Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν βαζω.
ο τροπος που το κανω ειναι....
παντα μετα το μπανιο...
ρολαρω,αυτο το διαστημα μαλλον 5 οριζοντια 5 καθετα περασματα σε καθε σημειο,επειδη δεν παω για την ερευνα για να ματωσω.
φροντιζω να εχει ζεστο νερο,βαζω το roller κατω απο την βρυση με καυτο νερο.
ριχνω οινοπνευμα στο roller.
το τιναζω δυνατα.
το τοποθετω στην θηκη προσεκτικα.
το μονο που αλαζε οταν ματωνα ειναι οτι περνουσα 30 φορες το καθε σημειο και σκουπιζα με οινοπνευμα και χαρτοπετσετα το αιμα.
(τωρα και 30 φορες να περασω δεν θα ματωσω ουτε το 1/5):p
 
  • Like
Reactions: xk

neos92

Member
κανω ρολλερ καθε σαββατο βραδυ .τον ιανουαριο θα το κανω μια φορα στις δυο βδομαδες και μετα λεω να περασω σε 2,00 dermaroller μηνιαια.παντως μην μετρατε ποσες φορες παιρνατε πανω απο το ιδιο σημειο.εγω σε καθε σημειο παιρναω μεχρι να ματωσει τελειως στο σημειο.πως ηταν σε μια φωτο ο καπα αλλα σε ολο το κεφαλι εγω ματωνω.στο επομενο ρολλαρισμα θα βγαλω φωτο και θα σας δειξω.
 
  • Like
Reactions: xk

sven

Active Member
Υπάρχει μια μελλοντική πιο πολύ σαν σκέψη και όχι σαν απόφαση για tattoo και θέλω να ρωτήσω σε συνδυασμό με roller που αργότερα θα ανεβώ σε 1,5 mm ,θα κάνει σταδιακά ζημια στο tattoo και θα το εξαφανίσει πριν την ώρα του;Αν γνωρίζει κάποιος κάτι επάνω σε αυτο.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υπάρχει μια μελλοντική πιο πολύ σαν σκέψη και όχι σαν απόφαση για tattoo και θέλω να ρωτήσω σε συνδυασμό με roller που αργότερα θα ανεβώ σε 1,5 mm ,θα κάνει σταδιακά ζημια στο tattoo και θα το εξαφανίσει πριν την ώρα του;

Ναι sven, το είχα ψάξει και εγώ αυτό που λες και το ρολλερ, ειδικά το 1.5mm, θα σου σβήσει εντελώς τα dots
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ωραιο Gomi με βαζεις σε σκεψεις να το χτυπησω απλα δεν ξερω ποσο αντεχουν οι βελονες και αν χρειαστει να τις αλλαξω αν θα υπαρχουν ανταλλακτικα

Και ανταλλακτικά έχει

http://shop.owndoc.com/product-info.php?Derminator_needle_cartridge-pid249.html

Γενικώς φαίνεται πολύ καλό και αυξομειώνεις και τα mm όσο θες.

Μπορεί να το πάρω και εγώ κάποια στιγμή, αρκεί να κατασταλάξω στο ποια τοπικά είναι ιδανικά για μετά το ρολλερ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
παιδια ο twoyoung ειναι καθολου στο δικο μας site?ξερει κανεις?
δεν ειναι μελος σε αυτο το site.
εγω εχω σταματησει να παρακολουθω ξενα site,δεν συμφωνω με την νοοτροπια τους.
οποιος εχει επικοινωνια μαζι του,ειναι ευπρόσδεκτος εδω.
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Στο stopaga.com έμαθα πως γράφει ο 2young για το roller αλλά μπαίνεις μόνο με πρόσκληση οπότε δε ξέρω πως τα πάει.
 

Mengoni

Member
Kapa ( ή όποιος άλλος γνωρίζει) ξεκίνησα ρόλερ (1,5 mm 1 φορά την εβδομάδα) εδώ και 1 μήνα περίπου και εμφάνισα 2 φορές κόκκινα σπυράκια σχεδόν σε όλο το κεφάλι με φαγούρα μαζί!!! Επειδή έχω αγχωθεί... Λέτε να φταίει το ρόλλερ? Τι να κάνω?

ΥΓ: Όταν κάνω μπάνιο μετα από κάποια ώρα υποχωρούν δεν ξέρω όμως αν εξαφανίζονται τελείως αλλά δεν ενοχλούν τουλάχιστον.
ΥΓ2: 2 φορές την εβδομάδα χρησιμοποιώ και έκγχυμα τσουκνίδας.. απλά το αναφέρω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa ( ή όποιος άλλος γνωρίζει) ξεκίνησα ρόλερ (1,5 mm 1 φορά την εβδομάδα) εδώ και 1 μήνα περίπου και εμφάνισα 2 φορές κόκκινα σπυράκια σχεδόν σε όλο το κεφάλι με φαγούρα μαζί!!! Επειδή έχω αγχωθεί... Λέτε να φταίει το ρόλλερ? Τι να κάνω?

ΥΓ: Όταν κάνω μπάνιο μετα από κάποια ώρα υποχωρούν δεν ξέρω όμως αν εξαφανίζονται τελείως αλλά δεν ενοχλούν τουλάχιστον.
ΥΓ2: 2 φορές την εβδομάδα χρησιμοποιώ και έκγχυμα τσουκνίδας.. απλά το αναφέρω.
θα πρεπει να διακοψεις δοκιμαστικά την τσουκνιδα,το ποιο πιθανο να οφειλεται εκει
 

Mengoni

Member
Ευχαριστώ!!!
Θεωρείς πάντως ότι δεν έχει σχέση με το ρόλλερ? Την πρώτη φορά είχαν και λίγο πύον. Την δεύτερη ήταν απλά κόκκινα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ!!!
Θεωρείς πάντως ότι δεν έχει σχέση με το ρόλλερ? Την πρώτη φορά είχαν και λίγο πύον. Την δεύτερη ήταν απλά κόκκινα!
κατα 90% ειναι απο την τσουκνιδα.
τα βοτανα μπορει να κανουν σπυρακια,δεν ειναι για ολες τις επιδερμιδες
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τσεκαρε κ την περιπτωση μολυνσης που ειναι αρκετα συχνο φαινομενο σε μεγαλα ρολλερ
 
Μπλουζα