Συζήτηση & πληροφορίες για τις κλινικές

hijikos

Active Member
Καλα που υπαρχει και ενας αερατος και λεει τα πραγματα με το ονομα τους. Γιαννη δες λιγο καποια αποτελεσματα της κλινικης που εκανες γιατι δεν βλεπω να τα σχολιαζεις. Οι φωτογραφιες του heisenberg βλεπω σας καλυπτουν. Στο δικο μου νημα ολες αχρηστες ηταν. Εβαλε 3000 μοσχευματα το παιδι και δεν βλεπω καμια φοβερη πυκνωση. Τι εγινε; 7500 εσκασε. Δες και τις φωτο που εχει προ μμ και συγκρινε.
Δημήτρη δες και συ από την άλλη το αποτέλεσμα του νικολα νικ ! αυτό σε καλύπτει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε έχεις καταντήσει αηδία .πραγματικά !είναι ότι πιο σιχαμενο αυτό που κάνεις.Σπυρο με λένε.το σταθης να υποθέσω εννοείς τον τύπο που συναντήθηκε ο mikegad? σίγουρα θα ήθελες να είμαι αυτός.γιατί στο φανταστικό κόσμο που ζεις νομίζεις ότι όλα είναι έτσι όπως τα έχεις στο μυαλό σου.επιστημονική φαντασία.ωραίο το παραμύθι σου αλλά δεν έχει δράκο δυστυχώς για σένα..εσύ μπαίνει ςγια να γελάς,εγω τουλάχιστον γελουσα από πριν μαζί σου αλλά πλέον δε γελαω γιατί βλέπω ότι το πρόβλημα σου είναι πολύ σοβαρό..2προσωπια βλέπω..κραζεις φουλ αλλά ελεγες να σου κάνουν crown η dhi αν είναι μάγκες.έτσι ελεγες..δηλαδή θα πηγαίνεις στο zastava ε??δεν μας τα λες καλά.!όπως και στον βεκρη ελεγες ότι αν σου έβαζε 2000 grafts με 2000€ ..εκει δεν ελεγες τιποτα.αφού δεν πήρες καμια απάντηση ξεκινήσεις πάλι τις μουφες σου και αρχισες να βλέπεις τσιράκια.κάνε μας τη χάρη ρε μεγάλε.δεν σου ξανά απανταω σε τίποτα παλι..πολύ βρώμικο και ψεύτικο αυτό που κάνεις..αν θες και συνάντηση να διαπιστώσεις ότι λες και βλακείας εγώ υπολογιζω σεπτεμβρη-οκτωβρη να ανεβω θεσσαλονικη.να δούμε αν είμαι ο σταθης η ότι αλλο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν εννοω μονο εσενα φυσικα απλα δεν μπορουμε σε καποιους να ζηταμε να κανουν κωλοτουμπες και να βγαλουν φωτο και σε αλλους να μη λεμε τιποτα. Και καλο ειναι τετοια υπονοουμενα να μην πεταμε για αλλους. Ειναι ευκολο και μπορει να το κανει ο καθενας. Αν καθε φορα που καποιος λεει τη γνωμη του αρχιζουμε μηπως εισαι ο σταθης ο φιουρης ο βεκρης θα φοβομαστε να μιλησουμε; ο καθενας εχει την αποψη του.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δημητρη εσενα σε ζηταν ολοι φωτο απο δω απο κει με κολοτουμπες γιατι σε θεωρουσαν καχυποπτο που εμφανιστικες ξαφνικα και εγινε ολο αυτο το σκηνικο με εναν γιατρο που δεν ειχαμε ποτε στα υποψιν και feedback...τα χουμε πει και απο κοντα αυτα.
Στα κυπριακα αποτελεσματα δε μιλαει κανεις γιατι ειτε ειναι μετριο ειτε καλο υπαρχει εμπιστοσυνη στην κλινικη και στα ατομα που ανεβαζουν φωτος γιατι υπαρχει πλυθωρα αποτελεσματων στα τοσα χρονια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε φίλε έχεις καταντήσει αηδία .πραγματικά !είναι ότι πιο σιχαμενο αυτό που κάνεις.Σπυρο με λένε.το σταθης να υποθέσω εννοείς τον τύπο που συναντήθηκε ο mikegad? σίγουρα θα ήθελες να είμαι αυτός.γιατί στο φανταστικό κόσμο που ζεις νομίζεις ότι όλα είναι έτσι όπως τα έχεις στο μυαλό σου.επιστημονική φαντασία.ωραίο το παραμύθι σου αλλά δεν έχει δράκο δυστυχώς για σένα..εσύ μπαίνει ςγια να γελάς,εγω τουλάχιστον γελουσα από πριν μαζί σου αλλά πλέον δε γελαω γιατί βλέπω ότι το πρόβλημα σου είναι πολύ σοβαρό..2προσωπια βλέπω..κραζεις φουλ αλλά ελεγες να σου κάνουν crown η dhi αν είναι μάγκες.έτσι ελεγες..δηλαδή θα πηγαίνεις στο zastava ε??δεν μας τα λες καλά.!όπως και στον βεκρη ελεγες ότι αν σου έβαζε 2000 grafts με 2000€ ..εκει δεν ελεγες τιποτα.αφού δεν πήρες καμια απάντηση ξεκινήσεις πάλι τις μουφες σου και αρχισες να βλέπεις τσιράκια.κάνε μας τη χάρη ρε μεγάλε.δεν σου ξανά απανταω σε τίποτα παλι..πολύ βρώμικο και ψεύτικο αυτό που κάνεις..αν θες και συνάντηση να διαπιστώσεις ότι λες και βλακείας εγώ υπολογιζω σεπτεμβρη-οκτωβρη να ανεβω θεσσαλονικη.να δούμε αν είμαι ο σταθης η ότι αλλο


