Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

vlafo

Well-Known Member
Η ελληνική αγορά είναι πολύ μικρή.

Χωρίς να είναι κάποιος στο φόρουμ αν στοιχειωδώς ενδιαφέρεται και το ψάχνει λίγο μπορεί πολύ εύκολα να καταλήξει τι και ποιός αξίζει.
Για ένα ρούχο πας να ψωνίσεις και το ψάχνεις δεν θα το ψάξεις όταν πηγαίνεις για το κεφάλι σου?Αυτό βέβαια εξαρτάται και από το άτομο.

Ανατρέχοντας στο παρελθόν και όχι στο μακρινό 1990 η στο 2000 αλλά στο κοντινό 2010 μπορείς να διαπιστώσεις ότι πέρα από τις δύο μεγάλες κλινικές που έχουνε μείνει στάσιμες και η εξέλιξη τους είναι μηδαμινή αντιθέτως θα έλεγα ότι κάνουν βήματα προς τα πίσω, μέσα σε μια δεκαετία δεν έχουμε δει τίποτα απολύτως.
Οι μεμονωμένοι και γνωστοί γιατροί που κάνουν μμ είναι μετρίου επιπέδου χωρίς επίσης καμία εξέλιξη και αυτό φαίνεται όταν δεις αποτελέσματα τους από κοντά και όταν ζητήσεις να δεις αποτελέσματα που δεν σου δείχνει κανείς.Αυτό αν μη τι άλλο λέει πολλά και ουσιαστικά είναι ο βασικός λόγος για να τους απορρίψεις.

Ο Αναστασάκης είναι μια φωτεινή ΕΞΑΊΡΕΣΗ στον γενικό κανόνα γιατί κάνει τεράστια προσπάθεια απόλυτα διαφανής,με βίντεο, αναλύσεις,απόλυτα εξειδεικευμένος στο κομμάτι των μμ και πάνω από όλα φαίνεται ξεκάθαρα ότι επενδύσει χρόνο,χρήμα,διαφήμιση η οποία είναι θεμιτή μεν αρκεί να συνοδεύεται και από αποτελέσματα.

Για να τα λέμε όλα όμως εγώ που τον παρακολουθώ από το 2015 ΔΕΝ έχει καμία σχέση με τον Αναστασάκη του 2020.
Αυτή είναι η μεγάλη διαφορά.

Αυτό σημαίνει εξέλιξη,βελτίωση,ενημέρωση και αναγνώριση ΜΕΣΑ από τη δουλειά του.
Και αν έμπαινε το 2015 εδώ μέσα δεν θα μπορούσε να σταθεί γιατί δεν είχε δείγμα δουλειάς ικανοποιητικό για να το υποστηρίξει, ενώ τώρα γεμάτος από αυτοπεποίθηση και αυτό φαίνεται άλλωστε,το στηρίζει μέ τα αποτελέσματα του.
Και πρέπει να του πιστώσουμε τα εύσημα και να του πούμε ένα μπράβο που βελτιώθηκε τόσο Ραγδαία.
Αυτό θα πρέπει να μας απασχολεί και όχι τα προσωπικά μας γούστα για τη δουλειά του αν μας αρέσει η χερλάιν του ή γιατί δουλεύει με το δικο του τρόπο.
Και είμαι απόλυτα σίγουρος ότι και αυτός ακούει και προσαρμόζεται αναλόγως άλλο αν δεν το δείχνει.
Ο μόνος δρόμος προς την κορυφή είναι είναι να αφουγκράζεσαι τους άλλους και να "αγοράζεις" άλλο αν στην πορεία δεν ακολουθήσεις τίποτα από όλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Από ότι φαίνεται, γίνεται!
και δείχνει οτι όλοι μας μπορει να πεσουμε θύματα συμπεροφορας αγελης (κραζουν ολοι, κραζω και εγω) αλλα όταν γνωρισουμε καλύτερα αυτον που κραζουμε, ανα φερθούμε αλλιώς.
Αλλα η απορία μου ειναι στο αν το πρόβήμα σας ειναι θεμα ...αρχης ("μα πως κανετε έτσι, δείξτε λιγο χαρακτηρα ρε παιδια, όχι τόσο αποτομα") ή ότι δεν το ...αξιζω;;;;



Πες το όπως θες.
Που ειναι το πρόβλημα αναρωτιέμαι?
Ειλικρινα....
ΔΕΝ έχω πρόβλημα αν πειτε πως δεν το αξίζω, αλλα θα πρέπει να το τεκμηριώσετε παρακαλώ.
Αν ειναι θέμα οτι διαφωνειτε με την ΤΑΧΥΤΗΤΑ αλλαγής συμπεριφορας άλλων, αυτο ίσως πρεπει να αναρωτηθείτε ΓΙΑΤΙ σας πειράζει...
ίσως, μάλιστα, αν δεν ΄χετε την ίδια ...ταχυτητα αλλαγής πλέυσης, να είστε εσεις αργος! ;)



Ενταξει, μπορει να γυμναζομαι αλλα φόβο δεν νομιζω ότι εμπνέω!



