Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Panos1982

Well-Known Member
Να απαντησω προσωπικα για μενα , οτι επελεξα την αποστασιοποιηση γιατι ηταν φανερη η γενικοτερη πιεση που δεχοταν ο γιατρος κ επειδη προσωπικα αποφευγω την φασαρια κ θελω την ηρεμια , ηθελα σε πολλα θεματα που ηταν παρων να σχολιασω αλλα περιμενα να ηρεμησουν πρωτα λιγο τα πραγματα κ να το εκανα μετα σε 2ο χρονο.... τον εβλεπα πολυ ζωηρο κ πεισματαρη και δεν περιμενα ποτε οτι θα εφευγε....
ουτε καν μου περναγε απ το μυαλο κατι τετοιο....αλλιως ισως ειχαμε δρασει διαφορετικα ολοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Τα μονα σεντόνια που κάθομαι και τα διαβάζω..μου αρέσει η ροή λόγου του Πάνου και τα λέει ωραία,τα εξηγεί καλά,μαθαίνουμε μπαλιτσα από τον άρχοντα.χαχαχαχαχαχα.!εμένα αυτά που περιεγραψες με εκφράζουν φίλε πανό 100%..έτσι έγιναν τα πράγματα ,ότι και να λέμε τώρα.επισης στο σημείο που είπες για τα εργαλεία ,πάλι πολύ σωστό..όταν ρωτήθηκε,φουλ ειρωνικος.μετα μόλις έφερε τα punch ,γιατί δεν τα σχολιάζεται ρωταγε..ε πως ρε κουμπάρε να σχολιάσουμε αφού έγινε της κακομοίρας από τη φασαρία και πολλοί κρατιομασταν να μην συνεχίσουμε τρελή βαβούρα λόγω cvial..πλάκα κάνεις?anyways.!!
 

Panos1982

Well-Known Member
Υπαρχει λαθος στο σκεπτικο σου φιλε Πανο...αν ο γιατρος πραγματικα ειναι εγωκεντρικος τοτε πως φτανεις στο συμπερασμα οτι θα του λειψουμε?

Δεν υπαρχει λαθος φιλε Xristofore, σε 1ο χρονο θα του λειψει να μας παρουσιαζει τα εργαλεια του, τους ασθενεις του, τα κατορθωματα του...
η ικανοποιηση του απ τα θετικα μας σχολια γι αυτα που πετυχαινει....
κ σε 2ο χρονο εμεις κ το στοιχημα που σιγουρα ειχε βαλει με τον εαυτο του για να μας κερδισει λιγο λιγο με το εργο του....
 

aeratos28

Just aeratos
Σε πρώτο χρόνο φίλε Πάνο
Δεν υπαρχει λαθος φιλε Xristofore, σε 1ο χρονο θα του λειψει να μας παρουσιαζει τα εργαλεια του, τους ασθενεις του, τα κατορθωματα του...
η ικανοποιηση του απ τα θετικα μας σχολια γι αυτα που πετυχαινει....
κ σε 2ο χρονο εμεις κ το στοιχημα που σιγουρα ειχε βαλει με τον εαυτο του για να μας κερδισει λιγο λιγο με το εργο του....

έχει καταφέρει πολύ περισσότερα από ότι φανταζόταν..;)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δηλαδη μπαναριστηκαν οι του βεκρη για να ερθει ο αναστασακης κ τελικα εφυγε κ ο αναστασακης..... νομιζω δε πηγε κ πολυ καλα αυτο Cvial :D

Να πω κ εγω συνοπτικα την αποψη μου....

Ο Γιατρος εχει σιγουρα περισσιο παθος κ ορεξη γι αυτο που κανει. Ειναι ομως αλαζονας κ εγωκεντριστης οπως διαβασα κ συμφωνω κι εγω με αυτη την αποψη.
Για αρχη τον ρωτησε ο αερατος για τα εργαλεια κ του ελεγε τι σε ενδιαφερουν αυτα κ δεν απαντουσε....κ στο νημα του aldo ( επειδη ειχε παρει νεα εργαλεια) εκανε ποστ κ λεει θλιβομαι που δεν ρωτατε για τα εργαλεια κ τις τομες.... ε μα οταν καποιος σε ρωτησε καποτε τον αποπειρες γιατρε...

