Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Georgie

Well-Known Member
Αυτό μπορεί να ισχύει για όλες τις κλινικές ακόμα και να υπήρχε τιμοκατάλογος. Μάλλον άλλος είναι ο λόγος.
Σε αυτό εχεις δίκιο .
Όπου σε βρούνε και ανάλογα με τα φεγγάρια ειναι οι περισσότερες Ελληνικές κλινικές .
Απο την έρευνα που έκανα, αυτο διαπίστωσα .
Πανω κατω όμως λογω των πολλών περιστατικών ξέρουμε τι παίζει.

Απο την αλλη όμως ειναι σημαντικός παράγοντας η τιμη .
Αλλιώς θα κριθεί ενα περιστατικό των 2.500 € αλλιώς ενα των,5 των 7, των 10 χιλιάδων
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι βάζουν και το παράγοντα κόστος στην έρευνα και την επιλογή .
Κάποια κλινική μπορει να χαρακτηριστεί VFM ( οσο και αν δε σου αρεσει ο ορος)
Κάποια αλλη που χρεώνει οσο ένας αναγνωρισμένος μεγαλογιατρός η κλινική μπαινει αυτόματα στην ίδια κατηγορία σύγκρισης champions league .
Και πρεπει να εχει να επιδείξει ανάλογες εμφανισεις ( αποτελέσματα)

Ps . Το σχόλιο ειναι απάντηση στον Mod και δεν ασκεί κριτικη στην επιλογή της συγκεκριμένης κλινικής να μην αναφέρει τιμες.

Καλή φυτρωση και καλο αποτέλεσμα φίλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Απο την αλλη όμως ειναι σημαντικός παράγοντας η τιμη .
Αλλιώς θα κριθεί ενα περιστατικό των 2.500 € αλλιώς ενα των,5 των 7, των 10 χιλιάδων
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι βάζουν και το παράγοντα κόστος στην έρευνα και την επιλογή .
Κάποια κλινική μπορει να χαρακτηριστεί VFM ( οσο και αν δε σου αρεσει ο ορος)
Κάποια αλλη που χρεώνει οσο ένας αναγνωρισμένος μεγαλογιατρός η κλινική μπαινει αυτόματα στην ίδια κατηγορία σύγκρισης champions league .
Και πρεπει να εχει να επιδείξει ανάλογες εμφανισεις ( αποτελέσματα)

Ps . Το σχόλιο ειναι απάντηση στον Mod και δεν ασκεί κριτικη στην επιλογή της συγκεκριμένης κλινικής να μην αναφέρει τιμες.
πολυ σωστος Georgie!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτό εχεις δίκιο .
Όπου σε βρούνε και ανάλογα με τα φεγγάρια ειναι οι περισσότερες Ελληνικές κλινικές .
Απο την έρευνα που έκανα, αυτο διαπίστωσα .
Πανω κατω όμως λογω των πολλών περιστατικών ξέρουμε τι παίζει.

Απο την αλλη όμως ειναι σημαντικός παράγοντας η τιμη .
Αλλιώς θα κριθεί ενα περιστατικό των 2.500 € αλλιώς ενα των,5 των 7, των 10 χιλιάδων
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι βάζουν και το παράγοντα κόστος στην έρευνα και την επιλογή .
Κάποια κλινική μπορει να χαρακτηριστεί VFM ( οσο και αν δε σου αρεσει ο ορος)
Κάποια αλλη που χρεώνει οσο ένας αναγνωρισμένος μεγαλογιατρός η κλινική μπαινει αυτόματα στην ίδια κατηγορία σύγκρισης champions league .
Και πρεπει να εχει να επιδείξει ανάλογες εμφανισεις ( αποτελέσματα)

Ps . Το σχόλιο ειναι απάντηση στον Mod και δεν ασκεί κριτικη στην επιλογή της συγκεκριμένης κλινικής να μην αναφέρει τιμες.

Καλή φυτρωση και καλο αποτέλεσμα φίλε

Δεν έχω πρόβλημα με το VFM, απλά δεν το έκανα στην περίπτωση μου και δεν το κάνω γενικά για τέτοια σημαντικά θέματα αφού μπορώ. Κάποιος που δεν μπορεί θα το κάνει αναγκαστικά και δεν είναι μεμπτό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εγώ το θεωρώ σχεδόν σίγουρο.
Τελικά ο χάρτης των μμ στην Ελλάδα τιμολογιακά(όχι σε όλες τις κλινικές)έχει ξεφύγει.