Εδω ΔΙΑΦΩΝΩ!
Το ΜΑΥΡΟ ΕΓΙΝΕ ΑΣΠΡΟ.
να τα λεμε αυτα...
Γιατρέ αν δεν έχετε πιάσει το πνεύμα μου αυτα όλα δεν έχουν σχέση με εσάς σαν πρόσωπο ουσιαστικά...αλλά γίνεται μια αυτοκριτική στο φόρουμ...σε μας ...κατά πόσο υπάρχει σταθερότητα στην άποψη του καθένα μας...εγώ τουλάχιστον Ετσι αντιλήφθηκα αυτά που είπε ο Άκης κ το συνέχισα ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο κατά μία έννοια έχουν μια βάση αυτά που λες ...αλλά σε κάποια σημεία νομίζω είσαι υπερβολικός .
Α.Συγκρίσεις τυπου καλύτερα και από λορετζο προσωπικά δεν έχω δει να γράφει κάποιος. Ίσως να μου έχει διαφύγει όμως.
Β. Σε αυτό το φόρουμ ,επειδή είμαι και λίγο πιο παλιός εδώ μέσα από σένα, άρα έχω διαβασει περισσότερα σε αυτά τα δέκα χρόνια, ειδικά τις ελληνικές κλινικές τις περιμένουμε στην γωνία,όχι γιατί είμαστε κακοι αλλά γιατί μας έχουν δώσει εκατοντάδες αφορμές τις οποίες τις γνωρίζεις και εσύ. Σε αυτό το κλίμα λοιπόν δεν υπήρχε περίπτωση να ξεφύγει ούτε ο Αναστασάκης.
Γ. Ο Αναστασάκης , είναι ένας από τους αδικημένους . Αφενός δεν είχαμε δείγματα της δουλειάς του έως τώρα αφετέρου έχει την ατυχία να περιλαμβάνεται στον όρο " ελληνικές κλινικες". Το ίδιο πιθανόν συμβαίνει και με άλλους, ακόμα και με μια νοσηλεύτρια στον βεκρη η οποία μπορει να είναι εξαιρετική αλλά κάπου χάνεται η αξία της για τους γνωστούς λόγους.
Όσον αφορά τον Αναστασάκη επειδή τον παρακολουθώ χρόνια, αρχής γενομένης από την εποχή που πρώτο αγόρασα τοππικ από την dermamed δηλαδή το 2008, σε θεωρητικό τουλάχιστον επίπεδο έκανε πολύ δουλειά, βιντεο ενημερωτικά ,βιβλία κτλ , έβλεπα και περιστατικά του στο site η στο fb αρκετά χρόνια πριν έξι η εφτά τα οποία προσωπικά δε με έπειθαν , κάποια μου έδιναν την εντύπωση ότι έχουν λίγο τοππικ, κάποια άλλα δεν είχαν αρκετές φωτο κτλ ενώ σε κάποια άλλα βίντεο που εβλεπα από τον τρόπο που μιλούσε τον θεωρούσα αλαζόνα , αυτό όμως τον κρίνει σαν άνθρωπο και όχι ως γιατρό. Τα τελευταία χρόνια που έχει αναβαθμίσει την παρουσίαση των αποτελεσμάτων του στο YouTube που χτενίζει τον ασθενή ,του βρέχει τα μμ μαλλιά κτλ, πρωτοφανες για Ελλάδα, εκεί αρχίζει ένα έμπειρο μάτι φορουμιτη να αντιλαμβάνεται ότι κάτι έχει αλλάξει και πως δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν υπόνοιες για τοππικ ενώ ταυτόχρονα παρατηρείς και μια αναβάθμιση στη ποιότητα των αποτελεσμάτων.

Καταλήγοντας, πολλοί από εδώ μέσα που δεν ειχαν καθόλου άποψη για τον γιατρό η είχαν αρνητική άποψη χωρίς να υπάρχει λογος, ξαφνικά βλέπουν μια οργανωμένη κλινική, αξιόλογα αποτελέσματα, αναλυτικές παρουσιάσεις και κάποιον που αγαπάει αυτό που κάνει και το αναβαθμίζει προς το καλύτερο

Όλο αυτό βοηθά να περάσουμε από το κράξιμο στην εκτίμηση.