για consulation ανεβαινεις? :p:p:p:D:D:D
 

aeratos28

Just aeratos
ναι για consultation.να με δεις να στείλεις τις φωτό στην κυπρο να μας απαντήσει ο φιουρης..αλλά όσο να ναι θα μου βάλεις και συ μία διάγνωση..θα μου μετρήσεις δοτρια κτλ,θα δεις ληπτρια ξέρεις εσύ..εκεί στα 2500-3000 περίπου με πολύ δυνατή hairline κτλ..τα ξέρω τα ξέρω.;)
για consulation ανεβαινεις? :p:p:p:D:D:D
 

dimitris50423

Well-Known Member
Hijikos το αποτελεσμα του νικ ειναι καλο και του το εχω γραψει. Επισης εχει βαλει αρκετες φωτο καλης ποιοτητας. Γιαννη εμπιστοσυνη στην κλινικη και στα ατομα που ανεβαζουν φωτο μπορει να εχεις εσυ. Καποιος που ψαχνεται δεν νομιζω να εχει αλλιως θα πηγαινε κατευθειαν εκει. Εγω δεν ζηταω κωλοτουμπες για φωτο αλλα να μπιρεις να βγαλεις και ενα συμπερασμα. Αν τα ριξω ολα μπροστα αντε δες εσυ τη hairline.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ελααα ρε φιλαρακι αερατε μονο εγω σαγαπαω εδω μεσα και το ξερεις...μην με λες βαριες κουβεντες και με πληγωνεις..
Δεν βλεπεις οτι σε τσιγκλαω τοση ωρα να σαναψω τα αιματα λιγο...?
 

hijikos

Active Member
Το αποτελεσμα του νικολα νικ ειναι χειροτερο απο πριν, το λεει και ο ιδιος οτι στο κεντρο εχει αραιωση πολυ δεν ηταν ετσι πριν ! το αποτελεσμα heisenberg ειναι το ιδιο με πριν!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Hijikos το αποτελεσμα του νικ ειναι καλο και του το εχω γραψει. Επισης εχει βαλει αρκετες φωτο καλης ποιοτητας. Γιαννη εμπιστοσυνη στην κλινικη και στα ατομα που ανεβαζουν φωτο μπορει να εχεις εσυ. Καποιος που ψαχνεται δεν νομιζω να εχει αλλιως θα πηγαινε κατευθειαν εκει. Εγω δεν ζηταω κωλοτουμπες για φωτο αλλα να μπιρεις να βγαλεις και ενα συμπερασμα. Αν τα ριξω ολα μπροστα αντε δες εσυ τη hairline.

Τα ποσοστα μιλανε εδω και χρονια για το που μπορει να εμπιστευτει ενας καλυτερα ακομη και αυτοι που ψαχνονται δεν ειναι δυσκολο να καταλαβουν...
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε κοίτα.είναι λάθος τσιγκλισμα να ξέρεις..έχει γίνει σημαία και με λένε όλοι τσιρακι..είναι μαλακια γιατί δεν έχω σχέση με καμια εταιρία ούτε λεφτά μου δίνει κανένας ούτε τίποτα..όταν έρθω θεσσαλονικη θα το διαπιστώσεις και εσύ και όποιος θέλει,γιατί είναι μεγάλη μαλακια ότι λετε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
θα ανεβω υπολόγισε σεπτεμβρη-οκτωβρη εκεί μέσα περίπου.θα στείλω μήνυμα εσένα και dimitris50423 να συναντηθουμε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ωχχχ στενο μαρκαρισμα θες...θα παρω σαλονικιο μαζι μου για ενισχυσεις....και τασμανια για ποικιλια...
 

