Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μετά τις τοποθετήσεις και των 2 και με το δεδομένο ότι το θέμα θεωρείται λήξαν εκτιμώ ότι την πιο ψύχραιμη και to the point τοποθέτηση έκανε ο vag25.

Απευθύνομαι και στον γιατρό και στον Tol. Επειδή ο γραπτός λόγος ξεγελά ως προς τις προθέσεις κάποιου, πολλές φορές παρεξηγείται. Αν λοιπόν αποφύγουμε τις πολλές φιοριτούρες και γράφουμε λιτά και περιεκτικά, αποστειρωμένα θα έλεγα, οι πιθανότητες για παρερμηνείες (και εν συνέχεια διαμάχες) ελαχιστοποιούνται.

Επειδή ξέρω το ποιον του Tol από την παρουσία του στο φόρουμ όπως επίσης και την δουλειά του γιατρού και την ειλικρινή του διάθεση να προσφέρει στην κοινότητα (που σε αυτό το σημείο προσομοιάζει και την διάθεση του Tol) θεωρώ άδικη και ανούσια μια τέτοια διαμάχη και την έκταση που πήρε. Είμαι σίγουρος ότι σε μια τετ α τετ συνομιλία θα ήταν αδύνατον να συμβεί αυτό και μάλλον θα μιλούσαν περισσότερο για αυτό που τους ενώνει (και με έκπληξη ανακάλυψα και εγώ σε αυτό το νήμα).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα έλεγα να το προσέξεις αυτό σαν διαχειριστής ...δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό που λένε κ οι περισσότεροι να μπουν κ άλλοι γιατροί κ κλινικές να υπάρξει ανταγωνισμός προς όφελος των ασθενών ....εγώ είμαι της άποψης ότι θα εξελιχθεί το φόρουμ σε οπαδικο κ θα πέσει το επίπεδο....όπως επίσης προτιμώ ανεξάρτητες κ τυχαίες παρουσιάσεις ριάλ ταιμ από μέλη παρά παρουσιάσεις από κλινικές που λογικά ξεχωρίζουν ότι καλύτερο έχουν για να προβάλουν....

Έχουν γνώση οι φύλακες (ως προς τη διαχείριση). Για τα περιστατικά είναι καλό να υπάρχουν και τα 2. Τα ανεξάρτητα αλλά και τα επίσημα. Έτσι μόνο βγάζεις συμπέρασμα. Στα ανεξάρτητα είσαι πιο σίγουρος, στα επίσημα έχεις περισσότερο δείγμα. Το καθένα έχει την αξία του.

Ως προς το επίπεδο, η άποψη μου (αν βοηθήσουμε και εμείς) είναι σίγουρο ότι θα ανέβει γιατί θα έχουμε καλύτερη πρόσβαση στην πληροφορία. Η παρουσία του κου Αναστασάκη (με το καλημέρα) έδωσε σαφείς απαντήσεις σε δεκάδες ερωτήσεις μελών (μινοξιδιλη, κορτιζόνες, PRP, κλπ) και δίελυσε δοξασίες και λάθη τα οποία πέρναγαν από το ένα μέλος στο άλλο αναιρώντας την κεντρική ιδέα του φόρουμ: την σωστή πληροφόρηση. Αυτό μας ενδιαφέρει πρωτίστως και όχι να δημιουργήσουμε περσόνες και παρεάκια.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έχουν γνώση οι φύλακες (ως προς τη διαχείριση). Για τα περιστατικά είναι καλό να υπάρχουν και τα 2. Τα ανεξάρτητα αλλά και τα επίσημα. Έτσι μόνο βγάζεις συμπέρασμα. Στα ανεξάρτητα είσαι πιο σίγουρος, στα επίσημα έχεις περισσότερο δείγμα. Το καθένα έχει την αξία του.