Τελοσπαντων πολλα μπορω να πω αλλα δεν εχει τοση σημασια θελω ομως να πω κατι ακομα γιατι το αδικο με πνιγει ως ανθρωπο....
εκανε το τελευταιο του ποστ κ αποχωρησε κ φευγοντας κατηγορισε ατομα για bulling κλπ κ οτι εξ αιτιας τους εφυγε....
ανηθικο πολυ αυτο κ το εκανε για να δικαιολογησει τη φυγη του.

Το μονο που ζητησαν τα μελη δεν ηταν τιποτα παραπανω απο την Δ Ι Α Φ Α Ν Ε Ι Α !!!
Διαφανεια στον τροπο που δουλευεις , διαφανεια στα εργαλεια , διαφανεια παντου διαφανεια κ στην τιμη.... τιποτα αλλο δεν ζητηθηκε περαν του να μαθουν τα μελη την αληθεια σε οτι κανει.

Απο ποτε το να ζητας απο καποιον να σου πει την αληθεια θεωρειται bulling ??
Το μονο που ζητηθηκε ηταν η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ , κ αντ αυτου εκανε επιθεση στα μελη και προσπαθησε να τα γεμισει τυψεις οτι ταχα τον πιεσαν κ εξ αιτιας τους αποχωρησε επειδη απλα ζηταγαν να μαθουν την αληθεια. Επειδη η αληθεια ΔΕΝ εξυπηρετουσε τους δικους του σκοπους ή πολιτικη η μαρκετινγκ ή οπως θες πες το....

Ειμαι 38 χρονων 1η φορα βλεπω να κατηγορειτε για μπουλινγκ καποιος που ζητησε να μαθει την αληθεια απο καποιον ,
αυτο κι αν ειναι διαστρεβλωση της πραγματικοτητας κ απορω απο καποιους που στηριζουν την σταση του....κ προσπαθησε να τους γεμισει κ τυψεις απο πανω επειδη ρωτουσαν τα αυτονοητα. ( οταν πηρε καλα εργαλεια ομως ηθελε να τον ρωτησουμε για τα εργαλεια....αν ειχε κ καλες τιμες σιγουρα θα ηθελε να τον ρωταμε κ για τις τιμες φανταζομαι.... )

Παρ ολα αυτα η παρουσια του μου ηταν αρεστη. Διαφωνω σε πολλα απ αυτα που ελεγε η εκανε αλλα δεν εχει σημασια ολοι διαφωνουμε σε πολλα.... η παρουσια του κ το υφος του ηταν χαριτωμενα.

Νομιζω οτι η μπαλα χαθηκε οταν αρχισε να κανει απευθειας διαλογο με τα μελη.
Οταν ξεκινησε κ πρωτο ηρθε εσυ Cvial ειπες οτι θα ρωτας ο ιδιος τον γιατρο κ θα απανταει σε σενα κ οχι απευθειας στα μελη.
Το εκανες στο νημα του Γιαννη που μιλουσαμε τοτε κ το σεβαστηκα κ δεν μιλησα απευθειας στον ιδιο,
Το ιδιο εκανα κ σε ποστ ασθενη του με την μονοπλευρη εξαγωγη παλι μιλουσα στον ασθενη κ οχι στον ιδιο τον γιατρο ( γιατι σεβαστηκα το οτι μιλαει με ονοματεπωνυμο κ καθε τι που λεμε μπορει να τον βλαψει οικονομικα ή ηθικα -γιατι ειναι εκτεθιμενος) οποτε ηθελα να κραταω τις ισσοροπιες.

Νομιζω εκει εχασες το παιχνιδι Cvial , εισαι πολυ καλος χειριστης του φορουμ πιθανος απ τους καλυτερους που εχουν περασει αλλα εκει σου ξεφυγε η κατασταση.... Αν ειχες τηρησει αυτη τη σταση που ειπες εξ αρχης οτι μονο εσυ θα απευθυνεις τις ερωτησεις των μελων στο γιατρο κ θα μιλας μονο εσυ μαζι του για οτι μας απασχολει κ θα απανταει σε εσενα δεν θα ειχαν γινει ολα αυτα... η χαλαροτητα σου σε αυτο το κομματι δε βγηκε σε καλο κ στο λεω γιατι αν μπει αλλος γιατρος καλο θα ειναι να το τηρησεις αυτο.