Εγώ πιστεύω ότι οι τιμές κάπου εκεί κυμαίνονται περί τα 2+ ευρώ, απλά μάλλον είτε πέφτει ειδική διαπραγμάτευση ανά περίπτωση είτε δεν θέλουν να δοθεί η εντύπωση του πιο ακριβού σε σχέση με τον εγχώριο ανταγωνισμό έτσι ώστε να μην αποθαρρύνεται κάποιος a priori λόγω τιμής.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω ότι οι τιμές κάπου εκεί κυμαίνονται περί τα 2+ ευρώ, απλά μάλλον είτε πέφτει ειδική διαπραγμάτευση ανά περίπτωση είτε δεν θέλουν να δοθεί η εντύπωση του πιο ακριβού σε σχέση με τον εγχώριο ανταγωνισμό έτσι ώστε να μην αποθαρρύνεται κάποιος a priori λόγω τιμής.
παντως ενας γνωστος μου που ειχε κανει online consultation μαζι τους τοτε στην καραντινα μεσω skype, του ειχαν πει για περιπου 1500 grafts 4000-4500 ευρω με fue, οποτε καντε τους υπολογισμους ανα μοσχευμα...(γιαυτο ειπα πιστευω η τιμη ειναι αρκετα πανω απο το 2ευρο, δεν το ειπα τυχαια). Τωρα αν πηγαινε εκει προσωπικα δεν ξερω αν θα του ελεγαν αλλη τιμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ έχω άλλη αίσθηση αλλά πιθανώς η τιμή να φιξάρεται στα επίπεδα που ανέφερα όταν πας για να κλείσεις μμ και όχι όταν κάνεις έρευνα αγοράς. Όπως και να έχει κάποια στιγμή κάποιος θα μας πει, δεν έχει νόημα να κάνουμε εικασίες.
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν έχω πρόβλημα με το VFM, απλά δεν το έκανα στην περίπτωση μου και δεν το κάνω γενικά για τέτοια σημαντικά θέματα αφού μπορώ. Κάποιος που δεν μπορεί θα το κάνει αναγκαστικά και δεν είναι μεμπτό.
Εσυ πηγες, και καλα έκανες, στη κατηγορία champions league . Μακάρι να μη πλήρωνα 3000 € διατροφές και να πήγαινα και εγω . :)
Με αυτο που όλοι εχουν προβλημα ειναι το overpriced και το overrated .
Και ειναι παράγοντες που κρίνονται στις παρουσιάσεις
 

aeratos28

Just aeratos
Δέν στοχεύει στο φόρουμ πελάτες..εγώ το πιστεύω..όπως βλέπουμε ανεβάζει αποτελέσματα συνέχεια.αρα πάει κόσμος.εχει δουλειά.το πόση δουλειά δεν ξέρουμε αλλά κάνει επεμβάσεις και για αυτό ανοίγει και νήματα..εδώ είναι άλλο αυτό που θέλει να κάνει..τεσπά.το ποσοστό από το φόρουμ που θα πάει εκεί να κάνει επέμβαση με αυτές τις τιμές είναι μονοψήφιο.γι αυτό και δεν τις αναφέρει γιατί το άκυρο που θα χωθεί σχεδόν από όλους θα είναι πανυγηρικο..end of story.
Γνώμη μου αυτο
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσυ πηγες, και καλα έκανες, στη κατηγορία champions league . Μακάρι να μη πλήρωνα 3000 € διατροφές και να πήγαινα και εγω . :)
Με αυτο που όλοι εχουν προβλημα ειναι το overpriced και το overrated .
Και ειναι παράγοντες που κρίνονται στις παρουσιάσεις

Διατροφές ή διατροφή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member

vlafo

Well-Known Member
Κάποια αλλη που χρεώνει οσο ένας αναγνωρισμένος μεγαλογιατρός η κλινική μπαινει αυτόματα στην ίδια κατηγορία σύγκρισης champions league .
Ακριβώς αυτό είναι το θέμα.
Όταν χρεώνει 2.5-3€ μπαίνεις μόνο σε αυτή τη σύγκριση τίποτα λιγότερο .
Αλλά όταν το κριτήριο σου είναι μόνο η Ελλάδα τότε δεν δικαιούσαι τίποτα παραπάνω, μένεις μόνο στην εγχώρια αγορά να λες ότι είσαι ο καλύτερός.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ακριβώς αυτό είναι το θέμα.
Όταν χρεώνει 2.5-3€ μπαίνεις μόνο σε αυτή τη σύγκριση τίποτα λιγότερο .
Αλλά όταν το κριτήριο σου είναι μόνο η Ελλάδα τότε δεν δικαιούσαι τίποτα παραπάνω, μένεις μόνο στην εγχώρια αγορά να λες ότι είσαι ο καλύτερός.
τα αποτελεσματα και οι απαιτησεις θα πρεπει να ειναι εφαμιλλα των τιμων...και η συγκριση να γινεται με κλινικες αντιστοιχου κοστους και οχι με κλινικες τυπου advanced.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να σε ρωτήσω κάτι Vlafo, εσύ με αυτά που έχεις δει μέχρι τώρα σε ποια τιμή θα αποφάσιζες να κάνεις μμ στον γιατρό; Στην παράμετρο να βάλεις και το γεγονός της εντοπιότητας, δηλαδή κάποιος που δεν θα ήθελε να πάει εξωτερικό για τους δικούς του λόγους.
 
Μπλουζα