aeratos28

Just aeratos
πάρε όποιον θες εγώ για βόλτα θα έρθω ούτε για στενά μαρκαρίσματα ούτε για τίποτα.να τα πούμε από κοντά να δω και 5 καλά κεφάλια από θέμα μαλλάκι,να πιούμε τα ποτά μας και να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση πλέον από κανέναν.αν εσύ νομίζεις ότι έρχομαι για επιθεώρηση και να στριμωξω καποιον απλά καχύποπτος είσαι φίλε και τίποτα άλλο.αλλά οποίος και να έρθει είναι ευπρόσδεκτος εννοείται και μην έχεις αυταπάτες ότι θα στριμοχθω από αυτά τα παιδιά σε κάτι.αδύνατον.!:)
 

tasos33

Well-Known Member
Αερατε ας ειχαμε κ εδώ εναν Λορένζο η εναν χασον εναν μονο όχι δυο και θα ήμουν υπερκαλυμμενος όχι απλα ικανοποιημένος, αλλά δεν έχουμε όμως ουτε τις πεντε τρίχες απο το δεξι π@π@ρ! του χασον ουτε τρεις απο το άλλο μισο του Λορένζο,
Εντωμεταξυ σαν ανώριμα παιδιά συνεχίζετε να μείνετε αποτελεσματα ανεξάρτητα απο την κλινική στο εξάμηνο στο πεντάμηνο και παει λεγοντας, τα αποτελεσματα τα κρίνουμε στο δέκαμηνο,όταν τείνει να ολοκληρωθει , πραγματικα έχουμε καταντήσει τόλμη και γοητεία επισοδειο 2097....δηλαδή ρε συ Δημήτρη Τι θες να πιασει ο άλλος στο εξάμηνη όλη την φυτρωση και τη πάχυνση της τρίχας του δωδεκαμηνου?
 

tasos33

Well-Known Member
πάρε όποιον θες εγώ για βόλτα θα έρθω ούτε για στενά μαρκαρίσματα ούτε για τίποτα.να τα πούμε από κοντά να δω και 5 καλά κεφάλια από θέμα μαλλάκι,να πιούμε τα ποτά μας και να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση πλέον από κανέναν.αν εσύ νομίζεις ότι έρχομαι για επιθεώρηση και να στριμωξω καποιον απλά καχύποπτος είσαι φίλε και τίποτα άλλο.αλλά οποίος και να έρθει είναι ευπρόσδεκτος εννοείται και μην έχεις αυταπάτες ότι θα στριμοχθω από αυτά τα παιδιά σε κάτι.αδύνατον.!:)
Είσαι μεγαλο ψαράκι πάντως,τσιμπας για πλάκα...πάντως το να αντίδρασ έτσι όταν και η Κούτσης μαρια μαζί με την Μαρία την Πενταγιώτισσα καταλαβαίνουν οτι ο άλλος σε πειράζει δεν είναι καλο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζουμε και επαναλαμβάνουμε τα ίδια οπότε να πω και εγώ δυό λόγια:

1. Μου αρέσουν πολύ τα Audi και δεν θεωρώ ότι οι Ελληνικές κλινικές είναι σε αυτό το επίπεδο. Αν ήταν δεν θα πήγαινα έξω. Δεν είναι όμως και zastava (και φυσικά αναφέρομαι στις σοβαρές).

2. Tol: Ο Lorenzo συνολικά για 2552+~2800 (τα 300 δεν θα πληρωθούν και είμαι σίγουρος ότι θα τα βγάλει, το έχουμε συζητήσει, εκτός απροόπτου) θα στοιχίσει 11.250+6.250=17.500 (μείον τα ξενοδοχεία για τις 2 επεμβάσεις) περίπου 17.000€/5.352g=~3.0€/graft.
Το γράφω για να είμαστε συγκεκριμένοι ως προς τα νούμερα για αυτούς που διαβάζουν.

3. Δημήτρη: έβαλες 2.300g x 2.3h/g = 5.290hairs, έβαλα 2.552g x 1.92h/g = 4.900hairs άρα έβαλες 400 τρίχες (8%) παραπάνω. Δεν ειναι ιδιαίτερα σημαντικό αλλά το γράφω και αυτό, επίσης, προς αποκατάσταση της αλήθειας.

