Συζήτηση & πληροφορίες για τις κλινικές

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ θα γίνονται οι γενικές συζητήσεις που αφορούν την κλινική, έτσι ώστε το κάθε μέλος να μπορεί να βρίσκει συγκεντρωμένες πληροφορίες. Επίσης εδώ θα μεταφέρονται και χρήσιμα σχόλια για την κλινική από άλλα νήματα. Θα παρακαλούσα κάποιους από αυτούς που έχουν κάνει μμ εδώ να ξεκινήσουν δίνοντας κάποιες γενικές πληροφορίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
INJERTOCAPILAR, Dr. Jose Lorenzo. Βρίσκεται στην Μαδρίτη, Ισπανία. Γιατρός ο Jose Lorenzo, ο οποίος ασχολείται αποκλειστικά με FUE. Κάνει consultation κάθε Παρασκευή δωρεάν για τα οποία έχει μεγάλο χρόνο αναμονής (συνήθως 4-6 μήνες). Η χρέωση της κλινικής είναι για τα πρώτα 1000 grafts: 6€, για τα επόμενα 1000 grafts: 4€, από εκεί και πάνω: 2.5€ (π.χ για 4500 grafts είναι 1000x6+1000x4+2500x2.5= 16.250€). Ο γιατρός κάνει την εισαγωγή των grafts αποκλειστικά με χρήση pen ενώ οι νοσοκόμες - βοηθοί την εξαγωγή των graft με manual FUE και two step extraction. Η διαμονή των περισσοτέρων ξένων πελατών γίνεται σε διπλανό ξενοδοχείο το οποίο πληρώνεται από την κλινική.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
Dr Hasson & Wong .
Εχουν εδρα στο Βανκουβερ του Καναδα. Γιατροι ειναι ο Hasson & o Wong και ειδικευονται αποκλειστικα στο Strip και φημιζεται ως η καλυτερη κλινικη στο κοσμο ως προς τα μεγαλα μεγεθη Strip κ τον μεγαλο αριθμο μοσχευματων που εχει τη δυαντοτητα να εξαγει σε ΜΙΑ μονο συνεδρια.
Η φιλοσοφια των γιατρων δεν ειναι επιθετικη αλλα εχουν πιο συντηρητικη προσεγγιση ωστε να κατασκευαζουν συντηρητικα αποτελεσματα τα οποια θα ταιριαζουν στον ασθενη καθ ολη τη διαρκεια της ζωης του, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν κανουν και πιο επιθετικες προσεγγισεις σε ατομα που πληρουν τις καταλληλες προυποθεσεις.
Ο γιατρος περνει μερος στον σχεδιασμο της hairline και της περιοχης που θα μπουν μοσχευματα, κανει την τομη του στριπ και τα ραμματα και επισης ανοιγει και τις οπες στην περιοχη ληψης με τη μεθοδο Lateral slit . Στην συνεχεια το προσωπικο της κλινικης τοποθετει τα θυλακια στις οπες. Οι οπες ανοιγονται με την μεθοδο Lateral Slit Technique η οποια προσδιδει καλυτερο illusion of density στις περισσοτερες οπτικες γωνιες σε σχεση με την coronal.
Η τιμη ειναι 5 δολαρια τα πρωτα 2000 θυλακια κι απο κει κ πανω 3 δολαρια.
δλδ για 5000 μοσχευματα η τιμη ειναι 2000 Χ 5 + 3000 Χ 3 = 19000 δολαρια.
Για περιστατικα απο Ευρωπη κανουν δωρο 2 με 3 διανυκτερευσεις σε οποιο ξενοδοχειο προτιμησης του πελατη αλλα και ενα μερος του αεροπορικου εισητηριου.

Συννημενες ειναι 2 φωτο για την κατανοηση της διαφορας αναμεσα σε coronal / Lateral .
coronal vs literal.JPG
coronal vs literal 2.JPG
 

JOJO

Active Member
Παιδιά καλησπέρα, είμαι 30 χρονών και νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα μου να κάνω και εγώ εμφύτευση...
Έχω διαβάσει αρκετούς διαλόγους στο forum και έχω ψαχτεί γενικά (στο βαθμό που μπορώ).. Δεν κρύβω πως μέχρι τώρα προκρίνω τον Lorenzo και λόγω FUE και λόγω CVIAL (από όσα έχω δει). Η αλήθεια είναι ότι είναι ακριβός ο πού..της, αλλά είμαι της φιλοσοφίας ότι όταν κάνεις κάτι τέτοιο να το κάνεις με όσο καλύτερες πιθανότητες μπορείς για το τελικό αποτέλεσμα. Μέσα στις διάφορες συζητήσεις που κάνω κατά καιρούς περί του θέματος, άκουσα πρόσφατα για μία μέθοδο FUE/HART.
Έχει κανένας ιδέα τι είναι αυτό?? Διάβασα την παρουσίαση του στο συνημμένο site αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό.

