάρεις καθώς το θέμα είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.... Άποψη μου είναι να μελετήσεις καλά και ανάλογα με τις προσδοκίες και το budget σου να διαλέξεις την ασφαλέστερη επιλογή.
Δεν της μελέτης αυτός και επίσης δε θέλει και ατάκες .Θέλει να πατήσει 1 κουμπί και να τα βρει όλα έτοιμα .Κατάλληλη κλινική .Τιμή και σίγουρο αποτέλεσμα .Οι υπόλοιποι που διαβάζουμε και ανταλλάζουμε απόψεις εδώ μέσα βρισκόμαστε σε κομφούζιο και σε χάος .Αυτές είναι οι απόψεις του
 
Μπλουζα