Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

neos92

Member
εγω δεν αναφερομουνα στην ερευνα αλλα στο τι ειχε κανει ο two young.παντως αμα εχεις ξηροδερμια η μινοξιδιλη καθυστερει την επουλωση του δερματος νομιζω.φυσικα η ερευνα ελεγε αυτα που λεει ο καπα.
 

gkok

Member
φυσικα μπορει καποιος να την δοκιμασει και χωρις λοσιον.
αν ξεκινησει μινοξ η καποια αλλη λοσιον ταυτοχρονα δεν θα καταλαβει αν δουλεψε.
καλη επιτυχια;)

Δε νομίζω ότι θα δουλέψει το ίδιο καλά χωρίς την μινοξ.Ήδη δουλεύω εδώ και 1,5 χρόνο ρόλλερ 0,5 με ταυτόχρονη χρήση μινοξ με καλούτσικα αποτελέσματα, αλλά πολύ αργά.Νομίζω ότι με το 1,5 ρόλλερ θα επιταχυνθεί το αποτέλεσμα.
 

Reve

Active Member
Σάββατο έκανα το πρώτο ρολλάρισμα με ο.5 και χθές (Δευτέρα) το δεύτερο και στα καπάκια μινοξιδίλη και παρατηρώ πάρα πολλές τρίχες σήμερα. Τι έγινε ρε παιδιά? Υπάρχει περίπτωση να περάσεις sheeding από τον παραπάνω συνδυασμό?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σάββατο έκανα το πρώτο ρολλάρισμα με ο.5 και χθές (Δευτέρα) το δεύτερο και στα καπάκια μινοξιδίλη και παρατηρώ πάρα πολλές τρίχες σήμερα. Τι έγινε ρε παιδιά? Υπάρχει περίπτωση να περάσεις sheeding από τον παραπάνω συνδυασμό?

Και εγώ με το ρολλερ αρχικά είχα έντονη τριχόπτωση και μάλιστα από την επόμενη μέρα. Κράτησε περίπου κανα 20ήμερο...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Την προτείνουν στο owndoc απ όπου παρήγγειλα και ρολλερ μιας και λένε ότι είναι από τα καλύτερα και πονάει λιγότερο.

Από τοπικά θέλω να δώσω μια ευκαιρία σε αυξητικούς παράγοντες και αυτό που έχει τις περισσότερες πιθανότητες είναι το λεγόμενο AAPE (Advanced adipose-derived stem cell protein extracts)

Αν το οικονομικό δεν ήταν θέμα, θα έπαιρνα αυτό (έχει και ένα θετικό review)


οπότε αν και σε πολύ μικρή ποσότητα, κατέληξα σε αυτό που επίσης περιέχει τους ίδιους αυξητικούς παράγοντες


Πιστεύω με 2-3 ml μετά από κάθε ρολλάρισμα (κάθε 10 ημέρες) θα βγάλει άνετα το μήνα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
την κυριακη εκανα κατι πολυ δυνατο που συνεχιζει ακομα να μου δινει επανεκφυση μερα με την μερα και ας βαζω μονο 1 φορα την εβδομαδα λοσιον.
roller 1,5mm,nu hair,folligen,butavate στους κροταφους,μονο την πεθερα μου δεν εβαλα :p
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

Συνημμένα

  • 10934418_824530227586375_942463244_n.jpg
    10934418_824530227586375_942463244_n.jpg
    75.8 KB · Προβολές: 46

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
xaxa...τσίμπησες όλο το πακετάκι? Εγώ πήρα μόνο ένα για δοκιμή. Επειδή δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει, είδα ότι κάτι έκανε, αλλά εσύ θα συγκρίνεις καλύτερα. Στις οδηγίες στο owndoc λέει εφαρμογή από 45 έως 120 λεπτά (το άφησα λίγο πάνω από ώρα) φορώντας στο καπάκι ένα shower hat (πήρα από τα jumbo με 1 ευρώ) και μετά ξεπλένεις με παγωμένο νερό πριν το ρολλερ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xaxa...τσίμπησες όλο το πακετάκι? Εγώ πήρα μόνο ένα για δοκιμή. Επειδή δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει, είδα ότι κάτι έκανε, αλλά εσύ θα συγκρίνεις καλύτερα. Στις οδηγίες στο owndoc λέει εφαρμογή από 45 έως 120 λεπτά (το άφησα λίγο πάνω από ώρα) φορώντας στο καπάκι ένα shower hat (πήρα από τα jumbo με 1 ευρώ) και μετά ξεπλένεις με παγωμένο νερό πριν το ρολλερ.
10 ευρω τα 5 σωληναρια και ειναι το τεταρτο αναισθητικο που δοκιμαζω.
εχω ενα σχεδιακι για την εφαρμογη του...
απλωμα....μπανιο....ξεπλυμα....ρολαρισμα
 
ρε μαγκες εχω ξεκινησει εδω και δυομιση εβδομαδες ρολερ 1,5 με φολι και σεν ,το ρολερ πρεπει να το κανω εντονα για να ματωσω η οχι γιατι το κανω εντονα σε σημειο να δακρυζω .
και κατι αλλο ,τις μερες που βαζω σκετο φολι και σεν δεν νιωθω σε ολα τα σημεια που βαζω τσιμπημα , μονο στους κροταφους νιωθω , μπροστα τπτ .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε μαγκες εχω ξεκινησει εδω και δυομιση εβδομαδες ρολερ 1,5 με φολι και σεν ,το ρολερ πρεπει να το κανω εντονα για να ματωσω η οχι γιατι το κανω εντονα σε σημειο να δακρυζω .
και κατι αλλο ,τις μερες που βαζω σκετο φολι και σεν δεν νιωθω σε ολα τα σημεια που βαζω τσιμπημα , μονο στους κροταφους νιωθω , μπροστα τπτ .
αν δεν πας για την ερευνα,δεν χρειαζεται να ματωσεις
 
Μπλουζα