http://primeclinics.gr/services/%CE%B5%CE%BC%CF%86%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CF%8E%CE%BD-f-u-e-h-a-r-t/#1450629149294-86037e35-dda4

Sorry αν το έχω ανεβάσει σε λάθος νήμα, αλλά δεν ξέρω να ανοίγω νέο.
 

crossfire

Well-Known Member
είμαι της φιλοσοφίας ότι όταν κάνεις κάτι τέτοιο να το κάνεις με όσο καλύτερες πιθανότητες μπορείς για το τελικό αποτέλεσμα.

Χαιρομαι όταν βλέπω νέα μέλη να ειναι ψαγμένα και να μην παρασύρονται πάνω στον πανικό τους .
Ξεκινάς καλά φίλε μου,μελετημένα και σοβαρά και θα έχεις καλό αποτέλεσμα όταν το αποφασίσεις.
Μια πετυχημένη μεταμόσχευση οφείλεται κατα ένα μεγάλο ποσοστό στο σωστό "ψάξιμο" και όχι σε βιαστικές κινήσεις επηρεαζόμενος απο χαμηλές τιμές,δωρεάν μεταμοσχεύσεις κτλ.

Ο Lorenzo ίσως η καλύτερη επιλογή και το αποτέλεσμα του CVIAL το καλύτερο του φόρουμ κατα τη γνώμη μου.

Άνοιξε ένα καινούριο νήμα όμως
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφορά ρομποτική εξαγωγή μάλλον με το σύστημα ARTAS, πολύ αμφιλεγόμενη μέθοδος που μπορεί να έχει μέλλον αλλά επί του παρόντος υστερεί. Δεν θα το συνιστούσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Αναζητησα αποτελεσματα της κλινικής αλλά δεν βρήκα,με δυο αποτελεσματα στην αρχική συζήτηση ουτε λογος να ασχοληθείς
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαιρομαι όταν βλέπω νέα μέλη να ειναι ψαγμένα και να μην παρασύρονται πάνω στον πανικό τους .
Ξεκινάς καλά φίλε μου,μελετημένα και σοβαρά και θα έχεις καλό αποτέλεσμα όταν το αποφασίσεις.
Μια πετυχημένη μεταμόσχευση οφείλεται κατα ένα μεγάλο ποσοστό στο σωστό "ψάξιμο" και όχι σε βιαστικές κινήσεις επηρεαζόμενος απο χαμηλές τιμές,δωρεάν μεταμοσχεύσεις κτλ.

Ο Lorenzo ίσως η καλύτερη επιλογή και το αποτέλεσμα του CVIAL το καλύτερο του φόρουμ κατα τη γνώμη μου.

Άνοιξε ένα καινούριο νήμα όμως

Crossfire, ειλικρινά δεν ξέρω αν είμαι το καλύτερο αποτέλεσμα (μάλλον όχι) αλλά για να συγκρίνεις αποτελέσματα πρέπει να έχεις και συγκρίσιμες, καλής ποιότητας φωτό. Δυστυχώς οι περισσότερες φωτό στο φόρουμ ειναι κακής ποιότητας και ανάλυσης χωρίς δυνατότητα αξιοπρεπούς ζουμ. Χωρίς τέτοιες προϋποθέσεις δεν μπορείς να συγκρίνεις αποτελέσματα, όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν πως οι φώτο μπορούν πολύ εύκολα να ξεγελάσουν και αυτό φαίνεται καθημερινά σε πολλά νήματα. Τέλος να προσθέσω ότι δεν ειναι ανάγκη να βάλει κάποιος δεκάδες φώτο για σωστή ενημέρωση. Λίγες και καλές χρειάζεται. Και μην ακούω για έλλειψη τεχνικής δυνατότητας. Με τα κινητά της τελευταίας πενταετίας βγαίνουν αποκαλυπτικότατες φώτο. Και ο νοών νοείτο...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

hijikos

Active Member
Δυστυχώς πολλοί μέσα εδώ αντί για να βοηθήσουν να βγάλουμε μια καθαρή άποψη για το τη γίνεται με τις μ.μ παραπληροφούν , τους λόγους που το κάνουν αυτό , αυτοί που γνωρίζουν 5 πράγματα τους ξέρουν. Όπως και να το κάνουμε όταν δει κάποιος σε φωτό το πριν και το μετά και δεν γνωρίζει το τι γίνεται με αυτές εύκολα πέφτει θύμα ( και είναι πολλά).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
παντως απορω με τον φιλο πιο πανω που ενω το εχει ψαξει και καταληγει στον lorenzo
(προφανως θα ειδε δεκαδες αποτελεσματασ του) ξαφνικα μας ανεβαζει μια κλινικη με μηδαμηνο feedback
και απορεις
 

hijikos

Active Member
παντως απορω με τον φιλο πιο πανω που ενω το εχει ψαξει και καταληγει στον lorenzo
(προφανως θα ειδε δεκαδες αποτελεσματασ του) ξαφνικα μας ανεβαζει μια κλινικη με μηδαμηνο feedback
και απορεις
Δεν έχω καταλήξει πουθενά και δεν ανέβασα το βίντεο για να κάνω διαφήμιση (την κλινικη) μου άρεσε σαν αποτέλεσμα. πως ως με νοιάζει αν η κλινική αυτή έχει μηδαμινό feedback.
Το ανέβασα για να δείξω πόσο σημαντικό ρόλο παίζει μια καλή δότρια περιοχή από μια μέτρια και τη αποτέλεσμα μπορεί να δώσει ανεξαρτήτου κλινικής.
 

JOJO

Active Member
παντως απορω με τον φιλο πιο πανω που ενω το εχει ψαξει και καταληγει στον lorenzo
(προφανως θα ειδε δεκαδες αποτελεσματασ του) ξαφνικα μας ανεβαζει μια κλινικη με μηδαμηνο feedback
και απορεις
Φίλε hijikos, o Τasos δεν το λέει λογικά για εσένα... Ο μόνος λόγος που το ανέβασα ήταν γιατί δεν το είχα διαβάσει πουθενά στο forum και δεν το είχα ξανακούσει μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα, το άκουσα και σκέφτηκα.. ποιοι είναι οι "ειδικοί" να ρωτήσω.. και κατέληξα εδώ μέσα. Δεν σημαίνει ότι άλλαξα πλεύση μετά από αυτό, απλά ήθελα να ενημερωθώ και δεν είχα κάποιον καταλληλότερο από εσάς.
Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν έχω καταλήξει πουθενά και δεν ανέβασα το βίντεο για να κάνω διαφήμιση (την κλινικη) μου άρεσε σαν αποτέλεσμα. πως ως με νοιάζει αν η κλινική αυτή έχει μηδαμινό feedback.
Το ανέβασα για να δείξω πόσο σημαντικό ρόλο παίζει μια καλή δότρια περιοχή από μια μέτρια και τη αποτέλεσμα μπορεί να δώσει ανεξαρτήτου κλινικής.
Δεν αναφερομουν σε εσένα αλλα στον jojo ,που ενω κανει έρευνα εις βάθος κατέληξε να αναρωτιέται για μια κλινική που δεν έχει πεντε περιστατικά να παρουσιασει
 

tasos33

Well-Known Member
Στο τέλος του βίντεο εξηγεί γιατί είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα.
Ως αποτέλεσμα δείχνει εξαιρετικό, πραγματικα μου κανει πολύ εντύπωση,αν κ πιστεύω πως ο τύπος έχει πάρει φινα και έχει βελτιστοποιήσεις το αποτέλεσμα, στην αρχή του βίντεο η αραίωση δείχνει να φτανει αρκετά πίσω ενω μετα την ολοκλήρωση του αποτελέσματος ακόμα κ αυτό τo σημείο δείχνει να έχει τουμπανιασει ενω είναι αδύνατον τα 1800 grafts να έφτασαν για hairline κροτάφους ζώνη α και συμπλήρωμα β,ακόμα κ να έχει πάρει όμως η τοποθέτηση των grafts εμπρός που ηταν κ άδειο σχέδον είναι πολύ όμορφη
 

tol

Well-Known Member
Hijikos: "Δυστυχώς πολλοί μέσα εδώ αντί για να βοηθήσουν να βγάλουμε μια καθαρή άποψη για το τη γίνεται με τις μ.μ παραπληροφούν , τους λόγους που το κάνουν αυτό , αυτοί που γνωρίζουν 5 πράγματα τους ξέρουν. Όπως και να το κάνουμε όταν δει κάποιος σε φωτό το πριν και το μετά και δεν γνωρίζει το τι γίνεται με αυτές εύκολα πέφτει θύμα ( και είναι πολλά)."
Φιλε hijikos, κρινοντας απο τα σχολια και τα video που ανεβαζεις, δυστυχως, καταληγω στο συμπερασμα οτι εισαι το πλεον καταλληλο θυμα παραπληροφορησης. Καθημερινα ορυεσαι κατα των ελληνικων κλινικων και κατηγορεις τον τροπο με τον οποιο παρουσιαζονται οι μεταμοσχευσεις σε ελληνικες κλινικες. Απο την αλλη ανεβαζεις ενα αμφιβολου αξιοπιστιας video και δηλωνεις εκπληκτος απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης. Αντι να αναρωτηθεις αν αυτα που βλεπεις ειναι πραγματικα ή παραποιημενα, το μονο που εχεις στο μυαλο σου ειναι τα "ελληνικα μπακαλικα" και η δηθεν ελληνικη προπαγανδα.
Σε ρωτω λοιπον ευθεως:
πώς εισαι βεβαιος οτι τοποθετηθηκαν στο συγκεκριμενο περιστατικο μονο 1800 grafts (και οχι π.χ. 3800 grafts);
σε ποιο σημειο του "φοβερα αξιοπιστου" video φαινεται ο αριθμος των grafts και σε ποιες ζωνες (εκτος της Α) τοποθετηθηκαν;
πώς ξερεις ποια ηταν η αρχικη εικονα του συγκεκριμενου υποψηφιου, για να συγκρινεις το πριν και το μετα;
Εγω το μονο που βλεπω ειναι ενα ξυρισμενο κεφαλι που, μπορει, να ειχε πλουσιο μαλλι (μπορει και οχι, αλλα επιτρεψε μου να εχω αμφιβολιες). Καταληγοντας θα σε συμβουλευα να λειτουργεις κριτικα σκεπτομενος παντα στη ζωη σου και οχι επιλεκτικα. Με αλλα λογια σωστα αμφιβαλλεις για τα αποτελεσματα ελληνικων κλινικων (που σε καμια περιπτωση δεν ειναι αριστα, ουτε καν πολυ καλα), αλλα λανθασμενα θεωρεις καποια video και καποιες φωτογραφιες αξιοπιστες, μονο και μονο, επειδη δεν προερχονται απο "ελληνικα μπακαλικα". Βγαλε, επιτελους, την πιπιλα της ελληνικης μιζεριας απο το στομα σου και μαθε να κρινεις και να αμφισβητεις επικοδομητικα τα παντα (και οχι μονο οτιδηποτε ελληνικο) στη ζωη σου. Φιλικες συμβουλες.....
 

dimitris50423

Well-Known Member
πώς εισαι βεβαιος οτι τοποθετηθηκαν στο συγκεκριμενο περιστατικο μονο 1800 grafts (και οχι π.χ. 3800 grafts);
σε ποιο σημειο του "φοβερα αξιοπιστου" video φαινεται ο αριθμος των grafts και σε ποιες ζωνες (εκτος της Α) τοποθετηθηκαν;

δειτε και τι γραφει στο βιντεο λιγο πριν το 3 λεπτο. εξηγει για ποιο λογο εχει αυτο το αποτελεσμα. μιλαει για το λογο τριχων οτι ηταν 2,5 και οτι με τη fue ο ιατρος μπορει να παρει συγκεκριμενα μοσχευματα και να αυξηθει ο λογος τριχων.
ανεξαρτητα απο αυτο το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο αλλα ποτε δεν θα μπορουσα να εμπιστευτω ενα βιντεο που δεν γνωριζουμε πως φτιαχτηκε και ποσα μοσχευματα τοποθετηθηκαν η αν ειναι αποτελεσμα 2 επεμβασεων η και παραπανω.
επισης ο τυπος ειχε και δικα του μαλλια και αν πηρε φινα του εδωσε ενα boost και σε αυτα.
για εμενα τα πιο αξιοπιστα αποτελεσματα ειναι αυτα που τα βλεπεις απο την αρχη μεχρι την ολοκληρωση του. δηλαδη τα αποτελεσματα που εχουν ανεβασει ολα τα παιδια στο φορουμ.
αυτο που βλεπεις φωτογραφιες πως ηταν πριν, βλεπεις την τοποθετηση των μοσχευματων και φωτογραφιες απο τους μηνες που ακολουθουν. επισης ξερεις τι θεραπεια ακολουθησαν ακομη και αν πηραν βιταμινες η ποιο σαμπουαν χρησιμοποιησαν.
καποια βιντεο και φωτογραφιες με πριν και μετα χωρις καμια αλλη πληροφορια δεν μου λενε τιποτα τωρα.
ισως πριν κανω τη μμ που δεν το ειχα ψαξει πολυ να εντυπωσιαζομουν.
 
  • Like
Reactions: tol

aeratos28

Just aeratos
tol φίλε ευτυχώς που τα ειπες εσύ..τα ειπες μία χαρά και συμφωνω απόλυτα..με καλύπτει 100% η απάντηση σου ..αν τα έλεγα εγώ όλα αυτά θα γινόταν κλασσικά χαμός και θα ήμουν παλι το τσιρακι η ο δικηγόρος της dhi η του βεκρη.!άστα να πάνε.!πολύ σωστός ο tol.!;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

hijikos

Active Member
Hijikos: "Δυστυχώς πολλοί μέσα εδώ αντί για να βοηθήσουν να βγάλουμε μια καθαρή άποψη για το τη γίνεται με τις μ.μ παραπληροφούν , τους λόγους που το κάνουν αυτό , αυτοί που γνωρίζουν 5 πράγματα τους ξέρουν. Όπως και να το κάνουμε όταν δει κάποιος σε φωτό το πριν και το μετά και δεν γνωρίζει το τι γίνεται με αυτές εύκολα πέφτει θύμα ( και είναι πολλά)."
Φιλε hijikos, κρινοντας απο τα σχολια και τα video που ανεβαζεις, δυστυχως, καταληγω στο συμπερασμα οτι εισαι το πλεον καταλληλο θυμα παραπληροφορησης. Καθημερινα ορυεσαι κατα των ελληνικων κλινικων και κατηγορεις τον τροπο με τον οποιο παρουσιαζονται οι μεταμοσχευσεις σε ελληνικες κλινικες. Απο την αλλη ανεβαζεις ενα αμφιβολου αξιοπιστιας video και δηλωνεις εκπληκτος απο το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης. Αντι να αναρωτηθεις αν αυτα που βλεπεις ειναι πραγματικα ή παραποιημενα, το μονο που εχεις στο μυαλο σου ειναι τα "ελληνικα μπακαλικα" και η δηθεν ελληνικη προπαγανδα.
Σε ρωτω λοιπον ευθεως:
πώς εισαι βεβαιος οτι τοποθετηθηκαν στο συγκεκριμενο περιστατικο μονο 1800 grafts (και οχι π.χ. 3800 grafts);
σε ποιο σημειο του "φοβερα αξιοπιστου" video φαινεται ο αριθμος των grafts και σε ποιες ζωνες (εκτος της Α) τοποθετηθηκαν;
πώς ξερεις ποια ηταν η αρχικη εικονα του συγκεκριμενου υποψηφιου, για να συγκρινεις το πριν και το μετα;
Εγω το μονο που βλεπω ειναι ενα ξυρισμενο κεφαλι που, μπορει, να ειχε πλουσιο μαλλι (μπορει και οχι, αλλα επιτρεψε μου να εχω αμφιβολιες). Καταληγοντας θα σε συμβουλευα να λειτουργεις κριτικα σκεπτομενος παντα στη ζωη σου και οχι επιλεκτικα. Με αλλα λογια σωστα αμφιβαλλεις για τα αποτελεσματα ελληνικων κλινικων (που σε καμια περιπτωση δεν ειναι αριστα, ουτε καν πολυ καλα), αλλα λανθασμενα θεωρεις καποια video και καποιες φωτογραφιες αξιοπιστες, μονο και μονο, επειδη δεν προερχονται απο "ελληνικα μπακαλικα". Βγαλε, επιτελους, την πιπιλα της ελληνικης μιζεριας απο το στομα σου και μαθε να κρινεις και να αμφισβητεις επικοδομητικα τα παντα (και οχι μονο οτιδηποτε ελληνικο) στη ζωη σου. Φιλικες συμβουλες.....
Ο λόγος που το ανέβασα είναι ότι μου άρεσε σαν αποτέλεσμα το αν είναι αληθινό η ψεύτικο δεν με ενδιαφέρει .
Τις συμβουλές σου tol να τις δώσεις στα υποψήφια θύματα που κάνουν μ.μ στην Ελλάδα.
Προκαλώ όλους που έκαναν μ.μ στην Ελλάδα εδώ μέσα που να ανεβάσουν φωτό της ίδιας ποιότητάς με του cvial ή john john ή του tasmania.
 
Μπλουζα