Τι ίδιο μπορεί να συμβεί και με άλλος γιατρούς αν θελησουν να μπουν και να παρουσιάσουν την δουλειά τους όπως ο Τυρκαλας η ο Παπανικολάου και άλλοι , να δούμε πραγματικά ποιοι είναι κ τι κανουν και να κάνουμε στροφή 360 μοιρών που έλεγε και ο πρώην prime minister.
Φυσικά κ υπερβάλλω εσκεμμένα για να δώσω έμφαση σ αυτήν την μεταστροφή κάποιων όταν λέω ότι μιλάμε ξαφνικά για Λορέντζο κ πανω ...για να μην πλατιαζω κ κουράζω επίσης συμφωνώ με όσα είπες κατά λέξη κ δεν διαφωνώ ούτε στην εμπειρία σου έναντι σε εμένα ούτε για την εξέλιξη του Αναστασάκη ...η ένσταση μου όμως παραμένει η ίδια ...όλα αυτά που αναφέρεις περί εξέλιξης Αναστασάκη άλλαξαν μέσα σε μια μέρα; Η τυχαία με το που εμφανίστηκε ο γιατρός ; Αυτό λέω τίποτα περισσότερο κ τίποτα λιγότερο .... εξάλλου τα γραπτά μένουν κ αν ανατρεξουμε σε διάφορα νήματα θα δούμε αυτές τις διαφορές κ μεταστροφες που λέω στο πνεύμα του λόγου κάποιων ....τυχαία είναι ο Αναστασάκης τώρα ....αν αύριο το πρωί βγει ο Γεωργίου για παράδειγμα με αφορμή το περιστατικό του Γιάννη που δυστυχώς δεν πάει καλά για να πει την δική του άποψη τι θα γίνει μέσα σε λίγες μέρες πάλι ; Κ αυτός αλάνθαστος ξαφνικά κ φοβερή εξέλιξη;;; Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει αισθητικά να βλέπω ειδικά πολύ ψαγμενα μέλη να "μαλακώνουν" κ να μην λειτουργούν με ελευθερία στον λόγο τους επειδή "παρακολουθούνται"...έτσι το βλέπω εγώ ...Δεν σημαίνει ότι είναι κ έτσι .....
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φυσικά κ υπερβάλλω εσκεμμένα για να δώσω έμφαση σ αυτήν την μεταστροφή κάποιων όταν λέω ότι μιλάμε ξαφνικά για Λορέντζο κ πανω ...για να μην πλατιαζω κ κουράζω επίσης συμφωνώ με όσα είπες κατά λέξη κ δεν διαφωνώ ούτε στην εμπειρία σου έναντι σε εμένα ούτε για την εξέλιξη του Αναστασάκη ...η ένσταση μου όμως παραμένει η ίδια ...όλα αυτά που αναφέρεις περί εξέλιξης Αναστασάκη άλλαξαν μέσα σε μια μέρα; Η τυχαία με το που εμφανίστηκε ο γιατρός ; Αυτό λέω τίποτα περισσότερο κ τίποτα λιγότερο .... εξάλλου τα γραπτά μένουν κ αν ανατρεξουμε σε διάφορα νήματα θα δούμε αυτές τις διαφορές κ μεταστροφες που λέω στο πνεύμα του λόγου κάποιων ....τυχαία είναι ο Αναστασάκης τώρα ....αν αύριο το πρωί βγει ο Γεωργίου για παράδειγμα με αφορμή το περιστατικό του Γιάννη που δυστυχώς δεν πάει καλά για να πει την δική του άποψη τι θα γίνει μέσα σε λίγες μέρες πάλι ; Κ αυτός αλάνθαστος ξαφνικά κ φοβερή εξέλιξη;;; Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει αισθητικά να βλέπω ειδικά πολύ ψαγμενα μέλη να "μαλακώνουν" κ να μην λειτουργούν με ελευθερία στον λόγο τους επειδή "παρακολουθούνται"...έτσι το βλέπω εγώ ...Δεν σημαίνει ότι είναι κ έτσι .....
Και γω το βλέπω αυτό Γιώργο τουλάχιστον δεν είσαι ο μόνος. Από τη μια στιγμή στην άλλη ο κύριος Αναστασάκης έγινε μέχρι και πρώτη εγχώρια επιλογή για κάποιους. Από εκεί που δεν είχαμε περιστατικό του και δεν είχαμε πληροφορίες για τη δουλειά του (στο forum), που σχολιαζόταν παρωχημένη η επιλογή του για fut και άλλα πολλα. Με ένα μήνα στο φόρουμ άλλαξαν όλα. Επίσης ο cvial έχει μια στάση απέναντι του συγκαταβατική σε όλα.
Ίσως επειδή δεν είμαστε κοντά η καθόλου κοντά σε γνώσεις περί μμ με εκεινον και έχοντας τη δυνατότητα πλεον να μιλήσει με επιστήμονα μόνον τον επικροτεί και τον επιβραβεύει σα να βρήκε το alter ego του. Σε άλλες περιπτώσεις τον έχουμε δει να σχολιάζει αρνητικά μμ που έγιναν με ακούρευτη ληπτρια σε άλλες για τραγικά παράθυρα (όπου στο τελευταιο περιστατικό που ανέβασε ο γιατρός δεν γίνεται να μη το σχολιάσει ίσα που μάλιστα το δικαιολογεί λέγοντας πως φταίει η ερυθρότητα) και ένα σωρό άλλα.
Προς τον γιατρό δεν έχω δει κάποια ουσιαστική παρατήρηση και αδυνατώ να πιστέψω πως όντας υπέρμαχος της σχολής Λορέντζο δεν έχει ενστάσεις και ερωτηματικα σχετικά με τον τρόπο που χειρουργεί ο κύριος Αναστασάκης.
Δεν είναι προσωπική επίθεση σε εσένα cvial αλλά γενική διαπίστωση για τη συμπεριφορά του φόρουμ απέναντι σε έναν γιατρό και φέρνω ως παράδειγμα εσένα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ρε παιδια χωρις να λεω οτι εχετε δικιο η αδικο, φιλτραρετε εσεις τι θα αποκομιζετε απο εδω μεσα. Ειναι γεγονος οτι με Ανασταστακη στο τεχνικο σκελος εχουμε ανεβει αρκετα. Ειναι επισης γεγονος οτι οσες περισσοτερες φωνες τοσο το καλυτερο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και γω το βλέπω αυτό Γιώργο τουλάχιστον δεν είσαι ο μόνος. Από τη μια στιγμή στην άλλη ο κύριος Αναστασάκης έγινε μέχρι και πρώτη εγχώρια επιλογή για κάποιους. Από εκεί που δεν είχαμε περιστατικό του και δεν είχαμε πληροφορίες για τη δουλειά του (στο forum), που σχολιαζόταν παρωχημένη η επιλογή του για fut και άλλα πολλα. Με ένα μήνα στο φόρουμ άλλαξαν όλα. Επίσης ο cvial έχει μια στάση απέναντι του συγκαταβατική σε όλα.
Ίσως επειδή δεν είμαστε κοντά η καθόλου κοντά σε γνώσεις περί μμ με εκεινον και έχοντας τη δυνατότητα πλεον να μιλήσει με επιστήμονα μόνον τον επικροτεί και τον επιβραβεύει σα να βρήκε το alter ego του. Σε άλλες περιπτώσεις τον έχουμε δει να σχολιάζει αρνητικά μμ που έγιναν με ακούρευτη ληπτρια σε άλλες για τραγικά παράθυρα (όπου στο τελευταιο περιστατικό που ανέβασε ο γιατρός δεν γίνεται να μη το σχολιάσει ίσα που μάλιστα το δικαιολογεί λέγοντας πως φταίει η ερυθρότητα) και ένα σωρό άλλα.
Προς τον γιατρό δεν έχω δει κάποια ουσιαστική παρατήρηση και αδυνατώ να πιστέψω πως όντας υπέρμαχος της σχολής Λορέντζο δεν έχει ενστάσεις και ερωτηματικα σχετικά με τον τρόπο που χειρουργεί ο κύριος Αναστασάκης.
Δεν είναι προσωπική επίθεση σε εσένα cvial αλλά γενική διαπίστωση για τη συμπεριφορά του φόρουμ απέναντι σε έναν γιατρό και φέρνω ως παράδειγμα εσένα.

Καλά κάνεις και αναφέρεις εμένα για να μπορώ να απαντήσω ευθέως αντί να γενικολογούμε και να χάνουμε χρόνο. Για μένα ήταν αναμενόμενο ότι ο πόλεμος μεταξύ των εγχωρίων κλινικών θα έπαιρνε άλλη διάσταση όταν μπήκε στο φόρουμ ο κος Αναστασάκης και ειδικά όταν άρχισαν να ποστάρονται καλά αποτελέσματα και άρχισε να "τρίζει" η μοναδική (ουσιαστικά) επιλογή της AHC, υπέρμαχος της οποίας είναι ο Dimitris, εσύ και κάποιοι άλλοι. Τα πρώτα τύμπανα του πολέμου ξεκίνησαν από τις αρχικές τοποθετήσεις του Δημήτρη περιμένω να συνεχιστούν είτε ευθέως είτε πλαγίως.

Μην παρεξηγείς την ευγένεια που έχει πάντα κάποιος οικοδεσπότης απέναντι σε έναν γιατρό ο οποίος μας αφιερώνει πολύτιμο χρόνο και πλουτίζει τις γνώσεις μας, με την συγκαταβατικότητα. Αν πίστευες όμως ότι για λόγους ισορροπίας μεταξύ AHC και Αναστασάκη έπρεπε να εκφραστώ αρνητικά με το "καλημέρα" κάνεις λάθος. Το ίδιο θα έκανα αν έγραφε και ο Κος Βεκρής (τουλάχιστον στην αρχή).

Μεχρι στιγμής με βρίσκουν σύμφωνο (στην συντριπτική τους πλειοψηφία) αυτά που γράφει και προφανώς, από ευγένεια και καλούς τρόπους, πριν καταλήξω σε συμπεράσματα οφείλω να είμαι διακριτικός και να ζητάω διευκρινήσεις (όπως έκανα και με την AHC στο νήμα του Δημήτρη χωρίς να γράφει ο κος Βεκρής). Αν και όταν οι εξηγήσεις δεν με πείσουν θα εκφράστω ανάλογα (όπως έκανα με τα γνωστα "παράθυρα" όταν υπήρχαν αρκετά περιστατικά έτσι ώστε να βγει το απαγορευτικό). Ήδη έχω ξεκινήσει να διαμορφώνω άποψη. Μην βιάζεσαι λοιπόν. Τα παραδείγματα που φέρνεις δεν είναι δόκιμα και σίγουρα δεν είναι αρκετά για να βγάλεις συμπεράσματα. Άλλο η ακούρετη λήπτρια με 2500g στο crown και άλλο να μπεις λίγο με ακούρευτη στις μπροστινές ζώνες. Ο Λορένζο το κάνει κατά κόρον (μιας και είμαι όπως λες της σχολής Λορένζο). Το ίδιο ισχύει για την ερυθρότητα η οποία είναι υπαρκτή, περιμένω επίσης εξηγήσεις συσχετισμού μεταξύ μονοπλευρης εξαγωγής και αργής επούλωσης.

Δεν καταλαβαίνω το σχολιό σου γιατί "ένας υπέρμαχος της σχολής Λορένζο να μην έχει ενστάσεις και ερωτηματικά με τον τρόπο που χειρουργεί ο κος Αναστασάκης". Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος θα μπορέσω να σου απαντήσω. Εξάλου το ότι είμαι υπέρμαχος μιας σχολής δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλες σχολές που μπορούν να είναι το ίδιο καλές ή και καλύτερες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ αν δεν έχετε πιάσει το πνεύμα μου αυτα όλα δεν έχουν σχέση με εσάς σαν πρόσωπο ουσιαστικά...αλλά γίνεται μια αυτοκριτική στο φόρουμ...σε μας ...κατά πόσο υπάρχει σταθερότητα στην άποψη του καθένα μας...εγώ τουλάχιστον Ετσι αντιλήφθηκα αυτά που είπε ο Άκης κ το συνέχισα ....
Το ερώτημα μου είναι κατά πόσο το ζητούμενο είναι η σταθερότητα στην άποψη ή η εγκυρότητα στην άποψη....
Αυτά τα δύο πολλές φορές δεν πάνε μαζί
 

Akis-multi

Well-Known Member
Τι να σας πω, δεν έχω δει κάτι τετοιο, να με βλεπουν σε ενα ΑΝΩΝΥΜΟ φορουμ σαν ...μπαμπούλα.
Αυτο που γραφετε περι "απώλειας θάρρους γνωμης" έχει και άλλες εξηγησεις:

Όταν κάθεσαι χρόνια σε ένα καφενειο και συζητατε για ποδοσφαιρο και τεχνικές ποδοσφαιρου και συστηματα και επιλογες μεταγραφων και γιατι δεν έκανε πασα και έριξε σουτ κτλ, ξαφνικά γινεται θαμώνας ενας ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (που ακομα και αν εσεις δεν τον ξερετε ή τον θεωρειτε αλλον έναν άσχετο Έλληνα προπονητη όπως ολοι οι Έλληνες προπονητες, ο συγκεκριμένος έχει κατακτησει σε ακαδημαικό επίπεδο όλα τα τρόπαια),
ΚΑΠΟΙΟΙ στην παρέα θα ακούσουν τι έχει να πεί κάποιος που ΚΑΝΕΙ το επάγγελμα που όλοι αυτοι αναλύουν εξ' αντανακλάσεως, και θα ΑΛΛΑΞΟΥΝ απόψεις!
Θα ΖΥΓΙΣΟΥΝ τα νεα δεδομένα που τους προσφερονται, θα τα αξιολογήσουν ως ΑΝΩΤΕΡΑ των υπολοιπων θαμώνων, μιας και κανεις τους δεν ειναι προπονητης ποδοσφαιρου (δεν ειναι λογικό στο κάτω-κάτω?) και θα ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΟΥΝ.
Αυτο ειναι προσόν.
Το να μπορείς να ΚΡΙΝΕΙΣ την ποιότητα των δεδομένων λέγεται ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.
Το να έχεις το θάρρος να αλλάζεις γνώμη όταν τα δεδομένα αλλάζουν χωρίς εγωισμούς ή ιδεασμούς, λεγεται ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.

Οπότε, δεν νομίζω ότι κανεις με ...χαιδευει.
Απλά, κάποιοι εδω μέσα σκέφτονται χωρίς εγωισμούς και ιδεασμούς και αναζητούν την αλήθεια που τεκμηριώνεται και με
βιβλιογραφία, και με πρακτική και με αποτελέσματα.

Νομίζω ότι αδικειτε αυτούς που άλλαξαν γνωμη ή συμφωνούν μαζί μου έχοντας αλλάξει γνωμη εντελώς.
Ειναι οι πλέον "ψαγμένοι".
Και ΌΧΙ επειδη συμφωνούν μαζι μου, κατι το οποίο ευκολα άλλαζει.
Επειδη έχουν το θάρρος και την ταπεινότητα να ΜΗΝ κολλάνε στην γνώμη τους αλλα να ειναι έτοιμοι να την αλλάξουν όταν αλλαξουν τα δεδομένα.
Κύριε Αναστασάκη πολύ ωραίο το παράδειγμα που δώσατε παραπάνω στον φίλο Γιώργο. Όμως μπαίνοντας σε αυτό το καφενείο ένας καταξιωμένος προπονητής που έχει κατακτήσει τα πάντα(;;διπλώματα uefa pro, σεμινάρια και) σύμφωνα με τα λεγόμενα του, θα πρέπει γρήγορα να καταλάβει ότι μέσα κάθονται ποδοσφαιριστές και όχι προπονητές της κερκίδας.
Οι ποδοσφαιριστές λοιπόν δικαιωματικα έχουν άποψη και γνώσεις γύρω από το ποδόσφαιρο άλλος περισσοτερες άλλος λιγοτερες και ακόμα και αν ο τσαμπιονσλιδικός προπονητής μπεί στο καφενείο και αρχίσει να τους διδάσκει συστήματα οφείλουν να τα μελετησουν για να τα αποδεχτούν ή όχι και όχι να ξεχάσουν αμέσως αυτά που ξέρανε. Σε ένα τέτοιο καφενείο έχετε μπει λοιπόν που έχει καλούς, μέτριους, έμπειρους παίκτες αλλά και παικταραδες και δε μιλάω για μένα εδώ εγώ είμαι εκτός δεκαοκταδας. Περιμένω από τους συμπαίκτες μου να έχουν άποψη γι'αυτό και η κουβέντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Καλά κάνεις και αναφέρεις εμένα για να μπορώ να απαντήσω ευθέως αντί να γενικολογούμε και να χάνουμε χρόνο. Για μένα ήταν αναμενόμενο ότι ο πόλεμος μεταξύ των εγχωρίων κλινικών θα έπαιρνε άλλη διάσταση όταν μπήκε στο φόρουμ ο κος Αναστασάκης και ειδικά όταν άρχισαν να ποστάρονται καλά αποτελέσματα και άρχισε να "τρίζει" η μοναδική (ουσιαστικά) επιλογή της AHC, υπέρμαχος της οποίας είναι ο Dimitris, εσύ και κάποιοι άλλοι. Τα πρώτα τύμπανα του πολέμου ξεκίνησαν από τις αρχικές τοποθετήσεις του Δημήτρη περιμένω να συνεχιστούν είτε ευθέως είτε πλαγίως.

Μην παρεξηγείς την ευγένεια που έχει πάντα κάποιος οικοδεσπότης απέναντι σε έναν γιατρό ο οποίος μας αφιερώνει πολύτιμο χρόνο και πλουτίζει τις γνώσεις μας, με την συγκαταβατικότητα. Αν πίστευες όμως ότι για λόγους ισορροπίας μεταξύ AHC και Αναστασάκη έπρεπε να εκφραστώ αρνητικά με το "καλημέρα" κάνεις λάθος. Το ίδιο θα έκανα αν έγραφε και ο Κος Βεκρής (τουλάχιστον στην αρχή).

Μεχρι στιγμής με βρίσκουν σύμφωνο (στην συντριπτική τους πλειοψηφία) αυτά που γράφει και προφανώς, από ευγένεια και καλούς τρόπους, πριν καταλήξω σε συμπεράσματα οφείλω να είμαι διακριτικός και να ζητάω διευκρινήσεις (όπως έκανα και με την AHC στο νήμα του Δημήτρη χωρίς να γράφει ο κος Βεκρής). Αν και όταν οι εξηγήσεις δεν με πείσουν θα εκφράστω ανάλογα (όπως έκανα με τα γνωστα "παράθυρα" όταν υπήρχαν αρκετά περιστατικά έτσι ώστε να βγει το απαγορευτικό). Ήδη έχω ξεκινήσει να διαμορφώνω άποψη. Μην βιάζεσαι λοιπόν. Τα παραδείγματα που φέρνεις δεν είναι δόκιμα και σίγουρα δεν είναι αρκετά για να βγάλεις συμπεράσματα. Άλλο η ακούρετη λήπτρια με 2500g στο crown και άλλο να μπεις λίγο με ακούρευτη στις μπροστινές ζώνες. Ο Λορένζο το κάνει κατά κόρον (μιας και είμαι όπως λες της σχολής Λορένζο). Το ίδιο ισχύει για την ερυθρότητα η οποία είναι υπαρκτή, περιμένω επίσης εξηγήσεις συσχετισμού μεταξύ μονοπλευρης εξαγωγής και αργής επούλωσης.

Δεν καταλαβαίνω το σχολιό σου γιατί "ένας υπέρμαχος της σχολής Λορένζο να μην έχει ενστάσεις και ερωτηματικά με τον τρόπο που χειρουργεί ο κος Αναστασάκης". Αν γίνεις πιο συγκεκριμένος θα μπορέσω να σου απαντήσω. Εξάλου το ότι είμαι υπέρμαχος μιας σχολής δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλες σχολές που μπορούν να είναι το ίδιο καλές ή και καλύτερες.

Επειδή ανέφερες το όνομα μου το στραβό παράθυρο στην τελευταία παρουσίαση του κ Αναστασακ@ δεν το σχολιασες καθόλου.
Μάλλον αυτό εννοούν αυτοί που έγραψαν πιο πάνω.
Μπορεί να μας εξηγήσει ο γιατρός γιατί πήρε μόνο από αυτή την περιοχή και όχι απλωμένα;
Έτσι ίσως καταλάβουμε το λόγο που πολλές φορές το pattern εξαγωγής είναι αυτό και στην advanced hair clinic.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ανέφερες το όνομα μου το στραβό παράθυρο στην τελευταία παρουσίαση του κ Αναστασακ@ δεν το σχολιασες καθόλου.
Μάλλον αυτό εννοούν αυτοί που έγραψαν πιο πάνω.
Μπορεί να μας εξηγήσει ο γιατρός γιατί πήρε μόνο από αυτή την περιοχή και όχι απλωμένα;
Έτσι ίσως καταλάβουμε το λόγο που πολλές φορές το pattern εξαγωγής είναι αυτό και στην advanced hair clinic.

To σχολίασα δις, απλά η απάντηση μου δεν ήταν αυτή που θα ήθελες. Όταν το πρώτο μέλημά σας είναι να "λασπολογήσετε" και να κάνετε το καθήκον σας σαν οπαδοί ξεχνάτε να διαβάσετε τα σχόλια. Για δες παρακάτω λοιπόν:

CVIAL said:
"Καταρχην θα συμφωνήσω με την άποψη ότι πρέπει η εξαγωγή να απλώνεται σε μεγάλη επιφάνεια, να αξιοποιεί πρακτικά όλη την δότρια για λόγους που έχουν εξηγηθεί και αναλυθεί πολλές φορές. Όμως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Εδώ ο γιατρός είπε κάτι πολύ σημαντικό το οποίο δεν μπορώ να το αξιολογήσω επαρκώς, δηλαδή κατά πόσον συσχετίζεται με την απόφαση να πάρει μοσχεύματα μονόπλευρα και έχει σχέση με το πολύ μαλακό δέρμα και την διαδικασία επούλωσης. Αν υπάρχει συσχέτιση ας μας το εξηγήσει ο ίδιος."

Anastasakis said:
"Ο συγκεκριμένος ασθενής είχε ΠΟΛΥ δύσκολή εξαγωγή και πολύ ευθραστα μοσχεύματα.
Η δυσκολία εξαγωγής από ΉΔΗ harvested περιοχές αυξάνει ΕΚΘΕΤΙΚΑ σε επόμενο session.
Στο μέλλον θέλω να βρω παρθένα περιοχή για να μην έχω ασκοπούς τραυματισμούς ή καθυστερηση."
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Το εχουμε ξαναπει Bill αυτοι ναι μεν πηραν το αποτελεσμα αλλα η αβεβαιοτητα στην κλινικη παραμενει δε, γιατι δεν υπαρχει σταθερο σχημα και το προβλημα αποτι φαινεται εχει να κανει πιο πολυ με επιλογες ασθενων μη παροτρυνση για ληψη θεραπειας κλπ, παρα στο τεχνικο.

Ο Αναστασακης χαιρει απροσμενης εκτιμησης απο αρκετα μελη γιατι εχει μπει σε σωστη τροχια για να ανεβει απ'οσο ολα δειχνουν σε πρωτογνωρα επιπεδα για ελληνικα δεδομενα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@dimitris50423 ο γιατρός το έχει απαντήσει στο νήμα της επέμβασης αυτό.... @CVIAL ...η σκληρή κριτική σου εκεί και το σκάλισμα στην κάθε μικρή λεπτομέρεια ήταν λάθος για μένα (η γνώμη ενός άσχετου μέλους) και γι'αυτό αντιδρούν έτσι τώρα, ξέρεις ότι σε εκτιμώ και την γνώμη σου στην βοήθεια που σου έχω ζητήσει την έκανα πράξη...

Οι δεκάδες μεταμοσχευθέντες (και το εννοώ) με εμφανή "παράθυρα" στην καθημερινότητα τους είναι το πρόβλημα. Γιατί τους ξεχνάτε? Πολοί από αυτούς κατέθεσαν τις μαρτυρίες τους στο φόρουμ άλλοι πάλι όχι μόνο με pm. Δεν είναι το πρόβλημα ο Δημήτρης ούτε ο Mic, οι λάθος απόψεις είναι το πρόβλημα.

Δεν αντιδρούν για την σκληρή κριτική Bill1991. Αντιδρούν οπαδικά και αυτό φάνηκε από την πρώτη στιγμή που εμφανίστηκε ο γιατρός εδώ πριν καν συζητήσουμε για αυτό το περιστατικό. Πότε καταδίκασαν κάτι από τις πολλές λάθος πρακτικές του Β? Μας είπαν ότι δεν πειράζει η δότρια, αρκεί να φτιάξεις την λήπτρια. Κάνανε γαργάρα τα περιστατικά με τα "παράθυρα", τις νοσηλεύτριες, τι να πρωτοθυμηθώ.
 

manly_Man

Well-Known Member
Οι δεκάδες μεταμοσχευθέντες (και το εννοώ) με εμφανή "παράθυρα" στην καθημερινότητα τους είναι το πρόβλημα. Γιατί τους ξεχνάτε? Πολοί από αυτούς κατέθεσαν τις μαρτυρίες τους στο φόρουμ άλλοι πάλι όχι μόνο με pm. Δεν είναι το πρόβλημα ο Δημήτρης ούτε ο Mic, οι λάθος απόψεις είναι το πρόβλημα.

Δεν αντιδρούν για την σκληρή κριτική Bill1991. Αντιδρούν οπαδικά και αυτό φάνηκε από την πρώτη στιγμή που εμφανίστηκε ο γιατρός εδώ πριν καν συζητήσουμε για αυτό το περιστατικό. Πότε καταδίκασαν κάτι από τις πολλές λάθος πρακτικές του Β? Μας είπαν ότι δεν πειράζει η δότρια, αρκεί να φτιάξεις την λήπτρια. Κάνανε γαργάρα τα περιστατικά με τα "παράθυρα", τις νοσηλεύτριες, τι να πρωτοθυμηθώ.
με την ιδια λογικη θα μπορουσε και ενας τριτος να σε θεωρησει και σενα CVIAL, ως εναν ανερχόμενο "οπαδο" της κλινικης του κ. Αναστασ@κη, καθως διαπιστωνεται απο διαφορα μελη οτι υπερασπιζεσαι τα περιστατικα της εν λογω κλινικης και μονο θετικα σχολια μπορεις να πεις, ενω σε αλλα περιστατικα διαφορων κλινικων εισαι απαιτητικος και ασκεις αυστηρη κριτικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
με την ιδια λογικη θα μπορουσε και ενας τριτος να σε δει κ σενα CVIAL, ως εναν ανερχόμενο "οπαδο" της κλινικης του κ. Αναστασ@κη, καθως διαπιστωνεται απο διαφορα μελη οτι υπερασπιζεσαι τα περιστατικα της εν λογω κλινικης και μονο θετικα σχολια μπορεις να πεις, ενω σε αλλα περιστατικα διαφορων κλινικων εισαι απαιτητικος και ασκεις αυστηρη κριτικη.

Με την κοινή λογική ο οπαδός πολλών ομάδων μάλλον δεν είναι οπαδός αλλά φίλαθλος.
Για να μπορέσεις να κρίνεις την "διαπίστωση διαφόρων μελών" πρέπει να μπεις στις λεπτομέρειες, στην ουσία των σχόλιων, ειδικά όταν τα μέλη αυτά έχουν και κάποια κίνητρα και προιστορία. Για πες μας λοιπόν τι από αυτά που "υπερασπίστηκα", δηλαδή πρακτικά τα 2-3 σχόλια που έκανα, στα πρώτα δείγματα που παρουσιάστηκαν, είναι απλά "χειροκροτητικό" χωρίς τεκμηρίωση?

Επίσης εξηγησέ μου ποια είναι η σκληρή κριτική σε άλλες κλινικές όταν ακολουθούνται σωστές πρακτικές η όταν μου δίδουν μια καλή εξήγηση για αυτό που έκαναν. Αν είσαι της άποψης ότι πρέπει να στρογγυλεύω τις απόψεις μου για λόγους ισορροπίας να ξέρεις ότι δεν θα το κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
To σχολίασα δις, απλά η απάντηση μου δεν ήταν αυτή που θα ήθελες. Όταν το πρώτο μέλημά σας είναι να "λασπολογήσετε" και να κάνετε το καθήκον σας σαν οπαδοί ξεχνάτε να διαβάσετε τα σχόλια. Για δες παρακάτω λοιπόν:

CVIAL said:
"Καταρχην θα συμφωνήσω με την άποψη ότι πρέπει η εξαγωγή να απλώνεται σε μεγάλη επιφάνεια, να αξιοποιεί πρακτικά όλη την δότρια για λόγους που έχουν εξηγηθεί και αναλυθεί πολλές φορές. Όμως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Εδώ ο γιατρός είπε κάτι πολύ σημαντικό το οποίο δεν μπορώ να το αξιολογήσω επαρκώς, δηλαδή κατά πόσον συσχετίζεται με την απόφαση να πάρει μοσχεύματα μονόπλευρα και έχει σχέση με το πολύ μαλακό δέρμα και την διαδικασία επούλωσης. Αν υπάρχει συσχέτιση ας μας το εξηγήσει ο ίδιος."

Anastasakis said:
"Ο συγκεκριμένος ασθενής είχε ΠΟΛΥ δύσκολή εξαγωγή και πολύ ευθραστα μοσχεύματα.
Η δυσκολία εξαγωγής από ΉΔΗ harvested περιοχές αυξάνει ΕΚΘΕΤΙΚΑ σε επόμενο session.
Στο μέλλον θέλω να βρω παρθένα περιοχή για να μην έχω ασκοπούς τραυματισμούς ή καθυστερηση."

Η απάντηση του κ Αναστασάκη είναι η ίδια που μου είχε δώσει ο κ Βεκρης όταν ήμουν λίγο καιρό μετά τη μμ μου και μου είχατε ζητήσει να τον ρωτήσω γιατί παίρνει μοσχευματα από το πίσω μέρος και δεν προχωράει πολύ προς τα πλάγια.
Ότι σε επόμενη επέμβαση θέλει να υπάρχει παρθένα περιοχή από όπου θα πάρει μοσχευματα.
Η απάντηση σου cvial ήταν αν θυμάμαι καλά "επι της αρχής το δέχομαι"
Το άλλο που λέτε ότι δεν μπορούν να εξάγουν από τα πλαϊνά γιατί είναι πιο δύσκολο δεν μπορεί να ισχύει γιατί σε διπλές συνεδρίες που δεν είναι λίγες παίρνουν από παντού.
 

manly_Man

Well-Known Member
Με την κοινή λογική ο οπαδός πολλών ομάδων μάλλον δεν είναι οπαδός αλλά φίλαθλος.
Για να μπορέσεις να κρίνεις την "διαπίστωση διαφόρων μελών" πρέπει να μπεις στις λεπτομέρειες, στην ουσία των σχόλιων, ειδικά όταν τα μέλη αυτά έχουν και κάποια κίνητρα και προιστορία. Για πες μας λοιπόν τι από αυτά που "υπερασπίστηκα", δηλαδή πρακτικά τα 2-3 σχόλια που έκανα, στα πρώτα δείγματα που παρουσιάστηκαν, είναι απλά "χειροκροτητικό" χωρίς τεκμηρίωση?

δεν ειναι μονο τα συγκεκριμενα μελη που λες οτι εχουν μια προιστορια αλλα κ αλλα μελη....και εγω προσωπικα δεν υπερασπιζομαι, ουτε εχω καμια προιστορια ουτε συμεφερον απο καμια κλινικη, το μονο που με νοιαζει ειναι να "αντλω" πληροφοριες απο καθε κλινικη ωστε να διαμορφωσω μια σωστη γνωμη συκγρινοντας τα + και τα - της καθε κλινικης. οποτε θεωρω καλο να υπαρχει μια ισαξια αντιμετωπιση προς ολα τα περιστατικα, δηλαδη να γινεται κριτικη προς ολα τα περιστατικα ανεξαρτητου κλινικης και ΟΧΙ υπερασπιση, ωστε να βελτιωνεται καθε κλινικη...και επισης δεν ειπα οτι ηταν χειροκροτητικο χωρις τεκμηριωση....μα πως θα σου δωσουν μια καλη εξηγηση γιαυτο που εκαναν οταν δεν ειναι οι ιδιοι γιατροι και δεν εχουν καποιο γιατρο να εκροσωπει τις υπολοιπες κλινικες; ενω στην κλινικη του κ.Αναστασακη υπαρχει ο ιδιος που υπερασπιζεται τα περιστατικα του και καλα κανει...οποτε δεν χρειαζεται να μπαινουν κ αλλοι διαφοροι να υπερασπιζονται τα ιδια περιστατικα, αφου υπαρχει ο ιδιοσ ο γιατρος που ξερει καλυτερα απο οποιονδηποτε για ποιο λογο εκανε το καθετι και τι θελει να πετυχει και εμεις θα κρινουμε με βαση τη λογικη μας αν συμφωνουμε ή οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
με την ιδια λογικη θα μπορουσε και ενας τριτος να σε θεωρησει και σενα CVIAL, ως εναν ανερχόμενο "οπαδο" της κλινικης του κ. Αναστασ@κη, καθως διαπιστωνεται απο διαφορα μελη οτι υπερασπιζεσαι τα περιστατικα της εν λογω κλινικης και μονο θετικα σχολια μπορεις να πεις, ενω σε αλλα περιστατικα διαφορων κλινικων εισαι απαιτητικος και ασκεις αυστηρη κριτικη.

Ποιος ο λογος να ασκησει καποιος αυστηρη κριτικη αν η αποψη που ειχε παντα στο φορουμ, συμβαδιζει με αυτα που λεει και πραττει ο Αναστασακης σημερα;

Αυτο δεν θα ηταν κωλοτουμπα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η απάντηση του κ Αναστασάκη είναι η ίδια που μου είχε δώσει ο κ Βεκρης όταν ήμουν λίγο καιρό μετά τη μμ μου και μου είχατε ζητήσει να τον ρωτήσω γιατί παίρνει μοσχευματα από το πίσω μέρος και δεν προχωράει πολύ προς τα πλάγια.
Ότι σε επόμενη επέμβαση θέλει να υπάρχει παρθένα περιοχή από όπου θα πάρει μοσχευματα.
Η απάντηση σου cvial ήταν αν θυμάμαι καλά "επι της αρχής το δέχομαι"
Το άλλο που λέτε ότι δεν μπορούν να εξάγουν από τα πλαϊνά γιατί είναι πιο δύσκολο δεν μπορεί να ισχύει γιατί σε διπλές συνεδρίες που δεν είναι λίγες παίρνουν από παντού.

Δεν είναι η ίδια. Εδώ μας είπε ότι ένας από τους λόγους ήταν η ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ εξαγωγή κάτι που θα του δημιουργούσε πρόβλημα στο μέλλον. Άρα μιλάμε για εξαίρεση λόγω της ιδιαιτερότητας του περιστατικού ενώ στην περίπτωση του Β. μιλάμε για καθολική αντιμετώπιση περιστατικών. Η απάντηση μου ήταν: ναι "επί της αρχής το δέχομαι" πράγμα που δείχνει ότι δεν ήμουν προκατειλημένος με την advanced με το πρώτο περιστατικό (όπως συμβαίνει και εδώ με τον κο Αναστασάκη) αλλάζοντας στάση όταν πλέον κατάλαβα ότι η απάντηση του Β. είναι μια φθηνη δικαιολογία δια πάσαν νόσον και ασθένειαν και φυσικά επιβεβαιώθηκα και από τα δεκάδες περιστατικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν ειναι μονο τα συγκεκριμενα μελη που λες οτι εχουν μια προιστορια αλλα κ αλλα μελη....και εγω προσωπικα δεν υπερασπιζομαι, ουτε εχω καμια προιστορια ουτε συμεφερον απο καμια κλινικη, το μονο που με νοιαζει ειναι να "αντλω" πληροφοριες απο καθε κλινικη ωστε να διαμορφωσω μια σωστη γνωμη συκγρινοντας τα + και τα - της καθε κλινικης. οποτε θεωρω καλο να υπαρχει μια ισαξια αντιμετωπιση προς ολα τα περιστατικα, δηλαδη να γινεται κριτικη προς ολα τα περιστατικα ανεξαρτητου κλινικης και ΟΧΙ υπερασπιση, ωστε να βελτιωνεται καθε κλινικη...και επισης δεν ειπα οτι ηταν χειροκροτητικο χωρις τεκμηριωση....μα πως θα σου δωσουν μια καλη εξηγηση γιαυτο που εκαναν οταν δεν ειναι οι ιδιοι γιατροι και δεν εχουν καποιο γιατρο να εκροσωπει τις υπολοιπες κλινικες; ενω στην κλινικη του κ.Αναστασακη υπαρχει ο ιδιος που υπερασπιζεται τα περιστατικα του και καλα κανει...οποτε δεν χρειαζεται να μπαινουν κ αλλοι διαφοροι να υπερασπιζονται τα ιδια περιστατικα, αφου υπαρχει ο ιδιοσ ο γιατρος που ξερει καλυτερα απο οποιονδηποτε για ποιο λογο εκανε το καθετι και τι θελει να πετυχει και εμεις θα κρινουμε με βαση τη λογικη μας αν συμφωνουμε ή οχι.

Η κριτική δεν περιορίζεται μόνο στην περιπτωσιολογία αλλά και στον τρόπο που αντιμετωπίζουν τις μεταμοσχεύσεις οι διάφορες κλινικές. Από εκεί ξεκινάς. Ακόμα και να δεις ένα επιτυχημένο περιστατικό (πχ Δημήτρης) όταν έχεις αναλύσει και σταθμίσει τον τρόπο που λειτουργεί η κλινική και δεν σε βρίσκει σύμφωνο αντιλαμβάνεσαι ότι οι πιθανότητες δεν λειτουργούν υπέρ σου. Όταν συμφωνείς με τις αρχές της κλινικής συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποιος ο λογος να ασκησει καποιος αυστηρη κριτικη αν η αποψη που ειχε παντα στο φορουμ, συμβαδιζει με αυτα που λεει και πραττει ο Αναστασακης σημερα;

Αυτο δεν θα ηταν κωλοτουμπα;

Το γεγονός ότι δεν έχω ασκήσει κάποια ουσιαστική κριτική στα αποτελέσματα του κου Αναστασάκη οφείλεται και σε αυτό που λες αλλά κυρίως στο γεγονός ότι ακόμα μελετώ τον τρόπο που αντιμετωπίζει διαφορετικά περιστατικά. Για να κρίνεις κάποιον δίκαια πρέπει να τον μελετήσεις καλά ιδιαίτερα όταν είναι καλός.
 
Μπλουζα