Ως προς το επίπεδο, η άποψη μου (αν βοηθήσουμε και εμείς) είναι σίγουρο ότι θα ανέβει γιατί θα έχουμε καλύτερη πρόσβαση στην πληροφορία. Η παρουσία του κου Αναστασάκη (με το καλημέρα) έδωσε σαφείς απαντήσεις σε δεκάδες ερωτήσεις μελών (μινοξιδιλη, κορτιζόνες, PRP, κλπ) και δίελυσε δοξασίες και λάθη τα οποία πέρναγαν από το ένα μέλος στο άλλο αναιρώντας την κεντρική ιδέα του φόρουμ: την σωστή πληροφόρηση. Αυτό μας ενδιαφέρει πρωτίστως και όχι να δημιουργήσουμε περσόνες και παρεάκια.
Δεν ξέρω ...μπορεί να έχεις δίκιο ....εγώ πιστεύω ότι δεν θα ναι η τελευταία φορά που θα δημιουργηθεί ένα παρόμοιο σκηνικό όπως επίσης ότι το πράγμα θα αγριεψει όταν θα μπουν στην διαδικασία 2-3 επίσημα κλινικές όχι παραπάνω....να βομβαρδίζουν με περιστατικά τους για να αποδείξουν ποιος την έχει μεγαλύτερη την λαβίδα όπως είπα κ εχθές .... εννοείτε πως εύχομαι να διαψεύστω....
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Φιλε CVIAL, μαλλον δεν προσεξες στο αντιστοιχο νημα την απαντηση που μου εδωσε ο κ. Αναστασακης.



Εχει λήξει και χωρίς να χρειάζομαι ΚΑΜΙΑ συγνώμη.
Μου αρκεί να τηρήσουμε και οι δύο, και όλοι, τους καλούς μας τροπους στο μέλλον.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω ...μπορεί να έχεις δίκιο ....εγώ πιστεύω ότι δεν θα ναι η τελευταία φορά που θα δημιουργηθεί ένα παρόμοιο σκηνικό όπως επίσης ότι το πράγμα θα αγριεψει όταν θα μπουν στην διαδικασία 2-3 επίσημα κλινικές όχι παραπάνω....να βομβαρδίζουν με περιστατικά τους για να αποδείξουν ποιος την έχει μεγαλύτερη την λαβίδα όπως είπα κ εχθές .... εννοείτε πως εύχομαι να διαψεύστω....

Σίγουρα θα θέλει περισσότερη επιτήρηση και δουλειά από μέρους μου. Άρα βάζω μεγάλο «ντορβά» στο κεφάλι μου. Από την άλλη για να προχωρήσεις μπροστά πρέπει ενίοτε να ανακατεύεις τη σούπα. Ίδωμεν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα υπογραμμισμένα προυποθετει ότι ειστε τουλάχιστον ιατρός για να τα υποστηρίζετε και μάλιστα ειδικός στο αντικείμενο. (Μην μπερδευουμε τη "γνώμη" με αυτα τα λόγια, η γνώμη συντασσεται με "νοζμίζω", "μου φαινεται', "ισως" κτλ.)

Τα bold είναι στοιχειοθέτηση κατηγορίας με δόλο. (χοντρό, δεν νομίζετε?)

Τα κόκκινα υπονοείται πως είμαι "κάτωτερος" ή υπόλογος και αναγκαζομαι να δικαιολογηθώ σε εσας ή σε άλλους.

Μετα από όλα αυτα, πράγματι, βαζετε και το "κατα την ταπεινή μου άποψη", αλλα δύσκολα φαίνεται πλέον ταπεινή!:)

Αν είχατε παραλέιψει την παραγραφο που με συγκρινατε με τις γνωστες και ΟΝΤΩΣ επαισχυντες, πρακτικές δεκαετιων άλλων, να μην είχα αντιδρασει.
Αλλα σας ειπα, δεχομαι κριτική αλλά όχι αδικία.

Τέλος, να ξεκαθαρίσω ότι ΔΕΝ πιστευω στην έννοια της προσβολής.
Ο καθένας προβάλεται μόνο από αυτα που κάνει, ΠΟΤΕ από αυτα που υφίσταται.
Οπότε, μην ανησυχειτε, δεν έχω προσβληθει.
Ενοχληθεί, ναι.
Αλλα έχει λήξει και χωρίς να χρειάζομαι συγνώμη.
Μου αρκεί να τηρήσουμε και οι δύο, και άλλοι, καλούς τροπους στο μέλλον.:)

Γιατρέ είπαμε, το θέμα θεωρείται λήξαν, να μην ανοίξουμε δεύτερο γύρο.
 

Georgie

Well-Known Member
Και συ Doc χαλάρωσε λιγο .( δεν ειναι ειρωνεια ουτε σαρκασμός)
Οι περισσότεροι cool τύποι ειναι στο φορουμ
Κουβέντα να γινεται να μαθαίνουν οι Άνθρωποι που αναζητούν λύση σε αυτο που τους απασχολεί.
Και αυτοί, και εσυ κερδισμένοι θα είστε .
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Και συ Doc χαλάρωσε λιγο .( δεν ειναι ειρωνεια ουτε σαρκασμός)
Οι περισσότεροι cool τύποι ειναι στο φορουμ
Κουβέντα να γινεται να μαθαίνουν οι Άνθρωποι που αναζητούν λύση σε αυτο που τους απασχολεί.
Και αυτοί, και εσυ κερδισμένοι θα είστε .

Ναι, το χρειαζομαι μαλλον.
Δεν ειμαι καθολου συνηθισμένος σε αυτα...
Θέλει σιγουρα πιο αναλαφρη συμπεριφορά.
Θα ...ρυθμιστω!
 

Panos1982

Well-Known Member
..η κουβέντα ήταν πως εδώ εμείς στο φόρουμ θέλουμε να γνωρίζουμε τα εργαλεία που χρησιμοποιεί ο γιατρός ..είναι ένα κριτήριο επιλογής και αυτό και καλό θα ήταν να γνωρίζουμε εξαρχής ..ο γιατρός αρκέστηκε μόνο στο ότι είμαστε μη ειδικοί και γιατί μας ενδιαφέρουν τα εργαλεία κτλ κτλ κτλ..αυτή ήταν η διαφωνία η οποία τελείωσε θεωρώ.

Οκ δεν το εχω δει δεν εχω το χρονο δυστηχως να διαβαζω ολα τα ποστ......
δεν μπορω να ξερω γιατι δεν απαντησε κ ποιος ηταν ο λογος αλλα θα μπορουσε να απαντησει...
Αλλοι γιατροι του εξωτερικου αναφερουν κ στα σαιτ τους τα εργαλεια με τα οποια δουλευουν
δε χρειαζεται καν να ρωτησεις το μαθαινεις απο εκει
δεν καταλαβαινω που ειναι το μεμπτο του να δωσεις μια τετοια πληροφορια...

Παντος για τον Κ Αναστασακη προσωπικα δεν βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα και ποτε δεν βγαζω απο αποτελεσματα κλινικης μονο μιας κ ποσταρουν τα καλυτερα... μπορει να εχουν κανει εκατονταδες κ τα περισσοτερα να ειναι μετρια κ να σου ποσταρουν μονο τα καλα τους...
λεω μια εκδοχη....
Ας πουμε το περιστατικο του ασθενη με την κακια ουλη του στριπ που ηταν το εναρκτηριο εναυσμα ωστε ο κ. Αναστασακης να παρεβρεθει στο φορουμ δεν θα ποσταριζοταν ποτε απ την ιδια την κλινικη. Δεν θα το βλεπαμε.

Θα περιμενω να τρεξουν 10 independent αποτελεσματα στο φορουμ απο μελη που θα παρουσιασουν εν εξελιξη το αποτελεσμα μηνα-μηνα οπως κανουμε ολοι να δω πως θα πανε και προσωπικα τοτε θα σχηματισω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη....
εκ πρωτης οψεως παντος κεφαλοτυρια δεν βλεπω να κανει....για παραθυρα δεν ξερω θα δουμε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αναφέρει τι εργαλεία χρησιμοποιεί ,απλά θεωρει περιττό να ρωτάμε εμείς για εργαλεία γιατί δεν είμαστε ειδικοί ,γιατροί κτλ οπότε ποιος ο λόγος να ρωτάμε αυτά τα πράγματα έναν γιατρό.αυτη ήταν η ουσία της παρεξήγησης..το λήξαμε και πάμε παρακάτω όμως,μην θεωρηθεί ότι αναμασαμε πάλι την κουβέντα αυτή και παρεξηγιομαστε.
Οκ δεν το εχω δει δεν εχω το χρονο δυστηχως να διαβαζω ολα τα ποστ......
δεν μπορω να ξερω γιατι δεν απαντησε κ ποιος ηταν ο λογος αλλα θα μπορουσε να απαντησει...
Αλλοι γιατροι του εξωτερικου αναφερουν κ στα σαιτ τους τα εργαλεια με τα οποια δουλευουν
δε χρειαζεται καν να ρωτησεις το μαθαινεις απο εκει
δεν καταλαβαινω που ειναι το μεμπτο του να δωσεις μια τετοια πληροφορια...

