Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

vlafo

Well-Known Member
Το ενδιαφέρον από αυτά που γράφεις είναι ότι υπάρχουν πολύ σημαντικές εκπτώσεις (ανά περιόδους?). Με δεδομένο ότι η νορμάλ τιμή ήταν 6000€ (όπως μας λες) και σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο η FUT είναι από 2.2-2.4€/g, ας υποθέσουμε 2.3, αυτό σημαίνει 2600g (λογικό όλα τα στριπ που έχουν ποσταριστεί είναι από 2300-3500g). Με τιμή προσφοράς 3000€ σημαίνει δηλαδή 1.15€/g, τουτέστιν ο τιμοκατάλογος ενίοτε μπορεί και να μην λέει και τίποτα (κάτι που το υποπτεύομαι από την αρχή με βάση την εμπειρία μου από τέτοιου είδους εμπορικές πολιτικές).
Σίγουρα θα υπάρχουν ειδικές προσφορές κατά περιόδους αλλά το θέμα είναι πόσο συχνά δουλεύει μέσα στο χρόνο με αυτές?
Γιατί αν τρέχουνε τέτοιες τιμές(έστω και κατά περιόδους) τότε μιλάμε για τιμές πραγματικά στον πάτο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Απορρίφθηκε από τη δωρεαν αποκατάσταση ο Στράτος και του έδωσε μια προσφορά,μόνο αν πήγαινε εντός του μηνός...εγώ αυτό υποπτευομαι ότι έγινε και όχι το στορι με τις προσφορές ανά περιόδους .
 

Stratos

Well-Known Member
Απορρίφθηκε από τη δωρεαν αποκατάσταση ο Στράτος και του έδωσε μια προσφορά,μόνο αν πήγαινε εντός του μηνός...εγώ αυτό υποπτευομαι ότι έγινε και όχι το στορι με τις προσφορές ανά περιόδους .
Αυτο που γραφεις ισχυει. Μου εκανε μια προσφορά επειδη με απέρριψε για δωρεάν που έτρεχε εκείνη την περιοδο. Δεν ξανακανει ποτε τετοια προσφορά.
 

vlafo

Well-Known Member
Η όταν έχει κενά χειρουργεία και θέλει να τα καλύψει,πιθανόν παίρνει τους υποψήφιους πελάτες για να τα καλύψουν με ειδική τιμή.
 

manly_Man

Well-Known Member
Παιδιά δεν χρειάζεται να κάνουμε υποθέσεις για προσφορές αν κανει κτλπ...απο την στιγμή που μας εχει δωσει τιμοκατάλογο με τις τωρινες τιμες μπορει να κανει ενημέρωση εδω στο φόρουμ αν καποια περίοδο εχει μειωμένες τιμες απο τις ηδη υπαρχουσες οπως κανει κ η HDC ανα διαστήματα. Πιστεύω αυτό θα ηταν το ιδανικό να μας ενημερώνει.
 

vlafo

Well-Known Member
Παιδιά δεν χρειάζεται να κάνουμε υποθέσεις για προσφορές αν κανει κτλπ...απο την στιγμή που μας εχει δωσει τιμοκατάλογο με τις τωρινες τιμες μπορει να κανει ενημέρωση εδω στο φόρουμ αν καποια περίοδο εχει μειωμένες τιμες απο τις ηδη υπαρχουσες οπως κανει κ η HDC ανα διαστήματα. Πιστεύω αυτό θα ηταν το ιδανικό να μας ενημερώνει.
Φαντάζομαι θα το κάνει..
Πάντως οι τιμές είναι όντως fix..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η όταν έχει κενά χειρουργεία και θέλει να τα καλύψει,πιθανόν παίρνει τους υποψήφιους πελάτες για να τα καλύψουν με ειδική τιμή.

Εγώ μάλλον αυτό βλέπω. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Αν υπάρχουν περίοδοι με μειωμένη ζήτηση για να γεμίσουν τα χειρουργεία. Έχει και λογική αφού τα έξοδα είναι σταθερά.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ μάλλον αυτό βλέπω. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Αν υπάρχουν περίοδοι με μειωμένη ζήτηση για να γεμίσουν τα χειρουργεία. Έχει και λογική αφού τα έξοδα είναι σταθερά.
Στο 12 μήνο σίγουρα έχεις κενά διαστήματα,οπότε το πρώτο πράγμα και το πιο λογικό είναι ένα follow up.
 
ΤΙ nw είσαι iron maiden?
Τι περιμένετε να σας δώσει η φίνα?

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στους κροτάφους ( μαλλον προς 3) τσεκαρε και το θρεντ



που ειχα ανεβασει πριν 2-3 χρονια και υπολογισε οτι ειμαι χειρότερα (οχι πολυ)


Του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω να προβώ άμεσα σε μμ , απλα να κανουμε ενα πλανο - μετρηση δοτριας , ποιοτητα τριχας κτλπ και τον ρώτησα για την φίνα.


Μου είπε οτι στους κροτάφους είναι δύσκολο (εκει εχω το προβλημα) αλλα μπόρει να δούμε μια επανεκφυση τρίχας σε συνδυασμό με μινξ και να φτάσω σε επίπεδο που να μην χρειάζομαι μμ.

Ούτως η άλλως ο γιατρός μου έιχε προτείνει μαξ 1300 με 1500 γρφτς ωστε να γεμίσει πλήρως την περιοχή.

Οπότε ξεκίνησα φινα για τουλαχιστον 6-9 μήνες και βλεπουμε.
 

vlafo

Well-Known Member
Αντιμετωπίζω πρόβλημα στους κροτάφους ( μαλλον προς 3) τσεκαρε και το θρεντ



που ειχα ανεβασει πριν 2-3 χρονια και υπολογισε οτι ειμαι χειρότερα (οχι πολυ)


Του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω να προβώ άμεσα σε μμ , απλα να κανουμε ενα πλανο - μετρηση δοτριας , ποιοτητα τριχας κτλπ και τον ρώτησα για την φίνα.


Μου είπε οτι στους κροτάφους είναι δύσκολο (εκει εχω το προβλημα) αλλα μπόρει να δούμε μια επανεκφυση τρίχας σε συνδυασμό με μινξ και να φτάσω σε επίπεδο που να μην χρειάζομαι μμ.

Ούτως η άλλως ο γιατρός μου έιχε προτείνει μαξ 1300 με 1500 γρφτς ωστε να γεμίσει πλήρως την περιοχή.

Οπότε ξεκίνησα φινα για τουλαχιστον 6-9 μήνες και βλεπουμε.
Από ότι φαίνεται δεν έχεις θέμα μεγάλο αλλά πρέπει να δούμε και τωρινές φώτο.
Πάντως αν είσαι σχεδόν στην ίδια κατάσταση δεν χρειάζεσαι τίποτα ,άσε που θα δεις διαφορά με τη φίνα όχι βέβαια στους κροτάφους ,αλλά και εκεί επειδή έχεις μαλλί θα στο δυναμώσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Από ότι φαίνεται δεν έχεις θέμα μεγάλο αλλά πρέπει να δούμε και τωρινές φώτο.
Πάντως αν είσαι σχεδόν στην ίδια κατάσταση δεν χρειάζεσαι τίποτα ,άσε που θα δεις διαφορά με τη φίνα όχι βέβαια στους κροτάφους ,αλλά και εκεί επειδή έχεις μαλλί θα στο δυναμώσει.
Ορίστε και οι σημερινές!ο προβληματισμός μου στο να κάνω αυτήν την στιγμή μμ (την οποία εξήγησα και στον γιατρό ) είναι ότι θέλω να τα παίρνω κοντά τα μαλλιά μου, ξυρίζομαι με την 2η3 σκάλα εδώ και 10 χρόνια, όποτε δεν θα ήθελα να φαίνονται ούτε οι πληγές στην δότρια αλλά ούτε και τα μεταμοσχευμένα μαλλιά μπροστά.0
 

Συνημμένα

  • D754C2A5-E4FC-4814-8274-19D98C33DAD1.jpeg
    D754C2A5-E4FC-4814-8274-19D98C33DAD1.jpeg
    2.2 MB · Προβολές: 143
  • C609D428-6362-41F1-A201-BE98A628806C.jpeg
    C609D428-6362-41F1-A201-BE98A628806C.jpeg
    1,013.6 KB · Προβολές: 140
  • 8121B780-2F2D-4183-B4C2-4BBE6575BC70.jpeg
    8121B780-2F2D-4183-B4C2-4BBE6575BC70.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 133
  • FF1A6AEA-EF9A-4283-96D3-A087691120FF.jpeg
    FF1A6AEA-EF9A-4283-96D3-A087691120FF.jpeg
    854.4 KB · Προβολές: 138
  • B770F1E8-FC12-4108-A50D-705A34F9E879.jpeg
    B770F1E8-FC12-4108-A50D-705A34F9E879.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 122
  • 330324B4-BECD-4790-8C00-DEAE2D255201.jpeg
    330324B4-BECD-4790-8C00-DEAE2D255201.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 129
  • AAABEB0B-96DD-4FFD-B16E-5CA4C0075207.jpeg
    AAABEB0B-96DD-4FFD-B16E-5CA4C0075207.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 138
  • 7E4778DC-8FD2-44FE-873C-5FD0F77C0E48.jpeg
    7E4778DC-8FD2-44FE-873C-5FD0F77C0E48.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 121
  • 885AC790-F397-43F2-949A-115BBD2CB2CD.jpeg
    885AC790-F397-43F2-949A-115BBD2CB2CD.jpeg
    1.1 MB · Προβολές: 133
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Τα έχεις πάντα τόσο κοντά ?
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα μια χαρά είσαι μια μικρή αραίωση κροτάφους αλλά αν τα αφήσεις λίγο μακρύτερα θα είσαι πολύ καλός.
Λίγο προς στιγμήν με μπέρδεψε η φώτο η πανοραμική είναι ξεγυμνωτική.
Αλλά εγώ τώρα δεν θα επέμβαινα.
Άμα αραιώσεις και άλλο προχωράς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδία μην το ξεσκίζουμε το νήμα πάλι με τέτοια, 1-2 σχόλια και τέλος. Είπαμε.
 

Panos1982

Well-Known Member
Δηλαδη μπαναριστηκαν οι του βεκρη για να ερθει ο αναστασακης κ τελικα εφυγε κ ο αναστασακης..... νομιζω δε πηγε κ πολυ καλα αυτο Cvial :D

Να πω κ εγω συνοπτικα την αποψη μου....

Ο Γιατρος εχει σιγουρα περισσιο παθος κ ορεξη γι αυτο που κανει. Ειναι ομως αλαζονας κ εγωκεντριστης οπως διαβασα κ συμφωνω κι εγω με αυτη την αποψη.
Για αρχη τον ρωτησε ο αερατος για τα εργαλεια κ του ελεγε τι σε ενδιαφερουν αυτα κ δεν απαντουσε....κ στο νημα του aldo ( επειδη ειχε παρει νεα εργαλεια) εκανε ποστ κ λεει θλιβομαι που δεν ρωτατε για τα εργαλεια κ τις τομες.... ε μα οταν καποιος σε ρωτησε καποτε τον αποπειρες γιατρε...

Τελοσπαντων πολλα μπορω να πω αλλα δεν εχει τοση σημασια θελω ομως να πω κατι ακομα γιατι το αδικο με πνιγει ως ανθρωπο....
εκανε το τελευταιο του ποστ κ αποχωρησε κ φευγοντας κατηγορισε ατομα για bulling κλπ κ οτι εξ αιτιας τους εφυγε....
ανηθικο πολυ αυτο κ το εκανε για να δικαιολογησει τη φυγη του.

Το μονο που ζητησαν τα μελη δεν ηταν τιποτα παραπανω απο την Δ Ι Α Φ Α Ν Ε Ι Α !!!
Διαφανεια στον τροπο που δουλευεις , διαφανεια στα εργαλεια , διαφανεια παντου διαφανεια κ στην τιμη.... τιποτα αλλο δεν ζητηθηκε περαν του να μαθουν τα μελη την αληθεια σε οτι κανει.

Απο ποτε το να ζητας απο καποιον να σου πει την αληθεια θεωρειται bulling ??
Το μονο που ζητηθηκε ηταν η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ , κ αντ αυτου εκανε επιθεση στα μελη και προσπαθησε να τα γεμισει τυψεις οτι ταχα τον πιεσαν κ εξ αιτιας τους αποχωρησε επειδη απλα ζηταγαν να μαθουν την αληθεια. Επειδη η αληθεια ΔΕΝ εξυπηρετουσε τους δικους του σκοπους ή πολιτικη η μαρκετινγκ ή οπως θες πες το....

Ειμαι 38 χρονων 1η φορα βλεπω να κατηγορειτε για μπουλινγκ καποιος που ζητησε να μαθει την αληθεια απο καποιον ,
αυτο κι αν ειναι διαστρεβλωση της πραγματικοτητας κ απορω απο καποιους που στηριζουν την σταση του....κ προσπαθησε να τους γεμισει κ τυψεις απο πανω επειδη ρωτουσαν τα αυτονοητα. ( οταν πηρε καλα εργαλεια ομως ηθελε να τον ρωτησουμε για τα εργαλεια....αν ειχε κ καλες τιμες σιγουρα θα ηθελε να τον ρωταμε κ για τις τιμες φανταζομαι.... )

Παρ ολα αυτα η παρουσια του μου ηταν αρεστη. Διαφωνω σε πολλα απ αυτα που ελεγε η εκανε αλλα δεν εχει σημασια ολοι διαφωνουμε σε πολλα.... η παρουσια του κ το υφος του ηταν χαριτωμενα.

Νομιζω οτι η μπαλα χαθηκε οταν αρχισε να κανει απευθειας διαλογο με τα μελη.
Οταν ξεκινησε κ πρωτο ηρθε εσυ Cvial ειπες οτι θα ρωτας ο ιδιος τον γιατρο κ θα απανταει σε σενα κ οχι απευθειας στα μελη.
Το εκανες στο νημα του Γιαννη που μιλουσαμε τοτε κ το σεβαστηκα κ δεν μιλησα απευθειας στον ιδιο,
Το ιδιο εκανα κ σε ποστ ασθενη του με την μονοπλευρη εξαγωγη παλι μιλουσα στον ασθενη κ οχι στον ιδιο τον γιατρο ( γιατι σεβαστηκα το οτι μιλαει με ονοματεπωνυμο κ καθε τι που λεμε μπορει να τον βλαψει οικονομικα ή ηθικα -γιατι ειναι εκτεθιμενος) οποτε ηθελα να κραταω τις ισσοροπιες.

Νομιζω εκει εχασες το παιχνιδι Cvial , εισαι πολυ καλος χειριστης του φορουμ πιθανος απ τους καλυτερους που εχουν περασει αλλα εκει σου ξεφυγε η κατασταση.... Αν ειχες τηρησει αυτη τη σταση που ειπες εξ αρχης οτι μονο εσυ θα απευθυνεις τις ερωτησεις των μελων στο γιατρο κ θα μιλας μονο εσυ μαζι του για οτι μας απασχολει κ θα απανταει σε εσενα δεν θα ειχαν γινει ολα αυτα... η χαλαροτητα σου σε αυτο το κομματι δε βγηκε σε καλο κ στο λεω γιατι αν μπει αλλος γιατρος καλο θα ειναι να το τηρησεις αυτο.

Ακομα κ για τις τιμες θα μπορουσες να πεις γιατρε τα μελη ρωτανε για τιμες μπορεις να κανεις μια τοποτθετηση σε αυτο, θα απαντουσε σε εσενα μονο κ απο κει κ περα οποιος θα ρωταγε για τιμες θα τον παρεπεμπτες στην απαντηση του γιατρου κ θα πηγαιναμε παρακατω....

Νομιζω πιο πολυ θα του λειψουμε εμεις παρα θα μας λειψει ο ιδιος, γιατι σιγουρα εχει παθος πολυ κ ορεξη να βρισκοταν εδω....
Ειναι εγωιστης κ δεν νομιζω οτι απο μονος του θα επιστρεψει.

Εγω θα ηθελα να επιστρεψει παντος ειχε κατι το χαριτωμενο κ παραβλεπω τα υπολοιπα...
Αν κανεις ενα poll για το αν θελουμε να ερθει η οχι ειμαι σιγουρος οτι το Ναι θα ειναι πανω απο 90%

Ειναι ωραια τα poll γιατι τα εχετε σταματησει καποτε καναμε πολλα.....

Σκεψου το παντος, κ για το poll για να δει κ ο ιδιος ποσο ευπροσδεκτος ειναι κ για το να δινει πληροφοριες στο φορουμ αλλα ΜΟΝΟ
μεσω απο ερωτησεις των μελων που θα του τις θετεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Καλο υπολοιπο διακοπων σε ολους....
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι το θυμάσαι καλά Πανό. Είπα ότι θα μπορεί να σχολιάζει νήματα άλλων γιατρών κατόπιν δίκης μου πρόσκλησης και ερωτήσεων, μόνο σε αυτά όχι παντού. Κάτι που τηρήθηκε μέχρι που έφυγε. Ο διάλογος μέσω αντιπροσώπων είναι κονσέρβα, τότε δεν χρειάζεται να συμμετάσχει ας μας στέλνει δελτία τύπου με Q&A. Η αμεσότητα είναι μεγάλο πράγμα και είναι το ζητούμενο σε ένα φόρουμ. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει τρόπος, εκεί είναι το πρόβλημα, εκεί πάσχουμε και όχι στην ουσία των ερωτήσεων ή των απόψεων. Θα μου πεις και ο γιατρός δεν είχε τρόπους πολλές φορές. Ναι αλλά εμείς τον φιλοξενούμε πρέπει να επιδείξουμε ανωτερότητα. Εσύ το έκανες με τον τρόπο σου, ίσως και κάποιοι άλλοι. Πολλοί όμως όχι. Anyway, νομίζω ότι ήταν ένα καλό μάθημα για όλα τα μέλη και για τον γιατρό. Όλοι έμαθαν κάτι. Μπορεί ο πρώτος γύρος να χάθηκε αλλά υπάρχει και δεύτερος.

ΥΓ. Για τις τιμές εγώ τον ρώτησα, αλλά όπως είδες δεν πήγαμε παρακάτω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Ναι αλλά εμείς τον φιλοξενούμε πρέπει να επιδείξουμε ανωτερότητα. Anyway, νομίζω ότι ήταν ένα καλό μάθημα για όλα τα μέλη και για τον γιατρό. Όλοι έμαθαν κάτι. Μπορεί ο πρώτος γύρος να χάθηκε αλλά υπάρχει και δεύτερος.

Για τον γιατρο δεν εχω αποψη(μακαρι να εκανε την αυτοκριτικη του), αλλα πολυ αισιοδοξο σε βλεπω για εμας εδω. Δεν βλεπω καμια αυτοκριτικη/μαθημα για να ειμαι ειλικρινης.
 

Panos1982

Well-Known Member
Δεν νομιζω οτι ειναι κονσερβα απ την στιγμη που ερωτησεις θα γινονται σε πραγματικο χρονο....κ για γενικες πληροφοριες και για δικα του περιστατικα....απλα μεσω απο διαλογο με εσενα συντονιστη δεν θα υπαρχουν τα παρατραγουδα παρα μονο η ουσια....
Ειναι σαν να εισαι παρουσιαστης σε πανελ κ να συντονιζεις την συζητηση μεταξυ καλεσμενων....χωρις τον παρουσιαστη γινεται μπαχαλο...
Κατω απο τον συντονισμο του ομως υπαρχει αποτελεσμα....

Οσο για την τιμη στο δινω..... εχεις δικιο εσυ ρωτησες αλλα μαλλον ηταν υπερανω των δυναμεων του :D
Οπως κ να χει η ζωη συνεχιζεται..... το κακο ειναι οτι συνεχιζεται κ η καραφλα μαζι της :D
Καλες μας διακοπες θα τα πουμε οταν γυρισω ^^
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάνο το θέμα δεν είναι μόνο ο συντονιστής αλλά και η σύνθεση του πάνελ. Δυστυχώς περίμενα περισσότερο υπεύθυνη στάση από τα έμπειρα μέλη, να δώσουν μια βοήθεια έτσι ώστε η συζήτηση να πάει στην ουσία την κρίσιμη στιγμή. Αν εσύ και άλλοι 4-5 είχατε βοηθήσει, δώσει τον τόνο, είχατε νουθετήσει, το θέμα θα είχε πάρει τον σωστό δρόμο.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν νομιζω οτι ειναι κονσερβα απ την στιγμη που ερωτησεις θα γινονται σε πραγματικο χρονο....κ για γενικες πληροφοριες και για δικα του περιστατικα....απλα μεσω απο διαλογο με εσενα συντονιστη δεν θα υπαρχουν τα παρατραγουδα παρα μονο η ουσια....
Ειναι σαν να εισαι παρουσιαστης σε πανελ κ να συντονιζεις την συζητηση μεταξυ καλεσμενων....χωρις τον παρουσιαστη γινεται μπαχαλο...
Κατω απο τον συντονισμο του ομως υπαρχει αποτελεσμα....

Οσο για την τιμη στο δινω..... εχεις δικιο εσυ ρωτησες αλλα μαλλον ηταν υπερανω των δυναμεων του :D
Οπως κ να χει η ζωη συνεχιζεται..... το κακο ειναι οτι συνεχιζεται κ η καραφλα μαζι της :D
Καλες μας διακοπες θα τα πουμε οταν γυρισω ^^
Υπαρχει λαθος στο σκεπτικο σου φιλε Πανο...αν ο γιατρος πραγματικα ειναι εγωκεντρικος τοτε πως φτανεις στο συμπερασμα οτι θα του λειψουμε? Αν ελαβε το μαθημα του και ταπεινωθει τοτε θα επιστρεψει...αν βαζει τον εγωισμο πανω απ τη συνεισφορα τοτε σιγουρα ριχνει μαυρη πετρα και δεν επιστρεφει ποτε!
Ειναι λιγο μη μου απτου! Σε μια φιεστα ειχαν βρισει τον Κοκκαλη απ την 7 εν χορω με αποτελεσμα να εγκαταλειψει την ομαδα...ο Γιαννακοπουλος εφτασε σε σημειο να βρισει τον ιδιο τον Παναθηναικο και τη 13...ετσι λειτουργει κατ εμε ο δρ Αναστασακης..σαν εγωισταρος προεδρος! Παθιασμενος γιατρος ειναι αλλα πρεπει να μαθει και να συγκρατειται οταν η διαφανεια ζητειται! Η επιστροφη δεν αποτελει δημοψηφισμα...δεν ειναι ενα ναι ή ενα οχι..σχετιζεται με τη διαπραγματευση...οπως πολυ σωστα το εθεσες..επιβαλλεται να τεθουν οροι και κανονες..για ολους..και για τους μη ιατρους φορουμιτες αλλα και για τους ιατρους φορουμιτες..να εισαι καλα..να υγιαινεις!
 
Μπλουζα