Ακομα κ για τις τιμες θα μπορουσες να πεις γιατρε τα μελη ρωτανε για τιμες μπορεις να κανεις μια τοποτθετηση σε αυτο, θα απαντουσε σε εσενα μονο κ απο κει κ περα οποιος θα ρωταγε για τιμες θα τον παρεπεμπτες στην απαντηση του γιατρου κ θα πηγαιναμε παρακατω....

Νομιζω πιο πολυ θα του λειψουμε εμεις παρα θα μας λειψει ο ιδιος, γιατι σιγουρα εχει παθος πολυ κ ορεξη να βρισκοταν εδω....
Ειναι εγωιστης κ δεν νομιζω οτι απο μονος του θα επιστρεψει.

Εγω θα ηθελα να επιστρεψει παντος ειχε κατι το χαριτωμενο κ παραβλεπω τα υπολοιπα...
Αν κανεις ενα poll για το αν θελουμε να ερθει η οχι ειμαι σιγουρος οτι το Ναι θα ειναι πανω απο 90%

Ειναι ωραια τα poll γιατι τα εχετε σταματησει καποτε καναμε πολλα.....

Σκεψου το παντος, κ για το poll για να δει κ ο ιδιος ποσο ευπροσδεκτος ειναι κ για το να δινει πληροφοριες στο φορουμ αλλα ΜΟΝΟ
μεσω απο ερωτησεις των μελων που θα του τις θετεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Καλο υπολοιπο διακοπων σε ολους....
Πόσο σωστός ρε Πάνο ....είναι τρομερό σε ότι γράφεις εσύ κ αερατος είναι σαν είστε μέσα στο μυαλό μου .....η απόλυτη ταύτιση ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Υπαρχει λαθος στο σκεπτικο σου φιλε Πανο...αν ο γιατρος πραγματικα ειναι εγωκεντρικος τοτε πως φτανεις στο συμπερασμα οτι θα του λειψουμε? Αν ελαβε το μαθημα του και ταπεινωθει τοτε θα επιστρεψει...αν βαζει τον εγωισμο πανω απ τη συνεισφορα τοτε σιγουρα ριχνει μαυρη πετρα και δεν επιστρεφει ποτε!
Ειναι λιγο μη μου απτου! Σε μια φιεστα ειχαν βρισει τον Κοκκαλη απ την 7 εν χορω με αποτελεσμα να εγκαταλειψει την ομαδα...ο Γιαννακοπουλος εφτασε σε σημειο να βρισει τον ιδιο τον Παναθηναικο και τη 13...ετσι λειτουργει κατ εμε ο δρ Αναστασακης..σαν εγωισταρος προεδρος! Παθιασμενος γιατρος ειναι αλλα πρεπει να μαθει και να συγκρατειται οταν η διαφανεια ζητειται! Η επιστροφη δεν αποτελει δημοψηφισμα...δεν ειναι ενα ναι ή ενα οχι..σχετιζεται με τη διαπραγματευση...οπως πολυ σωστα το εθεσες..επιβαλλεται να τεθουν οροι και κανονες..για ολους..και για τους μη ιατρους φορουμιτες αλλα και για τους ιατρους φορουμιτες..να εισαι καλα..να υγιαινεις!
Μην είσαι τόσο σίγουρος Χριστοφοράρα ότι ο γιατρός είναι απών ...εγώ σου λέω ότι είναι παρών κ ενεργός στο φόρουμ ....από την μέρα που έφυγε ήδη έχω δει δύο ελεξιπτωτιστες κ μάλλον θα ακολουθήσουν κ άλλοι ανά διαστήματα για να υπάρχει πάντα η συζήτηση γύρω από αυτόν ....εγώ αυτό λέω ....
 

vlafo

Well-Known Member
Μην είσαι τόσο σίγουρος Χριστοφοράρα ότι ο γιατρός είναι απών ...εγώ σου λέω ότι είναι παρών κ ενεργός στο φόρουμ ....από την μέρα που έφυγε ήδη έχω δει δύο ελεξιπτωτιστες κ μάλλον θα ακολουθήσουν κ άλλοι ανά διαστήματα για να υπάρχει πάντα η συζήτηση γύρω από αυτόν ....εγώ αυτό λέω ....
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονούνται φίλε George..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να απαντησω προσωπικα για μενα , οτι επελεξα την αποστασιοποιηση γιατι ηταν φανερη η γενικοτερη πιεση που δεχοταν ο γιατρος κ επειδη προσωπικα αποφευγω την φασαρια κ θελω την ηρεμια , ηθελα σε πολλα θεματα που ηταν παρων να σχολιασω αλλα περιμενα να ηρεμησουν πρωτα λιγο τα πραγματα κ να το εκανα μετα σε 2ο χρονο.... τον εβλεπα πολυ ζωηρο κ πεισματαρη και δεν περιμενα ποτε οτι θα εφευγε....
ουτε καν μου περναγε απ το μυαλο κατι τετοιο....αλλιως ισως ειχαμε δρασει διαφορετικα ολοι.

Για να κάνω και εγώ τον δικό μου απολογισμό, αντίθετα με εσένα το είχα ψυλλιαστεί από την αρχή (το μπαμ) δεδομένου του χαρακτήρα του γιατρού (όπως φάνηκε από τα πρώτα ποστ) και των γνωστών θεμάτων του φόρουμ.

Αυτό με οδήγησε στο να παρακολουθώ μανιωδώς όλα τα ποστ του και να παρεμβαίνω για να αμβλύνω τις γωνιές για να πάμε παρακάτω. Μπορώ να πω ότι μετά το πρώτο σοκ τα πράγματα είχαν πάρει το δρόμο τους, ο γιατρός είχε κόψει τα σεντόνια, ήταν πιο διαλλακτικός (θα έλεγα ότι ήταν πιο υπάκουος από όλους) και φαινόταν ότι η συμβίωση ήταν εφικτή. Με πολύ χρόνο δικό μου όμως σε σημείο που να αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο. Τέτοιο χρόνο ΔΕΝ έχω σε μόνιμη βάση.

Το ποτάμι όμως φούσκωνε. Κάποιοι δεν ξέχασαν τις ειρωνίες του γιατρού ή τις απόψεις τους περί παρουσίας του και περίμεναν την αφορμή για comeback. Κακά τα ψέματα αυτή είναι η αλήθεια και οποίος δεν την βλέπει στρουθοκαμηλίζει. Έτσι ξεκίνησε ο «ανένδοτος» αγώνας για την τιμή, ήταν η «αθώα» αφορμή. 17 σελίδες συνεχής επανάληψη των ίδιων θέσεων, διαδοχικές εκκλήσεις δικές μου να πάμε παρακάτω και να επανέλθουμε σε μελλοντικό χρόνο χωρίς αποτέλεσμα.

Εκεί λοιπόν περίμενα (17 σελίδες) από τους παλιούς και αυτούς που βλέπουν πιο μακριά να πάρουν θέση να δημιουργήσουν μια κρίσιμη σκεπτόμενη μάζα και να βοηθήσουν να το ξεπεράσουμε. Δυστυχώς δεν το έκαναν (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Θα μπορούσα βέβαια να το κόψω σαν τον γόρδιο δεσμό όπως έχω ξανακάνει. Το σκέφτηκα αρκετά. Απλά δεν το επέλεξα συνειδητά γιατί κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα σε αυτή την φάση. Πρέπει να περάσουμε στην διαδικασία της αυτοκριτικής και εννοώ αυτούς που θέλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον γιατρό όχι τους γιαλαντζί.

Θα το έλεγα διαδικασία αφύπνισης. Η παραγωγική δημοκρατία δεν χαρίζεται, ούτε επιβάλλεται με αστυνομοκρατία, κατακτιέται και περιφρουρείται από τους πολίτες της με την συνδρομή των αρχών. Αν οι πολίτες δεν είναι ενεργοί απλά παρακμάζει και καταλύεται γυρνώντας στον μεσαίωνα. Εκεί είναι η ουσία.

Ο γιατρός γυρνάει σε χρόνο dt αν του το ζητήσω. Δεν χρειάζεται ούτε poll ούτε τίποτα. Απλά νομίζω ότι οι συνθήκες δεν είναι ώριμες ακόμα και δεν θα το κάνω. Τουλάχιστον όσο αυτοί που τον θέλουν δεν είναι αποφασιστικά ενεργοί.
 

aeratos28

Just aeratos
Cvial εγώ από μεριά μου αν θέλουν εδώ τα παιδιά τον γιατρό ,να ξέρεις πως δεν θα ασχοληθώ να πω το οτιδήποτε.στο λόγο μου.δεν θα απευθύνω το λόγο ποτέ και δεν παίζει να έχουμε ούτε φασαρίες ούτε τπτ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για να κάνω και εγώ τον δικό μου απολογισμό, αντίθετα με εσένα το είχα ψυλλιαστεί από την αρχή (το μπαμ) δεδομένου του χαρακτήρα του γιατρού (όπως φάνηκε από τα πρώτα ποστ) και των γνωστών θεμάτων του φόρουμ.