4. Είναι αφελές να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα και να γενικεύουμε. Ο tasos33 το έθεσε σωστά, εγώ θα το αναλύσω λίγο διαφορετικά: Ο Β. εξαντλεί την καλύτερη περιοχή της δότριας (τα γνωστά τετράγωνα) παίρνοντας μεγάλους λόγους 2.3+ με εξαγωγή ελάχιστων μονότριχων. Ειναι προφανές ότι αυτή η τακτική δίνει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες για μεγάλα ποσοστά φύτρωσης αφού η πίσω περιοχή είναι πολύ εύκολη στην εξαγωγή (για αυτό και έχει πολλά νέα κορίτσια) και φυσικά τα πολύτριχα έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες επιβίωσης. Τα μειονεκτήματα πολλά: Μη φυσικές hairline (αφού λείπουν τα μονότριχα), χείριστη διαχείρηση δότριας λόγω μη σωστής ομογενοποίησης της (που φαίνεται στο κοντό κούρεμα ή σε μεγαλύτερη ηλικία όταν θα αρχίσει να αραιώνει η δότρια), πιθανό shock loss λόγω μεγάλης επιβάρυνσης μικρής περιοχής. Τα ανωτέρω, στις 8/10 περιπτώσεις πιθανώς να μην έχουν και μεγάλη σημασία επειδή είναι εύκολα περιστατικά (ακόμα όμως και αυτά μακροπρόθεσμα θα καταλάβουν την σημασία της καλής αντιμετώπισης της δότριας). Αν του κάτσουν όμως οι 2 δύσκολες περιπτώσεις (όπως είμαι και εγώ) τότε θα γίνει η "σφαγή του Δράμαλη". Και τότε θα είχαν ευχηθεί να είχαν τα χρήματα να πήγαιναν κάπου καλύτερα ή να μην το επιχειρούσαν. Μακάρι να μην δούμε εδώ τέτοια περίπτωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Τα ανωτέρω, στις 8/10 περιπτώσεις πιθανώς να μην έχουν και μεγάλη σημασία επειδή είναι εύκολα περιστατικά (ακόμα όμως και αυτά μακροπρόθεσμα θα καταλάβουν την σημασία της καλής αντιμετώπισης της δότριας). Αν του κάτσουν όμως οι 2 δύσκολες περιπτώσεις (όπως είμαι και εγώ) τότε θα γίνει η "σφαγή του Δράμαλη". Και τότε θα είχαν ευχηθεί να είχαν τα χρήματα να πήγαιναν κάπου καλύτερα ή να μην το επιχειρούσαν. Μακάρι να μην δούμε εδώ τέτοια περίπτωση.

cvial θεωρουμε τον laroisio ευκολη περιπτωση? για να ξερω. ολο το κεφαλι αδειο ηταν μεχρι πισω και εκανε διπλη συνεδρια δεν θυμαμαι με ποσα μοσχευματα καμια 4000 πρεπει να ηταν.. η μηπως ο pilotaki ηταν ευκολη περιπτωση με δουλεμενη δοτρια και επισης μεγαλη αραιωση? αν δω δοτρια η οποια ηταν καλη και εγινε χαλια και εγω θα κατακρινω τη στρατηγικη αυτη. δεν εχω δει κατι τετοιο εως τωρα.


τασο φυσικα και δεν περιμενω να δω στο εξαμηνο τη φυτρωση και την εικονα 12μηνου.. σε οσους εχω γραψει σε αυτους τους μηνες ειπα οτι εχουν δρομο μπροστα τους. εχω κανει μμ και ξερω πως παει..
περιμενω να δω στο 6μηνο καποιες φωτο που να δειχνουν απλα την εικονα του εξαμηνου ωστε αργοτερα να φανει και η διαφορα που θα εχει στους επομενους μηνες... αν βλεπεις σκοτεινες φωτο με τα μαλλια μπροστα τι διαφορα θα δεις στις επομενες φωτο των επομενων μηνων?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δημήτρη, αν κάποιος είναι εύκολη ή δύσκολη περίπτωση δεν κρίνεται μακροσκοπικά αλλά από παραμέτρους όπως η δυσκολία εξαγωγής των graft, πλήθος άσπρων τριχών, τύπος τρίχας και μια σειρά άλλων παραμέτρων που δεν φαίνονται σε καμμία φωτογραφία αλλά διαπιστώνονται από consultations ή πιό σίγουρα την μέρα της επέμβασης από τον γιατρό. Για αυτό υπάρχει πχ και το FOX test για να σου δώσω και ένα παράδειγμα.

Το ότι δεν βλέπεις εσύ χάλια δότριες (από φώτο πάντα, οι οποίες στην συντριπτική πλειοψηφία τους είναι μέτριας ή κακής ποιότητας) δεν σημαίνει ότι δεν είναι. Για να καταλάβεις αν υπάρχουν white dots ή σωστή ομογενοποίηση πρέπει να δεις από κοντά με μεγενθυντικό φακό γιατί υπάρχει και το γνωστό "απέξω κούκλα και από μέσα πανούκλα". Αυτή είναι η σωστή πρακτική.

Αυτά τα ολίγα για να μην τα απλουστεύουμε όλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα