Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
δευτερη χρηση με ο.5 δν καταλαβαινω και πολλα κοκκινιζει ελαφρως κ ελαχιστος πονοσ...παντως τα τσιμπιματα τα καταλαβαινω πιο εντονα στις αραιωμενες περιοχες..στο καπακι εκτος απο σεν μον εβαλα και φολλι
 

sven

Active Member
Πέρασα και εγώ στα 1,5 mm . Έχω κάνει ήδη 2 φορες. Δεν το πιέζω τόσο όσο το 0,75 που έκανα πριν,σιγά σιγά θα γίνει και αυτό. τώρα ματώνω όμως αρκετές κουκίδες ενώ πριν τίποτα και την επομενη μέρα το κεφάλι είναι κόκκινο :/
Πρόσθεσα και το nu hair μονο μετά από κάθε πέρασμα roller.

Αν τα έκανα αυτά στα 22 μου ,τώρα θα ήμουνα αφάνας :(
 

andrew1988

Member
ποσο καιρο κανουν τα ρολλερ απτο ebay.uk να έρθουν?πηρα ενα απο τα λινκ της πρωτης σελιδας και ειμαι ηδη στις 15 μερες που περιμενω...ειχα την εντυπωση οτι απο αγγλια ερχονται γρηγορα τα πραγματα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα καλημερα. δοκιμασε σαν τοπικο αναισθητικο την κρεμα vencilprolase cream της vencil pharmaceuticals και θα με θυμηθεις.πολυ πιο δυνατη απτην εμλα.
Καλημέρα. Θα την δοκιμάσω.μολις τελειώσει η εμλα θα κάνω μεταγραφη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Και η εμλα κάτι ψιλό κάνει αλλά δεν είναι αρκετό γι αυτόν τον σκοπό.
Στο μέτωπο που δεν υπάρχει τρίχα κάνει λίγο δουλειά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

neos92

Member
εχω κοψει την μινοξιδιλη εδω και τεσσερις μερες.λιγη τριχοπτωση.ενα ρολλαρισμα αφοτου την εκοψα.σαββατο παω για δευτερο.οι περισσοτερες που πεφτουν εχουν μισο μηκος απο τις κανονικες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο 3 ρολαρισματα με την κρεμα εμλα κατι λιγα κανει.
φυσικα δεν εριξα πονο,ανεβασα ενταση.
το κουτι εχει 5 μικρα σωληναρια,χρησιμοποιω ενα την καθε φορά.
φτανει ανετα να καλυψει μετωπο μεχρι χαμηλα στο μπιφτεκι.
το 20 λεπτο το βλεπω πιο ιδανικο μετα την εφαρμογη της κρεμας για να ξεκινησω να ρολαρω.
η τριχοπτωση μου ειναι πολυ μειωμενη και παλι αλλα αυτην την φορά δεν ξερω απο τι.
χρησιμοποιω και 2 συμπληρωματα
 

neos92

Member
κυριες και κυριοι εχω να πω κατι.βγαζω ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΤΡΙΧΑΡΕΣ.απο τοτε που εκοψα την μινοξιδιλη εχω πολυ μειωμενη τριχοπτωση και τα χνουδια εξαφανιζονται και στη θεση τους βγαινουν...ΤΡΙΧΕΣ.:)
 

Sponda

Member
Ρε παίδες ... είμαι 18,5 σε πολυ αρχικο σταδιο τριχόπτωση. παίρνω Μινοξιδίλη τους τελευταιους 2 μηνες με πολυ καλα αποτελεσματα στους κροταφους.. Επίσης πρόσφατα σταμάτησε και το shedding της μινοξιδίλης και με καλο τιναγμα κεφαλιου πανω απο τον νεροχύτη βλέπω 5-6 τρίχες. Να κινηθώ προς derma roller και να κοψω μινοξιδιλη? Η να την κρατησω και να την συνδυασω με το derma? Πραγματικα έχω μπερδευτει με τις διαφορετικες απόψεις...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε παίδες ... είμαι 18,5 σε πολυ αρχικο σταδιο τριχόπτωση. παίρνω Μινοξιδίλη τους τελευταιους 2 μηνες με πολυ καλα αποτελεσματα στους κροταφους.. Επίσης πρόσφατα σταμάτησε και το shedding της μινοξιδίλης και με καλο τιναγμα κεφαλιου πανω απο τον νεροχύτη βλέπω 5-6 τρίχες. Να κινηθώ προς derma roller και να κοψω μινοξιδιλη? Η να την κρατησω και να την συνδυασω με το derma? Πραγματικα έχω μπερδευτει με τις διαφορετικες απόψεις...
τωρα που εισαι στον χορό,συνεχιζεις μεχρι να τερματισει η μινοξιδιλη σε επανεκφυση.
μετα βαζεις 6 φορες την εβδομαδα μινοξ και μια roller 1,5mm σκετο
 

Sponda

Member
Ok ... Αλλα 1,55μμ? Αν έπαιρνα το 0,5μμ και το χρισιμοποιουσα κανα 2 φορες την εβδομάδα δεν θα είχε τα ίδια αποτελέσματα? Το λέω γιατι οι βελονες στο 1,5μμ ειναι πιο μεγαλες και θα είναι πιο επίπονη η διαδικασια απ'οτι το 0,5μμ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ok ... Αλλα 1,55μμ? Αν έπαιρνα το 0,5μμ και το χρισιμοποιουσα κανα 2 φορες την εβδομάδα δεν θα είχε τα ίδια αποτελέσματα? Το λέω γιατι οι βελονες στο 1,5μμ ειναι πιο μεγαλες και θα είναι πιο επίπονη η διαδικασια απ'οτι το 0,5μμ
εχει πονο το 1,5μμ αλλα θα φερει και καλυτερα αποτελεσματα.
 
Μπλουζα