Αυτό με οδήγησε στο να παρακολουθώ μανιωδώς όλα τα ποστ του και να παρεμβαίνω για να αμβλύνω τις γωνιές για να πάμε παρακάτω. Μπορώ να πω ότι μετά το πρώτο σοκ τα πράγματα είχαν πάρει το δρόμο τους, ο γιατρός είχε κόψει τα σεντόνια, ήταν πιο διαλλακτικός (θα έλεγα ότι ήταν πιο υπάκουος από όλους) και φαινόταν ότι η συμβίωση ήταν εφικτή. Με πολύ χρόνο δικό μου όμως σε σημείο που να αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο. Τέτοιο χρόνο ΔΕΝ έχω σε μόνιμη βάση.

Το ποτάμι όμως φούσκωνε. Κάποιοι δεν ξέχασαν τις ειρωνίες του γιατρού ή τις απόψεις τους περί παρουσίας του και περίμεναν την αφορμή για comeback. Κακά τα ψέματα αυτή είναι η αλήθεια και οποίος δεν την βλέπει στρουθοκαμηλίζει. Έτσι ξεκίνησε ο «ανένδοτος» αγώνας για την τιμή, ήταν η «αθώα» αφορμή. 17 σελίδες συνεχής επανάληψη των ίδιων θέσεων, διαδοχικές εκκλήσεις δικές μου να πάμε παρακάτω και να επανέλθουμε σε μελλοντικό χρόνο χωρίς αποτέλεσμα.

Εκεί λοιπόν περίμενα (17 σελίδες) από τους παλιούς και αυτούς που βλέπουν πιο μακριά να πάρουν θέση να δημιουργήσουν μια κρίσιμη σκεπτόμενη μάζα και να βοηθήσουν να το ξεπεράσουμε. Δυστυχώς δεν το έκαναν (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Θα μπορούσα βέβαια να το κόψω σαν τον γόρδιο δεσμό όπως έχω ξανακάνει. Το σκέφτηκα αρκετά. Απλά δεν το επέλεξα συνειδητά γιατί κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα σε αυτή την φάση. Πρέπει να περάσουμε στην διαδικασία της αυτοκριτικής και εννοώ αυτούς που θέλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τον γιατρό όχι τους γιαλαντζί.

Θα το έλεγα διαδικασία αφύπνισης. Η παραγωγική δημοκρατία δεν χαρίζεται, ούτε επιβάλλεται με αστυνομοκρατία, κατακτιέται και περιφρουρείται από τους πολίτες της με την συνδρομή των αρχών. Αν οι πολίτες δεν είναι ενεργοί απλά παρακμάζει και καταλύεται γυρνώντας στον μεσαίωνα. Εκεί είναι η ουσία.

Ο γιατρός γυρνάει σε χρόνο dt αν του το ζητήσω. Δεν χρειάζεται ούτε poll ούτε τίποτα. Απλά νομίζω ότι οι συνθήκες δεν είναι ώριμες ακόμα και δεν θα το κάνω. Τουλάχιστον όσο αυτοί που τον θέλουν δεν είναι αποφασιστικά ενεργοί.
Cvial σε πληροφορω ότι δεν υπάρχει ούτε ένα άτομο στο φόρουμ που δεν θέλει τον γιατρό στο φόρουμ..ούτε ένας ...ακόμα κ άτομα σαν κ μένα που είμαι αντίθετος στο να έχουν πολλά πολλά γνκ οι γιατροί στο φόρουμ για λόγους που έχω εξηγήσει ...αλλά επειδή ανήκω στην μειοψηφία σέβομαι την πλειοψηφία ...ΑΛΛΑ μαριορετες του δεν θα γίνουμε ...όυτε θα βάζει μεσα στο φόρουμ τέτοιες.... ούτε θα προσπαθεί να περάσει τους δικούς του κανόνες και ούτε θα χειραγωγεί τους πελάτες τους που τους προέτρεπε να μπουν να παρουσιάσουν μέσα στο φόρουμ αλλά όλος τυχαίος μόνο οι συγκεκριμένοι δεν αναφέρουν τιμή για "προσωπικούς λόγους "..... Εγώ cvial που τα λέω όλα αυτά κ άλλα πολλά που κάποιοι με κατηγορούν ξεχνάνε ότι είμαι το μοναδικό μέλος που κάνω επωνυμα κριτική στο γιατρό για να μην λέμε ότι θέλουμε ...ο γιατρός ξέρει ποιος του μιλάει κ σας πληροφορω ότι εγώ όταν θα τον δω από κοντά θα του τα πω κ πιο ωμά από δω μέσα που διαβάζουν πολλοί ....κάποιοι παρεξηγούν το ύφος του γραπτού μου λόγου κ νομίζουν ότι φανατιζομαι η ότι δεν ξέρω τι αλλο αλλά αν τα έλεγα από κοντά θα κτλ ότι δεν έχω καμία εμπάθεια προς τον γιατρό κ καμιά αρνητική πρόθεση ....απλά αναφέρω κ τα αρνητικά του ....μου αρέσουν οι ανθρωποί που είναι ταπεινοί και ταυτόχρονα κορυφαίοι στο είδος τους ....κ γιατρός είναι σίγουρα απ' τους τοπ στην Ελλάδα αλλά ταπεινό δεν το λες ....για εμένα πάντα μιλαω...
 

koumparos

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο!!!!
Απογοητευτική η συμπεριφορά του γιατρού.
Για τις τιμές του το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι ένα ενημερωμένο μέλος θα τον απορρίψει με συνοπτικές διαδικασίες.Τελος διώξαμε τους αυλικούς του βεκρή για να φορτωθουμε καινούργια fanboys που προσπαθούν να μας πείσουν για το νέο Βασιλιά των μμ.Δυστυχως όσο ενθουσιάστηκα με τον κύριο Αναστασάκη άλλο τόσο απογοητεύτηκα με την κλασσική ελληνικη αλαζονική συμπεριφορά του.Πλεον έχω πειστεί από τις ελληνικές κλινικές ότι δεν αποτελούν την σοφότερη επιλογή μεταμόσχευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο!!!!
Απογοητευτική η συμπεριφορά του γιατρού.
Για τις τιμές του το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι ένα ενημερωμένο μέλος θα τον απορρίψει με συνοπτικές διαδικασίες.Τελος διώξαμε τους αυλικούς του βεκρή για να φορτωθουμε καινούργια fanboys που προσπαθούν να μας πείσουν για το νέο Βασιλιά των μμ.Δυστυχως όσο ενθουσιάστηκα με τον κύριο Αναστασάκη άλλο τόσο απογοητεύτηκα με την κλασσική ελληνικη αλαζονική συμπεριφορά του.Πλεον έχω πειστεί από τις ελληνικές κλινικές ότι δεν αποτελούν την σοφότερη επιλογή μεταμόσχευσης.
Πέρα από τη συμπεριφορά του που εγώ το διαπίστωσα ιδίοις όμασι,όταν φτάσει η κρίσιμη στιγμή της μμ εντός ελληνικής επικράτειας που θελήσει να κάνει κάποιος,αυτό δεν θα έπρεπε να αποτελεί εμπόδιο για να να προχωρήσεις.
Όσο και να σε χαλάει,όταν ο άλλος σε καλύπτει ιατρικώς και αισθάνεσαι ασφάλεια τότε το παραβλέπεις.
Η κακή συμπεριφορά για τέτοια σοβαρα ζητήματα δεν θα έπρεπε να είναι ανασταλτικός παράγοντας.
 

tasos33

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες σε πολλά, εδώ μέσα είχα γράψει πριν δύο τρία χρόνια ότι ο γιατρός εξελίσσεται και αν αφήσει στην άκρη την αλαζονία θα γίνει πολύ καλύτερος.

Όμως θέλουμε τον χ-ψ γιατρό εδώ μέσα, γιατί από την θεωρία περνάμε στην πράξη. Ένας μμ γιατρός σκεπτόμενος μια θεωρία ,όπως πχ αυτή που ανελυε προσφάτως ο Πάνος περί σύγκρουσης τριχοθυλακιων, θα δει μέσα από τα περιστατικά του κατά πόσο έχει βάση. Παραδείγματα θεωριών στο φόρουμ αμέτρητα, εμείς σαν μέλη όμως όσες και να σκεφτούμε στη θεωρία θα μείνουμε.

Είχαμε την ευκαιρία και ελπίζω να την έχουμε πάλι στο μέλλον, να εκφράζουμε ουσιώδης απορίες και να βρίσκουμε τεκμηριωμένες απαντήσεις, απαντήσεις που προκύπτουν από ανθρώπους που ανοίγουν οπές σε κρανία και όχι ανοίγοντας ένα laptop η ένα smartphone.

Δέκα χρόνια εδω, η συμπεριφορά του φόρουμ παραμένει ίδια , έχουν έλθει έχουν παρέλθει εκατοντάδες ,μη πω χιλιάδες μέλη ,άλλα η ίντριγκα η επανάληψη η επίθεση , η αλαζονία ο εγωισμός παραμένουν ριζωμενα, είμαστε μια μικρογραφία της κοινωνίας και εδώ. Ίσως ο άξιος mod που έχουμε θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο σκληρός και να είχε καλουπωσει την επικοινωνία με τον Αναστασακη ώστε να αποφευχθουν όλα αυτά τα γράφτηκαν.

Προσωπικά ,ως κομμάτι της μάζας ήμουν μέρος των παραπάνω συμπεριφορών σε κάποια νήματα ,πλέον όμως τις αποφεύγω, προτιμώ να είμαι εξωτερικός παρατηρητής να διαβάζω το χάος και να συγκρατω την ουσία.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial σε πληροφορω ότι δεν υπάρχει ούτε ένα άτομο στο φόρουμ που δεν θέλει τον γιατρό στο φόρουμ..ούτε ένας ...ακόμα κ άτομα σαν κ μένα που είμαι αντίθετος στο να έχουν πολλά πολλά γνκ οι γιατροί στο φόρουμ για λόγους που έχω εξηγήσει ...αλλά επειδή ανήκω στην μειοψηφία σέβομαι την πλειοψηφία ...ΑΛΛΑ μαριορετες του δεν θα γίνουμε ...όυτε θα βάζει μεσα στο φόρουμ τέτοιες.... ούτε θα προσπαθεί να περάσει τους δικούς του κανόνες και ούτε θα χειραγωγεί τους πελάτες τους που τους προέτρεπε να μπουν να παρουσιάσουν μέσα στο φόρουμ αλλά όλος τυχαίος μόνο οι συγκεκριμένοι δεν αναφέρουν τιμή για "προσωπικούς λόγους "..... Εγώ cvial που τα λέω όλα αυτά κ άλλα πολλά που κάποιοι με κατηγορούν ξεχνάνε ότι είμαι το μοναδικό μέλος που κάνω επωνυμα κριτική στο γιατρό για να μην λέμε ότι θέλουμε ...ο γιατρός ξέρει ποιος του μιλάει κ σας πληροφορω ότι εγώ όταν θα τον δω από κοντά θα του τα πω κ πιο ωμά από δω μέσα που διαβάζουν πολλοί ....κάποιοι παρεξηγούν το ύφος του γραπτού μου λόγου κ νομίζουν ότι φανατιζομαι η ότι δεν ξέρω τι αλλο αλλά αν τα έλεγα από κοντά θα κτλ ότι δεν έχω καμία εμπάθεια προς τον γιατρό κ καμιά αρνητική πρόθεση ....απλά αναφέρω κ τα αρνητικά του ....μου αρέσουν οι ανθρωποί που είναι ταπεινοί και ταυτόχρονα κορυφαίοι στο είδος τους ....κ γιατρός είναι σίγουρα απ' τους τοπ στην Ελλάδα αλλά ταπεινό δεν το λες ....για εμένα πάντα μιλαω...

Εγώ ένα ξέρω. Βιαστήκατε. Αν με αφήνατε να χειριστώ την κατάσταση όπως σας είχα παρακαλέσει και ο γιατρός θα είχε μπει σε ένα καλούπι, όπως είχε αρχίσει να μπαίνει, και πολύ ωραία κριτική θα κάναμε και όλα θα ήταν μια χαρά. Απλά ήθελε τρόπο, όχι κόπο και διακηρύξεις καλών τρόπων. Είναι σαν μια πολύ ωραία γκόμενα που στην αρχή το παίζει ντίβα. Αν πας να το παίξεις hard ball έφυγε. Αν αδιαφορήσεις και στην υπεροψία αντιτείνεις ανωτερότητα, ευγένεια και καλούς τρόπους την κέρδισες.
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι σαν μια πολύ ωραία γκόμενα που στην αρχή το παίζει ντίβα. Αν πας να το παίξεις hard ball έφυγε. Αν αδιαφορήσεις και στην υπεροψία αντιτείνεις ανωτερότητα, ευγένεια και καλούς τρόπους την κέρδισες.
Είσαι σίγουρα μηχανικός. (Άνευ ?)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ ένα ξέρω. Βιαστήκατε. Αν με αφήνατε να χειριστώ την κατάσταση όπως σας είχα παρακαλέσει και ο γιατρός θα είχε μπει σε ένα καλούπι, όπως είχε αρχίσει να μπαίνει, και πολύ ωραία κριτική θα κάναμε και όλα θα ήταν μια χαρά. Απλά ήθελε τρόπο, όχι κόπο και διακηρύξεις καλών τρόπων. Είναι σαν μια πολύ ωραία γκόμενα που στην αρχή το παίζει ντίβα. Αν πας να το παίξεις hard ball έφυγε. Αν αδιαφορήσεις και στην υπεροψία αντιτείνεις ανωτερότητα, ευγένεια και καλούς τρόπους την κέρδισες.
Οκ...πάρε το πάνω σου τότε .... χειρισου το θέμα μόνο σου κ κανένας δεν θα μπει στην διαδικασία να σχολιάσει οτιδήποτε ...απλά μην υποτιμαει την νοημοσύνη μας....το ότι δεν μιλάμε η λέμε λίγα (εγώ προσωπικά κ λίγα λέω απ αυτά που έχω πάρει χαμπάρι...) Δεν σημαίνει ότι δεν καταλαβαίνουμε .... συννενοησου απλά πες του να δώσει ελευθερία στους πελάτες του να εκφραστούν όπως θέλουν .....εκείνος ας κάνει τον κρυψινο αφού το θέλει.....να αφήσει όμως τους ασθενείς του να κάνουν ότι γουστάρουν όπως κάνουν όλοι οι άλλοι από όλες τις άλλες κλινικές στο φόρουμ ....
 

gio7

Member
Είναι σαν μια πολύ ωραία γκόμενα που στην αρχή το παίζει ντίβα. Αν πας να το παίξεις hard ball έφυγε. Αν αδιαφορήσεις και στην υπεροψία αντιτείνεις ανωτερότητα, ευγένεια και καλούς τρόπους την κέρδισες.
Πολύ εύστοχο παράδειγμα,μόνο που ισχύει και αντίστροφα. Εν προκειμένω η πολύ ωραία γκόμενα μπορεί να είναι και το φόρουμ.19771 υποψήφιοι πελάτες δεν βρίσκονται εύκολα μαζεμένοι.
 

manly_Man

Well-Known Member
Πολύ εύστοχο παράδειγμα,μόνο που ισχύει και αντίστροφα. Εν προκειμένω η πολύ ωραία γκόμενα μπορεί να είναι και το φόρουμ.19771 υποψήφιοι πελάτες δεν βρίσκονται εύκολα μαζεμένοι.
αυτο ακριβως...νομιζω ολες οι κλινικες θα ειχαν αναγκη να τα "εχουν καλα" με το φορουμ και τα μελη του καθως αυτο θα σημαινε εμμεσο κερδος για αυτες.... δηλαδη δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να βρισκομαστε εμεις στην μειονεκτικη θεση και να δεχομαστε το οτιδηποτε
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Είναι σαν μια πολύ ωραία γκόμενα που στην αρχή το παίζει ντίβα. Αν πας να το παίξεις hard ball έφυγε. Αν αδιαφορήσεις και στην υπεροψία αντιτείνεις ανωτερότητα, ευγένεια και καλούς τρόπους την κέρδισες.
Τα θελει ο κ@λος σου, φιλε CVIAL.

Λέγε τετοια...για ωραιες γκομενες...για αιθεριες υπαρξεις...και μετα θα φταιει ο Χριστοφορος, αν το κανει το νημα καλοκαιρινο. :D :D :p:p

Τον "τσιγκλας"...τον προκαλεις...και μετα περιμενεις να μη βγουμε εκτος θεματος.

Υστερα σου λενε "φταιει ο δολοφονος"!
Αν προκαλειται, πώς να αντισταθει;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα