Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

dim d

Well-Known Member
έχω αραίωση στους κροταφους που θέλω μια πύκνωση εκεί (sorry για την πρόχειρη φωτό..) και λίγο πίσω στο μπιφτέκι που λέμε έτσι λαϊκά.. ο ένας μου λέει να μην πειράζω το μπιφτέκι γιατί έχω μαλλιά ακόμα εκεί και ότι αν βάλω πολλά grafts εκεί ότι θα αποδυναμώσουν τις τρίχες που ήδη υπάρχουν εκεί, το λέω σε άλλον και μου απαντάει: "τρίχες".. :) τι από όλα ισχύει? Αν βάλουμε πολλά τριχοθυλάκια μαζί κοντά κοντά είναι πρόβλημα? Γιατί το λέω αυτό.. εγώ έχω λίγα μαλλιά μπροστά και πολύ πολύ καλή δοτρια στο πλαι και πίσω, και θέλω ένα πολύ πυκνό αποτέλεσμα μπροστά στους κροταφους διατηρώντας το υπάρχων hairline χωρίς να το κατεβάσω για να δείχνει όσο πιο φυσικό γίνεται. Έχω κάνει ήδη PRP και βάζω και μινοξιδίλη με derma roller 0.5 mm μέρα παρά μέρα. 1) σε ποιος κλινική να πάω? 2) αυτό που ο ένας μου λέει βάλε στο μπιφτέκι και ο άλλος όχι για να μην είναι κοντά τα grafts ισχύει? 3) γιατί δεν είναι καλή η DHI, μήπως γιατί την δουλειά στην βγάζουν οι νοσηλευτές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
στο crown δεν μπαινει κανεις τωρα μπροστα ναι γινεται. Μην ενθουσιαζεσαι διαβασε κι αλλο γτ εχεις τεραστια κενα ακομα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George Chris

New Member
Διαβασες εδώ μέσα λεπτομερώς για ΜΜ και κατέληξες στην DHI? Είσαι γάτα με .....πέταλα που λέει ο Χάρρυ Κλυνν
Θα σε παρακαλούσα πολύ να σταματήσεις τα ειρωνικά σχόλια γιατί δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Αν θέλεις μοιράσου την άποψη σου μαζί μου, από ότι βλέπεις μιλάω πολύ ευγενικά, σωστά και μετρημένα και θα ήθελα και από τους άλλους να κάνουν το ίδιο. Για την DHI γνωρίζω ότι βάζουν τις νοσηλεύτριες να βγάλουν την δουλειά αλλά ένας φίλους μου που είχε πολύ μεγάλο πρόβλημα έχει πάει DHI, έχει κάνει 2 μμ εκεί σε διάστημα 10 χρόνων και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος γι αυτό σας ρωτάω. Θέλει να μοιραστείς κάποιο επιχείρημα μαζί μου?
 

Xristos87

Well-Known Member
ΝΟΜΟΣ
οταν κανεις συγκριση την κανεις στα "ιδια" πραγματα.
Τα αυτακια τα εβαλα για το παραδειγμα π θα δωσω.
λετε ο ενας ειναι φθηνος ο αλλος νορμαλ ο αλλος ακριβος. οκ..η κατηγοριοποιηση ειναι συθεμελα λαθος!
αρχικα ο καθενας την κανει ασυναισθητα με βαση την οικονομικη του επιφανεια. πχ για καποιους ο "φθηνος" ειναι ακριβος λ.χ. εναν part time εργαζομενο π μενει μονος του, ο ακριβος ειναι νορμαλ για καποιον μεγαλοτραπεζιτη κ.ο.κ.
δευτερον, ειδες στην τιμη του καθενος την υπηρεσια π σ παρεχει;;;αν αυτοι π θα σ κανουν μμ ειναι νεοι στον χωρο ή μπαρουτοκαπνοσμενοι;
τριτον, ειδες στις κλινικες π ρωτησες ποσα ατομα ασχολουνται μαζι σου ή πριν φτασεις σ αυτο το κομματι ξερεις ποσος χρονος χρειαζεται για να βγουν 1000τθ να καθαριστουν , τριμαριστουν, τοποθετηθουν, ποσο χρονο παιρνει κ αν ο χρονος π μεσολαβει αρκει για να επιζησουν κ ποσα τθ ειναι safe na να βγουν σε μια μερα;
4ον 5ον ....
εχω κ αλλα να πω αλλα αυτα αρκουν σαν πρωτη γευση. αρα πριν φτασεις στην τιμη ΜΑΘΕ ολα τα αλλα κ μετα πες μας αν το ακριβος/φθηνος μετατραπει σε μπακαλης/μετριος/αριστος
(στο μπακαλης μετριος αριστος εχει χωρο κ για αλλες κατηγοριες απλως εδωσα ενα στιγμα)
 

George Chris

New Member
Αν μπορείς να ταξιδέψει υπάρχουμε και εμείς στην Κύπρο. Έτσι ξεκάθαρα λοιπόν.
Μπορώ να ταξιδέψω και έχω και έχω κάνει και το εμβόλιο.. :) έχω ανεβάσει κάτι πρόχειρες φωτό.. δες να ρίξεις μια ματιά διαβάζοντας τα σχόλια μου εδώ στο νήμα και να μου πεις?
 

George Chris

New Member
η dhi δεν δινει προσφορες για γραφτς, εσιαι σιγουρος οτι δεν σου ειπαν για τριχες; Εχεις δει αποτελεσματα απο dhi που σε εχουν χαροποιησει; εχει να εμφανιστει ασθενης απο κει κανα χρονο.
Μου έδωσαν τιμή για 1400 grafts που αντιστοιχούν μου είπαν σε 3000-4000 χιλιάδες τρίχες και αν βάλουμε τελικά 2000 grafts που τόσα θα χρειαστούν, δεν θα μου ανεβάσουν το κόστος. Δηλαδή μου έδωσαν την τιμή των 1400 grafts με ποσότητα 2000..
 

alex7

Well-Known Member
Θα σε παρακαλούσα πολύ να σταματήσεις τα ειρωνικά σχόλια γιατί δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Αν θέλεις μοιράσου την άποψη σου μαζί μου, από ότι βλέπεις μιλάω πολύ ευγενικά, σωστά και μετρημένα και θα ήθελα και από τους άλλους να κάνουν το ίδιο. Για την DHI γνωρίζω ότι βάζουν τις νοσηλεύτριες να βγάλουν την δουλειά αλλά ένας φίλους μου που είχε πολύ μεγάλο πρόβλημα έχει πάει DHI, έχει κάνει 2 μμ εκεί σε διάστημα 10 χρόνων και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος γι αυτό σας ρωτάω. Θέλει να μοιραστείς κάποιο επιχείρημα μαζί μου?
σου είπαν να μελετήσεις τις παρουσιάσεις μμ ασθενών που εχουν κάνει σε διάφορες κλινικές εδώ στο φορουμ και εσύ (που φαίνεται ότι δεν διάβασες τίποτα) επέλεξες DHI.Είσαι αδιάβαστος.Καταρχήν στην DHI τις μεταμοσχεύσεις τις κάνουν γιατροί ενώ ισχυρίζεσαι εσύ ο 'διαβασμένος" οτι της κάνουν νοσηλεύτριες.Ειδες περιστατικά απο HDC, STARKS, FIGURA,BERKMAN- KORD?Τιποτα δεν είδες και διαμαρτύρεσαι και από πάνω
 

George Chris

New Member
Από την άλλη η AHC μου έδωσε προσφορά για 2000 grafts τα οποία μου είπαν αντιστοιχούν σε 6-7 χιλιάδες τρίχες με τιμή 3200 που μετά με ξαναπήραν και μου έκαναν μια προσφορά στα 2900, αλλά έχω δει δουλειές τους στο δρόμο να φανταστείς. Μια φορά που έπινα καφέ είδα ένα παιδί και τον ρώτησα, την είχε κάνει εκεί την ΜΜ του και είχε καλό αποτέλεσμα αλλά ήταν το hairline του πολύ "στοιχισμενο", και δεν παρατήρησα κάποια αραίωση στη δοτρια του, το παιδί ήταν πολύ ευχαριστημένο..
 

George Chris

New Member
σου είπαν να μελετήσεις τις παρουσιάσεις μμ ασθενών που εχουν κάνει σε διάφορες κλινικές εδώ στο φορουμ και εσύ (που φαίνεται ότι δεν διάβασες τίποτα) επέλεξες DHI.Είσαι αδιάβαστος.Καταρχήν στην DHI τις μεταμοσχεύσεις τις κάνουν γιατροί ενώ ισχυρίζεσαι εσύ ο 'διαβασμένος" οτι της κάνουν νοσηλεύτριες.Ειδες περιστατικά απο HDC, STARKS, FIGURA,BERKMAN- KORD?Τιποτα δεν είδες και διαμαρτύρεσαι και από πάνω
1) δεν είπα ποτέ ότι είμαι διαβασμενος. Είπα ότι έχω αφιερώσει πολύ χρόνο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη για αυτό θέλω την βοήθεια σας.
2) τώρα με βοηθάς όταν μου γράφεις αυτά, όχι πριν με κοροϊδεύες.

Σκοπός είναι να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον και όχι να κάνουμε τον άλλον να αισθάνεται άσχημα, ήδη με τόσα που έχουμε περάσει ο καθένας έχει πολλούς λόγους να νοιώθει χάλια..

Θα μπορούσες να μου δώσεις κανένα λινκ να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω? Ευχαριστώ
 

alex7

Well-Known Member
1) δεν είπα ποτέ ότι είμαι διαβασμενος. Είπα ότι έχω αφιερώσει πολύ χρόνο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη για αυτό θέλω την βοήθεια σας.
2) τώρα με βοηθάς όταν μου γράφεις αυτά, όχι πριν με κοροϊδεύες.

Σκοπός είναι να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον και όχι να κάνουμε τον άλλον να αισθάνεται άσχημα, ήδη με τόσα που έχουμε περάσει ο καθένας έχει πολλούς λόγους να αισθάνεται χάλια..

Θα μπορούσες να μου δώσεις κανένα λινκ να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω? Ευχαριστώ
διάβασμα , ασε τα λινκ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George Chris

New Member
διάβασμα , ασε τα λινκ
Ρε συ ειναι δαιδαλώδεις το site, πολύ rough on the edges που έλεγε χθες κι ο Παύλος στο μαστερσεφ που το χαζευα χθες.. :) αυτα που μου είπες πως να τα ψάξω? Στην αναζήτηση δεν μου τα βγάζει, άσε που είναι γεμάτο διαφημίσεις εδώ και είμαι με το κινητό και ζαλίζομαι.. ένα λινκ σου ζήτησα από το καθένα να μπω να διαβάσω θέλω.. αν μπορείς.. αν δεν μπορείς δεν πειράζει..
 

dim d

Well-Known Member
μπες απο υπολογιστη βαλε αντ μπλοκερ πιασε τα νηματα ενα ενα. Απο οσα ακουσες, φαινεται οτι σε αντιμετωπιζουν σαν ασχετο.
 

George Chris

New Member
μπες απο υπολογιστη βαλε αντ μπλοκερ πιασε τα νηματα ενα ενα. Απο οσα ακουσες, φαινεται οτι σε αντιμετωπιζουν σαν ασχετο.
Ε εγώ σου λέω ότι είμαι άσχετος, πρέπει να μου μιλάνε άσχημα? Έχασα τα μισά μου μαλλιά και όλον μου τον μυϊκό ιστό με το διαζύγιο μου. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ. Τουλάχιστον τωρα τα μαλλιά ξαναβγήκαν (όχι όλα) ενώ έκανα PRP και μινοξιδίλη μαζί με derma roller και ξεκίνησα EMS (γυμναστική με.ρευματα) και πήρα λίγο τα πάνω μου. Είμαι 189 πολύ δεμένος, θα ήθελα να δω αν θα μου μιλούσαν με τον ίδιο τρόπο αν με είχαν face to face.. από την ασφάλεια του σπιτιού μας όλοι μάγκες είμαστε..
 

George Chris

New Member
δεν εννοω τα παιδια εδω,ε ννοω τις κλινικες απο τις οποιες πηρες προσφορα...
Ε.. Και τα παιδιά εδώ άμα δεις δεν μου μιλάνε και με τον καλύτερο τρόπο.. έχω ήδη πάρα πολλούς λόγους να στεναχωριέμαι και δεν χρειάζομαι κι άλλους από πάνω..
 

KMP

Member
Από την άλλη η AHC μου έδωσε προσφορά για 2000 grafts τα οποία μου είπαν αντιστοιχούν σε 6-7 χιλιάδες τρίχες με τιμή 3200 που μετά με ξαναπήραν και μου έκαναν μια προσφορά στα 2900, αλλά έχω δει δουλειές τους στο δρόμο να φανταστείς. Μια φορά που έπινα καφέ είδα ένα παιδί και τον ρώτησα, την είχε κάνει εκεί την ΜΜ του και είχε καλό αποτέλεσμα αλλά ήταν το hairline του πολύ "στοιχισμενο", και δεν παρατήρησα κάποια αραίωση στη δοτρια του, το παιδί ήταν πολύ ευχαριστημένο..
Αυτό, που ρωτάς δεν απαντιέται , πχ πάνε στην χ κλινική ή στον χ γιατρό. Δεν μπορεί κανείς να πάρει την ευθύνη, για το τι θα γίνει στο δικό σου κεφάλι ή στην τσέπη σου.
Επίσης, σχεδόν όλα τα παιδιά του φόρουμ, βοηθάνε πάρα πολύ και στο διαβεβαιώνω εγώ , που είμαι άσχετος με την ΜΜ, κλινικές όπως εσύ. Δεν σε ειρωνεύονται, ούτε πλάκα σπάνε, προσωπικά, ίσως να υπάρχει διαφορετική αίσθηση του χιούμορ.
Για να σε βοηθήσω με την δική μου περίπτωση , μετά από διάβασμα παρουσιάσεων ατόμων που είχαν κάνει μμ στο φόρουμ, διάβασμα των ιστοσελίδων , των social media fb, insta, συζήτηση με μέλη του φόρουμ, ξεχώρισα 3 περιπτώσεις την HDC (Μάρας) , Starks Τυρκαλάς και του Αναστασάκη.
Και οι 3 γιατροί , ικανοί και με πολύ καλά αποτελέσματα.
Επέλεξα την HDC , για τον κύριο Μάρα (και η κυρία Βρυωνίδου πολύ καλή) , γιατί σε κρατάνε μια βδομάδα στην Κύπρο σε διαμερίσματα που σε 60 δευτερόλεπτα είσαι στην κλινική , οπότε ότι χρειάστηκα το είχα , κάθε μέρα έλεγχο και λούσιμο , γιατί είμαι φοβιτσιάρης , μόνος μου δεν θα μπορούσα να κάνω λουσίματα ακόμη και τώρα που αγγίζω απαλά την περιοχή , τρέμω από φόβο.
Πετυχαίνουν φύτρωση και καλές πυκνότητες.
Το θέμα των χρημάτων για μένα ήταν, 4-5 στην κατάταξη. Και 1000 ή 2000 ευρώ παραπάνω αν χρειάζονταν θα τα έδινα.
Όμως δεν μπορώ να πάρω την ευθύνη και να σου πω πάνε εκεί παρά το ότι ως τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με τους ανθρώπους της κλινικής και με τον @John_John1, γιατί σε δέκα μήνες θα ξέρω το αποτέλεσμα.
Όμως είναι μια πολύ καλή επιλογή.
 
Μπλουζα