Παντος για τον Κ Αναστασακη προσωπικα δεν βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα και ποτε δεν βγαζω απο αποτελεσματα κλινικης μονο μιας κ ποσταρουν τα καλυτερα... μπορει να εχουν κανει εκατονταδες κ τα περισσοτερα να ειναι μετρια κ να σου ποσταρουν μονο τα καλα τους...
λεω μια εκδοχη....
Ας πουμε το περιστατικο του ασθενη με την κακια ουλη του στριπ που ηταν το εναυσμα ωστε ο κ. Αναστασακης να παρεβρεθει στο φορουμ δεν θα ποσταριζοταν ποτε απ την ιδια την κλινικη.

Θα περιμενω να τρεξουν 10 independent αποτελεσματα στο φορουμ απο μελη που θα παρουσιασουν εν εξελιξη το αποτελεσμα μηνα-μηνα οπως κανουμε ολοι να δω πως θα πανε και προσωπικα τοτε θα σχηματισω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη....
εκ πρωτης οψεως παντος κεφαλοτυρια δεν βλεπω να κανει....για παραθυρα δεν ξερω θα δουμε..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@Dnfg88 Καταρχην καλη επιτυχια στην μμ σου καλη φυτρωση κ καλη επουλωση ευχομαι.

Θελω να πω κι εγω κατι για το περιστατικο κ την μεθοδο μιας κ δεν ειδα να αναφερθηκε.

δεν θελω να κοιταξω το δεντρο οπως εκανε ο τολ αλλα το δασος.
Εννοωντας οτι αν ηταν δικο μου κεφαλι δεν θα με απασχολουσε να ηταν αριστερα 2 ποντους πιο βαθεια κ δεξια δυο ποντους πιο εξω το παραθυρο.....παλι παραθυρο θα ηταν απλα κεντραρισμενο. Ειμαι κι εγω υπερ της ομοιογενειας στη δοτρια που ξεκιναει απο την occipital και προχωραει προς τους κροταφους και οσο πλησιαζει σιγα σιγα σβηνει..... και απ το ινιακο οστο παλι και κατεβαινει προς τον σβερκο κ σιγα σιγα σβηνει...
οποτε δεν δημιουργειτε παραθυρο. Μεγαλες κλινικες του εξωτερικου που εχουν χτισει πλεον ενα ονομα λειτουργουν με αυτον τον τροπο ακομα κ σε μικρα χειρουργεια του τυπου 2000-2500 θυαλακιων οπως αυτο.....προσωπικα οι κλινικες αυτες ποτε δεν εχω δει να παιρνουν απ την μια πλευρα μονο σε καποιον ασθενη

Ωστοσο θα περιμενω κι εγω να περασουν 4 μηνες τουλαχιστον κ αν κοψεις το μαλλι κοντο τοτε θα μπορουμε να εκφρασουμε αποψη για το αν ο γιατρος εκανε καλα η οχι που επελεξε αυτη τη τακτικη λογο της ιδιομορφιας που ανεφερε οτι εχεις.
Ακομα δεν μπορουμε να κρινουμε η αληθεια ειναι, ωστοσο μια ανησυχια υπαρχει κ ειναι λογικο γιατι εχουμε δει κι αλλες κλινικες να δημιουργουν παραθυρα και να μην κανουν ομοιογενη εξαγωγη.

Σκεφτομαι ομως και κατι ακομη,
το δασος που ανεφερα και πριν.....
ποσο αξιζει να γινει ολο αυτο ?? ποσο νοημα εχει ? την στιγμη που η παρθενα δοτρια που απεμεινε ειναι πολυ μικρη...
το μεγαλυτερο ευρος της δοτριας δουλευτηκε.... εμεινε μονο ενα κομματι της αριστερης parietal...
ο γιατρος ισχυριστηκε οτι θελει να εχει παρθενα περιοχη στην επομενη μμ για μειωμενο transaction στο επομενο χειρουργειο.
Αρα ο γιατρος σκοπευει να εξαγει μονο απ αυτη τη μικρη περιοχη ??
που κατα κανονα εχει μικροτερο λογο κ μικροτερη πυκνοτητα απ οτι η occipital ?
Δεν μπορει να δωσει η περιοχη αυτη μονη της παρα πολλα θυλακια, θα χρειαστει να βγει κ εκτος αυτης κ να δουλεψει ξανα κ στην υπολοιπη ειναι αναποφευκτο....αρα πιο το οφελος τελικα ??

Πραγματικα δεν εχω καταλαβει την στρατηγικη και το νοημα της,
θα ηθελα κ απ τον ιδιο τον γιατρο εννοειται να κανει μια πιο σαφη τοποθετηση .

Μετά τις τοποθετήσεις και των 2 και με το δεδομένο ότι το θέμα θεωρείται λήξαν εκτιμώ ότι την πιο ψύχραιμη και to the point τοποθέτηση έκανε ο vag25.

Απευθύνομαι και στον γιατρό και στον Tol. Επειδή ο γραπτός λόγος ξεγελά ως προς τις προθέσεις κάποιου, πολλές φορές παρεξηγείται. Αν λοιπόν αποφύγουμε τις πολλές φιοριτούρες και γράφουμε λιτά και περιεκτικά, αποστειρωμένα θα έλεγα, οι πιθανότητες για παρερμηνείες (και εν συνέχεια διαμάχες) ελαχιστοποιούνται.

Επειδή ξέρω το ποιον του Tol από την παρουσία του στο φόρουμ όπως επίσης και την δουλειά του γιατρού και την ειλικρινή του διάθεση να προσφέρει στην κοινότητα (που σε αυτό το σημείο προσομοιάζει και την διάθεση του Tol) θεωρώ άδικη και ανούσια μια τέτοια διαμάχη και την έκταση που πήρε. Είμαι σίγουρος ότι σε μια τετ α τετ συνομιλία θα ήταν αδύνατον να συμβεί αυτό και μάλλον θα μιλούσαν περισσότερο για αυτό που τους ενώνει (και με έκπληξη ανακάλυψα και εγώ σε αυτό το νήμα).

Δράττομαι της ευκαιρίας από την απάντηση του Panos1982 σε άλλο νήμα και τις δικής μου προτροπής για "αποστειρωμένο" λόγο (αμφότερα τα ποστ επισυνάπτονται) για να δώσω ένα παράδειγμα ορθού λόγου που προάγει την συζήτηση χωρίς παρενέργειες.

Δεν θα μπω στην ουσία των λεχθέντων (είναι τόσο γνωστές οι απόψεις μου που έχω βαρεθεί να τις επαναλαμβάνω) απλά θα αναλύσω την απάντηση ως προς τον τρόπο γραφής της.

Καταρχήν το στυλ. Ήρεμο χωρίς λεκτικές εξάρσεις που δεν αφορούν την ουσία. Κατανοητό και σαφές με συγκεκριμένα δόκιμα επιχειρήματα (πρακτική μεγάλων κλινικών εξωτερικού για παρόμοια graft, ομογενοποίηση δότριας, κλπ). Ταυτόχρονα σεμνό με ουσιαστικό σεβασμό προς τον παραλήπτη και όχι απόλυτο γιατί ως γνωστόν "Έν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα". Με λίγα λόγια η επιτομή του πως μπορείς να εκφράσεις την άποψή σου και να δώσεις μια καλή πάσα για να πάει η μπάλα προς τα δίχτυα και όχι προς την εξέδρα, όπως συνήθως γίνεται.

Εκτιμώ ότι αν υιοθετηθεί και από τους υπόλοιπους ένας παρόμοιος τρόπος έκφρασης, δεν θα επαναληφθούν τέτοια φαινόμενα. Δύσκολο μεν αλλά αξίζει να το προσπαθήσουμε.

Να πω και δυο λόγια για τα περί πολιτικής ίσων αποστάσεων. Πρέπει όλοι να κατανοήσετε ότι υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά μεταξύ του γιατρού και όλων υμών. Ο γιατρός γράφει με το ονοματεπωνυμό του ενώ εμείς καλυπτόμαστε πίσω από την ανωνυμία του nickname μας. Δεν μας ξέρει κανείς και ακόμα και μια προσβολή ή μια λάθος έκφραση δεν έχει απολύτως καμία επίπτωση στην προσωπική ή επαγγελματική μας ζωή παρά μόνο στην virtual περσόνα μας εδώ, δηλαδή στο εγώ μας. Για τον γιατρό όμως έχει και αυτό πρέπει να το σεβαστούμε. Αυτό δημιουργεί μια ασυμμετρία, για αυτό και στο πρώτο μου μήνυμα σας παρακάλεσα για ήπιο λόγο και σεβασμό. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να καταπίνουμε αμάσητα ότι μας λέει ο γιατρός, να μην εκφέρουμε άλλη άποψη ή να μην διαμαρτυρηθούμε αν θεωρήσουμε ότι ο γιατρός παρεκτρέπεται. Η ειλικρινή μου όμως άποψη είναι ότι αν υιοθετήσουμε έναν τρόπο γραφής παρόμοιο με αυτόν του Panos1982 στο ανωτέρω παράδειγμα, θα απολαύσουμε ένα άλλο επίπεδο συζήτησης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρε στο δια ταυτα: Ειδικη προσφορα για το φορουμ προτιθεστε να δωσετε;
Ναι, φυσικά, έχω κάνει έκπτωση 30% στο consultation.
Είμαι βεβαιος ότι το πιο σημαντικό βήμα είναι η πραγματικά έγκυρη ιατρική εκτιμηση,
διότι από πολλα νήματα που έχω δει, ειδικά τα πιο παλιά και έμπειρα μέλη έχει "καει η γούνα τους" από αποφάσεις που πήραν
ακριβώς επειδή προσπάθησαν να κάνουν τον "ιατρό του εαυτού τους"....
Ελπίζω από κοντά να έχω την τιμή να εξετασω και να συμβουλέψω οποιονδηποτε από εσας.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι, φυσικά, έχω κάνει έκπτωση 30% στο consultation.
Είμαι βεβαιος ότι το πιο σημαντικό βήμα είναι η πραγματικά έγκυρη ιατρική εκτιμηση,
διότι από πολλα νήματα που έχω δει, ειδικά τα πιο παλιά και έμπειρα μέλη έχει "καει η γούνα τους" από αποφάσεις που πήραν
ακριβώς επειδή προσπάθησαν να κάνουν τον "ιατρό του εαυτού τους"....
Ελπίζω από κοντά να έχω την τιμή να εξετασω και να συμβουλέψω οποιονδηποτε από εσας.
φανταζομαι "ειδικη προσφορα" θα εννοουσε ο @Harris_G σε μια ενδεχομενη επεμβαση ,ειτε FUE ειτε FUT, μαζι σας γιατρε...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ξέρουμε τι τιμές παίζουν σε όλες τις κλινικές που απασχολούν το φόρουμ και όχι μόνο. Εγώ θα ήθελα να μάθω αν η χρέωση είναι με το μοσχευμα η με τη συνεδρία.
 

gregkont13

Verified MM member
Ν
Ξέρουμε τι τιμές παίζουν σε όλες τις κλινικές που απασχολούν το φόρουμ και όχι μόνο. Εγώ θα ήθελα να μάθω αν η χρέωση είναι με το μοσχευμα η με τη συνεδρία.

Νομιζω με το μοσχευμα. Τωρα ακριβως η τιμη δεν ξερω. Απο φιλους εχω ακουσει στο περιπου
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι, μήπως είναι αγενές να μιλάμε σε νήμα κλινικής για τιμές και promo άλλων κλινικών; Ας ανοίξει κάποιος ένα νήμα με δόκιμο τίτλο πχ «τιμές στην εποχή του COVID-19» και θα μεταφέρω τα σχόλια εκεί.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Ξέρουμε τι τιμές παίζουν σε όλες τις κλινικές που απασχολούν το φόρουμ και όχι μόνο. Εγώ θα ήθελα να μάθω αν η χρέωση είναι με το μοσχευμα η με τη συνεδρία.
Εσείς ειδικά, μπορειτε να έρθετε από το ιατρειο να ενημερωθείτε από εμενα προσωπικα;)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Εσείς ειδικά, μπορειτε να έρθετε από το ιατρειο να ενημερωθείτε από εμενα προσωπικα;)
Θα επαναφερετε το προγραμμα αποκαταστασης αποτυχημενων επεμβασεων που εληξε περυσι (γενικα για να βοηθησετε κοσμο οχι για εμενα)?
Ειδα δυο συνεντευξεις σας. Μια σε ενα καναλι που τα αναλυετε υπεροχα σε μια ξανθια υπαρξη και μια οταν κερδισατε βραβειο αριστειας!
 
Μπλουζα